PDA

Pogledati punu verziju : Zastita za zadnjicu??



Boris Kamikaza
15.10.2006, 22:14
Gde ima da se nadje (obiso sam dosta radnji u bg-u ali nisam nasao) zastita za zadnjicu (DUPE) :bootyshak ???

Ja licno vise ne stajem bez te zastite jel me stvarno boli zadnjica cak 7 meseci od zadjeg skijanja.. Uzas.. Na barsku stolici sedam sa zaletom a na klupu sedam 20 sec... Dobro sad je super kako je bilo kada sam se vratio sa skijanja.. u sustini ucio sam da vozim board a kad ucis moras i da padas..

Sad kada sam naucio recicete vise mi to i ne treba.. E pa tako sam i ja mislio dok na kopu nisam video decka koji je u punoj brzini i letu od jedno 5 metara dupetom direktno udario u breg na dubokoj, zakuco se na mestu,(nije se ni malo sklizao) i ostao da lezi sve dok ga momci iz GSS-a nisu polu onesvescenog odvezli....

Znaci taj momak vozi board ko zmaj.. ja sam ga gledao znaci razbija kako vozi, ali vozio je bez ikakve zastite na sebi.. da je imao zastitu za zadnjicu (buljobran) ne verujem da bi imao ikakve posledice. ovako ostaje pitanje da li je ostetio kicmu i da li u opste moze vise da skija...

Ja licno mislim da je zastitna odeca potrebnija onima koji znaju da voze, jel kada se izgubi strah..........:glavaozid

ThE_MaN
16.10.2006, 00:05
Odlične zaštite potpuno modularne. Zaštita na Repu zadnjice, kukovi, debelo meso, napred na butinama sa mogućnošću dodavanja dodatnih elementa za dotatnu zaštitu itd. Proizvodi R.E.D. Protection. U Srbiji je prošle sezone bila cena oko 60eur. Ove godine bi trebalo se nađe U KOBAZZ, MADNESS i uskoro u BARTON SHOP-u (uskoro otvaranje).

Evo linka ka prošlogodišnjem modelu. Koji je potpuno nevidljiv ispod gaderobe.
http://snowboards-for-sale.com/snowboard_gift_ideas/mens_impact_shorts/Stealth%20Grey/
Moguće je da ga ima po sniženoj ceni u New Concept-u bgd. (uvoznik Burton-a za prošlu godinu.

Ovogodišnji model.
http://www.redprotection.com/productDetail.aspx?productid=2044
Ista zaštita samo drugačiji dizajn šortsa.

Grazer
16.10.2006, 12:53
Iskreno smatram da si upotpunosti u pravu.Ja licno koristim taj vid zastite,kupio sam sebi zastitni sorts i ne da je super sto kao zastita sto kao grejac od hladne zicare i ostalog:stvarno nemam pojma gde so to kod nas ima kupiti,koliko sam video nigde.Mislim da ti negine kupovina preko neta.
Na ovom sajtu imas sve moguce modele a i cene su super,razgledaj malo
http://www.blue-tomato.at/ProductTreeAction.bto?thirdNode=&selectedNode=Ujk2XLc3jrqPEBWgen8Aie-142&secondNode=Ujk2XLc3jrqPEBWgen8Aie-142
mada moj savet je da nadjes nekoga da ti kupi to i donese,to bi ti bilo najbolje,ustedio bi sebi probleme i troskove oko slanja

ThE_MaN
16.10.2006, 13:18
Lepo sam rekao da u Beogradu ima da se kupi. Čak i ako nema trenutno u Kobazz može da se naruči. Daš 30% depozit i sačekaš 15ak dana.

Borderima nije na odmet ta investicija. Pošto se za razliku od skija gde su češće povrede nogu: uganuća, istegnuća itd... Kod bordera su najčešće povrede zadnjice i zglobova na dlanovima zbog načina padanja. Vremenom kad naučiš da padaš rizik od povređivanja je daleko manji. Ali bolje sprečiti nego lečiti.

Grazer
16.10.2006, 15:53
I koje su tu cene??Onako zanima me.Ja sam licno misljenja da su te stvari daleko jeftinije u Austriji,itd nego kod nas.Ja licno sve svoje kupujem u austriji i nemogu da verujem kad tu istu stvar nadjem kod nas koliko joj je cena paprena(najmanje 20-30% vise),ali eto to je cisto moja konstatacija,neka covek odluci sta ce...

ThE_MaN
16.10.2006, 16:22
@Grazer
U Beogradu je R.E.D. Impact shorts je bio prošle godine 60eur, wrist guard 30eur, Sky Cap 70eur, Impact Longshot 70eur ovo su cene sa početka sezone 05/06. Tako da su cene iste kao i svuda u evropi barem što se tiče Burton-a, i njegovih brendova R.E.D. protection, Ak, Anon optics. Pogledaj na linku koji si postovao i videćeš o čemu pričam. Kada uporediš sa cenama koje sam ti postovao videćeš da su pojedini artikli i jeftiniji nego u evropi. Jedino što kod nas van sezone nisu sniženja 30% kao u evropi već nekih 20% bar je do ove godine tako bilo.

Mada ima uvek onih koji pokušavaju da oderu kožu sa leđa, što ne mora uvek da bude. Zato kupuješ kod ovlašćenih Distributera i ne boli te glava.

Jedna od prednosti kod Burton opreme je što imaju odličan Rider Service i njihovu W48 garnciju. Što u prevodu znači svaki defektan proizvod probaš da zameniš kod distributera ako ti ne uvaži garanciju. Šalješ proizvod u Austriju i od dana kada stigne na reklamaciju u roku od 48sati Defektan proizvod je zamenjen novim i već je u tvojim rukama. Još nešto od 2005 Burton daje doživotnu garanciju na vezove tako da bilo kad u toku života da ti se desi da ti pukne vez ili bilo šta na njemu dobijaš novi odmah. Ili se menja samo deo koji je napukao. Ali najčešće se šalju potpuno novi.