PDA

Pogledati punu verziju : ExpoZim 2013



wlad
20.11.2013, 13:17
28 sajam zimskih sportova, turizma i rekreacije ExpoZim ove godine se održava od 28 novembra do 1 decembra 2013 u hali 4 Beogradskog sajma. Još samo 8 dana do početka sajma, ove godine se sajam održava nešto ranije da se ne bi poklapao sa otvaranjem skijališta u regionu.

Ovogodišnji ExpoZim će otvoriti najuspešniji Bugarski skijaš Petar Popangelov.

Sajt Skijanje.rs će kao i predhodnih godina na ExpoZimu imati štand zejedno sa udruženjem SkiBus. Dođite da se družimo, susretnemo, upoznamo, posavetujemo, razmenimo mišljenja i iskustva...

Skijališta Srbije će i ove godine davati popust od 10% na kupovinu ski passa.

gio
20.11.2013, 15:20
Ako skijališta do tada ne dobiju odobrenje za novi cenovnik da li će morati da primenjuju stari ili neće uopšte prodavao ski pas dok ne dobiju novi cenovnik?

wlad
20.11.2013, 17:07
Sa tim pitanjem treba da se javiš*na email i/ili sajt Skijališta Srbije, ovde ti to niko ne može odgovoriti..

gio
20.11.2013, 18:13
Ma to je više bilo pitanje radi pitanja. Smešno je da na 15 dana od početka sezone ne može da se usvoji cenovnik.

dzoninho
20.11.2013, 19:26
Na to pitanje ni sama Skijalista Srbije nemaju odgovor...

Grazer
21.11.2013, 10:07
Toliko sam se spremao za dolazak ove godine i sad mi iskresne put i prc. Nista od posete

dzoninho
26.11.2013, 09:43
Jos dva dana do pocetka EXPO ZIMA... Ko bude dolazio, neka se javi :) Cika Zoki ce biti na standu skijanje.rs a ja cu raditi na standu saltoM-a pa svratite :)

stekan
26.11.2013, 10:20
Vidimo se u subotu.

IvanQ
26.11.2013, 10:44
Ja cu izgleda (opet) preskociti

wlad
26.11.2013, 12:17
Četvrtak :cug:

Dogac
26.11.2013, 13:24
Ja sam u petak tamo... kupujem dosta opreme pa ću obići sajam uzduž i popreko :D

ExBaker
26.11.2013, 16:53
subota...vidimo se

plecko
28.11.2013, 00:58
jel opet zadnja hala ?

Tadija_91
28.11.2013, 01:52
Jeste ;)
Vidimo se u petak, a mozda i za vikend

Truch2
28.11.2013, 13:13
'bem ti Srbiju! Znam koliko su organizatori alavi i bahati i koliko je velikim firmama i ucesnicima stalo da te izvacare, za svaki dinar/evro....Ali da ce sajam da me ispali za besplatan ulaz, za shugavih 300din, to nisam ocekivao

stekan
28.11.2013, 19:22
Haj'mo utiske i dojmove ko je bio na sajmu. Ako nema šta za vidjeti, da ne dolazim džaba u subotu.

boris
28.11.2013, 20:05
Bogami Stevo, tankooo...Jedino da dođeš da se malo družimo.:dziveli:

stekan
28.11.2013, 20:30
Jedino da dođeš da se malo družimo.:dziveli:

Zbog toga i dolazim. Opreme imam i viška.

wlad
28.11.2013, 23:35
Sajam kao i svake godine, ako idete da nešto kupite možete ;). Mi smo danas uzeli skije i cipele klincu, pantalone ćerkici, ski čarape i sl. sitnice, cene za skije i cipele skroz korektne, odeća kao i u prodavnicama.

Obišli smo i štand SkiBus-Skijanje.rs, popričali sa drugarima i Zoki nas je domaćinski ugostio. Klinci su imali i igru pored - virtuelno skijanje u štandu Rexone ;).

Koliko smo načuli od prodavaca oni su jako zadovoljni - sve se prodaje kao ludo.

average
29.11.2013, 00:02
Mene je jako obradovalo što sam pazario Sidas uložak na Beosport štandu, uz boot fitting sada su tu i Sidas i BootDoc i to je za svaku pohvalu. Rekao bih...konačno

svesifre
29.11.2013, 00:23
Ako je neko obraćao pažnju zanima me kakav je izbor ski jakni i kakve su im cijene?
Ima li nešto od narodski pristupačnije opreme North Blanc, Northland Professional, ....
Za Colmar, Salomon znam da su kvalitetni, ali ne namjeravam utopiti rožnjaču da bi ih kupio :).

wlad
29.11.2013, 00:47
Nisam gledao cene pošto ih nisam kupovao, ali ski odeće i najviše imaš na sajmu, pošto štandove drže i one prodavnice sportske opreme koje ne drže skije i sl..

Sad sam zaboravio koji, ali jedan od njih je imao nenormalnog DJa, vrti muziku na 60000 decibela, pokušali smo da pogledamo nešto tu ali smo odustali od buke, a prodavci vrte glavom (misleći ko je doveo ovog nenormalnog ;)).

plageton
29.11.2013, 10:26
Moj utisak je da je manje robe u ponudi i da ono što je izneto je srazmerno kvalitetno (i skupo). Nema one gomile jeftinog šareniša kao što je bilo pre. Iglušport i Gora, kao prodavci najkvalitetnije opreme za planinu, mnogo veći izbor imaju u svojim radnjama nego što su izneli na sajam. Gora je izložila svoj napredni sistem za fitovanje ski obuće. :)

Sinisha
29.11.2013, 23:10
Sto se tice garderobe, neke posebne popuste u odnosu na redovnu prodaju nisam video, bar ne u jeftinijem segmentu. Ako i ima popusta prodavci su iste te popuste davali u svojim prodavnicama i pre sajma, verovatno ce i posle...

Jakne mislim da su najjeftinije varijnate burgi oko 100e, samo kvalitet izrade nije neki.
Generalno cene nisu povoljne, a ne mogu se ni slucajno porediti sa onima na zapadu pogotovo sada u vreme velikih popusta. Na sportsdirect.com ima pristojnih jakni za 30-60e, takve su ovde 2-3 skuplje...
Inace u USA je danas bio "crni petak", cene na ski sajtovima su bile i do 70% dole...


p.s. na gornjem spratu imate ekipu koja prodaje Marmot garderobu na crno (da li je original, to je vec pitanje). Cene su gotovo iste kao na Marmot sajtu... Recimo ovu jaknu http://marmot.com/products/details/spire-jacket prodaju za 280e...

trendo
29.11.2013, 23:51
p.s. na gornjem spratu imate ekipu koja prodaje Marmot garderobu na crno (da li je original, to je vec pitanje). Cene su gotovo iste kao na Marmot sajtu... Recimo ovu jaknu http://marmot.com/products/details/spire-jacket prodaju za 280e...

Jakna prva liga :), posebno ona sa sajta i crvene boje

Truch2
30.11.2013, 00:31
Prilicno tanko...svake godine sva jadnije i jadnije.
Mene je obradovalo sto imam sa kime da popricam i da vidim ljude koje vidjam samo zimi :cug:
I sto neki daju i neverovatne popuste cak i do 5% , ili sto su u Beosportu neke cene snizene na sajtu vec nedeljama, pa se to tretira kao "sajamski nevidljivi popust" kada odete na njihov shtand od 20 metara ...
Ko zna mozda i prodam nesto sutra :dziveli:

dzoninho
30.11.2013, 08:47
Realno, kod nas su do sada bili najveci popusti... Pancerice od 120 flexa proslogodisnje modele ste mogli d akupite za 17 500 recimo Transfire R1, Firearrow F2 i F3... Zenske pancerice 75 flexa su bile 9500 a 95 flexa 12 000. Od njih je ostalo jos brojeva, iskreno ako nekom za devojku, zenu treba nesto, isplati se da dodjete i pogledate... Skije Firearrow 74 su bile 25 000, prodali smo za jedan dan 20 komada, Stevo je jurio tu skiju ali za njega nisam imao 180 duzinu da mu je odmah ostavim... Juce sam na 10 min prosetao po drugim standovima, cene su iste kao u radnjama... Kod nas od danas na neke ovogodisnje modele mislim da ide popust 10 posto na vec snizene cene.

plecko
30.11.2013, 15:31
ja ću u nedelju, jel prodaje neko one sušače za pancerice ?

Sinisha
30.11.2013, 16:14
Ja nisam video sušače. Bacicu pogled danas, opet idem na sajam, prijatelju po porudzbini da uzmem neke brile...

Dzoni je u pravu, sto se tice popusta na skije i pancerice Salto je jedini koji ima sajamske i to jako dobre popuste. Kod njih je guzva, guzva je na prodaji ski pasova i mozda kod Planete sport u delu gde su im brile. Ostali tanko...

Filke
30.11.2013, 18:33
Takođe planiram da pazarim neku ski jaknu reda veličine do 100 evra, pa me zanima da li vredi da idem na sajam u potragu za istom?
Ako su popusti i cene iste kao po radnjama van sajma da se džabe ne cimam.
Pozz

Sinisha
30.11.2013, 18:50
Plecko imas susace kod planet bajka na sajmu 1250din.

Truch2
30.11.2013, 19:58
zaradio 30 e, potrosio 30e...meni bilo lepo :)

stekan
30.11.2013, 21:57
Bio. Susro (od riječi susret) sam dosta starih prijatelja i stekao nove. I meni bilo lijepo. Vidio mnogo šarene opreme. Cijene nisam zagledao (imam sve, pa i viška), ali vidjeh na par primjera da se moglo proći mnogo bolje nego na trulom zapadu. Npr. vidjeh prije 10 dana u Villach-u u GigaSportu prošlogodišnju Nordica Fire Arrow 74 EDT sa cijenom od maščini 650€ (u svakom slučaju 6 je prva cifra), a na sajmu vidjeh osjetno manju cijenu (meščini prva cifra 4).

dzoninho
30.11.2013, 22:29
Bio. Susro (od riječi susret) sam dosta starih prijatelja i stekao nove. I meni bilo lijepo. Vidio mnogo šarene opreme. Cijene nisam zagledao (imam sve, pa i viška), ali vidjeh na par primjera da se moglo proći mnogo bolje nego na trulom zapadu. Npr. vidjeh prije 10 dana u Villach-u u GigaSportu prošlogodišnju Nordica Fire Arrow 74 EDT sa cijenom od maščini 650€ (u svakom slučaju 6 je prva cifra), a na sajmu vidjeh osjetno manju cijenu (meščini prva cifra 4).

Stevo je u pravu, kod nas je proslogodisnji edt nesto malo ispod 500, a suvisno je govoriti o kakvoj je skiji rec. Stevo, pohvali se svojim sledecim skijama :)

Roolieman
30.11.2013, 22:31
Uzeo devojci dobre (dobra i cena) Level bord rukavice, sto jedino od rukavica i valjalo. Burton katastrofa, stari modeli a naduvane cene. Za sebe samo kapu, duks i univerzalnu Swix mazu u sticku.
Generalno utisak prilicno slabo u odnosu na ranije. Cini mi se da je za skijase raznovrsnija ponuda. Bacio pogled na neke freestyle/freeride modele i da mogu ko nekad po celu sezonu da visim na planini pale bi i neke tarabe :ski:

SnowBeliever
01.12.2013, 01:09
evo ja pazario danas u saltu pancerice Nordica Fire Arrow f3..jedva cekam da padnu na progressor 9+...

tomba na kvadrat
01.12.2013, 12:22
Pošto sam kupovao polovne skije (Atomic Nomad, 2010/11,100e), moram se zahvaliti ekipi ovog sajta i posebno Marku i Nađi iz SkiBus-a.
Cjena je bila stvar dogovora između mene i prodavca, ali mi je bio neophodan netko tko će procjeniti stanje skije.
A bio sam ponuđen i pićem.Baš lijepo i prijatno.
Hvala lijepo još jednom pa se vidimo i ove godine na nekoj turi
:sm018:

ExBaker
01.12.2013, 12:25
Ako nekom nije vec kasno, susace imate na spratu, 10 eura.
Izbor robe los, cijene nista specijalno, a imam utisak da su poneki digli cijene pa na tu cijenu kao dali jaci popust. Za preporuku su nordica cipele i briko naocare&kacige, dosta dobre cijene. Polovne robe ima da se probere, ali ima i tu dosta klepanja za novije modele.
Svratio malo da Zokija,tamo guzva konstantno, sto je super.
Takodje bio kod nekakvih Slovenaca sto kompjuterski prave scan i predlazu ulozak za stopala. Djelovalo mi je optimisticki, jer za 2 godine po njima necu moci hodati (ne daj Boze), a jedini spas je uzimanje tih ulozaka! :)
Sve u svemu, ako se izuzme garderoba, ima ste sta vidjeti i pazariti.
@Sinisha, mislim da su pomenute jakne fals. I ne samo te vec i ostale na spratu. Bila je samnom drugarica koja 22 godine ima radnju i ona kaze da je replika.

tomba na kvadrat
01.12.2013, 12:37
prije 7 godina sam kupi nove fisher white heat za 120e jer je bio stari model.
sad ih vidim na expozimu na polovnoj robi za 170e "ali su u perfektnom stanju, ko nove!!!":sm022::sm017::awm2::confused::sm008:

SnowBeliever
01.12.2013, 13:34
e i meni zapale za oko te Briko brile..ima bas dobrih namunjenih modela za 7.000din, sto je ok cena...nego ja pazario nove pancerice, pa ce ove stare brile po svemu sudeci jos da guraju

svesifre
01.12.2013, 14:25
Cijene na sajmu su bezobrazno visoke, popusti gotovo a i ne postoje. Iste te popuste neki daju i u svojim radnjama, pa se onda postavlja pitanje zašto plaćati ulazak na sajam?
Prije 7-8 godina situacija nije bila ovakva.
Najbolje je još slušati prodavce kako se žale na slabu prodaju. Valjda su išli logikom da kad neko dođe na sajam kupiće nešto, bez obzira na cijenu.
Na ovakvim okupljanjima očekivani popusti na prošozezonsku opremu su 40-50% kod nas najveći popusti je bio 10-15%. Neka hvala.

Bata Bane
01.12.2013, 15:40
Tanko, bio juce I danas, kriza bre ljudi, misli da ce iduce godine organizovati neki sator pa tamo da smeste sve ljude, kazu sve manje kupaca :dontknow::dontknow:

stekan
01.12.2013, 17:38
Tek kad sam pogledao ovu fotografiju primjetio sam da su u ponudi bile uglavnom kratke skije :smoke::
12734

DRAGON
01.12.2013, 19:01
Meni je najzanimljivije bilo na spratu gde ljudi prodaju odlicne jakne po OK cenama. Norona, Arc'teryx, Haglofs, North Face, Mammut...stvarno dobra roba. Tako da sam uzeo telefon.

Video sam Elan Race SLR novog za 25.000 dinara.

plecko
01.12.2013, 19:41
ja pazario Fischer Soma Viron 95 s lepim popustom s 19900 na 15900din....

SnowBeliever
01.12.2013, 21:20
jel si to danas pazario... i ja sam bas te viron 95 probao, juce bile 19900, ali moram da priznam da mi je lepse legao nordicin fire arrow f3

plecko
01.12.2013, 22:22
da večeras u Gori, a posle toga tražio administratora ovog foruma ali mu se izgubio svaki trag....

Sinisha
01.12.2013, 23:00
Meni je najzanimljivije bilo na spratu gde ljudi prodaju odlicne jakne po OK cenama. Norona, Arc'teryx, Haglofs, North Face, Mammut...stvarno dobra roba. Tako da sam uzeo telefon.

Video sam Elan Race SLR novog za 25.000 dinara.
Mislis da su te jakne originali ?

plageton
02.12.2013, 11:02
Mislis da su te jakne originali ?

Meni su delovale kvalitetno, ali se u te marke ne razumem baš, i ne bih se nikad usudio da dam tolike pare za robu koja je "ispala iz kamiona".

dzoninho
02.12.2013, 11:19
Moj komentar na ovogodisnji sajam, ovo sto se kod nas na standu prodavalo, desilo se sad pa ko zna kad... Cipelu koja vredi 400 e mogli ste da kupite za 150e, skije koje vrede 650e za 490e... Ko je iskoristio, pricace, najkrivlje od svega mi je sto nisam imao dovoljno para da uzmem sebi Ace of Spades, za manje od 150e a cipela vredi Boga oca... Moj drug je uzeo Nordica Helldorado skije za 14990 din...

http://www.skinet.com/ski/gear/nordica-helldorado-2013

yabadaba
02.12.2013, 13:25
@dzoninho
Pošto za prolivenim mlekom ne vredi plakati, reci mi kakvo je stanje sad kod vas, jel ostalo nešto od modela iz ranijih sezona? Prvenstveno me zanimaju pancerice flexa oko 100 i većeg broja 30-30.5

dejan
02.12.2013, 14:27
Zasto je tako bilo jeftino

Bata Bane
02.12.2013, 14:45
Lepo je sresti ljude :ok::ok:

DRAGON
02.12.2013, 17:17
Mislis da su te jakne originali ?

Originali su...zagledao sam ih posteno. :) E sad, cene nisu bas tako niske, ali recimo da su nekih 40% nize nego u prodavnicama. Npr. za 250 evra moze stvarno boli glava shell da se kupi.

Da nisam kupio skije nedavno ili kad bih prodao Allstara, isprsio bih se. Ovako, bice dobra i stara jakna...:sm022:

dzoninho
02.12.2013, 23:17
@dzoninho
Pošto za prolivenim mlekom ne vredi plakati, reci mi kakvo je stanje sad kod vas, jel ostalo nešto od modela iz ranijih sezona? Prvenstveno me zanimaju pancerice flexa oko 100 i većeg broja 30-30.5

Tacnu informaciju cu moci tek sledece nedelje da ti dam, sada smo u fazi popisivanja magacina pa ne znam sta ce biti sve kod nas ali u tom broju bi trebalo da bude nesto, ali cene i ostalo cu moci preciznije da kazem tek sledece nedelje...

salto
03.12.2013, 02:57
Nadovezacu se na ovu temu pa ako admin bude shvatio da je relama ,bez ljutis moze da skloni. Pre sajma na glavnom baneru ovog portala postavili smo obecanje da cemo za nas jubilej 10god izlazenja na EXPO prirediti prijatno iznenadjenje i bas je bilo IZNENADJENJE , ispostovali smo obecanje sa poustom do 50% i vise prodali preko 500 cipela u svim klasama , mnogi posetioci su i na ovo trazili popust ne znajuci da je ovo katastrofalni poust, vecina i nije svesna sta je kupila :) doberman 130 edt 51990 - 25490 , transfire r1 39990- 16490 speedfire ti 59.990- 34.990 . itd itd , ostalo je jos ali i sa visom cenom za 20 % u radnji i opet izleda mnogo jeftinije nego preko grane :)
U sustini TRIPLE YUMP firma koja je do sada zastupala NORDICA brend u Srbiji je jednostavno izasla iz posla sa solidnim lagerom a mi se jednostavno nadjosmo u toj prici i eto :) kako gore rekoste "sad i ko zna kad"

jagi89
03.12.2013, 15:22
Vecin NF jakni na Standovima je bila kopija. :/

jagi89
03.12.2013, 15:26
I iskreno, bas sam razocaran u ponudu:/

Stefan89
03.12.2013, 17:14
Nisam bio na sajmu :(

alex11
08.12.2013, 01:02
Ja nisam imao priliku da posetim Expozim 2013, vec samo da procitam i cujem utiske od drugih.

Ovde na zapadu ja redovno pratim opremu i mogu vam reci da je i ovde usporilo u smislu prodaje, jer isto tako cujem utiske vlasnika prodavnica, sa kojima sam redovno u kontaktu, plus po drugoj liniji tipa ljudi koji su bas profesionalno u ovome tipa instruktori, boot-fitteri itd.

Mnoge radnje koje su uobicajavale da imaju najskuplju i vrhunsku opremu nisu potrcale da napune stok ves samo po npr. nekoliko brojeva za ski boots, jer ako ne prodaju bice im "zaledjen inventar".

Ovo nije reklama, vec se nadam da sam miljenike ski zimskog sporta barem delimicno utesio da ne ocajavaju, ako na sajmu nije bio preteran izbor.
Jedno je zajednicko da momenat u ekonomskoj krizi svuda u svetu, ima veliki efekat na bilo kuju industriju.

dzoninho
10.12.2013, 22:20
Slazem se sa Alexom ali se ne slazem da na EXPO ZIMU nema nista... Ljudi, vi morate da shvatite da ako pricamo o skijama, novi modeli u istom rangu, kod svih proizvodjaca ce kostati isto! Ne mozete da ocekujete da kupite dobre nove skije za 200e a da pritom to bude najnoviji model... To necete naci nigde u svetu, pa ni kod nas... Ista prica vazi i za pancerice, jakne, pantalone i slicno... Nije mi jasno kako neko moze da kaze na EXPO ZIMU nema nista... Beosport je imao stand dugacak 250m i preko 1000 pari skija i pancerica i raznim velicinama, duzinama i slicno... To sto bi ljudi voleli da kupe Atomic Redster SL 2014 za 300 evra, pa i ja bi voleo, ali nema, nije realno... Ja potpuno razumem da je kriza, da se nema para ali da neko kaze nema nista na sajmu, ne slazem se... To sto je na Salto M standu bilo onoliko velikih popusta je splet dogadjaja i ko je iskoristio, iskoristio je ali cene ovogodisnjih modela su takve kakve jesu i realne su, pogledajte po netu i videcete i sami da je tako...

alex11
10.12.2013, 23:25
Samo bih se nadovezao na Dzoninhov komentar da se u potpunosti slazem. Ja sam ranijih godina pokusavao to isto da kazem na ovom forumu ali su me "stalni poznavaoci ovog foruma" napucavali. To sto neko kupi skije sa rentala iz inostranstva ili kupi jednu skiju i upari je sa drugom (ovo ne preterujem vec je istina) je samo 1 slucaj u xxx slucajeva. Ne mozete ocekivati dobru skiju za malo para.

Uvek rado pomognem ljudima kada mogu. Pre par godina na sajmu je bila ganc nova skija Rossignol Z9 za oko 800 EU. Pusti mi covek na privatan email komentar kako misli da su ovi na sajmu pokusali da ga oderu i zamolio me da uporedim cenu. Igrom slucaja imao sam priliku da testiram tu skiju i sam sam je kupio jer sam bio odusevljen. Kada sam mu izvrsio konverziju oko tih 800EU u CAD (Kanadski dolar) ispalo je manje za nekih 30 CAD u Srbiji, ali to i jeste bila realna cena za ovu skiju.

Opet cu podvuci - svaki distributer ima MSRP (ono sto predlazu da bude prodajna cena npr $800), posto je to uvek mnogo skuplje nego u realnosti vecina prodavaca odredi npr. $650 Sale cenu. Vecina prodavnica mora potpisati ugovor gde imaju "zastitnu cenu", a to je da ne smeju prodati ispod $650 jer ako to ucine druge prodavnice, tj. konkurencija ima pravo da ih tuzi. E sada ako su npr prodali neke brojeve pancerica npr. 26.5, 27.5 mondo i imaju 25.5, 28.5 na stoku samo u tom slucaju imaju pravo da je stave na "Clearance" sto moze biti ispod $650, a to je uglavnom pri kraju sezone ili proslogodisnji model.

Takodje ni distributeri nisu ludi da daju veliku marzu - tj. ostave veliku zaradu na stolu retailerima, tako da sve je povezano, dakle proizvodjac im diktira cenu. A ovo sto ljudi kazu "super jakna proslogodisnji model" i to je diskutabilno jer npr. na zapadu nisu ni retaileri ludi. Stave na Sale ono sto im se slabije prodaje. Vise puta sam i sam pitao za neki proizvod jer ikada ide na sale - dobio sam odgovor "Nismo ludi da stavimo na sale ono sto znamo da se prodaje". Dakle kazem mozda posle ako im ostane XXL ili XS ili tako nesto to ode na sale ali vecina nosi L i to se prvo proda. Cak vecina retailera vrati nazad Discente, Pxenih jakne i ne gnjavi se ni da ih stavlja na sale.

Takodje kao sto Dzoninho rece "Ljudi shvatite da je kriza". To je istina, pa zato mnogi kao sto rekoh ni ovde nisu pozurili da napune stok. Primera radi (ovo nije da bih se hvalio) Lange koji je #1 za race ski boots ima retail price $650 za Lange RS 110. U razgovoru sa mnogima iz Srbije razumeo sam da Langa vrlo slabo i ima, pored ostalih proizvodjaca koji mogu ponuditi nize cene. Dakle za istocno trziste roba je podesena ka kupovnoj moci kupca, pa cak kazem i ovde se ljudi tesko odlucuju da daju te pare. Sa druge strane ko ce dole da puni stok sa necim od $650 ako je za tu pancericu zainteresovano 10% ljudi (ski raceri ili onaj ko je zaista spreman da da te pare). U suprotnom ako je ne prodaju rizikuju da "zalede pare".

dzoninho
11.12.2013, 08:50
Ljudi moraju da shvate jos jednu cinjenicu a to je da se u Srbiji proda skija za jednu sezonu koliko se proda u jednom manjem Alpskom selu... Zato su kod nas orderi, odnosno narucene kolicine prilagodjene kupovnoj moci odnosno niko nece naruciti ogromnu kolicinu ako ne moze da je proda. Cenu diktiraju PROIZVODJACI i tu se zavrsava prica, hteo neko da prihvati ili ne... Po nizim cenama moze se naci samo modeli stari godinu dve tri i to treba iskoristiti kad naidjete...

alex11
11.12.2013, 17:52
I ovo je tacno a to je da kupovna moc u regionu diktira kolicinu narudzbine od distributera. Zasto bih neko drzao skupu opremu na stocku ako moze po prosecnoj ceni prodati 3 druga modela.

Sinisha
11.12.2013, 21:11
Primera radi (ovo nije da bih se hvalio) Lange koji je #1 za race ski boots ima retail price $650 za Lange RS 110. U razgovoru sa mnogima iz Srbije razumeo sam da Langa vrlo slabo i ima, pored ostalih proizvodjaca koji mogu ponuditi nize cene. Dakle za istocno trziste roba je podesena ka kupovnoj moci kupca, pa cak kazem i ovde se ljudi tesko odlucuju da daju te pare. Sa druge strane ko ce dole da puni stok sa necim od $650 ako je za tu pancericu zainteresovano 10% ljudi (ski raceri ili onaj ko je zaista spreman da da te pare). U suprotnom ako je ne prodaju rizikuju da "zalede pare".
Ne znam zasto nema Lange-a, ali cena sigurno nije jedini razlog. Jer na sajmu i nesajamskoj ponudi u Srbiji brojni su modeli koji kostaju vise od 600 dolara i prodaju se. Novi modeli Atomika sa jacim fleksom kostaju oko 400e, Fisherovi vacuum fitovi u jacim fleksovima su jos skuplji...

Sto se tice Srbije sve je ispricano. Sto se tice zapada, kupoholicarska kultura i visi standard diktiraju devalvaciju starijih modela skija i pancerica. Pa su cene takve robe mnogo povoljnije nego kod nas...

alex11
12.12.2013, 03:24
Sinisha verujem da su nasi prodavci pogurali i Atomic i Fisher malo snaznije modele za 400EU i vise, jer im to i jeste cena. Mozda zbog Evrope i transporta dobijaju malo bolju cenu. Ne znam sta je pravi razlog za Lange mozda uslovi nabavke, transporta ili kvote nisu povoljni.

Verujem da isto tako ima ljudi koji ce dati preko 400EU za dobru pancericu ali pretpostavljam da je to manjina. Ovde smo originalno dotakli temu tipa "realne cene" i "sta neko ocekuje da plati".
Vecina je na sajam krenula od pretpostavke da ce proci sa dobrim popustom, sto nije uvek slucaj pogotovu za novu opremu, sto se nadovezuje na nase prethodne diskusije.