PDA

Pogledati punu verziju : Dolomiti Super Ski Preporuka



marbik
05.11.2013, 10:49
Cao svima,

Citao sam detaljno razne teme o mestima u okviru Dolomiti Super Ski sistema, ali s'obzirom da prvi put idem u IT jel moze neka preporuka koja dolina / mesto je najbolja u smislu izbora staza i povezanosti sa mozda jos par dolina da moze sto vise da se skija, a da se ne seda u kola?
Cetvoro nas je, svi dobro skijamo i kolima idemo, ali sam video da izmedju nekih mesta, razdaljina od 30 km se prelazi po sat vremena zbog jakih krivina i sl., a po svaku cenu bi da izbegnem da sam negde dalje i da moram svaki dan da se cimam kolima da bi dosao do ok skijalista.
Ovo sve naravno, jer sam se odusevio recimo vasim opisima Alta Badie, ali ja bi isao u terminu oko nove godine i ovo sto nalazim po netu su nerealne cene za smestaj (500+ eur po osobi za 7 dana, samo za smestaj) ako gledam Colfasco, Corvara, La Villa..
Dakle neko mesto (tj mesta zbog nalazenja povoljnijeg smestaja) koja pruzaju dobru konekciju sa ostatkom skijalista?
Takodje neki smestaj za 2 do 4 osobe, ako imate kontakt bi bio idealan.

Hvala puno svima!

wlad
05.11.2013, 11:06
Sva skijališta oko Sele su povezana pa ne moraš da sedaš u auto - sve u sklopu Val Gardene, Alta Badiae, Arabe, Canazeia itd..

Cenu koju pominješ 500+ je previsoka, razlika u cenama smeštaja u zavisnosti od termina kod njih nije tako velika nego si ti verovatno gledao hotele, a oni su u AT/IT skijalištima skupa varijanta. Za "normalan" smeštaj u apartmanima/sobama cene se orjentaciono kreću od 35 do 50E osoba/dan.

A što se tiče konkretnog smeštaja već je o tome pričano na forumu, potraži a možeš*i sam na npr. http://www.miaaltabadia.it/en/colfosco.html

skiman
05.11.2013, 12:10
Probaj i ovdje.....mada ovo je zbilja vrh sezone.....:hair:

http://www.altabadia.org/en-US/wshotelbookingen.html?DateFrom=2013-12-20&StayOvernights=12&Board=1&RoomType=2&Location=1&HotelName=&NumberOfRooms=1&ListHotelTypes=&ListHotelCategory=&ListHotelComfort=&ListRoomComfort=&ListHotelPromotions=&numRooms=1&NumPersons1=2&OrderingType=1&SearchWithoutDate=1&IsNewSearch=1

wlad
11.11.2013, 12:39
Evo i topovi su proradili :)

12636

marbik
06.01.2014, 19:54
Evo da raportiram - uzeo sam smestaj u Pozza di Fasso, dolina Val di Fassa. Bilo je najeftnije jebiga, Garni Mason La Mary. Nije lose, obicna veca kuca sa sobama, ja i devojka isli sami. Samo skijanje je neverovatno, Sella ronda i okolna skijalista stim sto nikome ne bi savetovao da ide oko NG jer su guzne neverovatne. Meni je najlakse bilo da sednem u kola i idem Camiptella oko 10km za sta mi je trebalo 45 min u proseku kad svi krenu na skijanje. Zaista tada svi nagrnu tada i gde god da se krene ceka se red - restoran, gondola, Spar, ma sve.
Ipak moram priznati da vredi, zaista je vrhunsko. Staze mahom crvene, ali dobre, jak nagib, sredjene, dugacke. Jedino smeta guzva na stazi zbog sezone. Uglavnom sam skijao Sella Rondu, crvenu i zelenu i Maromaladu sam obisao/ Sve u svemu hvala na preporukama, ja sam prezadovoljan i vraticu se sigurno.

donthinktwice
25.09.2014, 08:09
Daj bre covece, na tri teme si postavio oglase.
Bavis se turizmom? Imas oglase dole...

wlad
20.10.2014, 19:40
Dolomiti SuperSki sistem slavi 40togodišnjicu, evo i novosti za ovu sezonu koje su nam pripremili:

http://www.dolomitisuperski.com/en/service/dolomiti-updates/news/news-winter-season-201415_n436330

13905

adwarf
20.10.2014, 21:02
A taman sam se lomio da li da odem i ove godine tamo... :D Sjajno!

wlad
21.11.2014, 21:13
E tako se to radi :sm004:

14079

average
22.11.2014, 10:07
Ja gledam svakog dana :)

Još 12 dana do polaska

SEXten
26.11.2014, 09:21
Slabo snijega po Italiji? I ja planiram ići 17-ga 4 dana pa se nadam da ce ga nspadar.
Gdje bi bilo najbolje se smjestiti za obilazit dolomite superski?

average
26.11.2014, 09:33
Slabo, otopilo se, prethodnih dana vise temperature na 2000m nego u Beogradu...

Neka prognoza kaze da bi tokom naredne nedelje trebalo da ga bude

Panzer
05.03.2015, 21:54
Da iskoristim ovu temu da napišem utiske od boravka u krugu Selle ove godine (početak marta 2015). ExBaker je napisao utiske o pojedinačnim skijalištima (Arabba, Alta Badia, Val Gardena) a ja ću ovako "grupno.
U Dolomitima sam bio prije 4 godine. Primjetan je napredak - nova gondola Dantercepies u Val Gardeni, zamjenjeni dvosjedi na Passo Sella takođe u VG, dodata gondola u Arabbi za Portovescovo, itd...Ove godine smo bili smješteni u Arabbi, 1.5 km od početnih stanica gondola. Dolazili smo autom, na parking, nije bio nikakav problem jer se svakako mora malo preći pješke sa jedne na drugu stranu Arabbe (strana prema Marmoladi - vode dvije gondole Portovescovo i druga strana prema Alta Badii - vodi četvorosjed Burtz).
Generalna ocjena povezanih mjesta u krugu Sele:

Skijanje:
1. Val Gardena: tips: gondola Dantercepies i dvosjed pri dnu staze Cir (koja nije uopšte crna kao što joj oznaka kaže); Novi 6sjedi u dijelu Passo Sella, na granici sa Val Di Fassom
2. Alta Badia: tips: 2sjed iznad Piz Boe i staza Vallon (takođe nije previše crna); dugačka plava staza na Sella Ronda alternative ruti koja vodi u San Cassiano, sa 4-sjeda Masarei
3. Val di Fassa: tips: crvena staza sa 4-sjeda Sale i 6-sjeda Rodella des Alpes; 6sjed Kristiania
4. Arabba / Marmolada: tips: crvene staze sa Lezuo Belvedere; crna staza Fodom (poliven vodom, što bi rekao ExBaker)

Smještaj:
1. Colfosco / Corvara
2. Selva di Val Gardena
3. Arabba
4. Campitello / Canazei
5. La Villa
6. San Cassiano
7. Santa Cristina
8. Ortisei
9. Maglia Capella

Utisak ove godine je puno bolji nego prije 4 godine. Ne toliko zbog unapređenja infrastrukture koliko zbog boljeg poznavanja skijališta i bolje kondicije.

Umjesto slika, jedan video:
https://www.youtube.com/watch?v=DcOopvbKXM4

:sm011:

Panzer
06.03.2015, 09:56
Desila se juče, 200 skijaša je helikopterom spuštano sa gondole:

http://www.dw.de/skiers-rescued-from-dolomite-cable-cars/a-18299067

Usljed jakog vjetra palo je drvo na žicu.

Ne bih volio da sam se zadesio tada tamo (bili smo dva dana prije :hair:)

ExBaker
07.03.2015, 20:53
Evo ovdje pokazuješ gdje se može desiti da padne drvo...tačno si predvidio:)

Pejamachine
09.03.2015, 15:11
E ne znam za vas al ja bih presvisnuo da moraju helikopterom da me spasavaju sa gondole!

cekao bih drugi/kontra vjetar da obali drvo na drugu stranu prije nego se za onaj heli zakacio.. :D :D

marbik
09.03.2015, 17:15
Haha e pa evo ja sam bio u gondoli, tacnije nas 5 + jos 2 holandjana i evo nas zivi i zdravi (sem sto sam dobio grip mrtvi). Inace iz helikoptera su se spasioci spustali kanapom na gondolu, pa onda spolja ulazili unutra gde bi potom taj lik napravio neki vid cekrka i potom nas spustao jednog po jednog dole kanapom sa jedno 40m. Nije bas prijatno, al svaka im cast na organizaciji i brzini, spasli su 212 ljudi za oko 2h max i potom organizovali za sve besplatno pice i prevoz do hotela.

Mada 2 poslednje gondole pri vrhu (a mi smo bili treca :) su spasavane bas helikopterom jer je teren ispod bio previse strm, pa su tu ljude spasioci koji su visili o kanap iz helokptera vezivali za sebe i potom ih helikopter odnosio na sigurno. Zamalo i prevoz helisem da dobijem, da smo usli u jednu gondolu ranije :).

U svakom slucaju nije bas da je prijatno, ali zanimljivo iskustvo svakako. I to nam se jos desi na poslednjoj zici kad smo vec hteli da krenemo nazad ka la Villi.

Panzer
09.03.2015, 17:36
E marbik marbik, ko da si doš'o iz zemlje Mozambik...
A ne iz Dolomita.

Super iskustvo, drago mi je što si nam dao opis. Sad mi je žao što i mi nismo bili tamo, imali bi o čemu pričati. :sm011:

sev
09.03.2015, 17:59
Ne znam za ostale, ali ako je bilo na poslednjoj žici => nije bilo gubitaka od vožnje, meni bi to iskustvo bilo čist, sjajan bonus :lol:

Tale
30.09.2015, 16:13
Kolege forumasi i skijasi,

Da li imate iskustva sa skijanjem na Dolomitima, konkretno skijalista oko Selle (Alta Badia, Val Gardena,...) pocetkom februara?
Koliko vidim od 01.02. je na Dolomitima HIGH SEASON verovatno se to poklapa sa italijanskim odmorima pa me zanima da li je tada bas velika guzva na stazama i jos bitnije zicama?
Prosle godine sam bio poslednju nedelju januara i guzva je bila neprimetna (osim naravno na nekim zicama oko Selle i to npr u 12h u sred dana).
Ove godine ne mogu tada da idem pa me zanima da li je neko imao iskustva sa pocetkom februara.

Hvala i pozdrav

wlad
30.09.2015, 21:01
Bio sam krajem januara / početak februara (poslednja nedelja januara koja više od pola ulazi u februar) i ima veće gužve od januara ali nije strašna.

Na žicama koje se nalaze na Sella Ronda putu je osetno veća gužva..

Ove godine je ponedeljak 1 februar tako da može da se očekuje veća gužva...

adwarf
29.10.2015, 14:36
Pozdrav ljudi,
Da li je neko skijao u Dolomitima u decembru i kakva su vam iskustva? Planiramo polovinom decembra da odemo na neki produzeni vikend, ali ne znam kakva je situacija sa snegom u tom periodu i sa otvorenim zicama/stazama?

wlad
30.10.2015, 01:03
Najsigurnije je da ništa ne rezervišete unapred, decembar nije gužva nigde (pre božića) pa može da se rezerviše kada se situacija osmotri ;) tj. par dana unapred. Pa ako situacija nije sjajna vi odete na neko drugo skijalište...

Bio sam pre dve godine sredina decembra, odlično skijanje bez gužve, radila je većina staza. Zna u predsezoni da ne radi po neka žica i da ne radi jedan smer Sella Ronda kruga ali u većini slučajeva radi drugi smer pa je sve OK ako želite da se šetate po celom sistemu.
(sve ovo naravno zbog nedostatka snega, ako ga ima dovoljno onda rade sve žice)

adwarf
30.10.2015, 09:09
Wlad, hvala za info. Skijali smo tamo u martu i svaki dan skijali drugo skijaliste na sella rondi. Prebacimo se kolima ujutru i skijalmo ceo dan jedno ili eventualno 2 skijalista, tako da mi nije preterano bitno ako ne radi neka veza ka drugom, bitno mi je da vecina bitnih staza radi u svakom od njih. Nista, pricekacemo da se priblizi sezona, pa cemo videti sta cemo i gde cemo.

nemijazz
31.10.2015, 09:31
Zasto kolima? Od 40ak skijaških dana u martu (obično drugoj polovini) poi Dolomitima jedan dan mi je bio sa padajućim vlažnim snegom i magom, još dva oblačna a ostali sunčani bez oblačka. Dešavalo se da pada sneg noću, da bude kačamak na južnim stranama, da staza bude pola metra istog po žućkastoj livadi ali je uvek sve radilo. Uvek je bilo dovoljan broj severnih tvrdih staza idealno pripremljenih. Sa druge strane, ortak je bio jedne godine u decembru i pokusavao da skija na -20 i kusur sto je bilo prilično frustrirajuće. Nije ni čudo što se ježi svaki put kad se Dolomiti pomenu. Hoću da kažem mart je sigurica za unapred a decembar samo za last minute i prati prognozu. U drugoj polovini decembra je obično i svetski kup u toj regijji pa pretpostavljam da bude i gužvi i zatvorenih staza...

adwarf
03.11.2015, 15:56
Kolima zato sto nismo hteli da "gubimo" vreme na poveznice i guzvu na sella ronda ruti, tako da smo svaki dan do sitnih crevca gustirali drugo skijaliste i eventualno se vracali u neko od njih ako nam se posebno svidelo.
A decembar, jer smo za mart vec rezervisali Serfaus Fiss Ladis, a vijamo najbolje opcije za decembar, januar, mart, da se prekrati cekanje :)

U svakom slucaju, hvala i tebi za info oko svetskog kupa i vremenskih prilika u tom periodu, uzeci to u obzir.

average
20.11.2015, 19:14
Krecemo petog decembra :) Nocas se ocekuje 40cm a za nedelju dana jos sledi

Rossignol 8s
07.03.2016, 11:06
Najpre da se zahvalim svim forumasima koji su mi dali odlicne savete i tako pomogli da izvucem maksimum iz ovogodisnjeg skijanja.
Bili smo smesteni u Penii kod Canazei-a, 700 m od nove gondole. Odlican apartman za 6 ljudi, 3 spavace, kuhinja+trpezarija, dnevna i 2 kupatila, terasa, parking... 900 evra za 7 nocenja.
Po savetu iskusnih, jedan dan smo obisli krug oko stene, da steknemo utisak o skijalistu, a ostalih dana smo se orijentisali na pojedninacna skialista. S obzirom da smo bili smesteni kod Canazei-a, pocecu od Val di Fasse. Jedan dan smo poceli skijanje na kontra stranu od stenčuge (Sella), odnosno od Penie prema Pozza di Fassa. Crvene, relativno kratke staze, bez guzve. Do same Pozze idu crna (Vulkan) i crvena staza, dugacke i odlicne! Nismo se previse zadrzavali do na tom delu, vec smo krenuli nazad prema skijalistima oko stene. Skijaliste iznad Canazeia prakticno obuhvata 2 dela. Prvi je Belvedere: deo sa 10ak isprepletenih crvenih i 1 crnom stazom, izgleda kao plato, mene licno podseca na Idalpe (Išgl). Drugi deo je na sever, prema Col Rodeli. Na tom delu je meni najinteresantnija crvena staza koja vijuga kroz šumu i seče Pian Frataces.

Val Gardena je dosta velika, mogu reci i relativno opterecena, sa legendarnim Saslong, Dantercepises, Cir ... stazama. Odlicne, dugacke, relativno strme staze. Ako se vrzmate po tom delu, obavezno otici na vozic kod St Christine i posle na onu , ako se ne varam, La Longia stazu od 10.2 km koja se spusta do samog Ortiseia. Nezaboravno iskustvo. Povratak u smestaj zahteva skijasko predznanje i fizicku spremu, jer ima nekoliko stvrmih delova gde se naprave ozbiljni hupseri na stazama.

Corvara je uglavnom plava, sa par crno crvenih staza prema La Villa. Corvara je idealna za pocetnike i slabije skijase, uglavnom sedesnice i po koji tanjir, široke plave staze, puno restorana. Ako se ste predhodnih dana iskidali na crnim delovima Selle, Corvara dobro dodje za zezanje po ski parkovima.

Za kraj ostavljam Arabu. Posto se taj deo uglavnom kombinuje sa Marmoladom, kolima smo dosli u 8.20 ispred Marm.gondole i uspeli 2x da odvozamo od vrha do podnozja pre nego sto su ljudi poceli da stizu iz pravca Arabbe. Te Marmolada staze su uzivanje, široko i lepo strmo, tvrd sneg...prva liga. Takodje deo iznad Arabe je crn, staze su odlicne da se malo pusti brzina... po meni najbolji deo za bolje skijase. Takodje deo izmedju Arabe i Corvare ima par crvenih koje treba voziti sto ranije ujutru.
Skijanje smo zavrsili u subotu. Tog dana zbog smene je na celom masivu bilo 10% ljudi nego inace. Tog dana sam skijao od 9-15h i ni na jednoj zici nisam imao nikoga ispred sebe. Da nisam doziveo, ne bih verovao.
Sto se tice cena, kapucino/makiato na stazi je 1.20-1.40e, pivo 0.5 je 4-5e. Canazei je uvece kao iz Diznijevih bajki, sve ukraseno, puno restorana i kafica, bazen, prodavnice. ima i nekoliko apres ski varijanti. Sve u svemu, jedno od najboljih i najkompletnijih skijalista koje sam do sada skijao.

Rossignol 8s
07.03.2016, 14:59
http://i63.tinypic.com/157nerl.jpg

http://i63.tinypic.com/2jcd7ps.jpg

http://i64.tinypic.com/ru900w.jpg

http://i67.tinypic.com/2wqzpzl.jpg

wlad
07.03.2016, 16:13
Vidim da ste se lepo proveli, jedino što si preskočio da komentarišeš i vreme a ono je pored svega na DSS dragulj :)

ExBaker
07.03.2016, 16:55
Lijepo ste se vidim proveli. Ovo je kompleks gdje ne možeš da kiksaš! Na sve strane bolje od dobrog. A tek sunce...:sm018:

Rossignol 8s
07.03.2016, 19:18
Imali smo 3 kristalna,2 oblacna i 2 mećavna dana. Na srecu cak i kada je bilo oblacno, nije bila magla koja je onemogucavala skijanje.

djolec
15.03.2016, 11:31
Da se nadovezem na izvestaj Rossignol 8s s obzirom da smo bili nedelju dana posle...
Docekala nas je mecava tako da smo bez lanaca jedva uspeli da se domognemo konacne destinacije (prevoj kod Carezze je bio najkriticniji). Smesteni smo bili u Campitello di Fassa, selo odmah do Canazei, sa gondolom Col Rodela. Smestaj odmah do pocetne bus stanice, na svakih 10 minuta i do gondole za 5-7 min. Prvi dan je bio sa puno padavina, maglom i oblacima tako da je to bio realno najlosiji dan. Ostali dani delimicno oblacni i samo jedan kristalan kako rece kolega. U potpunosti se slazem sa svim njegovim komentarima, utisci su zaista fenomenalni. Za moj ukus malo vise guzve koja napravi hupsere na najboljim stazama sto u solidnoj meri otezava skijanje u popodnevnim satima jer smo imali i prosecne skijase. Krug oko Sella Ronde smo odradili sa usputnim skijanjem na drugim stazama, najvise u Alta Badiji mada se pokazala kao skijaliste sa najslabijim stazama i nekako cudno povezanim. Doduse, nismo vozili crvene i crne tako da ne uzimate zdravo za gotovo ovu informaciju. Ipak je utisak da je Badia porodicno skijaliste, mene je mnogo podsetilo na Kopaonik, ima vise vrhova, mnogo plavih staza i deluje idealno za porodice. Kroz Arabu smo samo prosli i utisak je da su staze drugacije deklarisane nego drugde, naime, sve je bilo mnogo strmije nego sto se ocekivalo, tu se i vreme pokvarilo, kraj dana, umor, tako da smo samo odradili da bismo stigli do Belvedere doline na vreme da se spustimo u nase selo. Araba ce sacekati sledeci put... Sledeci dan u Val Gardeni po lepom vremenu mnogo bolji utisak, celodnevno uzivanje, s tim da nismo isli na "drugu stranu" ka Secedi, ekipa nije bila raspolozena pa to ostaje za sledeci put. Sledeci dan opet Canazei i Belvedere, ove staze su se za nas nivo skijanja pokazale kao idealne za vezbanje i napredovanje. Poslednja dva dana smo proveli u San Pelegrinu. Prvi dan je bio kristalan, bas je bilo uzivanje, skroz bez guzve, staze nisu previse zahtevne (jesu crvene ali manje strme nego na Sella Rondi), dok je sa druge strane dolina Falcade sa takodje nekoliko odlicnih staza i jednom od 9 km koja vodi do podnozja i naseljenog mesta (tu smo malo taljigali, malo je dosadno ali je priroda fenomenalna). Drugi dan u Pelegrinu je vec bio sa snegom ali skijanje opet odlicno bez guzvi i sa stazama koje su drzale do kraja dana.
Opsti utisak je odlican, nama jeste bila malo guzva sto je uticalo i na staze, mozda treba izbegavati popodnevno skijanje na najopterecenijim i odraditi ih rano ujutru. Potrebna je dobra organizacija i logistika, malo su slabije obelezene staze, ima ih zaista puno (i za svaciji ukus) i lako moze da se desi da zavrsis negde gde nisi planirao, narocito po magli i losem vremenu. Nismo sreli nase nigde na skijalistu niti sam video nase tablice. Uglavnom skijaju Cesi, Poljaci, Rusi, Nemci, Holandjani...Parking se pored gondola placa (u San Pelegrinu ne). Cene su malo vece nego u Bg, rucak na stazi 7-13 eur, kafa 1,2-2,5, pivo 3-5. Prodavnice malo skuplje nego Bg, zavisi kako sta... Kulturno, cisto, putevi obelezni, savrseni, busevi rade kao sat, ljudi nasmejani i vedri, priroda nestvarna...I jos jedan detalj, stizemo ispred apartmana gde na parkingu ima oko metar snega i ne vide se vozila, gledamo se sta da radimo, vadimo neku lopaticu, a zena nas iz kuce pita sta cemo sa tim. Kazemo da ocistimo parking da se uparkiramo. Ona kaze sacekajte 10 minuta i ne radite nista...dolazi mali traktor utovarivac sa lancima, ocisti ceo parking i nase mesto, izvolite gospodo :) nece da uzme pare za cast, tutnuli mu cokoladu :)
Canazei deluje kao odlicna pocetna lokacija jer je i Val Gardena blizu i Araba, a moze se otici lako i do San Pelegrina, mozda i Oberegena, Carezze...U svakom slucaju, malo je 6 dana, malooooo!
Dolomiti, vidimo se opet!

djolec
16.03.2016, 11:14
Da probam da okacim i neku fotku, redom: Falcade, Gardena, Badia, San Pellegrino: http://i65.tinypic.com/ixui52.jpghttp://i68.tinypic.com/21dfmdg.jpghttp://i66.tinypic.com/21jzsli.jpg
http://i68.tinypic.com/2jefxy.jpg

djolec
16.03.2016, 11:16
http://i63.tinypic.com/5u00nt.jpghttp://i68.tinypic.com/wvr34h.jpg

djolec
16.03.2016, 12:49
Evo kako izgleda Belvedere dolina:

https://youtu.be/Nei5MaJCzm8

wlad
24.09.2016, 18:49
15416

Monte Pana, pa kažu:

Mi se spremamo za novu zimsku sezonu.. Prvi test sa topovima za osnežavanje na Monte Pani :)
Jedva čekamo da stanemo na skije uskoro!

dzabu
17.10.2016, 22:42
pozdrav svima, planiramo ove godine obici dolomiti super ski kompleks pa me interesuje gdje je najbolje traziti smjestaj, prije svega odnos cijena/kvalitet/skijalista

wlad
18.10.2016, 01:53
Colfosco :)

plageton
19.10.2016, 13:29
Bitan ti je tu fine tuning. To znači da treba pažljivo da pregledaš konkretne ponude pansiona i onda se može dogoditi, kao nama zimus, da pronađeš relativno dobru lokaciju po prihvatljivoj ceni, tj. ispod cene.

Zatim, pitanje je šta znači dobra lokacija. Ako si na lokaciji koja je u neposrednoj blizini žičare koja vodi na Sellu, to je top lokacija, ali je skupo. Realnije je naći smeštaj gde se do žičare dovoziš ski-busom. Opet, nije svejedno da li je reč o busu koji ide jednom na sat vremena ili ide na 15 minuta. Niti da li se voziš 10 ili 45 minuta. Ako planiraš da na skijalište ideš kolima, to onda menja stvar.

Zavisi i koliko ti je važno da možeš brzo izaći na Sellu. Ako te zanima da obiđeš krug jednom u 7 dana, čisto da vidiš šta je to, onda te to rasterećuje brige za dobrom lokacijom. Što se konkretnog mesta tiče, svako od njih ima neke prednosti. Za Arabu se npr. zna da je najbolja destinacija za zahtevnije skijaše. O svemu treba da vodiš računa, pregledaj konkretne ponude, pa proceni.

wlad
03.11.2016, 21:07
15521

Osnežavanje je počelo :)

ExBaker
04.11.2016, 18:56
Piz Sella, moćno, nema priče

Aleksinjo
14.11.2016, 02:56
Pozdrav svima,

Hvala Vamna postavljenoj temi oko skijanja na Dolomitima. Ovo je prvi put da postavljam pitanje posto mi je potrebna konkretna pomoc. Naime grupa od nas 4-5 drugara idemo na skijanje u region Val gardena/Colfosco/Corvara/Araba i evo kakva mi pomoc treba:

- preporuka oko smestaja za 4-5 osoba
- najbitniji faktor nam je lokacija a ne cena
- ski in/ ski out opcija je nesto sto preferiramo ili da budemo jako blizu liftova ako moramo da pesacimo
- svi skijamo relativno korektno, crvene staze su nam optimalni stil (obisli smo Val Thorens, Chamonix, itd)
- koje selo je najbolje izabrati i ako mozete da mi date tacan naziv smestaja gde bih trebali gledati

Planiran boravak je od 11.2 - 18.2 tako da to izgleda kao puna sezona na Dolomitima pa nam valja pozuriti.

Hvala svima i svaka cast na temama.

adwarf
14.11.2016, 10:44
Mi smo pre 2 godine bili smesteni u ovim apartmanima.
http://www.predanai.com/index.php?page_id=1050&lang_id=3

Nije ski in ski out, ali ima svoj prevoz i blizu je prvih liftova, dobra konekcija za sella ronda rutu. Mi smo isli kolima, pa nam to nije igralo ulogu i nismo skijali sella ronda nego svaki dan drugo skijaliste, ali kao sto sam rekao, ima svoj prevoz pa lako dolazite do staza. Sto se samog smestaja tice, odlicni prostrani apartmani po korektnim cenama (tada), besplatan spa u podrumu kuce, garaza, mega car od domacina Richard :)

Mozda ce ti i ovaj sajt pomoci
http://www.miaaltabadia.it/en/

Aleksinjo
14.11.2016, 22:37
Hvala puno Adwarf na info.

Ubi nas termin - hocemo da idemo 11.2 -18.2 kad je najveca guzva. Muka za smestaj... Mozda cemo morati da promenimo datum posete.

Misk0
15.11.2016, 10:30
Hvala puno Adwarf na info.

Ubi nas termin - hocemo da idemo 11.2 -18.2 kad je najveca guzva. Muka za smestaj... Mozda cemo morati da promenimo datum posete.

Skoro sve skole u UK su na raspustu te nedelje i to je jedini termin koji svi sa decom mogu da koriste za skijanje, tako da me ne cudi.

adwarf
15.11.2016, 16:43
Aleksinjo, i ja sam razmatrao taj termin za dolomite ove godine, pa su mi cak i ljudi koji izdaju smestaje, iako su ih imali na raspolaganju, predlagali druge termine, jer su jefitniji i manja je guzva. :D Definitivno "najgori" termin ste izabrali, celoj austriji, italiji i nemackoj su tada raspusti, pa cene i prebukiranost odgovaraju tome. Januar ilii mart, ako ste u mogucnosti, su mnogo bolji izbor.

christofer
05.01.2017, 12:03
@adwarf prvo se odluci za samo mesto, pa pocni tako. Po meni Corvara je centralno locirana i najlakse je iz nje po celoj regiji skijati. Zato smo je svojevremeno i izabarali u odnosu na Colfosco. Zice su u samom mestu tako da lako mozes na bilo koju stranu. E sad za sam smestaj ti ne mogu pomoci, vise se i ne secam gde smo bili tacno. Imas par ok hotela, ali nije jeftino...bas zbog lokacije.

wlad
05.01.2017, 18:09
Što se tiče pozicije za skijanje Colfosco je isto mesto kao i Corvara, udaljenost jednog od drugog je 1-2km. Razlika je da većina smeštaja u Corvari (bio par puta leti) nije ski in-out, mora ili da se šeta malo duže ili auto, ili bus. Colfosco sa druge strane preseca istoimena Gondola / staza i većina smeštaja je ski-in/out ili i ako treba da se šeta to je 50-100metara.

Po meni, mesto sa najboljom pozicijom je Wolkenstein (Selva Gardena), odlična pozicija + veće mesto pa ima sve - ali su cene najveće (logično) ;)
Sa druge strane najbolji odnos cena/kvalitet imaju Colfosco i Arabba (ako se gleda da je smeštaj blizu gondole/staze - da se ne koristi auto - ja lično uvek to gledam).

Igi
06.01.2017, 00:41
Pozdrav svima,

Planiram sa porodicom da idem pocetkom marta u Dolomite, pa mi treba preporuka od vas. Potrebna mi je ski skola za djecu (pretpostavljam mjesto sa najvise plavih staza) i da uvece ima restorana i nekog sadrzaja da mozemo da setamo. Smjestaj bih trazio sam nakon sto se odlucim za selo.

PejaC
06.01.2017, 12:27
Pozdrav svima,

Planiram sa porodicom da idem pocetkom marta u Dolomite, pa mi treba preporuka od vas. Potrebna mi je ski skola za djecu (pretpostavljam mjesto sa najvise plavih staza) i da uvece ima restorana i nekog sadrzaja da mozemo da setamo. Smjestaj bih trazio sam nakon sto se odlucim za selo.

Meni se najviše za porodičnu varijantu odmora dopala Alta Badia. Lepe, široke plave staze, predivna priroda. Gondolom se popne iz mesta La Villa do skijališta i uživa. Mislim da ski školu nije teško naći.

wlad
06.01.2017, 12:51
Slažem se, Alta Badia dolina je najbolja za decu pošto ima najviše plavih staza za početnike... Ja dosadan, ako ćeš Alta Badia dolinu pogledaj Colfosco...

Dosta si se kasno setio za rezervacije, manji je izbor smeštaja sada.

vladimir
10.01.2017, 21:03
Pikirali smo Dolimite za sredinu Februara, ali nakon sto sam video kakva je trenutno situacija sa snegom imam veliku dilemu. Pre 3 sezone nam je baza bila Val Gardena i u Januaru je snega bilo koliko hoces, a koliko vidim sada gotovo da ga nema. Naravno da vecina staza radi, ali ako vec idem u Alpe na 7 dana, jedno od glavnih ocekivanja je prirodni sneg. j2ski.com ima istorijske podatke za poslednjih par godina, na osnovu cega se moze da je ozbiljniji sneg poslednje 2 godine padao u prvoj polovini Februara. Prognoze koje sam nasao za naredni period, nisu bas previse optimisticne. Sa druge strane deluje mi gotovo neverovatno da do 11. februara za kada planiramo odlazak nece pasti dovoljno snega.

Vec smo zakasnili za smestaj i za ovaj termin izbor je vec prilicno suzen, pa bi trebalo da donesem odluku prilicno brzo. Imam dilemu da li da menjam plan i jurim nesto u Austriji, npr u Tyrolu. Pitanje za ove iskusne posetioce Dolomita je sta biste vi uradili, i da li neko ko je planirao Dolomite u narednim periodu ima slicnu dilemu?

https://www.j2ski.com/snow_forecast/Italy/Val_Gardena_snow_history.html
https://www.j2ski.com/snow_forecast/Italy/Alta_Badia_snow_history.html

Thx

Pejamachine
10.01.2017, 21:11
Ja imam rezervaciju za 06.02 na 5 dana, hotel na stazi saslong crvena u st.christina, da nece ko da otkupi depozit da ide jer sam ja sprijecen..

sasacg
10.01.2017, 22:09
Ma Ischgl i nema da te boli glava :ski:

vladimir
10.01.2017, 23:12
Ischgl pao prosle sezone. Super skijanje, i ne bih se bunio da ponovim, ali meni Dolomiti ipak drazi.

PejaC
11.01.2017, 00:00
Obertaurn, uvek ima obilje prirodnog snega kad ga nigde okolo nema. Dobro skijalište. Ostalo mi je u lepoj uspomeni.

christofer
14.01.2017, 10:09
Ako trazis sneg onda pravac Arlberg, pa biraj. St. Andton, Lech, Zurs...a ako ti se svideo Ischgl onda je to pogodak. Ja iskreno od kada sam bio u toj regiji nista me posle nije specijalno odusevilo. Zato se stalno vracam ;).
A @Wlad je u pravu za Colfosco da je vise ski in aki out u odnosu na Corvaru ali su zice blizu i u samoj Corvari ako odaberes smestaj dobro. Uostalom kao i svugde...meni je relativno blizu bila zica. Jedino Corvara je malo veca i zivlja uvece, ali ne mnogo.

car
19.01.2017, 13:43
Bio sam u dolomitima 07-14.01.2017 pa da napišem par dojmova.
Smještaj smo našli u mjestu Pozza di Fassa(Val di fassa) i sa lokacijom smo pogodili definitivno.
Uzeli smo apartman od 80m2 za max 7 osobaosoba po cijeni od 693€(nas je bilo 6).
Okolo sve zeleno, ali na skijalištima preko 80% staza otvoreno, a temperature ispod nule i bez vjetra.
Nisam prvi put u Dolomitima, ali mi je opet bio plan obići sva skijališta u okruženju pa sam napravio i realizirao slijedeći plan:

1.Val di Fiemme(ski centar latemar)- parkirali smo su na parkiralištu gondole pored mjesta Predazzo i iako liftovi službeno rade od 08:30 nas su pustili u 08:15, a mi smo se hvatali za glavu što nismo došli još ranije:)
Skijalište posjećujem drugi put(prvi put davne 2009) i opet me zadovoljilo, staze pretežno crvene sa solidnim brojem plavih i pokojom crnom.
Pored Perdazza tu su još i mjesta Pampeago i Obereggen koja su sva povezana žičarama. Na samom skijalištu nema gužve i staze standardno dobro pripremljene i drže veći dio dana.
Od 08.15-16:30 smo popeglali svaku stazu, a mnoge smo i ponovili, jer je velika uživancija skijati na ovakvim stazama, bez imalo gužve.

2.Alpe Lusia/San Pellegrino
Meni najdraže skijalište(prvi susret sa skijalištem van moje BiH) ali to nije jedini razlog zašto mi je najdraže, jer riječ je o naprosto fenomenalnom skijalištu.
Parkirali smo na parkingu ispred gondole nedaleko od Moene(Alpe Lusia) riječ je o skijalištu sa 30km staza i kad sam govorio ekipi kako će nam tu biti najbolje nisu me shvatali ozbiljno, jer ipak u susjedstvu su mnogo veći centri.
Ovaj put smo još više poranili i puštaju nas u gondolu u 08:03, a mi se opet hvatamo za glavu zašto nismo došli još ranije uz obećanje da ćemo sutra na idućem skijalištu biti u pancama prije 08:00,
Moena je naprosto predivna, staze fantazija, ima 5-6 crvenih koje su duge i fenomenalne, naprosto voziš od vrha do dna i bukvalno ti je žao stati.
Pored crvenih postoji 5-6 plavih staza za početnike i ostale željne relaksirajuće vožnje kroz prekrasnu borovu šumu.
Normalno tu su i tri crne staze koje će zadovoljiti bilo koga.
Nažalost nismo mogli ostati u Moeni dulje od 12:00, jer smo imali u planu obići San Pellegrino i Falcade.
Silazimo na parking u namjeri da uhvatimo bus do 10km udaljenog San Pellegrina, ali nam bježi ispred nosa, pa skidam pance i u auto.
U San Pellegrinu i Falcadama staze vrhunske, malo ljudi i tu do 16:00 smo sve popeglali(nešto i više puta) i nakon toga u auto i 20km vožnje do našeg apartmana u Pozza di Fassa.
Dok smo se vozili svi smo govorili: "Moena je najbolja"

3.Val di Fassa
Krećemo iz našeg mjesta Pozza di Fassa(skijalište Buffaure) gdje smo u pancericama i sa skijama na kapiji bili u 07:50, ali ovaj put zajeb i to žešči.
Ovaj put iako su uključili liftove, ne žele nas pustiti prije 08:30 kad je i naznačeno da se otvaraju, pa smo kao budale dreždali 40min, ali vrijedilo je pokušati.
Odakle se žicama prebacujemo do Albe i onda obilazimo skijališta Belverere i Col Rodella koja su povezana sa Sella Rondom.
Ne trebam ni govoriti da su i ovdje staze fenomenalne, većinom crvene uz poneku plavu i crnu.
Sve je bilo super osim malo više ljudi na liftovima koji vode prema Val Gardeni, ali to nam nije pokvarilo dan, iako smo prva dva dana navikli da smo praktički sami.
Skijanje završavamo u 16:30 i u apartman na vruću juhu.

4.Val Gardena(Sceceda i Alpe di Siusi)
Na ovome sam području prvi put(jednom sam 2009 iz val di fasse došao do val gardene odvozio saslong i nazad) i sve smo detaljno prešli.
Najprije smo došli autom u Ortisei(1h vožnje iz val di fasse) parkirali u podzemnu garažu ispod gondole za Secedu(parking 1,5€h, ali 8€ je dan).
Nismo više ranili i dolazili smo točno u 08:30, jer strogi režim u Buffaure-u ubio polet u nama.
Na Secedi uglavnom crvene staze koje smo popeglali, spustili se onom dugom La Longia u Ortisei i onda na suprotnu starnu i gondolu za Alpe di Siusi.
Seceda je na velikoj visini cca 2500m, i bilo je malo hladnije, pogotovo ujutro, ali zato je na Alpe di Siusi sunce sijalo samo tako.
Temperature su bile do -10C, ali bez vjetra i sunce je grijalo.
Čitao sam da su mnogi popljuvali Alpe di Siusi i okarakterizirali to područje, kao izgubljen dan, ali ja naprosto obožavam široke plave staze i lagane crvene na kojima se može stisniti i karvati non stop, bez pretjeranog umora.
Alpe di Siusi mi je nakon Secede došla kao relaksacija, i na stazama smo ostali do 16:30, kad smo se ukrcali na gondolu za povratak u Ortisei.
Prva četiri dana fantazija, a vrhunac sam očekivao peti dan kada smo kontali preći najpoznatiji i po nekima najbolji dio Val Gardene

5.Val Gardene(Plan de Grabla, S.Cristina, Selva)
Parkiramo auto na parkingu ispod gondole Plan de Grabla i odatle se upućujemo prema Alta Badiji, sa namjerom da popeglamo staze koje idu prem Alta Badiji i onda se prebacimo na drugi dio koji je na drugoj strani.
Moram reći da je peti dan otoplilo, osjetio se dolazak ciklnoe, temperaura je bila jedva ispod nule i prva dva sata je klapalo dobro.
Popeglali smo Dentercepies, Cir i ostale staze u okolici i onda pošli da se spustimo niz saslong, stazu na kojoj se vozi ski kup.
Nažalost ovdje smo naišli na gužvu, zbog Selle Ronde i puno ljudi koji prave taj krug, a i tlak mi je diglo skidanje skija i hodanje po mostu, cesti, čekanje semafora i slična sranja.
Normalno sad je već i otoplilo i temperatura je bila oko nule sa tendencijom rasta.
Oko 11:00 smo odvozili saslong koji je bio raskopan, a na cilju je temperatura bila 1C, a pored toga tu je bila i masa ljudi(prokleta sellla ronda).
Svi smo bili nadrkani i odlučili smo pobjeći od gužve pa smo pegali staze u području Plan de Grabla, a čak smo malo prešli i u Val di fassu i ponovili najbolje staze.
Na žalost sve staze ispod 2000m su popuštale, uvjerljivo najlošiji dan koji mi je pokvario sliku Val Gardene(lijepa Moena).
Vidio sam još jedno sranje koje mi se nije svidjelo:)
Naime neki bar je doveo neke plesačice i D.J.-a ove su bile u tangama i grudnjaku i plesale, a uspaljena rulja je gurala eure u grudnjak i slične gluposti.
Ne volim ovakva sranja na planinama, ali neki moraju praviti kupleraj svugdje.

6.Civetta
Zadnj dan skijanja i povratak kući.
Ujutro smo pošli u 07:15 iz apartmana, počelo je sniježiti, a već je napadalo 5cm snijega.
lagano smo se spustili niz prijevoj san pellegrino i nastavili do Alleghea odakle se u 08:30 diže gondola.
Odmah se prebacujemo na staze iznad mjesta Zoldo koje su nam prve na redu, a tu nas čeka 10-15cm friškog snijega u kojem uživamo i lagano skijamo. Snijeg pada cijelo vrijeme, ali ne pre jako, a na stazi samo ski škola iz hrvatske i njihovi roditelji.
Nakon što smo sve popeglali iznad Zolda prebacujemo se u područje iznad Alleghea, gsje su staze bile odrađene ratrakom, pa je skijanje mnogo brže.
Ovdje već počinje puhati jak vjetar koji nosi sitne mrvice snijega koje se zabijaju u lice i pružaju fenomenalan osjećaj(baš sam se poželio snijega).
Oko 14:00 se spuštamo u Alleghe ulazimo u auto i pravac prema Zagrebu, gdje ćemo noćiti i ujutro namjeravamo nastaviti za Mostar.
Nažačost sve je išlo super dok nismo ušli u sloveniju gdje je 10-15cm snijega izazvalo kaos na cesti i potpuni kolaps.
Do sada sam imao visoko mišljenje o slovencima, ali su me razočarali, potpuno razočarali.
Zatvore tunel, gužve na cestama, a nitko ništa ne zna, nema cestovne službe da te upozori, preusmjeri, a ralice su izašle prekasno.
Kad su izašle usporile su promet tako da smo 90km prešli za 3h, sveukupno 6h kroz sloveniju.
Srećom sutradan je put kroz Hrvatsku i Bih bio dobar, ali me Slovenija stvarno umorila.

Šta reći na kraju?
Sve je dobro, ali dolomiti su najbolji, a pogotovo Moena koja će biti moja iduća sedmodneva skijaška destinacija.
Jedino što mi kvari sliku su gužve koje nastaju od skijaša koji kruže oko Selle, rade tu Sellu Rondu(ja bih je ukinuo), umjesto da svaki dan istražuju po jedno zasebno skijalište, ali znate kako se kaže:"manitu, šareno drago"

nemijazz
22.01.2017, 11:06
Na skijalisima iz prve dve tacke tvog putopisa nisam bio. Na skijama sam dolazio do Pozza di Fassa sa Belvedere-a i dalje ski bus-om do Campitella pa žicom na Col Rodella. Posto i ove godine idem u Arabbu krajem februara možda bi mogao ovaj put od Pozza di Fasse da okrenem na drugu stranu i obiđem Val di Fiemme, Alpe di lusia i San Pellegrino. Da li je to izvodljivo iz Pozza di Fassa kombinacijom ski busa i žičara i koliko je vremenski potrebno busem od Pozze do Moene i posle od Moene do San Pellegrina? A kako bi najbolje istom kombinacijom (bus-žice) u Vall di Fiemme?

car
22.01.2017, 13:19
Od Pozze di Fassa do gondole za skijaliste Moene(Alpe Lusia) ima tocno 10km, od Moene do San Pellegrina jos 10km.
Moenu i San Pellegrino bus povezuje svako 45mi. do sat vremena, a raspored voznje ima ispred gondole, a pretpostavljam da ima i na stranici dolomitisuperski.

Falcade i San Pellegrino su povezani zicom.

Sto se tice Val di Fiemmena situacijaje slicna i od Pozza di Fasse do stanice isprez Predazza ima 15km.
Mi smo uvijek isli autom, pa ne znam za povezanost busom val di fasse i val di fiemmea, ali pretpostavljam da postoji.

Moja ti je preporuka da iz Arabbe dodjes autom do Moene, nekih sat vremena (parking je besplatan) i kad popeglas staze moene, odes busem do san pellegrina i falcada, da ne skidas pancerice.

Za Val di Fiemme isto, sat vremena voznje do polazista gondole(parking je besplatan) i onda je sve povezano.

Ukoliko se mislis prebacivat zicom do Pozze di Fassa, pa onda ski busom, moguce je, samo onda neces moci kvalitetno proci skijaliste(popeglat sve staze), a ovako ces biti komforan.

dachonije
23.01.2017, 09:56
Drugari, moze neko da me updejtuje.

Krecem u subotu ka Dolomitima, tacnije Kronplatz. Idem porodicno sa dvoje klinaca pa me interesuje kakvo je stanje oko kupovine skipasa.
Posto, radi klinaca, svakako moram da idem na prodajno mjesto da kupim skipasove, interesuje me dali je neka procedura prisutna prilikom kupovine Dolomotisuperski skipasa?
Dali je potrebno slikanje za 6-dnevni skipas, ima li guzve prilikom kupovine i uopste koliko vremena da racunam da cu da izgubim za ovu akciju?

Znam da niko tacno ne moze odgovoriti na moja pitanja i da ima ogroman broj prodajnih mjesta racunajuci sva skijalista koja su u domenu Superski-a ali molim za vasa iskustva.
Cisto da probam da se pripremim jer nikako ne bih volio da prvog dana, prvih 2 sata skijanja, provedem u nekoj kancelariji cekajuci nesto :sm006:

Hvala i pozdrav.

PejaC
23.01.2017, 10:36
Drugari, moze neko da me updejtuje.

Krecem u subotu ka Dolomitima, tacnije Kronplatz. Idem porodicno sa dvoje klinaca pa me interesuje kakvo je stanje oko kupovine skipasa.
Posto, radi klinaca, svakako moram da idem na prodajno mjesto da kupim skipasove, interesuje me dali je neka procedura prisutna prilikom kupovine Dolomotisuperski skipasa?
Dali je potrebno slikanje za 6-dnevni skipas, ima li guzve prilikom kupovine i uopste koliko vremena da racunam da cu da izgubim za ovu akciju?

Znam da niko tacno ne moze odgovoriti na moja pitanja i da ima ogroman broj prodajnih mjesta racunajuci sva skijalista koja su u domenu Superski-a ali molim za vasa iskustva.
Cisto da probam da se pripremim jer nikako ne bih volio da prvog dana, prvih 2 sata skijanja, provedem u nekoj kancelariji cekajuci nesto :sm006:

Hvala i pozdrav.
Kronplatz je dobro skijalište sa odličnim sistemom gondola (kome takav vid transporta ne smeta). Mislim da će se Vašoj deci to dopasti. Mi smo Dolomitisuperski kupili u Alta Badiji i nije bilo nekog čekanja. Sve ide brzo i jednostavno (samo spremiš pare i ne sekiraj se:sm004:). Ako ne planiraš da skijaš cele Dolomite kupi onda samo ski pass za Kronplatz jer je jeftiniji. Mislim da će ti biti naporno sa klincima (ako su mali) da putuješ do drugih skijlišta u okviru Dolomiti super ski skijališta (moraš putovati kolima) jer je Kronplatz sasvim dobar za porodično skijanje. Uživaćete ako Vas posluži vreme. Pozdrav.:ok:

car
23.01.2017, 10:41
Trebaš ponijeti putovnicu, jer ti na skipass stavi ime i prezime, a ponesi i putovnice djece, jer trebaju utvrditi starost, da bi ostvarili popust.
Slikanje nije potrebno.
Što se tiče gužve tu nemaš zime, ja nikad nisam naišao na gužvu, a kupovina bi ti trebala trajati maksimalno 5min.
Najbolje ti je kupiti skipass dan kad stigneš, ako bude radilo, da se ne moraš peglat ujutro, iako ni tad nije gužva.

Specijalni dodatak:

Kolega koristi jednu našu staru foru u vezi popusta na djecu.
Za djecu do 16g. skipass je jeftiniji cca 100€, a njegov sin ima 17g., pa on od susjeda koji je mlađi uzme putovnicu, ponese je u Italiju i kupi na njega skipass i da ga svome sinu:)
Jest ciganluk, ali 100€ je 100€.

dachonije
23.01.2017, 10:54
Kronplatz je dobro skijalište sa odličnim sistemom gondola (kome takav vid transporta ne smeta). Mislim da će se Vašoj deci to dopasti. Mi smo Dolomitisuperski kupili u Alta Badiji i nije bilo nekog čekanja. Sve ide brzo i jednostavno (samo spremiš pare i ne sekiraj se:sm004:). Ako ne planiraš da skijaš cele Dolomite kupi onda samo ski pass za Kronplatz jer je jeftiniji. Mislim da će ti biti naporno sa klincima (ako su mali) da putuješ do drugih skijlišta u okviru Dolomiti super ski skijališta (moraš putovati kolima) jer je Kronplatz sasvim dobar za porodično skijanje. Uživaćete ako Vas posluži vreme. Pozdrav.:ok:

Hvala PejaC,

sve znam sto se tice Dolomita Super Ski-a i povezanosti Kronplatza sa, da ga tako nazovem, glavnim djelom ski sistema.
Razlika u cijeni skipasa (dolomitisuperski ili samo Kronplatz) je bas zanemarljiva u odnosu na cijenu uopste, tako da nije neki preveliki trosak ili usteda, kako god da gledas na situaciju :sm021:.

Ne mislim da svaki dan obilazim druga skijalista ali sam zamislio da jedan dan obidjemo Cortinu i jedan dan da obidjemo Alta Badiu.
Klinci su od 7 i 10 godina i sto se tice skijanja sasvim su korektni, tako da generalno ne usporavaju skijanje i puno ga vole.

dachonije
23.01.2017, 11:04
Trebaš ponijeti putovnicu, jer ti na skipass stavi ime i prezime, a ponesi i putovnice djece, jer trebaju utvrditi starost, da bi ostvarili popust.
Slikanje nije potrebno.
Što se tiče gužve tu nemaš zime, ja nikad nisam naišao na gužvu, a kupovina bi ti trebala trajati maksimalno 5min.
Najbolje ti je kupiti skipass dan kad stigneš, ako bude radilo, da se ne moraš peglat ujutro, iako ni tad nije gužva.

Specijalni dodatak:

Kolega koristi jednu našu staru foru u vezi popusta na djecu.
Za djecu do 16g. skipass je jeftiniji cca 100€, a njegov sin ima 17g., pa on od susjeda koji je mlađi uzme putovnicu, ponese je u Italiju i kupi na njega skipass i da ga svome sinu:)
Jest ciganluk, ali 100€ je 100€.

Hvala car-e,

da to sam predpostavio za pasose. Super si me obradovao sa tim da nema guzve prilikom kupovine. Provjerio sam, prodaja radi do 18h subotom tako da cu mozda i da stignem da kupim skipas dan prije.

Klinci su mi jos mali za te super mahinacije koje radi tvoj kolega :eek:.

nemijazz
07.02.2017, 10:43
Evo linka za red vožnje buseva kroz dolinu Fassa:

http://www.fassa.com/upload/files/Orari-skibus-Val-di-Fassa-03122016-02042017.pdf

Od Arabbe na skijama se može doći do Pozza Buffaure. Dalje do Alpe Lusia red vožnje busa je dobar i jasan.
Ali prema Pedrazzu odnosno do Latamer Implanti veza je skoro nikakva. Ima li neko iskustva da li postoji bolja veza jer mi je prosto malo verovatno da je Lusia tako dobro povezana a Pedrazzo skoro nikako ?

car
08.02.2017, 12:40
Vjerovatno zato što je Moena(Alpe Lusia) u Val di Fassi, a Predazzo u Val di Fiemme-u, što je druga dolina

nemijazz
08.02.2017, 13:08
Dovoljno sam pismen da čitam kartu kao i red vožnje. Kada sam pitao koliko su vremenski udaljeni San Pelegrino i Val di Fiemme, znao sam koliko je to u kilometrima ali 10km može biti udaljeno 7 min a može i preko pola sata u zavisnosti od puta i konfiguracije terena... Možda postoji druga firma koja vozi prema Predazzo-u sa nekim drugim redom vožnje. Moje pitanje je vise bilo usmereno u tom pravcu jer mi je bilo nelogično da San Pelegrino iako je dalji ima mnogo češću liniju.

car
08.02.2017, 13:19
Druže nemoj se ljutiti, nisam mislio ništa loše, ali mi je logično da za Alpe Lusiu vozi često bus iz Val di Fasse, jer je Alpe Lusia u Val di Fassi.
San Pellegrino nije u Val di Fassi, ali sa Alpe Lusiom čini zajedno jedan ski centar Alpe Lusia/San Pellegrino(prije se centar zvao TreValli), pa je zato i on dobro povezan, jer je logično da su dva mjesta istog skijališta dobro povezani.

Rossignol 8s
15.03.2017, 10:35
Prvu nedelju marta skijali Dolomite, pre svega skijalista oko Selle, a jedan dan i San Pellegrino.
Posto smo prvi dan (subota) skijali Gerlitzen, ka Canazeiu smo isli preko Austrije (Lienz-Sillian-autostrada - Bolzano...). Mogla je i ona verijanta preko Alta Badie, ali počele su padavine i nije mi se vozilo po onim serpentinama uz stenu.
O Selli je dosta pisano, tako da ovde samo ukratko:
Za naprednije skijase najbolja je Araba. Nekoliko crno crvenih staza, severna orijentacija, drze skoro do kraja dana. Jedino sto su staze malo uze, ali konfiguracija terena ne dozvoljava vecu sirinu.
Deo dok se ide prema Corvari je takodje interesantan, ima i plavih i crvenih staza. Corvara je uglavnom plava, porodicna. Nesto veca guzva, ali nista sad nepodnosljivo.
Deo od Corvere prema Val Gardeni je malo dosadan, osim naravno Cir staze...

Za skijanje je dobar i deo oko Sasslonga. Ako idete na taj severozapadni deo stene, treba obavezno odskijati La Longhiu koja se spusta u ST Urlich (Ortisei). Povratak u apartman zna da bude naporan, jer se ide po vezivnim stazama koje vec oko 13/14h postaju razrovane.

Marmolada je obavezna. Jos jednom potvrdjena taktika da se kolima ode do pocetne stanice gondole, jer ste u prednosti od barem posla sata u odnosu na ljude koji krenu iz Arabe. Odskijali 2x glecer i krenuli na Arabu, a nama u susret seoba naroda (ka gleceru); tako da ceo dan skijate u kontri od mase.

Deo najblizi Canazeiu (Belvedere) je sasvim ok za zagrevanje, mada ima i tu jedna crna staza, odmah uz Pecol gondolu.

Jedan dan smo otisli na San Pellegrino, fino skijaliste, osetno manje ljudi, siroke staze, pravo osvezenje. Kolima treba oko 35 min od Canazeia.
Cene na stazama: veliko pivo 4-5e, špagete oko 8-10e, pica 10 itd. U mestu su cene nesto nize, spagete su 6-8e, pica 7-9e, pivo oko 4 itd.

Vreme nas je lepo služilo, nemam zamerke. Slike uskoro.

Rossignol 8s
15.03.2017, 11:08
16035

16036

Rossignol 8s
15.03.2017, 11:13
16037
16038

16039

Crni
26.10.2017, 23:31
Planiram sa ženom i decom skijanje na Dolomitima u februaru, tokom školskog raspusta. Pošto smo relativno skoro počeli da skijamo, rekao bih da je Alta Badija region po našoj meri, zbog velikog broja plavih staza. Gledajući za smeštaj, čini mi se da je La Vila relativno povoljna, a zbog gore navedenog ne smeta nam što je izvan kruga. E sad, naša iskustva sa skijanjem su sa Kopaonika odn. Kranjske gore, gde smo u oba slučaja imali varijantu da smestimo opremu u rentalu, praktično na stazi. Pa me zanima da li to može da se nađe tako i u Dolomitima? Ili, alternativno, kako tačno funkcionišu ti njihovi ski-busevi? Gledam neke smeštaje koji su npr. oko 1km udaljeni od staze, ali piše da je stanica ski-busa na 50m od apartmana. Da li je cimanje da se oprema drži u smeštaju, i onda vuče tim busem, koliko često nailaze busevi, i da li se plaća karta? Naravno, i svaka druga sugestija za koju mislite da bi koristila nekome ko prvi put ide u Dolomite je više nego dobrodošla (naglašavam da sam pročitao ovu, kao i drugu temu o Alta Badiji, i zaista su veoma informativne i korisne). Hvala.

plageton
27.10.2017, 12:43
Planiram sa ženom i decom skijanje na Dolomitima u februaru, tokom školskog raspusta. Pošto smo relativno skoro počeli da skijamo, rekao bih da je Alta Badija region po našoj meri, zbog velikog broja plavih staza. Gledajući za smeštaj, čini mi se da je La Vila relativno povoljna, a zbog gore navedenog ne smeta nam što je izvan kruga. E sad, naša iskustva sa skijanjem su sa Kopaonika odn. Kranjske gore, gde smo u oba slučaja imali varijantu da smestimo opremu u rentalu, praktično na stazi. Pa me zanima da li to može da se nađe tako i u Dolomitima? Ili, alternativno, kako tačno funkcionišu ti njihovi ski-busevi? Gledam neke smeštaje koji su npr. oko 1km udaljeni od staze, ali piše da je stanica ski-busa na 50m od apartmana. Da li je cimanje da se oprema drži u smeštaju, i onda vuče tim busem, koliko često nailaze busevi, i da li se plaća karta? Naravno, i svaka druga sugestija za koju mislite da bi koristila nekome ko prvi put ide u Dolomite je više nego dobrodošla (naglašavam da sam pročitao ovu, kao i drugu temu o Alta Badiji, i zaista su veoma informativne i korisne). Hvala.

Ako si smešten u Alta Badiji, neće ti biti usput, ali ako te slučajno put nanese u oblast Alpe di Siusi (ili Seiseralm, kake se zove na nemačkom), mislim da je to tačno ono što ti treba. Prilično velika i dosta kompaktna oblast, sa stazama od laganih do umerenih, prostrano i pregledno, većim delom osunčano (ako ima sunca). Nalazi se međutim na samom kraju sistema, izvan same Selle. Pristupa se iz Ortiseija, tako što se spusti Secedom i zatim treba da se prošeta otprilike jedno 400 metara do žičare Alpe di Siusi. Ili da dođeš autom.

To je akcija za jedan dan opuštenog skijanja, realno.

Crni
02.11.2017, 13:04
Evo ja se na kraju odlučih za San Kasijano, za nijansu je smeštaj jeftiniji nego u La Vili, a i konfiguracija mesta je izgleda takva da ima više smeštaja koji je bliži gondoli nego u La Vili. Takođe, našao sam ski rentu neposredo pored polazne stanice gondole, tako da se nadam da ćemo tamo da uzmemo bokseve, da ne vučemo skije do smeštaja.

@plageton: Hvala na preporuci, zvuči po našoj meri. Sad ide druga faza priprema, da vidimo da li rentirati opremu u Beogradu ili tamo na licu mesta, ako budemo rentirali ovde onda treba i nosač za skije da tražim, ali zato ćemo onda tamo biti mnogo mobilniji, pa u tom slučaju ovaj tvoj predlog svakako dolazi u obzir.

Nadam se lepom vremenu, i da će i naši utisci iz Alta Badije biti ovako pozitivni kao svih vas na ovoj temi.

wlad
03.11.2017, 08:05
Što se tiče utisaka biće svakako pozitivni :ok:
U Alta Bađi imate baš dosta plavih staza i nauživaćete se..

Za opremu proverite unapred cene, ima i prednosti i mana, glavna prednost rentiranja u BG je cena, ostale prednosti idu ka IT.. Ako vam ne odgovaraju cipele koje ste rentirali u BG ne postoji opcija zamene, samo rentiranja drugih u IT. Sa druge strane su cene rentiranja opreme u IT dosta veće nego u BG...

Krovni kofer svakako nije loša ideja da imate ako želite da obilazite i druga skijališta...

Crni
09.02.2018, 21:16
Zavrsili sedmodnevnu turu u Alta Badiji, pa evo da ukratko napisem utiske. Vreme fenomenalno, verovatno smo imali srece, ali skoro da sam stekao utisak da tamo kakvo god jutro da osvane, oblacno ili kako vec, oko 10 sati se svejedno sve razbistri, i onda sunce blista do kraja dana. Staze su u najvecoj meri plave, uglavnom po meri zene i mene, za klince pomalo dosadne, ali ima i par interesantnih crvenih, naravno tu je i brutalna crna Gran Risa (jednom se spustio, jedva ziv). Uz to, susedna skijalista su lako pristupacna, tako da je na kraju svako od nas nasao nesto tacno za sebe. Sela Rondu su klinci sami odradili zadnji dan, i to su krenuli tek u 10:15 iz Korvare, mislio sam da nema sanse da zavrse, medjutim pre 4 su vec bili nazad u Korvari (doduse, verovatno su se provlacili preko reda na zicama).

Sto se stvari o kojima sam pitao tice: Ormarici za skije naravno imaju svuda da se rentiraju pored staza, tako da se nisam cimao kolima. Opremu smo uzeli u Beogradu, takodje sam rentirao i krovni kofer, ali mislim da to vise necu raditi. Krovni kofer mnogo povecava potrosnju goriva, a oprema se pokazala kao dosta losa, jednostavno ne moze to covek za pet minuta da isproba i da bude da valja, a zamene u ovoj varijanti naravno nema. Inace, putovali smo standardno preko Austrije, nemam sta da dodam na prethodne komentare, odlican put, jedino sto dugo traje, ali tako je kako je - Beograd je jednostavno grad koji ima ocajnu poziciju za bavljenje zimskim sportovima, planinarenje itsl. i prosto moramo da se zivimo sa tim.

Zena i ja bi popodne/predvece obilazili sva ova mestasca u regionu: La Vilu, Korvaru, Kolfosko. Ne bih rekao da ima nekog nocnog zivota, meni licno to savrseno odgovara, ali nekome moze biti faktor. Sa druge strane, hrana je vrhunska, npr. u malecnom San Kasijanu ima restoran sa Miselinovim zvezdicama (doduse, termini se rezervisu par meseci unapred), ali i dosta skupa.

Sve u svemu, nosimo sjajne utiske. Mi smo od onih koji se retko vracaju na isto mesto, ali ako ne u samu Alta Badiju, u Dolomite cemo se sigurno vratiti.

sasacg
10.02.2018, 02:20
Zavrsili sedmodnevnu turu u Alta Badiji, pa evo da ukratko napisem utiske. Vreme fenomenalno, verovatno smo imali srece, ali skoro da sam stekao utisak da tamo kakvo god jutro da osvane, oblacno ili kako vec, oko 10 sati se svejedno sve razbistri, i onda sunce blista do kraja dana. Staze su u najvecoj meri plave, uglavnom po meri zene i mene, za klince pomalo dosadne, ali ima i par interesantnih crvenih, naravno tu je i brutalna crna Gran Risa (jednom se spustio, jedva ziv). Uz to, susedna skijalista su lako pristupacna, tako da je na kraju svako od nas nasao nesto tacno za sebe. Sela Rondu su klinci sami odradili zadnji dan, i to su krenuli tek u 10:15 iz Korvare, mislio sam da nema sanse da zavrse, medjutim pre 4 su vec bili nazad u Korvari (doduse, verovatno su se provlacili preko reda na zicama).

Sto se stvari o kojima sam pitao tice: Ormarici za skije naravno imaju svuda da se rentiraju pored staza, tako da se nisam cimao kolima. Opremu smo uzeli u Beogradu, takodje sam rentirao i krovni kofer, ali mislim da to vise necu raditi. Krovni kofer mnogo povecava potrosnju goriva, a oprema se pokazala kao dosta losa, jednostavno ne moze to covek za pet minuta da isproba i da bude da valja, a zamene u ovoj varijanti naravno nema. Inace, putovali smo standardno preko Austrije, nemam sta da dodam na prethodne komentare, odlican put, jedino sto dugo traje, ali tako je kako je - Beograd je jednostavno grad koji ima ocajnu poziciju za bavljenje zimskim sportovima, planinarenje itsl. i prosto moramo da se zivimo sa tim.

Zena i ja bi popodne/predvece obilazili sva ova mestasca u regionu: La Vilu, Korvaru, Kolfosko. Ne bih rekao da ima nekog nocnog zivota, meni licno to savrseno odgovara, ali nekome moze biti faktor. Sa druge strane, hrana je vrhunska, npr. u malecnom San Kasijanu ima restoran sa Miselinovim zvezdicama (doduse, termini se rezervisu par meseci unapred), ali i dosta skupa.

Sve u svemu, nosimo sjajne utiske. Mi smo od onih koji se retko vracaju na isto mesto, ali ako ne u samu Alta Badiju, u Dolomite cemo se sigurno vratiti.Jos kad bi ovaj fin opis zacinio sa par fotki [emoji4]

Crni
10.02.2018, 20:07
Jos kad bi ovaj fin opis zacinio sa par fotki [emoji4]

Meni je kamera na mobilnom nazalost otkazala pred put, a ostali clanovi ekipe su tzv. selfie-cari, tako da su predivni pejsazi ostali uglavnom samo u glavi. Ipak evo dve fotke sto je zena napravila, obe masiva Piz des Cunturines koji lezi iza San Kasijana, prva je mislim sa staze br. 9 koja vodi od vrha Pralongia dole u San Kasijano, posto je zena najvise tu stazu spartala, a druga je pogled iz samog San Kasijana (soba u apartmanu nam inace gledala na ovaj vrh, pa otuda fascinacija istim :cool:).

Da dodam jos jednu stvar na prethodnu poruku: Za snalazenje po stazama vrlo nam je koristila Android aplikacija 3D Superski. Uz ski-pas se dobije naravno mapa staza, ali kao i sve takve mape za onog ko je prvi put na datom skijalistu, to je vrlo konfuzno, dok ova aplikacija ima precizno ucrtane staze preko 2D/3D mape terena, koja plus moze da se skine tako da sve radi offline. Vrlo korisna stvarcica, plus mislim da pokriva i cele Dolomite (pored pomenute funkcionalnosti, nudi i tracking itsl. ali ja sam koristio svoj Garmin sat, tako da to nisam probao).

16556
16557

Buda
18.03.2018, 23:11
https://youtu.be/ILqGfAMiHyc

ExBaker
19.03.2018, 16:53
Ali ste se nauživali, svaka čast!:ok:

Buda
19.03.2018, 23:19
Ali ste se nauživali, svaka čast!:ok:

Vreme je bilo preduslov,zato sam i postavio da podelim sa vama tu lepotu.

wlad
30.09.2018, 12:41
Dolomiti Superski, ITA - 90 miliona evra investicija za zimsku sezonu 2018/19

16796

Jedno od najvećih skijaških domena na svetu Dolomiti Superski se pripremama za svoju 45. skijašku sezonu u istoriji. Pred zimu 2018/2019. okviru celog ski područja uložili su 90 miliona evra u investicije koje se odnose na nove žičare, nove ski staze, sisteme osnežavanja i ostale instalacije na planinama.

Dolomiti Superski obuhvata 12 skijaških područja sa jedinstvenim ski passom, a konzorcijum čine 130 kompanija članica. Približno 70% investicija se odnose na različite žičare, staze i infrastrukturu, dok se trećina od ukupnog broja odnosi na sisteme za proizvodnju snega, što je jedan od osnovnih principa strategije kompanije Dolomiti Superski.

Poslednjih nekoliko godina u Dolomiti Superski je ustalio trend zamene stare i zastarele opreme novom opremom, optimizacije veze u sistemu skijališta i obezbedio veću udobnost i sigurnost skijaša korisnika.

Dolomiti Superski - Činjenice
- Područje Dolomiti Superski se nalazi na severoistoku Italije u pokrajinama Bolazano, Trento i Belluno i 3.000 km2 teritorije.
- Od 2009. godine pripada Svetskoj baštini UNESCO-a.
- Od 1974 postoji konzorcijum sa 12 skijaških područja članica
- Već dugi niz godina Dolomiti Superski se smatra najvećim skijaškim prostorom na svetu.
- Danas sistem skijališta Dolomiti Superski ima 450 ski liftova, 1.200 kilometara skijaških staza i veliki broj objekata posvećenih ljubiteljima planina.
- Od 12 skijaških područja polovina je “sci ai piedi” međusobno povezana žičarama.
- Zimska sezona 2018-19. počinje u petak, 30. novembra 2018. godine, otvaranjem prvih skijaških područja...

...


Više na: https://www.skijanje.rs/vesti/dolomiti-superski-ita-90-miliona-evra-investicija-za-zimsku-sezonu-2018-19/

dzabu
01.10.2018, 19:33
Pozdrav svima, planiram ove godine skijanje u Dolomitima, pa me interesuje u kom delu je najbolje traziti smestaj, gde je najbolji odnos cene/kvaliteta i poveyanosti sa stazama

wlad
01.10.2018, 22:36
Po mom mišljenju dva mesta: Colfosco, Arabba.

igor1
03.10.2018, 15:27
Definitivno Canazei ili Alba

plageton
04.10.2018, 14:14
Ako je do povezanosti sa stazama, stekao sam utisak da je za to najbolja Alta Badia. Nije ni Gardena loša ali ne Ortisei, nego Santa Kristina ili Selva. Ortisei ima neke druge prednosti.

dzabu
05.10.2018, 22:51
Hvala,
A gde je najbolje traziti semstaj,na bookingu i nije bas neki sjajan izbor

wlad
05.10.2018, 22:54
Za Alta Badia dolinu nije loš sajt:

https://www.miaaltabadia.it/en/

adwarf
06.10.2018, 12:56
Jos jedan glas za alta badiu ili okolinu. Mi smo bili smestneni u blizini Corvare i odlicna je pozicija za obe strane Sella Ronde. Lako se stize i do Val Gardene i do Arabbe. Druga opcija Canazei, ista prica samo sa supreotne strane stene i mozda za nijansu jeftinije, ali je Alta Badia deo lepsi za skijanje. Smestaja ima na booking, mada je verovatno najbolja opcija upit na https://www.miaaltabadia.it/en/ sajtu.

Smestaj u kom smo mi bili: https://www.predanai.com/index.php?page_id=1051&lang_id=3

Grazer
10.10.2018, 17:47
Jedva cekam 12.12 i otvaranje. Smestaj u arabi i 4 dana uzivancije

wlad
24.09.2019, 11:32
DOLOMITI SUPERSKI, ITA - ULAGANJE OD PREKO 100 MILIONA EVRA PRED NOVU SKI SEZONU

Konzorcijum 12 skijališta jedinstvene ski pass karte Dolomiti Superski zvanično predstavlja sezonu 2019-20 koja će u nekim dolomitskim ski centrima započeti već 30. novembra 2019. a najpoznatiji skijaški krug Sella Ronda startuje sezonu 5. decembra 2019. Otvaranje istorijske skijaške ture Velikog rata (Grande Guerra) zakazano za kraj decembra. Za predstojeću zimsku sezonu započeta je realizacija mnogo projekata čija se realizacija bliži kraju. Ukupna vrednost investicija u skijaškom području Dolomiti Superski je preko 100 miliona evra, koji se koriste za nove žičare, staze i veštačko osnežavanje.

Evo pregleda šta se to, za predstojeću zimsku sezonu, radi u ski centrima domena Dolomiti Superski:

https://www.skijanje.rs/vesti/dolomiti-superski-ita-ulaganje-od-preko-100-miliona-evra-pred-novu-ski-sezonu/

Grazer
05.10.2019, 20:54
Opening bookiran. Smestaj Arabba 11 - 15.12. Prosle godine je bilo odlicno. Ove godine sam uzeo nove skije pa se nadam jos boljem provodu

tuzlak.ba
21.12.2019, 21:24
Treba mi misljenje i iskustvo nekog ko je koristio super ski kartu a smjesten je oko Kronplatza. Ove godine (tj 2020. januar aBd) smo smjesteni u San Vigilio. Kakva je veza do Alta Badie i Cortine ... na skijama bez upotrebe auta. Ide nas troje (>50 i momcina 20) i solidni smo skijasi ali nismo za svaku crnu. Prosle godine smo bili smjesteni u Valdaori, Hotel Kronplatz i zelim preporuciti svima ovaj mali porodicni hotel. Domacini ljubazni, hrana vrhunska (inventivna i ukusna), bus ispred hotela, wellness. Bas odlicno. Skijali smo na Kronplatzu i treba probati sve staze. Nisu ni sve crne lose ali .... Piculin, nemojte ako vas bas ne puca adrenalin.

vjekobus
22.12.2019, 11:06
Postoji bus veza prema Alta B. U smjeru AB stanica busa ti je kod Piculin gondole i vozi do žice Sponata u mjestu Badia. Tako i nazad.

marbik
22.12.2019, 20:30
Ako se dobro secam meni je kolima trebalo oko 45 min. Verovatno je busom slicno. Skijama bez prevoznog sredstva ne mozes.

tuzlak.ba
23.12.2019, 19:28
Ako se dobro secam meni je kolima trebalo oko 45 min. Verovatno je busom slicno. Skijama bez prevoznog sredstva ne mozes.

:dziveli: Hvala

wlad
29.11.2020, 22:34
Priprema za sezonu

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201129/c88a5a55ebeff31d4ad99ee036350d23.jpg

Lokve
30.11.2020, 23:56
Prelijepo...

wlad
06.12.2020, 14:26
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201206/a0f7f3c46d146450377a1193f73be3c7.jpg

Trenutna situacija na Dolomitima, najavljena još veća količina padavina (do 2m novog snega!) a skijališta zatvorena.

Komentari na netu: tortura :)

blackholemix
06.12.2020, 19:40
Baš je zatrpalo Dolomite, fotke neverovatne. A u glavi, ubiću se što ne mogu da odem zbog korone. :D

ExBaker
06.12.2020, 21:22
Naletio dobar talas. Alta Badia metar snijega!

Lokve
10.12.2020, 16:07
Imaju snijega da ga izvoze, a ne rade im skijalista :sm022:
Vlasnici hotela i apartmana vjerovatno razmisljaju kako najlakse da se ubiju

adwarf
15.12.2020, 20:30
:glavaozid:sm012:

Grazer
16.12.2020, 14:41
Marfijev zakon na djelu.

gio
16.08.2021, 19:21
Planira li neko nešto za sledeću zimu? Ima li naznaka kako bi moglo da funkcioniše skijanje u IT (mislim da će da zapale infrastrukturu u Italiji ako ih zatvore ponovo)? Da li će uopšte neko odavde moći da ode turistički na skijanje u IT čak i ako rade ski centri (koliko znam ne može turistički u Italiji da se ode ni sad iz Srbije - ne priznaju se naši sertifikati ni o vakcinaciji a Green pass je neophodan za ulazak u svaki prostor).

Grazer
20.09.2021, 09:17
Ove godine ski organizacije vec uveliko nude ski opening za ovu regiju. Svi daju kovid garanciju (ako zemlja bude na crvenoj listi i ne mozes uci u Italiju, vracaju novac). U svakom slucaju, vakcinacija obavezna. Opcije smjestanja Arraba ili Alta Badia tj u La villa. Nadam se da nece biti problema i da idem. 100% planiram da idem posto 19 i 20 nista osim Jahorine nisam skijao.

ivancar
20.09.2021, 09:46
Da li se zna posle koliko vremena agencije vraćaju novac? I da li vraćaju novac, ili ti daju vaučer sa tim iznosom za neko buduće putovanje?

Grazer
20.09.2021, 09:55
Da li se zna posle koliko vremena agencije vraćaju novac? I da li vraćaju novac, ili ti daju vaučer sa tim iznosom za neko buduće putovanje?
Receno mi je da, ukoliko je zemlja na crvenoj listi onog trena kad se treba kretati, vracaju novac. Nisam pitao za vaucer niti su ga oni spominjali

ivancar
20.09.2021, 12:02
Jasno, hvala.

bbK1ng
20.09.2021, 17:34
Na nekom od sajtova sam video da to kovid osiguranje naplaćuju nepovratnih 5% od vrednosti aranžmana.

Grazer
21.09.2021, 08:56
Na nekom od sajtova sam video da to kovid osiguranje naplaćuju nepovratnih 5% od vrednosti aranžmana.
Tacno da. Ali uzevsi u obzir da ski opening kosta u prosjeku oko 250EUR, 5% ti dodje 12,5EUR sto nije nista. Ostatak dobijas nazad

wlad
02.11.2021, 15:20
FB:

a new day, a new beginning...and finally all in white. [emoji300][emoji2956]
25 days to the start of the winter season. We cannot wait to put our skies on. What about you? [emoji961][emoji3508]
#dolomitisuperski #wecareaboutthedolomites
Pic: Seiser Alm / Alpe di Siusi

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211102/02751f4f00def9856dd00fbab206d32e.jpg

gio
02.11.2021, 21:22
Kako otići tamo kad ne priznaju nase potvrde o vakcinaciji? U AT može i sa kineskom vakcinom i potvrdom. U IT ne može ni sa pfizer om.

Grazer
03.11.2021, 09:50
Kako otići tamo kad ne priznaju nase potvrde o vakcinaciji? U AT može i sa kineskom vakcinom i potvrdom. U IT ne može ni sa pfizer om.
Priznaju potvrde o vakcinaciji ali problem je sto su SRB i BiH na listi zabranjenih zemalja. Nama nije dozvoljen turisticki ulaz u Italiju. Moras imati svhu ulasku, npr. pozivno poslovno pismo. Ja sam tako ulazio. Kolega jedan planira na opening u dolomite i kaze da ce izdejstvovati pozivno pismo od ski skole kao da ide da radi pa ce na taj nacin uci

donthinktwice
03.11.2021, 10:19
Vidim da jedno udruženje ima Livigno i Kronplatz u ponudi. Zvao sam informativno, ne znam za sve moguće kombinacije, ali moja navodno prolazi (3. doza pfizer, prve dve sinofarm). Uz to mora i test ne stariji od 48h pre polazak, može i antigenski. Test treba i za decu. I formular neki da se popuni.
E sad... ako su lagali mene i ja lažem vas

Ja sam poslao par upita za meni interesantnu regiju (Madonna- Tonale). Ne odgovara niko...

gio
03.11.2021, 10:33
Formular je kao onaj za grčku, plf, i od 1.1.2022. ide i taksa od 7eur za šengen ulaz (važi valjda 3 godine). Sve se popunjava online.

nebojan
09.09.2022, 20:36
Ima li neko preporuku za ski opening? Gde je najbolje u tom periodu u ovoj regiji?

Grazer
10.09.2022, 13:18
Ima li neko preporuku za ski opening? Gde je najbolje u tom periodu u ovoj regiji?
Licno sam bio u Arabau tom periodu, neces pogresiti

nebojan
12.09.2022, 10:14
Hvala Grazer! Prelistao sam teme o Alta Badia-i i Arabba-i pa su mi se ta dva nekako i izdvojila kao favoriti.

Grazer
15.09.2022, 13:44
Arabba je mozda od svih tih sela u tom periodu najjeftinija za boravak mada u arabbi nema nista osim jedne trgovine i jednog kafica i restorana. Izrazito pusta i bez desavanja. Verovatno je i zato najjeftnijija. Ako hoces malo da prosetas ili negde na veceru i malo da vidis ljude, ide se autom do nekog drugog mjesta tipa Corvara, Colfosco itd

nebojan
15.10.2022, 15:44
Grazer, prošao sam još jednom kroz Arabba temu, pa videh da si na kraju napisao da su staze uglavnom crveno-crne. Mi baš i nismo ekipa za crne, moram da priznam. Možemo mii njih da spuštamo, daleko od toga da ne možemo, ali nismo još na tom nivou da na crnima uživamo kao vi starosedeoci na forumu :)
Da li i pored toga misliš da je Arabba i dalje pravo mesto za nas, ili da idemo tražimo bazu negde drugde?

nebojan
15.10.2022, 17:28
Videh da je Wlad svima preporučivao Colfosco, pa mi to sad deluje kao favorit.

wlad
16.10.2022, 22:17
@nebojan: Arabba je sjajna za skijanje ali su većinom crne i ozbiljne staze tako da ne verujem da je za uživanje za vas.

Colfosco sa druge strane je u Alta Badia-i gde ima najviše plavih staza (pored Alpe di Siusi) tako da je za porodice najbolji izbor, a naravno da je dobar izbor i za ostale :) (pogotovo zato što je skoro sve ski in/out).

Grazer
17.10.2022, 13:19
Prednost cele regije je dobra povezanost. Vi uvjek mozete biti smjesteni u Arabba (posto je najpovoljnije) a onda se skijanjem prebacite do regija koje su vam po mjeri (naravno ako nisu na drugoj strani dollomita)

gio
01.11.2022, 11:01
Koliko je realno da se iz Alta Badie (npr. iz San Cassiana) ode na izlet u SeiserAlm/Alpe di Siusi i vrati istog dana. Na skijama? Kolima?
Gledam mape i ne liči mi da može da se na skijama ode i vrati u radno vreme a kamo li da se tamo provede nekoliko sati. Skijaško znanje grupe je znanje najslabijeg člana, tako da od "letenja" preko Colfosco, val gardene, Santa cristine itd nema ništa već relativno polako.
A i autom deluje daleko, sat i po minimum? Eventualno do Ortiseia ali opet je sat i kusur vožnje.
Molim za mišljenje iskusnih dolomitičara. Period boravka je druga polovina januara.

wlad
02.11.2022, 13:54
Na skijama ne možete direktno preći tamo, možete doći do Ortiseija a onda morate "prehodati" od dna staze kroz grad na drugu stranu. Ako idete kolima onda je OK da parkirate u Ortisei, odatle ide gondola koja radi do kasno (dosta duže od rada žica).

Nisam siguran da vam se isplati cimanje, u Alta Badia delu zaista ima mnogo plavih staza..

gio
02.11.2022, 15:17
Jasno, hvala za info.

plageton
26.11.2022, 23:08
Koliko je realno da se iz Alta Badie (npr. iz San Cassiana) ode na izlet u SeiserAlm/Alpe di Siusi i vrati istog dana. Na skijama? Kolima?
Gledam mape i ne liči mi da može da se na skijama ode i vrati u radno vreme a kamo li da se tamo provede nekoliko sati. Skijaško znanje grupe je znanje najslabijeg člana, tako da od "letenja" preko Colfosco, val gardene, Santa cristine itd nema ništa već relativno polako.
A i autom deluje daleko, sat i po minimum? Eventualno do Ortiseia ali opet je sat i kusur vožnje.
Molim za mišljenje iskusnih dolomitičara. Period boravka je druga polovina januara.


Seiser Alm je najmirniji, najpitomiji i najopušeniji deo skijališta, ali je isto tako tačno da je i potpuno na periferiji. Kao što reče wlad, mora da se pređe sa jedne žičare na drugu i to je po mojoj proceni oko 400 m peške. Ko je u Ortizeiju, ne treba to da propusti ali iz Badije mislim da nije vredno komplikacije.

Panzer
26.11.2022, 23:20
Ima i 700m kroz grad pješke, sa manjom uzbrdicom na kraju. Ne bih se cimao žicom iz Alta Badie, jer se i nazad mora toliko. Autom može, lijepa je priroda, a staze blage, tako da je za slabije skijaše sasvim okej

gio
27.11.2022, 01:32
Momci hvala za info. Videćemo neke druge godine ako bude prilike da to obiđemo. Ove ćemo se ipak više vrteti u lokalu po alta Badia delu dolomita.

trendo
02.04.2023, 21:34
Eto desilo se i to. Taman sam se kompletno orientirao ka touringu, kad dodze ponuda od prijatelja da ih druzim na dolomite, i ... nije se ispustala ta sansa :), pa eto videle mene dolomiti i u zimo ne samo leti, tacnije zimsko/prolecno, 19-24.03.
Ne bih povtarao ono sto je vec izreceno ovde ili u pojedine teme, posebno one sto su povezane sistemom zica, nego samo ono kako sam ja doziveo. Prvo, znao sam sta ocekivati a drugo napravio sam plan po dane i gde i koje zice proci taj dan, nista spontano :) , trebalo je videti lica prijatelja kada sam im prezentovao plan :) , samo je jedan uspeo da me druzi 5 od 6 dana :)
Isto tako bih napomenuo da smo imali bas prolecnu nedelju, sto meni moram da kazem da nije smetalo, naprotiv bas godilo sa sve one hupsere posle 12h koje naprave oni koi vrte Selu ili donje deo Marmolade, a bogami i Saslong. Saslong posebno napominjem zato sto ista staza je bila sudbina da se njom vracam ka smestaju svakog dana, tacnije smesteni smo bili ispod gondole Col Raiser i Gardenia express pa je svih sest dana voz bio pocetak a spust sa Col Raiser zavrsno.
Nisam vrteo Selu, a isto kao da jesam pa po dane

1.dan Val di Fassa
Stat voz pa preko Ciampinoi i Piz Seteur pa Rodella na Belvedera i odatle gondolom nadole do Albe pa nagor Ciampac i gore dole do Meida, dalje nema :)
Nazad istim putem ali se sada malo zadrzavamo na Belvedere i Col Rodella i dalje saslongom na voz, kraj dana.

2.dan Alta Badia
Isto stim sto posle Ciampinoi spustamo stazu 3 (kazu da je strmija od Saslong i bila je tog jutra bas dobra, iz cuga) prema Selvi i odatle ka Alta Badia bez zadrzavanja. Prvo smo obisli Edelvajs deo iznad Colfosko, pa spustili Boe, i posle toga na Valon i spust do Passo Campolongo i odatle krenuli krug ka Piz Ila preko
Cherz,Pralongia i Piz Sorega. Gran Risa je bila vec izvozena posle 13h ali meni je bilo ok, samo je trebalo vise tehnike uneti :). Sa Piz Ila ka Corvari i istim putem nazad ka Selvi i na Saslong

3.dan Marmolada
Tacnije dan je bio predvidzen za Arabbu i Marmoladu, ali ... drustvo je odlucilo da ide vozilom do Arabbe a meni vera nije dozvoljaval pa sam ja odlucio sam da koristim sistem zicara. Sudbina je htela da imam Njemacko drustvo ka Marmoladi i nazad tako da niz Arabbu smo samo prosli. Isli standard preko Val di Fasse (Belvdere) i dalje preko 6seda La Pale direktno na 2sed De la Vegla ka Passo Padon i dalje ka Magla Ciapela i cekanja od samo 25 min za gondolu, iskreno sam mislio da ce biti vise. Marmolada ko Marmolada, visoko lepo dugacko i dovoljno jedanput, mada prijatej mi rece da popodne uopste se nije cekalo za gondolu u Magla Ciapela. Nazad istim putem prema Belvedere, i stigao sam da naprevim par spusta na Col Reiser.

4.dan Cortina
Tehnicki je moguce iz Cristine doci do Cortine sistemom zicara stim da se mora koristiti bus iz Armentarole ka Passo Falzargo, ali smo ipak odlucili da idemo vozilom do Falzarego. Prvo sta smo uradili je spust iz Lagazuoi ka Armentarole (preporuka za taj spust, nije ni najtezi ni najstrmniji ali najlepsi, dozivljaj, a i konjska zaprega :) mada ja nisam hteo da cekam da se konjusar najede nego produzio skijama do Armentarole, turno mod i to). Tu smo izgubili dosta vremena cekanje, pesacenje, bus itd tako da je proslo 11h dok smo usli u Skyline koja povezuje Super8 sa Tofana deo. proskijali Tofana sa sve novom Bus Tofana i spustili legndarne staze 51 i 35/33. 51 je stvarno bila zahtevna posle 14h i tu sam najvise radio, ali predstavljalo je zadovoljstvo dok zenska cizma kazu da je strmnija, bar u cizmi, bila je daleko lakse proskijati, verovatno zbog stanje staze. Nazad ka Skylina pa na Cinque Torri prema Passo Falzarego, vozilo i put Corvare na apres ski da pokupimo ostalo drustvo.

5.dan Arabba
Ovaj dan je bio predvidzen za touring dan i to sa Sass Pordoi do Piz Boe i spust niz Val Mezdi ka Colfosko, pa iz Jimmi hute u dolini iza Cira ka Vallalunga i passo izmedzu Sassolungo i Sasso Piato prema Monte Pana delu. Ali kao sto svi znamo ove godine Bog nas nije dario snegom kao prosle dve godine tako da nije bilo moguce tourirati jer nije bilo snega, pa sam dan iskoristio da ponovo posetim Arabbu bez Marmolade. Dan je io prekrasan, proletan i severna orientacija Arabbe je bila perfektna a o stazi Fodoma necu nista da kazem osim da je to jedina satza kojom sam prosao 4 puta u jednom danu, bila je pocashcena moim prisustvom :)
Taj dan sam bio sam i prosao najvise kilometara, tacnije 70 spored dolomitisuperski trecking. Za pauzu sam otisao do Passo Padon zbog prekrasnog vidika i popio kafu na suncanom danu od 1.2e za razliku od kafa na OMV pumpe na autoput kroz Srbiju koja kosta 270din, pretvorite to u evra.

6.dan Val Gardena
Namerno sam ostavio Gardenu za zadnji dan i ideja je bila napraviti krug ka Seceda, Ortisei, Alpe de Suisi, Monte Pana, Plan de Gralba, Selva, Dantercepies i nazad prema Cristini, ali zbog prolecnog vremena promenio sam plan i resio da brzinski ujutro prodzem 1 Saslong, 3 Ciampinoi i 2 Cir po par puta kao i crna staza sa Piz Sella ka Plan de Gralba i to sve do 12h, pauza rucak na Piz Seteur i posle toga prebaciti se na Secedu i tako na Secedu do kraja dana lagano za kraj

Eto tako je proslo moih 6 dana Dolomites, ili nije bilo 6 dana :)
Tacnije 7.dan dan polaska prema nazad rano ujuto jedna kratka tura iz hotela so Secade od 1km za 1.45min i spus do hotela na netaknutu stazu. Pa...nije bilo bash tako, dva momka predvarili su me pa spustili pre mene, tacnije na pola puta prema gore, eto njih spustaju, pa kazem sebi "kasno si Trendo startovao :)"

trendo
02.04.2023, 21:49
Moj preformans
18306
18307

trendo
02.04.2023, 21:54
Jos da dodam da smo bili gosti u Garni Soraiser i gazdarice legendarne shampionke Izolde Kostner, vozrasnije generacije je se secaju.

18308

trendo
02.04.2023, 22:10
U gornjem postu 7.dan 1km se misli na 1km visinske razlike od hotela do vrh 4seda na Secade

wlad
03.04.2023, 00:02
Bravo, sad još bar 3-4 puta tamo da možeš da izgustiraš svaku dolinu detaljno [emoji106][emoji961][emoji482][emoji23]

gio
03.04.2023, 08:07
Svaka čast. Nema se sta drugo reći.

Bratko
07.02.2024, 21:39
Posle 5xValThorens, 4xTinj i 1xL2A u poslednjih 11 godina skijanja po Fr,
ove sezone smo se odlučili da probamo SellaRondu, sa smeštajem u ValGardeni (St.Christina)...i mogu slobodno reći da smo uboli JACK-POT! :ski:
Vreme nas je, hvala Bogu, poslužilo sa 6 sunčanih dana (28.01-02.02).
Samo ću reći da sam se u predviđanjima ogrešio, misleći da najvećim Fr ski-centrima ne može niko prići, ali...greh na moju dušu!

Prvi dan i "stidljivo istraživanje" 2/3 SellaRonde nam je svima nabacilo osmeh na lice...koji nije jenjavao do poslednjeg dana!
Drugi dan smo je zavrteli u orange-smeru ko od šale, sa zadržavanjem u Arrabi i Canazei (Val diFassa)!
Treći dan Seceda :sm021:, LaLongia, Ortisei, AlpeDiSiusi!
Četvrti dan opet SellaRonda ali sada u green-smeru, sa zadržavanjem u AltaBadia i Colfoscu!
Peti i šesti dan više ne znam ni šta smo skijali, ni gde smo išli, mogao sam opušteno kući da krenem(o)...a opet smo išli dalje i (i)skijali(se za sve pare)! :sm017::smoke:
"TheLegendary8" izdvaja VG od ostalih mesta, tako da može 2-3 dana samo VG da se skija a da ista ne dosadi!

U poređenju sa najvećim Fr skijalištima, SellaRonda ima i svoje nedostatke i prednosti:
- ako tražim "dlaku u jajetu", možda manjak prirodnog snega (što je i postalo normalno u eri globalnog otopljavanja), ali opet podvlačim staze su bile savršeno pripremljene; takođe, možda nekome teško padne pešačenje u Ortisei-u pri prelasku Seceda/LaLongia-AlpeDiSiusi, kao i izuvanje u Selvi(VG)...ali to je sve zaista beznačajno s obzirom na količinu radosti koja ubrzo nastupi;
- prednosti, bliža je 500km od Fr (išli smo preko Aus, Spittal, Lienz, Brunico, itd...put je odličan); vanpansionske usluge su pristupačnije u odnosu na Fr.
Takođe, gledajući i druga mesta na SellaRonda ruti, a posebno VG-St.Christinu koja je poprilično brdovita, treba se potruditi i izabrati smeštaj blizu žičare ili bar blizu trase ski-busa (za VG-SC mapa buseva je ovde https://www.valgardena.it/en/bus-schedule/) da se ne bi mnogo šetali.

Sve u svemu, ovaj domen je ooodličan i 101% će nas opet videti...Bože zdravlja, uskoro!

tdusko
08.02.2024, 13:22
Za malo da naletite na Noleta i gospodzu :cool:

Inace kljucno za dozivljaj je termin. Evo ja idem sledece nedelje u Juzni Tirol i to je potpuno druga prica. Naci ikakav smestaj u ovom periodu je jos u oktobru bila prakticno nemoguca misija, a cene x 3. Mogu da zamislim tek kakav je tek krkljanac na stazama. Jedino sta uvek moze da se nadje koliko toliko "povoljno" je Bolzano pa da se onda kolima dobacuje do lifta, ali od guzve na stazi nema spasa. Na kraju smo pobegli levo od Merana u Ortler masiv pa cemo tamo skijati Schöneben/Nauders/Sulden. Sella ce cekati dok deca izadju iz skole.