PDA

Pogledati punu verziju : Cene ski pass-a



nemo
29.09.2006, 10:38
Da li neko zna kolike ce biti cene ski pass-a za ovu sezonu?
:dontknow:

ski dude
30.09.2006, 14:21
7 dana vise od 100e sigurno

nemo
30.09.2006, 18:25
Tako nesto i ja ocekujem. I prosle godine je bio skup ski pass, mogu da mislim koliki ce tek biti ove godine uzimajuci u obzir da otvaraju dve nove zicare :ski:.

pop67
30.09.2006, 19:32
Tako nesto i ja ocekujem. I prosle godine je bio skup ski pass, mogu da mislim koliki ce tek biti ove godine uzimajuci u obzir da otvaraju dve nove zicare :ski:.

Pozdrav i zao mi je sto cu vas razocarati ali nezvanicno sam saznao da ce ski pass na Kopu ove godine biti 10600 din za 7 dana a jednodnevni oko 2000 din,naravno dodajte i jos 400 din za depozit i to je cena a celni ljudi ski centra ni ove godine nisu dozvolili da u ski pass-u bude ukljuceno osiguranje zivota,od povreda ili osiguranje imovine(odeca koja se isfleka na zici(dvosedi i tanjirici)),tako da za 11000 dinara dobijamo ipak bolju ponudu u odnosu na proslu godinu ali mislim da smo jos daleko za 135-140 E za nedelju dana!:dontknow:

ski dude
30.09.2006, 19:59
pa ovo je skoro 50%:hair: ,ko da su napravili jos 10 zicara a ne dve:sm008:

Flexon
30.09.2006, 21:10
mislim da je to kriminal
ako se uzme ekonomska situacija zemlje kao i citavog regiona
znaci da ce skijanje biti privilegija za mali broj privilegovanih
pa ako se na to uzme cijena opreme....

Krecha_86
01.10.2006, 04:02
Pa nije Kop jedina planina gde se moze skijati ;)

D.I.M.
01.10.2006, 11:44
Pozdrav i zao mi je sto cu vas razocarati ali nezvanicno sam saznao da ce ski pass na Kopu ove godine biti 10600 din za 7 dana a jednodnevni oko 2000 din,naravno dodajte i jos 400 din za depozit i to je cena a celni ljudi ski centra ni ove godine nisu dozvolili da u ski pass-u bude ukljuceno osiguranje zivota,od povreda ili osiguranje imovine(odeca koja se isfleka na zici(dvosedi i tanjirici)),tako da za 11000 dinara dobijamo ipak bolju ponudu u odnosu na proslu godinu ali mislim da smo jos daleko za 135-140 E za nedelju dana!:dontknow:

11000/82=134.1
Pa i nismo tako daleko 10 eura.
Mene cudi da se na Kopaoniku, kao i negde drugde ne pravi se razlika u ceni u odnosu na termine u toku skijaske godine, kao i razlike u kategorijama malih i srednjih skijasa (juniori po godinama ). O besplatnom zenskom ski vikendu da i ne govorimo. Ali sta je tu je JP Skijalista Srbije su nastala tek ove godine.
Poz.

wlad
01.10.2006, 14:07
Možda računaju da imaju gužvu na Kopu ;), pa da malo rasterete skijalište cenom ;). Pretpostavljam da se rukovode "našim" principom, da svaku investiiju vrate prve sezone (ove nove 2 žičare)...

No, pravi se konkurencija tako da je to :ok: . Moći će da se skija na Staroj Planini, Zlatiboru, Divčibarama itd..

ski dude
01.10.2006, 14:33
izgleda da cu ipak uspeti da nagovorim matorce za austriju:D

oddball
01.10.2006, 16:34
ako zaista bude cena 135 EUR vise ce mi se isplatiti bansko od kopa. bukvalno.
put + polu pansion 8 dana sa prevozom do gondole + ski pass = 300 EUR.
da ne spominjemo razlike u stazama...

ski dude
01.10.2006, 17:01
jedino vize ce sada biti problem za bg

nemo
01.10.2006, 20:56
Vidim ja da je Piancavallo bolja varijanta. Jos cemo videti zvanicne cene, ali se iskreno nadam da je ona informacija od 10600 din bar za 2000 din netacna :sm022:

zar su stvarno dostigli takav kvalitet staza, zicara i smestaja da mogu da toliko naplacuju nedelju dana skijanja?!

dvukovic
02.10.2006, 10:04
mislim da je to kriminal
ako se uzme ekonomska situacija zemlje kao i citavog regiona
znaci da ce skijanje biti privilegija za mali broj privilegovanih
pa ako se na to uzme cijena opreme....

Jebiga, nemam ni ja pare da letim konkordom u prvoj klasi, i zato letim u ekonomskoj klasi u običnim avionima... Šta avio linije zabole za moju ekonosku situaciju?

Shodno tome, ako ti se ne sviđa cena, ti se zaputi na drugu planinu, a ako ti se skija baš na Kopaoniku, e pa skije na rame i pravac suvo rudište...

stekan
02.10.2006, 10:35
Drago mi je da je bar u nečemu postignut evropski nivo, pa makar to bila i cijena. I na tom polju postoji ogroman prostor za unapređenje, tako da treba prevazići evropski i težiti američkom nivou cijena.

Imam i par konstruktivnih prijedloga:
- uvesti zabranu prolaska na skijalište autima starijim od 3 godine i jeftinijim od 30000 eura. Nivo mora da se očuva.
- za skijaše i bordere odvojiti jednu stazu, a ostale dati na isključivo korišćenje motornim sankama.
- na toj jednoj stazi zabraniti pristup onima koji znaju skijati/bordati. Takvi kvare stazu i ometaju početnike. A i početnici će se osjećati lagodnije među sebi ravnima.

Milan NS
02.10.2006, 12:47
jedino vize ce sada biti problem za bg

Neće. Vize će biti besplatne. I olakšan je režim dobijanja -> kao za mađarsku

KOP_MANIA
02.10.2006, 15:02
Šta se bre žalite na cenu. Hteli ste 4 sede dobili ste e pa ne može sada da bude ista cena ski pasa mora da poskupi.

ThE_MaN
02.10.2006, 16:23
Šta se bre žalite na cenu. Hteli ste 4 sede dobili ste e pa ne može sada da bude ista cena ski pasa mora da poskupi.


Druže ne shvataš da žičare nisu kratkoročna investicija. I da se ne može dizati cena i očekivati da se isplati u prvoj sezoni postavljanja. Da se takvom politikom vode strani ski centri koji imaju i gondole. Koji inače mnogo češće vrše zamenu žica. Do sada bi cene za dnevni ski pass prelazile svotu od nekoliko stotina evra. Životni vek žičare je najmanje nekih 20 god. Tako da bi se otplata investicije u normalnim uslovima očekivala za 10ak godina.

Dalje Ovo su samo glasine i ne bi me iznenadilo da su tačne. Treba sačekati zvanično objavljivanje cena. Pa ukoliko se ispostavi da je tačno. Svi u potpisivanje peticije za vraćanje cena na prošlogodišnji nivo. Zato što nije bilo većih oscilacija u kursu evra u odnosu na prošlu godinu čak je evro na dosta nižem nivou nego prošle godine. Uslovi na skijalištu gotovo da nisu uopšte poboljšani što se tiče kvaliteta staza (i dalje nema topova za sneg na stazama itd...). Cena električne energije nije menjana od prošle godine. A svi znamo da je el. energija ta koja pokreće žice. Cena rada takođe nije povećavana. Znači NEMA NIKAVE OSNOVE ZA POVEĆANJE CENA.

Uvođenje još novih četvoroseda nije samo u našem interesu već i u njhovom interesu. Kako bi povećali kapacitet skijališta i mogli da opsluže više skijaša samim tim i da povećaju zaradu. Kavlitetnijom uslugom se privlači veći broj gostiju. A sa većom cenom se vrši selekcija ili ti smanjenje broja gostiju. Samim tim moraju i cene dodatno da povećavaju kako bi isplatili troškove polupraznih žica koje troše električnu energiju kao kad rade punim kapacitetom.

Još nešto evro ima daleko manju vrednost nego prošle godine. Srednji kurs 1.evra u dinarima 30.12.2005 je bio 85,5dinara a 03.10.2006 je 80,15 dinara.


Iz svega ovoga se vidi da bi cena trebala čak i da se smanji u odnosu na prošlu godinu. Zato što je izgovor za podizanje cena skipass-a prošle sezone bio rast cene evra u odnosu na dinar. Vraćenje cena bi trebalo da bude čak na cenu iz sezone 2004/05 kada je srednji kurs 1.evra na dan 31.12.2004 godine bio 79,08 dinara.

ski dude
02.10.2006, 17:08
ovo poslednje ce vrlo tesko da bude:sm022:

oddball
02.10.2006, 18:33
D...Treba sačekati zvanično objavljivanje cena. Pa ukoliko se ispostavi da je tačno - svi u potpisivanje peticije za vraćanje cena na prošlogodišnji nivo...
apsolutno se slazem sa ovim. treba uraditi ovako nesto jer bi u suprotnom svaki sledeci put kada naprave neku promenu podigli cene.

oddball
02.10.2006, 18:36
Neće. Vize će biti besplatne. I olakšan je režim dobijanja -> kao za mađarsku
vize su se do sada lupale na granici. kako ce biti nadalje - ne znam, ali sumnjam da ce bugari biti u sengenu jos dugo vremena.

zloglasni
02.10.2006, 19:37
Bogami lepo su nas odradili ovoga puta.Placacemo dosta vise a ako se malo bolje pogleda nismo dobili ama bas nista.Pocnimo redom sa cetvorosedom "karaman greben" - ne znam da li sam se dva puta u 20 godina spustio tom stazom i provozao tom zicarom, dalje "centar" - nemgu da kazem da je nisam koristio ali i to je zanemarljivo,sledeca je "duboka" - iskreno,pre bih platio pomentu cenu da su rekli da su uzeli nove tabace i konacno osposobili blago receno majmune koji ih voze i da ce staza biti tip-top nego sto cu sada manje da cekam u redu i brze da stignem gore.Mislim koja je poenta brze stizati do vrh staze i onda ih proklinjati sto je staza uvek unistena.I na kraju dodjosmo do "duboke 2".To je ujedno bila i najbrza zica na kopu ali je uglavnom radila sporije zbog pocetnika koji ne znaju da se ukrcaju i imala je za razliku od ostalih dovoljno mesta za noge.U principu to je jedino gde ce se osetiti promena jer ce sada lepo isklopivi cetvorosed da resi predjasnji problem.Dakle kad se sve sumira jedino sto se dobija je brze izvlacenje dubokom 2.

Napomena : ovo je subjektivno vidjenje iz ugla profi skijasa,slazem se da pocetnici dobijaju dosta vise ali sto se ostalih ozbiljnijih skijasa tice ovo je i vise nego nedovoljno za bilo kakvo povecavanje cena a kamoli ovoliko.

Mnogo bi pametnije bilo da su ulozili u sistem za pravljenje vestackog snega i bolje odrzavanje staza jer je to em manja investicija em bi se pre povecao kvalitet usluge pa da su nakon toga krenuli sa menjanjem zica.Ali verovatno gospoda tu nije imala toliko interesa kao u izgradnji zica.

Pozdrav svim poklonicima belih staza iz Orange County-a

ThE_MaN
02.10.2006, 22:51
Da li neko možda zna jesu li ovi iz JP Skijališta Srbije postavili neki sajt i da li je u planu tako nešto.

barrcode
09.10.2006, 09:09
7 dana = 92 eura
http://www.tckopaonik.com/content/view/22/61/

Korektno

wlad
09.10.2006, 09:16
Skroz OK. Kopaonik se popravlja :).

Stevs
09.10.2006, 10:47
U istom Dnevniku RTS-a gde su objavili da će Krčmar biti očišćen od 8. oktobra i da će raditi ove sezone govorilo se i o tome da će cena smeštaja u Konacima i Grandu biti jeftinija ove sezone u odnosu na prošlu i da će privatizacija biti obaveljena nakon predstojeće sezone. Koliko sam shvatio Konaci i Grand su procenjeni na 40 miliona €. Po nekoj zdravoj logici i ski pass bi bar trebalo da ostane na istom nivou kao i prošle godine...

pop67
09.10.2006, 15:09
E ovo je stvarno lepa vest,a kako cujem neki su zbog predlozene cene ski pasa 10600 din ???? dobili znatno unazadjenje na svome poslu,najzad da se tako nesto dogodi i da Kop bude svima dostupan pa makar i na 1 ili 2 dana sto se ski pass-a tice!Vrlo se radujem sto cu skijati na Kopaoniku makar i nekoliko dana!
Samo se pitam koliko ce biti ski pass na Staroj Planini?:dziveli:

ThE_MaN
09.10.2006, 15:34
@Pop67 jesam li te dobro razumeo. Lica koja su predložila povećanje cene ski-pass-a su sankcionisana zbog svog predloga. Prosto ne mogu da verujem. Da li ja to sanjam.

Imaš li možda informaciju koja se cena očekuje za sezonski pass na Kopaoniku?

Stevs
09.10.2006, 16:44
Ja se ipak ne bih preterano radovao dok se ne pojave zavnične cene ski kučeta. € je prilčno nizak, a cena sigurno neće biti u € tako da mu ispadne da je ski kuče jeftinije nego prošle godine. Ipak ovo je Srbija:)

PS: Cene na tckopaoniku su iste kao prošle godine pa nisam siguran da su tačne tj. da je promenjeno samo 2005/2006 u 2006/2007. jer je site još uvek u fazi izgradnje.

ThE_MaN
09.10.2006, 18:00
Svestan sam da neće računati euro na nivou sadašnje ili ti realne cene. Nikada i nisu računali po realnoj ceni. Ali mislim da bi trebalo cenu u dinarima da održe na istom nivou. Neka računaju i 90din za 1eur to je 17x90=1530din toliko je koštao i prošle godine dnevni pass.

Ali sve je moguće!

ski dude
09.10.2006, 18:54
cutite ljudi nemojte jos da baksuzirate;) ,92e je super cena,konacno im doslo iz:bootyshak u :)

Stevs
09.10.2006, 19:06
cutite ljudi nemojte jos da baksuzirate;) ,92e je super cena,konacno im doslo iz:bootyshak u :)

Po sadašnjem kursu € ski pass bi u slučaju da je stvarno 92€ bio 7350 din, a prošle godine je bio 7900 din... malo nemoguće da bude jeftiniji:)

pop67
09.10.2006, 19:36
@Pop67 jesam li te dobro razumeo. Lica koja su predložila povećanje cene ski-pass-a su sankcionisana zbog svog predloga. Prosto ne mogu da verujem. Da li ja to sanjam.

Imaš li možda informaciju koja se cena očekuje za sezonski pass na Kopaoniku?
Vidis to sam zaboravio da priupitam,ali cu to uraditi pa cu cim saznam da ti javim:sm022:

Stevs
09.10.2006, 20:07
Pope ima li nekih naznaka da ce biti malo prosirenija ponuda ski pass-a nesto npr. tipa 14to dnevni i sl. - tj. priupitaj i to:)

ThE_MaN
09.10.2006, 22:38
Stevs druže ne mora da bude jeftiniji samo neka se zadrži na nivou prošlogodišnje cene i ja bih bio zadovoljan. Ali naravno uvek bih voleo da platim manje.

Prošle godine kurs po kome su odredili cenu skipass-a je datirao sa polovine oktobra. Cene nisu bile tačne u dinar po kursu nego su zaokruživali približno. tj uvek malo više.

Uostalom sačekajmo zvanični cenovnik. Pa da vidimo imamo li razloga da se radujemo.

Stevs
09.10.2006, 22:47
Stevs druže ne mora da bude jeftiniji samo neka se zadrži na nivou prošlogodišnje cene i ja bih bio zadovoljan. Ali naravno uvek bih voleo da platim manje.

Prošle godine kurs po kome su odredili cenu skipass-a je datirao sa polovine oktobra. Cene nisu bile tačne u dinar po kursu nego su zaokruživali približno. tj uvek malo više.

Uostalom sačekajmo zvanični cenovnik. Pa da vidimo imamo li razloga da se radujemo.

Ja sam prezadovoljan ako ostane na nivou cene od prošle sezone, a još bih bio srećniji ako bi se pojavio npr. 14to dneveni jer unazad par godina idem uvek u kontinuitetu 14 dana...

ThE_MaN
27.10.2006, 10:15
Džabe smo se radovali. Sklonjena je tabela sa cenama u eur. ski pass-a na TCKopaonik.

Baš me interesuje šta nam spremaju!:awm2:

Krecha_86
27.10.2006, 10:35
Džabe smo se radovali. Sklonjena je tabela sa cenama u eur. ski pass-a na TCKopaonik.

Baš me interesuje šta nam spremaju!:awm2:
Samo da nije zatišje pred buru :awm2:

ThE_MaN
27.10.2006, 10:46
Da li će da se sete. Pa da naprave 10 dnevni pass za deset ne vezanih dana. Sezonski prenosivi kao na Jahorini...

diplomata
02.11.2006, 18:19
pa da, čim je evro počeo € da pada odmah su sklonili cene ski passa !!!

klasika !!!

Symon
02.11.2006, 22:57
Ma smradovi prevaranti jadni :sm008:

diplomata
03.11.2006, 19:00
imam osećaj da će da deru ove godine !!!

Dunjica
15.11.2006, 09:08
Ja mislim da ce do sledece sezone opasti cena, jer ce izgraditi zicare i na Staroj planini, i neznam gde sve jos...

diplomata
15.11.2006, 15:53
kada prave zicare na dubokoj, moraju to da naplate nesekiraj se :hair: !!!

a koliko sam ja upućen Stara planina počinje tek od sledeće godine skijanje ili grešim :confused:

ThE_MaN
15.11.2006, 16:06
Meni se sve čini da je to sa Starom planinom šarena laža. Ili ti čista politika. Razne manipulacije kako bi se neko ogrebao za brdooo novca.

Evo šta je rekao o Zlatiboru Bojan Križaj gde je odustao od investicije. "Ti ljudi ne znaju šta hoće, dva puta sam uzalud pokušavao, sada o tome više neću ni da čujem", rekao je Križaj za ljubljanski list.

Prepostavljam da ne znaju šta hoće ni sa Starom planinom!

Naravno ni Kopaonik nije u mnogo boljoj situaciji!

diplomata
15.11.2006, 16:17
pa na zlatiboru i da hoće ne mogu da naprave ski centar jer jednostavno nema staza za skijanje !!!

a na Staroj su počeli sa pravljenjem žičara i koliko se sećam sa plana prevazići će Kopaonik !!!

to bi bilo extra kada bi bila istina, nema razloga da bude drugačije... nadam se !!!

diplomata
15.11.2006, 20:37
da li je moguće da je cena ski pass-a spuštena ove sezone sa 7900 na 4900 za 7 dana !!!!!????

informacija sa www.kopaonik.net (http://www.kopaonik.net)

do kada vazi ta cena ?

admin
17.11.2006, 01:46
Engleska agencija Thompson (http://www.thomson-ski.co.uk/) ima Kopaonik u svojoj ponudi za ovu zimu i Ski pas nude po sledećim cenama ( 1 £ (GBP)~117.5 dinara):
-6-dnevni ski pass: Odrasli £58, Deca £41, Familijarni 2odr+2dec= £174
-Najam opreme: Ski komplet O/D - £47/£38 Snowboard komplet: O/D - £73/£62
-Ski škola 6 dana x 4 časa = Odrasli £64, Deca £54
-Komplet 6 dana x (Ski-pass+Oprema+4časa Ski škole) = Odrasli £153, Deca £120
Više detalja na >>>> (http://www.thomson-ski.co.uk/destinations/serbia/kopaonik/zz1_kopaonik_skiPack.html)

Jelena
24.11.2006, 13:01
Ima li vesti o ceni?

barrcode
24.11.2006, 13:08
Ma kakvoj ceni, pa tek je 24.novembar.
:)

Jelena
24.11.2006, 13:55
Ma kakvoj ceni, pa tek je 24.novembar.
:)
Ne mogu da verujem da niko nema nikakvu informaciju.

ThE_MaN
24.11.2006, 15:34
Evo broja JP Skijališta Srbije tel. 011 311-69-46 pa probaj da saznaš iz prve ruke.

Želim ti puno uspeha!

P.S. Ako uspeš u šta čisto sumnjam daj nam svima info.

diplomata
24.11.2006, 20:33
u pprospektima po agencijama stoji cena od 4900 din. za sedam dana tokom cele sezone !!!

kada bi mogao sada da se uplati !!!

IvanQ
26.11.2006, 19:08
u pprospektima po agencijama stoji cena od 4900 din. za sedam dana tokom cele sezone !!!

kada bi mogao sada da se uplati !!!
Mislim da je ta cena stvarno nerealna. Nadam se samo da gresim. Mada, niska cena znaci i velike guzve na stazama...

diplomata
28.11.2006, 23:57
na zalost nije tako !!!

cene prosle godine su bile abnormalne. tipa 100 evra za nedelju dana ali opet staze krcate bile, još ja bio u martu na skijanju !!!

Jelena
30.11.2006, 07:35
Da li je neko bio na Expozimu?
Da li su tamo najavili cene?

frrka
01.12.2006, 10:21
Ja bas nesto i nisam odusevljen cenama!
Mislio sa da ce biti jeftiniji ski pas!:sm008:

kop
01.12.2006, 11:32
:glavaozid Oni nisu normalni ! 11.400 za desetodnevni ???????!!!!!!!!!!
Pa na alpima ne kosta toliko !

stojke
01.12.2006, 11:42
АХА, цене су стварно грозоморне.
Ове године га баш претераше. Кад би бар знали да ће редовно да сређују стазе (ко што неће) па да знамо за шта дајемо паре.

NSboarder
01.12.2006, 11:47
o cenama necu da komentarisem, ostavljam to drugima, jer nije neophodno!!!
zelim samo da pitam upucene da li ulozena zalba gomile ljudi moze nesto da promeni?
jer ako moze, mislim da ne bi bio problem da se vrsi neka peticija ili jos bolje da se nekako dopre do nacionalne televizije!, jer je ova stvar vec ozbiljno uzela maha i vise nije zezanje!

oddball
01.12.2006, 13:10
koliki je dnevni?

IvanQ
01.12.2006, 13:23
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/Kopaonik/cene_kop2007.htm

Bojan87
01.12.2006, 14:08
Pa ovde se najvise isplati ovaj sezonski bez slike (60000 din.) lepo se samo dogovore 10-tak ljudi da skupe pare i imaju od pocetka decembra do kraja maja da se vozaju na kopu.

Inace jel se to meni pricinjava ili oni planiraju da drze otvirene sve zice dokle god ima snega ?

pedja5
01.12.2006, 14:46
Ovo oko sezonskog je nejasno. Razlicita je cena za razlicite periode!?! Da li ovaj sto kupis u decembru vazi i u januaru, februaru i martu. Glupo je da ne vazi, ali......

stekan
01.12.2006, 15:31
Ovo oko sezonskog je nejasno. Razlicita je cena za razlicite periode!?! Da li ovaj sto kupis u decembru vazi i u januaru, februaru i martu. Glupo je da ne vazi, ali......
Možda se samo zove sezonska, a vrijedi mjesec dana.

Vidim i da su dječije jeftinije 32% od odraslih. Na zapadu je to 50%. Ali zapad je daleko.

KOP_MANIA
01.12.2006, 19:21
Pa ovde se najvise isplati ovaj sezonski bez slike (60000 din.) lepo se samo dogovore 10-tak ljudi da skupe pare i imaju od pocetka decembra do kraja maja da se vozaju na kopu.

Inace jel se to meni pricinjava ili oni planiraju da drze otvirene sve zice dokle god ima snega ?


Oсим што ће ова 3 четвороседа прорадити тек у фебруару :couto:

diplomata
01.12.2006, 21:39
Oсим што ће ова 3 четвороседа прорадити тек у фебруару :couto:


pa kao i prošle godine što je centar proradio tamo negde u februaru :glavaozid !!!

ali ćuti, bitno je da proradi konačno, da ne čekam po pola sata na dubokoj :hair:

Bojan87
01.12.2006, 23:24
Dobro je da si cekao samo pola sata. Ja sam cekao vise od sata, kada je crkla duboka 2 pa su lepo sve zaustavljali i terali da idu na tanjir, a polovina ljudi su bili ne iskusni skijasi tako da su padali ko kruske kada bi ih tanjir cimnuo na onom pocetku.

Ali ta vremena su za nama. Iskreno se nadam da ce sve biti gotovo do kraja decembra. A i vreme im ide na ruku.

admin
02.12.2006, 04:37
Prema nezvanicnim informacijama, nove zicare u Dubokoj u najboljem slucaju ce biti spremne 15 januara. Samim tim ni Krcmar nece biti dostupan.
Kada se zavrsi montaza stubova na staroj planini, helihopter se seli na Kopaonik. Jos je pono posla ostalo...
Dakle, realno, na Kop radi skijanja ne ici pre februara 2007...

zloglasni
02.12.2006, 08:44
Majsko skijanje je davna proslost na kopaoniku,a ne secam se ni kad je kop bio otvoren pre poslednje nedelje decembra.

kop
02.12.2006, 11:11
Prema nezvanicnim informacijama, nove zicare u Dubokoj u najboljem slucaju ce biti spremne 15 januara. Samim tim ni Krcmar nece biti dostupan.
Kada se zavrsi montaza stubova na staroj planini, helihopter se seli na Kopaonik. Jos je pono posla ostalo...
Dakle, realno, na Kop radi skijanja ne ici pre februara 2007...

Pa kad su moroni ! Umesto da su sa izgradnjom poceli na prolece oni pocnu dva meseca pred sezonu, sto naravno nema nigde na svetu ! :awm2: :glavaozid

diplomata
02.12.2006, 11:31
zaista ih ne razumem, ni najmanje !!!

zašto bi neko završavao radove u jeku udarne sezone ???

umesto da počnu sa gradnjom krajem leta i da se sve završi do polovine decembra, i puste u rad pun kapacitet.... pa njima u dzep sve to ide !!!

ovo moze samo u srbiji !!!

ski dude
02.12.2006, 13:22
jbg srbija bato:glavaozid

ThE_MaN
03.12.2006, 01:55
Neverovatno da su se setili da objave cene!

Moje mišljenje je da ovo što su uradili sa cenama i nije baš najsrečnije rešenje.
Nekako mogu da razumem povećanje cene tokom januara. Vreme odmora puna sezona. Ali nikako ne razumem da te cene zadrže i tokom februara. I na kraju u ove cene u martu, po meni bi trebale da budu kao i u decembru ako ne i niže. Naravno mi se tu ništa ne pitamo, tako da ko voli nek izvoli.

Mislim da su malo više preterali sa sezonskim passom sa i bez slike. Tako da će ove godine ta varijanta otpasti. A još mi je manje jasno da sezonski pass što kasnije kupš to više košta. ili ti ispada da kupiš sezonski pass 15 dana pred kraj sezone i platiš isti 10% skuplje nego na početku sezone kada teoretski imamo 100 dana snega. Gde je tu logika.

I još ovo sa poludnevnim pass-om tek nema nikakve logike posebno u januaru i februaru.

Nadao sam se da će ovi biti ako ne bolji od Genexa onda bar isti. Međutim ovi su daleko prevazišli genex u svakom pogledu. Izgleda ljudi tek došli pa im mnogo para treba za u džep. U prevodu ovi su još veći lopovi!

Flexon
03.12.2006, 02:08
koja bi to cijena bila kad se to prevede u dolare i li u euro?

ThE_MaN
03.12.2006, 02:11
jedan dolar je 59 din.
jedan evro 78,3 din.

Pa ti sad vidi!

diplomata
03.12.2006, 13:55
ali opet je najjeftiniji ski pass u evropi kako god da okreneš !!!

ali opet za naše uslove nije realan... tako da kako god okreneš uvek neko ima da se žali, oni što je jeftino, a mi što je preskupo !!!

i tako u nedogled...

IvanQ
03.12.2006, 14:10
ali opet je najjeftiniji ski pass u evropi kako god da okreneš !!!

ali opet za naše uslove nije realan... tako da kako god okreneš uvek neko ima da se žali, oni što je jeftino, a mi što je preskupo !!!

i tako u nedogled...
110e je u Banskom (doduse 6-todnevni), a na Jahorini je oko 70e 7modnevni tako da nije bas najjeftiniji.

KOP_MANIA
03.12.2006, 15:03
Pre sam to spominjao ali izgleda da cu opet.

Nemozes porediti Jahorina V Kopaonik u ceni ski pasa. Ako tako oces Kopaonik ima 5 cetvoroseeda i 20 staza a Jahorina zardjale budjave zicare i 5 staza tako da nemozes to da uporedjujes

IvanQ
03.12.2006, 15:06
Pre sam to spominjao ali izgleda da cu opet.

Nemozes porediti Jahorina V Kopaonik u ceni ski pasa. Ako tako oces Kopaonik ima 5 cetvoroseeda i 20 staza a Jahorina zardjale budjave zicare i 5 staza tako da nemozes to da uporedjujes
Ok, ali zato je Jahorina znatno jeftinija. Sa druge strane, ne mozes da poredis ni Borovec i Kop pa su cene iste. I da, oni jos uvek nemaju tih 5 cetvoroseda, a naplacuju te cene i za period kada oni nece raditi sto je cist bezobrazluk.

vampire
03.12.2006, 15:33
110e je u Banskom (doduse 6-todnevni), a na Jahorini je oko 70e 7modnevni tako da nije bas najjeftiniji.

u banskom je skipass 280leva (oko 140e) i to 6odnevni shto je skuplje nego na kopu.. cene sa sajta banskoski.com (http://www.banskoski.com/ceni.xhtml.en)

IvanQ
03.12.2006, 15:36
u banskom je skipass 280leva (oko 140e) i to 6odnevni shto je skuplje nego na kopu.. cene sa sajta banskoski.com (http://www.banskoski.com/ceni.xhtml.en)
Ja sam istu informaciju dobio u agenciji u nisu. Borovec 110, Bansko 140.

Flexon
03.12.2006, 15:48
pa ovo meni zvuci vise kao harac
to je malo ne realno za tamosnje uslove

johnynovak
03.12.2006, 16:00
ali racunajte da kada uplatite za Bansko 140e u agenciji za te pare dobijate i skije i stapove za tih 6 dana a za nekih 155e dobijas i skije i stapove i pancerice, tako da ne moze nikako da se poredi sa kopaonikom, a ni staze ne mozes porediti

larson
03.12.2006, 16:00
pa jeste skuplje malo ali,redovno odrzavaju staze,nove zice,a i u tu cenu ulazi i prevoz gondolom..ja vam ovo pricam realno iako nisam odusevljen Banskim..radije cu na jahorinu...:sm006:

larson
03.12.2006, 16:03
da,da..postoji i to,ali samo ako uplatite u agenciji koja ima ugovor sa njima u Banskom da vam daju skije..bilo je i prevara na tu temu...

johnynovak
03.12.2006, 17:44
da,da..postoji i to,ali samo ako uplatite u agenciji koja ima ugovor sa njima u Banskom da vam daju skije..bilo je i prevara na tu temu...
moguce da je bilo prevara, a to bi ljudi trebali da prijave ovde kad se rate nadleznim organima, kao sto znate ima raznoraznih prevara za bilo koju destinaciju, u principu zato treba izabrati neku dobro poznatu agenciju a ne neku malu i nepoznatu. do sada imam dobrih iskustava sa argusom, oktopodom, Lui travelom, a o kon tiki-ju i da ne pricam. mozda su u vecim agencijama malo vece cene ali ima i za to razloga ponekad, verujte mi!

ThE_MaN
03.12.2006, 22:33
Konačno se pojavio sajt JP "Skijališta Srbije" tako da ne bi bilo loše da svoje komentare na cenu ski pass-a, nove kategorizacije cena i usluge. Pošaljemo onima koji kroje cenovnu politiku i drugo vezano za skijanje.

Adresa sajta je: http://www.skijalistasrbije.co.yu/

diplomata
04.12.2006, 11:29
ali šta vredi da šaljemo kada će nam reći ono što sam pre rekao : zalimo se mi, zale se oni na cene...

slazem se da se jahorina i kop ne mogu porediti ni u ludilu, totalno dve različite planine !!!

pa ako je zaista cena ove godine 4900 za 7 dana, onda i jeste najjeftiniji u regionu ili u evropi, sa takvim uslovima kao što ima kop !!!

diplomata
04.12.2006, 11:40
... ja sam tek sada otišao na jast i video cene ski passa !!!

ONI NISU NORMALNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cena za 7 dana je 8800 + 400 din !!!

cena za 6 dana je 7800 + 400 din !!!

ja ovo majke mi neću da komentarišem !!!

Doberman
04.12.2006, 11:44
Al sam ga zagusio sa ovom tabelom! Izvinjavam se!
Sve u svemu 9.100,00 dinara za sedam dana???????
Preterano!

wlad
04.12.2006, 12:02
http://www.skijalistasrbije.co.yu/images/skipass_kop.gif

Doberman
04.12.2006, 12:11
hvala WLAD, bas sam to hteo da kazem!

IvanQ
04.12.2006, 12:18
Al sam ga zagusio sa ovom tabelom! Izvinjavam se!
Sve u svemu 9.100,00 dinara za sedam dana???????
Preterano!
Ajd ako ti nije tesko edituj taj post jer je stvarno nepregledan. Ostavi samo bump ili nesto slicno, pogotovo kad je sada wlad zakacio slicicu.

Bojan87
04.12.2006, 14:59
Da li neko razume postojanje sezonskog ski pasa ??? Jel ovaj sto kupis u martu vazi 1 godinu ili samo mesec dana ? I malo je glupo da sezonski u februaru kosta vise nego onaj u januaru.

larson
04.12.2006, 15:19
preskupo,preskupo...kazem ja,Jahorina zakon za male pare...mada vracaju ti tih 400 kinti na kraju!!:sm022:hehe

IvanQ
04.12.2006, 15:25
preskupo,preskupo...kazem ja,Jahorina zakon za male pare...mada vracaju ti tih 400 kinti na kraju!!:sm022:hehe
Tih 400 din placas preko ove cene i to ti se vraca. Ovo je cena passa samo, kartica ide odvojeno...

larson
04.12.2006, 15:25
Mislim da je sezonski za jednu sezonu,od novembra t.j. od prvog snega(ove godine od decembra,mozda) pa do aprila-maja(dok ima snega)...a,da glupo je da u februaru sezonski kosta vise nego u januaru

barrcode
04.12.2006, 15:40
~115e za 7 dana je realna cena.
Sve je stvar onog "koliko para, toliko i muzike". 5 novih 4seda (za 3 godine) bitno poboljšavaju uslove skijanja.
Druga je stvar što se naš narod navikao da sve bude džabe.

ThE_MaN
04.12.2006, 17:12
Koliko objektivno možeš da iskoristiš dana od tog 7 dnevnog pass-a?

Retki su oni koje posluži vreme pa uspeju da odskijaju 7 dana.

A pare ne vraćaju čak i ako pogase žice, a ti bi možda skijao i po vetru, magli...

Sa novim žičarama nisu toliko poboljšani uslovi skijanja. Tj. samo su poboljšani uslovi uspinjanja. A ostaje problem tabanja staza, nedostatka snega na pojedinim deonicama pošto od topova za sneg nema ništa...

Sa povećanjem kapaciteta transporta na žičarama oni dobijaju i tek kako veći profit pošto žičara troši isto struje, vozila ona po jednog čoveka na korpi ili četvoro. Tako da objektivo mogu da prodaju više ski pass-a ili ti usluže veći broj skijaša a utrošak energije je gotovo identičan kao i pre.

Nama kao skijašima je sasvim nebitno da li smo na korpi sa jednim ili četvoro ljudi, Jedino je bitno da što manje čekamo u redu, dok je njima bitno da usluže što veći broj ljudi ili ti da mogu da prodju što veći broj ski-pass-a.

wlad
04.12.2006, 22:23
OK je to, ali moramo biti realni, ipak su "skucali" 7 mil EUR za samo ove dve nove žičare..

Svi želimo da bude još bolje, i žičare, i novi ratraci, i topovi za sneg. Verujem da će sledeće godine krenuti dalje (ratraci, topovi) i da će verovatno još podići pass - ali to smo i tražili :).

Kada se sve sredi, biće pass kao i u Banskom ~140EUR za 6 dana, to je cilj :D.

Naravno, postavlja se pitanje ko će to da plati, ali slično je i u Bugarskoj/Banskom...

plageton
04.12.2006, 22:45
Da bi bilo kao u Banskom moraju i da dodaju jos 500 m nadmorske visine...

wlad
04.12.2006, 22:51
Pa jeste ;), mada, koliko sam ja čuo Bansko zn da ima dosta loše vreme, može da te uhvati kiša (ako nemaš sreće) u sred sezone..

Ili sam ja to pomešao sa Borovecom?

diplomata
04.12.2006, 23:06
ma gde se moze iskoristiti svih 7 dana realno za skijanje !!!

nikako !!!

još ako se dolazi busom, nema šanse !!!!

ma preskupi su i to sve vrišti !!!

IvanQ
04.12.2006, 23:09
Kako bre ne moze. Ja sam prosle godine imao 7 nocenja, uzeo poludnevni od 12h prvog dana i posle toga 7-modnevni koji sam koristio poslednjeg dana do 14:30 (ili tako nesto). Vreme mi je bilo uzas, magla 7 dana i nesto malo sunca, ali to me naravno nije omelo. Kada postoji volja, sve je izvodljivo. Ne kazem da je prijalo kao kada bi bilo lepo vreme, ali ja sam tamo bio zbog skijanja i sve je tome podredjeno.

ThE_MaN
05.12.2006, 00:12
Jesu potrošili 7 milona eura, ali to su naše pare. Pošto su prodali društvene firme znači i da su pare od prodaja firmi društvene. Odlično je što su uložili tolike pare u skijanje a ne u nešto drugo. Tako da ispada da su potrošili naš novac na te žice.

Sa druge strane koliko sam informisan jedina podela u buugarskoj za ski pass je u tome dali si Bugarin ili neki stranac. Ovi drugi plaćaju tu cenu od 140eur. dok bugari plaćaju manje. ZAr nisu mogli i ovi naši tako nešto da naprave. I da stranci plaćaju deo našeg ski pass-a. Kako su krenuli nas će proterati sa planine trenutnom cenovnom politikom i posvetiće se samo strancima. Samo da još jednom podsetim da su građani Srbije dali pare za izgradnju žičara. A ne neki direktori nekih novosnovanih preduzeća. Inače ti iz Jp skijališta samo ubiraju prihode na naš uložen novac. A mi još moramo da plaćamo punu cenu kao i starnci.

Mislite o tome!

miles_davis
05.12.2006, 08:32
Inače ti iz Jp skijališta samo ubiraju prihode na naš uložen novac. A mi još moramo da plaćamo punu cenu kao i starnci.

Mislite o tome!

Da te ispravim, mi placamo vise nego stranci. Prema Thompsonovim cenama, sestodnevni ski pass je 58 GBP, odnosno 6800 din po danasnjem srednjem kursu, dok ga mi placamo 8000 din. U svakom slucaju, bruka..

Inace, ne postoji nijedan ekonomski rezon da stranci i lokalci placaju razlicite cene ski passa. Konkretno u slucaju Banskog, to nije ni vazno jer su staze i liftovi u privatnom vlasnistvu (mafija), odnosno pod zakupom. Ali, kod nas..

wlad
05.12.2006, 08:48
Sad ćemo da odlutamo u diskusiji ;), al dobro :).

Jesu oni napravili žičare od naših para, ali ipak moramo da plaćamo pass, od čega će napraviti sledeću / održavati postojeće?

Ista je logika i za autoputeve, napravljeni su od naših para, ali ipak moramo da plaćamo putarinu.

Strancima se ne naplaćuje skuplje pass zato što želimo da ih privučemo da dolaze (i "devize" sa njima) u državu..

I Bugari ukidaju različite cene, ulaze ljudi u EU pa moraju da se prilagođavaju svetskim standardima :D.

larson
05.12.2006, 16:27
samo sto se tice skijanja svih 7 dana,u Banskom je to nemoguce ako je lose vreme,zato sto da bi se popeo gore do prve zice moras da ides gondolom oko pola sata koja ne radi po losem vremenu,jedino na jahorini su nas pustali da skijamo na nasu odgovornost..a mozda ni to nije dobro..u svakom slucaju trebali bi da vracaju pare u slucaju loseg vremena..a i sad ste me podsetili sa tom razlikom u ceni za Bugare i ostale,to sam i zaboravio..uzas..