PDA

Pogledati punu verziju : Da li znate...



cbra
22.09.2006, 13:45
Situacija je sledeca:

10 god skijanja, 15 god pauze, prosle zime sam ponovo stao na skije i odlepio. Proucavajuci carving tehniku na cd-ovima i net-u, na skijanje sam otisao dobro potkovan teorijskim zananjem.

Visina 177 cm
Tezina 67 kg

Vozim 90% staze i 10% offroad

Level: upper intermediate / advanced

Uz pomoc foruma sam sveo izbor na 10-tak modela koji odgovaraju mojim potrebama:

Fisxer RX 8
Head C260i
Head Monster I.M72
Head XRC 11000
Elan 666
Elan Magfire 12
Atomic SX9
Atomic Supercross 9
Volkl unlimited AC 2...

Sa zadovoljstvom cu prihvatriti i neki drugi predlog.

...gde u Bg-u (Planetbike, Capriolo, Beospotr...) mogu da kupim nesto od ovoga (kapiram da su sada cene sada nize).

Hvala puno!

Ps. preporucite mi duzinu

stekan
22.09.2006, 14:36
Dođi sutra u Košutnjak na rođendan Ski Manijaka. Čućeš hrpu mišljenja, pa odaberi ono koje ti se učini najbolje.

penzos
22.09.2006, 14:57
majstore, prethodnih nekoliko nedelja sam obilazio radnje u bg-u koje prodaju skije i ne verujem da mozes da nadjes nesto od ovih modela. nisam siguran za head posto su mi u ski servisu i radnji u bul revolucije pored "vladimira" (preko puta madere) rekli da ce da iznesu skije ove nedelje i to proslogodisnje i nove modele. Za elan takodje nisam siguran ali znam da ga drze u planet bike-u u v. stepe. inace ono sto trenutno moze da se nadje u prodavnicama je:
25. maj: voelk, fischer
jugobicikl resavska: k2
jugobicikl g. procipa: k2, elan(integra 6 i slabije)
beosport sava centar i i. milutinovica: od svega pomalo (head, fischer, dynastar itd)
fitex, kod "vera": salomon

Flexon
22.09.2006, 23:13
moja preporuka bi bila elan m666 ili magfire 12 pa sta nadjes jeftinije
i to u duzini od 176
mislim da su to definitvno najsvestraniji modeli od gore pomenutih
a sa sirinom struka od 76 mm skijanje po neutabanom terenu ima da bude
cista uzivancija

vampire
23.09.2006, 15:02
chuo sam da se otvorio elan u yubc (u crvenkapi)..

wlad
23.09.2006, 15:21
Ako se dobro sećam za PlanetBike se pričalo da je od ove godine zvanični distributer za Srbiju (ELANa)?

D.I.M.
24.09.2006, 08:01
Cini mi se da je predlog za godspodina Crba magfire 176 malo predugacak. Sobzirom na pauzu i visinu 177/67 ja bi izabrao model visine 168cm i mozda 10ku.
Poz.



moja preporuka bi bila elan m666 ili magfire 12 pa sta nadjes jeftinije
i to u duzini od 176
mislim da su to definitvno najsvestraniji modeli od gore pomenutih
a sa sirinom struka od 76 mm skijanje po neutabanom terenu ima da bude
cista uzivancija

wlad
24.09.2006, 14:00
MagFire 10 i 12 su dosta različiti. Nije razlika samo u tvrdoći skije (1 ili 2 sloja titanijuma).

MagFire 12 ima geometriju: 116/76/102
MagFire 10 ima geometriju: 115/69/103

Za dužinu 168 M12 ima R16.1 dok M10 ima R13.3.

To je čini mi se odstupanje od drugih Elanovih modela (uglavnom je ista geometrija / radijus, samo se razlikuje tvrdoća, broj slojeva titanijuma, ili za slabije modele umesto titanijuma ide litium/fiberglas).

Tako mu M10 dođe kao neki all-mountain carving :).

cbra
25.09.2006, 10:14
Hvala na pomoci!

Bojim se da 666 i MagFire ne mogu da nadjem u bg-u u ovom momentu.

Penzose, da li si kupio K2 Omni 5.5?

Stekane, hvala na pozivu, Kosutnjak je bio super prilika ali sam tek sada proverio postu!

Voleo bih da cujem i tvoje misljenje (model,duzina...), pa ako te ne mrzi...

pozdrav!

stekan
25.09.2006, 14:41
Još preslagujem utiske, fotografije i video snimke sa puta u BG.

Od navedenih modela sam vozio Head i.c260 i to pod imenom i.c160 (ista skija) i naravno svog Head Monster i.M72.

Head i.c260 je prekrasna skija za uređenu stazu. Skija je hvaljena na svim testovima gdje se pojavila, a i.c160 je prije par sezona na www.realskiers.com bila proglašena za skiju godine i to zato jer su se i početnici i odlični skijaši na toj skiji osjećali kao kod kuće.

Na istom sajtu je Head Monster i.M72 prošle sezone bila proglašena za skiju godine u kategoriji All mountain cruise, a čovjek je za skiju napisao "Absolutely the best teaching and learning ski yet made". Mene je oduševila lakoća sa kojom mogu pri bilo kojoj brzini skijati po bilo kakvom terenu. Najtoplija preporuka, uz uslov da je uspiješ pronaći. Čitao sam da se Monsteri u Americi prodaju k'o halva i da ih je u Evropi teško naći u prodavnicama.

Naveo si 90% staze i 10% offroad. Postoje staze i postoje staze. U prevodu, za stazu na Jahorini je najčešće idealna skija šira u struku od 70mm (all mountain), dok ti je za stazu u Austriji skija sa 65mm više nego dovoljna.

Za ne savršeno sređene staze (tj. za domaća skijališta) bih ti preporučio nešto od sledećeg u dužini od oko 165cm :
- Head Monster i.M72 ili i.M77
- Elan Magfire 10 ili Magfire 8
- Völkl AC3
- Fischer AMC73
- Atomic Izor 9:7

Za savršeno sređene staze preporučujem u dužini od oko 160cm sledeće modele:
- Fischer RX8 ili RX6
- Elan S10 ili Speedwave 12
- Head i.c260 ili XRC 800
- Völkl 5 star ili 4 star
- Atomic SX:10 ili SX:9

Sve navedene skije su za nivo od "advanced" pa na više.

cbra
25.09.2006, 16:14
Brate Stekane, hvala sto nesebicno delis sa nama obilje inf. koje posedujes.

Hvala svima sa foruma, vasi post-ovi su mi pomogli da brzo uhvatim prikljucak posle 15 god pauze.

Dakle, trenutno prodavnice nemaju odgovarajucu ponudu, da li postoje drugi izvori snabdevanja (e-buy mi je komplikovan)?

Pope?

wlad
26.09.2006, 06:34
Bojim se da 666 i MagFire ne mogu da nadjem u bg-u u ovom momentu.


U Elan-u u NS (Spens) sam video da imaju veliku ponudu MagFire modela, pored njih ima još nešto (Nordica i sl.) ali na to nisam obratio pažnju.. Ima dosta dužina i ima i M12, M10, M8 i sl.. Cene su "jake", slobodno ih nazovi telefonom (možeš da nađeš telefon - nazovi 988 pa traži broj od Spensa u NS, zovni njih na centralu i prebaciće te na Elan). To dakle sve sada stoji u prodavnici tako da možeš da vidiš/kupiš. Video sam da imaju i SpeedWave isto u prodavnici..

Pored toga moguće je da i PlanetBike (BG/NS) ima nešto, zovni ih...

D.I.M.
27.09.2006, 13:21
U NBGD Merkatoru Elan Magfire 10, 160cm i 176cm sa vezovima 25000csd.

daki
27.09.2006, 13:34
Jesu li neki novi modeli?

D.I.M.
27.09.2006, 14:40
Model iz 2005/2006 sa stapovima od 2000csd +.

Jesu li neki novi modeli?

cbra
27.09.2006, 14:51
U NBGD Merkatoru Elan Magfire 10, 160cm i 176cm sa vezovima 25000csd.

Zvao sam Spens, tamo Magfire 10 kosta 30.160,00.

Sacekacu i da Sport + izbaci Head-a.

Hvala!

daki
27.09.2006, 20:16
Model iz 2005/2006 sa stapovima od 2000csd +.
To je super!
Pozdrav

daki
27.09.2006, 20:17
Zvao sam Spens, tamo Magfire 10 kosta 30.160,00.

Sacekacu i da Sport + izbaci Head-a.

Hvala!

Gdje je taj SPORT +

boris
27.09.2006, 21:41
Gdje je taj SPORT +
Na Bulevaru Revolucije preko puta tasa.Oni obicno kasne sa modelima jednu sezonu.Znam da ce proslogodisnji XRC 1100 bez veza biti oko 320e!
Daki maistore veliki pozdrav!!!

daki
28.09.2006, 10:45
Sad znam!
Pozdrav Boki!
Kad ce neko skijanje?

pop67
30.09.2006, 19:48
Brate Stekane, hvala sto nesebicno delis sa nama obilje inf. koje posedujes.

Hvala svima sa foruma, vasi post-ovi su mi pomogli da brzo uhvatim prikljucak posle 15 god pauze.

Dakle, trenutno prodavnice nemaju odgovarajucu ponudu, da li postoje drugi izvori snabdevanja (e-buy mi je komplikovan)?

Pope?
Cbra druze izvini sto kasnim sa odgovorom,ali sta ti mogu za sigurno reci o Elanu MAGFIRE 10!Obzirom da je Planet Bike preuzeo Elan od ove sezone za teritoriju nase zemlje imao je nesto sitno od proslogodisnjih modela i dosta mu je ostalo.Kako je Planet Bike prijatelj ili sponzor SKI MANIJAKA,ja mogu da ti kazem cene za modele 2006/07 ukoliko te interesuju!A mogu te posavetovati da ne placas toliko model za 2005/06 jer za iste pare ili i manje mozes kupiti modele za 2006/07!Za vise informacija posalji mi PP!:dziveli:

wlad
30.09.2006, 23:52
M10 model za 2006/07 je isti kao i za 05/06, na RealSkiers sajtu na review-u za 2006/07 skija kažu (za Tactical skis):

Carryover skis:
Magfire 12 | Magfire 10 | Magfire 8 | M 666 | Black Perla

a novi modelu (u toj kategoriji su):

Magfire 6
Fire Magic (ž)
Wave Magic (ž)

Pretpostavljam da PlanetBike (kao i Elan) neće obarati (barem ne mnogo) cene ovih modela od prošle godine (pošto su to iste skije, čak nema ni kozmetičkih promena)...

--

Pored ovih Elanovih (M) modela, čini mi se da su Stekanove skije (Head i.M72) isto super izbor, all-round skija za sve stepene znanja. Kao što je Stekan rekao, to je bila skija godine, tako da to ipak mnogo znači (pogotovo kada takvu ocenu daju stručnjaci koji nisu sponzorisani ni od koga). Inače je i ona "Carryover ski" od prošle sezone za ovu (Heada naravno)..

stekan
01.10.2006, 10:03
M10 model za 2006/07 je isti kao i za 05/06...
Da ne bude zabune, riječ je o Magfire 10, a ne o M10 (Mantis M10) od prije nekoliko sezona. Magfire je u odnosu na Mantis šira skija, ali sa manjim radijusom.

Magfire serija se može porediti sa Atomic-ovom serijom Metron, s tim da sam čitao da su neki skijaši oduševljeni Metronom, a neki razočarani, dok sam o Magfire-u čitao sve u superlativu. Metron je mnogo skuplji, a nisam siguran da je imalo bolji.

Magfire 10 je genijalna skija za naša nesavršeno uređena skijališta. Kao što Wlad reče skija za 06/07 je ista kao za prošlu sezonu, uz jedva primjetljivu promjenu u dizajnu. Volio bih je isprobati da je uporedim sa Monsterom.

pop67
01.10.2006, 10:19
Da ne bude zabune, riječ je o Magfire 10, a ne o M10 (Mantis M10) od prije nekoliko sezona. Magfire je u odnosu na Mantis šira skija, ali sa manjim radijusom.

Magfire serija se može porediti sa Atomic-ovom serijom Metron, s tim da sam čitao da su neki skijaši oduševljeni Metronom, a neki razočarani, dok sam o Magfire-u čitao sve u superlativu. Metron je mnogo skuplji, a nisam siguran da je imalo bolji.

Magfire 10 je genijalna skija za naša nesavršeno uređena skijališta. Kao što Wlad reče skija za 06/07 je ista kao za prošlu sezonu, uz jedva primjetljivu promjenu u dizajnu. Volio bih je isprobati da je uporedim sa Monsterom.
Druze imaces priliku uskoro da probas Magfire 10 jer cu je ja uzeti za sebe,a sto se tice promena u odnosu na proslu sezonu,ima ih dosta od woodcor-a pa do geometrije unutar same skije,drugacije se vezuje vez,istezanje je bolje reseno, a i vizuelno se razlikuju boje su izrazenije na modelima za 2006/07!Cene od proslogodisnjih modela ce pasti ali ne onoliko koliko padaju na zapadu,a modeli MAGFIRE-a za 2006/07 nisu skupi u odnosu sta se dobija takvom skijom bar na naim "UREDJENIM" skijalistima!:dziveli:

wlad
01.10.2006, 14:03
Da ne bude zabune, riječ je o Magfire 10, a ne o M10 (Mantis M10) od prije nekoliko sezona. Magfire je u odnosu na Mantis šira skija, ali sa manjim radijusom.

Da, u pravu si, ja skraćujem Magfire 10 na M10, pa to može da zbuni sa starijim modelima ako neko traži po net-u..

Ja "vozim" Mantis M12 i super je skija, ovaj Magfire 10 mi se čini kao dobra dopuna, pošto je nešto mekša, šira i ima manji radius...

Flexon
01.10.2006, 15:56
ja licno posjedujem mantis m10 i m12 fusion iako istih dimenzija dosta razlicite skije m10 sporija meksa i vrlo lagana u zavoima
m12 stabilnost pri vecim brzinama uzasno dobra bez vibracija na skiji
(za mene licno fusion sistem ima svoje prednosti ali...)
pa predpostavljam da je slicna razlika izmedju megfire 10 i 12

ali ipak bih se opredijelio za opciju m666 (bez fusion) sistema
iz jednog razloga jer mislim da je velika prednost kada mozete
izabrati vama odgovarajuci par vezova
i iste prebaciti na novi par skija (npr u slucaju loma postojece skije)
sto kod fusion systema nije moguce
ma koliko to po mome misljenju bio dobar sistem
ipak za nekoga ko dobro gleda na cijenu pri izboru skija
usteda kupovine novih vezova je olaksavajuca okolnost
i omogucava sa tom ustedom kupovinu boljeg modela skije
a dobar par vezova pravilno odrzavanih moze da podere
dva ili tri para skija
mislim da je ta cinjenica vrijedna razmisljanja

wlad
01.10.2006, 19:23
pa predpostavljam da je slicna razlika izmedju megfire 10 i 12

Nije samo to, u Magfire seriji sam primetio da to odstupa. Npr. Magfire 10 i 12 imaju skroz drugačiju geometriju, ima gore negde u threadu gde sam naveo geometrije...

Ja sam skijao Mantis M12 bez fusion-a (moje) i M10 sa fusionom i ima razlike, najveću koju sam primetio je pri većim brzinama / vibracija - identično što i ti :).