PDA

Pogledati punu verziju : kupujem



Hunter
17.09.2006, 12:15
kupujem polovnu opremu(daska,vez,cipele)nesto do150eura
Pozdrav!

boki04
17.09.2006, 19:01
Sta te od polovne opreme interesuje?

pop67
18.09.2006, 15:39
kupujem polovnu opremu
Napisi sta te tacno interesuje od polovne opreme i siguran sam da ces naci adekvatnu opremu.Ili napisi koliko godina skijas,sta imas od opreme ,a sta bi hteo da kupis!Pozdrav:dziveli:

Hunter
18.09.2006, 19:11
Zdravo Pope
prosle godine sam prvi put stao na dasku i to je to.
kupio bih polovnu opremu,komplet(daska,vez,cipele)do nekih 150EURA
ne znam koja bi trebalo da bude dimenzija daske posto sam visok 1,86

oddball
21.09.2006, 13:17
duzina daske treba da ti bude izmedju brade i nosa, to je kao neko pravilo. cisto okvirno, ja sam 197cm visok - daska je 163cm dugacka. ako planiras da bordujes po stazama otprilike bi duzina oko 155cm bila ok. savetujem da cipele kupis nove iz vise razloga a glavni je formiranje nove cipele prema tvom stopalu. vezove proveri samo da nisu falicni i to je to.
takodje kupi meksu dasku jer one vise prastaju greske u voznji i neravnine na stazama.

poz

pop67
21.09.2006, 18:34
Zdravo Pope
prosle godine sam prvi put stao na dasku i to je to.
kupio bih polovnu opremu,komplet(daska,vez,cipele)do nekih 150EURA
ne znam koja bi trebalo da bude dimenzija daske posto sam visok 1,86
Obzirom da ne raspolazes sumom novca koja bi mogla pokriti kvalitetnu opremu moj savet ti je da kupis NOVE cipele,a dasku rentiras u Beogradu a ako nisi iz Bg onda na samoj planini.Obzirom da si pocetnik bolje je da "ARCIS" iznajmljenu dasku nego svoju dok ne uhvatis foru kako valja!A moci ces lagano da sakupis novac do sledece sezone i kupis dasku adekvatnu tvome boarderskom znanju!
Ukoliko postanes clan Udruzenja Ljubitelja Ski Sporta SKI MANIJACI mozes ostvariti pravo povlascene kupovine opreme,odlazaka na ski vikende,zimovanja i druge manifestacije vezane za sneg kao naravno i besplatnu snow board skolu!U nadi da sam pomogao,lep pozdrav!:dziveli:

ThE_MaN
22.09.2006, 13:08
Za toliki budžet teško da možeš naći neki komplet koji vredi.

Kao što POP67 reče kupi nove čizme. Obavezno probaj što više modela i kupi najudobnije tvojoj nozi. Ako ti stopala nisu srećna nisi ni ti. Čizme moraju da budu knap tvojoj nozi, kada kupuješ čizme obevezno imaj na umu da će se za neko vreme razgaziti i postati malo veće. Peta nikako ne seme da bude slobodna ili ti da može ta se kreće gore dole u čizmi. Čizme obavezno probaj u čarapama koje ćeš nositi kada izaćeš na planinu.

Polovne čizme izbegavaj u velikom krugu:
1. Svake nove čizme se za neki period prilagode stopalu vlasnika. A kako niko od nas nema isti oblik stopala. Veoma je verovatno da tvojoj nozi neće potpuno odgovarati. Još manje bi odgovarale ako su prethodno modelovane toplim vazduhom (HEAT MODELING) za vlasnika koji ih je nosio predhodno.

2. Da li bi nosio tuđe gaće? Svako stopalo ima manje ili više bakterija, gljivica na sebi. Koliko si siguran da predhodni vlasnik nema neko ozbiljno bakterijsko, gljivično oboljenje stopala? I želiš li da dokraja života imaš i ti isto oboljenje?


Što se tiče borda ne postoji generalno pravilo dužine daske. Svaki proizvođač ima svoju tehnologiju, različite dužine daske su namenjene različitim težinama vozača (određenoj kilaži).
Dalje moraš utvrditi koji stil vožnje preferiraš:
- vožnju po uređenim stazama,
- dubokom snegu,
- u parku po gelenderima, boxovima...
- Postoje i ALLTERAIN daske.
Nakon što se odlučiš za stil vožnje na sajtu proizvođača ili u katalogu naći ćeš podatke o preporučenoj kilaži za izabrani model daske.

Sledeće na šta trebaš da obratiš pažnju je broj čizama koji nosiš i njemu prilagodiš širinu daske. Prsti i pete ne smeju mnogo da štrče van daske. Otprilike:
- do broja 43-44 standardne daske,
- od 43-44 do 45-46 MIDWIDE,
- preko 46 WIDE.

Što opet nije generalno pošto svaki model borda ima karkterističnu širinu.

Ako uzmeš samo čizme. Što je i moja preporuka. Tokom sezone iznajmi što više različitih modela bordova vidi koji najviše odgovara tvom stilu vožnje. Pa za sledeću sezonu štekaj pare za nove vezove i bord.

Pozdrav!:ok:

pop67
22.09.2006, 20:36
Posle ovoga sto ti je The Man napisao mislim da mozes da kupis sta ti treba ako se pridrzavas svega sto je napisao!
@Bravo The Man,mogao bi ti da se pridruzis SKI MANIJACIMA!:dziveli: