PDA

Pogledati punu verziju : Kupres - novi četverosjed



stekan
14.09.2006, 14:21
Trenutno je u fazi montaže novi četverosjed na Kupresu. Svaka čast!

informacija je sa BHski.ba: http://www.bhski.ba/index.php?subaction=showfull&id=1158234837

oggy
16.09.2006, 17:17
Thumbs up... Ja sam dvaput bio na Kupresu, i stvarno sam se tada odusevio organizacijom, jer su ljudi bili odlicno spremili staze na cca. 20cm snijega - mada sam poslije cuo da se Dalmatinci zale na organizaciju :dontknow: Iako nisam veliki fan konfiguracije terena na skijalistu, moram otici koji put cisto iz respekta za potez.

CrazyKong
18.09.2006, 10:57
Iako nisam veliki fan konfiguracije terena na skijalistu, moram otici koji put cisto iz respekta za potez.

Daj komentar te konfiguracije i malo vise utisaka, posto verujem da ljude odavde zanima malo vise detalja o Kupresu....ja sam bio dosta puta gore, ali nazalost nisma skijao :(

oggy
18.09.2006, 17:22
Pa, otprilike, treba ti libela da utvrdis u kojem je pravcu staza :) Od vucnica je, kad sam ja bio gore, bio jedan trosjed, i na izlazu sa trosjeda jedno sidro koje je islo na vrh. Sa vrha su se racvale dvije ili tri blage staze, ali tu je bar bilo nesto pada, ova "donja" staza, duz koje ide trosjed, je ravna ko tepsija.

Ostalo, prilaz/parking sredjeni, kao sto rekoh staze bile dobro sredjene iako sa jako malo snijega, neki hotel ima odmah pored... ne znam sta bih ti jos rekao. Da, jedino sto je jedan prijatelj iznajmljivao opremu, uglavnom sve je bilo preistorijsko, karvinga ni u prici.

Grazer
05.01.2007, 00:55
jel proradila ta cetverosednica?kako se tacno dolazi od banjaluke do kupresa i koliko je to voznje udaljeno?Gde su postavili tu cetverosednicu?Koliko staza ima sad na kupresu?Ima li kakva novija karta?? Puno pitanja nadam se da ima odgovara :)

cazo22
05.01.2007, 10:32
Odgovore potraži na dalmacijaski.com,sve je spremno ali još nema snijega za puni pogon,kako sad stvari stoje možda ovaj vikend bude nešto za početnike.

oggy
05.01.2007, 11:00
Najkraci put je Mrkonjic - Sipovo - Kupres ali dio od Sipova do Kupresa je u prilicno losem stanju i cesto je potpuno pod snijegom zimi. Izvediva zimska varijanta je Jajce - Donji Vakuf - Bugojno - Kupres. Dodje negdje oko 2 i po sata, cini mi se, ne sjecam se tacne kilometraze. Vidi na www.viamichelin.com

bosanac
06.01.2007, 18:54
http://www.cazin-ski.com/ski_karta_bih.htm
Karta i kilometraze.

bobo
22.11.2007, 10:33
Moram da pohvalim ljude koji brinu o skijalištu. Juče je staza bila perfektno sređena, na zadnju žicu sam sjeo u 16:19, već je bio sumrak!! Tako se kupuju i privlače gosti.

OGI_
23.11.2007, 15:53
Koliko dugo ima do Kupresa iz Banja Luke

oggy
23.11.2007, 22:57
Cini mi se oko 130km preko Bugojna, tj. neka 2-2,5 sata. Preko Sipova je nesto krace, ali to moras da budes stvarno dobar avanturista da pokusas zimi.

oggy
23.11.2007, 22:59
Hej kvragu, ponavljam se :)

CrazyKong
19.06.2008, 12:08
Prolazih kroz Kupres prosle nedelje i primetih nesto vrlo zanimljivo...

Naime odmah po izlasku iz tunela (is pravca Bugojna) na samom ulasku u Kupres sa leve strane je postavljena zica sedeznica (ne videh koja tacno) i uredjene 2 staze.
Steta je sto nisma slikao ali kako to obicno biva u olasku me mrzelo da stajem a upovratku je bila gusta magla :(

Zica se zavrsva na vrhu Stozer koji je cca 1750 mnv, a staze su veselog nagiba i nalaze se na sever - severeozapad strani. Tu ju blizini je nekad bio stari lift ski kluba Stozer.

Meni je cudno sto ranije nisam video ovu novu zicu, a i slabo se pominje po netu...Mada znam da je nekada tu postojao ski lift koji valjda vec dugo nije u funkciji.

Inace staza je odokativno sjajne konfiguracije sa jedno 400 m visinske razlike i prestavljace pravo osvezenje ponude kuprese uzimajuci u obzir konfiguraciju postojecih staza na vecem skijalistu Cajusa malo van Kupresa.

bobo
07.01.2009, 11:34
Sličica od 5.1., oko 9 ujutro, ulaz u Kupreško polje.
Inače, skijanje je bilo manje-više O.K., nešto kao metadonska terapija u nedostatku ozbiljnije solucije. Tvrdi umjetni snijeg, potpuno vedar dan, pomalo kamenčića poslije podne i dosta jak razglas sa koga čitav dan tutnji dalmatinska galeb-uzbrdo-galeb-nizbrdo tematika uz ponekog MP Thompson-a bili su glavno obilježje dana.

CrazyKong
08.01.2009, 11:28
Sličica od 5.1., oko 9 ujutro, ulaz u Kupreško polje.
Inače, skijanje je bilo manje-više O.K., nešto kao metadonska terapija u nedostatku ozbiljnije solucije. Tvrdi umjetni snijeg, potpuno vedar dan, pomalo kamenčića poslije podne i dosta jak razglas sa koga čitav dan tutnji dalmatinska galeb-uzbrdo-galeb-nizbrdo tematika uz ponekog MP Thompson-a bili su glavno obilježje dana.

Daj neke slike sa staze...hebo temperaturu :)

:sm018:

bobo
03.02.2009, 13:35
Jebeni jugo!!!!
Ovo je za poluditi, prva slika je od nedelje a druga pokazuje današnje stanje.:glavaozid

stekan
14.03.2009, 19:58
Bio danas. Vrijeme savršeno. Gužve nije bilo.
Snijega taman koliko treba: od 5 do 40 cm, ali ne još dugo.
2911
2912
2913

zoranns
17.02.2010, 11:25
kako je ove godine na kupresu?

oggy
17.02.2010, 12:09
Ja sam bio prije 10-ak dana, staze bile odlicne, guzve nije bilo previse. Samo je pitanje sta ce ostati nakon ove jugovine...

stekan
19.12.2010, 19:45
Bijo. Skijo. Sa splićom (Magarci znaju, ostali ne moraju). Sunce. Skot. Super. Bole noge. Odo spavat.

zoranns
19.12.2010, 22:31
daj neke slike da vidimo kako tamo izgleda!ja cu doci verovatno posle bozica!!!

stekan
20.12.2010, 08:05
Nemam friških slika, a izgleda kao na slikama iz prethodnih postova.

Svindal
20.12.2010, 08:11
Bijo. Skijo. Sa splićom (Magarci znaju, ostali ne moraju). Sunce. Skot. Super. Bole noge. Odo spavat.

Znaci punisher je polozio sve testove. :ski:

stekan
20.12.2010, 09:14
Prve dvije žica je u par navrata bilo borbe, ali kasnije kao da smo se zajedno rodili.

Svindal
27.12.2010, 17:42
Sutra ponovo rade dvosjed i četverosjed na Čajuši, ostala skijališta u BiH do daljeg zatvorena.

hogar
27.12.2010, 20:24
Sutra ponovo rade dvosjed i četverosjed na Čajuši, ostala skijališta u BiH do daljeg zatvorena.

I ja sam dobio tu informaciju večeras...
Planiraš li možda sutra na Kupres, ja tražim suvozača :)

Svindal
28.12.2010, 10:29
Odg. na PM

bobo
29.12.2010, 19:18
Jel' bio neko danas, juče, ima li dovoljno snijega ili da nosim kamenjarke kao rezervu?

Svindal
02.01.2011, 20:57
Sutra ponovo na Kupres, valjda se nije zaboravilo skijati.

hogar
02.01.2011, 21:44
Jel' bio neko danas, juče, ima li dovoljno snijega ili da nosim kamenjarke kao rezervu?

Bio danas... Snijega, onako, nema previše. Staze su prilično dobro pripremljene, poslije 14h je bilo dosta leda po sredini, ali mi sa novim skijama i rubovima kao žilet to nešto i nije smetalo :yay: . Na par mjesta je bio poneki kamenčić, ali ništa alarmantno...

Staza desno (kad se gleda sa četverosjeda) mjestimično dobro poderana i nije bilo skijanja po njoj, ali ako noćas upale topove biće dobra za sutra.
Lijeva staza skroz OK, mada me malo nervirala gužva pri dnu staza (onaj blagi dio)...
Sidraš na vrhu ne radi (jer je poderana desna staza kao što rekoh) tako da htjeli ne htjeli morate da se spuštate do dna i onom laganom stazom probijate kroz gužvu...
Doduše, danas je bila nedjelja, sutra će ipak biti manja gužva... Pri kraju dana je počeo i neki lagani snijeg padati, tako da je do sutra svašta moguće. Uglavnom, skijanja će biti... Sutra sam na putu, ali 6. planiram ponovo na Kupres...

hogar
02.01.2011, 21:51
Još nešto: Ko ide autom neka se pripazi na onom prilaznom putu (kad se sa magistralnog puta ide prema hotelu) danas je bilo leda. Neki lik je danas uspio u jednoj krivini prevrnuti Opel Astru na krov u jarak pored puta :(

Svindal
04.01.2011, 10:53
Ja juče bi(j)o, skijo, uživao i malo skije izgrebao. Kamenja na stazi je bilo i više nego dovoljno, pa je gotovo svako spuštanje bila borba da se što manje kamenja pokupi, ali nije mi žao, skije nisu nove a servis će svoje odraditi.
Četverosjed nije baš idealno radio pa je u par navrata bilo i gužve, ali to je valjda kod nas i uobičajeno, navikli smo.

U svakom slučaju dosta Banjalučana je bilo, jedan autobus je takođe stigao, a viđeni su i neki poznanici (možda se prepoznaju). Ja njih samo sa žice vidjeh (možda i oni mene tako primjetiše iako sam bio dobro maskiran), ne mogu vjerovati da se nismo nigdje na stazi uspjeli sresti (a ni u kafani na čaju).

stekan
04.01.2011, 12:47
Bijah sa porodicom, a autobus bijaše sa članovima novoformiranog ski kluba Starčevica. I ja upratih mnogo poznatih banjalučana, osim onih dobro maskiranih. :dziveli:

Svindal
04.01.2011, 16:44
Primjetih da je punisher dobio zasluženi odmor, a dynastar je imao svoj dan. Sledeći put skačem sa žice pa ćemo :dziveli:

Svindal
03.02.2011, 17:19
Zna li ko kakva je situacija na Čajuši, da li je neko bio u skorije vrijeme. Planiram sutra gore, a možda i prenoćim pa i u subotu odem skijati. Snijega znam da ima ali me interesuje situacija sa kamenjem, da li ga ima i koliko?

gevara
03.02.2011, 18:47
Zna li ko kakva je situacija na Čajuši, da li je neko bio u skorije vrijeme. Planiram sutra gore, a možda i prenoćim pa i u subotu odem skijati. Snijega znam da ima ali me interesuje situacija sa kamenjem, da li ga ima i koliko?

Ako pronađeš kakvih "brzopoteznih prenoćišta" prijavi.
Ja se raspitivao da neko nekog "ne zna", ali ništa. Nije loša opcija skoknuti gore na 2 dana vježbancije i prenoćiti, čisto da se ne vozi duplo.

hogar
03.02.2011, 20:38
Zna li ko kakva je situacija na Čajuši, da li je neko bio u skorije vrijeme. Planiram sutra gore, a možda i prenoćim pa i u subotu odem skijati. Snijega znam da ima ali me interesuje situacija sa kamenjem, da li ga ima i koliko?

U subotu ne vidjeh ni jednog kamenčića, bilo je problema s četvorosjedom, par dužih zastoja, malo gužve, ali je generalno bilo dobro... Kamenčića i malo zemlje je jedino bilo na trasi sidraša, ali ne pretjerano... Ono što mi se svidjelo u subotu jeste konačno pravi zimski ugođaj, sunce, -8, i nakon malih padavina prethodnih dana konačno se i šuma zabijelila, čisto da se nema osjećaj da skijaš isključivo na vještačkom snijegu...

Svindal
03.02.2011, 21:15
Ako pronađeš kakvih "brzopoteznih prenoćišta" prijavi.
Ja se raspitivao da neko nekog "ne zna", ali ništa. Nije loša opcija skoknuti gore na 2 dana vježbancije i prenoćiti, čisto da se ne vozi duplo.

Meni nije problem prenoćište, idem s kolegom koji ima babu i djeda na 50-ak km od Kupresa (tačnije u Strojicama, nešto malo poslije Šipova), kuća ima tri prazne sobe, a tek što baba napravi pitu domaću...uuuuu već sam ogladnio...

E sad, jedino ako se kolegi ne bude ostajalo onda ćemo se vratiti isti dan, što se mene tiče ja bi ostao i tri dana.

U svakom slučaju ako primjetim da ima kakvo "brzopotezno prenoćište" prijavljujem.

hogar
04.02.2011, 10:28
Ako pronađeš kakvih "brzopoteznih prenoćišta" prijavi.
Ja se raspitivao da neko nekog "ne zna", ali ništa. Nije loša opcija skoknuti gore na 2 dana vježbancije i prenoćiti, čisto da se ne vozi duplo.

Priupitaj dole kod skretanja one ljude iz Malovana što prodaju med i sir... Pretpostavljam da imaju rođaka/prijatelja koji izdaju sobe za manje para od ovih u vikendicama, a Malovan i te kuće su kilometar vazdušne linije od skijališta... Plus što imaju dobre domaće hrane i još boljeg pića ;)

bobo
04.02.2011, 14:33
Ljudi, ako ima neko ko praktikuje odlazak radnim danom na Kupres iz BL neka se javi na PM pa de se udružujemo, dadoh silnu lovu na gorivo, OMV i Petrol će mi plaketu dati.

Juče je bilo izvrsno, može im se svašta prigovoriti ali u zadnjih 10 dana rade staze jako dobro. Nisam mogao prekinuti, zadnju žicu sam napravio u 16:30, lik me pustio da preskočim ogradu na ulazu!

Gdje je tačno taj Malovan, ja nisam vidio nikoga uz put da prodaje seoske proizvode?

hogar
04.02.2011, 14:55
Gdje je tačno taj Malovan, ja nisam vidio nikoga uz put da prodaje seoske proizvode?

Kad iz pravca Kupresa dođeš do raskrsnice za skijalište, ako samo malo produžiš prema Splitu već si u Malovanu... Uz sam put vikendom ćeš naići na berem nekoliko Malovčana sa svojim "štandovima"... Uglavnom, Malovan bukvalno gleda na skijalište... Ljudi su srdačni, sve povratnici, koji bi teško živjeli da nema zimskih i ljetnjih turista...

Nažalost, zbog posla ne mogu ići radnim danom, pa sam uglavnom subotom na Čajuši. Zasad dijelim gorivo na 2 pa je podnošljivo :)

gevara
04.02.2011, 18:12
Sve što narisašte imaće se na umu.
Hvala i :ok:

hogar
04.02.2011, 20:50
Gdje je tačno taj Malovan, ja nisam vidio nikoga uz put da prodaje seoske proizvode?

Evo, bobo, čak i Dalmatinci spominju čiču Vukana, slikaju i hvale njega i njegov sir:
http://www.dalmacijaski.com/novosti/aktualnosti/985-dalmacija-skija-na-umjetnom-snijegu

:sm017:

A Malovan, ma koliko maleno da je selo ima vrlo ozbiljan i sadržajan sajt... U fotogaleriji imaju i slike skijališta na Čajuši (oni to zovu Tikvice?):
http://www.malovan.net

Svindal
04.02.2011, 21:27
Ja danas bio sa kolegom i bas se naskijao, uhvatili preko 20 zica, malo li je. Odustali od noćenja jer ce po svemu sudeci sutra biti velika guzva a i temperatura je dosta velika, snijeg se topi. Ujutro u pola 10 na parkingu u autu prikazuje +2C, ni na stazi nije nista bolja situacija, gore na vrhu je sunce grijalo maglo se suncati. S obzirom na takvu temperaturu staze i nisu bile toliko lose, ali sto je najvaznije nema kamencica.
Desile su se i dvije nezgode, dvojica su odvucena na sankama koje se kace za jet ski, mene je spasila kaciga, inace bi se i ja provozao. Pazite ima dosta leda.
Ko planira gore za vikend preporuka je, subota moze, nedelja ne (visoka temperatura i velika guzva).
Eto toliko od mene ovaj put.

Milton Zulu
07.02.2011, 22:48
[quote=bobo;54254]Ljudi, ako ima neko ko praktikuje odlazak radnim danom na Kupres iz BL neka se javi na PM pa de se udružujemo, dadoh silnu lovu na gorivo, OMV i Petrol će mi plaketu dati.

Gdine Bobo,
Narod se dao u pamet pa radnim danima radi. Ostajte zdravo, vas zahvalni

Upravnik Petrol pumpi Banja Luka

bobo
08.02.2011, 11:15
Čini mi se da nešto pucketa :cool:

hogar
08.02.2011, 17:49
JEFTINIJE I NA LIFTOVE
Dobre vijesti za sve one koji ovih dana pohode skijalište na Čajuši, dolazi iz uprave ovog skijališta, pa osim vijesti sa terena o još uvijek dobrim stazama za skijanje, odnose se i na smanjenje cijena ski karata od 10 do 20% te boravka u hotelu Adriaski od 20 do 30%.
Osluškujući kritike, potrebe i zahtjeve svojih korisnika, odgovorni su donijeli odluku da će od 9. veljače dnevna ski karta za odrasle umjesto 30 KM, za dane od ponedjeljka do petka, koštati 24 KM, a za djecu oko 19 KM.
U dane vikenda dnevna ski karta za odrasle koštati će 27, a za djecu 20 KM. Poludnevna karta vikendom za odrasle koštat će 20, umjesto 23 KM te za djecu 14, umjesto 17 KM.

Smanjuju se i cijene hotelskog smještaja, pa će boravak u hotelu od nedjelje do petka biti niži za 30%, vikend boravak od petka do nedjelje za 25%, dok će svi oni koji dođu skijati u subotu te ostanu boraviti u hotelu do nedjelje za svoj boravak platiti 20% nižu cijenu.
Detaljnije cijene ski karata biti će izvješene na naplatnoj kućici, a sve novoutvrđene cijene uskoro ćemo objaviti i na našim stranicama.

Ovim korakom, ali i trudom i nastojanjima da se unatoč nedostatku snijega i visokim temperaturama za ovo doba godine, što kvalitetnije pripreme staze te omogući skijanje i u neodgovarajućim vremenskim uvjetima, odgovorni u Adriaski zaslužili su palac gore, a više pohvala moglo bi uslijediti kada se realiziraju neki od planova vezanih za izvanskijašku ponudu ovog skijališta.

Izvor: www.dalmacijaski.com (http://www.dalmacijaski.com)


:dziveli:

gevara
08.02.2011, 18:58
[quote=bobo;54254]Ljudi, ako ima neko ko praktikuje odlazak radnim danom na Kupres iz BL neka se javi na PM pa de se udružujemo, dadoh silnu lovu na gorivo, OMV i Petrol će mi plaketu dati.

Gdine Bobo,
Narod se dao u pamet pa radnim danima radi. Ostajte zdravo, vas zahvalni

Upravnik Petrol pumpi Banja Luka

Vrijeme je takvo da je svaki dan radni dan!
Ako uspijem, ja ću se javiti za odlazak radnim danom (po ovom prvom pristupu :) ).

Svindal
08.02.2011, 21:17
Ako bude padavina, odnosno ako se vrijeme popravi i ja se prijavljujem za radni dan. Radnim danom je gore raj.

Svindal
27.02.2011, 13:04
Ima li neko iz BL i okoline da bi išao na Kupres u toku sledeće sedmice, meni odgovara utorak ili četvrtak.

gevara
27.02.2011, 15:13
Ima li neko iz BL i okoline da bi išao na Kupres u toku sledeće sedmice, meni odgovara utorak ili četvrtak.

Javim se, samo da vidim za slobodan dan.

gevara
19.09.2011, 20:57
Skijalište "Čajuša" prije koji dan "dobilo" nov asfalt na pristupnom putu od magistrale, put solidne širine. Sudeći po onom što sam vidio u toku su još neki radovi.

stekan
19.09.2011, 21:12
Trotoar? ;)

gevara
20.09.2011, 17:46
Nema izlaženja iz auta prije parkinga :)

Grazer
10.01.2012, 12:22
Jucer bio na Cajusi na skijanju mogu da kazem da je bilo zadovoljavajuce.
Temperatura oko -5C- Cjeli dan snjeg pada s maglom te je u poslepodnevnim casovima preraslo u mecavu.
Dvosjed i cetverosjed su radili te staze koje oni opsluzuju su bile u funkciji. Vucnice nisu radile tako da se ni na tim stazama nije moglo skijati.
Bez guzve osim u posle podnevnim casovima kada se malo nakupilo na donjem delu staze (izlaz iz dvosjeda).
Za primetiti tonu banjalucana koji su tu na skijanju.

Oko 12-13h bukvalno nije se moglo naci mesta u jedinom restoranu na skijalistu.

Zakljucak: Pre podne super posle podne losije sto zbog mecave, malo guzve na donjem delu te zbog malog broja staza pa dosadi brzo.



http://i41.tinypic.com/opsheq.jpg http://i42.tinypic.com/52ylq9.jpg http://i40.tinypic.com/ngao0g.jpg

Svindal
13.01.2012, 19:36
Ima li neko iz BL i okoline da bi u nedelju 15.01. išao na Kupres? Planiramo kolega i ja da idemo pa bi nam još jedna ili dvije osobe dobro došle zbog smanjenja troškova.

unn
29.02.2012, 17:42
27.02.2012 raj

http://img845.imageshack.us/img845/5404/gopr1816.jpg

hogar
22.06.2012, 08:42
Na Čajuši zadovoljni sezonom te planiraju nove projekte (http://www.dalmacijaski.com/novosti/aktualnosti/1286-na-cajusi-zadovoljni-sezonom-te-planiraju-nove-projekte)

Izvor: www.dalmacijaski.com

gevara
31.10.2012, 20:42
Sa http://www.adriaski.net/

"SKIJALIŠTE SPREMNO ZA 2012/2013
NOVO:
- renoviran i proširen restoran "ADRIA SKI"
- otvoren restoran "MOTEL TIKVICE" na vrhu skijališta
- Prošireno umjetno zasnježavanje sa novih 5 topova i 300 m dodatno zasnježenih staza"

hogar
31.10.2012, 22:03
I još nešto: Nema poskupljenja, cijene ski pasova su ostale na nivou prošlogodišnjih :yay:

Grazer
31.10.2012, 22:31
znaci vikend dnevne verijante ce opet da padaju

Grazer
10.12.2012, 22:25
Za vikend otvaranje sezone, da li ce biti promotivnih cena ne bih znao

booleanX
24.01.2013, 13:40
bio sam prošli vikend izlet na kupres (http://www.kondorline.hr/hr/izleti_na_kupres.php) i bilo je dosta snjega.

hogar
24.01.2013, 15:27
Tek si se registrovao na forum, i već postavljaš (svoj) oglas na tri topica?
:confused:
Kontaktiraj admine sajta/foruma, postavi normalan komercijalni oglas, ozbiljnije će te shvatiti ljudi nego kad se ovako (samo)reklamiraš... :sm022:

Grazer
26.01.2013, 11:23
ovo je reklama za izlete iz Splita tako da to nas ne dotice. Imaju neki izleti iz Bl organizovani, dvodnevni s spavanjem u bungalovima cini mi se u Sipovu pa svako jutro imas prevoz tamo i nazad.Imas dorucak i veceru. To sam cuo, koliko para i ko je kontakt pojma nemam. Ako saznam javicu. Mislim da je ceo paket oko 160KM bio po osobi

Svindal
27.01.2013, 12:23
Evo kad se već reklamira da i ja nekoga izreklamiram. Ski klub Starčevica uglavnom svakog vikenda organizuje jednodnevni izlet na Kupres sa polaskom iz Banjaluke (mislim da je polazak oko 6:30). Cijena jednodnevnog izleta je 50 KM (u cijenu uključen prevoz i ski pas). Možda nekome bude korisna informacija.

Grazer
27.01.2013, 23:24
Daj kontakt broj

Svindal
28.01.2013, 17:09
Evo ih brojevi za informacije i rezervacije 066/356-642 i 065/297-608. Napominjem da nemam nikakve veze sa ovim ski klubom i da nikako nisam sa njima išao na neki od izleta (do sad isključivo išao u vlastitoj režiji sa društvom) ali vjerujem da oni to dobro rade. Prošle sezone su takođe organizovali i jednosedmično zimovanje na Mariborskom pohorju, kao i izleze na Jahorinu i Vlašić, mislim da će i ove, a to se može provjeriti na njihovom FB profilu (SK Starcevica).

Grazer
28.01.2013, 17:25
i ove god su organizovali jahorinu i pohorje znam par ljudi koji su isli ali kazu da je smestaj katastrofa

stekan
22.02.2013, 13:22
Informacija iz prve ruke: sutra (subota) test Elan skija za sezonu 2013/14.

Grazer
22.02.2013, 14:07
Ko organizuje, gde se treba javiti? Rezervisati?

stekan
23.02.2013, 08:49
Znam da je ekipa iz Begunja došla. Sistem je klasika: on d fejs of d plejs ostaviš ličnu kartu i uzmeš skije.
Nažalost će proći bez mene, jerbo ću tek sutra tamo.

Svindal
24.02.2013, 12:43
Test vjerovatno nije prošao baš idealno zbog-radi visoke temerature, jer šta očekivati na +5C. Ja doduše nisam primjetio ništa što liči na testiranje ali nije to ni čudo jer sam uglavnom bio mimo dešavanja i gužve, odnosno na sidru.
A možda se Stevi posreći pa usljed nepovoljnih vremenskih uslova testiranje odlože za nedjelju :-).

hogar
03.03.2013, 23:49
Odličan viken na Čajuši...
- Subota - veoma hladno, magla i slab snijeg ujutro, kasnije sporo dizanje magle do kraja dana, ali su staze bile odlične, tvrde i pripremljene. Gužve nije bilo.
- Nedjelja - sunčano cijeli dan sa temperaturom u blagom minusu i oko nule, staze ponovo tvrde, nije bilo pretjerane gužve, čekanje na 4-sjedu nikad duže od minut-dva. Čekanje na krajnjem lijevom sidrašu uglavnom 0 sekundi :)

Dvosjed je konačno popravljeni čime je smanjen je pritisak na četvorosjed. Ono što je takođe dobro je to što je oba dana radio lijevi sidraš čime su značajno rasterećene glavne staze oko četvorosjeda. Staze oko tog sidraša su bile oba dana odlično pripremljene, krajnja lijeva (kad se gleda odozdo) je do sada rijetko utabavana što je stvarno šteta jer se radi o stazi sa najozbiljnjim nagibom na Čajuši. Pouzdano znam da je barem trojici ozbiljnih skijaša (čestim gostima Čajuše) ova krajnja staza bila pravo otkriće ;)

Sve u svemu, dva odlična skijaška dana na Čajuši...

Grazer
22.01.2015, 15:53
Jel ima iko da je bio ove godine,ima li snjega?

gevara
22.01.2015, 20:21
"Ajoj Grejz tebe"...

Grazer
22.01.2015, 23:41
zadnji update pre 2 godine. Posto ove godina zbog pridoslice u porodice necu nigde u EU moram ove jednodnevne varijante praktikovati. Zato trebam info iz prve ruke posto sam mislio u nedelju tamo. Zato pitam ima li iko da je bio ovih dana da pruzi nesto aktuelno da se zna?

farmaceut
25.01.2015, 23:53
Ja sam bio 06.01. Isto ne idem nigdje van ove sezone zbog porodicnih desavanja :)

Radio dvosjed i cetverosjed. Kupili dnevne karte, skijali do 1h, pa ih kasnije dali.... nikad vise skijanja za 7.5 EUR :)
Bilo je prilicno dobro, pozitivno me iznenadilo. (imajuci u vidu lokalne okolnosti)
Staza "desno" (gledajuci iz podnozja) se razvalila relativno brzo, a staza uz cetverosjed je dobro drzala.
Imaju prilicno topova, tako da, ako je hladno, snijeg nece biti problem.

Na put smo isli preko Manjace, pa na Sipovo, nekako mu je draze nego kroz kanjon (iako je 15-tak min duze).

farmaceut
25.01.2015, 23:55
evo par slika:

farmaceut
25.01.2015, 23:56
i jos slika:

Grazer
26.01.2015, 13:31
Ima li iko da je za skijan je sutra ili prekosutra, cetvrtak pa da idemo zajedno?

Grazer
03.02.2015, 11:55
Nedelja na Kupresu obelezena lepim skijanjem. Guzva velika ali opet nije uticala na kvalitet skijanja. Jedno 5 autobusa organizovano iz BL (ski klub starcevica, ski klub olimp) bilo je gore i mozda isto toliko iz Splita. Toplo preporucujem ovu opciju odlaska, jako povoljan. Ture se organizuju svaki vikend. O broju ljudi sto je privatno doslo nemam pojma. Iznenadjujuce guzva na zici je brzo isla, ca 10min se cekalo. Staze odlicne, vreme dobro, prepodne raj, sunce a onda oko pola 12 poceo snjeg koji je padao ostatak dana.
Mana guzva u restoranu. Skoro sat vremena se cekalo da se dodje na red da se nesto naruci. Radio sam dvosed i cetverosed. Zasto onu levu vucnicu ne pale ostaje misterija. Na toliku guzvu otvorio bi se jos jedan deo skijalista.

Sve u svemu, jedan lep skijaski dan.

gevara
04.02.2015, 10:03
Grejz, kralju sintetičke vune i Bionika, u koje doba busevi kreću iz BL i sa kog mjesta?

Grazer
05.02.2015, 13:34
Zvisi. Starcevica s stare autobuske oko 6:30. Olimp krece ispred shimana oko 5:30. Najkasnije do petka vece moras da rezervises mesto mada promene su uvek moguce

stekan
05.02.2015, 14:19
Olimp krece ispred shimana oko 5:30.
To je vjerovatno Ski tim Olimpik. Ski klub Olymp je nešto drugo (kreću ispred Kraša, ali ne znam u koliko sati).

Grazer
06.02.2015, 08:30
Koliko ima tih ski klubova po Bl? Vidim da su im i cene drugacije. Starcevica naplacuje 35KM za prevoz i ski pas dok "Olimpik" uzima 30KM

stekan
06.02.2015, 08:53
Znam za 4 organizovane grupe i nemaju svi riječ "klub" u nazivu. Mislim da je to ovlaš previše za BL, ali bolje da ih je više, nego manje.
Prema mojim saznanjima, cijena izleta sa Olimpikom je viša od ove koju si naveo.

Grazer
07.02.2015, 23:34
Nadjoh i ski klub Banjaluka

gevara
19.02.2015, 18:55
Prošla nedelja mi je generalno bila dobra i pored nešto većeg broja posjetioca. Gužva je uglavnom koncentrisana oko dvosjeda, četvorosjed se mogao tolerisati. Za dobar dio gužve su krivi skijaši koji zbog bezveznih razloga ne popunjavaju sva mjesta "prevoza".
Pošto većina voli sjedeći izaći na vrhove, 2 staze oko sidra su bile prilično slobodne, hvala im :-).
Organizatori iz Adriaski bi ipak mogli pokušati malo više truda uložiti u tabanje staza. Možda nemam realan osjećaj, no cijena ski karte bi ipak mogla biti nešto povoljnija. Sa druge strane, obezbijeđen je prilično komforan parking koji se ne naplaćuje. Poređenje naročito sa Vlašićem, koji na tom polju pomalo kritičan.
Put BL-kanjon Vrbasa-M. Grad-Šipovo-Kupres je bio vrlo dobar, nisam primijetio veća oštećenja puta.

gevara
15.03.2015, 08:39
Subota 14.02. je bila vrlo dobra. Umjereno oblačno do potpuno sunčano u drugom dijelu dana. Staze dobro držale čitav dan. Gužve nije bilo, skije se mogle dobrano potjerati. Sidro nije radilo, tako da se mogao koristiti samo dio jedne staze uz njega.
Radno vrijeme produženo za pola časa.
Putni pravac BL-Šipovo-Kupres bio dobar, tek ponegdje prije Kupresa je bilo malih nanosa snijega na putu.
Dobra pečena pastrmka u Ribnjaku Pašter u Šipovu, 2 km od glavnog puta.

hogar
29.03.2015, 22:47
Danas, nedjelja 29.3. solidno skijanje na Kupresu... Zapravo, obzirom na datum, bilo je neočekivano dobro :)
Sunčano skoro cijeli dan, radili dvosjed i četvorosjed, guve nema ni na vidiku, max. 50 skijaša na stazi. Ujutro staze prilično tvrde sa par cm novog snijega, oko 13 h se donji dio staze prilično razmekšao i teško je bilo prolaziti... Staze još nisu progledale, barem ove glavne...

Sve u svemu lijep proljećni dan, ako ne bude juga staza bi mogla preživjeti do narednog vikenda (ako budu radili zbog Uskršnjih praznika).

gevara
25.11.2015, 23:16
Adriaski Kupres najavljuje otvaranje sezone u nedelju 29.11.

gevara
29.11.2015, 23:30
Vrlo lijep dan, uslova dovoljno za pristojno skijanje (sidro i pripadajuće staze nisu spremili, pokoji kamenčić, ponešto gužve i prekida na žici...)

wlad
30.11.2015, 00:06
Odlične fotke! :ok:

Grazer
04.12.2015, 10:57
Kolege sto su bili u nedelju kazu katastrofa guzva, cela Banja Luka dosla na Kupres. Inace staza i vreme kazu super

hogar
04.12.2015, 14:03
Kolege sto su bili u nedelju kazu katastrofa guzva, cela Banja Luka dosla na Kupres. Inace staza i vreme kazu super

Sasvim očekivano:
Prvi pravi snijeg + temperatura u minusu + sunčan dan + skijaši koji su ovo čekali zadnjih 7-8 mjeseci + 50% ski pass popust = Guuuuužva :)

h18
11.01.2018, 09:38
Par dana prije nove godine boravio sam na Kupresu (Čajuša).
Temperatura je bila ispod 0 nekoliko stupnjeva, staza je bila dobro uređena, bar do nekih 14 sati kada je popustila. Radio je dvosjed i četverosjed dok vučica nije radila.
Hrana u restoranu Tikvice na vrhu, gdje četverosjed vozi je bila odlična i dosta povoljna (grah s kobasicom 6 km, burek 4 km, veliki ćevapi 10 km, piletina i pomfrit 8 KM).
Iza 10 sati pomalo se počela stvarati gužva.
Sve u svemu bio sam zadovoljan, lijep dan na snijegu.

Nažalost skijalište trenutno ne radi zbog južine i kiše koja je uništtila stazu.
Čim bude bolje eto me opet!

h18
14.02.2018, 22:46
Evo malo fotografija sa današnjeg skijanja na Čajuši (Kupres). Staza solidno uređena s obzirom da je noć prije padao snijeg. Gužve nije bilo tako da je uživancija bila potpuna. Temperatura oko -3 do -5, subjektivno mnogo hladnije, bar -10. Pred kraj dana ekipa iz adria ski je postavljala stazu za neko natjecanje. Nisam pitao o čemu se radi.

PRIJEDLOG: Možda bi bilo dobro da se naziv teme promjeni u "Kupres" ili "Kupres - Čajuša" ili "Kupres - Adria ski" ili nešto slično.

16584
16585
16586
16587
16588

h18
24.03.2018, 17:13
Snijeg koji je padao zadnjih dana počastio nas je iznenada još jednim lijepim danom na snijegu. Staze su danas bile solidne, posebno ujutro. Snijega je bilo više nego dovoljno, s tim da su prethodnih dana radili i topovi. Evo par fotografija...

1667916680166811668216683

h18
24.03.2018, 17:15
Još par slika...