PDA

Pogledati punu verziju : Ski centar = deponija



stekan
05.09.2006, 13:07
Ovo se samo kod nas može desiti:
http://www.babanovac.net/index.php?option=com_content&task=view&id=45

Užas!

jazz
05.09.2006, 16:33
užas!!!

a kad samo pomislim da u austriji, npr. restoran plati kaznu ako, npr. baci pomije u normalnu kantu za smeće.

pa stekane, ti mi djeluješ kao proaktivan čovjek, pa nazovi tamo neku inspekciju!
pa ako ništa ne naprave, a ti opet!
budi uporan!

stekan
05.09.2006, 17:37
pa stekane, ti mi djeluješ kao proaktivan čovjek, pa nazovi tamo neku inspekciju!
pa ako ništa ne naprave, a ti opet!
budi uporan!
Znam sigurno da je policija uključena, ali policija je dio jednog ministarstva, a ministarstva su vezana sa politikom, a politika je kurva, tako da "more bit bidne, a more bit..."

CrazyKong
05.09.2006, 17:42
Znam sigurno da je policija uključena, ali policija je dio jednog ministarstva, a ministarstva su vezana sa politikom, a politika je kurva, tako da "more bit bidne, a more bit..."

Ukljucena u bacanje djubreta ili sta ? :)

jazz
05.09.2006, 18:18
ma mora bit negdje netko tko nije korumpiran!
pa bar da na svim sajtovima osvane ta vijest, neće mirno spavat.

sad mi pade na pamet, ko zna šta ima ispod onog snijega na jahorini...
a ja jednom izgubila skiju pa kopala snijeg... ko zna na šta sam sve mogla naić. fuuuuuuuj!

i još ja ne jedem meso...

stajem ovdje sa mislima jer ću se fakat ispovraćat.

ThE_MaN
05.09.2006, 18:44
Biološki otpad sam po sebi je vrlo opasan pa još iz klanične industrije. Naime imao sam prilike da vidim u okolini Kruševca slične slične situacije gde sam zapazio male plikove na plućima i jetri bačenim na takvom otpadu. A što je najgore zapazio sam da se psi lutalice hrane istim. U razgovoru sa veterinarima i nekim Veterinarskim inspektorima sam dobio i potvrdu da se radi o ehinokokusu pluća, jetre našta sam i sumnjao. Takav otpad se mora ali mora uništiti paljenjem do potpunog sagorevanja. Međutim kod nas koga je briga za tako nešto.

A evo i par članaka o pomenutoj zarazi. Mada se u njima pominju kao prenosnici samo mačke i psi, sve životinje prenose zarazu. Jedino što su ljudi češće u kontaktu sa psima i mačkama.

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2005/04/11/srpski/SV05041004.shtml

http://www.svetzdravlja.com/show_text.php?id=129&catid=9

stekan
05.09.2006, 20:37
Ova vijest ima i jednu dobru stranu. Bar znamo da nam u kobasice i ostale proizvode od mesa nisu stavili taj otpad.

jazz
05.09.2006, 21:17
ah, stignu oni to još uvijek.
možda im je samo skladište trenutno puno pa su uskladištili sirovinu na babanovcu...

oggy
06.09.2006, 00:01
Ova vijest ima i jednu dobru stranu. Bar znamo da nam u kobasice i ostale proizvode od mesa nisu stavili taj otpad.

:D kakav optimistican pogled na zivot, svaka cast. Ali pazi, to vazi samo za travnicke klanice...

stekan
06.09.2006, 09:09
:D kakav optimistican pogled na zivot, svaka cast. Ali pazi, to vazi samo za travnicke klanice...
Sad si me zabrinuo. Nisam čuo ni za jednu sličnu deponiju u blizini BL. Ovi ovdje izgleda ništa ne bacaju.

Benjamin
06.09.2006, 18:54
Ne boj se ti, (boj se) jer ovakvog ljudskog smeća ima na cijelom Balkanu. Kao i svugdje, i ovde pare vrte glavnu ulogu, pa se nemoj iznenaditi kad s porodicom negdje krenes na izlet (kao ja nedavno) i odjednom osjetis takav smrad da iste sekunde povratiš, a uopšte nisam gadljiv čovjek.
Policija je definitivno pozitivno uključena ali je potpuno nemoćna raditi na rješavanju ove problematike. Oni su mi i dali ovaj podatak i lokaciju ali "nezvanično". Svi tragovi upućuju na nadležne inspekcije, koje do sada nisu navodno ni znali za ovo....:awm2:

pop67
07.09.2006, 09:30
Ne boj se ti, (boj se) jer ovakvog ljudskog smeća ima na cijelom Balkanu. Kao i svugdje, i ovde pare vrte glavnu ulogu, pa se nemoj iznenaditi kad s porodicom negdje krenes na izlet (kao ja nedavno) i odjednom osjetis takav smrad da iste sekunde povratiš, a uopšte nisam gadljiv čovjek.
Policija je definitivno pozitivno uključena ali je potpuno nemoćna raditi na rješavanju ove problematike. Oni su mi i dali ovaj podatak i lokaciju ali "nezvanično". Svi tragovi upućuju na nadležne inspekcije, koje do sada nisu navodno ni znali za ovo....:awm2:
Pozdrav Benjo(tako te i Stekan zove iz miloste),
zao mi mje sto se ova BAGRA tako ponasa tamo i sto ne postuju osnovno za ljudski opstanak,ali moj ti je savet da u ovakvim prilikama sacuvas prisebnost jer kada se razmisli glavom zrelog coveka,taj koji je otpad izrucio mora imati podrsku nekoga na polozaju,a da bi se dogodile takve stvari potrebno je mnogo novca nekome dati.Sta mislis onda da li je primalac novca spreman na sve pa i najgore?
BAGRA OSTAJE BAGRA!Mozda ne bi lose bilo kada bi se organizovali i napravili manje zlo polivanjem benzinom i paljenjem ili kupovinom negasenog kreca i izgasili ga na mestu gde se nalazi taj otpad,smrad bi trajao najduze 24 sata po paljevini a i brzo bi se ostatci sjedinili sa zemljom,ovako ako stigne hlano i zaledi jao vama na prolece!
Pozdrav i voleo bih da se dogovorimo oko dolaska SKI MANIJAKA na Vlasic!:dziveli:

Benjamin
07.09.2006, 17:00
Ne cvikam ja moj Pope od takvih. Sa vlasnikom ove fabrike se poznajem 15-tak godina i juče smo se čuli telefonom, tvrdi "da je to ovaj čovjek (vozac-privatnik) samoincijativno radio da bi ustedio na nafti ne vozeći otpad dalje na ostale lovačke čeke medju kojima su neke od njih van opštine Travnik, i da će on to sankcionisati."
Revoltiran svime onog dana kad sam bio na licu mjesta, ipak sam računao i na "ljudski faktor", te da nikoga ne treba okrivljivati dok se ne dokaže, pa tako nije objavljeno ime vozača, firme, niti predstavnika lovačkog društva.
Najbitnije u svemu je da je na ovim mojim prostorima kompletna informacija izazvala jako dobre reakcije ondje gdje je to trebalo, pa će se ovaj problem početi konačno rješavati. Posebno kad imaš u vidu da je predizborna kampanja u BiH u punom jeku, pa se lokalni političari napucavaju iz svih oružja :awm2:

oggy
08.09.2006, 17:19
Ma izbori su cudo (jedino sto ti dodje da se ubijes kada vidis ko ti je crème de la crème u drzavi)... nadam se da ce se to srediti