PDA

Pogledati punu verziju : Serfaus - Fiss - Ladis



wlad
06.02.2013, 23:23
Na ovaj ski centar smo sasvim slučajno naleteli gledajući veće centre po Tirolu, pa smo odlučli da ga posetimo danas i da vidimo o čemu se radi. Na forumu se jedva pominje i par postova bez recenzije centra pa sam napravio temu ako još neko bude išao i za komentare onih koji su bili. Mi smo bili samo jedan dan, dakle možemo dati samo površni utisak pošto smo mogli da obiđemo samo deo od oko 200km staza koliko ima centar. Neverovatno da ovoliki centar nema praktično nikakvu pažnju u diskusijama? Ali nadam se da ćemo barem malo baciti svetlo na njega - pošto ga nezasluženo nema ;).

Centar je veoma razuđen - OGROMAN je što se tiče razdaljina, ispod centra nalazi se tri sela/mesta pod istim imenima (Serfaus, Fiss, Ladis) i tim redosledom je i "važnost" mesta, iznad Serfausa se nalazi najveći deo staza, Fiss je odma pored (oko 2km udaljen) a na kraju je i Ladis koji ima staza iznad ali se iz samog mesta gondolom prebacujete u Fiss (a ne gore na planinu) pa onda iz Fissa gondolom na skijalište. Mi smo kolimo došli u Serfaus, na ulazu u mesto se nalaze parkinzi a onda se metroom odatle prebacujete do druge strane mesta gde vas čeka nekoliko gondola koje izvlače na skijalište. U Fissu se parkinzi uglavnom nalaze uz gondole što malo olakšava transfer ali smo se mi smestili u Serfaus pošto nam je to bio glavni cilj a nismo na kraju dana hteli da žurimo sa prebacivanjem do Fissa.

Mi smo uspeli da obiđemo 80% Serfaus dela skijališta (koji je i veći deo celog skijališta) tj. sve crne i crvene staze, kada se krene do najzavučenijih delova skijališta ide se sve dalje i dalje i kao da nema kraja, a tamo vas čeka sve lepša i lepša priroda, vidikovci sa kojih vidite Austrijske, Italijanske i Švajcarske alpe. Ono što je jako lepo je organizacija žica i staza, ta velika prostranstva se prelaze lako i brzo, iz jedne u drugu dolinu pređete sa jednom žicom i velikim spustom a kada se okrenete nazad prevalili ste ogromno rastojanje koje se vizuelno vidi (nije skriveno iza nekih ogromnih vrhova).

Većina staza nije bilo tvrdo, ovih dana je padalo snega, uređivane su staze ali su sve strmije bile dosta brzo razvaljene - vrlo malo topova imaju u većem delu skijališta što je jasno zbog velikih padavina ali tako teže mogu da "betoniraju" staze. Dan je bio sunčan tamo da smo mogli sve jasno da vidimo, inače bi teško mogli da pređemo toliko prostranstvo za kratko vreme.

Prvi utisak kada se parkirate je da su svi ljubazni, raspistujemo se kod radnika na parkingu, kod metroa (sve je naravno besplatno: parking, metro i sl.) i svi nam lagano i opušteno odgovaraju, celo skijalište se reklamira kao porodično skijalište, sve je opušteno, od ljudi do muzike u prevozu kao da ste došli u raj ;). Kada izađete gondolama na "plato" na sve strane dečica u školama skijanja vrzmaju se na sve strane, iznad ulaza u sedečnice (većina sa haubama) monitori sa polu crtanim filmovima gde objasnjavaju deci kako se koriste liftovi i sl. dečije zanimacije ;). Kada krenete visočije nema dece, skijaši na stazi i izvan, bordera dosta zato što je ovo pravi raj, veliki grebeni, na svakom po 1-2-3 staze a sve između kao da je staza ali se ne uređuje, slabo ima stena između, po neko drvence (u donjim delovima je skijalište puno šume) i može da se skija na sve strane, dobar deo iskijan ali ostalo još pola da se ugazi :ok:

Kada odskijate gornje i dalje delove skijališta, shvatite da je porodični imidž skijališta marketing, super za decu ali skijalište nudi mnogo više od toga i idealan da se deca ostave sa instruktorom na počeku a vi da odete u avanturu dalje :D.

Ono što je neverovatno je da centar ima 200km staza, da se to oseti (iako nismo išli u Fiss-Ladis deo) i da je potpuno jasno da su mogli da naprave i 400km bez problema pošto je to takvo prostranstvo sa bogovskim terenima da samo treba da utabaju stazu i zabodu zastavicu ako žele još km staza - ali ovako je bolje, ostavljeno je mnogo prostora za offpiste i bordere.

Ne znam šta dalje da pišem, napisao sam ono što mi je palo na pamet, okačiću samo još par slika, a neka dopisuju dalje ostali, i nadam se da će ovaj post pogurati još nekoga da ode u ovaj (napoznati) centar koji nudi skijaško blago!

Inače, kada se gleda na mapi oko našeg smeštaja redom ide čudo centara: Arlberg, Ischgl, Pitztal, Serfaus-Fiss-Ladis, Solden - sve u jako malom krugu.

11775

11776

11777

wlad
06.02.2013, 23:24
Još neke:

11778

11779

Ovde smo već daleko, a ona žica u daljini (desno) je isto Serfaus, i tamo se stiže brzo:

11780

11781

Tadija_91
06.02.2013, 23:38
odlično otkriće i utisak :ok:
i slike su :sm017:, definitivno bih birao ovo skijalište pre nego neko od onih zvučnih iz okoline

boris
07.02.2013, 13:49
Ja sam planirao u decembru da idem u Serfaus. Završio sve do rezervacije i ..... odustao.Deo ekipe nije bio za tu varijantu te završismo u Alta Badiji.
Sudeći po svemu vrhunsko skijalište.

ExBaker
07.02.2013, 17:26
Super...ja sam ranije gledao hrvatsku recenziju gdje kazu da je ovo skijaliste i bolje od StAntona i Ischgla...

D.I.M.
08.02.2013, 09:37
Super...ja sam ranije gledao hrvatsku recenziju gdje kazu da je ovo skijaliste i bolje od StAntona i Ischgla...
Ja se tu ne bih slozio sa komsijama. St Antonu prednost daju okolna skijalista Zurs i Leh i ukupna kolicina zanimljivih staza sto na pisti sto van nje. :ok:

SnowBeliever
08.02.2013, 16:05
Wow, iskren da budem stvatno se dosta raspitujemo oko austrijskih skijalista, aki za ovo nisam cuo...definitivno ide u must ski...hehe

CrazyKong
08.02.2013, 16:40
Ja vec duze trazim neku povoljnu kombinaciju za tamo...ali nikako da dodje na red.
Inace u Srbistanu je malo ko cuo za ovo skijaliste, sto i ne cudi, kada su u komsiluku mnogo zvucnija imena.
Btw, na bergfex-u je ocenjeno vrlo visoko...ako to ista znaci.

wlad
08.02.2013, 18:42
Danas smo otišli po još :), skijali smo uglavnom u Ladis/Fiss delu tako da smo preskijali sa onim prvim danom praktično celo skijalište. Danas su bile sređene staze a sneg maksimalno brz tako da je bilo uživanje.. Evo i nekoliko slika:

11796

11797

11798

11799

11800

Ukupan utisak: fantastično skijalište!

SnowBeliever
09.02.2013, 16:46
Skijaliste prejako izgleda bas sam i mapu gledao, skoro sve staze crvene... Nego wlad, kazi mi kako ti izgleda taj Serfaus, kao sam gradic, jel zivo, jel ima neki nocnih desavanja, mislim znam da niste tamo smesteni, ali ono tvoj neki utisak...

wlad
09.02.2013, 21:44
Serfaus nismo ni videli, prošli smo mesto metroom i na gondolu, video sam da oko gondola ima nekih fensi radnji i ništa drugo, nisam zagledao. U Fiss smo ušli juče posle skijanja do gondola u centru i parkirali se pored da ručamo na kraju skijanja. Delovalo mi je kao mirno mesto sa apartmanskim kućama i tim restoranima ako gondole, verovatno je mrtvo ;).

Sapa
10.02.2013, 17:36
Odlicna reportaza o Wlade! Super fotkice uh kakve padine kakvi 'spins & couloirs' :)) nadam se da ste nesto probali od terena?
Serfaus-Fiss-Ladis je top destinacija porodicnog skijanja ( i frirajderskog naravno). Jedini minus paprene cjene smjestaja. Prije 5,6 godina planirao da odem familijarno i odusto, preskupo mi bilo, nivo cijena ala Stanton kolko se sjecam. Al to ko sto ste vi momacki pa u Landeck je odlicna opcija.

wlad
10.02.2013, 18:41
Odskijao sam van staza, jedan dan u Ischglu je bilo odlično (padao sneg - pa ga je bilo mnogo neiskijanog) i jedan dan u Ladis i Serfaus delu. Tereni su odlični za offpiste, Serfaus mi se čini bolji iz jednog razloga koji možda nije inače, u Ladis/Fiss delu izgleda duva vetar (ne kada smo mi bili) pošto je van staza dosta tanji nego u Serfaus delu i dešavalo mi se da uletim u travu pokrivenu tananin delovima snega na nekim delovima, takođe sam i drljao po stenama (u jednom momentu mi se jedna skija otkačila dok je klizala po kamenu ;)). Inače su tereni neviđeni, i za onpiste i za offpiste skijanje, gornji delovi koli ko u FR a donji su sa jelama kao Kopaonik...

Mikele
11.02.2013, 19:23
@wlad,
Lepa reportazha, josh lepshe fotke :) svaka chast, skijalishte zaista vredno pazhnje...

wlad
11.02.2013, 20:42
@Sapa & Mikele: hvala! Nadam se još nekim reportažama ove godine :D

average
11.02.2013, 20:49
Ti si wlad ovde najozbiljniji skijas :)

Cestitke i sa moje strane

SnowBeliever
12.02.2013, 10:17
wlad maskota foruma....mogao bi da vidis oko nekog sponzorstva

wlad
12.02.2013, 12:58
;), hvala ljudi :)

Markoos
12.02.2013, 23:03
Bese jedan post ovde na forumu koji i dalje vazi i jedan je od mojih omiljenih.... :)

"Kad porastem bicu Wlad :) "

Mikele
13.02.2013, 13:33
@wlad,
Samo napred, uzhivanje je chitati ih! :ok:

Zix86
19.02.2013, 11:01
Pozdrav ljudi! Recite mi koliko je ski centar udaljen od Landeka i da li je povezan sa neki prevozom!Planiram u martu da idem u Landek pa bih iskoristio priliku da posetim i ovo skijaliste! Koje su cene ski passa?

oggy
19.03.2013, 23:43
Proveo vikend u Serfausu. Subota dan iz snova, plavo nebo bez oblacka, temperatura uglavnom nesto ispod nule. Nedelja je nazalost bila malo gora, djelimicno oblacno i dosta vjetra.

Nemam sta puno za dodati, wlad je sve lijepo opisao. Fantasticno skijaliste, tereni bogovski, infrastruktura najbolja koju sam vidio - bukvalno sve zice su moderne i brze. Staze su odlicne, jako siroke ali uglavnom i dosta zahtijevne, tako da mozda nije najbolja varijanta za pocetnike (mada ima dovoljno staza da se i oni mogu naskijati). Priprema staza je takodje bila odlicna, ali dijelom i zato sto je proslo 100 godina od posljednjeg ozbiljnog snijega, tako da su bile jako tvrde i mjestimicno i ledene (pogotovo vjestak pred kraj dana). Off-piste gotovo da nisam i skijao, nesto malo pri vrhu, gdje je jos bilo nekoliko centimetara prsica po vrhu, ostalo je bilo samo grbavo i zaledjeno.

Wlad je izgleda bio u pravu i sto se tice vjetra, jer je dio iznad Ladisa bio potpuno zatvoren u nedelju zbog jakog vjetra. Tako da taj dio nazalost nismo ni preskijali, jer smo prvi dan skijali samo Serfaus stranu, koja je i u nedelju bila "najtisa" sto se vjetra tice (u Fisu se moglo skijati, ali je znatno jace duvalo).

Jedino ako putujete kolima (tj. niste smjesteni na samom skijalistu) ne bih preporucio odlazak u Serfaus. Kompletan proces prelaska od parkinga do gondole metroom moze da potraje i preko pola sata, plus se gubi i par minuta izmedju Fisa i Serfausa. U Fisu je parking odmah pored zice i odatle vam je jedna gondola dovoljna za izvlacenje do Serfausa.

Inace nas je startovao neki cikica na kasi, pa smo se utalili za grupni popust (od 20 karata navise), tako da nas je dvodnevni pas izasao 73 umjesto 88 eura. Osim toga, u gondoli su imali neke reklame za popuste na ski pas sada krajem marta i pocetkom aprila, ali nisam uspio da nadjem nista online.

average
20.03.2013, 22:44
Ja bio nedelju i ponedeljak...nisam se usrecio sa vremenom ali po povratku pisem malo duze. Fenomenalno skijaliste...juce i danas St.Anton - Lech - Zurs - moram priznati da mi se Serfaus mnogo vise dopada. Jos dva dana Ischgl pa lagano kuci

Divno vreme u subotu sam na zalost proveo na putevima u Madjarskoj...:(

sasacg
20.03.2013, 23:32
Ja bio nedelju i ponedeljak...nisam se usrecio sa vremenom ali po povratku pisem malo duze. Fenomenalno skijaliste...juce i danas St.Anton - Lech - Zurs - moram priznati da mi se Serfaus mnogo vise dopada. Jos dva dana Ischgl pa lagano kuci

Divno vreme u subotu sam na zalost proveo na putevima u Madjarskoj...:(

Cekamo neki opsiran izvestaj sa tonom slika :ski:

average
22.03.2013, 00:00
Bice :)

Vreme nas upropasti cele nedelje, provejava neki sneg i magla je skoro stalno tu, medjutim najgore od svega je sto je sve belo pred ocima. Niska oblacnost i bukvalno ne vidi se rupa, ne vidi se hupser, sve je identicno

Danas Ischgl pao, sutra promena plana, da se overi Pitztal glecer kad smo vec ovde

Vratio bih se i u Serfaus i u Ischgl, u St Anton verovatno ne. Daleko od toga da je lose skijaliste, ali nekako...ne znam, meni legao nije

SnowBeliever
12.12.2013, 13:15
Posto idemo od 18og januara, u Ischgl,na 7 dana skijanja, malo smo.produzili aranzman, pre neki dan mi nadosla ideja, da umesto 7dnevnog ski pasa za Ischgl, odradimo 6dnevni plus 1 dan Serfaus-Fiss-Ladis, jedino da nagovorim ekipu na tu akciju, od ischgla ima oko 60ak km, sto je ok. E sad pitanje ako bi isao tamo, na taj jedan dan skijanja, pretpostavljam da ljudski ne mogu da odskijam celo skijaliste, pa ne znam da li da izaberem Serfaus ili Fiss-Ladis?

oggy
12.12.2013, 13:22
Meni je Serfaus bio malo ljepsi, ali neces pogrijesiti ni sa jednim ni sa drugim.

SnowBeliever
12.12.2013, 13:30
Nista ako padne ova akcija onda Serfaus, prosto mi je zao da ga ne obidjem a tu sam na 60km, pa jos imam punih 6 dana u Ischglu... Jel tako da sam u pravu?

oggy
12.12.2013, 14:12
Ne znam, nisam nikad bio u Ischglu :D

SnowBeliever
12.12.2013, 14:15
cak i za Ischgl 6 dana je dosta... :op

wlad
12.12.2013, 17:20
Iskreno ja bi pre otišao 6 dana u SFL a jedan u Ischgl, ali to je već stvar ukusa. Meni je SFL odličan svuda, skijao sam i offpiste i onpiste i ne mogu da izdvojim koji delovi su bolji, prosto to je jedno skijalište, načni ga ovaj put pa neki sledeći put se opet vrati na 2-3 dana ili više.

SnowBeliever
12.12.2013, 17:52
Upravo tako wlad, tako sam i ja razmisljao, sad da ga nacnemo, pa da znamo za sledeci put, mada je meni od tih, da kazem ozbiljnijih AUT ski centara, ostao jos Arlberg.

plageton
13.12.2013, 20:28
Mišo, treniraj ti taj Zerfaus ove godine, pa dogodine svi džumle idemo tamo. ;)

SnowBeliever
13.12.2013, 23:44
moze slazem se ili serfaus ili arlberg sledece godine...e ali sto je najjace jos nikom iz ekipe nisam spomenu plan iznenadjenja za Serfaus...cekam pogodan trenutak...

average
16.12.2013, 12:11
Serfaus je čista desetka, nema promašaja a toliko malo ljudi ovde zna za njega

SnowBeliever
24.12.2013, 12:33
Evo u novom broju The Men casopisa, kratak clanak o Serfausu12911

SnowBeliever
31.01.2014, 21:36
Pre nego sto napisem i jednu rec u ovom topicu, osecam potrebau da se zahvalim clanu wlad (http://www.skijanje.rs/forum/member.php?u=8) , koji je prvi otkrio ovaj ski centar, cak ni ja, koji sebe smatram poznavaocem torolskih skijalista, nisam cuo za pomenuti centar.

Eh Serfause, Serfause...dodje dan da i ja napisem koju o tebi:sm017:
Posto smo uspeli da nabudzimo da dobijemo punih 7 dana skijanja, moj plan je bio da se kupi 6 dana ski pass Ischgl,a da zadnji dan padne Srfaus-Fiss-Ladis ako bude vreme dozvoiljavalo, jel smo se svi slozili da bi malo bilo bezveze da se cimamo 65km da bi skijali po nekoj maglustini. Ceka kobno subotnje jutro, da se upali ORF2 sa live prenosima iz ski centara, i to jutro odluci biti ili ne biti. hmmm..petak vece pocinje da pada sneg, petak oko 23h sneg polako staje i vide se prve zvezde, ja vec hrabro dajem prognozu da je to to, ujutro nas ceka sunce. Odlazimo na spavanje, ja se budim oko 3 otvaram prozor ni jednog oblacka, zvezde kao da se na dlanu...ko ce sad da zaspi jos tih par sati..pfff....uglavnom subota svice suncem okupana, krece euforija, dorucak brzo spremanje i u kola..serfause, eve nas...:ok: malo sam se isprimao pisuci ovo, ali tako je bilo.
Od Ischgla do Serfausa ima oko 60 km ili nekih sat voznje, vraca se Silvretta magistralom do autoputa, pa desno do maltene prvog izlaza i onda se vraca maltene paralelno sa Paznauntal dolinom. Zadnjih 10km je onako prilican uspon sa isto 10ak serpentina. No taj dan je put bio skroz suv, tako da bije bilo niakkvih problema.
Stizemo u Serfaus, na ulazu je ogroman parking, nema potrebe razmislajti gde parkirati, ludi vas lepo cekaju i usmeravaju na prvo slobodno mesto. Uzima se oprema, kupuje se ski pas, dolazimo do vec pomenutog metroa, koji je ustvari kao ini shutleovi na aerodromima, ima 4 stanice parking-crkva-centar-gondola. Kada smo izasli iz metroa ispred smo imali 3 polazne gondole, posto smo se prethodno odlucili da je jedan dan sasvim dovoljan da valjano iskijamo Serfaus bez Fisa i Ladisa, odlucujemo se na srednju gondolu, posto zelim prvo da dodjemo do najdaljeg dela Serfaus skijalista a to su staze 163, 158, 143, pa da polako u povratku ka gradu tokom pdneva obidjemo i sve ostalo. Ovaj plan se pokazao odlicnim tako da smo obisli skoro sve staze u Serfausu, pa smo se cak spustili 68icom ka Fissu. Uhhh...sta reci...skijaliste je prelepo, malo nas je nako podsetilo na Obergurgl, ta ''mala'' skrivena skijalista po tirolu, nekako sva picnuta, kao da ih nekako cuvaju za sebe...naravnoi ovo nije istina i ovde smo sretali ruse i sve ostale strance, ali eto tako se nekako dojmi... Serfaus-Fiss-Ladis valjda vazi za porodicno skijaliste, sto dokazuju neki deciji parkovi na stazama, pa cak i maju i Zoo vrt na stazi kroz koji moze da se prodje skijama...ali smo ga mi nekako 2 puta omasili, a sa zice ga videli, pa se msorili i odustali..ali eto i to postoji. Staze su cini mis e dosta sire nego u Ischglu, i stvarnio smo imali srece da je bio prelep dan sa jos boljim snegom, tako da je i ekipa koja je bila malo nepoverljiva da sad 7 dan idemo u neko novo skijaliste taman kad smo skapirali Ischgl, ipak im je izraz lica na kraju dana govorio da im je bas Serfaus falio:ski:
Ono sto sto se moralo primetiti, da su u serfausu radnici na bergbahn-u jos za 2 kategorije iznad usluzniji i organizovaniji nego u ostalim skijalistima, imaju neki drugaciji sistem pakovanja skijasa kako bi se sve gondole punilke istobreemeno i kako se ne bi stvarala guzva, onda na izlasku iz gondole ceka covek i dodaje vam skije pogotovo devojkama i deci..stvaro lep gest, na mesto gde se okrece kabina, stoji decko koji proverava svaku da neko nesto nije zaboravio, i scena koju sam snimio neko je ostavio plasticnu flasu, odamh je uzeo i bacio u kantu. To su te neke male stvari koje mnogo znace, i pricaju se od usta do usta.
na srednjoj stanici komperdell imaju jako interesanatan restoran, sa posebno uradjenim delom za decu, ono kao stolovi u gondolama i tako to, ispod samog retorana se nalati i kindergarten, za roditeleje koji zele da ostave decu dok skijaju, mozda ce zatrebati nekome ovaj podatak heh..
od staza ne bih nista posebno izdvajao, jer su mi sve jako interesantne bile, jedino sto moram da izdvojim je deo levo od Familienbahna plava staza 99 koja je toliko jedno siroko prostranstvo da je tesko i mogu nazvati stazom. Od zanimacija, sam video da i oni imaju nocno sankanje i skijanje i u Fissu imaju fisser flieger, nesto kao zip line samo istovremeno za cetvoro, i jos neko cudo sa slobodnim padom. sve u svemu iskoristio bih prvu priliku da se vartim, jel verujem i da su Fiss i Ladis isto vredni posete. Pogotovo deo iznad Ladisa deluje da je onako dosta sirok i blag. Evo i nekih slikica da docaram.

SnowBeliever
31.01.2014, 21:37
i jos 5..moram

SnowBeliever
31.01.2014, 22:42
evo da prilozim i statistiku iz Serfausa tog dana , sto bi rekli crno na belo

http://www.skiline.cc/skiing_day/1b7c3r1oeob

ibane
31.01.2014, 23:34
I jos 10 slika da stavis nije na odmet :ok:

wlad
31.01.2014, 23:42
Super vas je vreme poslužilo :ok: i drago mi je ako sam uticao da odete tamo :D

SnowBeliever
31.01.2014, 23:47
pa naravno da si uticao...procitao, svidelo mi se i otisao...i nisam se pokajao ... vidim uzivas u nassfeldu

plageton
03.02.2014, 14:55
Ajde Snow, kao hteo si da spavaš, al' nisi mogao od uzbuđenja. Pa nemoj nama te fazone. :smoke:

SnowBeliever
03.02.2014, 16:23
Pa dobro poteralo me malo i pivo ..ali ima tu i uzbudjenja

SnowBeliever
26.02.2014, 01:31
evo naseg after ski filma od ove godine, deo iz Serfausa pocinje na 3h 7min :op

https://www.youtube.com/watch?v=dbZGBQTORB8&feature=youtu.be

bobo
03.04.2014, 16:21
Odskijao sam 4 dana u Serfaus-Fiss-Ladis-u i mogu samo da potvrdim već ranije rečeno, vrhunsko skijalište, infrastruktura je za 10 , staze takođe a i sređuju ih besprekorno! Oni koji insistiraju na off-u imaju šta i da vide!

Možda će nekome biti korisna informacija da je popust na ski pass za one koji imaju Guest Card (tj, oni koji spavaju u jednom od ova tri sela) prilično veliki, za 4 dana iznosi 48 EUR!
Ja nisam spavao tu i nisam imao popust, Balkanac u meni je odlučio da pokuša da zavrne sistem ali pokušaj je neslavno prošao. Ljubazna Švabica mi je, nakon što sam imao čvrst, siguran i logičan odgovor na sva njena pitanja oko toga zašto nemam kod sebe neki dokaz da spavam u njihovom ataru, rekla:"Daću ti popust ali ako mi ne doneseš sutra ujutro Guest Card poništiću ti ski pass". Jbg, nisam se htio dalje kockati.

Uglavnom, ko ode neće zažaliti ni sekundu, vrijedi svaki pređeni kilometar.

SnowBeliever
03.04.2014, 17:21
ma da, stvarno vrhusko skijaliste... a ineteresaqntno, je da u Ischglu, drugarica stvarno zaboravila guest card, i na kasi joj isto to rekli, dajemo popust ali sutra ujutro da doenese guest card, ona donela i sve ok...vidis imaju razradjen sistem...austrijanci su to.. :op

Rossignol 8s
09.03.2015, 15:27
Za Serfaus Fiss Ladis imam samo reči hvale. Uglavnom smo parkirali u Fissu, na parkingu kod Waldbahn gondole, iz praktičnih razloga - taj parking je na sredini kompleksa i lako se stize na bilo koju stranu. Radnim danima nema žive duše, vikendom gužva, ali uvak rade svi šalteri i ne čeka se red duže od 5 minuta. Početak dana smo uglavnom skijali Fiss deo, pretežno crvene staze, sa solidno zahtevnim delovima. Kako dan odmiče, idemo sve ka Serfaus delu koji liči na glečerska skijališta. Veliki kompleks, staze svih profila. Odlična nova infrastruktura, perfektno povezana sva 3 sela, staze se rade na najvišem nivou, uglavnom sedešnice sa grejačima, po koja gondola. U sunčanim danima smo skijali uglavnom Serfaus, a kada je bilo oblačno i magla preko 2500, skijali smo uglavnom Fiss od 1500 - 2200 mnv. Za decu ima nekoliko ski parkova sa svim mogućim animacijama. Čitao sam da ima i pravo obdanište. Čak i vikendom kada je udarna gužva zbog nemačkih vikendaša, nikad nisam čekao u redu duže od 5 minuta ( i to na vezivnim žičarama).
Sve u svemu, po meni je ovo najbolje skijalište koje sam skijao u životu.

Rossignol 8s
09.03.2015, 15:40
http://i57.tinypic.com/1xz38i.jpg

http://i57.tinypic.com/2cefzp1.jpg

http://i60.tinypic.com/xrf4y.jpg

http://i61.tinypic.com/k24ut.jpg

http://i61.tinypic.com/nd0cqb.jpg

Panzer
09.03.2015, 16:25
...
Sve u svemu, po meni je ovo najbolje skijalište koje sam skijao u životu.

Na listi za, vrlo moguće, narednu godinu... :cool:

ExBaker
10.03.2015, 00:59
Izgleda vrhunski...eto nas naredne godine

SnowBeliever
11.03.2015, 21:52
mi smo prosle godine isto bili jedan dan iz Ischgla za Serfaus-Fiss-Ladis...i isto malo je reci odusevljeni, infrastruktura, usluga staze..ma bre prejak ski centar, imam neki plan da se neke godine poseti iskljucivo samo taj ski centar, doduse mi smo odskijali ceo serfaus, i malo naceli fiss.... ono sto svi spominjemo kao pozitivno iskustvo, je da su nam na nekoj gondoli radnici na izlaznoj stanici vadili skije i dodavali..mala usluga, ali velika vrata otvara, to svima pricamo..jednostavno se tako prenosi poziivan utsiak..ma majstori su..i cini mi se da na nekoj stazi ima mali zooloski vrt za klince u koji ulazis najopustenije skijama....haha...carski

adwarf
31.03.2016, 14:07
Proveli smo 7 dana i SFL i hvala svima na forumu koji su pisali o ovom skijalistu, jer sumnjam da bih cuo drugacije za njega, a stvarno je neverovatno!

Bili smo smesteni u Ried im Oberinntal (http://www.booking.com/hotel/at/starkapart.de.html), fantasitcan smestaj, kuca od 100+ kvadrata sa 3 spavace sobe, 2 kupatila i ogromnom dnevnom sobom i trpezarijom, za nas 6, 220e sa svim taksama po osobi. Od Ladisa 5km, od Fiss-a 15km, kolima 5 min, a ima i ski bus naravno, koji staje tacno ispred kuce.

O skijalistu je vec sve receno, verovatno najzanimljivije u kom sam skijao, gomila raznovrsnih staza, pretezno crvene, po koja lepa plava, crne koje su medju najozbiljnijm koje sam video i skijao, ogromno prostranstvo za off, zabave za sve uzraste, odlicno povezano, moderna infrastruktura, prvo 100% border friendly skijaliste gde za 7 dana ni jednom nisam morao da skinem bord i tabanam sto je veliki plus. najboljje staze su iznad Serfausa, bez izuzetka, svaka je odlicna, Masner nam je bio odrediste za pauzu i kad god je nize bila magla. Stvarno raj, koji jako podseca na glecere. Najlosije staze i sneg tacno iznad Fissa (sredina mape), oko Mooseralm-a, jer je i najveca guzva i nekako najuze staze. to je jedini deo koji smo izbegavali. Jedina "mana" je sto nema tih dugackih staza na koje sam navikao u ovoj regiji. Najduze sto smo uspeli da povezemo je oko 5-6km. Daleko je to od loseg, ali nakon 12,5km sa glecera u Soeldenu, Elevene staze u IScghl-u, 13km Rendl staze u St. Anton-u, nekako fali taj dugacki spust bar jednom u toku dana. Sve ostalo, cista petica. ne pamtim kada mi se desilo da su mi ostale neke staze neodskijane, tako da cu sigurno obici ponovo sve ovo.

Bice i nekih slika, cim ih proberem


Definitivno ce ovde morati da se kupuje neki regionalni ski pass, pa lepo u Landek i obilaziti svaki dan nesto drugo. Jos jednom potvrdjeno da je ovaj deo Tirola savrsena ski regija. Ne znam da li mogu da se oducim koje mi je skijaliste bolje, svako ima svoje prednosti i vrlo malo mana, ako se to uopste moze svrstati u mane. :D

adwarf
31.03.2016, 14:18
Editovani post od bar 10 karaktera :)

ExBaker
31.03.2016, 22:21
Zavidim ti!:) Nama je zbog lošeg vremena ostao dužan Serfaus FL i sigurno ćemo ga opet obići. Mnoooogo dobro skijalište koje bukvalno sa zazubicama svaki dan pratim na kamerama. Daj te slike...:sm018:

adwarf
01.04.2016, 09:14
E, da, i jedna servisna informacija, za one koji budu smesteni u Ried-u, da ne bi prosli kao mi. :) I Ried spada u guest card, ali ne ovaj redovni i po cenovniku sa sajta, nego po njihovom lokalnom i na ski pass od 7 dana usteda je nekih 10ak e, ali s obzirom da to nigde nisam video na sajtovima, nazalost mi taj popust nismo iskoristili. :( Nije mnogo, ali eto, 60e koje smo ukupno "izgubili" ukupno smo mogli da potrosimo na pivo recimo. :)

Da bi iskoristili ovaj popust morate kupiti kartu na kasi u Ried-u, osim u slucaju kada ta kasa ne radi (mislim samo nedeljom) mozete uz napomenu da uzmete na ostalim kasama na skijalistu.

I jos jedna stvar koju nisam pominjao, ali pisalo se i o tome vec na forumu, najbolja lokacija za parkiranje je Fiss, Waldbahn gondola. Kao sto je receno, u samom centru je, nema guzve, lako je otici na obe strane skijalista, a takodje se lako vraca do nje, gde god da ste. Mi smo cesce bili u Ladisu, jer nam je bio blizi, ali ako planirate da skijate recimmo Masner, onda put do tamo i nazad od Ladisa moze da vam oduzme pola dana, Skijaliste je jako razudjeno i siroko, pa zavisno od toga sta planirate da skijate treba birati i parking. Na svim parkinzima ni vikendom nije bilo preterane guzve i jedino smo u serfausu cekali na gondolu, jer smo stigli relativno kasno i upali u guzvu, prvo na vozicu pa onda i na gondoli. (guzva = 10ak min cekanja).

Bice slika, samo da ih pokupim od svih i proberem, pa kacim. Imaces celo leto da ih gledas :D

adwarf
20.09.2016, 19:42
Evo malo da osvezimo temu. A i obecao sam slike, jos pre pola godine :)

1540215403154041540515406

adwarf
20.09.2016, 19:51
1540715408154091541015411

adwarf
20.09.2016, 19:52
15412154131541415415

FreeRider
22.09.2016, 13:39
Odlične slike, uzivanje je gledati a mogu zamisliti kako je skijati na tim stazama...

adwarf
23.09.2016, 23:41
Evo i 2 snimka, da se bolje docara kompletan ugodjaj:
https://www.youtube.com/watch?v=ut6TppeKQs4
https://www.youtube.com/watch?v=6rAWlUyypYY

darkmen
09.02.2017, 21:39
Zdravo drustvo,
Treba mi informacija, od strane onih koji su bili na ovom skijalistu, konkretno bili smesteni u Serfausu...
Kako je to uredjeno sa kolima, da li je meni dozvoljeno da ja dodjem kolima do apartmana i tu parkiram ili ne?
Da li prica sa parkinzima ispred ulaza u mesto vazi za sve ili ne?

darkmen
09.02.2017, 21:41
Jos jedno pitanje...,
Koje se mesto preporucuje, Serfaus ili Fiss?

adwarf
15.02.2017, 10:43
Mi smo bili smesteni u mestu Ried im Oberinntal (odlicna lokacija za ovu regiju), a parkirali kola svaki dan ili u Ladisu kod gondole ili kod Waldbahn gondole u Fissu. Ovo drugo je najbolja opcija ako planiras da skijas celo skijaliste. Sto se Serfausa tice, ne znam kako je za one koji su smesteni tamo, svi ostali dolaze do velikog parking na ulazu u mesto, pa odatle tim ski vozom.

nemijazz
08.11.2017, 10:43
Postoji li neki regionalni ski pass koji uključuje i ova skijališta?

adwarf
08.11.2017, 16:38
Ima ovde nekoliko opcija
https://www.tyrol.com/things-to-do/sports/skiing/ski-pass

nemijazz
08.11.2017, 18:09
Hvala na linku. Ali ovde koliko sam video samo ski6 sadrži Serfaus - Fiss - Ladis a za njega sam već znao. Pitao sam se da li ima još neka opcija.
Ima li neko iskustava sa ovim skijalištima koji pripadaju ski 6 (Nauders-Bergkastel, Kaunertal Glacier, Fendels, Serfaus-Fiss-Ladis, and Venet.) i vredi li odvojiti dan ili dva za obilazak nekog od njih?

Extreme
29.03.2020, 16:53
Nakon dve sezone skijanja na Dolomitima i desetodnevne letnje ekspedicije po ovom fascinatnom biseru prirode, u drugom delu Januara, proveli smo sedam dana u Prutzu, na desetak minuta od SFL ski centra. Lokacija izuzetna a cena smestaja neuporedivo prihvatljivija nego u mestima na samom skijalistu. Vreme je posluzilo kao i temperature sto je doprinelo da utisci koje smo poneli iz ovog zaista kompleksnog skijalista budu nezaboravni. Ne bi ponavljao vec receno a sa cim se inace u potpunosti slazem. Ono sto je moj poseban utisak koji mi je ovo skijaliste nekako odvojio od ostalih jeste veliki broj staza crne kategorije i ne mali broj onih sa 70%+, koje su kao skakaonice za ski skokove (Serfaus deo). Pravolinijske i siroke jedva 8-10 metara sto je iziskivalo prilicnu dozu hrabrosti na putu do podnozija istih. Spustih se jednom, cisto da vidim kakav je osecaj. Nisam zazalio ali bilo mi je dovoljno. Ostale staze 70% a i one manjeg nagiba su siroke i lepo pripremljene, atraktivne za voznju i pristojne duzine. Jednom recju skijaliste za prosecne ali i vrlo napredne skijase. Licni utisak, Serfaus najkompleksniji, pa onda Ladis i na kraju Fiss.

Uzeli smo Ski 6 pa smo po ranije utvrdjenom planu jedan dan proveli na skijalistu Nauders, na samoj granici sa Italijom. Skijaliste koje vredi posetiti ako ste planirali da provedete nedelju u ovom regionu. Isti slucaj je i sa obliznjim Kaunertaler glecerom koga neizostavno treba posetiti ako ste u kraju. Primetno manji broj skijasa (sto je po recima domacina vrlo ucestala pojava) nestvarna priroda skrivena od pogleda i vetra visokim polukruznim planinskim stitom, kroz koju se provlaci nekoliko vrlo zahtevnih staza (cak i jedna crna) daje poseban filing i nezaborabno secanje na vreme provedeno na ovom skijalistu. Slike ko 100 reci slede.

Extreme
29.03.2020, 16:57
Prethodna i ove slike su iz Serfausa

Extreme
29.03.2020, 17:03
Ladis 2-4 slika, Kaunertaler prva i peta

Extreme
29.03.2020, 17:09
Kaunertaler glecer. Pozdrav za ski ekipu do sledece akcije.

-Miki-
31.03.2020, 00:03
Hvala za reportazu znaci zaista u ovoj izolaciji pogledati i procitati ovako nesto :ok:

Grazer
26.12.2020, 23:24
Sinoc gledam neki film i po prvi put u zivotu saznam za ovaj ski centar. Cak nisam ni za ovu temi znao a ja sam kao covjek koji je u AT odrastao. Ne mogu da povjerujem.:sm006: Sad kad sam procitao temu, odgledao film i malo istrazio o centru, zelim sto pre da ga posjetim. U opisima ski centra kaze da ima 240km staza. To ne vidim kao jednodnevnu posjetu vec doci na barem 6 ski dana.


U filmu su prikazali i jedan avanturisticki park za djecu i odrasle pod nazivom Bertas Kinderland koji je u sastavu Fiss-a, izgleda ludnica. Ima od djecjih ski staza, sanjkanja, tubinga itd. Na netu ga opisuju kao "The 80,000-square-metre area is one of the biggest and best-known kids’ paradises in the Alps". Izgleda mi definitivno vredan porodicnog skijanja. Da li je neko mozda vodio djecu?

ExBaker
26.12.2021, 20:23
Cetrvti i peti dan openinga smo proveli SFL.
Posle 5 godina opet smo se ovdje vratili i nismo zazalili. Otvoreno je bilo 140km od zvanicno 200km deklarisanih, ali sasvim dovoljno za dva ultra kvalitetna dana skijanja. Inace svih 5 dana smo imali sunce i temperaturu od +2 do - 9, tako da je 5 uzastopnih takvih dana u decembru u Austriji stvarno dar od Boga.
Nema se sta puno dodati stvo vec nije ovdje receno, jedino da napomenem da popust od 15% koji smo dobili kao gosti partmana u Landecku ovdje je vazio, dok u Isglu tetka sa prodaje pasova nije htjela da cuje. Hrana u restoranu Panorama Komperdell izvrsna dok je u restoranu Monte Mare ka Masneru za izbjeci, posto je neukusna bila svoj trojici. Inace stolice za sjedenje ispod restorana na kojim se sunca se placaju 4€, pa ko voli...

NAjbolji dio za peglanje je Schonjosh strana ka sjeveru, a jedina joj je mana sto u ovo doba godine sunce bude nisko pa je najveci dio tih staza u zasjenku. Takodje da ne zaboravim reci da nam je 7 omiljena staza pa smo je presli nekoliko puta iako je dosta opterecena jer se njom spusta direktno u Fiss.