PDA

Pogledati punu verziju : Utisci sa zimovanja - jahorina 2006



stanislaw
24.08.2006, 21:51
Pozz svima,

Na Jahorini smo po drugi put bili od 11. do 18. februara u hotelu Košuta, koji moram da pohvalim po svakom osnovu (sređene i tople sobe, doručak & večera 5+ i sve ostalo je super... skoro sve, jedina mana je užasan izbor tv kanala što se oseti kada napolju je vreme loše i nema skijanja).
Prvih dana je staza bila ok, ali poslednja 3 užas... kiša i vetar su nam zimovanje pretvorili u dosađivanje u hotelu !

POHVALE za:
- hotel Košutu
- restoran Zlatna žita (ćevapi, uštipci, kajmak... fenomenalna kuhinja i ambijent)
- klub Studio - jedino ok mesto za izlazak na Jahorini (jedino mesto bez narodnjaka)
- data ski pass
- skoro da radnim danom nema čekanja na žicu (vikendom pakao)
- ljubaznost konobara u svim kafanama koje smo posetili
- lokalnom stanovništvu koje je spremno da pomogne i izgura auto sa lancima zaglavljen na neočišćenom putu u sred ski centra !?
- od Zvornika do Jahorine je nov, super sređen i očišćen put

VELIKI MINUS za:
- nemogućnost plaćanja karticama (nema čak ni jednog bankomata koji radi na planini ! )
- loše očišćeni putevi po ski centru
- ZALEDJENE staze prepune hupsera i kamenja (takve su prirodno i sto bi ko to menjao ?!)
- nepostojanje punkteva sa informacijama npr. koje žičare rade i sl.
- osoblju na žičari koji drže ruke u džepivima dok se gomila nekulturnih ubacuje preko reda na žičaru ( po njih 10-20 od jednom)
- na vrhu ‚‚normalno" nema snega ( na kojoj planini jos ima ???), pa ako tu neko padne nema ko da mu pomogne da ustane i ako se povredio
- doktor u hotelu Bistrica za jedno pipanje ramena preko majice i nije ti ništa mozes na stazu uzima 20 eura !
- neobeležene staze, tako da jako lako zalutate u sneg od 1,5 m iz kog je teško vratiti se na stazu
- vašar koji su napravili prodavci sokova i đinđua ispred kluba Studio
- netapacirana sedišta na žicama
- nepostojanje mini busa ili kombija koji kruži planinom i preko dana razvozi skijaše do staza i nazad, a noću od klubova do hotela (neki ski centri to imaju)...
- tome što ako ujutru vreme nije ok, a oko 12 se sredi ne uključuju žičare iako su svi platili ski pass i za taj dan... ovako imaju manje posla, a opet zarade
- to što nadležne u oc Jahorina baš briga što oni od kojih žive pišu ovde
- moram da naglasim da na Jahorinu nismo došli da jedemo sendviče po sobama, već da potrošimo novac i provedemo se, ali nismo baš imali gde jer je ponuda (sem kič stvari i narodne muzike) nikakva
- kao na Kopu pojavili su se manijaci na motornim sankama kojima je najlepše da voze po ski stazama....
- niko ne organizuje ni dnevna ni noćna dešavanja, već ko se kako snađe
- na putu do Jahorine kroz Bosnu skoro da nema putokaza...
- neorganizovane ski škole koje zauzmu celu stazu po širini...

I pored svega što su mane, Jahorina je prelepa i puno ima kapaciteta, ALI mislim da ćemo 2007. ici na Brezovicu...

4 board NS

stekan
25.08.2006, 09:54
Welcome to Bosnia!

Odlično prikazana situacija. Jahorina je OK, samo treba doći sa niskim očekivanjima, jer u protivnom odmor neće biti odmor.

Samo jedna mala ispravka:

- kao na Kopu pojavili su se manijaci na motornim sankama ...
Na ovom forum riječ "manijaci" se koristi u pozitivnom kontekstu i vezuje se za jednu grupu ljubitelja zimskih sportova, tako da bi rečenica trebalo da glasi:

- kao na Kopu pojavili su se *** na motornim sankama ...

gdje umjesto *** može da stoji jedna od sljedećih definicija:
a. veseljaci
b. divljaci
c. seljaci
d. osobe sa novcem ali bez osnovne kulture

hehehe
25.08.2006, 10:12
Welcome to Bosnia!

Odlično prikazana situacija. Jahorina je OK, samo treba doći sa niskim očekivanjima, jer u protivnom odmor neće biti odmor.

Samo jedna mala ispravka:

Na ovom forum riječ "manijaci" se koristi u pozitivnom kontekstu i vezuje se za jednu grupu ljubitelja zimskih sportova, tako da bi rečenica trebalo da glasi:

- kao na Kopu pojavili su se *** na motornim sankama ...

gdje umjesto *** može da stoji jedna od sljedećih definicija:
a. veseljaci
b. divljaci
c. seljaci
d. osobe sa novcem ali bez osnovne kulture

Pre bih rekao ovako:

c. seljacine

raul
07.11.2006, 20:14
Slazem se sa tvojim komenatima u vezi Jahorine, jedino me jos interesuje taj hotel Kosuta - planiram ove zime tamo da uzmem 10ak dana ali ne znam nista o tom hotelu. Jel ima neko pozitivna/negativna iskustva (sobe, hrana, blizina zicarama..)?

Da li neko mozda moze da preporuci neki bolji hotel u tom rangu cijena? ("b" kategorija)

Hvala!

CrazyKong
08.11.2006, 09:22
Slazem se sa tvojim komenatima u vezi Jahorine, jedino me jos interesuje taj hotel Kosuta - planiram ove zime tamo da uzmem 10ak dana ali ne znam nista o tom hotelu. Jel ima neko pozitivna/negativna iskustva (sobe, hrana, blizina zicarama..)?

Da li neko mozda moze da preporuci neki bolji hotel u tom rangu cijena? ("b" kategorija)

Hvala!
Moje misljenje je da je kosuta sasvim ok hotel u rangu "B" kategorije.
Sobe su pristojne, tople, hrana je svedski sto, a zice su odmah ispod hotela...doduse za povratak je malo nezgodnije ali nista strasno
Ne znam koje su cene ali ako su i one umerene mogu ga preporuciti...

stanislaw
08.11.2006, 19:08
moja iskustva sa hotelom Kosuta su super pozitivna:
- sobe su skroz ok, jako tople
- hrana nas je sve iznenadila - i za dorucak i za veceru ima 10 - 15 razlicitih i jako dobrih jela... svi smo se ugojili :))
- 2 zice su na 50 m od hotela, tako da bi ti preporucio Kosutu (cene su na njihovom sajtu www.hotel-kosuta.com (http://www.hotel-kosuta.com))

plageton
08.11.2006, 21:33
Prosle godine sam bio u Dva javora, to je otprilike nivo B kategorije ili tri zvezdice. Ako ti odgovara mozes da pogledas na sajtu, ja mogu da preporucim. To je mali i ususkan hotel, a u centru je skijalista. Nema nicega za odusevljenje, ali je cisto, novo i taman kako treba da bude.