PDA

Pogledati punu verziju : BOROVEC



Milan NS
01.03.2004, 13:36
Boravio sam na Borovecu od 13. do 21. februara. Bili smo smešteni u Hotelu SAMOKOV. Prosečan hotel ali što je najvažnije miran, topao, čist i odlična klopa. To što odiše soc-realizmom to je tako kao je, i nemože se menjati.

Objektivno i bez namere da sada hvalim sve tuđe a pljujem sve naše, objektivno BOROVEC je daleko odmakao od Kopaonika.
Staze su sjajno uređene. Hupsera nema čak ni kada pada sneg, jer ratraci rade i u toku dana. Staze su odlične i jedina zamerka je što ski škole kruže svuda ali bas svuda pa ih tako ima i na crvenim i crnim stazama. Sjana staza je Jastrebac i sve tri staze na Markoudjiku gde skijate na 2713 metara nadmorske visine. Snega ima sasvim dovoljno no čak i tada u toku večeri rade mašine za sneg. Noćno skijanje na dve staze na četvorosedu je ludilo jer na dve crveno crne staze skija 20-tak ljudi a celo brdo iznad hotela Rila sija kao svemirski brod.
Inače od ljudi u BOROVECU smo saznali da se ove godine demontira jedna jednosedežnica da bi sledeće godine na tom emstu bila četvorosedežnica, kao i da će sledeće godine demonitati sidro na Jastrbcu i ubaciti takođe četvoreosed, Gondola će 2006. godine biti za 12. osoba, sve u svemu ljudi se spremaju da se za 2016. godinu kandiduju za Z.O.I.
Cene su pristupačne a moram reći da su cene nove SKI OPREME daleeeeko niže nego u Srbiji. Odlično skijanje za manje novca nego na Kopu.

Z_L_I
02.03.2004, 00:41
Po recima jednog od instruktora,taj projekat za jednosed
postoji odavno tj.njen produzetak od Sitnjakovske skale
na dalje.Postoji ucrtano i na mapama u samom centru pod
imenom Golden Lake ili tako nesto.Medjutim kako on kaze oni za to
planinarenje jos nisu obezbedili novac.
Sto se tice Jastrebeca to bi bilo zaista odlicno ako je tacno.

Z_L_I
02.03.2004, 00:53
I jos nesto.Neko je naglasio u nekom od utisaka da ne dajete
vise od 15 leva za opremu.
Znaci moze mnogo jeftinije.Servis iza gondole skroz levo.
Mi smo iznajmljivali celokupnu carv. opremu za 5 leva dnevno,
tako da skije i ne morate da nosite(naravno malo se zezajte
sa Bugarima oko cene,ok su momci).

logic
04.03.2004, 16:55
Staze su sjajno uređene. Hupsera nema čak ni kada pada sneg, jer ratraci rade i u toku dana.

bas me raduje ova informacija s obzirom na to da treba da idem na borovec. ranijih godina ovo nije bio slucaj ali su verovatno i bugari shvatili da skijaliste mora da se odrzava!

Hetera
25.04.2004, 22:31
Na skijanju u Bugarskoj sam bila prosle godine i mislim da je Borovec odlican! Staze su super, a od hotela je najbolja Rila.

Codex
07.11.2004, 02:23
Na skijanju u Bugarskoj sam bila prosle godine i mislim da je Borovec odlican! Staze su super, a od hotela je najbolja Rila.
upravu si