PDA

Pogledati punu verziju : Bansko-gondola



Dejan9
29.01.2013, 10:55
Situacija na gondoli 29.01.2013. oko 10:50 po lokalnom vremenu11636
11637

Ovako je i iz pravca Kempinski

sasacg
29.01.2013, 10:57
Nije ovo nista kakvi su redovi bili 2009.

erdelja
02.02.2013, 08:16
Prizor bas nije ohrabrujuci. Koliko vremenski oduzima to cekanje, a koliko voznja gondolom?

sasacg
02.02.2013, 10:18
mi smo prve godine u 2-3 navrata cekali skoro sat vremena da udjemo...voznja,ne secam se tacno,traje nekih 20-ak min...

sledeci put kad smo isli,ni jednom nismo cekali duze od 10-ak min...

proveri kad su raspusti u bugarskoj,grckoj...pa na osnovu toga planiraj odlazak u Bansko

Dejan9
02.02.2013, 22:15
Do 9h ujutru ako izadjes nema cekanja, kasnije se ceka zavisno od guzve, a u proseku 30min

Usput, postavljen danas stand ispred ulaza za gondolu radi skupljanja potpisa za jos jednu :)

Dečak
03.02.2013, 10:58
Što se tiče gondole...šta je tu je nemamo tu nekog izbora...Poranim pa šta bude :) Nego kakva je situacija sa snegom, zna li neko? Vidim da je napadao, a da li je dovoljno to je pitanje! Ja idem 9-og februara, a prognoza baš ne obećava! :)

osensei
03.02.2013, 15:56
U Banskom je poslednji put pao sneg pre nedelju dana i to nešto malo. Tokom ove sedmice je na stazama palo "par pahulja", srećom imaju veštačko osnežavanje pa rade sve staze bez problema. Verovatno bi bilo lepše ako bi uskoro pao sneg, ali sa postojećim i veštačkim osnežavanjem staze su zadovoljavajuće :-)

Dejan9
03.02.2013, 21:17
Snega ima, ali su staze tvrdje bez prirodnog i pozeljna je bolja oprema

НенадЦ
03.02.2017, 03:14
Прошле године сам био у Банском у другој недељи фебруара и свако јутро сам чекао око 70 минута у реду на гондоли... Брука и срамота... Одлична планина за скијање, али мене неће више видети док год не изграде још једну гондолу...

donthinktwice
03.02.2017, 10:28
A koje su opcije za prilazak kolima blize skijalistu? Jel ima parkinga, ako ima, u koje se vreme popuni?

bbK1ng
03.02.2017, 20:21
Mi krećemo u nedelju, po prvi put, u Bansko.

Prema informacijama koje sam skupio, situacija sa gondolom postaje neprijatna posle 9:15, a nesnosna pre 10h.

Takođe dosta je bitan je i termin, tj. bilo bi dobro da se izbegnu BG i RO raspusti.

Javiću da li su mi informacije dobre ;)

alexapi32
03.02.2017, 20:24
Ko rano rani vise skijanja grabi (i cuva zivce) :)

ExBaker
03.02.2017, 22:40
Ja sam bio 7 dana u januaru ove godine.To sa gondolom je za ginisa.Nevjerovatno!Imaš opciju da ideš busom odmah kod gondole ima stanica, a ako si autom ima parking na zadnjoj stanici, mislim da je 5€. Ono što sam primjetio da je bilo par kola na jednom putiću koji skreće ka stazi sa sidrom ispod medjustanice gondole. To je mislim free opcija, parkiraš se pa na žicu, pa međustanica i izvučeš se na vrh.

filipos
04.02.2017, 01:06
@bbking

Devojka i ja smo bili od 14-28. januara. Bili smo u redu oko 8.35 i najduze cekanje je bilo oko 40 min, a najkrace 25 min. Jednom prilikom smo bili oko 10 kod gondole i red je bio predugacak sa obe strane. Tada smo koristili kombi prevoz koji je 10 leva po osobi.

Subotom i nedeljom su najvece guzve. Mada tada ima i besplatan prevoz (mislim da na kombijima pise free bansko). Nismo koristili ali smo videli 3 takva kombija na parkingu.

bbK1ng
07.02.2017, 11:56
Mogu samo da konstatujem da je gore nego što sam mogao i da zamislim. 😠

Juče, prvi dan, zbog zaduživanja opreme, stali smo u red u pola 10 i u 12h izašli iz gondole.
Jutros smo se u pola 9 namestili u redu i u 10 do 11h izašli iz gondole. Ljudi koji dolaze nekoliko poslednjih godina kažu da ne pamte ovolike gužve.

Za sutra moram da smišljam alternativu ( taxi/kola/...)

Očigledno je da se nismo jedini koji su u Bugarskoj videli alternativu kriminalnim cenama na Kopu za vreme školskog raspusta. [emoji24]

alexapi32
07.02.2017, 17:29
Niko nece da ulaze u izgradnju nove gondole, i to delom zbog pohlepe jer ljudi placaju i ovako, a delom jer se bune ovi iz the "Green" party (koji prvima verovatno sluze kao opravdanje).
A i pored toga ako se napravi gondola pricaju da nece mnogo uticati na opsti boljitak ski centra vec da te pare idu nekim "mutnim" tokovima.

markoko
07.02.2017, 20:35
Ove nedelje je raspust u bugarskoj

bbK1ng
08.02.2017, 10:37
Da, i to smo saznali u međuvremenu. Srbija, Makedonija i Bugarska imaju raspust istovremeno.

Danas smo išli kolima. Ukupno jedno 45 min vožnje, stim što su poslednja 2 km 25 minuta. Plus fee od 6 e.

U svakom slučaju bolje nego 2h čekanja + 20 minuta vožnje gondolom.

Floyd
08.02.2017, 16:55
Isao sam opet krajem januara i guzva na gondoli je bila velika, ali podnosljiva. Oko 8:45 stajem u red i dolazio sam u 9:50 na poljanu.
Boravak mi je bio od srede do srede, da bih izbegao guvze na putevima za vikend i takodje posto je subotom smena na skijalistu taj dan sam po dolasku odmah bio pred gondolom, takodje i za nedelju jer taj dan svi ujutru unajmljuju opremu i nema reda na gondoli...od 6 skijaskih dana 2 dana nisam uopste cekao na gondolu, 4 dana sam cekao od 25-40 minuta na ukrcavanje.
Sve i da stave jos 4 gondole nije mnogo vazno jer nema dovoljno staza za broj skijasa....previse je ljudi na stazama koje se zbog toga brzo uniste, pa skijanje nije skijanje nego izbegavanje prepreka.
Za neku sledecu sezonu cu probati kraj februara ili mart...ako je ista guzva odustacu od zimovanja tamo.

НенадЦ
10.02.2017, 04:52
Да појасним мало... био сам два пута у Банском на скијању... први пут је то било у првој недељи марта, а други пут у другој недељи фебруара. Оба пута је било и више него довољно снега за скијање. Стазе одлично припремљене и генерално Банско је боље скијалиште и од Копаоника и од Јахорине. Е сад, што се тиче гондоле или неког другог начина да се оде до скијалишта... свако јутро сам долазио до гондоле око 8.25ч и улазио у гондолу око 9.35ч. Хтео сам ја и раније да дођем до гондоле, али нисам имао превоз из хотела... Истина је да има и бусева који за џабе возе до горе, као и што се може аутом доћи, али је сам тај пут такође закрчен па се временски ништа не добије.
Суштина целог проблема је у томе да без обзира да ли су у том тренутку распусти у СРБ, БГ, РУ, МКД, ГР или је нека fis трка у питању, једна гондола НЕ задовољава потребе ски центра!!!
Све у свему, док не изграде другу гондолу, мене више неће видети... толико од мене...

mladja04
31.10.2017, 23:04
U Banskom sam bio od 28.01. pa do 04.02.2017. Ukoliko se podrani onda nema gužve. Mi smo uvek na gondoli bili izmedju 8h i 8:05 ili 8:10h i nismo čekali nikad više od 15-20 minuta. Jer obično su gondolu pokretali u 8h ili neki minut pre, prvo krenu da se ukrcavaju službenici, instruktori i patrole, a onda čim se oni razrede, kreće ukrcavanje i skijaša, tako da uopšte nije bilo problema. Ali se mora podaniti da ne uhvati gužva.
Ove godine sam pronašao jeftin smeštaj odmah pored gondole (uz preporuku da i vi budete u ovom smeštaju) pa ću sam odlučivati kada ću kretati na gondolu, bez obaveze da čekam kombi za prevoz!

trendo
14.12.2017, 22:03
Ne bih novi theard...ali odavno u Bansko je kampanja za novu gondolu kojo ce se smanjiti guzve na postojecu.
Isto tako i neke planove za prosirenje na Vihrensku stranu, ali tu su uvek bili problem ekologija i sl.
E...izgleda da su to resili
http://karas4training.com/mk/ecologica/evtinoto-bansko-skapo-kje-go-chini-pirin

Da se razumemo, ja podrzavam sve ekoloske inicijative, ali ne na stetu napredka,
a najvise me iritiraju te ekoloske nevladine koje su sve od reda finansirane iz tamo nekog zapada
gde su odavno napravili napredak (zato su napredne zemlje) a sada ce da cuvaju covecanstvo na zaostalom balkanu.

Vizavi neke diskusije na temu Kopaonik

mladja04
16.12.2017, 03:08
Odavno se priča o novoj gondoli. Sada je to pitanje samo aktuelizovano. I dalje se antirazvojni lobi protivi proširenju Banskog kao turističkog centra zbog uništavanja viševekovnih šuma i prirodnog staništa medveda i drugih retkih divljih životinja.
Poslednjih dana se o tome pričalo u najvišim krugovima političkim, ali još se nije ništa promenilo, jer je zeleni lobi potpomognut novcem iz inostranstva odupire svakom pokušaju razgovora o proširenju ski centra, pa i izgradnji nove gondole.

Ako se pak realizuje ideja proširenja, od 99,55ha koliko sada poseduju, skijališta u Banskom bi gazdovala sa 1074ha zemljišta, na kome bi izgradili 330km ski staza i oko 110km ski liftova! Ovo je informacija sa bugarskih portala i izjava nekih zvaničnika skijališta.

Sinisha
17.12.2017, 12:11
Pre par meseci sam prvi put bio u Bugarskoj.

Namerno sam isplanirao put tako da napravim pauzu i prespavam u Banskom.
Čuo sam toliko kontradiktornih iskustava sa skijanjem u Banskom, loših iskustava sa Bugarima, da nikada nisam ozbiljno razmatrao tu opciju.
Sa druge strane uvek sam više verovao sebi nego drugima, pa reko ajde bez optrećenja da izvidim šta to tamo ima.

Planski sam pogodio dane sa savršenim vremenskim uslovima.
Planski ništa nisam čitao niti izučavao o mestu i planini koja me tamo čeka, išao sam bez predznanja i očekivanja.
Kapiram ako mi se ne svidi, svakako palim sledeći dan.

Ukratko:
Oduševio sam se Pirinom!!!

Šume, potoci, planina, vrhovi, jezera, stene, divlje maline i borovnice. Umesto jednog dana ostao sam 1+3.
Da budem iskren otkrivanje Pirina mi je jedno od najlepših iskustava u životu.

Skijanje je divno, ako bi mene pitali prioritet je priroda. Ako će da šire skijalište treba to da urade pažljivo, da sučavaju onu lepotu.

mladja04
18.12.2017, 02:38
Jeste priroda prelepa. Letos sam planinario, zimus skijao, ove zime jedva čekam ponovo. :)
Sneg je pao, staze se dodatno osvežavaju, sezona je počela: http://www.apartmanbansko.com/bansko-web-kamere-uzivo/

mladja04
07.02.2018, 22:09
Gondola od utorka 06.02.2018. je počela sa radom i prijemom od 08h. Ovim se smanjuje gužva, pa je čekanje malo manje. U ponedeljak je gužva bila ogromna, više od 45min.se čekalo u redu ko je došao oko pola 9h ili kasnije.
Danas se čekalo mnogo manje.
U svakom slučaju, ko podrani oko 8h dve sreće grabi, ne čeka gužvu na gondoli i skija najlepšim stazama, idelanim, sveše istabanim.

Kecman
08.02.2018, 09:31
Je l' i tamo raspust kad i ovde?

mladja04
08.02.2018, 22:01
U ponedeljak i utorak je bio raspust dečiji, neki kraći raspust, neko reče od bugara pre neki dan, ali i juče i danas na gondoli je bila ogromna gužva. Na stazama danas pogotovo, jer su radile samo donje staze pa su svi tu skijali, brzo su se uništile i dugo se čekalo na svim žičarama koje su radile.

admin
10.02.2018, 02:18
Juče sam od Milana Atanackovic dobio sledeci mail:

Ko ode u Bansko na skijanje neka računa da je bacio novac. Ljudi sve i da je džaba smeštaj, verujte - ne vredi.
Dok se ne naprave još dve gondole ne treba ići.
Inače Bugarska je to. Neorganizovano i daleko ispod nivoa da se ode sa porodicom. Stres i nervoza zbog guzvi.
Na stazu necete stici pre 12 sve i da dodjete pred gondolu vec u 8. Katastrofa. Ja sam ove godine izdrzao tri dana i povratak kući.

nvelja
11.02.2018, 10:15
https://youtu.be/zLhLiuOR1Cg

Može da se pomeri na rano jutro...

Oko 07:50 počinje da podseća na The Last Of Us, ko je igrao...

mladja04
11.02.2018, 10:43
Gondola u Banskom počinje sa radom pore 7:50h, a već tada nastane gužva za čekanje od oko 25-40 minuta. Posle toga se čeka i po st ili možda i dva. Kolima je moguće ići, ali pošto se napravi gužva policija ne dozvoljava kolima odlazak na planinu. Tako da kod gondole treba izaći ako možete još u 7:40 i onda ste prvi i nema čekanja.
Pri izboru hotela se i time rukovodite, kada će Vas kombi prevesti do gondole i koliko će te čekati kod gondole. Najbolje je oko gondole uzeti smeštaj, pa izaći kada poželite, bez čekanja kombija. Često je skuplji, ali može se pronaći i jeftinije (npr. pored kapije parkinga gondole, link u opisu :) ).

Jutarnje skijanje je najbolje, nema gužve i staze u tada sredjene. Zato podranite i nema problema.
A kome se ne svidja, a ima novca može ići negde na zapad gde nema gužve, ali je zato skuplje.

Jer gužva je i na Kopaoniku. S tim što na Kopaoniku se na žičarama čeka po sat vremena ovih dana kada je raspust, rizikujete da skijanjem udarite u neki besan automobil koji je bahato parkiran na stazi pa em se vi polomite em morate da platite ogromnu štetu na besnom automobilu.

U Banskom ima samo gužve, a hoteli su u gradu, parkinzi udaljeni od staza!

nvelja
11.02.2018, 13:01
A ako se kolima krene odmah u 08:00, da li je tada gužva na putu?

Kecman
11.02.2018, 13:50
Moze li se guzva povezati sa raspustom kod nas, ostalih u okruzenju? Koliko sam skontao tako negde je buknula prica o guzvi..

mladja04
11.02.2018, 14:22
Da. Kod nas je raspust prve nedelje februara, tada je i u Bugarskoj, pa je prve nedelje februara najveća gužva. Naših ljudi u Banskjomje ove godine sigurno duplo ako ine i troduplo više nego prošle godine! Na svakom koraku se čuje srpski jezik. Na Kopaoniku ima mnogo rumuna, možda više nego srba (oko nove godine je tako bilo) a srbi su počeli da idu u Bansko!
Mada, pričao sam sa ski instruktorom iz škole skijanja, kaže da je februar najlepi za skijanje i da je u februaru skoro svakog dana slična gužva.

trendo
12.02.2018, 23:13
naurocenje (valjda se tako kaze) ne ide se u Bansko u Fevruaru :sm021:

nvelja
13.02.2018, 08:39
Opet da pitam, do kada nije kasno da se krene u planinu, ako se ide kolima?

mladja04
13.02.2018, 17:56
Najbolje je krenuti kada se počinje stvarati gužva kod gondole, oko 8h, ili možda i pre toga. Jer i gore ka planini su gužve, samo u saobraćaju. Pa u jednom trenutku policija zaustavlja saobraćaj i ne dozvoljava više uazak kolima u NP.

Ima li neko iskustva sa ulaskom kolima na skijalište, do skijališta kolima?
Plaća li se ulazak u NP?
Koliko se plaća parking?

Hvala.

nvelja
20.02.2018, 10:28
Vratismo se posle produženog vikenda (Sretenje) i da napišem par reči, obzirom da sam se ovde raspitivao pre odlaska.
Gondola je mesto za izbegavanje. Nisam čekao red, nisam ni pokušavao. Išli smo kolima svako jutro do gornje stanice gondole. Tamo ima veliki parking, koji se plaća 12 leva/dan.
Polazili smo oko 8:00 iz Banskog i nije bilo gužve. Putuje se 15-20 minuta, i taman se stiže na otvaranje žica.

Inače, staze se peglaju svaku noć, široke, lepo za jurcanje niz planinu.

wlad
20.02.2018, 14:54
Znači da se ne bi čekalo mora da se vozi 30-40min/dan i plati 725din/dan?

mladja04
20.02.2018, 16:45
Znači da se ne bi čekalo mora da se vozi 30-40min/dan i plati 725din/dan?

Ne mora se ići automobilom da bi se izbegle gužve. Ali onda treba doći kod gondole u 7:40h i prvi ste ili čekate neki minut. A za sutradan će te znati da li treba podraniti još neki minut ili okasniti neki minut, u odnosu na prvi dan (par minuta više-manje može značiti i nekoliko desetina minuta čekanja).

Milos011
21.02.2018, 08:41
Ne mora se ići automobilom da bi se izbegle gužve. Ali onda treba doći kod gondole u 7:40h i prvi ste ili čekate neki minut. A za sutradan će te znati da li treba podraniti još neki minut ili okasniti neki minut, u odnosu na prvi dan (par minuta više-manje može značiti i nekoliko desetina minuta čekanja). U prevodu... treba da ustaneš u 6 da bi počeo da skijaš u 9?

mladja04
21.02.2018, 11:10
U zavisnosti od toga gde ste smešteni, možda treba ustati i pre. :)
Ja sam ustajao u 7:05 (sa još 3 deteta), polazio iz hotela u 7:45, pešaka, kod godnole sam bio u 7:50h. A skijanje je kada se izadje na stazu. I najlepše je ujutru, kada još nema gužva a staze ispeglane.

Mordred
24.02.2018, 11:45
U prevodu... treba da ustaneš u 6 da bi počeo da skijaš u 9?

[šala]
Zvuči bolje, nego ustati u 4.30, da bih u 9 bio na Kopaoniku :sm021:
[/šala]

Kecman
26.02.2018, 15:27
Sneg pada vec nekih 24h. U Banskom je od sinoc napadalo 30-40cm, gore onih vec koliko isto tako.. Danas skijanje usporeno, malo magla, malo previse snega jer tabanja nije bilo. Ko voli freeride, svaka staza je takva. Ne predvidjam za sutra nista bolje skijanje jer sneg ne prestaje, po prognozi i ceo dan sutra pada. Guzvi osim na gondoli nema.

mladja04
26.02.2018, 18:49
Na svim skijalištima, i u Srbiji je ista situacija, jer sneg svugde pada već duže vremena. Staće verovatno tokom sutrašnjeg dana, pa kada budu odradili staze biće uživanje na prirodnom snegu.
Ovaj sneg će produžiti sezonu. :)
Pa eto nas na skijanje i u aprilu, kada na gondoli ne budu gužve, kada bude lepo vreme a staze ispeglane, a ne bude gužve ni na stazama. ;)

Kecman
26.02.2018, 19:18
Ma jasno za staze, niko ne taba dok sneg ne stane.. Ili bar da ne zatrpava kao sad :)
Evo vec pola metra u gradu..