PDA

Pogledati punu verziju : Novosti zice Brzeće - Kopaonik



ThE_MaN
16.08.2006, 10:19
Juče na lokalnoj Kruševačkoj televiziji presednik opštine Brus najavio sledeće:

1. Rekonstrukciju ili ti zamenu žica Bela reka I i II novim.
2. Izgradnju nove žice od Hotela Junior do vrha Kopaonika.
3. Izgradnju hotelskog kompleksa i etno naselja na Jarmu.

Moje mišljenje je da kaki i da od toga nema ništa. Isti taj lik je do skoro obećavao gondole. Ja ih ne videh a vi?

Mislim najviše od svega bih voleo da vidim nove žice. Ali kao što i sami znate već su ugovoreni poslovi oko dve nove žice Duboka I i II. I niko ne pomenu gore pomenute žice. A obećava izgradnju do kraja godine.

Još vlasničku strukturu ne rešiše sa Stugom a staza gotovo da postoji a kao nešto novo grade.

Ima li neko pozitivnih negativnih informacija tj. zna li nešto više o tome?

ThE_MaN
16.08.2006, 10:27
E sad mi pade na pamet možda Grke prevari da inevestiraju. Pošto su za samo Milonče evra kupili Junior. Pa mogu malo da ulože parice kako bi razvili biznis. A i vidim da se mnogo ljubi sa čika Veljom.

Nikad se nezna!

CrazyKong
16.08.2006, 11:08
Ta prica o gondoli, znamo svi, postoji vec dugo i jos nista nije bilo od nje.
Mada, kako su krenuli zadnjih godina mislim da ce i to uskoro doci na red. :ok:
Ne znam kakva je konfiguracja terena da se napravi gondola Brus-Brzece-Kopaonik jer bi to bila prava stvar za opstinu Brus i zamajac razvoja turizma tamo....samo, koliko bi morala da bude dugacka ta zica :confused:
Ti Grci u celoj prici samo mogu da ubrzaju stvar jer im je svakako u interesu da postoji kvalitetna veza do skijalista.
Moje misljenje je da bi neka vrsta gondole bila pravo resenje a zamena BR I & II bi bilo bacanje para, posto one i ovakve kakve su rade pristojno i odradjuju posao, a nakon neke buduce gondole ne bi bile primaran put izvlacenja na skijaliste.

zloglasni
16.08.2006, 16:57
Ma samo dvojku nega zamene i bice extra.Kec nek se vuce i onako ga koristimo jednom dnevno a tad smo jos i pospani pa taman dobro dodje da odmorimo jos malo pred ludacki spust na gvozdac :sm022:

Flexon
17.08.2006, 01:21
zasto da mijenjaju 1 i 2 neka naprave 3 jeftinije je

ThE_MaN
17.08.2006, 09:58
Na Belim rekama mozda samo 10% stubova stoji pod uglom od 90 stepena, svi ostali su kud koji mili moji. Tako da mislim ako nizbogčeg drugog zbog bezbednosti. Pojedini stubovi stoje kao da ce svakog renutka pasti.

CrazyKong
17.08.2006, 10:47
Na Belim rekama mozda samo 10% stubova stoji pod uglom od 90 stepena, svi ostali su kud koji mili moji. Tako da mislim ako nizbogčeg drugog zbog bezbednosti. Pojedini stubovi stoje kao da ce svakog renutka pasti.

To se zove extreme ski lifting :sm019:

Stevs
17.08.2006, 11:29
Na Belim rekama mozda samo 10% stubova stoji pod uglom od 90 stepena, svi ostali su kud koji mili moji. Tako da mislim ako nizbogčeg drugog zbog bezbednosti. Pojedini stubovi stoje kao da ce svakog renutka pasti.

Bele reke jesu stare žičare i slabo održavane ali da su stubovi van projektiovanih pozicija je stvarno bez veze i pomisliti. Pa cela konstrukcija bi se istog trenutka srušila.

ski dude
17.08.2006, 12:45
kad izgrade jos koj hotel u brzecu i kad se vise naroda sjati na zicaru nije bas najbezbednije,pre svega jer dugo nije bilo guzve na zicari pa svi misle da je u dobrom stanju,ali kad bi svaka korpa bila popunjena bilo bi svasta:hair:

Krecha_86
19.08.2006, 17:46
...i kad svinje budu letele ;)

ski dude
19.08.2006, 18:34
ne znam za svinje ali garantujem da ce sve vise ljudi iz godine u godinu prevoziti nebezbedna zicara:glavaozid

ThE_MaN
21.08.2006, 09:04
Ma nije to tako strasno i nebezbedno ali mi je dojadilo da se petnaestak minuta vučem na BR1. i desetak na BR2. ili ti u prevodu Zbog bezbednosti je non stop motor zice u prvoj brzini.