PDA

Pogledati punu verziju : Head xrc i 1100



boris
15.08.2006, 08:32
Ima li ko kakvo iskustvo sa Head xrc i1100 ili fischer rx 8.Molio bih vas da date svoje mišljenje o ovim skijama. :ski:

stekan
15.08.2006, 09:42
Nisam imao prilike probati ni jedne ni druge, a volio bih. Na osnovu raznih testova i komentara sa ski foruma, obe skije su vrhunska rekreativna klasa.

XRC je malo širi, što je za naša skijališta vrlo poželjno. Radijusi su slični, na 170cm RX8 ima 13,8m, a XRC 14m.

U situaciji da ja biram, do prije nekoliko mjeseci bih se odlučio za RX8, ali od kad sam u martu stao na Head Monster m72i, Head-ove skije su kod mene dobile takve poene da bih se sad odlučio za i.XRC 1100.

Šta god odlučio, ne možeš pogriješiti. Skije su u istoj klasi i mislim da cijena treba da bude presudna.

boris
15.08.2006, 10:02
Nisam imao prilike probati ni jedne ni druge, a volio bih. Na osnovu raznih testova i komentara sa ski foruma, obe skije su vrhunska rekreativna klasa.

XRC je malo širi, što je za naša skijališta vrlo poželjno. Radijusi su slični, na 170cm RX8 ima 13,8m, a XRC 14m.

U situaciji da ja biram, do prije nekoliko mjeseci bih se odlučio za RX8, ali od kad sam u martu stao na Head Monster m72i, Head-ove skije su kod mene dobile takve poene da bih se sad odlučio za i.XRC 1100.

Šta god odlučio, ne možeš pogriješiti. Skije su u istoj klasi i mislim da cijena treba da bude presudna.

Hvala na komentaru.I ja sam pristalica head-a tako da ću vjerovatno prelomiti i kupiti xrc. cijena je oko 350 e sa odgovarajućim tirolija vezom.

pop67
15.08.2006, 11:17
Borise,
nisam ni ja vozio RX 8 ali ga je nas drug Vujche iz Zagreba kupio i vozio vec u Austriji. Ja sam zaljubljenik u FISCHER i nisam objektivan,a Head sam vozio na Brezovici sa radijusom 11m i zadovoljan sam kako se skija ponasala na mojih tada blizu 80kg.Skija je cvrsta i lako vodljiva u i kroz zavoj a najbolje rezultate postize u kratkim zavojima pri srednjim brzinama!Ne znam da li sam pomogao ali imam predlog za tebe da predjes na VOLKL obzirom da sam video kako skijas mislim da bi u tvome slucaju odnos telesne mase,napadackog stava i super tehnike za tebe bila skija iz serije RACE TIGER koja geometrijom dozvoljava tehniku kojom ti skijas(skupljene noge)a dozvoljava i vece brzine!
Pozdrav,POP:dziveli:

boris
15.08.2006, 12:22
Pope veliki pozdrav,
hvala za komentar i vidimo se na Kalemegdanu:dziveli: .

Flexon
16.08.2006, 03:08
elan M666 184 eventualno 176 (ali eventualno)
nema sta dalje da gledas
prisarafis na njih look px12 (genijalni vezovi a mogu se trenutno naci pojeftino)
pa bog da te vidi

stekan
16.08.2006, 09:05
elan M666 184 eventualno 176 (ali eventualno)
nema sta dalje da gledas
prisarafis na njih look px12 (genijalni vezovi a mogu se trenutno naci pojeftino)
pa bog da te vidi
Za vez se slažem, ali se bojim da radijus 18m na dužini 176cm nije ono šta Boris traži. Širina struka 76mm je OK za sve namjene.

vujche
16.08.2006, 11:53
Ima li ko kakvo iskustvo sa Head xrc i1100 ili fischer rx 8.Molio bih vas da date svoje mišljenje o ovim skijama. :ski:

Ja sam nedavno postao vlasnik fischera RX 8,pa ne mogu bas objektivan biti posto nisam puno skijao na njima,al ono malo sto sam skijao mogu ti reci da sam odusevljen.Sto se tice xrc nisam ga probao mada mi je bio u uzem izboru za kupovinu,samo ne 1100 vec 800,tako da ne mogu nista reci,ali prateci malo sta se desava u ski sportu mislim da neces pogrijesiti ako uzmes bilo sta od ta dva modela.

boris
16.08.2006, 13:31
[quote=vujche]Ja sam nedavno postao vlasnik fischera RX 8,pa ne mogu bas objektivan biti posto nisam puno skijao na njima,al ono malo sto sam skijao mogu ti reci da sam odusevljen.Sto se tice xrc nisam ga probao mada mi je bio u uzem izboru za kupovinu,samo ne 1100 vec 800,tako da ne mogu nista reci,ali prateci malo sta se desava u ski sportu mislim da neces pogrijesiti ako uzmes bilo sta od ta dva modela.

Vujche,koji vez si uzeo uz RX 8 i koliko te je koštao taj set?:ski:

vujche
17.08.2006, 13:47
[quote=vujche]Ja sam nedavno postao vlasnik fischera RX 8,pa ne mogu bas objektivan biti posto nisam puno skijao na njima,al ono malo sto sam skijao mogu ti reci da sam odusevljen.Sto se tice xrc nisam ga probao mada mi je bio u uzem izboru za kupovinu,samo ne 1100 vec 800,tako da ne mogu nista reci,ali prateci malo sta se desava u ski sportu mislim da neces pogrijesiti ako uzmes bilo sta od ta dva modela.

Vujche,koji vez si uzeo uz RX 8 i koliko te je koštao taj set?:ski:

Nema koji sam uzeo vez,jer ti se tvornicki ugradjuje FX12Railflex2,a ja sam platio ispod svih cijena(bar se tako tjesim).Jednostavno sam se nasao na pravom mjestu u pravom trenutku.Inace ti je kod nas cijena bila oko 550€ u sezoni.