PDA

Pogledati punu verziju : Skijaliste u AUS, 1-2h udaljeno od Villach-a



Igi
06.01.2013, 13:59
Potrebna mi je preporuka za skijaliste koje se nalazi 1h ili maximum 2h udaljeno od Villacha. Iz Podgorice mi treba oko 12h do Villacha i mogao bih jos malo preko toga voziti. Htio bih da izbjegne, usputno nocenje zbog troskova i zbog toga sto idem sa jednim djetetom od 3 i po god.

Skijaliste treba da je veliko/dobro, a za hotele cu se sam pobrinuti da nadjem (kinder/familly hotel) mada moze i tu preporuka ako znate.

.Bole
06.01.2013, 14:58
Potrebna mi je preporuka za skijaliste koje se nalazi 1h ili maximum 2h udaljeno od Villacha. Iz Podgorice mi treba oko 12h do Villacha i mogao bih jos malo preko toga voziti. Htio bih da izbjegne, usputno nocenje zbog troskova i zbog toga sto idem sa jednim djetetom od 3 i po god.

Skijaliste treba da je veliko/dobro, a za hotele cu se sam pobrinuti da nadjem (kinder/familly hotel) mada moze i tu preporuka ako znate.

trenutno sam u hochkonig nije lose mada je vrijeme pogorsalo sve staze a i situaciju na svim skijalistima,mada ima snijega svudje...Gledaj ova skijalista iz ski amade

CrazyKong
06.01.2013, 16:23
Potrebna mi je preporuka za skijaliste koje se nalazi 1h ili maximum 2h udaljeno od Villacha. Iz Podgorice mi treba oko 12h do Villacha i mogao bih jos malo preko toga voziti. Htio bih da izbjegne, usputno nocenje zbog troskova i zbog toga sto idem sa jednim djetetom od 3 i po god.

Skijaliste treba da je veliko/dobro, a za hotele cu se sam pobrinuti da nadjem (kinder/familly hotel) mada moze i tu preporuka ako znate.

Pa dosta skijalista ti ulazi u obzir: Nassfeld, Gerlitzen, Kals&Matrei, Kachberg, Obertauren, Flachau, Zauchensee...
Po meni je mozda Nassfeld najbolja opcija

stekan
06.01.2013, 20:07
Evo me na 7 km od Villacha. Zbog djeteta moja preporuka za Katschberg, iako su mi i Turracher i Gerlitzen srcu prirasli.
Ovo za veliko i dobro skijalište je pitanje ličnog kriterija. Za mene sva skijališta u Austriji sa bar 3 četverosjeda su velika i dobra.
Doduše, nakon povratka sa La Plagne, Gerlitzen mi se danas učinio manji nego inače.

farmaceut
06.01.2013, 23:14
Za dodatna 2h voznje vec prodjes i Katchberg i Tauer tunel, pa se otvara dosta toga....
Od ovih blizih, na sat od Villacha Nassfeld po meni najbolji.

Igi
07.01.2013, 02:08
Hvala svima!

Vec preko 1-2h od Villacha nemam snage da vozim iz komada. Sada mi preostaje malo da guglam hotele i vidim sto nude!

wlad
07.01.2013, 21:54
Ja sam sa porodicom sada u Nassfeldu i mogu ti ga preporučiti. Dovoljno veliko skijalište (110km staza) ima staza za sve a blizu Filaha. Vreme ovih dana za porodično skijanje ne može biti bolje (sunce, blizu nule a staze tvrde)...

Usput im je višednevni ski pass TopSki pass pa možeš da odeš i do drugih skijališta u Koruškoj aki ti dune.

Za smeštaj gledaj u Tropolachu (podnožje gondole) ili u mestima na samoj stazi - Nassfeld ili Sonnleitn (mi smo ovde ovog puta - ideala)..

.Bole
07.01.2013, 22:10
ovamo kod mene u hochkonig nocas bolje vrijeme,staze lose jer jee padala kisa.Danas bolje odradjene pri vrhu,dolje mnogo lose.Ova nedelja mnogo losa za skijanje.Ne daju oblaci vidljivost jedva 50-100 m ,temperatura malo iznad 0.Nikako da pane ispod -1 uvece da stvrdne.Snijega masu

Panzer
07.01.2013, 22:44
Igi, sve ti je rečeno - Nassfeld nema promašaja, osim za početnike ili malu djecu koja slabo skijaju, za njih je bolji Katchberg. Gerlitzen svakako dolazi u obzir, jeftinoća, ako ne prelaziš puno kilometara (preko 70) skijanjem dnevno to je ok opcija. Od Podgorice se može iz cuga bez problema. Inače jedna elderly ekipa kreće iz Podgorice za Saalbach za jedno sedam dana, čisto da znaš...

nemijazz
08.01.2013, 20:02
Imas temu Skijališta Koruške i istočnog Tirola - utisci http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3550, sve lepo pise...

stekan
08.01.2013, 20:44
Katchberg juče:
11360

Turracher danas:
11361

ExBaker
08.01.2013, 22:49
Ovo sjajno izgleda...Austrijo eto nas...

Pejamachine
09.01.2013, 21:06
Nassfeld juce...

Panzer
09.01.2013, 21:08
oooooooo Peja....... ajde jedan izvještaj.... ;)

iggydrum
15.01.2013, 03:31
Da ne bih otvarao novu temu, ovde cu postaviti pitanje.
26.01.2013. krecem na skijanje (BG - Zg - Lj - Villach - Millstat), bicu smesten s' porodicom u Millstatu koji cu iskoristiti kao bazu za obilazak okolnih skijalista. Nabavku potrebnih namirnica bih obavio u nekom od Lidl-ova usput. Sta mi savetujete, da li svratiti u Villach i tamo se snabdeti (i u koji lidl jer ih ima 4) ili je Lidl u Seeboden-u dovoljno veliki i zadovoljava sve prohteve normalne 4-oclane porodice? Naravno, ili neki drugi hiper market koji nam je usput. Hvala

stekan
15.01.2013, 11:47
Lidl, Spar ili nesto trece? Ne vidim razliku vrijednu pomena.

Ako prolazis pored Villacha ka Njemackoj, nakon odvajanja za Bec, pa za Italiju, te prolaska kroz kratki tunel (prolazi ispod jedne livade!) je izlaz Villach Osiacher See. Izidjes sa autoputa, skrenes desno, i nakon 100tinjak metara je kruzni tok uz koji su dva velika marketa (Hofer i Lidl).A ako izidjes na sledecem izlazu kruznog toka, nakon 300tinjak metara imas jos jedan market (Billa).