PDA

Pogledati punu verziju : Rezultati testova skija za 2006/07



stekan
27.07.2006, 09:59
Na globalnoj Mreži se već mogu naći prvi komentari o modelima za iduću sezonu. Zapeo mi je za oko jedan interesantan tekst na "members" dijelu američkog sajta www.realskiers.com (godišnja pretplata je $20).
Opisujući ponudu pojedinih proizvođača skija, urednik na nekoliko mjesta piše o pet proizvođača sa najkvalitetnijom ponudom (best performing lines) za sezonu 2006/07.
To su: Dynastar, Elan, Fischer, Head i Nordica.

Nordica i Völkl su vlasništo firme K2, ali na gornji spisak je upala Nordica, iako je Völkl u Americi izuzetno cijenjen i već je odavno statusna marka. Očito da ni rezultati Atomica i Salomona u Svjetskom kupu nisu uticali na ljude koji su testirali skije.

U tekstu o Elanu između ostalog stoji da se ne sjećaju ni jednog lošeg Elanovog modela još od doba Ingemara Stenmarka.

Spomenuti sajt je izuzetno cijenjen na svjetskim skijaškim forumima, jer ne objavljuje reklame i nije sponzorisan ni od jednog proizvođača opreme i opšte je mišljenje da ima najrealnije testove skija. U proteklih 7 sezona su objavili testove za stotine različitih modela skija. Detaljni rezultati testova 06/07 će biti objavljeni u augustu.

stekan
29.08.2006, 11:56
Sinoć su na sajtu postavljeni rezultati testova za Völkl, Atomic, Head i K2. Ostali slijede za koji dan.

boris
29.08.2006, 12:26
Sinoć su na sajtu postavljeni rezultati testova za Völkl, Atomic, Head i K2. Ostali slijede za koji dan.

Da li je pregled rezultata testova samo za članove (plaćeno 20$).:sm008:
Hajde daj nam rezultate za xrc 1100 rx 8 .Da se grebemo malo...:ok:

stekan
29.08.2006, 13:29
Da, samo za članove. Ljudi žive od toga.

Moraću te razočarati. Za sezonu 06/07 Head je izbacio iz ponude model XRC 1100. Skraćeni opis Head-ovih modela za prošlu zimu možeš pogledati na javnom dijelu sajta: http://www.techsupportforskiers.com/ski_reviews_head.htm

Fischer za novu sezonu još nije stavljen, a skraćeni prošlosezonski je: http://www.techsupportforskiers.com/ski_reviews_fischer.htm

Šaljem ti na PP više detalja za tri modela sa testa 05/06.

wlad
29.08.2006, 14:00
RealSkiers ima jako lep pregled skija (svi parametri koji su bitni), pogotovo ko želi da kupi nove a zna šta mu treba. Jedina zamerka je što nema specs pored opisa (npr. geometrija skije), znam da to može da se nadje na sajtu proizvođača, ali bi bilo lepše kad bi bilo sve na jednom mestu :).

stekan
29.08.2006, 15:42
RealSkiers ima jako lep pregled skija (svi parametri koji su bitni), pogotovo ko želi da kupi nove a zna šta mu treba. Jedina zamerka je što nema specs pored opisa (npr. geometrija skije), znam da to može da se nadje na sajtu proizvođača, ali bi bilo lepše kad bi bilo sve na jednom mestu :).
Ovo je prvi put da daju specifikacije (dužine i geometriju) odvojeno. Svih prethodnih sezona je sve išlo zajedno.

boki04
29.08.2006, 18:02
Evo par sajtova sa ski-testovima zakljucno sa 2006, drugi sajt ima testove i za 2007 ali samo par proizvodjaca

http://www.newgear.net/ski_index.asp?la=EU&yr=2005
http://www.sportsgearguide.com/scripts2006/productV.asp?product=Ski&what=search

wlad
29.08.2006, 23:03
Na RealSkiers imaš mnogo detaljnije podatke, tako imaš za svaku skiju:

- 8 ocena (clean carve, soft edge, straight run, stability, rebound, quickness, lightness, forgiveness - naravno sa opisom šta sve ovo znači ;))

- za koje brzine je skija

- tip terena za datu skiju

- tip skijaša za datu skiju

- i naravno opis od strane testera

Oni napominju da nemaju sponzora, tako da dobijete nekomercijalno (realno) mišljenje...

Na ostalim sajtovima se uglavnom nadje ovo poslednje, tj. opis i to uglavnom copy-paste sa sajta proizvođača (a svaki ciga svoga konja hvali ;)).

stekan
30.08.2006, 09:40
Na ostalim sajtovima se uglavnom nadje ovo poslednje, tj. opis i to uglavnom copy-paste sa sajta proizvođača (a svaki ciga svoga konja hvali ;)).
A cigo koji ima više para za marketing ima i bolje rezultate testova.

Izuzetno cijenim ovaj sajt i njihove testove, kao i čovjeka koji sve to vodi. Peter Keelty mi je prije 6 godina dao pretplatu besplatno, nakon komplikacija sa slanjem novca putem Western Uniona. Tad je rekao da mu dugujem pivo kad prvi put dođem u Salt Lake City. Prelažem da Manijaci tamo nešto organizuju, da bih bio u prilici da se čovjeku odužim.

Moram i da se pohvalim da sam bio među prvih 40 pretplatnika sajta (tačnije 37-mi) .

stekan
07.09.2006, 10:23
Jutros su se na www.realskiers.com pojavili i rezultati testova Elanovih skija.

Od novih modela odlično su ocijenjeni: Speedwave 14 i 12, te ženski Fire Magic i Speed Magic.

wlad
07.09.2006, 22:03
Evo sad pogledah review-e i primerio sam sledece:

- dodali su geometriju skija pored testirane dužine (što je bila moja jedina zamerka) - 10ka! :)

- zbunio me je review SpeedWave 14 "rebound: 5", do sada je to bila zamerka za speedwave (na dosadašnjim pregledima speedwave) - da ima loš rebound - a ovde su dali 5 (najbolju ocenu) - tako da se izgleda speedwave odlično pokazao na njihovim testovima

- Fire Magic je dobio odlične ocene i pretpostavljaju da će da uđe u izbor skije godine za tu kategoriju,. Jedino je u ženskoj kategoriji, inače bi ušao u izbor idealne skije :)

stekan
08.09.2006, 10:06
Od jutros je i Fischer na raspolaganju. Sve sami odlikaši. Autor se čudi kako u Americi Fischer ne prodaje više skija, s obzirom na kvalitet.