PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Jahorine



aston
24.07.2006, 13:40
Da li se nesto dogadja na Jahorini ?
Grade li se novi liftovi ili ce i naredne sezone sve biti po starom ?!

Aston

tataratira
26.07.2006, 10:35
ništa novo, grade se vikendice i apartmani
o zicama ni govora

CrazyKong
26.07.2006, 10:52
Kakvo gradjenje zica.....to necemo skoro gledati. :sm022:
Sta hocete kupili su nove ratrake pre par godine, dosta je :glavaozid :glavaozid

aston
27.07.2006, 12:02
Kakvo gradjenje zica.....to necemo skoro gledati. :sm022:
Sta hocete kupili su nove ratrake pre par godine, dosta je :glavaozid :glavaozid
Da kupili su "nove" ratrake bilo ih je 6 ove sezone ali s tim da su na kraju sezone bila ispravna valjda 2. Krajem februara kada sam se ja vracao sa Jahorine ispravna su bila samo 3. :eek:

Pokrenuo sam pricu oko nove zice jer se u februaru pricalo da ce se graditi nova zica iza tehnicke baze, sve sto sam ja tamo video je da je deo sume prokcen i to je sve. (prosle godine toga nije bilo) :sm006:

Milan NS
31.07.2006, 14:04
Bio sam na jahorini pre 10 dana, jedino što se priča to je da Križaj gradi onaj Hotel VUČKO preko puta Termag-a i da će naodno investirati u ski lift Poljice dako da će u sezoni 2007/08 to biti 4-sed. :ok:
To je jedino što se priča...
Ali ništa se ne radi...
Sem što Peggy secka špršutu u sred leta:cug:

djceko
01.08.2006, 12:46
Obratite pažnju na poslednju rečenicu ove "aktuelne" vesti sa sajta http://www.jahorina-ski.com/vijesti.php:

Nakon zavšenog PARASKI kupa koji je održan 29 i 30 marta gdje je ekipno najbolja bila na otvorenom prvenstvu Vojska SCG, a na nivou BiH PK Banjaluka upriličena je i dodjela medalja i završna svečanost 31. marta.
U petak i subotu staza ispred Pansiona Jahorina ski rezervisana je za zimske susrete srpskih zemalja dok je Nedelja, 02. april dan rezervisan za Kup veterana. Već od 03. aprila počinje ski kamp a preme nezvaničnim informacijama interesovanje je veliko i očekujemo dolazak oko 300 mališana.
Posebna novost je i ta da je olimpijska ljepotica Jahorina dobila i novi ski lift koji je postavljen iznad našeg objekta i u funkciji će biti od 3. aprila 2006. godine.

:confused: :confused: :confused:

CrazyKong
01.08.2006, 13:08
Obratite pažnju na poslednju rečenicu ove "aktuelne" vesti sa sajta http://www.jahorina-ski.com/vijesti.php:

Nakon zavšenog PARASKI kupa koji je održan 29 i 30 marta gdje je ekipno najbolja bila na otvorenom prvenstvu Vojska SCG, a na nivou BiH PK Banjaluka upriličena je i dodjela medalja i završna svečanost 31. marta.
U petak i subotu staza ispred Pansiona Jahorina ski rezervisana je za zimske susrete srpskih zemalja dok je Nedelja, 02. april dan rezervisan za Kup veterana. Već od 03. aprila počinje ski kamp a preme nezvaničnim informacijama interesovanje je veliko i očekujemo dolazak oko 300 mališana.
Posebna novost je i ta da je olimpijska ljepotica Jahorina dobila i novi ski lift koji je postavljen iznad našeg objekta i u funkciji će biti od 3. aprila 2006. godine.

:confused: :confused: :confused:
Pa da montirali su jedan baby ski lift iznad Ciljne kuce, ali posto su kasnili zavrsili su tek pocetkom aprila....sta je tu nejasno ?

stekan
01.08.2006, 13:12
Posebna novost je i ta da je olimpijska ljepotica Jahorina dobila i novi ski lift koji je postavljen iznad našeg objekta i u funkciji će biti od 3. aprila 2006. godine.
Možda je trebalo pisati "... u funkciji će biti samo 1. aprila 2006. godine"

jazz
05.08.2006, 00:48
Bio sam na jahorini pre 10 dana, jedino što se priča to je da Križaj gradi onaj Hotel VUČKO preko puta Termag-a i da će naodno investirati u ski lift Poljice dako da će u sezoni 2007/08 to biti 4-sed. :ok:
To je jedino što se priča...
Ali ništa se ne radi...


iskreno, meni je sasvim ok i sadašnji dvosjed, nikada nisam čekala duže od 3-4 minute. ako se već troše pare, meni bi draže bilo da naprave još koju stazu od vrha poljica do dole, da nije onolika gužva na stazi :(

na poljicama uvijek bude naaaaajveća gužva na stazi :(
ili neka bar prošire postojeće staze.

iako, ne očekujem ništa - pa za onih bijednih 60 eura koliko je ski pass i još firma u državnom vlasništvu - iluzorno bi bilo išta očekivati, pretpostavljam da jedva troškove pokrivaju.



Sem što Peggy secka špršutu u sred leta:cug:
a šta fali pršutu po ljeti? ja danas marendala pršut, sir i paradajz :D

aston
06.08.2006, 20:40
Sa novim liftovima bice i novih staza, sad ako liftovi rade punim kapacitetom na stazama se stvara velika guzva tako da skijanje i nije zanimljivo.

Sa cekanjem si verovatno imala srece, jer mi kad smo bili, bila je prilicno velika guzva da se cekalo 20-40min na dvosedima, pogotovo na praci (skocine).

Od sezone 2005/2006 postoji nova staza na poljicama kroz sumu, dosta je uska i blaga ......

jazz
07.08.2006, 09:59
ja sam se baš bila obradovala kad sam vidjela tu novu stazu :) i nije gužva na njoj :):):)

mislim da bi dobro došla još koja.
iako, nisam baš sigurna da je to ekološki, jer se mora prokrčiti ona predivna šuma :( ne mo'š jare i pare...

kad smo kod ekologije, duša me boli kad vidim plastične boce i omote od čokoladica bačene naokolo - prestrašno!

nego, da li se zna kakve će biti cijene u tom novom križajevom hotelu?
pretpostavljam da će biti bar kao u termagu, ako ne i više...

tataratira
07.08.2006, 10:58
pa nije ono staza nego prolaz, za stazu treba puno više resursa
a ne treba se proširivati jer je ionako ne srede stazu šire od 3-4 širine ratraka
i to maksimalno dva puta, tako da dok radi Prača/Skočine opet nema dovoljno ratraka a ni izgleda ni volje ili potrebe da sve staze budu cakum-pakum svaki dan, kao na kraju sezone kada prave samo gornji dio staza
sa onom mehanizacijom oni mogu odrzavati samo Ogorjelicu I i II i Želju
i donekle Šator/Poljice

opasno je pustiti ljude na onakve staze uopšte, ja sam gledao kako se pate da siđu kroz duboki morki cjelac penzioneri kojima je to bilo gore od
bilo kojeg ekstremnog sporta, vidiš im dušu kako isparava

posledni dan rada Skočina, drže raju do 11 na "startu", prođu ratraci
staza izgleda super ali puca pod skijom, raja ko krdo muflona jure da ih zakači dio tek uređene staze...samo oni na početku rulje imaju šanse da se ne zakucaju jedni u druge...na dnu vrište od bolova... cjelac na +10

više liči na preživlajvanje nego li na skijanje, ali nije dosadno:)

juče sam bio gore na Jahorini, ima neki novi objekat između Šatora i Ogorjelice II na vrhu, sutra slika

Flexon
08.08.2006, 03:34
cjelac na +10 = ultimativni dan za skijanje

a sto se tice ekoloske staze bez krcenja suma
zasto ne napraviti kompromis prorijediti sumu i skijati kroz istu
to bi bila neka poluekoloska staza
naravno bez ikakve vrste ravnanja sto bi sprijecilo
zagadjivanje izduvnim gasovima
i tako automatski dobijes tri cetvrtine ekolosku stazu

wlad
08.08.2006, 09:57
Bezbednost? ;) Čini mi se da skijanje "među drvećem" i nije najbezbedniji sport ;), pogotovo za prosečne skijaše koji su većina na stazama..

Još ako ukomponujemo da 95% skijaša kod nas ne nosi kacigu.....

tataratira
09.08.2006, 11:31
http://images.fotopic.net/yx45oy.jpg
http://images.fotopic.net/yx45o1.jpg
http://images.fotopic.net/yx45o2.jpg

tataratira
09.08.2006, 11:32
http://images.fotopic.net/yx45o3.jpg
novi objekat pored staze

CrazyKong
01.09.2006, 13:47
A sta je sa tim delom sto je prosecen kroz sumu iznad baze ? Kuda on ide ?

tataratira
04.09.2006, 07:10
A sta je sa tim delom sto je prosecen kroz sumu iznad baze ? Kuda on ide ?

ide ovako, ako hoces da izbjegnes i ono malo staze na satoru/poljice
da valja.... ides kroz tu sumu :couto: izbijes iznad Termaga


ako mislimo na istu stazu

Stevs
11.09.2006, 21:16
Da je Jahorina u Srbiji kako se stvari kreću verovatno bi imali bar jedno 5 novih četvoroseda. Neverovatno ali istinito da nešto može da se poredi sa Srbijom i da u njoj bude nešto naprednije i bolje:)

wlad
11.09.2006, 22:37
Pravo zboriš :), izgleda da se krećemo u pravcu normalnih država, il' je to samo fatamorgana ;).

Prosto ne mogu da verujem da se nešto kod nas radi :), jedva čekam da završe te duboke i staru planinu!
(i ovo do sada što je urađeno na Kopaoniku je sjajno posle godina u kojima se ništa nije radilo)

admin
17.10.2006, 01:53
Na upravo zavrsenom Sajmu turizma u Novom Sadu, na standu zimske ponude BiH sam saznao da ce sedista i nasloni na zicarama na Jahorini biti zamenjena novim, udobnijim -tapacirana pogodmim materijalom za tu namenu.

hehehe
17.10.2006, 07:57
Da je Jahorina u Srbiji kako se stvari kreću verovatno bi imali bar jedno 5 novih četvoroseda. Neverovatno ali istinito da nešto može da se poredi sa Srbijom i da u njoj bude nešto naprednije i bolje:)

Sto rek'o jedan veliki covek, da Gavrilo Princip nije pucao, Jahorina bi odavno bila u Austriji... ostalo valjda ne treba da pisem... hehehe

stekan
17.10.2006, 08:48
Na upravo zavrsenom Sajmu turizma u Novom Sadu, na standu zimske ponude BiH sam saznao da ce sedista i nasloni na zicarama na Jahorini biti zamenjena novim, udobnijim -tapacirana pogodmim materijalom za tu namenu.

To samo znači da niko ne planira da investira u nove žičare na duži period. Duboko sam razočaran.

iskra
25.10.2006, 12:39
Cao Stekane i ostali forumasi!
Molim vas za sto vise informacija o Jahorini. Razmisljam o odlasku za novu godinu a interesujem sve, pre svega smestaj kao i mesta za izlazak, jer nikada nisam bila.
Videla sam na ovde na sajtu da ima nekoliko hotela pa me zanima gde je najbolji odnos cena/kvalitet.

Hvala unapred :sm018:

Milan NS
26.10.2006, 08:39
Moja preporuka : TERMAG ali on je i najskuplji
Nešto jaftiniji ali sasvim dobri su Hotel Nebojša i Lavina
Od apartmana preporučujem Peggy
Mada najveća preporuka ti je da požuriš jer mesta na jahorini za Novu godinu pogotovo tih cena-kvalitet skoro da i nema .

iskra
26.10.2006, 10:28
Hvala puno! Da li preporucujes odlazak kolima, tj da li je preveliko cimanje iz Beograda ici kolima do tamo? Vidim da neke agencije nude jako povoljno prevoz mini busevima pa me zanima da li je to mozda bolje resenje?:confused:
Takodje, da li je dobro uzimati unapred ski pas (zbog snega) jer ako je situacija kao sa Kopom, covek nikad nije siguran koje ce godisnje doba da ga snadje sutradan, a ne za mesec dana :D ?

Milan NS
26.10.2006, 12:46
Pa nije cimanje od BGD do Jahorine imaš oko 4 sata vožnje putem BGD-ŠABAC-LOZNICA-ZVORNIK-MILIĆI-VLASENICA-HAN PIJESAK-SOKOLAC-ROMANIJA-PALE-JAHORINA. Put je više nego dobar.

Ski pass? Ako bude ove godine najbolje rešenje je uzeti 10-dnevni za 10 ne vezanih dana u sezoni pa ono što ne iskoristiš za novaka, iskoristi kasnije za neki vikend ili tako nešto u toku sezone. Taj ski pass je prošle godine postojao e sad dal će ga biti i ove godine sam bog zna. Sneg na jahorini je retko kada bio problem, naročito za novu godinu.

admin
26.10.2006, 13:27
Cene smestaja i ski passa za sezonu 2007:

http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/BiH/jahorina.htm

iskra
27.10.2006, 12:31
Hvala puno na infu!!! Nadam se da cu otici

Milan NS
06.11.2006, 08:22
Nedelja 05.novembar :
Tapacirana sedišta su montirana na Poljicama i Ogorelici I , i ove dve žičare su ofarbane i doterane...deluju kao "nove" :-)
Radovi se izvode i na Ogorelici II i prači.

Nikao je kafić , na vrhu između poljica i ogorelice I

stekan
06.11.2006, 10:21
Načekaćemo se za nove žičare.

Nego, najavljeno je da će ski passovi vrijediti i za Jahorinu i za Bjelašnicu:
http://www.bhski.ba/index.php?subaction=showfull&id=1162765266&archive=&start_from=&ucat=&

tataratira
06.11.2006, 11:09
objekat iliti novi kafić
http://images.fotopic.net/yx45o3.jpg
sad u nedelju
http://images.fotopic.net/yk9e8x.jpg

bobo
06.11.2006, 13:55
Nedelja 05.novembar :
Tapacirana sedišta su montirana na Poljicama i Ogorelici I , i ove dve žičare su ofarbane i doterane...deluju kao "nove" :-)
Radovi se izvode i na Ogorelici II i prači.

Nikao je kafić , na vrhu između poljica i ogorelice I

Tužno da tužnije ne može biti.:sm008:
Što se mene tiče, nisu morali ništa ni da diraju. Jedino se sada ne može reći da nije ama baš ništa urađeno tačno 20 godina.:sm006:
Čuj "ofarbane", dobilo se na kvaliteti skijanja, nema šta.
Samo da mi klinke proskijaju, nema me više tamo.

Milan NS
06.11.2006, 14:00
Pa posle 20 godina farbanja "raje" - red je bio da se farbaju žice :-)

tataratira
06.11.2006, 14:54
meni je dobro i ovako, forma radnickog odmaralista mi sasvim odgovara

oni i ne mogu tek tako da ponude bolje uslove skijasima
tako da im ostaje da konkurisu skijalistima u okruzenju samo cijenom
a da se ulagalo preskupo bi mi to platili ove sezone

bobo
06.11.2006, 15:22
meni je dobro i ovako, forma radnickog odmaralista mi sasvim odgovara

oni i ne mogu tek tako da ponude bolje uslove skijasima
tako da im ostaje da konkurisu skijalistima u okruzenju samo cijenom
a da se ulagalo preskupo bi mi to platili ove sezone

Za jednodnevnu ili dvodnevnu opciju skijanja, uz provjeru prognoze i da li rade žice taj dan odgovara i meni.
Međutim, kada od planiranih 7 dana provedeš 4 na stazama, 2 u hotelu lagano se živcirajući a zadnji dan se spakuješ i odeš ranije uz neiskorišteni skipass onda mi ne odgovara.
Nevjerovatan potencijal je neiskorišten, žele zaradu (evidentno iz ulaganja u nove smještajne kapacitete) a ništa se novo ne pruža. Formula je tako jednostavna: pametno ulaganje dovodi skijaše a oni donose pare koje troše i svi su zadovoljni.
A to da je sada jeftino, to je vrlo relativno.

larson
06.11.2006, 17:42
uuu,extra,bar nesto,samo da se ne izbezobraze pa roknu ski pass 150 eur za 7 dana

D.I.M.
07.11.2006, 00:46
Tužno da tužnije ne može biti.:sm008:
Što se mene tiče, nisu morali ništa ni da diraju. Jedino se sada ne može reći da nije ama baš ništa urađeno tačno 20 godina.:sm006:
Čuj "ofarbane", dobilo se na kvaliteti skijanja, nema šta.
Samo da mi klinke proskijaju, nema me više tamo.
Da li stvarno mislite da ovo neko namerno radi? To mi zvuci kao i sto Srbija nema auto puteve. Pa zar mislite da ni drzava, a i gradjani to ne zele. Drugim recima nema se para, a niko da ulozi, ili pozajmi. Ne ostaje nam nego da cekamo, zelimo i da se trudimo.
Ps. A ni ministar finansija vam nije skijas.

Milan NS
08.11.2006, 13:28
Naš jeste pa sad samo još na Ceru, Fruškoj Gori i vršačkom bregu se ne gradi ski centar :-)

admin
09.11.2006, 02:16
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/BiH/bh_slike/jah_nova_stolica.JPG

Ovo je rezultat tapaciranja. Vozio sam se u nedelju 5.11.06. Ogorjelicom I, i jeste udobnije i prijatnije... pogotovo sto sam bio u farmerkama na -13...

yves
09.11.2006, 02:20
Tapacirali su i zamenili naslone!!!?????
A to shto ti do vrha treba 15 min klackanja to nishta, a?
Samo neka se oni zayebavaju, oduvace ih Bjelashnica, a onda ce da chupaju kose!!!!
Inache, Jahorina samo van sezone! Ja i ortaci vec dve godine za redom idemo na Jahorinu u drugoj polovini marta (za potkusurivanje), i sjajno je!

stekan
09.11.2006, 08:30
http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/BiH/bh_slike/jah_nova_stolica.JPG

Ovo je rezultat tapaciranja. Vozio sam se u nedelju 5.11.06. Ogorjelicom I, i jeste udobnije i prijatnije... pogotovo sto sam bio u farmerkama na -13...
Da li su bar stavili i gumu na šipke na koje se stavljaju noge tj. skije?

Bez obzira na sve, ta sjedala nisu pravljena za ljude moje visine. Kad stavim skije na spomenutu šipku, nemam prostora za koljena. I kad spuštam zaštitnu rampu moram dobro paziti kako ću provući glavu, tj. kacigu.
S obzirom da su Dopelmayr-ovi četverosjedi pravljeni prema mojim dimenzijama, sačekaću da isti stignu na Jahorinu. Znam, načekaću se. A do tada skijanje tamo gdje ih već ima (ali ne Kopaonik).

D.I.M.
09.11.2006, 08:59
Da li su bar stavili i gumu na šipke na koje se stavljaju noge tj. skije?

Bez obzira na sve, ta sjedala nisu pravljena za ljude moje visine. Kad stavim skije na spomenutu šipku, nemam prostora za koljena. I kad spuštam zaštitnu rampu moram dobro paziti kako ću provući glavu, tj. kacigu.
S obzirom da su Dopelmayr-ovi četverosjedi pravljeni prema mojim dimenzijama, sačekaću da isti stignu na Jahorinu. Znam, načekaću se. A do tada skijanje tamo gdje ih već ima (ali ne Kopaonik).

Ona nasa kaze: Kad bude sira bice i krompira.
E da je nama Austrija i Italija tako blizu, ja cu se zadovoljiti Kopaonik i Banjsko i S. planina kada bude.

Mr.Lord
09.11.2006, 16:13
Pročitao na hrvackom sajtu da od ove zime se sprema park - šatro, jel ima nešto od toga

Milan NS
10.11.2006, 11:32
Moguće.
Sadili su neko drveće ove godine.
:-))))))))
Šalim se ... ja nisam video ništa novo gore.

tataratira
10.11.2006, 11:58
http://www.bhski.ba/index.php?subaction=showfull&id=1160680174&archive=&start_from=&ucat=&

Grazer
10.11.2006, 23:05
bilo bi super ali kako stvari stoje ove godine od toga nema nista

Mikri
14.11.2006, 18:05
Jesu li pustili zicare u rad na Jahorini, tj moze li se ici na skijanje tamo, pretpostavljam da moze ali better be safe than sorry :)

Milan NS
15.11.2006, 08:18
:dontknow: kako kada nema snega i temp. je +10:glavaozid

tataratira
15.11.2006, 08:23
nadamo se do kraja mjeseca

Milan NS
16.11.2006, 08:09
Kako je krenulo ...teško ...
Ništa od onog otvaranja sezone za 01.12.

tataratira
16.11.2006, 08:14
čim padne dovoljno otvorice se, nisam jednom skijao za 29. novembar
jes' to u par dana ali mi lakse razmisljati da cu skijati vec u ovom mjesecu :)

nista se ne sekirajte, imacete pravovremene informacije

stanislaw
16.11.2006, 17:10
gledam sliku zicare i ne mogu da verujem... strasno, kao da smo stoka.... pa da li neko stvarno misli da je ovakvim zamazivanjem resio stvar za ponovo 20 god ???
i mislim da nije problem u novcu jer sigurno postoje firme koje bi ulozile i u drzavnu svojinu, jer se uvek moze naci njihov interes (ko ni vidi i ne treba), ALI odgovorni u OC tu nemaju izgleda svoju licnu racunicu ili ne znaju da vide i iskoriste potencijale !

ljudi dolaze da za 7 dana u proseku ostave 500-600 eura, sa opremom isto koja toliko vredi i sta dobijaju ? (a kako prodju sa opremom na neuredjenim stazama i matorim zicama ??? )
da li oni shvataju da zive direktno od turista ???????????????

Milan NS
17.11.2006, 09:31
čim padne dovoljno otvorice se, nisam jednom skijao za 29. novembar
jes' to u par dana ali mi lakse razmisljati da cu skijati vec u ovom mjesecu :)

nista se ne sekirajte, imacete pravovremene informacije

Čim budeš imao "dojavu" ne čekaj ni časa odmah javljaj situaciju :ski:

zlaya
17.11.2006, 22:59
hypo alpe group vec godinama pokusava da dobije/kupi koncesiju za jahorinu, ali uvijek nesto slucajno iskrsne (nema politicke volje) svi se nadamo da ce se to i desiti, ali onda zaboravite skijanje na olimpijskim stazama za 13 eur/dan. bit ce cijene ski-pasova kao u austriji.
na http://www.ski-jahorina.ba/cjenikkarata.htm ima poredenje dnevnih cijena ski karata na jahorini i austriji

D.I.M.
17.11.2006, 23:53
hypo alpe group vec godinama pokusava da dobije/kupi koncesiju za jahorinu, ali uvijek nesto slucajno iskrsne (nema politicke volje) svi se nadamo da ce se to i desiti, ali onda zaboravite skijanje na olimpijskim stazama za 13 eur/dan. bit ce cijene ski-pasova kao u austriji.
na http://www.ski-jahorina.ba/cjenikkarata.htm ima poredenje dnevnih cijena ski karata na jahorini i austriji
I onda kada karta bude duplo skuplja i voznja na Praci nece trajati 20 nego 10 minuta, sa toplim seditem, bez stajanja u redu pola sata i duze. Pa gde je tu istina? Nema se vremena.

Milan NS
18.11.2006, 08:21
I u Banskom je cena ski pass-a kao u Austriji.
Ali i skijanje je kao u Austriji a cene smeštaja i vanpansionske potrošnje su "kao u Bugraskoj".
E tu je istina.

stekan
18.11.2006, 08:21
Dajte ljudi, kakvo poređenje cijena ski passa Jahorine i Austrije?

Gdje su poređenja:
- pokrivenosti staza umjetnim snijegom
- broj, širina i dužine staza
- povezanost staza i žičara
- uređivanje staza
- broj, kvalitet, brzina i dužina žičara
- čekanje za žicu
- kamenje na stazi
- služba prve pomoći (patrole, helikopteri)
- vrste ski passova (razne varijante sa popustima, npr. porodična sezonska)
- ...

Kad se sve uporedi dođe se do zaključka da poređenje nema smisla i da je dnevni ski pass od 13€ na Jahorini vrlo skup.

Da li se ko sjeća kada se posljednji put desilo na Jahorini da su bar 7 dana zaredom sve (ali baš sve) žičare krenule da rade u 9:00 (ali u tačno 9:00) i radile do kraja radnog vremena? To je nešto što je najnormalnije na svakom (ali svakom) skijalištu u Austriji.
Ispravka: žičare ne počinju sa radom u 9:00 već u 8:45. U 9:00 se puštaju skijaši da ih koriste.

stanislaw
18.11.2006, 12:47
stekan je 100% upravu !

oddball
18.11.2006, 14:24
i milan i stekan. ko nije vozio u bugarskoj - ne zna.
bansko i borovec drzi dopelmajer i tu je kraj scakog poredjenja

stanislaw
18.11.2006, 15:22
naravno, ako sam vec dosao za za 7 dana potrosim novac i provedem se, sporedno mi je da li cu za ski pass dati 70 ili 130 eura... to je svega 50 e vise (jedno vece u kafani), a razlika je neverovatna !

D.I.M.
18.11.2006, 19:48
Dajte ljudi, kakvo poređenje cijena ski passa Jahorine i Austrije?

Gdje su poređenja:
- pokrivenosti staza umjetnim snijegom
- broj, širina i dužine staza
- povezanost staza i žičara
- uređivanje staza
- broj, kvalitet, brzina i dužina žičara
- čekanje za žicu
- kamenje na stazi
- služba prve pomoći (patrole, helikopteri)
- vrste ski passova (razne varijante sa popustima, npr. porodična sezonska)
- ...

Kad se sve uporedi dođe se do zaključka da poređenje nema smisla i da je dnevni ski pass od 13€ na Jahorini vrlo skup.

Da li se ko sjeća kada se posljednji put desilo na Jahorini da su bar 7 dana zaredom sve (ali baš sve) žičare krenule da rade u 9:00 (ali u tačno 9:00) i radile do kraja radnog vremena? To je nešto što je najnormalnije na svakom (ali svakom) skijalištu u Austriji.
Ispravka: žičare ne počinju sa radom u 9:00 već u 8:45. U 9:00 se puštaju skijaši da ih koriste.
Jadni nasi crnogorci. Kada oni procitaju ovaj tekst, i kada shvate da je cena kod njih (kako pre neki dan saznah ) celih 12 crnogorskih eura. Za 12 eura 5 332 metra staza, dve kafane, i jos medicinska sluzba u podnozju. Prema tome ima kada se sve sabere i skuplje. Cekamo Staru planinu pa da vidimo koliko ce tek tamo da kosta dnevni ski pas. Naravno prvo cekamo da padne sneg pa da krenemo vec jednom da skijamo pa makar i po 12 , 13 , 14 eura po danu.

Symon
18.11.2006, 23:14
Ma Crnu Goru kao skijaliste ne vredi ni spominjati kao i za letnji odmor sve se svodi oderi do gole koze "domace" a strancima cemo titrati...:sm008:

wlad
19.11.2006, 12:07
:sm023:

Ne znam zašto vas to boli :). Verovatno su svi ludi koji idu na more/planine u CG, sigurno su mazohisti koji vole da ih "deru" ;).

D.I.M.
20.11.2006, 11:08
:sm023:

Ne znam zašto vas to boli :). Verovatno su svi ludi koji idu na more/planine u CG, sigurno su mazohisti koji vole da ih "deru" ;).

Nema ljutis.
Ovo je bilo samo malo poredjenje da ima i skuplje u odnosu na placeno -dobijeno. Naravno u celom poredjenju udaljenje od mesta stanovanja je ono sto nas odredjuje gde cemo skijati ako to volimo. Naravno da cu ja pre na Kop koji mi je udaljen 3-4 sata voznje nego na Jahorinu, do koje mi trebna 5-6 sati, a da ne govorimo o Zabljaku ili Austriji..... Sve ovo je vazno za brzo,vikend skijanje od 1-2-3 dana.
A Evropa daleko smo mi od nje, a jos dalja ona od nas.
Ps. A o dranju, koje je sisanje, dok je ovaca bice i sisanja, a dok je skija bice i skijanja.

Milan NS
20.11.2006, 11:09
Ja nemam nikakav problem sa Crnogorcima.
Ako već trošim 500-1000 evra za skijanje idem tamo gde ću biti stranac ali i gde će me tretirati kao stranca kome treba "titrati".
CG planine me ne zanimaju a more poslednji put ako se dobro sećam 1993.godine

wlad
20.11.2006, 13:05
Ne ljutim se naravno :).

Samo je npr. Žabljak daleko od zapadnih skijališta po cenama (kao i sa uslugom ;)). Tako npr. možeš da odeš u hotel Jezera 7 dana doručak-večera za 120EUR + ski-pass za 70EUR (7 dnevni) a to je ispod 200EUR za 7 dana skijanja...

tataratira
20.11.2006, 13:31
sezonska za domaće ( planinarski klub) 125 evrica
i sad jos da se zalim što nije kao u Austriji

vampire
20.11.2006, 15:26
koliko snega ima? bicu na jahorini 2og i 3ceg decembra pa me zanima kakvo je trenutno stanje sa snegom i kakve su prognoze za naredni period

D.I.M.
20.11.2006, 15:42
Ne ljutim se naravno :).

Samo je npr. Žabljak daleko od zapadnih skijališta po cenama (kao i sa uslugom ;)). Tako npr. možeš da odeš u hotel Jezera 7 dana doručak-večera za 120EUR + ski-pass za 70EUR (7 dnevni) a to je ispod 200EUR za 7 dana skijanja...
Sve je to tacno sto kazes, samo smo pravili poredjenje Jahorine i Austrije. Meni se ucinilo slicnim poredjenje sa Zabljakom zbog slicne cene ski pasa 12 i 13 eura. Poredjenje sa Austrijom i zapadom tesko nam ide.
Iskreno veoma volim Zabljak i radujem mu se skoro svakog leta.
Poz.

oggy
21.11.2006, 14:28
sezonska za domaće ( planinarski klub) 125 evrica
i sad jos da se zalim što nije kao u Austriji

Pa super je to kad si iz Sarajeva i treba ti 40 minuta do gore. I meni je dobro kad odem radnim danom pa prespavam kod drugara u SA, ali to je pored Kopa jedino skijaliste "na ovim prostorima" gdje se ide na 7 ili vise dana - mislim da je u tome problem.

P.S. Kako do planinarskog kluba? :)

nata82
21.11.2006, 14:41
hej preko stud.organizacije 7pp na Palama 120 km i 40% popusta na ski pas na Jahorini. imaju tri smjene u januaru. pa izvolite. + organizovan prevoz Pale Jahorina

p.s. jel zna iko zasto je nemogu ce otvoriti inbox

tataratira
21.11.2006, 14:47
Teško, moraš duže biti član
recimo sada se učlaniš pa dogodine imas pravo na popust

i ja sam se snalazio na par mjesta dok mi nije upalilo
a prodaja pocinje sledece subote pa vjerujem d ai u BL ima neko drustvo
slicno, ako ne planinarsko onda sportsko...

kako mi skijanje nije jedini hobi, tesko da bih
isao na skijanje preko granice, jos manje kupovao opremu
radi 7 dana tako da iako sam tu blizu opet natezem i sebe i druge
a sve na pola sata (nikad duze :) ) od kuće

oggy
21.11.2006, 23:44
radi 7 dana tako da iako sam tu blizu opet natezem i sebe i druge
a sve na pola sata (nikad duze :) ) od kuće

U Kasindolu mi je drugar tako da tu rutu po standardno "dobro ociscenim" putevima ne uspijevam nikako da izvedem za manje od 40 minuta, mada mi jos niko koga sam upoznao nije rekao da sporo vozim... bar ne na 4 tocka! :)

tataratira
22.11.2006, 07:38
U Kasindolu mi je drugar tako da tu rutu po standardno "dobro ociscenim" putevima ne uspijevam nikako da izvedem za manje od 40 minuta, mada mi jos niko koga sam upoznao nije rekao da sporo vozim... bar ne na 4 tocka! :)


mislim da tih 10 minuta ide u prednost domaceg terena
ja krenem pravo rano, nikoga nema na cesti, krenem najkasnije u 8
i svaki put je to pola sata, bez pretjerivanja, tih 10 minuta ti ode na guzvu
bez obzira na 4motion

gume
front: Michelin Alpine
rear: Dunlop winter sport

tataratira
23.11.2006, 08:19
evo se prisjecam prosle sezone i mislim da je ipak po koji put bilo to pola sata, a cesce 40ak minuta...ipak si ti blize istini

ljeti to nije problem

ski
04.12.2006, 12:12
Ima li kakvih promena vremena?Kada se ocekuje sneg?

tataratira
04.12.2006, 12:15
ništa novo, dabogdo padne u decembru

Top
04.12.2006, 13:34
krenuo je wbcam sa jahorine pa izvolite i pratite
www.go2jahorina.com

tataratira
04.12.2006, 14:39
ova me vijest dotukla:

http://www.sarajevo-x.com/clanak/061204027

"Cvijeće je procvalo na padinama alpskih skijaških odmarališta, a u Sibiru medvjedi imaju problema sa zimskim snom. Sve se to dešava zbog kasnog početka zime, što je izgleda posljedica globalnog zagrijavanja...."

pa valjda ce se produziti na drugom kraju

tataratira
04.12.2006, 14:45
evo se prisjecam prosle sezone i mislim da je ipak po koji put bilo to pola sata, a cesce 40ak minuta...ipak si ti blize istini

ljeti to nije problem

doslo je do novog zapleta :o)
http://www.sarajevo.ba/ba/stream.php?kat=37
sa stranica grada Sarajeva stizu "svjeze" informacije

"
Jahorina
Olimpijska planina Jahorina je udaljena svega 30 minuta vožnje autobusom od centra grada. Na Jahorinu su u okviru XIV Zimskih Olimpijskih igara izgrađene skijaške staze sa ski liftovima, pa predstavlja jednu od omiljenih izletišta Sarajlija, posebno u zimskom periodu. Takođe, gostima su na raspolaganju brojni hoteli."

Mi Sarajlije uvijek pretjerujemo.... ili vi sporo vozite :)

Sapa
04.12.2006, 20:15
Nista prijatelju prelazimo na surfanje, kite, a i skijanje na vodi mi izgleda ko neka alternativa... a tebe bas briga imas 'leteci cilim' :-))

oggy
04.12.2006, 20:42
30 minuta vožnje autobusom

Jel pise koji prevoznik? Kamikaze-tours? :ok:

tataratira
05.12.2006, 08:03
Jel pise koji prevoznik? Kamikaze-tours? :ok:

moja firma :hair: www.gras.co.ba (http://www.gras.co.ba)
mogu ti srediti prvi red, da hvatas finte

tataratira
05.12.2006, 11:40
Nista prijatelju prelazimo na surfanje, kite, a i skijanje na vodi mi izgleda ko neka alternativa... a tebe bas briga imas 'leteci cilim' :-))

joj da je bijeli :ski:

stekan
06.12.2006, 09:56
Zvanično otvaranje zimske turističke sezone u BiH je 16.12. u 12:00 u hotelu Bistrica na Jahorini uz TV prenos na RTRS i FTV.

tataratira
06.12.2006, 10:47
čuj TV prenos, fakat su se uozbiljili..doduse tek od prosle godine su se po gradu ljepili plakati sa reklamom Jahorine, ali pored svega gore bude samo par Sarajlija, vise je raje iz Tuzle, Zenice...sto se tice Federacije

kako su krenuli mogla bi biti univerzalna karta vec dogodine

vampire
10.12.2006, 12:23
jel ima neko neke informacije u vezi snega? ima li snega uopshte ili neka prognoza - kada ce padati?

oggy
10.12.2006, 15:17
Web cam (http://www.go2jahorina.com)

Prije nekoliko dana bilo je bijelo jedno 30-ak metara iznad Zelje, sad kao sto vidis...

Nego, zna li neko hoce li biti onog popusta do 25-og decembra i ove godine? Naravno ako uopste bude snijega.

nemo
10.12.2006, 20:14
Jel ima tamo gore da se iznajmi mountain bike? Idem na skijanje 23.12. pa sve ne verujem da ce biti sega onda, pa sam hteo da se spustam bike-om sa planine.

:smoke:

Matrix
10.12.2006, 23:06
Web cam (http://www.go2jahorina.com)

Prije nekoliko dana bilo je bijelo jedno 30-ak metara iznad Zelje, sad kao sto vidis...

Nego, zna li neko hoce li biti onog popusta do 25-og decembra i ove godine? Naravno ako uopste bude snijega.

A jel ono fica (z-750) na slicki:yay: .
Oggy wellcome na Kop 21.12. treba mi instruktor pozz geografije.

oggy
11.12.2006, 00:06
Haha reklo bi se da jeste, sad dal je 750 ili 850 moglo bi se raspravljati... moji su imali 850, isto bijelog. A ja 'ocu jednog 'vakvog plavog sa sirenom kad porastem:

http://www.geocities.com/nikolic_lj_dragan/Classic/Pandurski.jpg

i naravno vucjaka....

A kakav Kop i pozitivna geografija? Drugarice, malo sam neupucen! :) Bajaga gostuje na Kopu?

tataratira
11.12.2006, 07:23
"i naravno vucjaka...."

vidi mog čopora :smoke:
http://images.fotopic.net/yi4bow.jpg

Matrix
11.12.2006, 10:54
A kakav Kop i pozitivna geografija? Drugarice, malo sam neupucen! :) Bajaga gostuje na Kopu?

Ma ne gostuje (u stvari ne znam:dontknow: ) a "instruktor poz geografije" je upucen tebi kao osobi koja je pozitivna i zna da se za....je :jester: .
Takodje u terminu od 21.12. bice vise "instruktora poz geografije" u najsirem smislu:cug:
Pozz

Dobar ti je fica, a juce sam video i glanc novog "tristaca" kako pegla po auto putu.

oggy
11.12.2006, 12:24
Pogledajte webcam! :sm019: Da parafraziramo Rundeka, "kraj Zelje nema puta, pogledaj sve je bijelo zima je..." :yay: Fico je sad maskirni!

Tataratira, jel to imas siber na fici? ;)

Nego ozbiljno, jel zna neko ima li popusta do 25-og decembra??? Da se izvuce neki vikend?

Milan NS
11.12.2006, 13:48
Teško da ćeš izvući neki vikend ... u nedelju +7 na jahorini ... mada izgleda lepo KONAČNO da pada sneg

Grazer
11.12.2006, 14:01
uh preljepo samo da ostane tako

tataratira
11.12.2006, 14:51
pa pogledajte kameru :o))))

jutros nista, sada nešto bijelo a i u gradu pada kiša :sm019: :ski:

vidimo se gore

Grazer
13.12.2006, 08:20
ne da je zabjelilo,preljepo samo da ostane

tataratira
13.12.2006, 08:43
ja juče išao po sezonsku, na oko je predivno, samo nema dovoljno snijega

vampire
13.12.2006, 10:40
^shta mislish, oce li moci da se skija za vikend?

tataratira
13.12.2006, 10:56
ne znam, ako nista ima dovoljno za najlona pod guz

Tamarica
13.12.2006, 14:19
zna li neko koja je cena ski kera ove sezone na jahorini??? :sm019:

tataratira
13.12.2006, 14:21
ako mislis na kartu, isto k'o i prosle godine
dan 13 e

Sapa
13.12.2006, 21:34
ako mislis na kartu, isto k'o i prosle godine
dan 13 e

Ko ti kazo? Mora da je ona teta sto je morala do frizera na Pale (a ostavila na salteru u Rajskoj cedulju: vracam se za 15-minuta)

tataratira
14.12.2006, 10:12
ma ne, tamo stoji cjenovnik od kraja sezone prosle godine, znači dan 7 evra :o)))

ja imam tetin broj mobitela, snašo sam se u životu ;o)

Sapa
14.12.2006, 10:47
ma ne, tamo stoji cjenovnik od kraja sezone prosle godine, znači dan 7 evra :o)))

ja imam tetin broj mobitela, snašo sam se u životu ;o)

Pa mras, sta ces, kad je teta cesce kod frizerke nego na salteru. :-). A usput sredis jednim udarcem dvije muve: sezonska i nova frizura u jedno. Jel makar imas popust na friz:)

vampire
14.12.2006, 11:59
zashto se webcam (http://www.go2jahorina.com/) ne up date-uje vec 2 dana?:sm008: :awm2: :glavaozid :confused:

tataratira
14.12.2006, 12:13
smrzla sa prvim mrazom, slika je toliko privlačna da je nece mjenjati :o)))

vampire
14.12.2006, 12:47
slika je toliko privlačna da je nece mjenjati :o)))

to sam i ja pomislio

tataratira
15.12.2006, 11:21
proradilo je
strpi se do sutra, biće slika sa otvaranja sezone

Grazer
18.12.2006, 12:58
sta je ovo,samo na jahorini pada snjeg ???