PDA

Pogledati punu verziju : Iskakanje sajle :)



Stevs
28.02.2004, 16:41
Kao najzanimljivije događaje izdvajam onaj iz 93. godine sa Kopaonika kada je iskočila sajla na Dubokoj i iskakanje sa Duboke II čini mi se 92. kada je bila još u test fazi.

Elem klasika uhvatiš se na Dubokoj za tanjir on te podigne od zemlje par santimetra i negde iza prvog skretanja tanjira na onoj najvećoj uzbrdici samo sam osetio manji trzaj i odjednom svi krećemo unazad :D Srećom odmah sam seo u sneg dok je moj brat napravio kolut unazad sa sve rancem, a liku iznad mene je sajla pala baš
po vratu i pokazivao nam je kako ga je bukvalno odrala :( Jedva samo se izvukli kroz onu šumu i onda uz kiseli smeh seli na Duboku II i nadali se da marfijev zakon neće da se obistini :D

Zadnjeg dana zimovanja 92. krenuli smo peške da vidimo kako izgleda mesto gde počinje Duboka II jer su je te godine sve vreme probali ali nije radila dok je na Krčmaru bila postavljena samo žica. Nekako smo stigli do početka žice preko Pajinog presla, dela crvene Duboke i uskom prečicom koja je danas široka kao staza uz naravno gaženje po snegu do struka : :P Razgledali smo malo kad onaj žičničar valjda iznenadjen što je neko došao ponudi da nas izvuče do vrha i mi naravno pristanemo. Sećam se da je žica toliko trzala jer verovatno koturi još uvek nisu bili lepo legli ili šta već da sam mislio da će svakog trenutka da iskoči :) I poslastica je bila na vrhu jer nije postojao ono veliko brdašce za izlazak već smo morali da skačemo sa bar dva metra visine :shock: Lik zaustavi žičaru i kaže skači :D Tako sam bio test vozač Duboke II :D