PDA

Pogledati punu verziju : Iznajmljivanje skija u FR



vucko1
05.12.2012, 13:01
Pozdrav drustvo,

Idemo u Les 2 Alpes za NG i neki od nas bi iznajmili skije tamo.

Ima dosta sajtova za on-line rezervisanje skija i placanje iznajmljivanja. Koja su vasa iskustva sa tim?
Kada se skije rezervisu on-line, cene su navodno sa popustima koji se krecu od 40% pa na vise. Da li je neko iznajmljivao skije na licu mesta? Da li su cene vece?

Kakva je "politika" kada je u pitanju menjanje skija - ako mi npr. ne odgovaraju ili slicno?

Hvala!

dzoninho
05.12.2012, 13:51
Vucko ja mislim da je tamo skuplje da se iznajmi, bar je bilo kada sam ja bio pre 2 god u Sybelles-u.

vucko1
05.12.2012, 14:13
Ove skije koje bih ja uzeo, neki srednji nivo u skladu sa mojim ski-umecem, se krecu oko 60-65 EUR za 7 dana.
Kod nas bi ih platio oko 40-tak. Nije velika razlika u ceni, a primetio sam da po tim ski-centrima u inostranstvu postoji veci izbor, pogotovo za skije duzine 175 cm.

A pravo da ti kazem, nisam ja neki skijas, pa mi se desi da mi ne leze jedne skije, pa onda trazim druge... :dontknow:

Grazer
05.12.2012, 14:27
To onda sam odluci. Da je veci izbor jeste ali da je skuplje jeste. Ako ti se ne da vuci skije iz Bg a ne mrzi te platiti 10-15eur vise onda rentiraj tamo

dzoninho
05.12.2012, 14:32
To onda sam odluci. Da je veci izbor jeste ali da je skuplje jeste. Ako ti se ne da vuci skije iz Bg a ne mrzi te platiti 10-15eur vise onda rentiraj tamo

Upravo tako... :) Ja sam tamo planirao da na dan iznajmim neke offpiste skije, preko 90 struk, jer to nema kod nas ali dok nisam imao svoje, iznajmljivao sam kod nas...

vucko1
05.12.2012, 14:36
To onda sam odluci. Da je veci izbor jeste ali da je skuplje jeste. Ako ti se ne da vuci skije iz Bg a ne mrzi te platiti 10-15eur vise onda rentiraj tamo

Nije meni, na celu tu ski-pricu, problem 15 EUR vise. A i manje mi je cimanje.
Mene samo interesuje ako je neko vec iznajmljivao, da mi kaze da li je to radio on-line ili je na licu mesta birao?
Kada gledma on-line daju kao dobre popuste pa umesto 90 EUR kosta 60 EUR i sl. Ja bih radje izbrao na licu mesta, ali ako je tako skuplje onda cu on-line.

Grazer
05.12.2012, 15:59
ne znam koliko se razumes u skije ali ako znas sta zelis i sta ti treba onda uzmi online, isplati se za tu razliku od 30eur

CrazyKong
05.12.2012, 16:41
Nije meni, na celu tu ski-pricu, problem 15 EUR vise. A i manje mi je cimanje.
Mene samo interesuje ako je neko vec iznajmljivao, da mi kaze da li je to radio on-line ili je na licu mesta birao?
Kada gledma on-line daju kao dobre popuste pa umesto 90 EUR kosta 60 EUR i sl. Ja bih radje izbrao na licu mesta, ali ako je tako skuplje onda cu on-line.

Kontam da ako uzmes kod njih da ce ti izaci u susret tamo pa ti promeniti za neki drugi model iz klase ako ti bas ne odgovara rezervisan.
Cesto nude uz neku manju doplatu i mogucnost menjanja skija da bi isprobao sto vise modela.

Vodi samo racuna, posto u FRA uglavnom ima FRA proizvodjaca...Ne kazem da su loši, čak naprotivm, ali vecina ljudi ovde je navikla ne neke marke koje se slabo "trose" tamo :)

I na kraju ako uzimas i cipele to je jos jedan razlog da tamo uzmes :ok:

vucko1
05.12.2012, 16:50
Kontam da ako uzmes kod njih da ce ti izaci u susret tamo pa ti promeniti za neki drugi model iz klase ako ti bas ne odgovara rezervisan.
Cesto nude uz neku manju doplatu i mogucnost menjanja skija da bi isprobao sto vise modela.

Vodi samo racuna, posto u FRA uglavnom ima FRA proizvodjaca...Ne kazem da su loši, čak naprotivm, ali vecina ljudi ovde je navikla ne neke marke koje se slabo "trose" tamo :)

I na kraju ako uzimas i cipele to je jos jedan razlog da tamo uzmes :ok:

Hvala CrazyKong.
Nisam ja tako dobar skijas da mogu da osetim razliku izmedju proizvodjaca kod iste klase skija :dontknow: Ma ja ni razliku medju klasama skija bas ne razlikujem (ako bas nije nesto ekstremno) :sm022:

Nista, ja cu rezervisati skije on-line (neku srednju klasu), pa ako bude mogucnosti i potrebe pitacu da menjam :yay:

Imam svoje pancerice, pa to nije porblem

plageton
14.12.2012, 10:25
I nećeš ništa pogrešiti.