PDA

Pogledati punu verziju : Bad Gastein



Attention
04.12.2012, 13:34
Je li bio kod u ovom ski centru? Dobro bi mi doslo neko iskustvo za smjestaj i neke preporuke. Hvala

SnowBeliever
11.12.2012, 14:14
I mene interesuje neki info, za neku mozda sledecu akciju,od blizih skijalista u austriji, ovo mi deluje kao najinteresantnije, pored Kals/Matrei u istocnom tirolu... U gastainu, je bila neka moja ekipa, ali ne na skijanju, isli su na kupanje u tim termama, kazu da je jako lepo mestasce, i to ke sve sto znam...

wetmila
12.12.2012, 18:34
Bad Gastein i Bad Hofgastein su dva mesta udaljena nekoliko km, a povezani su sistemom žičara, preko ski centra Angertal. Iz Bad Hofa polazi vozić, a iz Bad Gasteina gondola, a na dalje žičarama. Bio sam u Bad Hofu i čini mi se da je bolji jer je ravan i ima veliki parking ispred početne stanice. Staze su odlično sređene i dobro povezane. Kada je vreme lepo od vrha do Bad Hofa može da se vozi i više od 10 km. U Bad Hofu je odličan bazen sa saunom i vredi otići na kupanje kako unutra tako i u bazenu napolju. lako se stiže do Gastein doline, autoputem posle Filaha postoji odvajanje za Malnic, a odatle auto vozom desetak minuta kroz tunel. U blizini je i Sportgastein za koji važi isti ski pas, ali je potrebno mirno vreme za posetu tom skijalištu koje nije povezano direktno sa prethodnim. Oba mesta su prelepa i svakako ih treba posetiti. O Kalsu je pisano već na stranicama foruma. Svakako treba ići i tamo.

Snowman
13.12.2012, 09:48
Wetmila, moze li jos neki info vezano za cene? Negde sam citao da je mesto za malo jaci standard, pa me interesuje da li je to tacno, spada li u skupa mesta.

SnowBeliever
13.12.2012, 10:04
moje iskustvo sto se tice austrijskih skijalista, govori da su cene skroz uskladjene svuda, kazu da i u St.Antonu mozes da popijes pivo za 3 eura, a to je totalni top austrijskih skijalista...a o prodavnicama za svakodnevne potrebe hrane i da ne pricamo, cene i nize od nasih....e sad mozda smestaj moze da bude negde malo skuplji, ali uvek ima alternative u vidu privatnih, koji su totlano ok sa enama...

wlad
13.12.2012, 11:23
Beliveru u pravu si što se tiče ujednačenosti cena, na AT skijalištima su veoma male ili nikakve razlike što se tiče cena pića/hrane u zavisnosti od ski centra, naravno uvek postoje neki lokali koji su skuplji ali pričam u proseku. Što se tiče smeštaja uvek se uzima neki apartman ili soba u kući / pensionu ;) (manji smeštaji), veći hoteli su po pravilu preskupi osim u totalnoj vansezoni.

SnowBeliever
13.12.2012, 12:12
Upravo tako... ;-)

Attention
14.12.2012, 09:41
Mene samo zanima da li neko ima neki broj gdje je bio, da preporuci neki dobar smjestaj...apartman za 3-5 nije problem samo da je cisto
sto se tice cijena, u Nasfeldu smo se nakupovali svega i svacega :) jeftinije nego kod nas sigurno...ski pas nam je bio oko 40tak e tako da ni u Bad nece biti nista skuplji...eto jedino smjestaj da ne bude drasticno skuplji nego u Nasfeldu gdje je bio 19e :)

SnowBeliever
14.12.2012, 09:59
evo da ti preporucim http://www.tiscover.com/ odlican sajt za smestaj, specijalizovan samo za alpe, pa malo procesljaj, ja sam par puta rezervisao neke apartmane u Kitzbuhelu i okolini, samo pazi kad ukucas destinaciju koja te interesuje, on ti izbacuje i okolna mesta, pa gledaj koja je razdaljina, sve imas lepo objasnjeno
naravno chekira i booking.com nikad se ne zna gde moze da izleti neki ok smestaj

Rossignol 8s
14.12.2012, 10:28
Dobar je tiscover.com , samo treba voditi računa da prilikom filtriranja kriterijuma, daje linear distance. Treba voditi računa jer nekada 10 km linear distance-a može značiti realnih 30-40 km vožnje. Zato obavezno proučiti gde je tačno gasthof/pansion/hotel itd (imas mapu na sajtu sa označenom lokacijom smestaja).
Ovaj sajt je dobar i zato sto ima veci izbor od booking.com (kada su Alpi u pitanju). Mogu se naci i mailovi tih smestaja pa se moze i direktno rezervisati i/ili dogovarati eventualne pogodnosti.

Panzer
14.12.2012, 10:58
Attention, znači ove godine u Bad Gastain. Što si se odlučio za njega? Ja se još razmišljam, gledao sam ove varijante iz Ski Amade, ali mi je zasada Saalbach najvjerovatniji izbor za januar. Malo je dalji, a čini se puno bolji....

ExBaker
14.12.2012, 17:41
Ja sam protiv juzno orijentisanih staza...

wetmila
14.12.2012, 17:41
www.gastein.com (http://www.gastein.com)
www.gastein.at (http://www.gastein.at)

Na njihovoj stranici možete da poručite besplatan katalog sa ponudom za smeštaj i mapama mesta koji vam na kućnu adresu stiže za nekoliko dana a pošalju vam i plan ski staza sa cenama skipasa.

Raspon cena za smeštaj je veliki, ali mislim da je Bad gastein skuplji. Sve zavisi od kategorizacije i lokacije. U Bad Hofu je dobra i ski/bord škola čije su prostorije odmah uz polaznu stanicu. Snabdeo sam se u dolasku u Lidlu u, čini mi se Oberfelahu, na magistralnom putu ka Malnicu, a posle u Zell am Zee-u. Hleb su nam donosili u app.

Attention
18.12.2012, 09:11
pa bio mi je kolega prosle sezone u Gastein i svidjelo mu se pa idemo po njegovoj preporuci a nije ni daleko puno (otprilike kao i za Nasfeld)... Ima 180km staza... Sport, Bad i Hof gastein a ima i jos okolnim mjesta ali za 4 dana je ovo sasvim dovoljno
I hvala svima na pomoci :)

python
30.12.2012, 23:58
Evo da napisem i ja poneko iskustvo... Bili smo u Hofgasteinu (smesteni) pre dve sezone, i to sred februara kad je njima najveca guzva zbog raspusta.. Smestaj nasli preko zvanicnog sajta, mislim da je gastein.at, u centru gradica za oko 350e za nas dvoje kao neki jednosoban stan...
Sto se skijanja tice, 4 od 6 dana smo proveli u selu pored Dorfgastein, koje je u istoj dolini i ide uz ski pass. Busom je mozda 10-15 minuta od HG-a. U tom periodu je bila prevlika guzva u HG i BG, a ovde maltene nigde niko. Vozi gondola do 800-2000 i postoje staze sve do gondole opet, tako da zice maltene nismo ni vatali, jedan spust cca 10km pravih staza bez onih ski puteva i ostalo. Ne znam koliko ima tacno km staza, ali postoji 7-8 ralicitih opcija za spust do gondole...
U sportgastein nismo isli, nije delovao preterano interesanto, a i devojka je tek ucila bord, pa nije bilo smislia vuci je tamo...
Staze u G/HG su bile ok, ali opet zbog guzve maltene ne vozljive.
Po gradicu restorana ima dovoljno, cak i neka picerija koju drzi nas lik, wifi nigde, ali apsolutno, a za uvece nekih pabova nema, eventualno neki gasthaus za par pica.

Otprilike toliko, pa javite ako jos nesto zanima... Inace, neko spomenu Salbah/Hingerglem, definitivno dosta bolja opcija i za skijanje i za "provod", a cena sigurno priblizna.

Mladen
15.08.2014, 01:47
Ako neko hoće da uživa od 14. do 21 marta 2015. u luksuznom apart hotelu za dve osobe u centru Bad Gasteina za 42% nižu cenu od one sa booking.com neka mi se javi što pre na private da objasnim. Ne bih da se reklamiram pa da mi admin obriše post.

ski2ski
07.12.2015, 18:04
Ekipa ide na ski opening od 9.12 do 13.12 ... Ako nekom treba drustvo javite se ... Javljam utiske ... nadam se da ce raditi dovoljno staza.