PDA

Pogledati punu verziju : Novi Atomic vez koji izgleda odnekud poznato



stekan
30.05.2006, 12:51
Od kad su Atomic i Salomon u vlasništvu iste firme, sve više je nagađanja i tračeva vezanih za budućnost vezova unutar firme. Posljednje talasanje na tu temu su Salomon vezovi sa oznakama Atomica.

Ova fotka to naslućuje, a možda se samo neko malo šalio:
422

Poznavaoci Salomonovih vezova će primjetiti da pločica na kojoj stoji pancerica (AFD) nije Salomonova, već je kao na NEOX vezovima (Atomic preuzeo ideju sa Look vezova).
Ovaj prednji vez Salomona je poznat po problemu popuštanja navoja koji podešava širinu bočnih "krila" koja drže pancericu, pa ga je trebalo često provjeravati i dotezati. Možda su to sad napokon riješili.

pop67
30.05.2006, 23:06
Ja mislim Stekane da je Atomic napravio gresku veka ovim potezom preuzimanja oblika Salomon veza i da ce bar na tom polju da se u buduce kotira kao plagijator,ne u smislu kradje(isti je vlasnik)vec kao nedostatak idejnih resenja za sopstveni proizvod koji je davno krscen samo je desetinama puta prekrscavan.Najmanje receno-JAD i BEDA velikana!Licno ga nikada necu kupiti obzirom da pod nazivom Salomon imam nekoliko kompleta ovakvog veza!:sm008:

Misko
31.05.2006, 23:23
Pojma nema ali meni je taj salomonoliki vez vrh, moje iskustvo nije veliko ali njega koliko god da sam divljao, a divljam posteno nisam uspeo da pokidam ili mi je ne daj boze napravio neku drugu nepredvidjenu situaciju.

tataratira
06.06.2006, 11:17
biće da je montaza, daska je presiroka i centar je preblizu
mada pise da je sirina 141 na vrhu a 120 na sredini pa mi je nejasno da su kao skije za cjelac sa tolikim radijusom

stekan
06.06.2006, 12:27
biće da je montaza, daska je presiroka i centar je preblizu
mada pise da je sirina 141 na vrhu a 120 na sredini pa mi je nejasno da su kao skije za cjelac sa tolikim radijusom
Skija jeste za cjelac. Model 06/07. Radijus je 40m. Interesantan detalj su dvije crte za montažu vezova: "central mount" i "classic mount".
425
427

tataratira
06.06.2006, 12:30
po ciframa mi se ucinilo da je radijus mnogo manji
a i od crtica sam mislio da je oznaka centra

tnx, izgleda da je ipak moguće

Misko
07.06.2006, 11:34
. Interesantan detalj su dvije crte za montažu vezova: "central mount" i "classic mount".


Za one koje vole normalno da voze po dubokom je verovatno classic, a central za one koje bi da ga peglaju unazad pa u snow parku pa skokovi okreti....

stekan
28.08.2006, 15:01
Evo gornjih skija i vezova na Atomic-ovom sajtu:
- skije: http://www.atomicsnow.com/atomic.php?id=90&s=32
- vezovi: http://www.atomicsnow.com/atomic.php?id=95&s=14