PDA

Pogledati punu verziju : Ishrana skijasa



ibane
28.11.2012, 01:01
Kombinacija besomucnog plivanja, umerenog trcanja i sredjene ishrane. 20kg za nekih 5 meseci.

Svaka cast :cug:. Kako si sredio ishranu? Neki jelovnik ako imas da postavis ovde ili mi posaljes na PM?

IvanQ
28.11.2012, 01:06
Noom Weight Loss aplikacija za android :)
Unosis sta jedes okvirno, on ti racuna koliko je zdravo i koliko si uneo. Takodje, unosis treninge i na kraju na osnovu svega ti preracuna koliko si smrsao. Meni je bilo super zabavno i motivisalo me odlicno. Kada unosis hranu, postoji zelena, zuta i crvena kategorija. Sto vise zelenog to bolje. Natera te da jedes malo kvalitetnije.

ibane
28.11.2012, 01:13
Android je zakon :ok:. Skinucu bas da probam. Glavni problem mi je da se organizujem posebno kad sam na poslu oko ishrane. Ja sam probao neke dijete i imale su efekta ali do nekle. Ali nisam probao u kombinaciji sa vezbanjem. Tada se postize dobar efekat.

sasacg
28.11.2012, 09:56
Evo jedan forum za sve vas koji hocete da smrsate,nabacite misicnu masu,izgledate dobro na plazi... http://www.realx3mforum.com/smf/

Lynx
28.11.2012, 11:52
Evo jedan forum za sve vas koji hocete da smrsate,nabacite misicnu masu,izgledate dobro na plazi... http://www.realx3mforum.com/smf/

Onda da i ja preporučim ovaj http://www.xsport.rs/forum/index.php?www

Ima odličnih tema i mnogo informacija oko ishrane, samo treba čitati i većina odgovora se nađe, kad se malo uđe u materiju onda diskutovati o konkretnim stvarima.

Misk0
28.11.2012, 13:16
Slazem se da je puno sporta sa manje jela idealno ali za one koji nemaju mogucnosti ili vremena za puno sporta, probajte Dukan dijetu (http://www.dukandiet.co.uk/). Ja sam skinuo 14 kg za 2.5 meseca, vratio 2 i drzim se na tome vec nekoliko meseci.

Samo ne preporucujem pred skijanje, prvih mesec dana nisam imao energije uopste, dok se telo nije malo naviklo na drugi rezim ishrane. Posle je bilo ok.

IvanQ
28.11.2012, 13:17
Uopste ne mora puno sporta. Trcanje 4 puta nedeljno u trajanju od 30-45 minuta je ok. Za mrsavljenje je bolje laksi tempo a duzi trening.

sasacg
28.11.2012, 13:20
Nije stvar u tome da se jede manje,vec da se ne jede ono sto ne valja (prosti seceri,masti...,a da se poveca unos proteina,kvalitetnih UH...ali da ne filozofiram,imate forume,pa bacite pogled za detalje

SRB_PI
28.11.2012, 20:28
прости шећери су добри за брз опоравак јер је пут варења много краћи и одмах иду у крв и у мишиће; масти су важне у исхрани јер имају веома битну изграђивачку улогу (хормони, ћелијски зид, провитамин Д...); вишкови ових једињења (неутрошени за енергију и изградњу се нагомилавају у поткожном ткиву у виду капљица неутралних масти, или сала); долазимо до протеина, дугих полипептидних ланаца, чије је варење сложено и много дуже траје у односу на претходне две класе, предност је што даје много више енергије; а опасна мана је та што се продукти метаболизма (сви протеини који се не утроше за изградњу разграђују на сличне оне производе ко и протеини који су учествовали у ослобађању енергије, моторички рад мишића), ИЗБАЦУЈУ ПОМОЋУ ВОДЕ!!! вишак соли, који су продукт метаболизма протеина доводи до песка, каменчића, камена и каменчина у бубрезима...

треба јести од свега по мало и сходно физичком напору и добу у којем се налазите..
Ја нпр за дооручак пре скијања једем 6 јаја, 2 виршле, пар листова сланине и корн флекс, ручам на стази (то само у Бугарској јер су цене нормалне), шкембе чорбу, свињски бут са хлебом и пијем чај, док за вечеру једем све редом :)
висок око 187 и телесна маса око 90 (мање више без грама сала)
али ја растем и поред протеина који су ми неопходни за раст и развој, потребне су и масти и онда у целој тој причи је превелик луксуз користити протеине за енергију. бар смо ми из биологије учили да кад организам крене да троши протеине за енергију, знак гладовања и може доћи до опасних поремећаја...

HEROES
28.11.2012, 21:22
Jel`se vi spremate za Olimpijadu,ili sta...?

sasacg
28.11.2012, 21:35
прости шећери су добри за брз опоравак јер је пут варења много краћи и одмах иду у крв и у мишиће; масти су важне у исхрани јер имају веома битну изграђивачку улогу (хормони, ћелијски зид, провитамин Д...); вишкови ових једињења (неутрошени за енергију и изградњу се нагомилавају у поткожном ткиву у виду капљица неутралних масти, или сала); долазимо до протеина, дугих полипептидних ланаца, чије је варење сложено и много дуже траје у односу на претходне две класе, предност је што даје много више енергије; а опасна мана је та што се продукти метаболизма (сви протеини који се не утроше за изградњу разграђују на сличне оне производе ко и протеини који су учествовали у ослобађању енергије, моторички рад мишића), ИЗБАЦУЈУ ПОМОЋУ ВОДЕ!!! вишак соли, који су продукт метаболизма протеина доводи до песка, каменчића, камена и каменчина у бубрезима...

треба јести од свега по мало и сходно физичком напору и добу у којем се налазите..
Ја нпр за дооручак пре скијања једем 6 јаја, 2 виршле, пар листова сланине и корн флекс, ручам на стази (то само у Бугарској јер су цене нормалне), шкембе чорбу, свињски бут са хлебом и пијем чај, док за вечеру једем све редом :)
висок око 187 и телесна маса око 90 (мање више без грама сала)
али ја растем и поред протеина који су ми неопходни за раст и развој, потребне су и масти и онда у целој тој причи је превелик луксуз користити протеине за енергију. бар смо ми из биологије учили да кад организам крене да троши протеине за енергију, знак гладовања и може доћи до опасних поремећаја...

uh,uh ... ima dosta stvari koje si napisao i o kojima bi mogli da raspravljamo,ali me mrzi da raspredam iste stvari na dva foruma...uglavnom-uh energija,proteini gradivna materija. sve je potrebno za normalno funkcionisanje organizma,ali treba razgraniciti proste i slozene uh i potrebu za njima (prosti dizu insulin i pozeljni su posle treninga sa tegovima i za popunu glioogenskih depoa),zatim zasicene i nezasicene masti,brz i sporiji protein... opet sam oduzio. malo gledam iz ugla fitnessa,a ne obicnog coveka i njegovih potreba. ugl za skijanje,vecinu ovoga ne morate da znate

SRB_PI
28.11.2012, 22:00
не спремам се за Олимпијаду, само сам био пажљив на часу биологије :)
пут разградње свих шећера је исти: крвљу се преноси само моносахариди, који ,,дижу'' инсулин...

Од свега по мало и умерено, ако видите да сте гладни, убаците ужину, ако видите да губите на телесној маси, мало појачате оброк. Ако вам се исхрана заснива на протеинима, а мало сте старији, дакле остаће вишак који морате да избаците водом и то би било то :)
Али поред исхране, веома су битне базичне припреме, о којима би боље мого да вам прича мој тата, ал он није баш за загрижен за форуме. Све у свему питајте неког ко је завршио ДИФ или неку вишу тренерску ;)
Нпр. ја сам због лоших припрема у последњих годину дана 3 пута лечио парцијалну руптуру бицепса (лева, десна, лева :) ), а тренирао сам рукомет...

trendo
29.11.2012, 00:02
Evo sta je napisao profesor interne medicina na kragujevackom medicinskom fakultetu,
ili jos bolje receno ugledni penjac na +8000m, dr Dragan Celikovic


Saveti
Što je neko više na vrhu, više shvati da "vrh" ne postoji
Nensi Barkus (US književnica 1881-1982)

Sport je teška stvar. Tu se dobija i gubi.
Kardashion - skok motkom

Održavajte telesnu težinu

Održavajte Body mass index BMI na 18,5 do 25!
BMI se izračunava kao količnik telesne težine/kg i kvadrata telesne visine (m2)
Primer: osoba teška 60kg, visoka 165cm, njen BMI = 60 / 1,65 x 1,65 = 22

Idealan obim struka za žene treba da je manji od 80cm (max 88cm)
a za muškarce 94cm (max 102cm)

Ukoliko imate problema sa sa tt, najbolje je da dugoročno smanjite kalorijski unos a povećate fizičku aktivnost.

Vrhunski sportista ulaže veliki napor, odriče se mnogo stvari, trenira i kada jako boli, često je odvojen od porodice, a pre uspeha prođe mnogo neuspeha... Ko nije spreman na to ne treba da ulazi na vrata vrhunskog sporta, već da se bavi sportom koliko mu je lepo.

Posetite sajtove:
Antidoping agencija Srbije - www.adas.rs
Svetska antidoping agencija (WADA) - www.wada-ama.org
Suplementi - www.suplementi.org.rs
Udruženje za medicinu sporta Srbije - www.smas.org
Pansport - www.pansport.eu
www.kalorije.net

PRAKTIČNA SPORTSKA ISHRANA

IZRAČUNAVANJE BAZALNOG METABOLIZMA BM/24h:

Računanje za muškarce:

66,47 + (13,75 x kg težine) + (5 x cm visine) - (6,76 x god života) = BM za muškarce

Računanje za žene:

655,1 + (9,56 x kg težine) + (1,85 x cm visine) - (4,68 x god života) = BM za žene

IZRAČUNAVANJE DNEVNE ENERGETSKE POTROŠNJE (EP)

1. Prvo se izračunava BM/24h = BM : 24 = BM/1h

2. Izračunavanje EP/24h
koeficijenti: spavanje - 1
trening - 7
posao, škola, uobičajena dnevna aktivnost- 2,5
odmaranje - 1,5

BM/1h x br sati spavanja x 1 = kcal
BM/1h x br sati treninga x 7 = kcal
BM/1h x br sati rada posao x 2,5 = kcal
BM/1h x br sati odmaranja x 1,5 = kcal
_________________________________________________
Dnevna EP 24h = kcal

Trening ne povećava BM x 2-3 puta, već samo BM + 20-30%
Najveći deo metabolizma troši se na termoregulaciju i rad vitalnih organa.

Nauči da čitaš etiketu na proizvodu koliko ima kcal/100g
Iznenadićeš se da flaša Coca Cole ima 1000 kcal
pakovanje kikirikija 500 kcal
Onda ćeš shvatiti koliko kalorija unosimo neprimetno

Ono boldovano sam ja boldovao

Ko oce malo vise o Celi http://cela.rs/

trendo
29.11.2012, 00:03
Momak iz Pirota, sve si u pravo, cak i to da je to sve za tebe koi imas 19 godina, a oni sto imaju preko 30 pa i vise nek se preracunavaju

SRB_PI
29.11.2012, 00:14
математика иде на преписивање, да се не памти :)
а остало:

:yay::sm019::sm018::dziveli:

ibane
29.11.2012, 00:55
Au al ste se raspisali :ok:. Nema me ceo dan i op rasplamsa se diskusija. Evo ja imam predlog a to cu da da odradim da napravim novu temu Ishrana skijasa.

zloglasni
29.11.2012, 04:13
Moja formula je 3P

Pasta , pahuljice ,pirinac,- whole grain ako ste u mogucnosti

Posle skijanja voce,protein i malo masti.

Experimentisite i nadjite formula koja VAMA najvise odgovara.90% stvari koje su nas ucili na DIF-u su sada ili totalno opovrgnute ili dobrim delom.

skiman
29.11.2012, 08:18
Hehehehehehe.........prije skijanja obavezno doručak: jaja na masti sa ćvarcima,beli hleb, mleko, ručak: svinjska rebarca i pomfrit sa pivom naravno, većera-nema većere-samo voće....pa pitali ste za ishranu skijaša....:sm011:

Markoos
29.11.2012, 08:35
alal ti ćufte, baš onako kako i većina nas to čini kada smo na skijanju :)

CrazyKong
29.11.2012, 10:40
Zaboravili ste jos na kraju dorucka Nutelu :sm017:

Milos011
29.11.2012, 11:04
Zaboravili ste jos na kraju dorucka Nutelu :sm017:

Pa gde na skijanje bez Nutele....?!?!

Jedan drugar je pojeo 3 velike (ako se ne varam svaka po 750g) za 7 dana skijanja.

Panzer
29.11.2012, 12:36
Hehehehehehe.........prije skijanja obavezno doručak: jaja na masti sa ćvarcima,beli hleb, mleko, ručak: svinjska rebarca i pomfrit sa pivom naravno, većera-nema većere-samo voće....pa pitali ste za ishranu skijaša....:sm011:

ajde, doručak jak, ok. Ali taj ručak bi trebao na kraju skijanja. Poslije ručka, posebno kada se nakrka malo više, pa još pivo... sve to oko 13-14h... ko će onda poslije na stazu. Ove sezone ću to izbjegavati. A opet, ko će odliti onim finim austrijskim kolibicama, pa još kad zamiriše dok si na stazi :smoke:
Bolje je:
- Doručak - oko 7-7 i po najkasnije. Svega (jaja, hljeba, pršute, iha....)
- Na stazu u 9. Pauza oko 13h, ali samo nešto slatko + piće, kafa i slično
- Ručak, ili večera, kako dođe, na kraju skijanja- oko 4-5
- Kasnije još malo voća

Markoos
29.11.2012, 14:45
- Kasnije još malo voća

To jos malo voca kasnije se podrazumeva, samo u zavisnosti u kom "agregatnom" stanju :sm021: :dziveli:

Ivan Bgd
29.11.2012, 15:28
:dziveli:
pa kuvano voće - šljiva, grožđe
i to samo iz medicinskih razloga
:sm018:

CrazyKong
29.11.2012, 16:18
ajde, doručak jak, ok. Ali taj ručak bi trebao na kraju skijanja. Poslije ručka, posebno kada se nakrka malo više, pa još pivo... sve to oko 13-14h... ko će onda poslije na stazu. Ove sezone ću to izbjegavati. A opet, ko će odliti onim finim austrijskim kolibicama, pa još kad zamiriše dok si na stazi :smoke:
Bolje je:
- Doručak - oko 7-7 i po najkasnije. Svega (jaja, hljeba, pršute, iha....)
- Na stazu u 9. Pauza oko 13h, ali samo nešto slatko + piće, kafa i slično
- Ručak, ili večera, kako dođe, na kraju skijanja- oko 4-5
- Kasnije još malo voća

Meni nikako nisu jasni ljudi koji prekidaju skijanje da bi rucali.
Ok neka kraca pauza za pice i sendvic, ali komplet rucak u trajanju od 1h...ne razumem.
-propustas 1 sat skijanja
-staze su oko 13h puste
-oladis se potpuno
-treba skijati punog stomaka

Ivan Bgd
29.11.2012, 16:40
Ni meni.
Imam dovoljno vremena u gondoli da pocepam cokoladu ili mozda i sendvic ako ponesem i popijem malo soka. I još i odmorim.
U kafanu sam samo 1 svratio na dnu staze Sache u Tinju i to da bih samo malo ugrejao noge na kaminu, a gle čuda kamin bio samo u delu za rucavanje i tu da bih se kao ogrejao na brzinu pocepam šniclu sa pomfritom , a oni mene pocepaše za 30 eur ko drumski razbojnici:sm022:
:sm018:

IvanQ
29.11.2012, 16:52
Ma na stazi samo cokoladice i neki sok. Pauze nema!

Grimani
29.11.2012, 17:26
Ma na stazi samo cokoladice i neki sok. Pauze nema!
Skijashki post :D stalno praktikujem na stazi :D
Kad skijam samo na zici stavim nesto u usta(uglavnom bonzite i voda). Jednom sam na brzaka pored terrain parka sherovao Croque Monsieur.
(http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Ffrenchfood.about.com%2Fod%2Fcroqu emonsieurrecipes%2Fr%2Fbasic.htm&ei=oYq3UJGzBIXOsgaR1YDoCA&usg=AFQjCNFqHk5NjsuOzutQARGozn3zpJyCaw&sig2=3g3LspyG4vvJ6cyVu5ci8Q)Sto se tice dorucka, obilno svasta. Ruchak takodje ali posle skijanja i naravno vecera.

trendo
29.11.2012, 19:24
Meni nikako nisu jasni ljudi koji prekidaju skijanje da bi rucali.

:ok:

Skijashki post stalno praktikujem na stazi
Kad skijam samo na zici stavim nesto u usta(uglavnom bonzite i voda).

osim mene poznajem jos nekog koi ide sa mnom i isto praktikuje

IvanQ
29.11.2012, 19:43
Ja retko imam drustvo za takvo besomucno celodnevno skijanje, ali tu je uvek iPod ;)
Mada, kad me iscimaju, svratim na kafu negde na 20 minuta.

Grazer
29.11.2012, 21:38
Uvjek pravim pauzu za rucak oko pola 1. nema nista lepse sesti napolje, greje sunce i odmorim jedno pola sata, naklopam se i onda pun snage se vratim na teren.

Markoos
29.11.2012, 22:00
Pola sata ili sat pauze da se nakrkas i ides dalje punim tempom nije bas najpametnije resenje, ali dobro skontao sam da si mlad pa ne kapiras neke stvari. Slazem se sa Crazy-em za izgubljeno vreme na skijalistu u koliko toliko prime time-u. Bolje je i pametnije da se vratis u hotel sat ranije nego da to potrosis kad na stazama nemanikoga.

Grazer
29.11.2012, 22:05
Ko prica o krkanju, daleko od toga. jedna solja tople cokolade ili neka corbica cisto da ugreje i onda dalje. kad sam bio mlad i ja sam samo daj sto vise, nema pauze. Sad kad sam stariji uzivam u svakom delu skijanja maksimalno a deo sklijanja je i popodnevna pauza za corbu ili toplu cokoladu

ibane
30.11.2012, 01:00
Obavezna pauza za sendvic i mozda jos nesto a ako sam na Kopaoniku onda pod obavezno se svraca na krofne i kuvano vino u Rtanj. To jedino kad sam bio u Banskom pre 7-8 godina pa smo svracali na full rucak ali posle toga treba vremena da se to provari. Sad neka laksa varijanta. A inace cokoladice i bonzite bas i nisu prakticne ako se nose u rancu jer se stvrdnu pa mozes zube da polomis. Neki drugi predlog sem krem bananica :kez:? I ja posle hocu da smrsam :glavaozid.

ibane
30.11.2012, 01:05
BTW niko ovde nije spominjao kao jedno od glavnih da kazem "poslastica" koje se zimi jedu ili zimska salata a to je kiseo kupus :sm022:. Inace jel ste stavili kupus za ovu zimu :D?

ovomoze
30.11.2012, 12:35
Prva asocijacija na skijašku užinu, bar za mene:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=oIlMRjFt7es

Misk0
30.11.2012, 12:45
Obavezna pauza za sendvic i mozda jos nesto a ako sam na Kopaoniku onda pod obavezno se svraca na krofne i kuvano vino u Rtanj. To jedino kad sam bio u Banskom pre 7-8 godina pa smo svracali na full rucak ali posle toga treba vremena da se to provari. Sad neka laksa varijanta. A inace cokoladice i bonzite bas i nisu prakticne ako se nose u rancu jer se stvrdnu pa mozes zube da polomis. Neki drugi predlog sem krem bananica :kez:? I ja posle hocu da smrsam :glavaozid.

Nije bitno sta jedes dok skijas, bitno je sta jedes ostalih 11 meseci godisnje ;)

Ivan Bgd
30.11.2012, 13:40
Obavezna pauza za sendvic i mozda jos nesto a ako sam na Kopaoniku onda pod obavezno se svraca na krofne i kuvano vino u Rtanj. To jedino kad sam bio u Banskom pre 7-8 godina pa smo svracali na full rucak ali posle toga treba vremena da se to provari. Sad neka laksa varijanta. A inace cokoladice i bonzite bas i nisu prakticne ako se nose u rancu jer se stvrdnu pa mozes zube da polomis. Neki drugi predlog sem krem bananica :kez:? I ja posle hocu da smrsam :glavaozid.

Čokoladu i čokoladice nosim u unutrašnjem džepu i ne ledi, samo nestaju:sm021:
Zimus sam vodu nosio u rancu ali sam flašice zamotao u fleece i nije bila ledena.:cug:
:sm018:

skiman
30.11.2012, 17:46
Ko daje na skijanju sve od sebe, treba i da jede......:sm011: Jel hočete još da vas ložim???:jester: Svinjska mast sa čvarcima debelo namazana na kruh i crni luk (pa može i češnjak)....mmmmm...nema boljeg....skije same idu.....:sm011: (nedaj bože da ti se podrigne.....odmah je skijalište rezervirano samo za tebe):hair:

Markoos
30.11.2012, 18:00
A ako ostane cvaraka ili slanine ostatak ide na donju plohu pa da vidis onda kako ide :)

Grazer
30.11.2012, 20:00
A ako ostane cvaraka ili slanine ostatak ide na donju plohu pa da vidis onda kako ide :)
Moj rodjak to redovno radi ali postavlja se pitanje koliko bas djeluje

ibane
30.11.2012, 23:56
Prva asocijacija na skijašku užinu, bar za mene:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=oIlMRjFt7es

Mmmmmmmmmmmmm moze :ok:

ibane
01.12.2012, 00:04
Čokoladu i čokoladice nosim u unutrašnjem džepu i ne ledi, samo nestaju:sm021:
Zimus sam vodu nosio u rancu ali sam flašice zamotao u fleece i nije bila ledena.:cug:
:sm018:

Ma polomim ih ili zgnjecim pa jos ako se otope onda ni na sta ne lice. Za vodu u rancu imam ovako nesto

http://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/deuter-streamer/10016/p

samo zna da zaledi. Imam i drugi sa neoprenom ili kako se vec zove ali nikako da uzem da ih iskombinujem.

ibane
01.12.2012, 00:06
Ko daje na skijanju sve od sebe, treba i da jede......:sm011: Jel hočete još da vas ložim???:jester: Svinjska mast sa čvarcima debelo namazana na kruh i crni luk (pa može i češnjak)....mmmmm...nema boljeg....skije same idu.....:sm011: (nedaj bože da ti se podrigne.....odmah je skijalište rezervirano samo za tebe):hair:

A jel stavljate vi u Sloveniji kiseo kupus kao sto je obicaj ovde kod nas :)?

skiman
01.12.2012, 18:48
Nego šta, svaka familija koja da nešto na sebe ima u podrumu bure kiselog kupusa ..........i u njega ukopamo po nekoliko glavi kupusa...tek toliko, da se nađe za novogodišnje sarme....jedemo ga u salati sa uljem od tikve (ne znam, kod nas se to zove bučno ulje-znam da toga vi nemate, al isto znam da kad ga probate odmah hočete flašu tog ulja za sebe)....onda se jede uz pečene kobasice, krvavice i slićnu jaku hranu, isto tako uz pržene jetrice....a naravno napravi se i neki segedin gulaš.....Ma sama dijetalna hrana, uz koju mi navire slina na usta....:sm018: Sportska /skijaška prehrana..o tome se radi....

ibane
02.12.2012, 00:36
Nego šta, svaka familija koja da nešto na sebe ima u podrumu bure kiselog kupusa ..........i u njega ukopamo po nekoliko glavi kupusa...tek toliko, da se nađe za novogodišnje sarme....jedemo ga u salati sa uljem od tikve (ne znam, kod nas se to zove bučno ulje-znam da toga vi nemate, al isto znam da kad ga probate odmah hočete flašu tog ulja za sebe)....onda se jede uz pečene kobasice, krvavice i slićnu jaku hranu, isto tako uz pržene jetrice....a naravno napravi se i neki segedin gulaš.....Ma sama dijetalna hrana, uz koju mi navire slina na usta....:sm018: Sportska /skijaška prehrana..o tome se radi....

Pa skiman od samog citanja ide voda na usta a kamoli da se proba :sm021:. Mozemo mi vama juznjacki kupus da izvozimo a da uvozimo to ulje od tikve :ok:.

ibane
02.12.2012, 01:20
Obavezna pauza za sendvic i mozda jos nesto a ako sam na Kopaoniku onda pod obavezno se svraca na krofne i kuvano vino u Rtanj. To jedino kad sam bio u Banskom pre 7-8 godina pa smo svracali na full rucak ali posle toga treba vremena da se to provari. Sad neka laksa varijanta. A inace cokoladice i bonzite bas i nisu prakticne ako se nose u rancu jer se stvrdnu pa mozes zube da polomis. Neki drugi predlog sem krem bananica :kez:? I ja posle hocu da smrsam :glavaozid.

Ako koza laze, rog ne laze :sm004:

skiman
02.12.2012, 08:10
Pa skiman od samog citanja ide voda na usta a kamoli da se proba :sm021:. Mozemo mi vama juznjacki kupus da izvozimo a da uvozimo to ulje od tikve :ok:.

Da se zna o čemu je govora....ovo mi zovemo Štajersko crno zlato (Štajerska je pokrajina u SLO gdje ja živim sa glavnim gradom Mariborom, gdje su sada jake demonstracije protiv gradonačelnika/župana idiota Kanglera, koji neče da odstupi. Sutra su največe demonstracije u historiji Maribora pod sloganom Gotof je (slično kao srbski pokret Otpor i vaš slogan Gotov je sa kojim ste bacili Miloševića)....) ...

sasacg
02.12.2012, 10:40
:sm022: ako ce da vam bude kao nama posle Slobe,ja ga ne bih dirao :D :D :jester:

Grazer
02.12.2012, 11:02
kern oil ili budevino ulje je nezamenjiv dodatak salati, bez toga ne mogu da zamislim salatu

gevara
02.12.2012, 11:14
Gdje nabavljaš i koliko plaćaš? Ima li kod nas?

Sapa
02.12.2012, 11:56
:sm022: ako ce da vam bude kao nama posle Slobe,ja ga ne bih dirao :D :D :jester:
Dobar
:D

Grazer
02.12.2012, 12:03
Gdje nabavljaš i koliko plaćaš? Ima li kod nas?
Mislim da ima u merkatoru. Inace kupujem u Austriji

skiman
02.12.2012, 12:06
kern oil ili budevino ulje je nezamenjiv dodatak salati, bez toga ne mogu da zamislim salatu
Tako je .......u Steiermarktu je to "Kuerbiss kern ol"......Ja mislim, da bi ga trebali nači u Tušu ili Merkatoru......Od ovih što se prodaju najbolji je od Gee Slovenska Bistrica (ali nigjde u trgovinama nećete naći 100 %, jer se prodaje samo salatno ulje u razmeru 60/40 % mešano sa bijelim uljem) .....mi uzimamo
100 % kod seljaka....:ok:

Grazer
02.12.2012, 12:18
To je kod njih nacjonalni dodatak salatama, bez toga nema salate a i ja sam se s godinama navukao

gio
02.12.2012, 12:45
Kao što ja od kad sam jednom probao "aceto balsamico" da stavim u salatu. Od tad ako stavim bilo koje obično sirće, kao da sam stavio razređivač. ;)

Što se ovog bučnog ulja tiče, Slovenci su ga, koliko vidim, i registrovali kao slo proizvod u eu pa sad postoji Slo ulje i At ulje.
Pogledaću ovih dan kod nas u mercatoru/rodi da li ga ima. Kolika cena može da se očekuje? Ako nema, moraću na neki vikend na Krvavec na skijanje i šoping ulja. Što se mora, nije teško. ;)

Za skiman-a
Pazite samo koga ćete da namestite umesto ovih sad. Da se ne zaj***** kao mi pa da posle nekoliko godina opet vam se vrate ovi isti kao bumerang, samo presvučeni.
Još nešto, od kad u Slo jeziku imate slovo ü?

skiman
02.12.2012, 14:21
To je kod njih nacjonalni dodatak salatama, bez toga nema salate a i ja sam se s godinama navukao

A šta misliš, kako je to kod nas??:smoke:

skiman
02.12.2012, 14:32
Kao što ja od kad sam jednom probao "aceto balsamico" da stavim u salatu. Od tad ako stavim bilo koje obično sirće, kao da sam stavio razređivač. ;)

Što se ovog bučnog ulja tiče, Slovenci su ga, koliko vidim, i registrovali kao slo proizvod u eu pa sad postoji Slo ulje i At ulje.
Pogledaću ovih dan kod nas u mercatoru/rodi da li ga ima. Kolika cena može da se očekuje? Ako nema, moraću na neki vikend na Krvavec na skijanje i šoping ulja. Što se mora, nije teško. ;)

Za skiman-a
Pazite samo koga ćete da namestite umesto ovih sad. Da se ne zaj***** kao mi pa da posle nekoliko godina opet vam se vrate ovi isti kao bumerang, samo presvučeni.
Još nešto, od kad u Slo jeziku imate slovo ü?

Tog slova mi nemamo....zato ga i ne pišem....Cena pola litre tog ulja je kod nas u Hoferu 6 e.....nije baš jeftino.....Tako je , austrijanci su pi...deli, kada smo ga mi registrirali, jer smo uspeli dokazati da je izvorno Štajersko ulje naše...oni mugu imati svoje Steiermarkishe kurbiss kern oel...(što je u stvari isto)...Čisto sumnjam, da češ ga dobiti na Krvavcu, jer Ljubljančani i okolina, ga ne upotrebljavaju u salati, mada se u večim trgovinama i kod njih dobije...

:sm023:http://www.youtube.com/watch?v=B_3QFUGQ31I Što se tiče ovih demonstracija.....ovu gamad treba sve promjeniti, svi su imali ruke u pekmezu, klasična klientelističko-nepotistička hobotnica, koja je ugrabila jedan tako lijepi grad što je Maribor....ali največi problem je baš u tome, da ako svu ovu političku gamad kod nas promjenimo nemamo ama baš ni jednog političara, za kojeg bi mogli reći, da je pošten...nadam se da če sutra sve proteči bez nekih velikih izgreda-mada čisto sumnjam:sm023: Ovo je totalni off, i jaz se zbog toga iskreno izvinjavam...

gio
02.12.2012, 15:19
Tog slova mi nemamo....zato ga i ne pišem....Cena pola litre tog ulja je kod nas u Hoferu 6 e.....nije baš jeftino.....Tako je , austrijanci su pi...deli, kada smo ga mi registrirali, jer smo uspeli dokazati da je izvorno Štajersko ulje naše...oni mugu imati svoje Steiermarkishe kurbiss kern oel...(što je u stvari isto)...Čisto sumnjam, da češ ga dobiti na Krvavcu, jer Ljubljančani i okolina, ga ne upotrebljavaju u salati.

Ako budem dolazio, biće to autom pa mogu i do Maribora posle skijanja. :) Samo da me 22.12. ne dohvati neka revolucija ili šta slično. Prošli put kad sam bio u Slo počeo je rat posle 5 dana.
:-D

Što se tiče tog slova, video sam da ga delo koristi. Zato mi je bilo čudno.

trendo
02.12.2012, 16:44
Obavezna pauza za sendvic i mozda jos nesto a ako sam na Kopaoniku onda pod obavezno se svraca na krofne i kuvano vino u Rtanj. To jedino kad sam bio u Banskom pre 7-8 godina pa smo svracali na full rucak ali posle toga treba vremena da se to provari. Sad neka laksa varijanta. A inace cokoladice i bonzite bas i nisu prakticne ako se nose u rancu jer se stvrdnu pa mozes zube da polomis. Neki drugi predlog sem krem bananica :kez:? I ja posle hocu da smrsam :glavaozid.

debeli ali srecni :sm011:

ibane
03.12.2012, 00:44
debeli ali srecni :sm011:

Ali Trendo to nije ZDRAVOOOOOOOO :sm018:. Treba da budemo siti a vitki (ima emisija na jednoj televiziji) :sm004:.

Grazer
03.12.2012, 09:22
A šta misliš, kako je to kod nas??:smoke:
Ma bjeste Slovenci :sm004: Sve zivo patentiraste iz komsiluka, od bivse juge do austrije sve ste prisvojili :ok:

skiman
03.12.2012, 11:46
Ma bjeste Slovenci :sm004: Sve zivo patentiraste iz komsiluka, od bivse juge do austrije sve ste prisvojili :ok:

Samo vi pravovremeno patentirajte Leskovačke čevape i pljeske...da vam ih ne oduzmu Bugari...:sm011:

Grazer
03.12.2012, 11:50
Ili Bugari ili Makedonci, neko ce ih maznuti :)

trendo
03.12.2012, 15:44
... siti a vitki (ima emisija na jednoj televiziji) :sm004:.

ma to je samo marketingski trik
istina je vitki i gladni :smoke:

skiman
03.12.2012, 19:25
Ili Bugari ili Makedonci, neko ce ih maznuti :)

Pa kad su najbolji.....apropo: ovaj naš još uvijek nije Gotof....mamicu da mu j...m http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/3-mariborska-vstaja-vodni-top-ze-v-stajerski-prestolnici

http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2012120305858091

Sada leti i helikopter iznad nas.....ko u ratu....:sm022:

Direktni prenos: http://www.livestream.com/fbprenos

gio
03.12.2012, 19:44
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2012120305858091

Sada leti i helikopter iznad nas.....ko u ratu....:sm022:

Direktni prenos: http://www.livestream.com/fbprenos

Ne valja vam taktika. Ovi što se gađaju sa policijom su ubačeni da vam naprave haos od demonstracija. Ne treba vam fizički sukob jer od policije niste jači a od upada u zgradu opštine nećete imati koristi. Policija se neće samo skloniti da od opštine napravite lomaču. Efekat će imati samo duži gradjanski pritisak. Ovako će vas marginalizovati i postaćete samo grupa "slučajnih prolaznika".

skiman
03.12.2012, 19:50
Ne valja vam taktika. Ovi što se gađaju sa policijom su ubačeni da vam naprave haos od demonstracija. Ne treba vam fizički sukob jer od policije niste jači a od upada u zgradu opštine nećete imati koristi. Policija se neće samo skloniti da od opštine napravite lomaču. Efekat će imati samo duži gradjanski pritisak. Ovako će vas marginalizovati i postaćete samo grupa "slučajnih prolaznika".

Ma znam.....ali ne mogu da vjerujem, da jedan mamjmun drži u šahu čitavu državu....BTW ovaj pritisak traje več mesec dana...mentalu jedan KANGLER.... :sm022::sm022::sm022::sm022::sm022:

gio
03.12.2012, 20:07
Pa nije jedan. Da je sam već bi bio gotof. :couto:
Nisu oni tu na vrhu zato što im se hoće tek tako nego jer je to profitabilno a zbog para se mnogo loše stvari rade. Ne samo u MB.

skiman
03.12.2012, 20:56
Pa nije jedan. Da je sam već bi bio gotof. :couto:
Nisu oni tu na vrhu zato što im se hoće tek tako nego jer je to profitabilno a zbog para se mnogo loše stvari rade. Ne samo u MB.

...moderni politički mainstream....:couto:

ibane
04.12.2012, 00:04
ma to je samo marketingski trik
istina je vitki i gladni :smoke:

Trendo vidis da je istina tamo negde :smoke:

ibane
06.12.2012, 00:19
Ajmo kikiriki, semenke ...:sm021:

trendo
06.12.2012, 16:57
flaša Coca Cole ima 1000 kcal
pakovanje kikirikija 500 kcal
ccc

bolje slanina, bar znas sta jedes

ibane
07.12.2012, 00:12
flaša Coca Cole ima 1000 kcal
pakovanje kikirikija 500 kcal
ccc

bolje slanina, bar znas sta jedes

I to sto kazes :ok:.

Grazer
08.12.2012, 11:29
Jucer je bilo jedno predavanja o ishrani sportista u Domu vojske i koka kola nula bambija. Cola ima jako malo ugljena hidrata u nista natrija tako da bi posle nje jos vise dehidrirao i nicemu ti ne bi sluzila.
sve u svemu bio bi jos umorniji nakon sto bi ju popio

gevara
08.12.2012, 11:47
Čije vojske?

Grazer
08.12.2012, 15:37
U beogradu

sasacg
08.12.2012, 17:09
koka kola ima malo UH???

inace seceri su takodje ugljeni hidrati...a cola ima skoro 120g secera po litru...

inace taj secer nije dobar ni za sta

Grazer
08.12.2012, 20:02
da ali postoje razlicite vrste secera, nije svaki secer ono sto tebi treba. Pogotovo sto ovde govorimo o picu koje pijes ZA VREME skijanja

trendo
08.12.2012, 20:57
Jucer je bilo jedno predavanja o ishrani sportista u Domu vojske i koka kola nula bambija. Cola ima jako malo ugljena hidrata u nista natrija tako da bi posle nje jos vise dehidrirao i nicemu ti ne bi sluzila.
sve u svemu bio bi jos umorniji nakon sto bi ju popio

Slozio bih se , ali i ne bih.

Slozio bih se oko bambija, stvarno zasluzuje nulu

ne bih se slozio sa onim oko dehidracije
moja iskustva su suprotna, a veruj mi stavio sam se u vise prilika na granici izdrzlivosti u nekoliko sportova koima se bavim, nemas pojma koliko brzo vraca organizam u normalu.
Ali moram priznati da i ostala gazirana pica to rade, ali koka kola najbolje.

Sto se tice pica na skijanju svakako moja preporuka je caj bez secera

OSIM PIVO NARAVNO

ibane
08.12.2012, 22:24
Koliko sam ja citao preporucuje se voda i samo voda

IvanQ
08.12.2012, 22:25
Bolji od vode su Isostar i slicni izotonici.

Grazer
08.12.2012, 23:13
Voda je najbolja za gasenje zedji ali najlosi za energetsku obnovu za vreme fizickog napora


Bolji od vode su Isostar i slicni izotonici.
S njima oprezno. Moraju se kombinovati s vodom inace su mac s dve ostrice

gevara
08.12.2012, 23:21
Šljivin nektar, kratki trzaj :).

ibane
13.12.2012, 23:37
Jel trzaj iz zgloba :cug:?

IvanQ
13.12.2012, 23:58
Voda je najbolja za gasenje zedji ali najlosi za energetsku obnovu za vreme fizickog napora


S njima oprezno. Moraju se kombinovati s vodom inace su mac s dve ostrice

Pazi, ne treba preterivati. Ja leti praktikujem uz bajs. Tada dok vozim popijem litar ili mozda nesto preko, ali sve to traje u proseku oko 2h. Zimi vec nije toliko potrebno, ali kad se navucem, onda pijuckam na plivackim treninzima obicno :)