PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)



Strane : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

wlad
25.11.2010, 09:47
Slažem se da to kvari prirodan ugođaj, ali čim je odlučeno da se pravi turistički centar u NP tu je kraj (što nije samo kod nas slučaj, i napolje je dobar deo ski centara napravljen u nekom parku prirode, NP i sl.).

Mislim da planinu (u celini, ne njen donji deo) još više ruže žičare i dalekovodi, postrojenja za veštački sneg i (veštačke) akomulacije. Smeštajni kapaciteti aktivno utiču na zagađenje, smeće, otpadne vode itd...

Sorry na offtopicu.

pailhead
25.11.2010, 10:35
Zar nije neki nacionalni park sprecio da se esplace kelly jos poveca spajanjem sa nekim drugim centrom?

Nikolino
25.11.2010, 13:25
Kome god pomenem da za 8 dana skijanja treba 200 eur (10/sezoni + PP u Brzecu), obicno mi kazu "ih, pa za te pare mogu da letujem". Da ne pominjem opremu (Atomic sx9 + pancerice b-tech80, naocare, stapovi i rukavice 175 eur). Mislim da ljudi u Srbiji i dalje nemaju naviku da skijaju i bave se sportom. Vecina radije ide na more da ne radi nista, nego da se smrzava na planini. Tako da ponekad ni popusti ne znace puno.
Pre dve godine 7 PP na Jahorini (smestaj uz samu stazu) + prevoz + 8d skipass kostali 178 eur i nisam nikoga nasao da ide sa mnom, nego sam isao saam. Tako da mi nista ne znaci skipass za 8300 kad nemam sa kim da idem.

sev
25.11.2010, 14:31
E zato nadjes zenu koja voli skijanje i odlicno skija, pa uvek imas drustvo:dziveli:.

Sala, naravno - ali ima i malo zbilje. Meni je bas tako :sm018:.

oggy
25.11.2010, 15:08
Zar nije neki nacionalni park sprecio da se esplace kelly jos poveca spajanjem sa nekim drugim centrom?

Jes, Vanoise, inace je valjda postojao neki ultra-megalomanski plan o povezivanju cijele Tarentaise doline (EK, Paradiski, Tri Doline).

Nemanjus
25.11.2010, 15:56
E to bi bilo izazov obići za 6 dana! :sm011:

Nikolino
26.11.2010, 00:45
E zato nadjes zenu koja voli skijanje i odlicno skija, pa uvek imas drustvo:dziveli:.

Sala, naravno - ali ima i malo zbilje. Meni je bas tako :sm018:.
To je dobro za drustvo, al za finansije...:sm022:

sunCica
26.11.2010, 00:54
To je dobro za drustvo, al za finansije...:sm022:

Mudro zboriš, generalno žene loše utiču na finansije!!!

wlad
26.11.2010, 21:02
Offtopic, ali nisam mogao da odolim ;), Ilie Năstase koji je bio profesionalni teniski igrač jednom je dao izjavu:


I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife.

:D

wlad
27.11.2010, 11:05
Nije loše :yay:

5722

KOKOBIL
27.11.2010, 15:22
Offtopic, ali nisam mogao da odolim ;), Ilie Năstase koji je bio profesionalni teniski igrač jednom je dao izjavu:



:D
Naravoucenije = drz se lopova ,bezi od zene:sm022:

dr_kolew
27.11.2010, 16:32
nije loše :yay:

5722

uopste nije lose ,bice to predivna zima,jos samo da se domorodci urazume i da pocnu da gosta smatraju za nesto vredno i za nesto sto moze opet da se vrati a pri tom povede jos 2-3 dodatna turista-naravno dobrom pricom i lepim iskustvima sa kopa...e to bi bilo sjajno.

braneso
27.11.2010, 21:17
E opet javljaju da će da dune jugo, i otopljenje... pa će sve da se otopi, a novi sneg tek za nedelju dana (ili više)... Zadnje tri godine stalno strepim od j*b**og juga, a idem na zimovanje tradicionalno 02. ili 03 januara. Ja ne znam, nekad je u ovo vreme bilo sve okovano ledom, nisi se mogao probiti preko Brzeća već smo išli na Jošaničku banju, uopšte se nije dovodilo u pitanje da li će biti snega u januaru. To je bio najbolji termin (i najskuplji kao i sad) za skijanje... Prošle godine sam doživeo jugo 3 dana i temperature do 15 stepeni u sred januara... sve počelo da se topi, staze počele da se zatvaraju , blato sam zaobilazio svuda na stazi... Svi smo molili Boga za malo snega i hladnije vreme, i pao neki sneg taman da ne propadne zimovanje... Ako tako bude i ove godine ozbiljno ću da razmislim o narednom zimovanju na Kopu... Evropa okovana snegom a ovde kod nas ništa..., ova klima je stvarno otišla u k.... Džaba i topovi ako nije hladno... I opet molim Boga za malo zime u januaru...

average
28.11.2010, 00:56
Iz mnogih razloga, pa i ovog izmedju ostalog - Kopaonik ce (narocito posle ukidanja viza) ostati za pametne ljude super varijanta za vikend skijanje. Odes ko covek sa porodicom preko, provedes odmor (raspust) ne razmisljajuci o elementarnim uslovima, a posle kad se ukaze prilika, par slobodnih dana pa ko covek tokom nedelje kad nema nikoga, iskijas se na Kopu. Ako nema mogucnosti za slobodne dane, tu je opet vikend...dzabe topovi ako ugreje

sunCica
29.11.2010, 10:21
Tako sam se nadala ovom vikendu, ali dobro udario jugo pa ću se nadati i sledećem!!!

akole
29.11.2010, 15:24
Koliko se vidi sa kamera KG je dobio korpe...

Teško da bi i da je bilo više snega pustili skijalište jer nije sve zavešene koliko se vidi sa ovih nihovih kamera.

ski&sun
29.11.2010, 15:58
Koliko se vidi sa kamera KG je dobio korpe...

Teško da bi i da je bilo više snega pustili skijalište jer nije sve zavešene koliko se vidi sa ovih nihovih kamera.
Radovi su skoro gotovi, 6-osed je dobio korpe i u toku su test voznje, ali nisu postavljene sve korpe vec samo nekoliko. Uskoro ce i Krst i Suncana dolina dobiti korpe. Bice skijanja :-)

akole
29.11.2010, 23:48
Radovi su skoro gotovi, 6-osed je dobio korpe i u toku su test voznje, ali nisu postavljene sve korpe vec samo nekoliko. Uskoro ce i Krst i Suncana dolina dobiti korpe. Bice skijanja :-)

ski&sun
Odgovorio sam na sunCicin komenter (http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=49710&postcount=1515) koji se odnosio na prošli vikend i sada mislim da je bilo više snega nebi otvorili skijalište.

Ali se nadam da će ispuniti zacrtane planove o otvaranju sezone posle 1. decembra :sm017: a naročito u naredna dva vikenda i ako bude minusa da pokažu malo tu snežnu artiljerilju na delu.

Naravno da se pokrije tih 70% staza a kažu da može za tri dana i da nema pravog snega :yay:

wlad
30.11.2010, 00:00
Nešto se mislim, kada bi upalili svu tu artiljeriju (70% skijališta) da bi se akomulacija posisala za pola dana - nadam se da grešim :dontknow:

akole
30.11.2010, 00:18
Pa što su rekli da za tri dana pokrivaju snegom 70% skijališta i to do neke visine dovoljnje za bezbedno skijanje ako će potrošiti akumulaciju za pola dana?
Možda je samo to teorija kao eto to može ali nemamo vode dovoljno:sm022:

wlad
30.11.2010, 00:42
Pa to su ti oni teorijski kapaciteti, kao što je ukupan kapacitet žičara 30000skijaša na sat, a onda ih pitaj koliki je kapacitet staza na sat a oni neće ni znati šta si ih pitao ;). Ne kritikujem, odradili su super posao, samo neka tako nastave, ali ako im je ona jedna akomulacija jedina, to je ipak "jezerce". Mislim da je bolje da sledeće godine naprave veće akomulacije nego da šire sistem zasnežavanja na istoj akomulaciji.

To za tri dana je verovatno kapacitet topova, a znam da je bila priča i sa starim osnežavanjem da je akomulacija nedovoljna da pokrije to..

zloglasni
30.11.2010, 02:23
Nema sanse da krenu da pokrivaju sve staze odjenom to niko ziv ne radi.Pokriva se jedna po jedna ili u vecim centrima po 2-3 i mole se bogu da u medjuvremenu padne neki sneg.Tako da na otvaranju treba ocekivati karaman i eventualno centar.

sunCica
30.11.2010, 06:06
ski&sun
Odgovorio sam na sunCicin komenter (http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=49710&postcount=1515) koji se odnosio na prošli vikend i

Komenter je pisan juče i odnosio se na vikend 04-05. Pomislila sam da nisu završili i da neće pustiti, a ovako ko zna možda i odem. Zvaću druga koji radi tamo da mi kaže šta radi, šta ne i kakvo je stanje na terenu u petak pa se možda i otpravim tamo u subotu!

ski&sun
30.11.2010, 09:11
Koliko se ja secam, postoje 2 jezera iz kojih se topovi snabdevaju vestakom, jedno je kod Malog Karamana, a drugo jezero je u dnu Krcmara, ili se varam. Morao bih da proverim. Najveci problem na Kopu je temperatura i jugov vetar. Evo juce je bilo 10 stepeni preko dana, i jugo je duvao tako da je sve odneo :-(
Ipak nam ostaje da se molimo vremenskim prilikima vise, nego li ljudskim faktorima :-)

Pozdrav.

shomi
30.11.2010, 20:15
Čujem da se postavljaju nove žičare na Kopu, na Karamanu čak i neke sa šest mesta… A uvodi se i novi sistem za osnežavanje, tako da ni sa snegom neće biti problema. Kada se na to doda da je cena ski pasa 9400 din, i da nema smaranja sa putarinama i dugim putovanjem, ja znam gde ću ići ove zime :)

Panzer
30.11.2010, 20:21
U, shomi, ne zezaj... Kad si to čuo?

pailhead
01.12.2010, 01:08
Pre 153 strane?

legga
01.12.2010, 08:16
Ako neko ide na Kop danas za skipass neka javi da li ima u prodaji onaj famozni 10/sezoni.

wlad
01.12.2010, 11:06
Ko je pažljivo pratio ovu temu, tj. priču o ski passovima znao bi da se isti sada ne prodaju na Kopaoniku - džaba će ići jer neće imati od koga da ga kupi.

Da ponovim za one koji su spavali na času ;), ski passovi će na planini biti u prodaji onda i samo onda kada krene sezona, dakle kada krenu žice tada će čike i tete koje rade na šalterima tamo i sedeti - do tada će sedeti kući...

Disco
01.12.2010, 13:32
Zvao ja Skijalista Srbije pre jedno mesec dana, jos kad je izasao cenovnik Ski pasa za sezonu 2010/2011.
Receno mi je da mogu da kupim Ski pas, al samo na Kopaoniku, iako stanujem 100m od kancelarije Skijalista Srbije na Novom Beogradu.
-"Ok, nije problem, isplati mi se da odem dole i da kupim porodicni Ski pas u predprodaji ... Nego idem na zimovanje sa jos par drugara, jel mogu da ponesem i njihove slike pa da kupim 10/sezonski ski pas i za njih?"
-"Naravno gospodine, samo ponesite slike u digitalnoj formi, na flesu ili ih narezite na CD"

I tako sam se ja ponadao da cu kupiti:

2 skipasa za odrasle u porodicnom paketu 10/sezonski - 7.900 x 2 komada = 15.800
1 skipas za dete u porodicnom paketu 10/sezonski - 5.100
3 skipasa za odrasle (obican paket) 10/sezonski - 8.300 x 3 = 24.900

Ukupno = 45.800 dinara za nas sestoro.
________________________________________


E sad...
Skijalista Srbije u jednom momentu sa svog sajta brisu ponudu 10/sezonskog ski pasa i za normalan i za porodicni paket, i naravno ponovo ih zovem da pitam sta se desava.

E ovog puta isti covek mi kaze da 10/sezonski ski pas i dalje moze da se kupi u predprodaji do 11.decembra, ali samo onaj ko dodje dole da se skija i slika se na licu mesta. Znaci prica o slikama u elektronskoj formi vise ne pije vodu.

Ja naravno nisam planirao da vodim nikoga dole samo po ski pas, a pogotovo ne dete od 7 godina, posto tesko podnosi krivine (citaj povraca), te sad matematika ispada ovako:

1 ski pas za odrasle u obicnom paketu 10/sezonski - 8.300 (to sam ja ako odem dole)
1 8-dnevni skipas za dete u u sred sezone - 7.500
4 skipasa za odrasle 8-dnevni u sred sezone - 11.600 x 4 = 46.400

Ukupno = 62.200 dinara za nas setoro.
________________________________________

Razlika od prve informacije do druge je skromnih 16.400 dinara
Zasto?

Meni je jasno da su Skijalista Srbije formirala ovaj cenovnik i mogucnost kupovine po 50% nizim cenama do 11.decembra kako bi promovisali skijanje u ranoj fazi sezone i privoleli sto veci broj skijasa da dodje na Kop,
ali kako je moguce da to promene kako im se cefne. Mislim, mi smo uplatili vec smestaj, i sad se ispostavlja da treba da izdvojimo jos 16.400 dinara vise.
Rekao bih da je to u najmanju ruku neozbiljno, a i sta ti ljudi promovisu ako iz cenovnika brisu najpovoljnije ponude? (koje jos uvek vaze za one koji su to procitali na vreme i zvali da se raspitaju....)
Jos sad ova informacija od Wlada:
"Ski passovi će na planini biti u prodaji onda i samo onda kada krene sezona, dakle kada krenu žice tada će čike i tete koje rade na šalterima tamo i sedeti - do tada će sedeti kući... "

Posle ovog iskustva, moje odusevljenje iz oktobra meseca o povoljnom skijanju na Kopu (koji smo dugim vecanjem izabrali u trci sa Gasteinom u Austriji) je spalo sa 10 na 0.

Dakle ko je ovde lud?

Hocu svoje pare, necete da me prevarite!

I hocu sneg (bar metar)!

pailhead
01.12.2010, 21:52
Ludi smo i mi i oni. Mi koji uplacujemo 3 meseca unapred smestaj, da bi skijali po blatnjavom karaman grebenu. Oni koji ovako posluju. Ja sam planirao cak i da organizujem put do kopaonika, i da kupim taj 10/sezoni i da se prakticno obavezem da bar deo iskoristim na kopanoiku. Za nedelju dana idem u francusku, u februaru pa do kraja u italiju, i videcu u januaru najverovatnije na jahorinu.

Grimani
01.12.2010, 23:58
cuo sam da je besplatan ski pass od 12. decembra par dana. da li je to istina? a sto se tice Kopa ne znam, Jahorina je keva i sto kaze >pailhead< skijam na karamanu...inace bio sam na kopu pre vise od deset godina i iz nekih nostalgicnih razloga odlucio sam da odem opet krajem januara i u to vreme radio je samo krug zicara karaman/pancic/duboka...nema turista pa ne moze sve a za sta ja placam punu cenu ski passa, haos.cuo sam cak da su polovinom februara kao smanjili cenu ski passa ali bezobrazno umanjili cenu u ponedeljak kad su vec turisti kupili za celu nedelju....inace docicu na kop i ove dine ali na 2 ili tri dana i to low cost jer drugacije ne vredi, bolje na neka druga mesta ici.
@pailhead
Jahorina februar, najbolje :) preporucujem apartmane Kosuta (http://www.apartmanikosuta.com/) iza hotela Kosuta

legga
02.12.2010, 09:39
Snega za skijanje verovatno nece biti do 11. decembra kad ima navodno traje predsezona. A i ako bude, nece pustiti zice da ne bi prodali skipass po navedenim cenama. Tako da mi nije jasno zbog cega su istakli cene skipassova u predsezoni kad nemaju nameru da ih prodaju. Veliki su to prevaranti

legga
02.12.2010, 09:42
Na Kopu nema nista besplatno. Upravo sam zvao eSeSovce na Kopaoniku gde su mi potvdili da nece biti prodaje skipassova dok ne padne sneg, sto nam dalje govori da je predprodaja cista prevara. A sta je tek sa ljudima koji su uplatili otvaranje sezone... Zesce su prevareni

Snowman
02.12.2010, 14:36
Posle jako ostrog e-mail-a koji sam poslao direkciji Skijalista Srbije, u vezi neozbiljnosti i nepostovanja predsezonskih obecanja u vezi ski pass-a 10/sezoni, na moje potpuno iznenadjenje sam primio poziv (u potpisu mail-a je stajao moj broj telefona) od izvrsnog direktora S.S. gospodina Dejana Ljegnaic-a, koji mi se vise puta izvinio, zahvalio na informaciji i uverio da je na Kopaoniku otvoreno prodajno mesto na kome se vec moze kupiti pomenutu ski pass.
Iznenadjen sam, jer sam poslao sam taj e-mail iz cistog besa, ali eto izgleda da ce skijaska pravda biti zadovoljena. Ziveli!!!

sunCica
02.12.2010, 15:30
Posle jako ostrog e-mail-a koji sam poslao direkciji Skijalista Srbije, u vezi neozbiljnosti i nepostovanja predsezonskih obecanja u vezi ski pass-a 10/sezoni, na moje potpuno iznenadjenje sam primio poziv (u potpisu mail-a je stajao moj broj telefona) od izvrsnog direktora S.S. gospodina Dejana Ljegnaic-a, koji mi se vise puta izvinio, zahvalio na informaciji i uverio da je na Kopaoniku otvoreno prodajno mesto na kome se vec moze kupiti pomenutu ski pass.
Iznenadjen sam, jer sam poslao sam taj e-mail iz cistog besa, ali eto izgleda da ce skijaska pravda biti zadovoljena. Ziveli!!!

:yay::sm017::yay::sm017: - za tebe

Jel mogu ja sad kao glupa plavuša da pitam šta je na kraju utvđeno kako važi ovaj 10/s ski pas deset nevezanih dana u sezoni ili 10 vezanih dana?
Ako je 10 nevezanih ja bih u subotu ujtru utovarila sanke i zaputila se tamo!

chaghaboo
02.12.2010, 16:31
@Snowman

Koje prodajno mesto je u pitanju?

goranvu
02.12.2010, 17:17
:yay::sm017::yay::sm017: - za tebe

Jel mogu ja sad kao glupa plavuša da pitam šta je na kraju utvđeno kako važi ovaj 10/s ski pas deset nevezanih dana u sezoni ili 10 vezanih dana?
Ako je 10 nevezanih ja bih u subotu ujtru utovarila sanke i zaputila se tamo!

Moralo bi biti da su nevezani dani, jer ista ta karta ima da se kupi i u srcu sezone, kada ima i obična desetodnevna karta. Dakle, ako su vezani dani, onda ta sezonska karta nema smisla.

Ali opet, znamo gde živimo, tako da je pitanje ipak legitimno, da ne bude posle da je u pitanju ipak jadac. Jer ne zaboravimo da su ovu opciju uklonili iz cenovnika. Nije neobično da vam u istoj firmi jedni kažu jedno, a kad dođete na konkretan šalter službenica vam kaže drugo.

wlad
02.12.2010, 17:28
Daj ljudi čitate li vi nešto ili mora da se ponavlja stalno ista priča?? :glavaozid

Pa bilo je na ovoj temi bar 9 puta o tome: 10/sezona je isto kao i da imaš 10 jednodnevnih ski passova. Pored njega ima desetodnevni koji je vezan.

Prodaje se cele sezone, ova lepa cena je u predsezoni (50% popusta) i može da se kupi samo lično na Kopaoniku. Ako kupujete na sajmu imate 10% popusta ali na sezonsku cenu ski passa.

akole
02.12.2010, 19:53
@Snowman

Koje prodajno mesto je u pitanju?

Ako ne bude snega biće dosta vremena da se obiđu svih 5 prodajnih mesta,
i da se nađe ono pravo.:glavaozid
Po logici stvari uplatno mesto u upravnoj zgradi bi bilo ono pravo, zar ne???

A karaman se zavrteo sa većim brojem korpi uz lep sunčani dan ...

sunCica
02.12.2010, 23:00
Pa bilo je na ovoj temi bar 9 puta o tome: 10/sezona je isto kao i da imaš 10 jednodnevnih ski passova. Pored njega ima desetodnevni koji je vezan.


Izvini, ali nisam pratila i bilo je asimetričnih informacija i samo sam htela ponovo da pitam kako na kraju to izgleda.

braneso
03.12.2010, 00:17
Izvini, ali nisam pratila i bilo je asimetričnih informacija i samo sam htela ponovo da pitam kako na kraju to izgleda.
...Ma neka si ti pitala... i ne moraš da se izvinjavaš... Nekad čovek nema vremena da vrti prethodne postove (a ova tema je najobimnija)... ovako je mnogo brže zar ne? ;) Pozdrav za Wlada koji je tu uvek da priskoči... :ok:

wlad
03.12.2010, 00:25
Nema frke :), samo prevrti malo temu sledeći put ;).

ski&sun
04.12.2010, 02:16
A na Kopu sneg pada kao lud...... :dziveli:

bozza
04.12.2010, 10:57
Ja cu sutra na planinu pa javljam sta sam napravio

Marco
04.12.2010, 14:49
A na Kopu sneg pada kao lud...... :dziveli:
Ali jugov :))

ski&sun
04.12.2010, 18:34
Ali jugov :))
Da znas da jeste :)
Ali pada jos uvek i hladno je, tako da videcemo na sta ce ovo izaci.

wlad
04.12.2010, 20:25
Taj je i najbolji za podlogu, lepi se kao lud i sabija pa neće vetar da ga otera...

legga
05.12.2010, 00:03
Ski pas 10dana u sezoni kupljen. Radno vreme prodajnog mesta od 8-15h.

lordnex
05.12.2010, 00:20
Ski pas 10dana u sezoni kupljen. Radno vreme prodajnog mesta od 8-15h.

po ceni od 8300?



da proverim za svaki slucaj :)

vrkemrke
05.12.2010, 00:24
Extra!Treba li slika?

wlad
05.12.2010, 00:48
Slikaju te na šalteru. I slika se nalazi u Kopaoničkom ski data sistemu...

Marco
05.12.2010, 01:47
Vikendom prodajna mesta ne rade,samo radnim danima!I ako su hteli da izbegnu davanje tog deset dana kroz sezonu nisu uspeli :)) Morali su da ga odobre da ne pukne bruka i sramota :))

legga
05.12.2010, 09:47
Vikendom prodajna mesta ne rade,samo radnim danima!
Rade svekai dan! Ja bio juce

pailhead
05.12.2010, 14:26
Jel iko pitao da li mogu da im se donesu fotografije. Jel ide neko ovih dana?

sunCica
05.12.2010, 17:29
Ja ću ih zvati sutra da pitam oće li raditi u subotu. Ako budu radili u subotu ja idem gore, ako ne, onda ću videti možda odem u utorak ili četvrtak.

Snowman
05.12.2010, 18:05
Juce je na Kop-u bas vejalo. Ski pass 10/sezoni je spreman, samo jos da otvore zice. Postoji mogucnost da ce se to desiti sledeceg vikenda. Covek koji radi na prodajnom mestu SS nam je rekao da ce sredinom nedelje krenuti sa proizvodnjom vestackog snega, ako temperature dozvole, a valjda ce i padati sneg...

bozza
05.12.2010, 19:43
Danas bio i uzeo onaj famozni deset u sezoni, 8300din, slikaju te gore, mozes da uzmes vise komada naravno za sebe, kaze lik sa saltera kao bice neka kontrola al od tog verovatno nema nista, nema guzve. Mogu cekovi, kartice, kes

goranvu
05.12.2010, 20:47
I kako čovek posle da ne bude internetski zavisnik kad ima ovako kvalitetne informacije? ... :)

pailhead
06.12.2010, 05:09
Da li moze neko meni da uzme taj ski pas?

sunCica
06.12.2010, 10:14
Zvala sam šalter i potvrdio mi je čovek da će protavati 10/s i sledeće subote!!! JEEJ

Nikolino
06.12.2010, 11:26
Da li moze neko meni da uzme taj ski pas?
Jel nas zezas?

Nikolino
06.12.2010, 11:31
Ima izgleda za skijanje u subotu.

sev
06.12.2010, 11:58
Ja sam gore od cetrtka :yay:

goranvu
07.12.2010, 10:58
Niko ne spominje ekološku taksu za ulazak u NP. Nema toga još?

legga
07.12.2010, 12:32
Niko ne spominje ekološku taksu za ulazak u NP. Nema toga još?
Mislim da je to ostalo samo kao predlog. U subotu, kada smo mi bili, niko nam nista nije trazio da platimo.

pailhead
07.12.2010, 18:09
jel nas zezas?


???










.........

KOKOBIL
07.12.2010, 18:15
Zvala sam šalter i potvrdio mi je čovek da će protavati 10/s i sledeće subote!!! JEEJ
pa prodavace ih do kraja sezone ,samo po punoj ceni :sm022:

goranvu
07.12.2010, 19:37
U četvrtak ili petak idem sa još jednim ortakom na Kop da uzmemo 10/s. Ima mesta za još dvoje. Ko je zainteresovan za podelu troškova za prevoz neka mi se javi na PM. Polazak ujutro oko 8h iz Beograda, povratak istog dana. Tek sutra uveče ću znati idemo li u četvrtak ili petak.

wlad
07.12.2010, 23:32
Izvor: Skijališta Srbije

Novine u ski centru Kopaonik

Skijališta Srbije su za posetioce ski centra Kopaonik za ovu sezonu pripremile brojne novine. Skijalište je od ove sezone bogatije za jednu šestosednu i dve četvorosedne žičare. Na lokaciji Karaman greben postavljena je nova šestosedna žičara, kapaciteta 3 hiljade skijaša na sat, čime je povećan kapacitet ove žičare za 600 skijaša na sat.
Postojeći četvorosed sa Karaman grebena premešten je na lokaciju Sunčana dolina. Kapacitet ovog četvoroseda je 2070 skijaša na sat. Izgrađena je i nova četvorosedna žičara „Krst“, kapaciteta 2018 skijaša na sat. Uz pomenutu žičaru, napravljene su i dve nove staze, koje su po kategoriji blage za sve skijaše početnike i one sa malo slabijim skijaškim umećem.
Postavljena su i dva vezna ski lifta između Karamana i Malog karamana, kapaciteta po 700 skijaša na sat.

U ovoj sezoni sistemom za veštačko osnežavanje pokriveno je oko 70 posto skijališta. Postojeći sistem je nadograđen i pokrivaće staze: Sunčana dolina, Malo jezero, Krst, Krčmar, Kneževske bare, Mali Karaman, Marine vode, Karaman i pripadajući ski putevi, što čini dodatnih 20 km osneženih staza.

Za bezbednost svih skijaša i ove sezone, u saradnji sa Skijalištima Srbije, brine Gorska služba spasavanja i pripadnici MUP-a. Radi što boljeg zbrinjavanja eventualno povređenih skijaša, u saradnji sa VMA otvoren je trauma centar sa najnovijom medincinskom opremom, rendgen aparatom, hemijskom laboratorijom i stacionarom, a dežurni ortoped je na raspolaganju svim posetiocima ovog ski centra.

P.S.
A KGB je "kao" do sada imao kapacitet 2400skijaša/h, a sada 3000, jeste imao kapacitet ali su ga držali u prvoj brzini (i sami se hvale kako ova nova žica ide duplo brže - a 6sed je umesto 4seda, to znači da bi kapacitet trebalo da bude 3 puta veći - realno ;).

akole
08.12.2010, 00:21
P.S.
A KGB je "kao" do sada imao kapacitet 2400skijaša/h, a sada 3000, jeste imao kapacitet ali su ga držali u prvoj brzini (i sami se hvale kako ova nova žica ide duplo brže - a 6sed je umesto 4seda, to znači da bi kapacitet trebalo da bude 3 puta veći - realno ;).

KGB je imao onu traku za "ubrzavanje" koja je realno pravila probleme početnicima pa je kapacitet bio prepolovljen. Sada bi trebalo da se znatno poveća protok.

Da li je Sunčana Dolina kraća od starog KGB kada je nominalni kapacitet manji ili je mozda manje korpi? KGB je bio 2400 a S.D. je 2050. Možda kasnije dodaju još koju korpu pa povećaju kapacitet, kada se "razradi" zica.

sonesone
08.12.2010, 00:52
cuo sam da ako bude snega u nedelju besplatan ski pas??? da li je to moguce?

andrijapajic
08.12.2010, 10:54
hehe, rasciscavaju oko stanice za KGb :)

akole
08.12.2010, 15:42
hehe, rasciscavaju oko stanice za KGb :)

menSeCini da je malko raščišćeno u odnosu na pre par dana :ok:

Dal se i tebi menSeCin isto?

akole
08.12.2010, 15:47
A i krst je raščišćen...:ok:

Sada samo sneg da padne:yay::sm019:i pokrije kaljugu

Grimani
08.12.2010, 18:55
CUO SAM DA JE dz SKI PASS SAD ZA VIKEND NA KOPU! DA LI JE TO ISTINA?ZNA LI NEKO NESTO?

akole
08.12.2010, 19:34
CUO SAM DA JE dz SKI PASS SAD ZA VIKEND NA KOPU! DA LI JE TO ISTINA?ZNA LI NEKO NESTO?

Jest džaba dva dana skijanja (1.850din regularno) ako platis 150€ kod čika Koleta u MK Anđeli ili malo više za grand.

pailhead
08.12.2010, 22:33
Digao sam ruke od kupovine 10 dana/sez posto nisam u mogucnosti da odem licno. Drugar je bio danas gore na kopaoniku ali su se ovi toliko usplahirali zbog mogucih malverzacija da se kaju sto su ikada uopste to ponudili. Zvao sam danas i SS da im kazem sta mislim.

Mislim da bi svi barem sa ovog foruma trebalo s vremena na vreme da ih zovu i da im isto tako kazu.

A na kraju krajeva, ne znam sta da mislim. Cini mi se da se ovde ocajno vodi posao, ali nisam siguran da li je to namerno, ili su jednostavno takvi.

Oni su se izgleda zaleteli sa tim ski pasom, pa se sad kaju sto su to uradili misleci da gube novac pri svakoj kupovini tog ski pasa. A to je, bar po mom skromnom misljenju, dijametralno suprotno stvarnoj situaciji.

kicblo
08.12.2010, 22:37
Nisam te shvatio pailhead, da li to znaci da je tvoj drugar probao da uzme skipass i za tebe ali nije mogao ili nesto 3?

pailhead
08.12.2010, 23:03
Rekao mi je da dobro razmislim posto su ga gore preplasili. Dok je bio gore zvao sam skijaliste srbije da se uverim da li su stvari zaista tako GLUPO postavljene kao sto jesu. Ne znam ni da li sam se razocarao kada su potvrdili ili ne, posto se nisam bas ponadao da ce biti drugacije.


Dakle, ako se kupi vise od jedan takav ski pas, mora da se potpise neka izjava da cete goreti u paklu ako ga budete nekom prodali ili dali. Na osnovu informacija koje sam dobio iz SS, verujem iskreno da ce stvarno poostriti kontrolu kad je rec o ovim ski pasovima.

Ispizdeo bih da me neko tera da skidam kacigu, masku i brile da se zamagle, da bi nesto proverio, ako sam sve uredno platio. Ali u Srbiji kontam da je sve moguce i da ih briga za svoje korisnike, jer ocigledno mogu da postoje i bez nas.

Po svemu ovome sto sam cuo, zakljucio sam da je rizicno koristiti ovaj pas na tudje ime.

I da se razumemo, nisam besan zato sto je to nemoguce, vec zato sto takav pas nije pusten u prodaju i van kopaonika... jos u junu mesecu.

Marco
09.12.2010, 01:11
E ne treba nikakva izjava i to,ja sam uzeo 3 ski pass-a 10/sezonu!Slikali su me,dao svoje ime i prezime i to je cela procedura!Sto se provere tice bice je jer ce onda prvi cuveni lopatasu da ga kupe po 830 za dan a da ga prodaju 2000 dinara a ko ga je kupio za sebe nema razloga da se plasi!Jedino mora da se sacuva fiskalni racun u slicaju da ski pass zakuje ili ako se izgubi bez fisklanog racuna se ne moze reklamirati i to je sve!Hvala Bogu da su pustili ovo jer te ski pass kosta 830 dinara i to je stvarno vise nego ok za nas koji volimo ovaj sport!
Za vikend je skijanje besplatno ;)

Nikolino
09.12.2010, 01:15
@pailhead, zato sam te pitao jel zazas. Posto smo vec pisali o tome da svako sebi mora kupiti ski pass. Rece mi cika iz SS da oni fotografisu, a ne da im se donosi fotografija i da ce biti proveravanja, u sta pomalo sumnjam. Kad bi taj 10/sezoni svetleo na zici drugacije od drugih, kao npr. za decu, pa da onda obrate paznju i po potrebi provere, a ovako, ne znam kako ce im pasti na pamet da zaustave nekoga i provere ski pass. Mozda sasvim slucajno.

pailhead
09.12.2010, 02:49
Sasvim slucajno je dovoljno da ti zezne ski pas. Ne svidja mi se stav. Umesto sto si mene pitao da li zezam, trebalo je da zoves SS i da pitas da li se zezaju.

Bojan87
09.12.2010, 07:05
A recite mi kako oni proveravaju da li je ski pas moj ??? Oni nisu sluzbeno lice i ne mogu mi traziti licnu kartu. Isti slucaj je u gspu u beogradu, kontroli nemaju pravo da me legitimisu, to za sada ima pravo samo policija, i komunalna policija.

Nikolino
09.12.2010, 09:57
Sasvim slucajno je dovoljno da ti zezne ski pas. Ne svidja mi se stav. Umesto sto si mene pitao da li zezam, trebalo je da zoves SS i da pitas da li se zezaju.
Ne razumes. Da li zezas? sam tebe pitao zato sto ti pitas moze li ko da ti kupi ski pass, a o tome da ne moze pisemo vec x strana. Cak se i @wlad naljutio

Daj ljudi čitate li vi nešto ili mora da se ponavlja stalno ista priča?? :glavaozid

Pa bilo je na ovoj temi bar 9 puta o tome: 10/sezona je isto kao i da imaš 10 jednodnevnih ski passova. Pored njega ima desetodnevni koji je vezan.

Prodaje se cele sezone, ova lepa cena je u predsezoni (50% popusta) i može da se kupi samo lično na Kopaoniku. Ako kupujete na sajmu imate 10% popusta ali na sezonsku cenu ski passa.

Nikolino
09.12.2010, 10:06
A recite mi kako oni proveravaju da li je ski pas moj ??? Oni nisu sluzbeno lice i ne mogu mi traziti licnu kartu. Isti slucaj je u gspu u beogradu, kontroli nemaju pravo da me legitimisu, to za sada ima pravo samo policija, i komunalna policija.
Jbm li ga, valjda ne mora ni da trazi licnu kartu, ali ski pass moze, a na njemu ima fotografija, pa ce videti po njoj. Koliko cesto proveravaju, ne znam. Neko kaze da mu nikad nisu trazili, neko kaze da jesu. Mene nisu nikad ni pitali nista.

chaghaboo
09.12.2010, 10:27
Ipak su ispali fer sa ovim 10/sezoni, ovo je i vise nego korektna cena. I ja potvrđujem da se ne piše nikakva izjava pri kupovini više ovih skipasova na isto ime.

Pisali smo u ovoj temi i o tome kako vrše proveru. Na samom skipasu nema slike, slika je u sistemu. Jedini način da provere je da uporede tvoj lik sa slikom iz sistema, što nisam video da su radili jer one čike u kućicama kod žičara imaju pametnija posla.
Meni su na kapiji tražili skipas na uvid radi kontrole, ali i dalje mi nije jasno šta je na taj način mogao da proveri?! Imam skipas koji važi, kapija mi se uredno otvara, na njemu ne postoji moja fotografija, a nije mi tražio ličnu kartu.

wlad
09.12.2010, 11:42
Vrlo lako mogu da kontrolišu sve ski passove. Svaki ski pass je elektronski i kada prođete kroz kapije čikama u kućici se na monitoru prikazuju podaci o skijašu, ako npr. ski pass ima sliku (slikali su vas pri kupovini ski passa) prikaže se ista, ako je ski pass na ime (npr. 6dnevni kada prodaju pitaju vas za ime) prikaže se ime itd.

Dakle svaki ski pass koji ima neke podatke, isti se prikazuju na žičmenovoj konzoli u kućici. Ono svetlo na kapiji (gde pokazuje da je OK, nije OK, da je dečiji i sl.) služi samo za osnovnu indikaciju - i nju mogu da koriste i ljudi koji su napolju (a ne u kućici).

Što se tiče formalnih stvari oko kontrolisanja, da li imaju prava da vas legitimišu i/ili oduzmu ski pass oni su obrađeni kroz dve strari. Prva stvar je zakon o uređenju i funkcionisanju skijališta, nisam ga detaljno čitao i ne znam da li se tu uopšte pominje kontrola ski passova. Druga stvar vezana za kontrolu je sam ski pass, kupovinom ski passa vi prihvatate ugovorne obaveze kao i prava, na ski passu na poleđini stoje neke osnovne odredbe tog ugovora, između ostalog i pravo Skijališta Srbija da oduzme ski pass u slučaju kršenja ugovora, pravilnika skijališta ili zakona o skijalištima. U prevodu, kontrolor ima svako pravo da proverava validnost ski passa, naravno da operator skijališta neće da maltretira klijente. Ako posumnja u validnost ski passa i podataka na njemu (da ga koristi druga osoba) može zatražiti od vas da potvrdite identitet, u krajnjem slučaju u slučaju zloupotrebe / kršenja pravilnika može pozvati policajca kojih ima dovoljno na skijalištima ;).

Udavih ja, ali poenta je da korisnici usluga nemaju ništa da brinu ako ne krše pravila (jedno od ključnih pravila svih skijališta je da ski pass nije transferabilan) i prirodno je da skijalište forsira poštovanje istih :).

chaghaboo
09.12.2010, 11:56
wlad, apsolutno se slažem da korišćenjem databaze mogu da izvrše proveru i takođe sam za to da se oni koji vrše malverzacije kazne jer bi možda onda svi koji se time ne bave imali bolje uslove pri kupovini skipasa (npr. kupovina 10/sezoni na Expozimu sa 50% popusta).

Jedino mi nije jasan konkretan slučaj kada čika stoji kod kapije i pita da mu pokažem skipas. Šta u tom slučaju on može da proveri? Jedino ako na taj način hoće da postignu neki psihološki efekat. Žao mi je jedino što ga nisam pitao šta postiže time tada kad me je zaustavio, čisto da zadovoljim znatiželju.

Nikada do sada nisam pravio nikakve "varijante" sa skipasom, niti nameravam, čisto da me neko ne razume pogrešno, samo mi sa zdravorazumske strane nije jasno ovo što sam napisao.

pailhead
09.12.2010, 12:25
Ne razumes. Da li zezas? sam tebe pitao zato sto ti pitas moze li ko da ti kupi ski pass, a o tome da ne moze pisemo vec x strana. Cak se i @wlad naljutio



Ovaj wlad-ov citat sam razumeo kao komentar na zvanicnu politiku, posto je bilo nagadjanja oko toga da li ce UOPSTE moci da se kupi taj ski pas po toj ceni. I u trenutku kad nismo sumnjali u to a bilo je pretpostavke da ce morati samo licno, ljudi su se organizovali za kupovinu.

pailhead
09.12.2010, 12:29
Ta slika inace iskace u kucici na monitoru, sto znaci da bi uopste proverio lik, mora da te skine sa skija/borda, skine sa prilaza, izvadi iz reda, dovede do ispred kucice (mozda cak i u kucicu zavisi kako stoji monitor), natera nekako da skinete brile, masku, kapu ili kacigu, i proveri dal i odgovara slici.


Samo, kao sto sam rekao, nakon razgovora sa SS, imam los osecaj oko ovoga. Imam osecaj da ce se saviti unazad da poostre provere.

wlad
09.12.2010, 12:39
Da, ali pored slike/imena oni znaju i tip ski passa koji ti je u džepu ;), pa ako je 10/sezona mogu ako im je sumnjivo da urade proveru. Ali ključno je da lako mogu da provere i samim tim da destimulišu petljanje...

pailhead
09.12.2010, 12:51
Ja sam koristio skoro dva meseca polu sezonski ski pas u Italiji, i niko me nikada nije ni pogledao na nekom liftu. Video sam kako to funkcionise sa slikom tek na jednoj gondoli, gde se ulazi prakticno u zgradu, i tu je kao mala kabina, sva u staklu, gde je kompjuter i jasno se vide slike. Medjutim, toliko brzo beze kad je guzva, da tesko da iko moze sta da uporedi jer dok dodjes dotle, vec je deset drugih ljudi proslo iza tebe.

Ja kontam da to ljudi tamo ili ne rade, ili skijaliste bas briga dokle god su ti prodali ski pas.

Grimani
09.12.2010, 15:11
milsim da treci put pisem i znam dobio sam jedan odogovor!...kazu mi sad DA JE na TV u bilo da je DZ ovaj vikend na Kopu.znam kazete nije al ipak izglda da jeste...sad malo i ja vas :p ukinut je 10-o dnevni skipass, mole se kupci da ga poklone nekome...

pailhead
09.12.2010, 15:25
Ja stvarno to ne znam, najbolje je da zoves SS i da proveris. Besplatni ski pas je bio, kao sto su ti vise puta napisali u temi, uz aranzman kod MK grupe.

sonesone
09.12.2010, 16:40
ako i padne sneg,da li ce uspeti da srede staze? znaci nista od besplatnog ski pasa u nedelju??

Nikolino
09.12.2010, 16:49
U nedelju bi trebalo da bude. Subota je sporna. U Beogradu upravo pocinje da pada sneg, za neki sat ce i na Kop-u verovatno. Nocas i sledecu noc moze da napada sasvim dovoljno, ali uredjivanje je problem. A po prognozi u subotu nece mnogo padati, tako da bi za nedelju bilo vremena za sredjivanje. Ali u nedelju nema jeftinijih 10/s ski passova.:glavaozid

Ivan Bgd
09.12.2010, 16:49
ako i padne sneg,da li ce uspeti da srede staze? znaci nista od besplatnog ski pasa u nedelju??

tesko, slabo ce da napada na Kopu.
Na Jahorini ce lepo napadati po prognozi.
:sm018:

Marco
09.12.2010, 16:56
Ivane za Jahorinu ima poseban deo na forum p mozes tamo da pises i tome!Po svim procenama u subotu ce biti skijanja na Kopaoniku jer od veceras temperatura ide na -10 i onda ce malo topovi malo padavine da odrade svoje i bice besplatnog skijanja ali samo na dve staze ;)

sonesone
09.12.2010, 17:27
koje staze ce da rade? ljudi jel besplatan ski pas ili nije?

Milanpop
09.12.2010, 17:39
Pa radice Kraman veliki, Centar i mozda Duboka. Od ovolike rasprave me zaboli glava i iskreno da kazem da mi je i malo drago sto necu se petljati sa svi time peripetijama oko ski pasa, kada pocinje, dali pocinje....,samo sa takvim potezima ne samo da zbunjuju ljude nego ih i odvracaju od posete same planine, mora to biti jos ozbiljnije

sev
09.12.2010, 20:33
Zena;) i ja smo trenutno na Kopu.

Situacija je sledeca:

Trenutno veje sneg vec par sati i to onako bas dobro. Po slobodnoj proceni, trenutno ga ima oko 10cm. Po prognozama lokalnih ljudi iz MK;)), kazu da do jutra ovim tempom ce napadati dovoljno snega za tabace da prodju i da ce sutra biti skijanja, tj. da nece trebati topovi nocas.

Ja licno nisam siguran da ce sutra biti bas tako, ali za subotu svakako ima nade.

Ono sto je cinjenica: KGB i KRst su zavrseni. Mobilni topovi su rasporedjeni i namesteni na pozicije za pravljenje snega. Cak sam video kamion koji je vozio mobilne topove i ka Jarmu (!?). To znaci da SS ozbiljno namerava da pravi sneg.

Moja procena: petak - 10% sansi za skijanje. Subota 50% sansi, nedelja - 90%. Licno mislim da za Duboke nema nikakve nade:(, tj. da ce skijanja biti samo na KGB-u i mozda Krstu. Ako bude Pancic i deo oko Malog Karamana (Knezeve bare i Marine vode), to ce po meni biti cist bonus.

Uglavnom - javicu...

wlad
09.12.2010, 21:33
Ukratko, program otvaranja sezone: test novih liftova :ok:

lordnex
09.12.2010, 21:49
Zena;) i ja smo trenutno na Kopu.

Situacija je sledeca:

Trenutno veje sneg vec par sati i to onako bas dobro. Po slobodnoj proceni, trenutno ga ima oko 10cm. Po prognozama lokalnih ljudi iz MK;)), kazu da do jutra ovim tempom ce napadati dovoljno snega za tabace da prodju i da ce sutra biti skijanja, tj. da nece trebati topovi nocas.

Ja licno nisam siguran da ce sutra biti bas tako, ali za subotu svakako ima nade.

Ono sto je cinjenica: KGB i KRst su zavrseni. Mobilni topovi su rasporedjeni i namesteni na pozicije za pravljenje snega. Cak sam video kamion koji je vozio mobilne topove i ka Jarmu (!?). To znaci da SS ozbiljno namerava da pravi sneg.

Moja procena: petak - 10% sansi za skijanje. Subota 50% sansi, nedelja - 90%. Licno mislim da za Duboke nema nikakve nade:(, tj. da ce skijanja biti samo na KGB-u i mozda Krstu. Ako bude Pancic i deo oko Malog Karamana (Knezeve bare i Marine vode), to ce po meni biti cist bonus.

Uglavnom - javicu...


odlicne vesti, lep info


a na kamerama na infokopu (http://www.infokop.net/info/ski-kamere-2.html) se jasno vidi da RADE i topovi!!! :)

sev
09.12.2010, 22:27
Iz altruistickih pobuda:sm018: odlucih malopre da malo prosetam, pa se to pretvorilo u malo duzu setnju i istrazivanje.

Dopuna informacija od prosli put:

Prirodni sneg je skoro stao. Mobilni topovi na platou ispred Granda rade punom parom. Stubovi rade samo na KGB-u (isao sam i do Pancica i do KRsta i tamo stubovi ne rade). Temperatura je u minusu, ali zemlja nije smrzla. Blatnjav sam bio bukvalno do kolena :sm022:.

Uspeo sam da uhvatim i tehnicare SS i da ih ispitam o situaciji. ELem, bas kako i izgleda na terenu, spremaju vestakom centralni plato i SAMO Karaman Greben. Ciljaju da staza bude spremna za subotu i nedelju.

Drugim recima, i provereno je situacija kao sto sam procenio u prethodnom postu. Skijanje samo na KGB i to u subotu i nedelju.

Ovo mozete tretirati kao veoma relevantnu info iz prve ruke.

Marco
09.12.2010, 22:38
Ma neka radi bilo sta cisto samo malo da pripremimo noge mada ja vec zadnjih 10 dana u teretani posle regularnog treninga radim trening za skijanje po 10-tak minuta :))

sonesone
09.12.2010, 23:30
i jel ski pas besplatan u nedelju ili ne?

sunCica
10.12.2010, 10:02
U frci sam, ja krecem sutra tamo a niko mi se ne javlja od onih sto prodaju kerove, oce li biti sutra 10)s ya 8300 :glavaozid

Ivan Bgd
10.12.2010, 10:22
U frci sam, ja krecem sutra tamo a niko mi se ne javlja od onih sto prodaju kerove, oce li biti sutra 10)s ya 8300 :glavaozid

Gledaj to sa lepse strane.
Ides na KOP sutra na cist hladan vazduh, bice snega i sumnjam da ce ga biti dovoljno za skijanje,ali ce ga sigurno biti dovoljno za prelepu setnju(citaj pentranje do Pancica,spustanje do duboke,pentranje do bele reke preko knezevih bara, spustanje do gvozdca i pentranje uz gvozdac pa preko karamana nazad do konaka) po planini.
Sto ce ti biti odlicna visinska priprema za predstojece skijanje u Francuskoj. ISKORISTI:ok:
A ski pas ako ga bude bice, ako ne nece. Stavi kera u drugi plan, kao nesto usputno. Moz da bidne a i ne mora.
Ne dozvoli da ti neorganizovanost i neozbiljnost odgovornih u SS pokvari uzivanje.
Srecno:ski:

Milos011
10.12.2010, 10:26
Evo od jutros pratim kamere i ne mogu da verujem da im topovi nisu uključeni.

Trebalo bi da ih uopšte ne isključuju.

Kada oni misle da prave podlogu ako ne sad? Izgleda da im se dopalo ono blato od prošlog januara.

sunCica
10.12.2010, 10:29
Vidim ja bice dobra setnja u subotu i teleca corbica u Hani Baniju (ako radi)!!! :ok:

sunCica
10.12.2010, 10:36
Dobila sam ih i jos sutra do 15h prodaju 10/s po ceni od 8300! :yay: Sutra u ovo vreme cu vec biti na Kopu!!!

Lazaar
10.12.2010, 11:07
Dobila sam ih i jos sutra do 15h prodaju 10/s po ceni od 8300! :yay: Sutra u ovo vreme cu vec biti na Kopu!!!

Hvala za info!!!

Marco
10.12.2010, 11:50
Dobila sam ih i jos sutra do 15h prodaju 10/s po ceni od 8300! :yay: Sutra u ovo vreme cu vec biti na Kopu!!!
Ponesi i opremu jer ce biti skijanja i vidimo se gore ;)

Nikolino
10.12.2010, 12:14
Pustili su topove i kazu da se nadaju padavinama, te da ce u nedelju biti skijanja, a u subotu sumnjaju. A meni bas subota odgovara da ujedno kupim i skipass.

Ivan Bgd
10.12.2010, 12:31
Vidim ja bice dobra setnja u subotu i teleca corbica u Hani Baniju (ako radi)!!! :ok:

Ako ti ne radi Bani(skoro 100% da ne) imas u konacima neku piceriju(ima i rostilj i kuvana jela) kad udjes u konake iz pravca granda sa desne strane i tu imaju odlicnu corbu i rostilj.(ima neka fontanica ispred picerije)
Ja sam bio u avgustu i cene su bile OK. Corba 150 din i najedes se ko prase samo od corbe i onda se dokosuris sa porcijom bele vesalice 450 din.
To je bio oporavak za mene i decu(3 komada) sa zenom posle ranije pomenute setnje.
:sm018:

Ivan Bgd
10.12.2010, 12:44
Ponesi i opremu jer ce biti skijanja i vidimo se gore ;)

zelim vam puno snega, ali sumnjam i mozda vam je bolje samo pancerice da ponesete i da rentirate neke daske da ne drljate svoje.
Pogotovu ne sunCica svoje nove daske tako lepe :)
:sm018:

sev
10.12.2010, 12:46
Topovi rade samo na centralnom platou ispred Granda i na desnom kraku (gladano odozdo) KGB-a. Na stazu su vec izasli i tabaci.

Popularni 10/sezoni pass prodaju i sutra (subota) po 8300din. Slikaju, ne traze LK i zeni i meni nisu trazili poptis pominjane izjave, ali vidim da neki i nesto potpisuju...

Sto se setnje tice - zaboravite:sm008:. Zemlja nije smrzla i blato po stazama je ogromno. Ja sam sinoc bukvalno jedva cupao cipele iz blata :sm022:. A htedoh samo da proverim moze li :ski:...

Inace, ja ocekujem skijanje na KGBu i u subotu, pa ko dolazi neka spakuje opremu. Ne jede leba...

lordnex
10.12.2010, 13:10
Inace, ja ocekujem skijanje na KGBu i u subotu, pa ko dolazi neka spakuje opremu. Ne jede leba...

jel si video mozda da li radi neki servis za rentiranje opreme?

sev
10.12.2010, 13:14
Radi MAxSport, radi i Beosport, a radi i onaj bivsi iz Granda koji je sada u podrumu hotela Angella.

Oni manji (i jeftiniji) servisi ne rade.

lordnex
10.12.2010, 13:44
Radi MAxSport, radi i Beosport, a radi i onaj bivsi iz Granda koji je sada u podrumu hotela Angella.

Oni manji (i jeftiniji) servisi ne rade.

hvala :ok:

Nikolino
10.12.2010, 13:45
@sev, Molim te nam pokupi koji info za sutra pred kraj radnog vremena od nekog od radnika! Dolazio bih suta samo ako bude bilo skijanja na KGB. Verovatno jos ne zna niko, ali kasnije mozda...
Hvala u napred! Veliki pozdrav i lep provod gore!

akole
10.12.2010, 14:51
Da se sa informacijama i ja pridruzim. Prilazni put od brzeca je prekriven slabim snegom sa dosta leda ali je i dobro prekriven rizlom. Naravno moze bez lanaca uz blagi oprez narocito delovi koji su u senci i ne vide sunca.
Dosta je ljudi, ima bas osetne guzve.
Radi samo JEDNO naplatno mesto za ski pas, kod supa. Skipas 10/S se prodaje bez problema.Bruka ceka se 1h, guzva. Stisli su se bar su za vikend mogli da otvore jos negde, Jat, Andelu ili u geandu.
Topovi rada u centralnom platou.
Komentari kruze ako bude radio centar bice samo KGB.
Slike u nastavku...

Nikolino
10.12.2010, 16:15
@akole, pretpostavljam da ce biti guzve na KGB, ako proradi sutra?

Ivan Bgd
10.12.2010, 16:31
Na zalost koliko vidim slabo je napadalo,jedva da je prekrilo zemlju, a ne znam koliko topovima treba rada da naprave stazu iole upotrebljivom.
Po prognozi nista spektakularno, tako da vam sestre i braco skijasi savetujem da se strpite do pristojnog snega. Cuvajte skije za pravi sneg.
akole, daj neku sliku sa kgb same staze.
:sm018:

goranvu
10.12.2010, 16:54
Negde pročitah da za 20-30 cm snega topovi treba da rade i po 48 sati.

Disco
10.12.2010, 17:07
Ja krecem ujutru po skipass pod punom ratnom opremom, mada koliko vidim, nista nece biti od skijanja :/

Nikolino
10.12.2010, 18:04
Koliko vidim na pojedinim kamerama, gore je prava mecava. Ili to vetar raznosi sneg od topova. U pitanju je, ja mislim Pancicev vrh.

sev
10.12.2010, 18:10
Pronasao sam tehnicare SS i trazio informacije. Po njima sutra nece proraditi ni KGB. U najboljem slucaju, bice skijanja u nedelju.

Ne moze se reci da se SS ne trude. Prosto, radi se o tome da je do pre 24h i ovde bilo preko 10C. Mislim da je glavni problem sto je tek veceras zemlja smrzla i tek sada se otvaraju preduslovi da se stvori prava podloga.

Ja sam cak video da su pokusali ratrakom da krenu u pravljenje podloge, ali je masina prosto propala u blato :sm008:.

Inace, trenutno pada sneg na Kopu.

Nikolino
10.12.2010, 18:11
Ipak je top na Pancicu. http://www.mobotix.ro/ro/index.php?id=10054&lang=ro&camid=1574 (http://www.mobotix.ro/ro/index.php?id=10054&lang=ro&camid=1574), a sneg pada slabo.
@sev, hvala puno za info!

Milanpop
10.12.2010, 19:30
Bogami tesko da ce da bude bilo sta, lepo nas obavestava Cev, a SS je mogao zbog svih zaljubljnika u Kopaonik da i produzi vremenski prodaju 10-dnevnog ski pasa. To bi im donelo PUNO poena kod svih skijasa

Milanpop
10.12.2010, 19:31
Inace za 2 sata krecem u Italiju, konacno :ski:

akole
10.12.2010, 20:12
Evo da dopunim informacije.
Večeras sam prošetao malo do mašinca i meni baš ne izgleda da će biti skijanja. Zemlja se smrzla ali je ostao zaleđeno busenje i tragovi od teških mašina koje su do juče bile oko početnih stanica. Treba baš dosta snega da padne i da se napravi. Za početak evo slika u dolasku.

pedja5
10.12.2010, 20:53
Stvarno su nasli mesto za ovog sv. Simeona!

akole
10.12.2010, 22:32
Još uvek sneg pada videćemo kakav će evekat napraviti.
Evo malo i večernjih slika a na jednoj od njih ćete videti smrznurto busenje zemlje koje baš treba dosta snega da pokrije.
Pored pančić expresa je parkiran ratak...

ski&sun
10.12.2010, 23:19
koje staze ce da rade? ljudi jel besplatan ski pas ili nije?
99% samo Karaman. Veoma malo ima prirodnog snega, topovi rade vec 24h, ali duva jak vetar tako da videcemo sta ce biti sutra.

mickeu
10.12.2010, 23:23
a ja se spremam da krenem ujutru i nadam se skijanju...

Milan021
11.12.2010, 07:13
Ja sam u nedelju gore i cele sledeće nedelje na savetovanju.

sev
11.12.2010, 10:18
Stanje od jutra:

Sneg je padao preko noci, sada ima po slobodnoj proceni oko 15cm prirodnog snega.

Na KGB su od jutros izasli ratraci, staza je relativno nabijena.

Da li ce danas biti otvorena jos ne znaju da kazu. Hotelijeri pronose vest da ce proraditi od 12h. Ja sam pricao sa tipom iz SS koji je motornim sankama isao u pregled staze (dakle, bas prva ruka). Kaze da je staza sra*e i da misli da nece danas biti pustena.

Nervoza je na planini velika, svi psuju zbog neizvesnosti.

Svi bi da :ski:, ako se tu o skijanju uopste moze govoriti (jedan krak mekanog KGB-a, a skoro puni kapaciteti smestaja :sm022:).

akole
11.12.2010, 10:51
Jutors su na šalteru SS rekli da ako bude pušteneo nešto za skijanje biče polse 12h.
Jesu jutros oko 9h bila dva rataka na KGB i jedan se uputio gore a drugi je poravnavao i razvlačio one tri gomile koje su napravili prenosni topovi. Žirafe jutros nisu bile u pogonu.

A evo da upotpunim izvestaj i slikom.

ski-shkomi
11.12.2010, 14:38
Na web-cam se vidi da ima skijasa na KGB....izgleda da je sestosed pusten u rad.......

Bojan87
11.12.2010, 15:58
Kao sto je najavljeno zica je pustena u rad u 12h.

Sto znaci da je sezona 2010/2011 pocela :dziveli:

sev
11.12.2010, 16:40
Zica je pustena oko 12:10h.

Staza je iznenadjujuce solidno drzala do kraja. Tehnicari SS na kraju dana su mi rekli da ce sutra pokusati da puste i levi krak Karaman grebena, a "mozda i jos nesto" (nisu bili dalje raspolozeni za elaboraciju :sm021:).

Bilo kako bilo - sezona je pocela. Ziveli!

:ski:

Nikolino
11.12.2010, 21:26
Prvi sam prosao kroz sistem SS :)
Iz nicega je napravljeno skijanje. Pohvale za sistem vestackog osnezavanja. E sad, ono sto nije bilo ok su SS koji su radnike tek u 9h poslali da sredjuju stazu, umesto u npr. 7 jer su uslovi bili nepromenjeni. Sve je sporo islo, pa je skijanje pocelo tek u 12h. Mogli su da za to malo skijanja ne naplacuju ski pass i time nagrade one jadne ljude sto su i po 4 sata cekali na kupovinu 10/s, ali nismo ni navikli da nam SS daju nesto gratis. KGB je danas izgledao kao mravinjak. U 12:10 50ak ljudi sa popodnevnim skipassom zatvorili ulaz na zicu (primetio sam puno necivilizovanih ljudi) i ja zamolim da me propuste, jer imam celodnevni sp, kad na vrhu covek sa detetom kaze "bas me briga, cekaj, ne mogu da pomeram dete". Bilo je i puno kamikaza koji prvi put staju na skije, pa kao na slicugama pravo, te je bilo i povredjenih. Najvece pohvale za sunce :), ono je sijalo za 10.

Nikolino
11.12.2010, 21:32
Na KGB i jos nekim stazama su postavljene kamere na svakoj rampi, te se fotografija sa skipass-a poredi sa tom sa kamere i rekli su da ce blokirati "tudje" skipass-ove. Koliko ce biti rigorozni, ne znam. Kupovali su ljudi za celu blizu i dalju familiju, valjda im nece tek tako oduzimati.

stekan
11.12.2010, 21:55
Na KGB i jos nekim stazama su postavljene kamere na svakoj rampi, te se fotografija sa skipass-a poredi sa tom sa kamere i rekli su da ce blokirati "tudje" skipass-ove. Koliko ce biti rigorozni, ne znam. Kupovali su ljudi za celu blizu i dalju familiju, valjda im nece tek tako oduzimati.

Rješenje se zove: kaciga sa brilama.

akole
11.12.2010, 22:48
Danas počela sezona.
Kada se uzme u obzir da je pre dva dana bila kaljuga sa 5-6 stepeni svaka ima čast za puštenu žicu.

Ljudi je bilo jako puno i važno je bilo da se sa nekim ne skršiš. Staza je izdražala do kraja naravno da je u zanjih sat dva bila dobro razbijena.

Onih par prvih žica je bilo milina. Ljudima su prodali poludnevni popodnevni pas pa je gužva bila na kapijama ogromna dok nije prošlo 12:30 a žica je puštena posle 12h. Moj pas je prolazio :sm019:pa nas je bilo samo par na stazi.

Šestosed je pokazao da može gužvu brzo da raščisti. Imam utisak da nije baš vozio u punij brzini.

Prva slika dok još nije bila žestka gužva za ski pas... Čini mi se da je radilo više šaltera. Juče samo jedan!

akole
11.12.2010, 23:03
Desnu stranu nisu pripremali ali se vide gomilice snega ispod žirafa. Pred kraj rada zice sam video ljude iz SS da petljaju nešto oko žirafa možda i noćas bude radilo osnežavanje.

Levu stranu koja je jedino radila danas su malo proširili ali nisu sklonili posečeno drveće to izgleda ostaje za sledeću sezonu.

akole
11.12.2010, 23:12
Još malo slika
Sve slike su snimljene do 13h tako da se nevidi prava gužva...

sunCica
11.12.2010, 23:30
Ponesi i opremu jer ce biti skijanja i vidimo se gore ;)

Joj nisam videla tvoju poruku i nisam ponela opremu, ali i bolje jer da sam skijala ne zunam kad bih došla kući!

Išla sam danas gore samo da bih kupila 10/s ski pas. Put do planine je bio vrlo loš, putari nisu dobro odradili svoj posao, nisu bacili dovoljno soli i put do Kopaonika preko Brusa je bio vrlo klizav. Putari su podbacili!!!

Ipak nekako dolazimo na vrh i upućujemo se ka mestu na kome se prodaju psi, kad tamo GUŽVA!!! Gomila ljudi kupuje 10/s, neki traže jednodnevni, poludnevni itd. Mislila sam da ćemo to završiti za 5min a stajali smo u redu oko 30min. Kupili kutre, malo šetnje gore kad tamo dole na platou, istaknuti ratraci i mobilne mašine za osnežavanje.

Iznenadila sam se da je dosta ljudi skijalo, naravno radio je samo KGB i to od 12 do 15 valjda. Bilo mi nešto mnogo para, a i videlo se da će biti gužva tako da mi nije bilo mnogo žao što nisam ni posnela opremu za skijanje!

Onda nazad preko J.Banje, put duži, jednako zaleđen, ali s manje strmina i samim tim i bezbedniji.

montobene
12.12.2010, 10:23
Isao sam juce i kupio ski pas za 8300din. Poludeo sam u redu, oko sat i po, svi smo se posmrzavali!

Buca
12.12.2010, 18:22
Za ovaj ski pas 10/sezoni (s' lukom :) ) je juce bas ispalo bezveze. Naravno, gomila ljudi je cekala poslednji dan, a SS otvorili samo jedno prodajno mesto (kod policije) i to 2 od 4 saltera. U 13h guzva nevidjena, naravno nikakav red ne postoji, guranje, svadjanje, salter samo sto ne pukne od pritiska. 2-3 policajca samo stoje sa strane i kazu da ce reagovati "samo u slucaju narusavanja javnog reda i mira". Postalo je ocigledno da do 15h nema teoretske sanse da svi kupe ski pas. Kruzi nezvanicna prica da ce salteri raditi dok god ima ljudi u redu. U jednom trenutku SS prekidaju prodaju ski pasa pa jedan mladji policajac odlucuje da malo sredi red. Naravno, ide jako tesko. Posle toga ide prodaja nekako, ali i dalje napeta atmosfera. Kao i uvek gde se u Srba prave neki redovi ima gomila likova koji "... samo bolesnoj tetki da dodaju lek...", "... samo nesto jako hitno da pitaju na salteru..." ispred koga ima 500 besnih ljudi, treci koji "uopste i ne kupuju ski pas" nego pretpostavljam samo vole da stoje na -15 stepeni pored reda. Naravno u redu je bilo i dosta penzionera koji kupuju po 4-5 10/sezoni karata za skijanje, a jedva stoje na nogama. Neki likovi iz reda su se bas naostrili da tim neobavestenima "naruse javni red i mir".

U toj situaciji je doslo do izrazaja odsustvo bilo kakvog smisla za optimizaciju poslovnog procesa u javnom preduzecu SS. Kada neko kupuje dva ili vise ski pas-a na svoje ime mora da prilozi licnu kartu. Onda radnik sa saltera ode u susednu prostoriju da fotokopira tu licnu kartu, pa na neki A4 papir rukom upise podatke te osobe i ta osoba taj spisak i svojerucno potpise. Jos ako kartu placa karticom cela ta procedura traje 5-10min.

I tako, posle 2 sata cekanja na -15 stepeni izlazim iz reda sa svojim 10/sezoni. :sm017: Ruku na srce salter je stvarno radio dok god je bilo ljudi...

BTW, kako je primetio kolega iz reda, u redu samo sevaju Bogner, Phenix, Descente jakne, ko nosi Colmar najgori je slepac, a svi se stekaju za 80 evra da ustede. :)

Mozda sam malo preterao sa komentarima, ali utisak od juce je bio jedinstven. :sm022:

goranvu
12.12.2010, 20:14
Nisi preterao, opisao si Srbiju kakva jeste. Žalosno, svo ljudsko zlo koje je u našim ljudima ekspresno se ispoljava u iole kriznoj situaciji, ali ekspresno, bez odlaganja.

crci
12.12.2010, 22:04
Sve sto je Buca rekao mogu da potvrdim. Cak se malo i kajem sto sam cekao taj red jer sam se posle osecao kao debil. Opet, nadam se da cu da ga iskijam za sve pare ove sezone. Inace, iako su ljudi u redu mislili da je taj tip ski passa pogodak i da je SS srecan sto ih prodaje, ja mislim drugacije. Ove godine su se presli i izbacili tu cenu i nikad vise, prosto sam uveren u to jer niko ne moze da mi objasni zasto su onda radila samo dva saltera na toliku (ocekivanu) guzvu. A siguran sam da su radili i posle 15h jer su znali da ako zatvore, ostali bi bez prodajnog mesta.

sunCica
12.12.2010, 22:27
Ne mogu baš da se složim sa tobom.

Prošle godine su snižavali cene ski pasa već u februaru, zato što čim su ukinuli vize (najavljeno 100% sigurno ukidanje viza u novembru 2009.) ljudi su krenuli na druga skijališta, jer ipak Kop nije za ozbiljnije skijaše. Otišla sam tamo samo zato što sam smeštaj rezervisala još u oktobru kad to sa vizama nije bilo sigurno. Krajem februara, početkom marta kad sam bila tamo Kop je bio prazan, dosta klubova gore je već bilo zatvoreno. Zato što nema cele zafrkancije sa vizama, mislim da će ove godine imati još slabiju posetu.

Ski pas jeste povoljan, ali mislim da je dobro došla ova parica od tih ski psova već sada. Došlo bi im i kasnije, ali možda. Čisto sumnjam da bih da nisam kupila kutre išla 5 puta na vikend na Kop!!! Možda bih otišla dva puta, ali ovako ću sigurno otići 5 puta.

Disco
12.12.2010, 22:29
U subotu je bilo snega na putu jos od Brusa, vozilo se 20-30 na sat do gore. Na dole jos sporije. U nedelju se malo otopilo pa je bilo klizavo samo od Brzeca do gore :D
Znaci kao sto rece Suncica ... Putari - sedi 1
file:///D:/Fotke/Fotoaparat/2010/Jesen%202010/2010-12-12%20Leskovac%20Kopaonik/Leskovac%20Kopaonik%20307.JPG
http://img96.imageshack.us/img96/1145/leskovackopaonik175.jpg
http://img72.imageshack.us/img72/299/leskovackopaonik178.jpg

Dolazimo u 7 ujutru na -16. Topovi u centru rade punom vodenom parom i kapiramo da ce biti spustanja. Po otvaranju saltera prvi kupujemo ski pass. Nema zive duse, vrlo neljubazan gospodin nas informise da KGB mozda krece od 12h.

http://img20.imageshack.us/img20/5598/leskovackopaonik183.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/7648/leskovackopaonik184.jpg
http://img405.imageshack.us/img405/9869/leskovackopaonik188.jpg
http://img638.imageshack.us/img638/9392/leskovackopaonik191.jpg

OK, mnogo za cekanje na -16, a i nismo sipali antifriz. Na Kopu nema nigde ni benziske pumpe ni antifriza, AMSS radi od 10, al problem resavaju telefonom (preko volje) recenicom "Palite auto svakih 15 minuta i sve ce biti ok..."
Naravno pokupili smo se, ali vratili u nedelju sa antifrizom.
KGB radi guzvetina je, ali sestosed upija sve i cekanje na zicu je nula sekundi.
Na sredini staze zaostali hupseri sa Svetskog prvenstva u oranju, i gledam kako i najiskusniji skijasi ginu na tom delu. Tip iz GSS-a mi prijavljuje u 15h da danas nema tezih povreda. Zica se zatvara u 15:30, jer radnici SS su ubedjeni da mrak pada u 15:45.




Odlazimo sa bolom u kolenima i osmehom na licu.
Desetka za entuzijazam svima iz SS, i 1+ za organizaciju ;)

http://img526.imageshack.us/i/leskovackopaonik307.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/6350/leskovackopaonik306.jpg


LET THE GAMES BEGIN! file:///C:/Users/DISCO/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.pngfile:///C:/Users/DISCO/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png

Max
13.12.2010, 02:32
Uzeh sa dvojicom drugara čuveni 10/s. Čekali smo ujutru nešto manje od 1h, a kasnije se već dodatna gužva napravila... Oko 3h pm sam hteo da uzmem ski pass za drugara LTD (ograničena moja odgovornost) ali red za 1h čekanja gotovo da se nije pomerio... Na njegovu žalost izašao sam iz reda jer čekanje više nije imalo smisla. Stekao sam utisak da su većinu ljudi u redu činili nakupci koji su već istih sati nudili ski pass za preprodaju.
Čuvena srpska replika da se ja pitam...
Otvaranje sezone je trenutak da se časte svi skijaši i ljubitelji planine jer oni dolaze svakom svojom slobodnom prilikom tu... Trebalo je da gruva muzika sa svakog ćoška, da se dele čajevi i kafe, da budu promocije piva...
A ispalo je da se za nekih par stotina poludnevnih ski pass-ova SS kompromituje...Još gore, dva šaltera za onliki broj ljudi je ponižavajući. Ispade da smo mi tamo bili njih da orobimo umesto da nas gledaju kao ljude od kojih treba da žive. Imam utisak da neke lepe akcije koje neki pozitivni pojedinac osmisli u SS tri dripca dovedu do kontradiktornosti.
Iz raznih razloga ostajem ove godine samo pri Kopaoniku, ali smatram da nekih 20-30e koliko sada mene košta skijaški dan nije mnogo odnosno da je cena srazmerna usluzi koja se dobija. Živim na manje od 150km od Kopaonika i volim tu planinu i smatram da je lepša kao planina od mnogih svetski priznatih skijališta (pričam o leptoti ne o skijanju) Za mene, Kopaonik ni sa maksimalno optimističnim planovima neće biti ski centar u koji bih se zagledao, ali uvek ću ga posećivati i leti i zimi.
Jednostavno dok se odgovarajućim merama ne sankcionišu dripci, budale i lupeži (čitaj redjanje na bandere od skupštine do smederevskog puta) neće u ovoj zemlji ništa da bude kako treba a kamoli skijanje.

goranvu
13.12.2010, 09:34
Kad čitam o ovoj gužvi koja je bila u petak i subotu, ne mogu da odolim a da ne kažem da sam ja otišao u četvrtak i kupio 10/s nešto pre 10h, a da žive duše nije bilo na šalteru. Osim toga, dan je bio kakav se samo poželeti može.

Što se tiče potonje gužve, verovatno su SS ipak bili malo zatečeni jer još nije bilo pravog snega. Verovatno ostali operateri na šalterima rade tek kada krene pravo skijanje, sve u cilju uštede.

crci
13.12.2010, 10:00
Sto se tice putara, ne slazem se sa konstatacijom da su lose odradili posao, pa ljudi pao je sneg, ne mozete da ocekujete da sve bude ocisceno do asfalta. Doduse u 7 ujutru je verovatno bilo katastrofa. U subotu kad smo se penjali bukvalno smo isli iza kamiona dok je u nedelju pri povratku kamion prosao 10-ak minuta pre nego sto smo krenuli. Nisu bili lenji, e sad sto nije izasao bager kao u Fr koji cisti sneg do asfalta to je vec nesto drugo.

piksifort
13.12.2010, 11:15
Zna li se kakva ce biti situacija sa snegom oko nove godine ? Kakve su prognoze ? Hvala

andrijapajic
13.12.2010, 12:12
Ne znam kada vi dolazite na skijanje narode, ali guzve je bilo mnogo manje nego sto biva kasnije tokom sezone vikendom, cak sam bio prijatno iznenadjen da sam uz malo vise paznje mogao da vozim onako po svome, bez mnogo kocenje i uz poneko obilazenje. Doduse, Karaman greben i nije bas neka staza za uzbudjenje, da se nisu pravili hupseri na sredini verovatno bih umro od dosade i odustao od voznje posle treceg spusta, ovako sam se malo igrao pa je bilo ok.
Ski pass sam kupio u petak. Nikoga na salteru, dobar dan, primate li kartice, hvala. Kada sma video guzvu u subotu i shvati sta sam izbegao... uh :D

plecko
13.12.2010, 12:40
Tako je. Nagori pljuvaci su upravo oni skijasi koji su na kopu naucili da skijaju i prerasli njegove kapacitete, pa sad ocekuju val d'isere na kopu.

Kop od pre par godina, a pogotovo od ove ne moze da se poredi sa skijalistem koje je nekada bilo.

Topovi ce uciniti da se i u januaru skija iako mozda ne bude bilo prirodnih padavina. Probijeno je jos dosta staza za pocetnike, tako da mozda vise nece biti tolike guzve na karaman grebenu.

Kopaonik je porodicno skijaliste, i tako treba i da se predstavlja. Na njemu se uce prvi ski koraci i usavrsava tehnika. Na njemu se skliska, sanka, grudva, i uziva u snegu, a ako volite strme profi staze, onda put pod noge i pravac austrija, francuska, italija,... jer kop nikada nece moci da vam ponudi to sto nude zapadno evropska skijalista, jer prosto nema tu konfiguraciju terena i visinu.
da se podsetimo, sta je Kopaonik:ok:

Nikolino
13.12.2010, 12:40
Ni u subotu u 9h nije bilo guzve. Nas 5-6 cekalo. Ja sam iz Beograda dosao tako rano, jer sam racunao na eventualno skijanje. Medjutim, mnogi su dosli znatno kasnije samo da bi kupili 10/s i zato se stvorila guzva. Naravno, za skijanje nisam kupovao popodnevni skipass za 750din, jer bih cekao dodatnih pola sata, vec sam ispucao 1 od tih 10/s.
Za malo da covek uz poludnevni cekira i 10/s, te ga upozorih na vreme da ga izvadi iz dzepa. Pretpostavljam da je bilo nesrecnika koji su i to uradili, a verovatno ni nemaju pojma sta im se desilo.
10/s je po mojoj meri. Sto kaze @sunCica, mozda bih dosao 2 vikenda na Kop, a ovako cu jos tih 9 preostalih dana.

Nikolino
13.12.2010, 20:27
Ne mogu a da ne pomenem da je veliki propust napravljen na bezbednosti. Crvenim ogradama nije obelezena ni trecina opasnih mesta, koje je kroz naocare i u hladu, pod 2-3cm prseceg snega vrlo tesko videti, pa tako jednom zakacih zemlju (vrhovi skija se poboli i ostali u mestu) a ja naglavacke preko, a drugi put sam jednostavno spao sa staze i uleteo u kamenje i pri tom izgulio vez i levu pancericu na potpuno novoj opremi i zaradio modricu na cevanici, jer sam udario u kamen od cca 50Kg.

tomba na kvadrat
13.12.2010, 23:14
ti sa potpuno novom opremom ideš na kop?
i još očekuješ da će ti potrajati!?!
meni je čika u servisu prošle godine pogledao skije i odmah me pitao jesam li ja to orao po kopu!

Nikolino
14.12.2010, 00:11
Pa u servisima nisu davali bolje skije, tako rece jedan cika iz servisa. Kaze obicno na otvaranju sezone iznajmljuje bas one za koje mu nije bitno kakva ce biti vracene. I mene je lepo upozorio da vodim racuna jer je staza opasna za skije na otvaranju sezone. (inace, kod njega sam voskirao)

piksifort
14.12.2010, 13:30
kakve su prognoze za novu godinu ?

Powderman
14.12.2010, 21:08
Jeste bajato 4 god. al' mi smesan malo ovaj promotivni video sto su napravili Britanci dok su jos dolazili organizovano na Kop preko Thomsona. Obratite paznju kad na pocetku aludiraju na to da je Kop moguce najjeftinija ski destinacija u Evropi :sm021:

http://video.google.com/videoplay?docid=4933877094617937387#

Cobra
16.12.2010, 10:37
U subotu sam bio na otvaranju sezone. Kupio sam 10/sezona i zrtvovao 1 dan na otvaranju sezone. Skijalista Srbije su po meni napravila glupost sto nisu omogucili besplatno skijanje tog dana. Medjutim, pozitivno me je iznenadila vest da je ovih dana ski pas jevtiniji 40% zato sto radi mali broj zica (to im se ranije nije desavalo). Cak i kruti drzavni sistemi se mogu menjati u vremenu krize i konkurencije.
P.S. Sto se tice rasprave da li je Kop skup ili jeftin, toj prici nikad kraja (i jedni i drugi mogu biti u pravu). Za moj pristup skijanju je jeftin. Pet-sest vikenda pravilno rasporedjenih u sezoni na Kopu mi mnogo vise prija nego 10-12 dana u cugu u najelitnijim skijalistima u Jevropi. No svako ima svoj izbor. Kad vidim da je vremenska prognoza idealna za skijanje za neki naredni vikend, u Beogradu me moze zadrzati samo temperatura preko 39.

Panzer
16.12.2010, 11:29
Evo ga Pancic izgleda radi:

6063

Da li ići ovaj vikend....

Bojan87
16.12.2010, 12:37
Da da, danas su otvoreni panicec ekspres, karaman greben, i ski skola, bar tako pise na sajtu SS

goranvu
17.12.2010, 10:21
Ali zato danas ne radi KGB. Baš lepo za one koji su tamo...

akole
17.12.2010, 13:46
Nešto su čačkali sinoć
Možda je neki kvar

chaghaboo
17.12.2010, 14:06
Drugari, sutra će najverovatnije raditi ceo Pančić, Karaman A i B, Jezero i Mašinac. Takođe postoji popust na poludnevni i dnevni skipas od 40% koji će važiti tokom cele sezone a za one dane kada radi 3 i manje žica. Informacije su iz prve ruke, odnosno iz SS-a koje sam zvao.

Već sam se spakovao i odoh odmah izjutra. Aj lepo skijanje želim svima koji neće mastiti brke na slavi!

chaghaboo
17.12.2010, 15:44
E da, popričao sam malo sa čovekom iz SS-a. Kaže da pošto je SS javno preduzeće nije lako u toku same sezone vršiti bilo kakve izmene kada je ponuda u pitanju, jer je neophodno da Upravni odbor donese odluku koju valjda verifikuje Vlada ili tako nešto.
Ali poučeni iskustvima iz prethodnih sezona i opravdanih kritika skijaša su unapred za ovu godinu ostavili mogućnost da se daju popusti u odnosu na broj žica koji rade, što je za svaku pohvalu, kao i prilično obiman posao koji su obavili sa veštačkim zasnežavanjem i žičarama.

Prenosim vam ovo čisto da bi i mi kao njihovi korisnici bolje razumeli kako u SS-u stvari funkcionišu. I naravno zato što treba argumentovano kritikovati kada stvari nisu u redu, ali isto tako treba i pohvaliti kada se ima za šta.

plecko
17.12.2010, 15:52
najbolje bi bilo da u Upravnom odboru sede skijasi !!!

wlad
17.12.2010, 17:35
Izgleda da rade topovi na Dubokoj :dziveli:

6073

Grazer
17.12.2010, 17:56
Kako mi je drago videti za promenu da se ljudi na kopaoniku trude da srede sve dok ono kreteni na jahorini nista

akole
18.12.2010, 00:34
najbolje bi bilo da u Upravnom odboru sede skijasi !!!
menSečini da je izgleda, bar u slučaju SS, bilo važnije ministar-skijaš zar ne?
Ovi iz upravnih i ostalih odbora su po partiskoj liniji.

goranvu
18.12.2010, 13:31
Oni koji su ovih dana bili na skijanju sigurno će bolje znati iz prve ruke, ali upravo sam video sledeći prizor na kameri koja snima ulazak na Pančić Express, a tiče se potencijalne provere identiteta skijaša: ispred rampe stoji skijaš i sa njim nesto razgovara radnik iz SS. Onda skijas skida skijaske cvikere i kapu, a ovaj mu pokazuje rukom otprilike u pravcu Granda. Radnik SS se vraca prema kabini, a skijas navlaci kapu i cvikere i ne prolazi rampu nego ide nekuda desno. Odmah posle toga, neki drugi lik koji je vec prošao rampu i tu stajao sve vreme, takođe na par trenutaka skida skijaske cvikere, pa ih vraca nazad. To je sve sto sam video. Dakle, ko nema svoj skipass bolje da saceka guzvu.

Gazza
18.12.2010, 14:36
Verovatno ste primetili da nema vise kamere na Marinim vodama. U prethodnom periodu svi smo putem kamera pratili radove na centralnom platou i komentarisali hoce li se radovi zavrsiti pre prvog snega. Medjutim, sta se desava na Marinim vodama? Kada sam ja bio tamo 11.9. sve je bilo preorano kao da je bomba pala jer je polagana instalacija za topove. Ako neko zna da li je to zavrseno neka javi. Simptomaticno mi je i to da su objavili da pustaju u rad i dva vezna lifta sa Malog Karamana cime se izbegavaju Marine vode na putu prema Gobelji. Da li je to zbog toga sto Marine vode nece biti u funkciji ove godine?

akole
18.12.2010, 15:01
Evo kako je stanje danas. Jeste bilo raskopano ali je i odavno završeno.

Gazza
18.12.2010, 15:39
Hvala za info! Nisam uspeo da pronadjem tu kameru ni na SS ni na Infokop-u. Izgleda da je trebalo da se potrudim.

Bojan87
19.12.2010, 08:38
Ne znam da li ste primetili ali ukljucili su topove na novoj stazi krst

http://i52.tinypic.com/2nc4dbl.jpg

pailhead
19.12.2010, 10:45
Samo mali komentar na ove provere identiteta i kupovinu ski pasa za koji bih zamolio da ostane u ovoj temi.

Malopre sam se vratio iz Risoula. Skijaliste i uopste naselje se po ciganisanju moze meriti sa Kopaonikom. Sistem liftova im je prilicno star i nigde nema skenera. Ski pas je samo kartoncic sa datumom, na koji licno vi lepite sliku. Svega par puta su trazili da izvadim i pokazem ski pas, ali me niko nije terao da skidam masku ili bilo sta, vec je dovoljno bilo samo da se vidi da imam ski pas. Neke kolege su stancovale cak i istu sliku od jednog momka.

braneso
19.12.2010, 20:02
... Onda skijas skida skijaske cvikere i kapu, a ovaj mu pokazuje rukom otprilike u pravcu Granda. Radnik SS se vraca prema kabini, a skijas navlaci kapu i cvikere i ne prolazi rampu nego ide nekuda desno. Odmah posle toga, neki drugi lik koji je vec prošao rampu i tu stajao sve vreme, takođe na par trenutaka skida skijaske cvikere, pa ih vraca nazad.

Ovakve kontrole su sramota za SS..., takvo maltretiranje ljudi rade samo u policiji sa kriminalcima... A zbog čega? Zbog malog broja ljudi (u odnosu na ukupni broj u sezoni) koji su kupili 10/sezoni ski pas (ili neki sa slikom). Pa šta onda i ako čovek pozajmi ski pas prijatelju na koji dan... Baš je to velik je to gubitak za SS... Ako im je već stalo da 100% iskoriste naplatu ski pasa neka ulože u sistem identifikacije otisaka prstiju (ili možda zenica :sm021:), a ne ovako zadržavati red i maltretirati ljude... Ah da to im je "malo" futurističi i skupo... NE nego treba neki priučeni radnik na žici da ode do kućice (dok se ja smrzavam) da proceni da li mi je brada porasla, da li sam se ošišao, jesam li stavio naočare itd, pa onda ponovo navlačenje opreme :glavaozid...mislim, ovo mi je baš degutantno...

pailhead
20.12.2010, 10:23
Jedino resenje u ovom slucaju je da sto vise ljudi zove SS i kaze "Ja, taj i taj, maticni broj taj i taj, necu ici na kopaonik dok vi ne postanete bar malo manji kreteni".

Za sad sam verovatno samo ja to uradio, ali ako nas bude dosta...

YIBLEX
20.12.2010, 13:00
Podrzavam ideju. Ne kosta ni novca ni vremena ni truda. Problem je sto su ljudi kod nas generalno navikli da budu ponizavani na svakom koraku. 99% ljudi je svesno da se ovde stvari tesko menjaju i da pojednici skoro da nemaju sansu da nesto isprave. Svi cute i gutaju.....Uglavnom se standardna ekipa jada na ovom forumu ili infokopu...a u medijima mozete slusatu o renesansi ski centra Kopaonik.

barrcode
20.12.2010, 13:04
u medijima mozete slusatu o renesansi ski centra Kopaonik.
... a on realno nije ni na 20% onog sjajnog stanja kakav je bio 2002. recimo.

Snowman
20.12.2010, 13:35
Mislim da jako malo efekta ima sto ljudi pisu na ovom forumu o aktuelnom (ocajnom) stanju. Treba uputiti kritiku direktno SS i oni su ljudi sa ove planete, mada slabo kapiraju, mozda ipak neki % i prihvate. Ja sam npr. kada se zakuvalo, hoce li biti 10/sezoni, pisao direkciji SS, posle sat vremena me je zvao izvrsni direktor da se pravda i izvinjava, kako nema informacije. Halo, nemas informaciju u 21. veku? Nemoze jedan zaposleni da se registruje na forumu, nemoze jedna fuckin' anketa o zadovoljstu skijasa da se sprovede.
Bez obzira na sve mislim da treba direktno upucivati kritike, telefonom, mail-om, na expozim-u, pa mozda nesto i upali. Ipak je Kopaonik nas i mislim da ga se ne treba odreci zbog debila, ali ne treba ni trpeti ponizenja za novac koji trosimo tamo, a koji nije mali.

chaghaboo
20.12.2010, 13:41
Sinoć sam se vratio sa vikend skijanja pa evo par informacija.

Put je prohodan i dobro očišćen, sa dobrim zimskim gumama se izlazi do vrha bez ikakvih problema i bez lanaca. Za parkiranje nije bilo problema, parking ispred Konaka su očistili buldožerom, a moglo je bez problema da se izađe i do Granda gde je oko 9, kada sam ja dolazio, bilo mesto za parking da se bira. Od lopatara ni traga.

U subotu su radili Karaman A i B, Pančić i Mašinac, a u nedelju su sredili i prelaz sa Karamana ka Dubokoj i Mašincu pa je moglo i tuda da se spušta, od KG preko Mašinca do dna. Cena jednodnevnog skipasa je bila 1150 za odrasle, gužve na prodajnim mestima nije bilo. Takođe nije bilo gužve ni na stazama, kako se spustiš tako sedaš na žičaru.

U subotu je vreme bilo prilicno loše, vetar je pošteno duvao pa se susnežica koja je padala po licu osećala kao da vas neko bode iglicama. U nedelju vreme fenomenalno, temperatura oko -7, slab vetar i sunčano ceo dan, Kopaonik u jednom od svojih najboljih izdanja. Vreme je toliko bilo lepo da je u svim kafićima moglo da se sedi i napolju.

Staze sasvim fino sređene s obzirom na količinu snega, do kraja dana su sasvim korektno držale. Video sam da su topovi radili na Krstu i Dubokoj iako te staze nisu bile u funkciji, verovatno pripremaju podlogu. U nedelju su vrteli korpe na Dubokoj, ulivajući nadu da će i nju pustiti što se nije desilo, verovatno su samo isprobavali sistem. KG šestosed ide dosta brzo, međutim dešavalo se da je žica malo malo pa stajala da nešto poprave. Isto se dešavalo i na Pančiću. Čike iz kućica na vrhu žica su se pele na poslednja dva stuba ove dve žice i nešto radili. U nekim trenutcima su žice stajale i po 10tak minuta, što pri vrhu Pančića na onom vetru nije bilo ni malo prijatno. U tim trenutcima je bilo i iskakanja pojedinaca iz korpi posle poslednjeg stuba, lično sam gledao.

Cene umeju dosta da se razlikuju od kafića do kafića, ali evo orijentaciono:

Hunny Bunny:
Čorbe i supe 200
Palačinke (2 kom) 250
Gotova jela (kupus, pasulj, prebranac) oko 500
Roštilj od 450 do 900
Kuvano vino 140
Topla čokolada 190
Lepinja sa kajmakom 200
Lepinja sa kajmakom i pršutom 300
Gibanica 200
Pastrmka porcija 700

Vučja staza:
Čaj 190
Jagnjeće pečenje (kg) 2200
Praseće pečenje (kg) 1700

Još jedna lepa novost je da Vučja Staza umesto onih Toi Toi sada ima WC unutra i to sa sve radijatorom! Garantujem da je to najtopliji WC u kafićima koji se nalaze na samim stazama, što za nas muške i nije toliko bitno, ali verujem da će obradovati dame ;)

sev
20.12.2010, 14:16
Precizno i detaljno - bravo.

PS: u vucjoj stazi jos prethodnog vikenda nije radio wc;)))

pailhead
21.12.2010, 13:30
2eur caj, bar u tome ne zaostajemo, cak i prednjacimo.

braneso
21.12.2010, 22:13
Ljudi otopi se ono malo snega... opet strepim i nadam se da će do 2. januara pasti bar 15 cm. Ista slika i prilika kao i prošle godine... Ako neko zna neka okači informaciju za sutra kako staze drže i koje rade?... Da li noću rade topovi iako je plus?

ski&sun
22.12.2010, 01:55
Ljudi otopi se ono malo snega... opet strepim i nadam se da će do 2. januara pasti bar 15 cm. Ista slika i prilika kao i prošle godine... Ako neko zna neka okači informaciju za sutra kako staze drže i koje rade?... Da li noću rade topovi iako je plus?
Ojugovilo ga je zestoko, topovi ne rade!!! A da situacija bude jos gora, temperatrua od oko 8 stepeni iznad 0 je najavljena u naredna 3 dana. Od vikenda se ocekuju padavine. Ja sam danas u duksu prosetao Konacima i nije mi bilo hladno koliko je grejalo sunce. Ponavlja se prosla godina, jedino ostaje da se nadamo da ce od vikenda ipak temp biti ispod 0 i da ce biti padavina.

chaghaboo
22.12.2010, 07:58
@braneso

http://www.snow-forecast.com/

Bata Bane
22.12.2010, 11:29
Eto bolje sto nisam otisao danas:dziveli:

baxus
22.12.2010, 12:09
idem na kop u nedelju.
prognoza me malo ohrabruje, al i dalje nisam miran :)

Milanpop
22.12.2010, 19:04
Moram da priznam da su hrabri potezi ljudi koji hoce na Kop ovaj vikend. Mislim da je usteda od 50-100 evra pametnija nego da se te iste pare procerdaju tako lako. Jer cak i da bude snega radice 2 staze sto je ipak malo a placacete kao da sve rade.:sm008: Bolje sacekati jos malo pa za iste pare mnogo vise uzivati nego na silu ici protiv vremena i prirode:sm018:

ski&sun
22.12.2010, 21:11
Moram da priznam da su hrabri potezi ljudi koji hoce na Kop ovaj vikend. Mislim da je usteda od 50-100 evra pametnija nego da se te iste pare procerdaju tako lako. Jer cak i da bude snega radice 2 staze sto je ipak malo a placacete kao da sve rade.:sm008: Bolje sacekati jos malo pa za iste pare mnogo vise uzivati nego na silu ici protiv vremena i prirode:sm018:
Slazem se, situacija za skijanje je i vise nego zalosna!

ski&sun
22.12.2010, 21:27
Suncana dolina juce:
http://www.dodaj.rs/t/1o/3p/39UmrkjW/dsc9468.jpg (http://www.dodaj.rs/?1o/3p/39UmrkjW/dsc9468.jpg)

zloglasni
22.12.2010, 22:32
Suncana dolina juce:
http://www.dodaj.rs/t/1o/3p/39UmrkjW/dsc9468.jpg (http://www.dodaj.rs/?1o/3p/39UmrkjW/dsc9468.jpg)


Da se ja pitam ja bi ga ovuda proterao :sm022:

ibane
23.12.2010, 19:45
Kakve su prognoze za skijanje izmedju NG i Bozica?

ski&sun
23.12.2010, 21:15
Kakve su prognoze za skijanje izmedju NG i Bozica?
Od vikenda su najavljene temperature ispod nule, pa ako tako i bude bice i snega. Najavljene su padavine, a pravice se i vestacki, tako da je vrlo verovatno da ce nekoliko staza raditi.

bozza
23.12.2010, 22:03
danas bio na kopaoniku, snega ima negde negde, radi pancic i karaman na stazama ga ima dovoljno za skijanje, staze nisu progledale nema guzve

plecko
24.12.2010, 20:59
gledam karakteristike ski centra Kopaonik, pa tu izmedju ostalog pise:
-Najduza staza 3500m, ( koja je to staza, tako duga ? )

jopopo
24.12.2010, 22:08
U teoriji: Mali Karaman vezni put + Bela Reka II + Bela Reka I

Tadija_91
24.12.2010, 22:15
Trebalo bi da su to obe Bele reke kad se spoje ;)
Sad , sto one ne rade skoro nikad to njih bas briga

adwarf
27.12.2010, 19:01
Ljudi, kakva je situacija gore? Nesto sam nacuo da su danas palili jos neke topove osim pancica, karamana i masinca... Ima li neko neke proverene informacije?

Bojan87
27.12.2010, 22:20
Pa prema kameri sa pancica, vidi se da topovi rade na crvenoj dubokoj

http://i53.tinypic.com/rh51cm.jpg

braneso
27.12.2010, 22:27
Za one koji idu početkom januara: ono što je napadalo snega danas to je sve (4cm). Sledi 7 vedrih dana bez oblačka. Pretpostavljam da ćemo skijati na 4 staze pokrivene "veštakom" ... Katastrofa ... Za dalje ćemo videti... Bio bi red da nam ovi iz SS smanje cenu ski pasa bar 50% :sm021:

zloglasni
28.12.2010, 02:05
Za one koji idu početkom januara: ono što je napadalo snega danas to je sve (4cm). Sledi 7 vedrih dana bez oblačka. Pretpostavljam da ćemo skijati na 4 staze pokrivene "veštakom" ... Katastrofa ... Za dalje ćemo videti... Bio bi red da nam ovi iz SS smanje cenu ski pasa bar 50% :sm021:
Mozda u uredjenoj zemlji ali u banana republici tesko da tako nesto mozes da ocekujes.A uostalom i oanko u tom periodu idu samo punisici pa nek ih i klepaju malo za masinac i karaman.

Bojan87
28.12.2010, 08:59
topovi i dalje rade punom parom

http://i53.tinypic.com/2iln7n5.jpg

evo kako danas izgleda gobelja

http://79.101.21.8/server/events/10_3_43_105/163/852/M00004.jpg

chaghaboo
28.12.2010, 09:44
@braneso
Postoji popust od 40% na dnevni i poludnevni skipas kada rade 3 i manje žica, već sam pisao o tome > http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=50977&postcount=1674

@zloglasni
Idem 2. januara na 8 dana, jel to znači da sam i ja punišić :smoke:? Čisto da znam, da mogu da se pohvalim :ok:

akole
28.12.2010, 11:29
topovi i dalje rade punom parom

Bas izgleda da rade topovi punom parom Crvena Duboka složili su gomilicu.
Snow-Forecast (http://www.snow-forecast.com/resorts/Kopaonik/6day/top)prikazije da imamo zahlađenje do nove godne a sneg posle.

braneso
28.12.2010, 12:53
@chaghaboo Pa verovatno će pustiti 4 staze i reći "nema popusta" :sm021: ...

@zloglasni I ja idem 2 januara na 7 dana i nisam "punišić" već sam vezan za termin. Svakako da bih išao u februaru kad ima najviše snega ali ne može se... :ok:

braneso
28.12.2010, 13:02
Snow-Forecast (http://www.snow-forecast.com/resorts/Kopaonik/6day/top)prikazije da imamo zahlađenje do nove godne a sneg posle.

Pazi kad ne mogu da verujem.. ovo vreme mi priređuje iznenađenja kao i prošle godine-identično-sneg pada u poslednji čas... Još ću postati optimista da ću od 02.01-09.01 skijati na 10-tak staza... Samo je pitanje koliko će biti ažurni ljudi iz SS (a nadamo se da hoće) :yay:

Bojan87
28.12.2010, 13:45
Ljudi spremaju ulaze na duboku 1 i duboku 2. Verovatno ce ih sutra ili prekosutra pustiti u rad.

http://i54.tinypic.com/6hi1k9.jpg

http://i55.tinypic.com/2rf6kat.jpg

Bojan87
28.12.2010, 16:22
Cemu sluze topovi na stazama koje nemaju sedeznice. Pre svega mislim na marine vode i jaram(karaman), cije zice idu kroz sumu.

Staze na kojima su sedeznice imaju smisla da se osnezavaju jer je dovoljno osneziti samo stazu iako ispod same zicare moze da bude i gola zemlja. Ali za marine vode moraju prvo da osneze stazu, pa onda da navuku sneg ispod zice kako bi ljudi uopste mogli da koriste stazu.

zloglasni
28.12.2010, 17:54
@chaghaboo Pa verovatno će pustiti 4 staze i reći "nema popusta" :sm021: ...

@zloglasni I ja idem 2 januara na 7 dana i nisam "punišić" već sam vezan za termin. Svakako da bih išao u februaru kad ima najviše snega ali ne može se... :ok:
Izvinjavam se trebalo je da pise mahom punisici.Pravi ljubitelji skijanja znaju da je period oko nove god vrlo problematican sto se tice snega pa shodno tome ga i izbegavaju.Sad naravno da ima i onih kojima je to jedini slobodan termin pa je daj sta das pa se na njima lome koplja nazalost
Druga stvar uvek ce da radi karaman,jezerce,masinac i verovatno krst tako da od tog popusta nista nece biti

pailhead
28.12.2010, 18:49
@braneso
Postoji popust od 40% na dnevni i poludnevni skipas kada rade 3 i manje žica, već sam pisao o tome > http://www.skijanje.rs/forum/showpost.php?p=50977&postcount=1674

@zloglasni
Idem 2. januara na 8 dana, jel to znači da sam i ja punišić :smoke:? Čisto da znam, da mogu da se pohvalim :ok:


Moze guza da se obrise i novcanicom od 100e, ali vecina ljudi moze da priusti samo toalet papir. A sta je udobnije i sta je cemu namenjeno...

Nista licno, ali mislim da je logika takva. Ti kao pravi skijas (kontam da su svi clanovi foruma takvi) mogao bi mozda da napises zbog cega ides bas u tom terminu, kada uslovi zaista nisu neki, a cene zaista jesu visoke.

Panzer
28.12.2010, 19:42
Uh, kad tako kažete, ja više nikad neću za Novu godinu da skijam :sm022:

Ne znam jesam li pravi skijaš, ali skijam kad god mogu. Pa i za Novu. Šta je tu sporno?

andrijapajic
28.12.2010, 20:15
Ja recimo idem od 3-6 u jugobanku. Zasto? 1) ide mi se 2) tada mogu da imam neradne dane (na kraju je ispalo da uopste ne radimo te nedelje, a i da nije ne bi bio problem) 3) sestra jedino tada moze de ide pre marta (a 90% da idemo u martu negde u svakom slucaju) 4) posle toga imam ispite, slave i rodjendane i kojesta, tako da do vikenda na Sretenje tesko da mogu da mrdnem (a i to cu da iskoristim 80% sanse). U prevodu, trudim se da iskoristim svaku priliku. Skipass imam onaj 10/s pa taman da ga krckam lagano :)

draskonesh
28.12.2010, 20:41
I ja sam na Kopu od 2 do 9 januara,,,,,,deciji raspust uslovljava i moje skijanje!

zloglasni
28.12.2010, 20:44
Uh, kad tako kažete, ja više nikad neću za Novu godinu da skijam :sm022:

Ne znam jesam li pravi skijaš, ali skijam kad god mogu. Pa i za Novu. Šta je tu sporno?
Pokusacu da definism po mom misljenju sta je pravi skijas/border

- Solidna tehnika (lako izlazi na kraj sa plavim,malo napornije na crvenim a crne uz dosta truda ali ipak prolazi).Za pocetnike je nebitno dali radi 1 ili 101 staza kad ce i ovako vecinu vremena provesti na jednoj stazi uceci.

- Dobro je informisan (u smislu prati razvoj situacije na skijalistima koje planira da poseti u bliskoj buducnosti,vremenske prognoze,kad su raspusti,trke i sl.)

- Zna sta hoce tj kakve staze preferira (uredjenje/neuredjene/hupsere...)

- Ne srlja po svaku cenu ( ovo ne vazi za klince oni treba da srljaju da bi kasnije mogli da donose bolje odluke :).Nisam klinac ali se dalje svake god bar jednom opecem i to svesno sto je najgore.

Ovo se sve odnosi kada imate potpunu ili bar veliku slobodu da odluke donosite vrlo brzo i neposredno u skladu sa razvojem situacije.S obzirom da vecina ljudi nema tu privlegiju koncentrisite se na stavku 2.Dakle ako morate ranije da uplatite raspitajte se kod prijatelje ili po forumima kakvi su uslovi i sta se moze ocekivati u periodu u kome planirate da idete.Ako vas iznenade guzve zbog raspusta ili fis trka nema koga da krivite sem sebe.Ako vreme omane u vasem periodu sto nije bio slucaj ranijih godina jebiga uradili ste sve kako treba ali visa sila.Ako idete sa porodicom vidite koji je centar najvise familijarno orijentisan a broj staza stavite u drugi plan pogotovu ako su clanovi porodice pocetnici.Ako bas morate da ide u odredjenom periodu iako znate da vrlo lako moze da bude promasaj JUST DO IT :dziveli:

wlad
28.12.2010, 22:37
Pa porodice ne mogu mnogo da biraju ;). Ako je raspust od nove godine i jos malo iza onda je jasno da moraju da idu tada (zato i jeste to najskuplji termin, zato sto su raspusti - a ne zato sto tada neko voli da ide na skijanje ;)).

Pa tako i ja sa porodicom ove godine idem 2-9 jan (i uvek u jan jedan termin) plus jos jedan u martu kada moramo da ih izvlacimo iz obaveza. Ako ne bi isli u januaru za vreme raspusta onda bi morali da ih izvlacimo dva puta iz skole/obaveza sto bi bilo bezobrazno (da ne idemo u januaru a da posle izvlacimo iz skole dva puta).

Disco
28.12.2010, 23:12
I ja idem u januaru od 2-9. Uslovljava me skolski raspust a i zelja za sto skorijim skijanjem.
Vec treci put idem u ovom periodu na Kop, i uvek je drama oko snega. Pre dve sezone sam okacio ovde neke blatnjave slike .. sneg smo videli poslednji dan iz autobusa, ali jednostavno MORAMO da se kockamo sa vremenom. Postavljanje ovih silnih topova mi daje neku utehu da ce bar Karaman da radi (sto je dovoljno za klinku) a i za nas matore da utolimo glad za skijanjem.
A da mogu da biram gde cu da idem u ovom periodu raspusta i ne mogu. Racunao sam Bad Gastein u Austriji, nas troje 1400E ; Kopaonik isto vreme 650 E.

Valjda ce onaj odozgo da vidi nase zelje za skijanjem pa ce da posalje malo snega.

pailhead
29.12.2010, 03:31
Mene zanima, ako moze neko od vas koji idete da mi kaze gde je granica? Tj. gde povlacite crtu. Koliko % mogu da dignu cene ski pasa da bi ste i dalje isli, koliko % cene smestaja, koliko gori uslovi treba da budu?

Ono sto sam video prosle godine za NG bilo je prilicno bezveze, i pitanje je da li bih ista bio spreman da platim za to pod uslovom da cak i imam besplatan smestaj na samoj stazi.

Sta bi ste radili da raspusti pocinju recimo 10og decembra?

jopopo
29.12.2010, 10:42
Ako ne bi isli u januaru za vreme raspusta onda bi morali da ih izvlacimo dva puta iz skole/obaveza sto bi bilo bezobrazno (da ne idemo u januaru a da posle izvlacimo iz skole dva puta).

Baš si "pažljiv" prema prosveti :) Kolega i ja poslednjih godina "izvlačimo" decu dva puta godišnje krajem februara i marta. Nešto se ne vodim logikom da će u školi nešto propustiti jer su još uvek niži razredi. Drugo, to je za njihovo zdravlje i dobrobit (planinski vazduh, sportska aktivnost). Kamo sreće da našu decu vode da uče skijanje, bording, klizanje, šta god, umesto nekih škola u prirodi gde se leti znoje a zimi smrzavaju iz ne znam kog razloga, kao da nauče nešto više. A cena koštanja bi bila skoro isto. Ali problem je ko će tu decu obuzdati po planini. Svake godine gledam klince u Austriji kako imaju (skoro) svake nedelje sportski dan i provode u planini. Divota.

chaghaboo
29.12.2010, 12:43
@braneso
Ne pričam u teoriji, bio sam pre par vikenda i plaćao dnevni skipas 1150, i ta varijanta postoji tek od ove godine što je lepo za promenu. E sad, postoji velika verovatnoća da će od NG biti znatno više ljudi gore pa će se zbog toga SS i potruditi da radi više od 3 žice kako bi imali što veći prihod. U svakom slučaju treba imati sve informacije pa promisliti šta će biti jeftinije.

@pailhead
Komentar je bio ironičan, nisam pokušavao da se hvalim da sam pun, već upravo suprotno. Hteo sam u šali da kažem da ne idu baš samo puniše oko NG već i neki od nas koji su istinski ljubitelji skijanja, i da nije nužno da skijanje oko NG košta basnosnovno.
Evo na praktičnom primeru:

Smeštaj + hrana (PP) u PD Bela Reka u Brzeću = 15€/dan x 7 dana = 105€
8 dana od 10/sezoni skipasa kupljenog u predsezoni (8.300 din) = 6640 din (8 x 830) ~ 61,5€
Prevoz u oba pravca (4 osobe u kolima)= 1800 din ~ 16.5€
8 dana do vrha i nazad kolima po osobi = 600 din ~ 5.5€

UKUPNO (po osobi): 188.5€
I ne zvuči kao varijanta za puniše i šminkere, zar ne :ok: Meni je ovo sasvim ok kao prvo skijanje i zagrevanje za nastavak sezone.

Sem toga ne vidim zašto oni koji idu u tom periodu treba ikome da se pravdaju i dokazuju da nisu šminkeri već skijaši. Ima toliko toga što može da utiče na period kada svako od nas može da ide na skijanje. Od zimskih raspusta za klince, preko obaveza na poslu/fakultetu, mogućnosti da se iskombinuje neko zajedničko skijanje sa društvom, a možda jednostavno ne mogu da se strpim i moram da omirišem sneg pa makar na par staza.

wlad
29.12.2010, 12:44
Da ih izvlacimo dva puta u februaru i martu onda bi isli i treci put u januaru ;).

@pailhead: na tvom mestu ja ne bi uopste razmisljao o Kopaoniku, ako provedes par meseci u IT i drugim skijalistima ne vidim poentu ici na Kop..

Porodice sa malom decom imaju neku drugu kalkulaciju, ja licno ne idem sa porodicom da se _ja_ naskijam (za to idem ili sa drustvom ili sa zenom/bez dece) nego da oni skijaju i budu na planini, a posto su mala deca (7 i 5 god) njima je svejedno imaju li 5, 50 ili 500km staza :).

A kada budu bili veci onda idemo ko-zna-gde (verovatno neko porodicno skijaliste u AT).

P.S.
Obicno pre porodicnog skijanja ja vec napunim skijaske baterije tako da mi nije "zao" da se vozikam po Kopaoniku lagano ;) (ove godine vec 16 dana na snegu imam pre skijanja sa decom).

pailhead
29.12.2010, 13:01
Nisam hteo reci da si sminker i punisa, vec me samo zanima kada se kopaonik otpisuje kao mesto za skijanje u tom periodu. Sad kad postoje topovi, to ce mozda biti malo teze.

Bela reka je super mesto, i cini mi se da si ti bas nasao budzet varijantu. A da ne ides u brzece, i da nisi vec jednom otisao na kopaonik koliko bi te to sve kostalo, sa normalnim ski pasom?



Ja samo hocu da kazem, da dok ljudi hrle tamo po svaku cenu, nece biti razloga ni motivacije da se bilo sta dalje poboljsa. Nije mi jasno kako ovi na alpima pripreme staze iako pored cvetaju ljubicice.


Dakle, samo to. Ako podignu cene smestaja za jos recimo 30% bil i dalje isli? Ako zatvore sve staze osim KG, bil i dalje isli? Ako za tu jednu stazu naplacuju punu cenu ski pasa, i ako je jos povecaju za 20% bil i dalje isli?

pailhead
29.12.2010, 13:04
Volim kop, samo ne volim ono sto se desava gore :(

Panzer
29.12.2010, 13:54
Off topic, ali to da li je neko "pravi" skijaš ili nije, ne bi trebalo baš puno da ima veze sa materijalnim statusom. Ali, ako se već i to gleda, po meni je onda to neko ko bi i zadnju paru dao na skijanje :sm011:.
Odnosno, neko ko radi i štedi čitavu godinu da bi mogao zimu što bolje da iskoristi.
Osim toga, da nije i ovih "puniša" ili kako ih već zovete, pitanje koliko bi neki ski centri mogli da prežive, a samim tim koliko bi se i ostali mogli skijati.
Kako god da je na Kopu oko NG, mislim da nije kao na Bjelasici...
Pogledajte primjer (slika sa dna ekrana :sm021:):
http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=2991&page=26

pailhead
29.12.2010, 14:15
bolje i ovako nego da je odma uskocila u odelo od 2000e :) ali slika je zakon

wlad
29.12.2010, 14:22
Dakle, samo to. Ako podignu cene smestaja za jos recimo 30% bil i dalje isli? Ako zatvore sve staze osim KG, bil i dalje isli? Ako za tu jednu stazu naplacuju punu cenu ski pasa, i ako je jos povecaju za 20% bil i dalje isli?

Ja ne vidim da se ista od ovoga dogadja?? Nisam primetio da je cena smestaja povecana ove godine, staze rade ako ima snega/nema juga, postoji popust od 40% ako radi <=3 staze, cena originalnog ski pasa je korektna (a postojao je i taj jako povoljni 10/sezona). Dakle sve to sto si naveo je "ako", a realnost je potpuno suprotna ;), takodje Kopaonik se gradi svake godine sve vise, veci deo skijalista je pokriven vestackim snegom, napravljeno par novih zicara itd, itd.

Dakle, ne vidim poentu tvog pitanja?

pailhead
29.12.2010, 14:26
Mozda mi je koncept pogresan, ali nisam jos sasvim siguran, te cu pokusati jos malo da elaboriram.



1. Da li je prosle godine u ovom periodu postojao popust 40% ako rade <=3 staze?
2. Da li je prosle godine bio taj povoljni 10/sezona ski pas?


Za ovo drugo 80% siguran da nije bilo, a za ovo prvo uopste ne znam kako je bilo, znam samo da je bilo blato.

wlad
29.12.2010, 14:46
1) nije
2) postojao je 10/sezona ali nije bilo popusta od 50% u predsezoni

Da li je to poenta? Da svake godine u svakom pogledu sve vise napreduju? :)

Panzer
29.12.2010, 15:02
bolje i ovako nego da je odma uskocila u odelo od 2000e :) ali slika je zakon

E nije, nije...
Skijaško odjelo je skijaško odjelo - bilo ono 50, 100 ili 2000 €.
A ovo je... Šta je ovo?
Doduše, pretpostavljam zašto je tebi ovo bolje, ali... :sm021:

pailhead
29.12.2010, 15:20
Ovo je... hm, dosla devojka na planinu, nema nikakvu opremu, a htela je da proba skijanje. Mada, suknjica i najlon... mozda i gresim :D

Panzer
29.12.2010, 15:23
Najlon u pancerice. A ispod suknjice duva.......
Odosmo mi u off :dziveli:

pailhead
29.12.2010, 15:29
1) nije
2) postojao je 10/sezona ali nije bilo popusta od 50% u predsezoni

Da li je to poenta? Da svake godine u svakom pogledu sve vise napreduju? :)


Ne, nego da su prosle godine bili naterani od strane korisnika da napreduju. Relativno je samo sa koje tacke ovo posmatramo. Ja garantujem da ovog ski pasa ne bi bilo da nisu imali onaj fijasko od prosle godine gde je sve bilo prazno.

Relativno je to sto ja vase stavove tumacim tako da mi je cudno zasto je i prosle godine bio slabo posecen kpoaonik. Izgleda da tu negde lezi ta fina granica.


Primera radi, ja bih rekao da je taj 10 u sezoni postojao da sam mogao u proteklih 6 meseci da ga narucim preko interneta, ili da ga kupim na expou. Ti kazes da postoji zato sto si morao da sednes u kola, odvezes se 600 kilometara, udjes kolima u nacionalni park i tamo ga kupis.



Dakle ta realnost nije bila suprotna toliko skoro kao sto je prosla sezona.


Meni je krivo sto se sa kopaonikom radi ovo sto se radi. Postujem zakon ponude i potraznje, da je realnost onakva kako sam dao opis par postova iznad, a da postoji neverovatna potraznja za tim, ne bih imao sta da kazem. Zakljucio bih samo da zivim u sredini gde ljudi vole da se pokazuju, briga ih za sneg i skijanje. I dalje bi me kopkalo zasto bas mora tamo, a zasto ne na zlatiboru, ili u krajnjem slucaju u beogradu (klubova/kafica kolko hoces) ali to bi bila stvar moje radoznalosti.

Ali isto tako mislim da je u redu ukazati na neke stvari. Primera radi, postoji radnja u beogradu u kojoj se prodaju skije po naduvanoj ceni. Ali skije su odlicne, kvalitetne i ljudi hrle i kupuju ih. Zasto ne bih rekao da tri ulice dalje, postoji isto skijaska radnja, koja prodaje iste skije, ali po recimo duplo nizoj ceni?

To je valjda poenta konkurencije, ne bi kopaonik ni do ovde dogurao da ipak nema konkurenciju.


Samo, nece ova prva radnja da spusti cene tek tako. Hoce tek kad svi pohrle u drugu radnju. A onda, zasto bi se iko vratio u ovu gde su drali ako samo daju istu cenu, morace opet nesto bolje da smisle.

Milanpop
29.12.2010, 19:22
E slika extra, ma neka ona samo skija pa makar i tako. I ovo prilikom pozdravljam sve one koji idi na Kop a i koje ne idu

Panzer
29.12.2010, 19:30
Vidjeh na infokop.net da danas na Kopu nije bilo struje. Zna li neko nešto o tome?

ski&sun
29.12.2010, 19:43
Vidjeh na infokop.net da danas na Kopu nije bilo struje. Zna li neko nešto o tome?
Ovi iz EPSa su imali neke radove. Od 10-13h nije bilo struje na celoj planini, tako da ni zice nisu radile u tom periodu. Od 13h je sve bilo normalizovano.

akole
29.12.2010, 21:13
Ne, nego da su prosle godine bili naterani od strane korisnika da napreduju. Relativno je samo sa koje tacke ovo posmatramo. Ja garantujem da ovog ski pasa ne bi bilo da nisu imali onaj fijasko od prosle godine gde je sve bilo prazno.

Možda prošle godine jesu ali prethodnih pet šest nisu sigurno, nije stgao čika sHengen. Mislim da ekipa ide po planu sa promenama koji su naumili da mi kao poreski obveznici izfinansiramo promrne hteli mi to ili ne, a šta će biti s' kućom posle...



Meni je krivo sto se sa kopaonikom radi ovo sto se radi.


Svakom normalnom je krivo. Tako su radili i pre 10 godina rade i sada a sigurno će raditi i ubuduće manje ili više. To ima više veze sa kompletnim stanjem u društvu...




Ali isto tako mislim da je u redu ukazati na neke stvari.
Da treba ukazati na sve probleme ali ovde se radi o ljudima koji su prevazišli kop i obišli malo sveta pa sad im sve nevalja kopaonik, našli rupu na saksiji ili toplu vodu valjda.



Primera radi, postoji radnja u beogradu u kojoj se prodaju skije po naduvanoj ceni. Ali skije su odlicne, kvalitetne i ljudi hrle i kupuju ih. Zasto ne bih rekao da tri ulice dalje, postoji isto skijaska radnja, koja prodaje iste skije, ali po recimo duplo nizoj ceni?

Samo ja još nisam uspeo da nađem tu "jeftiniju" radnju da mi bude jeftinije nego što plaćam na Kopu a pratio sam sve ponude udruženja agencija itd. Uvek treba dodati više da bi se dobilo mnogo više.

pailhead
29.12.2010, 22:15
Ja sam bio sad u francuskoj preko studentske agencije za 170e. Nije bas bilo bajno, ali opet smo se navozali (poslednjeg dana je cak napadalo i dosta snega) bilo je suncano, a radio je fantastican snow park.

Na kopaoniku prosle sezone nisam bio jedan dan da nije bilo magle, bljuzgavica je isto sranje kao i led, a snowpark ne postoji.

Apartman je za divno cudo bio prilicno udoban, ali su cene u radnjama koje su slabo bile opremljene, bile bas naduvane.


Put je naravno za slogirati se, ali nekad je potrebno nesto i pretrpeti zbog principa.


Dakle, postoji jeftino, ali nisam shvatio po kom obrascu. Vidim da su uvek jedni te isti termini i jedna te ista skijalista. U Aosta dolini u Italiji nema nista ispod 40e na dan, i 200e za 6 dana.

sunCica
30.12.2010, 05:58
http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=2991&page=26

Ovo je stvarno 8848!!!

chaghaboo
30.12.2010, 10:27
Od jutros rade i Duboke. Još samo par dana, još samo par dana... :ski:

Bojan87
30.12.2010, 12:54
Od danas radi i nova zicara krst. A koliko mogu da vidim na kamerama rade i topovi na crnoj dubokoj, tako da za koji dan ce i ova staza biti u upotrebi