PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)



Strane : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

kompe
30.09.2010, 01:47
Tako da ako neko sa foruma planira u tom periodu pocetkom decembra da ide na Kopaonik neka se ovde javi kako bi se dogovorili i organizovali da kupi i za ostale zainteresovane.

Napominjem da je ovaj 10/sezoni ski pas bez fotografije, tako da je moguce da neko drugi kupi i na tudje ime.

Sta mislite o ovoj ideji?

1.Hvala puno za info.
2.Opet jedan neverovatan potez SS...Ski pass MORA da se kupi na Kopu? :couto:
3.Ideja je logicna i dobra, naravno i ja sam za to da ko bude isao gore tih dana, da mu se daju pare i da on kupi svima ski pass.Ne zelim da hejtujem, ali problem moze biti ako oni kazu evo 100-200 ski pass-ova po ovoj promo ceni, a javi se ukupno npr. 500 ljudi koji su zainteresovani.Ili jos gore neko namenski samo zbog toga dodje gore, a oni kazu :'nema,nestalo' a ostanu im jos npr. pola pass-ova koje ce vec za koji dan prodavati po vecim cenama... (sto me isto ne bi iznenadilo)

Dakle, vrlo me nervira sto to mora gore da se kupuje :glavaozid

admin
30.09.2010, 02:19
Plasim se da ne bude da svako mora licno da kupi taj ski pass i da se identifikuje licnom kartom. Obzirom da je za porodicne ski pasove potrebno priloziti Izvode iz maticnih kljiga, moze se desiti da pojedincu dozvole kupovinu samo za clanove porodice...
Ko zna kakvih sve iznenadjenja moze biti oko ovoga.... Ali videcemo, da ne prejudiciramo.
Juce mi je receno da, obzirom da za ovaj ski pass nije obavezna fotogradfija, moze i neko drugi da ga kupi za tebe....

I jos nesto, ne moze se sada kupiti taj ski pas. Samo od 01.-11. drecembra i to na Kopaoniku!

A ako bude sve kako trebe, to moze kupiti neko ko sa Kopaonika, Brzeca, Raske ili Brusa tih dana dolazi na Expo-zim, a mi da ga tada preuzmemo.

sunCica
30.09.2010, 04:48
Tako da ako neko sa foruma planira u tom periodu pocetkom decembra da ide na Kopaonik neka se ovde javi kako bi se dogovorili i organizovali da kupi i za ostale zainteresovane.

Napominjem da je ovaj 10/sezoni ski pas bez fotografije, tako da je moguce da neko drugi kupi i na tudje ime.

Sta mislite o ovoj ideji?

Mislim da je ideja super :sm019:, evo ja sam već zainteresovana! :ski:

Tadija_91
01.10.2010, 20:39
i ja sam zainteresovan + nudim gajbu piva postenom donosiocu :D (ovo ozbiljno)

akole
02.10.2010, 08:11
Prošle godine su na Expo-Zimu prodavali pasove a popust je bio 10%.
Moguće je da su samo sada unapred objavili cenovnik a da će prodaja biti moguća na sajmu.

akole
02.10.2010, 08:25
Tek sam sada video da ima Adminov komentar sa NS sajma, na prethodnoj strani.

U cenovniku piše da je 10/s sa fotografijom.
Prosto nisam mogao da verujem da postoji ovakva cena, ima dakle zackoljica. Moras otići na kop od 1-11 nov.
Pa onda bi trbalo da se ordanizujemo i odemo na jdnodnevni izlet i kupimo pass ali tada cena raste i gubi svaki smisao...

stekan
02.10.2010, 09:09
Ako dobro shvatam (a ne mora biti), to je onda cijena samo za lokalce.

Max
02.10.2010, 09:46
Nije strasno ako se i ide do Kopaonika na jednodnevni izlet...
Predlog za umanjenje troskova:
Svratite do Aleksandrovca i kupite toceno vino u nekoj privatnoj vinariji. Vina su kvalitetna a cena je pre sest meseci bila oko 100din/l ;)

Marco
02.10.2010, 11:57
S obzirom da sam prosle godine imao 38 skijaskih dana sigurno cu uzeti taj 10 dana u sezoni a ako bude imalo u tom rangu sa promo cenom i 20 dana u sezoni!Meni je Kop 40-tak km od Novog Pazara pa mi nece biti tesko da skoknem i da kupim ski pas a mogu uciniti uslugu i drugima kad za to dodje vreme,naravno ako ne zakomplikuju nesto sa licnim kartama i to . . .

sunCica
02.10.2010, 12:17
naravno ako ne zakomplikuju nesto sa licnim kartama i to . . .

He he Marco je moj drug!!!
Ako se zakomplikuje poslaću ti poštom moju ličnu kartu.

andrijapajic
02.10.2010, 15:48
poust je od 1-11 novembra, ili decembra? Ako je decembar, i nije neki problem, moze jos i snega da bude tih dana uz malo srece.

akole
02.10.2010, 17:10
poust je od 1-11 novembra, ili decembra? Ako je decembar, i nije neki problem, moze jos i snega da bude tih dana uz malo srece.
Popust je u decembu ja sam pogresno napisao.:sm022: . Dakle 1-11.12.2010. Ima na njihovom sajtu cenovnik a i ovde je objavljen.
Mozda i bude snega za prvi vikend?

pailhead
07.10.2010, 10:58
Jel u tom SS rade one morske krave iz soutpharka? Plutaju u rezervoaru, i spajaju lopte sa idejama "ski pas - samo na kopu - popust".



Da li je ikada, ikome, bilo isplativo da uzme sezonski ski pas na kopaoniku?!

Prosle godine je bio oko 600e, ili 550e? Ceo januar nije bilo snega, za novu godinu je bilo samo blato, i nesto malo bljuzgavice na KG? U februaru kad sam bio, bila je bljuzgavica i magla non stop. Posle ne znam, jer sam proveo mart i aprli na drugom mestu.

Kad se saberu svi ti dani kad moze da se skija (na dobrom delu ako ne na svim stazama) zar nije isplativije uzeti nekoliko onih najduzih (14 dana?) za redom?


Po hiljaditi put cu reci, sezonski ski pas treba da kosta 300e ako se sracuna odnos sezonskog / nedeljnog u evropi, ili treba da kosta 150e, ako se uzme americka logika.

Nikolino
21.10.2010, 09:25
Ko prvi vidi sneg na Kopu, najvise ce skijati.:ski:

Grazer
21.10.2010, 11:44
a radovi jos nisu zavrseni!!!
EEEEE to nije dobro

wlad
21.10.2010, 12:25
Završiće 1000%, ako ne bi završili, i počeli sezonu bez KGBa mogli bi da se ubiju :D.
(čak su ove godine počeli neuobičajeno rano - nego rade 3 žice u isto vreme - a završen je veći deo u %tima iako ne izgleda tako)

Disco
21.10.2010, 13:19
Dobro ljudi ajde da se organizujemo za te ski pasove od 1-11. decembra
Oce neko da sedne u kola i da ode? Meni bi trebao jedan porodicni paket. 10 dana za 20k dinara - isplati se i kola da upalim da odem dole na pola sata...

wlad
21.10.2010, 13:47
Biće skijanja za 1 decembar pa tada može i da se uzNe jeVtin ski pass...

akole
21.10.2010, 18:41
Ako bude snega od 1-11 dec što da idemo na jedan sat mozda i vikend ili čak jedan dan sa SkiBus-om.
Pa lepo prvo ovosezonsko sijanje i ušteda na ski kučetu...

Samo da vidimo ta će biti sa snegom...

braneso
22.10.2010, 00:02
Možda je već napisano, ali da ne čitam stotine strana ove teme ... Da li neko zna na kojim je stazama urađeno veštačko osnežavanje u odnosu na prošlu godinu?... da li su postavljeni topovi na malom karamanu?

Poz.:dziveli:

symbad
22.10.2010, 00:36
Osnezavanje je uradjeno na svim stazama osim na Gobelji. Pokriveni su i Mali karaman, Marine vode, Suncana dolina..... dakle samo je Gobelja ostala bez "topova".

braneso
22.10.2010, 23:29
Pa to je super... još samo da bude zime... a kažu da hoće-biće skijanja. Prošle godine u januaru bilo 15 stepeni, pa topovi nisu ni mogli bolje. Hvala symbad... Pozdrav.

sunCica
23.10.2010, 22:11
Ako bude snega od 1-11 dec što da idemo na jedan sat mozda i vikend ili čak jedan dan sa SkiBus-om.
Pa lepo prvo ovosezonsko sijanje i ušteda na ski kučetu...

Samo da vidimo ta će biti sa snegom...
:yay::yay::yay:

admin
24.10.2010, 00:13
Upravo sam se vratio sa Kopaonika. Sutra cu postaviti slike na kojima se vidi dokle se stiglo sa postavljanjem novih zicara i sistema za osnezavanje.

Bojan87
24.10.2010, 09:40
Jedva cekam :dziveli:

admin
24.10.2010, 23:21
Juče sam po lepom sunčanom vremenu, zahvaljujući agenciji "Supernova travel (http://www.supernovatravel.rs/)" proveo izuzetno prijatan jesenji dan na Kopaoniku. To je bila prilika da se sagleda kompletnost ponude aranžmana za Kopaonik koja ova agencija ima.
Iskoristio sam ga da pogledam dokle se stiglio sa radovima i da obiđem većinu lokacija polaznih i izlaznih stanica žičara koje su u izgradnji.
Pre obećanih fotografija evo isečka nove mape sa položajem novih žičara koji odgovara situaciji na terenu:

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/mapa_kopa2011_640.jpg

Slede fotografiije sa terena o svakoj žičarii u izgradnji. Više fotografija na strani sajta...

admin
24.10.2010, 23:21
Žičara "Sunčana dolina" - postrojenje je prebačeno sa lokacije Karaman greben. Radi se o četvorosedoj žičari sa fiksnim korpama i stazom za ubrzanje. Uz ovu žičaru su izgradjene 1, 1a i 1b. Paralelno su u toku i radovi na zasnežavanju ovih staza.
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_068_640.JPG
Staze 1a i 1b na prilazu polaznoj stanici.

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_075_640.JPG
Polazna stanica - Montaža u toku. Prvi stub treba da se postavi pa na njega jaram sa koturacama koji je levo na slici.

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_070_640.JPG
Kotur sa sajlom je na mestu, spreman za postavljanje.

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_098_640.JPG
Izlazna stanica Sunčane doline i delovi sistema za zasnežavanje (nosači žirafa) koji treba da se montiraju.

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_101_640.JPG
Pogled sa nove izlazne stanice na izlaznu stanicu dvoseda Sunčana dolina, tek da se otprilike shvati položaj nove žičare.

admin
24.10.2010, 23:24
Žičara "Krst" - kompletno novo postrojenje fiksne četvorosede žičare. Na polaznoj i izlaznoj stanici se završavaju građevinski radovi. Stubovi su kompletno montirani.


http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_113_640.JPG
Položaj polazne stanice u odnosu na Pančić exspess
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_111_640.JPG
Zavrsavaju se gradjevinski radovi na polaznoj stanici Krst
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_089_640.JPG
Izlazna stanica Krst na kojoj su završeni građevinski radovi.
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_092_640.JPG
Pogled niz trasu žičare Krst. Levo je staza prema izlaznoj stanici nove Sunčane doline.
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_093_640.JPG
Pogled sa buduće izlazne stanice Krst na stazu Suvo rudište.

===========================================

Ostale fotografije na strani sajta...

admin
24.10.2010, 23:25
Žičara "Karaman Greben" - Na mestu demontiranog četvoroseda postavlja se novo postrojenje šestoseda (sve osim stubova).
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_115_640.JPG
Građevinski radovi za polaznu pogonsku stanicu su pri kraju.
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_118_640.JPG
Betobski deo pogonske stanice je izliven. Postavljene podzemne instalacije.
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_117_640.JPG
Prvi i drugi stub su potpuno novi.
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_120_640.JPG
Pogled sa terase hotela Granda na buduću polaznu stanicu Karaman grebena.
Na žalost nisam bio u prilici da se popnem do izlazne stanice i napravim snimke sta je gore urađeno.

===========================================

Ostale fotografije na strani sajta...

admin
24.10.2010, 23:29
http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_106_640.JPG
U krugu Tehničke baze nalaze se mobilni snežni topovi većeg kapaciteta (TechnoAlpin T40).

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_062_640.JPG
Radi se sistem zasnežavanja na Jarmu, u dnu staze 10-Karaman.

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_063_640.JPG
Apartmansko Eko naselje Sv. Simeon kao da je oduzelo i deo staze.

http://www.skijanje.rs/forum/../Ski_Centri/Kopaonik/foto/2011/kop23102010_061_640.JPG
Radovi na ovom naselju, na levoj strani puta od Srebrnca prema Konacima, su veoma intenzivni.

Tadija_91
24.10.2010, 23:44
Bas lepo, cini mi se da se u ovoj godini najintenzivnije gradilo, nadam se da ce se i sledece godine nastaviti u pravcu ispunjenja plana Ecosign-a.
I ovo apartmansko naselje izgleda bas lepo, samo mi se cini da su srusili ski bife jaram ili se varam?
gde cemo sad da jedemo gibanicu i domace kiselo mleko :(

wlad
25.10.2010, 00:22
Jeste, nema više te kafane pa zbog toga nema ni web kamere koja je tu stajala... Interesantno je da se radi osnežavanje te staze a ona po planu ecoSign-a treba da nestane?! Ili će možda ostaviti stazu i dalje / neće se pridržavati plana k'o pijan plota ;).

Pretpostavljam da će se Gobelje osnežavati sa neke druge akomulacije koja će biti tamo.. Ambiciozno su odradili ove godine - svaka čast.

bojan
25.10.2010, 08:57
Jedva čekam da čujem dežurne kritičare nakon završetka ove gradnje šta će im biti argument za "preskup ski pass" od dvadeset evra po danu na skijalištu sa 8 novih dopelmajera (4-sed ili više), 4 dvosedežnice, desetak vučnih liftova i ski topovima koji pokrivaju preko 50 procenata staza.

Bravo za SS i Kop, biće dobrog skijanja tamo!

macak011
25.10.2010, 09:05
Svaka cast za gradnju, bas sam prijatno iznenadjen, ali mi zao kafane, bas bas! :(
Sto se ski pasa tice opravdao je svoju cenu jos prosle godine, u potpunosti! Verujem da bi trebalo uskoro resiti i problem parkiranja/lopatara i to bi uglavnom bilo sve, ostaje samo da se uziva!

sas35bgd
25.10.2010, 09:52
Jos jedan pozitivan glas sa SS (Skijalista Srbije), za Kop uopste. Pridruzujem se predhodnim utiscima da je na Kopaoniku najjeftiniji skipass u Evropi. Ako se ne varam, sad Kop ima preko 60km staza, i 8 novih sedeznica. Ako nisam bio u pravu prosle godine, kad sam tvrdio da je bolji od svih SLO skijalista, sad bi trebalo da je tvrdnja na mestu.

dejan
25.10.2010, 12:19
Ne bih se slozio da je bolji od svih slovenackih skijalista i treba jos dosta stvari uraditi. U svakom slucaju nije los odnos cene i onoga sta se nudi i ide u dobrom pravcu (dobra priprema staza, vestacko osnezavanje...) da postane jedno bas lepo i dobro skijaliste i sto da ne bolje i od slovenackih.

pailhead
25.10.2010, 13:54
Jedva čekam da čujem dežurne kritičare nakon završetka ove gradnje šta će im biti argument za "preskup ski pass" od dvadeset evra po danu na skijalištu sa 8 novih dopelmajera (4-sed ili više), 4 dvosedežnice, desetak vučnih liftova i ski topovima koji pokrivaju preko 50 procenata staza.

Bravo za SS i Kop, biće dobrog skijanja tamo!

Dzaba svi ti dopelmajeri kad je prosle godine bio 20e ski pas za bljuzgavu jednu stazu.

pailhead
25.10.2010, 13:56
Jos jedan pozitivan glas sa SS (Skijalista Srbije), za Kop uopste. Pridruzujem se predhodnim utiscima da je na Kopaoniku najjeftiniji skipass u Evropi.


Jel moguce da je jeftiniji od divcibara, stare planine, zlatibora, brezovice, popove sapke?


Ne bih da se pravim pametan :) Samo zelim da podsetim da je sve relativno.

adwarf
25.10.2010, 14:59
Nikako nije relativno jer postoji metrika po kojoj se skijalista mogu porediti, a to su broj zicara, duzina staza, pokrivenost vestackim snegom i, naravno, cena ski pasa. Jedino za sta se moze reci da je relativno je subjektivni dozivljaj i eventualno uredjenje staza, ali mislim da i tu ovi centri koje si nabrojao ne mogu da se porede sa Kopom trenutno. Ako se pogleda odnos cene ski pasa i ovih stavki koje sam naveo, siguran sam da Kop spada u jeftinije centre u Evropi.
Ali ono sto je najbolje je cinjenica da iz godine u godinu postaje sve bolji i ozbiljniji centar i stvarno sam srecan zbog toga!

wlad
25.10.2010, 15:56
Dzaba svi ti dopelmajeri kad je prosle godine bio 20e ski pas za bljuzgavu jednu stazu.

Ja sam prošle godine bio 2 x nedelju dana na Kopaonuku (tamo idem sa decom), kraj januara i početak marta i oba puta je bilo snega, staze su bile dobro pripremljene i sve je funkcionisalo skroz OK, bez primedbi.

Siguran sam da može da se desi i dalje peh, loše vreme, jugo i temperature duže vremena u plusu i da ne rade neke od staza, ili veći deo, ali to je "viša sila" :dontknow: Ali veći deo sezone sve to funkcioniše dobro, mnogo bolje nego ranije, a u odnosu na to kako druge stvari funkcionišu i razvijaju se u našoj zemlji usuđujem se da kažem da je Kopaonik "zlatan primer".

I pored toga može da se pronađe zamerka, i više njih, uvek i svuda..

Takođe mislim da cena ski passa uopšte nije velika ako se uzme u obzir kilometraža staza, infrastruktura, oprema itd. Druga je stvar što je standard građana nizak, ali operacija skijališta nije jeftina stvar, pa pogledajte Whistler/Blackcomb koji _grca_ u problemima, propada kompanija i to na "trulom" zapadu gde su skijaši mnogo bogatiji nego kod nas.

Sa druge strane naprednim skijašima Kopaonik nije dovoljan i to je sigurno, kraće staze / ne veliki broj strmih staza = dovoljno samo za smirivanje skijaša u "krizi" / vikend skijanje ;). Za sve ostale kategorije: porodice, početnike, srednje rekreativce, šetače Kopaonik nudi sasvim kompetetivnu uslugu.

Što je rekao Skiman u nekoj drugoj temi, da skijamo samo 7 dana u godini sigurno ne bi otišli ni na jedno skijalište u regionu (SRB, CG, BiH, MAK, SLO) jeR nijedno od ovih skijališta ne može da nas zadovolji sa 7 dana na 1 godinu - a teško i ona velika/zapadnija :D.

dzoni_ski
25.10.2010, 16:01
Ovo su izgradili na Jarmu:hair:.Meni se ne svida.Taj deo mi je uvek bio onako milina opustanje divljina a sad ove zgrade.Steta i za kafanicu Jaram

sas35bgd
25.10.2010, 16:09
@Dejana
- Molim Deki da mi napises, koje SLO skijaliste bi po opstim kriterijumima(duzina staza, tehnicka opremljenost-zicare i snow topovi, itd) bilo bolje od KOPa. Navedi tabelarno, lakse je za uporediti, a , sto rece ADWARF, nemoj subjektivno da ocenjujes
Pailhead je bio saljiv, pa je KOP uporedjivao sa Divcibare,Brezovica, ,,,
ADWARD, svaka ti je zlatna. Ne treba stvarati ne potreban antagonizam prema KOPu . Pokusajmo da budemo objektivni i ne zatvaramo oci pred svim ovim radovima koje su izvrseni ovih zadnjih godina
PS: Kao sto se Kop (za sada) ne moze uporediti sa Saalbachom , ne moze se ni sa druge strane uporediti sa Popovom Sapkom . Sa SLO se mose uporediti, ali bih voleo da tabelarno dodjemo zajedno do zakljucka, sta je bolje!!! Da li postoji SLO skijaliste koje je bolje od KOpa

flopo
25.10.2010, 16:48
7 dnevni ski pass na kopu ~100eu ,je zaista ok cena ukoliko radi sve i ima dovoljno snega.Ono sta je krajno brutalno po meni su prevelike cene smestaja u apartmane ili hotele.Kada se ove dve stvari sakupe (smestaj i ski pass) -svako bi se slozio samnom da ima daleko bolje opcije.

plageton
25.10.2010, 17:14
Ti na Kopaoniku su sampioni za pravljenje zbrke. Stazi koju svi zovu "RTanj" oni su dali i me Mali Karaman, stazu koju svi zovu Jaram, oni zovu sluzbeno Mali Karaman, a Jaram zovu neku potpuno drugu stazu koju niko tako ne zove. Ono sto su svi nekad zvali Mali Karaman zvanicno se zove Karaman greben. Kao da postoji zakon po kome odredjen broj staza mora da se zove Karaman. Ebo ih Karaman.

Duboka II je usmerena na potpuno drugo mesto u odnosu na Duboku I, a Duboka I su vec ionako dve staze, Crvena i Crna Duboka. Kao da se placa porez na naziv zicare pa nece da smisle neki novi naziv, na primer staza "Krivi potok" ili "Gola stena" ili "Zeleni sumarak" ili ili Vidikovac ili sta ti ja znam.

Sad vidim da prave i zicaru "Krst" na potpuno drugom brdu od onog mesta gde se uobicajeno nalazi mesto koje ljudi zovu Krst. Je l' oni to rade namerno?

DRAGON
25.10.2010, 17:43
U pravu si, trebalo je da se nadjem sa drugom na Karamanu. Uglavnom, zavrsili smo na razlicitim krajevima planine. On je mislio na jedan Karaman, ja na drugi.

Inace, drago mi je da se gore nesto ozbiljno radi.

sas35bgd
25.10.2010, 18:31
Skijalista Srbije su ti, koji su napravili veliki iskorak na KOPu,a smestaj je nesto drugo, to je druga tema-moram priznati jako povezana sa skijanjem. Leti bi mogao i da prespavas ispod Panciceve Omorike, ali zimi itekako te interesuje smestaj-upravu si za taj segment.
Ali, i dalje stoji otvorena tabela, sa neispunjenim kriterijumima za skijaliste(bez smestaja:) ) koje je za te pare bolje od KOpa

emperor
25.10.2010, 18:37
Ma sve je to ok sto oni rade i grade,ali postoji jedno veliko ali.Sto recimo nisu dali kintu za gondolu ili pokriveni n-to sed (recimo 4-sed) od Brzeca i osposoblavanja Bele reke.To bi bio pun pogodak,smestaj bi verovatno bio jeftiniji a i obni ljudi dole bi zaradili neku kintu.U svakom ozbiljnom centru od nekog mesta koje je nekoliko km udaljeno postoji zica do ski centra,planine,a ovi gore unistavaju prirodu (ovaj novi hotel),seca suma,unistavanje niskog rastinja, i boli ih uvo.Uzgred,to isto rade i sa Starom planinom,prave hotele na 1400 m,otprilike.E sad,tu je ono ali.Da li su u dilu sa secerlemom koji je od skora novi vlasnik hotela pa mu prave pare.Siguran sam da bi mnogi nasli smestaj u Brzecu da ima zice,a oni i ovu jadnu ne pustaju.

Bojan87
25.10.2010, 18:39
Evo kako ljudi zovu staze

Karaman greben - Karaman
Mali Karaman - Rtanj
Marine Vode -
Karaman - Jaram
Jaram niko ni ne smatra za stazu posto je ona vise livada.

trendo
25.10.2010, 19:09
Pokusajmo da budemo objektivni i ne zatvaramo oci pred svim ovim radovima koje su izvrseni ovih zadnjih godina
Apsolutno se slazem. Posle Bansko to je centar u kome se ocigledno najvise ulozilo.
Ali, uvek ce biti onih koji nekad nece biti zadovaljni (manjina) a bice ih i onih (vecina) koi ce biti zadovoljni i sa malim ali korisnih promena jer, razliciti ljudi razlicite naravi.
No na zapadu ocigledno postoje tacna merila uporedbe ski centara (radi zdrave konkurencije) i dobro je to uraditi i za balkanska skijalista ali (opet ono ali) ljudi ce uglavno biti zadovoljni ako kad dodzu u ski centar imaju gde da parkiraju auto, ako ne moraju pesaciti x metara (da ne kazem km) do prve zice, da ne moraju cekati u red vise no im treba vreme za transport na zici ili se sudaraju na stazi jer kapacitet zicara je velik ali ne i kapacitet staza itd.
Radi uporedbe Kop cemo uporediti sa Bansko, pa tamo u nekom spicu treba cekati 1-1,5 sati na red za gondolu (pa onda bolju uzeti poludnevi pas i u 10ujutro u red) a Bansko ima bolje sredzene i duze staze i sta je bolje?
Ili uporedba sa Brezovicom i Popovom Sapkom je nemoguce jer tamo treba stici do odredzene visinske tacke ali kad se stigne ni jedno skijanje na Kopu ne moze zameniti to skijanje

chaghaboo
25.10.2010, 19:11
Ima mesta kritikama, stoji. Ali treba da budemo zadovoljni što su se pokrenuli i poslednjih par godina vuku dobre poteze. Ipak se Kopaonik danas u odnosu na pre samo par sezona dosta razlikuje. Mislim da su čak većinu nas iznenadili kako tempom tako i projektima koje su realizovali. Samo neka ovako nastave, ne može baš sve odmah.

Vremenski uslovi, konfiguracija terena, broj sunčanih dana i slično su stvari protiv kojih se ne može, ali treba da cenimo što ipak imamo sasvim korektno skijalište tu pred vratima jer i ono, takvo kakvo je, nam povećava izbor. A u različitim periodima života će nam odgovarati različite varijante, sem toga kada je prognoza dobra najlakše mi je da sa društvom organizujem ski vikend na Kopaoniku.

trendo
25.10.2010, 19:19
A da secam se dalecne '87 na Brezovici srecem grupu slovenaca na skijanje i u razgovoru ih pitam sta cete ovde kada je Slovenija zemlja skijanja i naravno ski centara, a oni "dzabe sve to ako moram cekati vise od pola sata na red, a ovde se ne ceka i jos kilometarske staze".
No to je bilo stvarno veoma davno a svet se okrece ili nikad ne staje.
Drago mi je sto se na Kopaoniku okrece

braneso
25.10.2010, 19:44
Sve pohvale Adminu na iscrpnom izveštaju o radovima na Kopu... Svakako je činjenica da je sve bolji i bolji iz godine u godinu... Pitam se, da li je možda u planu i neka malo duža staza sa gondolom na primer... Sigurno da se negde na Kopu može prokrčiti šuma i produžiti staza da bude ono: 10-15 min vožnje žicom, a 20 min (ili više) spuštanja... Eh kako bi to bilo lepo...

wlad
25.10.2010, 19:51
U master planu postoji gondola od Brzeća do gore, e sad u istom planu na mapi se ne pominju više Bele Reke, ali bi bilo logično da se malo srede staze i odradi veštački sneg do Brzeća ako se ulažu pare u gondolu.

akole
25.10.2010, 20:02
@emperor
Ako pogledaš onaj master plan koji je predložen biće odradjena gondola a staza ide u penziju. Najverovatnoje je rukovodstvo SS donelo odluku da se pokrije preko 75% skijališta veštakom i da se završi sa radovima na novo starim zicama u ovom centralnom platou nego da uradi samo jednu gondolu, zar ne?
Ako nastave ovako možemo u sledećoj gradjevinskoj sezoni očekivsti rasplet sa stazama i zicama koje seku "letnji put".

Što se tiče teme poredjenja Kopaonika i drugih skijališta različiti ljudi imaju različite poglede. Baš bi trebalo uzeti sve u obzir i napraviti možda ozbiljnu temu lišenu predrasuda i patriotizma pa sve sročiti u jednu tabelu staze, liftove, gužve udaljenost put cene. Mene je sada opredelila cena. Najverovatnije kada bi mi bilo svejedo dali dodati još koju sotku dve tri birao bi neka druga skijališta. Imam utisak da su godine lošeg gazdovanj Kopom i bahatost novoBogataš i onih koji su za njih skrojili cene i naravno onaj grad u Luksemburgu stvorili ovu histeriju Kop je Out.
Ali sve to je individualno.

pailhead
26.10.2010, 00:17
Ja sam prošle godine bio 2 x nedelju dana na Kopaonuku (tamo idem sa decom), kraj januara i početak marta i oba puta je bilo snega, staze su bile dobro pripremljene i sve je funkcionisalo skroz OK, bez primedbi..

Ja sam bio oko 5. februara, vikend, a zatim nedelju dana oko polovine. Zapanjio sam se kad sam video da skoro sve staze funkcionisu (mozda nije gvozdac) iako je bila nevidjena "prst pred okom se ne vidi" magla.

Tad je isto ski pas bio na 30% popusta.


Takvo skijaliste kopaonik je fantasticno.

Ono gde zatvaraju prodajna mesta za ski pas, gde ukinu nocno skijanje bez obavestenja (bio jednom samo na jedan dan i nisam znao), gde se desi da ski pas kosta 20e za dan za 400-500m staze koliko li vec ima karaman greben, gde zicare lome noge skijasima... bas i nije.


Ne zelim ni da pominjem one horor price oko transporta i bolnica ako vam se nesto ozbiljnije desi.


Nemojte hvaliti, niti braniti kopaonik, opustice se, opet ce da srozaju kvalitet usluge (mada dovoljno je samo i da prestanu da ga poboljsavaju) podicice cene ski pasa, i ode sve dodjavola...

To sto je na 3 sata od beograda je sticaj okolnosti, verujem da bi i divcibare bile super da su umesto avale.

wlad
26.10.2010, 00:21
Siguran sam da bi, da je Avala visoka 1000m i da ima dvosed čekali bi red 60 minuta :D.

Al' da treba da se pohvale, treba, ako rade dobro treba da se pohvale, ako ih kudimo pomisliće ljudi da šta god da urade gosti nisu zadovoljni pa će da batale posao ;).

U krajnjem slučaju više ne mogu baš tako da se "zezaju" kada imaju mnogo širu konkurenciju...

pailhead
26.10.2010, 00:23
Sa kojim kapacitetom je radilo skijaliste, u proseku, recimo 2008/2009e?

pailhead
26.10.2010, 01:28
I ne zelim da kazem da je 20e na dan skupo... nije bas ni jeftino, ali tu je negde. Skup je sezonski ski pas.

kompe
26.10.2010, 02:50
Uh, al se ovde povela debata, al' sa pozitivnim razlogom :cool:
Ma Kop se popravlja sto se skijanja tice iz godine u godinu, to je vrlo vidljivo.Ja sam bio prosle godine na vikendu u januaru, cim je napadao prvi malo jaci sneg.Kada sam video da stoje ovi iz SS na pocetnim stanicama i ciste metlicom sedista (jer je padao sneg) nisam prosto mogao da verujem.Takodje obelezenost(!) staza je neuporedivo bolja nego samo pre par godina...

E sad, da ne ispadne da ih samo hvalim, moram da pitam ako neko moze da malo objasni oko tih topova i osnezavanja...
Naime koja je najvisa spoljna temperatura kada topovi (dal' zirafe ili oni drugi) mogu da proizvode vestacki sneg na Kopu? Nije isto, ako je potrebna temperatura 'ispod nule' ili manja od +10...Mislite i o tome.Dakle nije dovoljno reci: 'mi imamo topove', ali onda posle se ispostavi: 'jbg ne mogu da rade jer je napolju temperatura +2'...

wlad
26.10.2010, 11:35
Top k'o top :), radi samo na minusu, poželjno ispod -2c. Na +10 postoji tehnologija ali to ima 3 ski centra u svetu ;).

Tako da, sa +10c, ili jugo, slabo šta pomaže. Ali, uvek postoji ali, veštački sneg dosta pomaže da se napravi "dobra" podloga, tvrda kao beton (meša se veštački sa prirodnim dok pada isti) koja se mnogo sporije topi. Ako ste primetili prošle godine "crna duboka" je mnogo bolje držala nego ranijih godina, postoje dva razloga: uveli su veštačko osnežavanje na toj stazi, bilo je manje skijaša prošle sezone.

Milos011
26.10.2010, 15:44
Ako pogledate web camere nekih poznatijih ski centara, vidi se da su neki (koji otvaraju krajem novembra ili početkom decembra) već pustili topove, a palo im je desetine cm prirodnog snega. Na vreme počinju da prave podlogu.

Primer: http://livecam.valthorens.com/?langue=3

ski&sun
26.10.2010, 15:47
Ali na Kopu nema uslova da se pali topovi, temperatura jos uvek nije ispod 0, a i ako jeste to je u ranim jutarnjim satima i kratko traje.

CrazyKong
26.10.2010, 16:58
Pa i enma potrebe jos da pale topove, posto otavraju za vise od 1 mesec.
Cekajte malo da zaladi bre :)

Kop je sad potpuno drugo skijaliste od onog pre 10 ili cak 2 godine,a li mislim da ce vestak na vecini staza to jos vise da istakne.
Secate se frke svake godine, koliko ima...na stazi, pored staze, dal su bacili azot, dal deca mogu da se sankaju, itd....sad je izvesno da se skijanja na vecini staza biti cele sezone.
Jedino sto jos moraju da dignu kvalitet samog osnezavanja i pripreme staza...bolje je ali ne dovoljno dobro.

Nego,..sad posto ce snega biti, nerviracemo se sto nije pao prirodni pa da po njemu skijamo :sm022:

sunCica
26.10.2010, 21:22
Cekajte malo da zaladi bre :)


Ljudi su nervozni, svi već na ivici, završne pripreme opreme :sm004:

Marco
26.10.2010, 21:55
A na Kopaoniku pada sneg ;)

braneso
27.10.2010, 01:09
A na Kopaoniku pada sneg ;)

A koliko je dugo padao...;)

kompe
27.10.2010, 03:31
Ali na Kopu nema uslova da se pali topovi, temperatura jos uvek nije ispod 0, a i ako jeste to je u ranim jutarnjim satima i kratko traje.
E to je ono sto mene brine.Mislim da su prosle godine ljudi za novu godinu skijali po blatu na karamanu, jer je temperatura bila u + i onda dzaba topovi kad ne mogu da proizvode sneg.
Dakle topovi na Kopu jesu potreban, ali ne i dovoljan uslov za skijanje!Sta ako temperatura bude u intervalu npr. od 0 do +7 15 dana za redom, a snega nema?

Da li o tome razmisljaju ovi iz SS?Da li postoje topovi koji proizvode sneg i na +3,+4 stepena?Zasto se nisu nabavljali takvi?

@wlad meni su bugari(u Banskom)rekli da njihovi topovi rade do +10 :eek:

zloglasni
27.10.2010, 03:39
Pa i nisu te slagali bugari moze top da radi i na
+40 ali ne pravi sneg vec kisu a masine sto prave sneg na plusu ima mozda 3-4 ski centra i mozes pogledati ovde tehnologiju na kojoj su bazirani

http://www.skiinfo.com/News/Zermatt-ECHZERMA-104-en.jhtml?a=125666

wlad
27.10.2010, 10:23
Ma kukali smo da ima veštački sneg na Kopu a sad bi da imamo i te najsavremenije topove koji rade na +10c :D. A ako krene neki sibirski talas onda ćemo tražiti i grejana sedišta na žicama :sm022:.

A Bansko ako može da plati taj sneg (bila je negde diskusija koliko košta sneg iz tih +10c mašina) onda može slobodno da poskupi još ski pass - da ne bi propali ;).

ski&sun
27.10.2010, 10:25
Na Kopu 10cm snega i neprestano pada:yay:

wlad
27.10.2010, 10:31
5443

Da postavim sliku dok se ne istopi ;)

sas35bgd
27.10.2010, 11:26
http://www.answerbag.com/q_view/7290 (http://www.answerbag.com/q_view/7290)
Koga ne mrzi, moze da procita, da postoje postrojenja(znaci ne topovi) koja mogu da prave sneg, u plusu, par stepeni. Mora da bude mala vlaznost, naravno, bez padavina i onda masina radi na +4-5C, ne znam tacno, napisano je u F.
Ali ta postrojenja nisu Snow Kanon koji se postavljaju po skijalistima, koji rade samo u minusu, i voda se izbacuje kroz mrezicu-membranu pod pritiskom od 40Bara, 400galona u minuti(najcesca karakteristika). I ti Snow kanoni se postavljaju svuda u svetu na svim skijalistima i svuda rade samo u minusu.
(http://www.termodizayn.com/en/)http://inventors.about.com/library/inventors/blsnow.htm (http://inventors.about.com/library/inventors/blsnow.htm)
Nasao sam da postoje ipak i snow parkovi na kojima je instalirana tehnologija za pravljenje vestackog snega, principom hladjenja vode,pa pod pritiskom pravi sneg i tako se snegom pokrivaju manje povrsine snegom iako je temperatura u plusu. Ova tehnologija je jako skupa zbog veoma velike potrosnje elektreicne energije, tako da cena dnevne karte na ovim snow parkovima, u sezoni kad se sneg pravi na ovaj nacin je od 39.99$, a parkovi su uglavnom 50 000stopa kvadratnih-mislim da je to manje od pola hektara.
Posto na sajtu stoji da postrojenje ima max snagu 180KW, a na sat moze u idealnim uslovima da napravi 24kubna metra snega, pokusacu da napravim racunicu za pravljenje snega na taj nacin na stazi Malo Jezero.
-Cena 1KWh kod nas je 13dinara
-Da se napravi jedan kubni metar treba 97.5dinara
-Ako je povrsina Malog jezera oko(410x40)=16400metara
-Ako sa kubnim metrom rastresitog snega, prekrijemo 5 kvadrata
-Za 16400kvadrata, trebace nam 3280kubika snega
-Za tu zapreminu, samo struja iznosi 319800din=2989evra
Ova racunica je za temperature u plusu, pa shodno tome, sneg ce se otopiti za dan-dva, a za to vreme treba da prodas stotine skipasova samo za Malo Jezero i isplatis samo struju za pravljenje snega,dok se isti ne otopi.
Zato,u skicentrima, na stazama se postavljaju samo topovi koji prave sneg samo u minusu,a ova postrojenja za plus temp. se koriste samo za USA skiparkove, kojih ima na stotine. Za Bozic i Novu Godinu, ko ima love, kupi par kamiona snega i pokrije dvoriste, da deca osete car snega, ako ih priroda nije pocastila

sev
27.10.2010, 12:43
Mislim da ovaj sneg i nije bas najpovoljnija stvar u ovom trenutku, buduci da radovi jos nisu 100% zavrseni.

Nadam se da ce do otvaranja sezone (pocetkom decembra) ipak sve biti zavrseno...

braneso
27.10.2010, 13:43
Mislim da ovaj sneg i nije bas najpovoljnija stvar u ovom trenutku, buduci da radovi jos nisu 100% zavrseni.

Nadam se da ce do otvaranja sezone (pocetkom decembra) ipak sve biti zavrseno...

...pitam se zašto su radovi počeli tek od septembra, a ne ranije, s obzirom na količinu posla... A evo sad i problemi sa ranim snegom... Nadamo se da će sve biti OK do početka...

akole
27.10.2010, 15:23
A evo malo i o masini koja pravi sneg na +
http://www.ide-tech.com/refrigeration-and-heating/Products
Ovo postrojenje je instalirano Pitztal ski resortu.
file:///C:/Users/Alek/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.png
http://www.infolive.tv/en/infolive.tv-25977-israelnews-desert-alps-beating-global-warming-israeli-artificial-snow-machines

Nindza@
27.10.2010, 15:58
Veliki pozdrav svima :)

Kad vec spominjemo systeme za vestacki sneg mislim da bi se vise isplatilo da postave Snowflex, a pritom skijaliste radi cele godine :).

Za one koji neznaju sta je Snowflex evo infos na Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Snowflex) , zatim na zvanicnom sajtu www.snowflex.com (http://www.snowflex.com), kao i Videos (http://www.google.com/search?q=snowflex&rls=com.microsoft:sr&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1#q=snowflex&hl=en&rls=com.microsoft:sr&tbs=vid:1&prmd=ivs&source=lnt&sa=X&ei=nC7ITPSwEIGTswaG1ZiLDg&ved=0CAYQpwU&fp=f32f6d95a0d69759) .

Ovo sto rade na Kopaonik-u je kako za pohvalu tako i za kritiku, jer nikada nam nece biti sve kako mi zeliko i kako bi smo mi hteli, za instalaciju system-a za vestacki sneg stvarno :ok:.

Milanpop
27.10.2010, 17:47
Sistem za vestacko osnezavanje, ako bude gotov na vreme, opet mora cekati temperature da budu u minusu. Inace sisitem za pravljenje vestackog snega u +temperaturama kakav postoji na Zermatu je napravila izraelska firma i kosta nesto oko 2mil. eura pa bas i nije jefin

sas35bgd
27.10.2010, 18:15
@Akole
Ne znam da li si uporedio ono sto sam ja napisao, sa ovim sto pise u tvom linku? Koga mrzi da otvara link, -pise isto, samo je druga masina u pitanju. 5,6KW po satu=oko 80dinara, ta tvoja pravi 20kubika, a ona moja 24 :) . Nisam uspeo da nadjem cenu same masine-te tvoje, kaze se u videoclipu da trziste vredi 1bilion(milijardu $). Predpostavljam da je cena priblizna sa masinom koju sam ja analizirao. U zavisnosti koliko "kula" ima-kule su rezervoari vode koji su ohladjeni na blizu 0C, kosta od 2miliona-28miliona $.
Masina koju sam ja analizirao ima 2 kule i ona treba non-stop da radi 24 h da bi posle nedelju dana bilo pokrivena staza Malo Jezero-a posle samo da dopunjava sneg koji bi se ne minovano topio. Neminovano bi se topio, jer svrha ove masine je da radi u plusu-jer u minusu rade 100puta jeftiniji topovi. Po danu to je oko 3000evra samo za struju.
Ovo je ono sto sam ja nasao za masine za pravljenje snega u plusu, a i sto sam procitao u Akole linku

sas35bgd
27.10.2010, 18:22
500evra dnevno+ 3000 za inicijalno prekrivanje staze snegom, koja je dugacka 410metara

kompe
27.10.2010, 18:58
Ok ljudi sad shvatam da su masine koje prave sneg na + temperaturama skupa igracka.Nisam znao, pa sam zato laicki pitao ako ne mogu one +10, mozda imaju neki jeftiniji topovi ili masine koje prave sneg na +2, +3 ali ok kapiram sve je to skupo...
U svakom slucaju, onda se nadamo temperaturama ispod nule, ako nema snega ili je pri kraju.Mada je najbolja opcija da redovno pada ovaj prirodni :)

andrijapajic
27.10.2010, 19:21
a sta je bilo sa hladjenjem podloge? koliko znam, na taj nacin napravljenom snegu moze prilicno da se produzi trajanje. citao sem negde da neko to radi, recimo u USA, ali nemam vise ideju ko i gde i kako, okolina NY mi se mota po glavi. S atom kombinaicjom na nekoj stazi predsezona bi mogla da pocne oko 1. novembra, mozda i ranije. Dobar marketing se podrazumeva...

wlad
27.10.2010, 21:18
Ljudi jel se vi to zezate? Kakvo bre hlađenje podloge, pa nije to klizalište nego ski centar.. Ako bude snega na Kopu u predsezoni, idite tamo 1 decembra pa vidite koliko ima skijaša, ne mogu da popune KGB a ne da zarade za hlađenje podloga i sneg na +10. Pa ako bude +10 u januaru onda treba da se kupamo u bazenima a ne da skijamo ;).

Napraviše ljudi veštački sneg na većem delu skijališta i kreće priča o hlađenju podloge (koje radi možda jedan centar u svetu) i pravljenje snega na +10c (što radi 3 centra u svetu) - kome je do skijanja u Novembru neka ide na glečere ili visoke centre (koji otvaraju u nov).

ski&sun
27.10.2010, 21:27
Ljudi jel se vi to zezate? Kakvo bre hlađenje podloge, pa nije to klizalište nego ski centar.. Ako bude snega na Kopu u predsezoni, idite tamo 1 decembra pa vidite koliko ima skijaša, ne mogu da popune KGB a ne da zarade za hlađenje podloga i sneg na +10. Pa ako bude +10 u januaru onda treba da se kupamo u bazenima a ne da skijamo ;).

Napraviše ljudi veštački sneg na većem delu skijališta i kreće priča o hlađenju podloge (koje radi možda jedan centar u svetu) i pravljenje snega na +10c (što radi 3 centra u svetu) - kome je do skijanja u Novembru neka ide na glečere ili visoke centre (koji otvaraju u nov).
U potpunosti se slazem.

andrijapajic
27.10.2010, 21:28
pa ja nisam ni tvrdio da sam normalan, samo zamisljam kako bi bilo dobro da tako nesto odrade na Pancicu ili Kgb, i da pocnu da furaju od prvog ozbiljnog pada temperature, a u skladu sa dugorocnom prognozom. Nesto izuzetno u regionu, blabla... Marketing - howyesno, naravno da bi to sluzilo za sacicu nas kako stoje stvari, i ovo sto se radime cudi, na Kopu gde su do juce smtrali da je kraj sezone 1. mart, a sve ostalo razvlacenje, zatvarju hotele dok na stazama ima metar ipo prirodnog snega, u drugoj polovini marta, i povremeno sasvim pristojno do nekog aprila. Hladjenje? Za koga da hlade ako zatvore hotele, cak iako jedini u regionu imaju sneg jer se duze zadrzi uticaj severnih vetrova. Lakse je ne raditi nista i kukati. Srbija je prelepa zemlja sa mnogo potencijala i lepih mesta i stvari, koje druge zemlje nemaju. Zato druge zemlje imaju sve ostalo :(

sev
28.10.2010, 11:27
Nema razloga biti negativan - jasno je da je KOP u poslednjih 4-5 godina napredovao vise nego u prethodnih 20. Narocito je pohvalno sto je ove godine i napredak najveci.

Naravno, ima tu jos internih bisera u SS sa ocigledno kasno sprovedenim tenderima, jer opet finis radova ulazi u meteorolosku neizvesnost (citaj: gledaj nebo i drzi palceve da zavrsimo KGB, bez koga se skijaliste raspade;). Ipak, jasno se vidi da su pod pritiskom da naprave nesto, a napredak je ZAISTA evidentan.

Mislim da je od ozbiljnih zahvata ostalo jos pokrivanje vestakom Gobelje, resavanje ukrstanja puta i staze na Jarmu, sedeznica na Marinim vodama (cuvena popodnevna guzva na izvlazenju) i to je to za neku prvu fazu.

Nakon toga, ako je po master planu, najvise se radujem prosirenju staza i kapaciteta oko Gvozdca i Ledenica.

Jedino sam siguran da gondolu od Brzeca necemo gledati jos najmanje 5 godina. U tom smislu mozda je dovoljna i planirana sedeznica od Treske, ali se usudjujem reci da je vec ovaj potez pomeranja pocetne stanice Suncane Doline (i veliki parking pored iste) izuzetno inteligentan i jako bitan u rasterecenju parkinga i popodnevne guzve oko Konaka.

KOP ide u pravom smeru, a to je nase najblize skijaliste bez koga bi nam vikend skijanje bilo veomqa tesko. U tom smislu treba da ga podrzavamo i razvijamo!

Milos011
28.10.2010, 11:34
Ja se nadam da su sa ovim vučnicama koje su ucrtane na mapi rešeni problemi Marinih voda kao staze za vezu.

sev
28.10.2010, 11:39
Ja se nadam da su sa ovim vučnicama koje su ucrtane na mapi rešeni problemi Marinih voda kao staze za vezu.

Mislim da su (ako dobro gledam novu mapu) dodate dve vucnice: jedna na onoj uzbrdici od Karamana do Malog Karamana i druga na parcetu od kraja sidra Gvozdca opet do Malog Karamana. Iako su obe vucnice jako inteligentne (zaista na ovim usponima, pogotovo prvom, ima da se šipči:)), one ne resavaju problem popodnevne guzve na sidru na MArinim vodama, kada se svi koji su parkirani kod Jarma udruze sa onima koji hvataju jos 3-4 poslednje voznje a parkirani su na Marinim vodama. Tada je velika guzva (i po 15-20min cekanja). Ovo ce samo biti jos gore sa apartmanima Sv.Simeon koji se grade na JArmu.

Sedeznica je tu jedino resenje, a ako se dobro secam i po master planu je tako...

Bilo kako bilo: ja iz sve snage navijam za KOP!:)

sas35bgd
28.10.2010, 13:14
-Kod nas ima bezbroj virtualnih skijasa.
-Kao drugo evo slike , mislim da je fotkano krajem marta 2007, na skijalistu nigde nikog
Na stazama sasvim dovoljno snega, a nema 50skijasa na celom skijalistu,radile skoro sve zice.
15tak dana kasnije, za Uskrs, bili smo na produzenom vikendu ,snega 20tak cm . Jos manje skijasa, a u nedelju nije skijaliste ni radilo, jer nisu imali prodatih skipasova.
Ja bih se jako zamislio da treba da ulozim novac u skijaliste koje radi samo za vreme zimskog rapusta+,-, 10 dana. Treba biti realan, u zemlji gde 800 000 ljudi gladuje, smelost je uloziti toliki novac u skijaliste koje radi godisnje MAX 2 meseca, ne zbog nedostatka snega, vec zbog nedostatka skijasa. Zato, ovo sto se desava na KOPu, je „Scienc-fikcion“, i mislim da nam nije neophodno „ Hladjenje podloge“, „Sneg vestacki u septembru“

andrijapajic
28.10.2010, 22:16
Ma prvo malo moraju da porade na marketingu, da se edukuju ljudi kako sv emogu da idu na skijanje, da postoje i ski vikendi recimo. Drugo, akcije sa predsezonom i postzsezonom (ne znam, posle 20 marta recimo...), opet uz zesci marketing, na medijima, bilbordima... Drasticno obaranje cena u tim periodima (ski pass 40-60%, smestaj bar 30...), i da to ne traje pet dana. Znaci, kada ima snega, daviti svaki dan na TV, jutranji program, vesti... Popusti z agrupe, za ovo-ono, sve i svasta. U drugoj polovini marta, mnogo vise je zarade od 3000 ljudi koji plate smestaj i skipass 50%, nego od 100 ljudi koji plate punu cenu. Servirati ljudima to sve kao dobru ideju, kao sto se servira Grand, Farma, Loto... Ne cekati da gosti dodju - dovesti ih! Casopisi, reportaze, edukacija, emisije. Sve to moze, i kosta manje od mnogih investicija, a isplati se.

andrijapajic
28.10.2010, 22:22
A sto se tice Gondole, to lako moze da nas iznenadi. Koliko vidim, na Jahorini se pominje cifra od 15 miliona evra. Nije to naucna fantastika, a ako se projekat pokrene, eto gondole cas posla i za sledecu sezonu, u danasnje vreme to se sve brzo radi i gradi. A onda dobijamo Brzeca kao atraktivnu lokaciju, konkurentnu u smestajnom kapacitetu. pri tome je ipak naselje sa infrastrukturom, pa za koju godinu lako moze doci do toga da se u Brzecu trazi krevet, jer tu je sve: trzni centar i kafici i diskoteke i gomila hotela, a gore na planinu ide ko ne nadje dole...

Panzer
29.10.2010, 00:52
Ljudi jel se vi to zezate? Kakvo bre hlađenje podloge, pa nije to klizalište nego ski centar.. Ako bude snega na Kopu u predsezoni, idite tamo 1 decembra pa vidite koliko ima skijaša, ne mogu da popune KGB a ne da zarade za hlađenje podloga i sneg na +10. Pa ako bude +10 u januaru onda treba da se kupamo u bazenima a ne da skijamo ;).
.

:ok:
wlade, svaka ti je ka' Njegoševa

bojan
29.10.2010, 08:02
Nisam siguran da nisu hladili veštak sa nečim poput uree. U 2009. se podloga na kgb i pančiću održala do 1. maja i bilo je prvomajskog skijanja, bilo mi je sumnjivo da je toliko potrajalo bez hlađenja. Skijanje treba popularizovati u srbiji, praviti grupne ture sa popustima na ski pass, forsirati i organizovana jednodnevna skijanja sa autobuskim prevozom i iskoristiti kop i njegovu sad već sasvim solidnu infrastrukturu tokom cele godine. Svaka čast momcima iz ski busa za vikend varijante i daj bože da se takva praksa umnoži

sev
29.10.2010, 10:35
Moram da napomenem da vec ove godine imate odlicne popuste u predsezoni.

Npr. tzv. "ski-opening" produzeni vikend (9-11.12.) u Andjeli (all inclusive, ukljucujuci Grandov spa), sa gratis ski-passom je 130eur.

Kad se odbije ski-pass, to je 37eur po danu - sto je za takav hotel veoma fer cena (oko 50% bolje nego slabiji hoteli u AUS i ITA u istom periodu).

Naravno, prosle godine je u istom terminu radio samo KGB :sm022:. Videcemo da li su naucili lekciju...

Poenta posta je da je KOP, bez obzira na popularna suprotna misljenja, trenutno najjeftinija opcija za skijanje van zimskog decijeg raspusta. Recimo, Putnik je ceo jan. i feb. 210eur PP za 7 dana - sto je odlicno. Jos bolje su renovirane sobe tamo (4. sprat) koje su oko 270eur za 7 PP, a one su realne 4*. Ili Angela, celu drugu polovinu jan. je 50eur po danu za all inclusive. To je ziaste dosta jeftinije od 4* u ITA, a pogotovu u AUS (a Angela je bolja od ovih hotela). Naravno, sam ski centar ne moze da se poredi (zato i vozimo po 1000km) - ali smestaj na KOPu nije vise realno tako skup, koliko mi nemamo para...

PS: bez zelje da zapocnem prepirku...

andrijapajic
29.10.2010, 11:03
Put od BG do Kopa i nazad: oko 5.000, na cetvoro ispada 1300 din, 3 dnevni ski pass u sezoni oko 5.000, ali uz malo srece u kombinaciji sa preprodavcima ispadne 3-3.500. Hrana za ta 3 dana = pizze i pljeskavice, mozda supa iz kesice, znaci 600 din dnevno recimo, i topla cokolada na pola dana 200 din, to je oko 2500. Smestaj neki sta se nahvata za 10 eur/krevet, 2 nocenja = 20 eur, i sa nesto vanpansionske potrosnje (pivo u Maxiju), to izadje oko 100 eur po osobi u totalu, za 3 dana skijanja/bordanja. A slicno ovome izadje i sa Skibusom takav vikend inace. E, sad, jeste to DIY-low cost, ali prija i te kako, i uglavnom svake sezone napravim 4-5 raznih vikenda.

zloglasni
29.10.2010, 18:44
Moram da napomenem da vec ove godine imate odlicne popuste u predsezoni.

Npr. tzv. "ski-opening" produzeni vikend (9-11.12.) u Andjeli (all inclusive, ukljucujuci Grandov spa), sa gratis ski-passom je 130eur.

Kad se odbije ski-pass, to je 37eur po danu - sto je za takav hotel veoma fer cena (oko 50% bolje nego slabiji hoteli u AUS i ITA u istom periodu).

Naravno, prosle godine je u istom terminu radio samo KGB :sm022:. Videcemo da li su naucili lekciju...

Poenta posta je da je KOP, bez obzira na popularna suprotna misljenja, trenutno najjeftinija opcija za skijanje van zimskog decijeg raspusta. Recimo, Putnik je ceo jan. i feb. 210eur PP za 7 dana - sto je odlicno. Jos bolje su renovirane sobe tamo (4. sprat) koje su oko 270eur za 7 PP, a one su realne 4*. Ili Angela, celu drugu polovinu jan. je 50eur po danu za all inclusive. To je ziaste dosta jeftinije od 4* u ITA, a pogotovu u AUS (a Angela je bolja od ovih hotela). Naravno, sam ski centar ne moze da se poredi (zato i vozimo po 1000km) - ali smestaj na KOPu nije vise realno tako skup, koliko mi nemamo para...

PS: bez zelje da zapocnem prepirku...

jesu ove cene od 37 i 50e po osobi ili po apartmanu

ski&sun
29.10.2010, 19:02
jesu ove cene od 37 i 50e po osobi ili po apartmanu
Cena za Hotel Angella-u je dnevno po osobi. U pitanju je AI i u cenu je takodje uracunato i koriscenje Welness i Spa centra u Hotelu Grand. Angella je u stvari renovirani deo Konaka Zvecan i Ras, sve je potpuno novo sa 4*:sm021:

zloglasni
29.10.2010, 19:38
Jel ima neko neki podatak koliko je u prosloj sezoni prodato kuchicha ali po kategorimaja dvenvni,dvodnevni....10dnevni?Iz toga se lako moze zakljuciti struktura posetilaca.Po mom misljenju kopu nedostaje vise pristojnog (nista fancy) a jevtinijeg smestaja jer pretpostavljam da vecinu posetilaca cine vikendasi i oni koji dolaze na produzeni vikend.I sad dok cena od 50e za noc u AI hotelu nije tragicna ipak neodgovara vecini ljudi koji ce radije za iste pare da idu u nizu kategoriju hotela ali na nekom dalekom bojlem skijalistu.

Dakle fale pristojno uredjeni apartmani po pristupacnim cenama sa full opremljenim kuhinjama jer hrana koju dobijate u hotelima je definitivno precenjena.

SS je definitivno ulozio dosta u poboljsanje kvaliteta skijanja i sada pocinju polako da se priblizavaju nekim evropskim standardima ali sobzirom da su prirodno(konfiguracija terena) inferiorniji od vecine alpskih centara i sa smestajem koji nije primeren vecini gostiju verovatno su osudjeni na partijske drugove,tajkuncice,ljude koji ne smeju da napustaju zemlju i porodice sa decom koje mrzi da se cimaju a takvih je ocigledno svake godine sve manje i manje

DRAGON
29.10.2010, 21:36
Tacno, Kopu nedostaje srednja klasa od koje zive skijalista u svetu. Ali, nije ni cudo, posto je ta vrsta kod nas blizu izumiranja.

misaamerika
30.10.2010, 22:20
Cini mi se da jeftiniji ok smestaj nije problem naci... naravno ne u krugu konaka.Ja sam prosle god u brzecu uzeo apartman ( za 4 coveka je ) za nas dvoje bilo je 15 eura dan, kuhinja opremljena, nov namestaj, kupatilo novo , topla voda dakle nije neka glupost nego odlican apartman...Dakle za 4 coveka 20 (5 po osobi) eura dan :) e sad to je bilo cini mi se oko 20 februara prosle god... u brzecu tad ljudi ni od korova... Apartman odmah pored zice bela reka. Druga stvar je sto u brzecu nema nista, kafic, negde da se proseta, o nekom izlasku ne treba ni pomisljati... mada za neki ski vikend cini mi se kao ok

pailhead
31.10.2010, 02:49
Ima jako dobar restoran!

sas35bgd
01.11.2010, 11:08
http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=22288
Ne znam da li su oni uopste svesni kakav dragulj mi u Srbiji imamo :)

sev
01.11.2010, 11:51
MIslim da na Kopu ima jeftinijeg smestaja. U Brzecu i Treski koliko hocete, ali ima cak i u samom ski centru.

Recimo, pekara Prvi maj (Raska) ima apartmane za oko 1500-2000din za noc u punoj sezoni (nalazi se pored Olge Dedijer). Ja sam prosle godine rezervisao cetvrrtkom za petak. Inace, i hotel Putnik ima za ispod 3000din po osobi (PP) noc u punoj sezoni. Hrana je svedski sto. To ZAISTA nije mnogo. Opet sam prosle godine rezervisao cvetvrtkom za petak (vikende) iako je u zvanicnom cenovniku minimum rezervacije bio po 7 dana. JAT je takodje veoma povoljan, ali tu je ziasta tesko naci mesto par dana unapred, plus istina da su jako tvrtdi na rezervaciji vikend varijanti. Ali, ko planira unapred - jako povoljno.

Ili recimo ski bus - sta reci osim SUPER povoljno!

Problem jeste nepostojanje (prakticno) srednje klase u Srbiji, a ne nemanje smestaja za istu. Realno, ljudima je bilo koja cena za vikend skijanje prevelika, jer za 2 osobe i sa skromnim smestajem i cenom transporta + ski pass, ne mozete proci ispod 150eur. Ovo je realno veoma pristupacno, jer Kop je sada ipak blizi ozbiljnim ski centrima, nego npr. Zlatiboru:), ali narod jednostavno nema kinte. Ono malo ljudi koji imaju, zeljni su novih utisaka (citaj inostranstvo), tako da Kop ostaje malobrojnim ljubiteljima sa preko 15ski dana u sezoni i ljudima iz radijusa 150km (koji spavaju kuci).

U tom smislu je ulaganje u infrastrukturu ski centra vise stvar vizije (za koju sam pun postovanja), nego realne brze ekonomske logike...

andrijapajic
01.11.2010, 12:19
koliko kosta prevoz od od Brzeca do Konaka? Sopstveni prevoz, ok po potrosnji, ali recimo 300-600 din u oba pravca (plin, dizel, uzbrdo, nizbrdo...). A kada je pu pod snegom, to je ohoho vremena, plus mi nije bas do voznje posle celog dana na bordu (ne racunam vecernja i nocna druzenja, pa mi se nikako ne isplati ta rabota penjanja i silaska, ali bi gondola to promenila)
Taksi? Neki organizovan prevoz? ali da ne moram da ga jurim nego da u roku od pola sata kada resim da krenem stvarno ima...

chaghaboo
01.11.2010, 12:36
Može da se nađe jeftiniji smeštaj, ali se moraju prihvatiti i neki kompromisi za te pare. Prošle godine prijetelj odseo u Brzeću u "Beloj reci", kod početne stanice BR1, 1600 din. polupansion. Pravo iz sobe na stazu, ali mnogi ne žele da budu u Brzeću i maltretiranje im je vožnja sa BR1 i BR2 do gore.
Čak i u Rtnju koji je na samoj stazi budu ok cene u onim višekrevetnim sobama. Ali ne odgovara svima da budu u višekrevetnim sobama i da imaju zajedničko kupatilo.

Ne kritikujem nikoga, potpuno je razumljivo da neki minimum komfora treba da bude dostupan najvećem broju skijaša a ne samo nekolicini. Ali treba imati u vidu da zbog spleta okolnosti hoteli i privatni apartmani uglavnom to što zarade zarade samo tokom tih par zimskih meseci. Kada bi Kopaonik bio aktivno turističko mesto tokom cele zime možda bi makar smeštaj bio kvalitetniji i nudio više za te iste pare. Idite u proleće ili jesen, to izgleda kao grad dugova.

Lično mi jako smeta što se non stop nešto gradi. Ako već postoji potražnja umesto da investitore usmere na Brzeće i zabrane gradnju u centru sada se novoizgrađeni hoteli nalaze jedni drugima na glavi. Srebrnac mi je ok, izolovan od ostalog, Gobelje pod prozorom, ali ovaj novi hotel na Jarmu, ako dobro videh, prave na samom putu. Takođe onaj deo sa leve strane pred dolazak na glavni parking, ako se sećate tu nije bilo ničega u relativno skorijoj prošlosti.
Na Kopaonik idem od kada su izgrađeni Konaci, i tada je ostavljao utisak planine, a danas više liči na selo, baš kao i Zlatibor, i to samo zato što svi hoće da grade u centru kao da ništa osim tih Sunčanih vrhova ne postoji. Bilo bi bolje i zdravije za sve da se zabrani gradnja na samom vrhu a da se podstaknu ta neka okolna mesta pa da se povežu gondolama.

zloglasni
01.11.2010, 16:39
[quote=sas35bgd;48403]http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=22288


Ja mislim da je to prvi put da su oni pomenuli kopaonik bar od kad ih ja pratim dok su jahorina i bjelasnica redovno u vestima

wlad
01.11.2010, 19:08
Nisi u pravu, pominje se kada ima neki info - gradnja i sl., pogledaj npr:

http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=14258

ili Google (http://www.google.com/search?q=site%3Askijanje.hr+Kopaonik&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

barrcode
01.11.2010, 19:59
bio je onomad i ovaj genocidni tekst: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=21575

Nisu mogli a da ne stave do znanja njihov neprijateljski stav prema nama ni u konačnom sudu stanja skijačkih stvari na Balkanu:

NAJBOLJE SKIJALIŠTE
1. Kopaonik
2. Popova Šapka
3. Borovets
4. Bansko

NAJBOLJE ORGANIZIRANO SKIJALIŠTE
1. Kopaonik
2. Borovets
3. Popova Šapka
4. Bansko

NAJBOLJA RAZNOLIKOST STAZA
1. Bansko
2. Kopaonik
3. Borovets
4. Popova Šapka

NAJBOLJE PRIPREMLJENE STAZE
1. Kopaonik
2. Bansko
3. Borovets
4. Popova Šapka

NAJBOLJE ŽICE (STAROST, BRZINA...)
1. Bansko (tu ne uzimam u obzir gužve)
2. Kopaonik
3. Borovets
4. Popova Šapka

NAJBOLJI OFF PISTE
1. Popova Šapka
2. Kopaonik
3. Borovets
4. Bansko

NAJBOLJI SMJEŠTAJ
1. Vila Radigost, Kopaonik
2. White Fir Valley, Bansko
3. Hotel Victoria, Borovets
4. PD Smreka, Popova Šapka

NAJBOLJI ODNOS CIJENE I KVALITETE
1. Kopaonik
2. Popova Šapka
3. Borovets
4. Bansko

NAJBOLJE SKIJAŠKO NASELJE I APRES SKI
1. Borovets
2. Kopaonik
3. Bansko
4. Popova Šapka

sas35bgd
01.11.2010, 20:57
Ovaj link sto je ostavio Wlad,je tekst koji je napisan 2005godine u leto. Mislim da oni nisu ni svesni sta je Kop, i da mu ne posvecuju paznju koliko bi trebalo. Na nekom Slovenackom forumu, koji koriste i Hrvati, zimus je bilo reci o Kopaoniku, i Hrvati su se slozili da je to malo skijaliste koje ima skistaza kao njihov Platak(9km). Onda sam ja napisao istinu, na sta sam dobio komentare tipa"-Vi ne mozete most da popravite 30godine,a da imate 50km skicentar?!" Aludirali su na obnovu Gazele, koja je tad bila aktuelna

Panzer
01.11.2010, 22:00
Mislim da oni nisu ni svesni sta je Kop, i da mu ne posvecuju paznju koliko bi trebalo.
A što misliš koliko bi trebalo da posvećuju pažnju? Da ti živiš u Zagrebu, da li bi putovao 7 sati do Kopaonika ili 3 do Nassfelda? Ako si u Dalmaciji - slična je priča, imaš još Kupres i Jahorinu kao alternative, ali Kop...
Najlošije o Kopu pričaju upravo ljudi iz Srbije, koliko vidim na ovom forumu. Ili mi se čini?

wlad
02.11.2010, 00:20
Na ovom forumu su super priče o Kopaoniku kakva se pljuvačina vrti po drugim sajtovima/komentarima :). I gospodin iz Hrvatske koji je dao onako lepe ocene o Kopaoniku (ko je čitao tekstove o turama na Balkanskim skijalištima zna o čemu pričam) u uvodu o Kopu kaže kako se iznenadio - jer kada je čitao komentare o Kopu na Internetu (a 95% komentara potiče iz Srbije) mislio je da je to neki raspad od ski centra........

A rekao sam da Zloglasni nije u pravu da se na skijanje.hr ne pominje Kopaonik - pošto je on pomenuo kako je to prvi tekst koji on vidi - a to nije tačno. A to kako se komentariše i gde i sve ostalo iskreno nisam ni pratio - niti me interesuje, Kopaonik zavisi pre svega od gostiju iz Srbije, svi ostali imaju mnogo drugih alternativa ;).

pailhead
02.11.2010, 03:46
Izgradilo se i brzece, i to jako haoticno. U februaru ove godine, djubre, i gradj. materijal su bili na sve strane. Ono sto mi nije jasno je, neki hoteli dole deluju jako udobno i interesantno (mada istina, nisma ni u jedan usao) a pak, bili su prazni.

Inace, 2009e ostao sam u beloj reci dva dana, i bilo je prilicno dobro. Ne moze da se meri sa rtnjem zato sto je rtanj na samoj stazi i bolju poziciju skoro da nema nijedan objekat na Kopu. Hrana je bila jako ukusna, i mislim da je polu pansion bio oko 1500 dinara. Jedino sto, kada nas je doslo troje, soba nas je izasla maltene kao i apartman u konacima, pa smo zarad komfora ipak presli.

Inace, meni uopste ne smeta voznja belim rekama do gore, cak sta vise, to mi je omiljena zica na kopaoniku.

A spustao sam se dole i po ovakvim uslovima:
http://www.youtube.com/watch?v=tlZ2uivZCXw



Jedino sto mi smeta je sto se zica ne pusti u 8:30, i sto se gasi ranije. Ne treba mi cak ni gondola, samo da se zica pusta ranije da moze da se uhvati prvi sneg ako padne, i da moze da se vozi do samog kraja.

zloglasni
02.11.2010, 05:09
Na ovom forumu su super priče o Kopaoniku kakva se pljuvačina vrti po drugim sajtovima/komentarima :). I gospodin iz Hrvatske koji je dao onako lepe ocene o Kopaoniku (ko je čitao tekstove o turama na Balkanskim skijalištima zna o čemu pričam) u uvodu o Kopu kaže kako se iznenadio - jer kada je čitao komentare o Kopu na Internetu (a 95% komentara potiče iz Srbije) mislio je da je to neki raspad od ski centra........

A rekao sam da Zloglasni nije u pravu da se na skijanje.hr ne pominje Kopaonik - pošto je on pomenuo kako je to prvi tekst koji on vidi - a to nije tačno. A to kako se komentariše i gde i sve ostalo iskreno nisam ni pratio - niti me interesuje, Kopaonik zavisi pre svega od gostiju iz Srbije, svi ostali imaju mnogo drugih alternativa ;).

Ja sam naglasio od kada ja pratim a to sigurno nije skoro 6 god unazad.Ovog drugog izvestaja se secam ali to je bila vise neka reportaza i utisci nego konkretna vest o stanju i aktuelnim desavanjima.Elem bitno je da su poceli da pisu o Kop-u sobzirom da su se cesto mogle videte vesti sa nekih Z skijalista iz okruzenja tipa Igrista i slicnih

Ako je suditi po njihovom website-u onda ispade da se na kopu nisa nije radilo od 2005 do sada

chaghaboo
02.11.2010, 08:28
@palihead
Kad idem na Kopaonik odsedam u Brzeću u apartmanima "Kopaonik", imamo zakupljen apartman pa nam je to najjeftinije, i takođe nemam nikakav problem sa BR1 i BR2, čak mi je BR2 jedna od omiljenih staza. Baš sam bio prošle godine i barem u tom periodu (sredina februara) nije bio problem sa vraćanjem jer je snega bilo dovoljno čak i na BR1 pa smo se spuštali i kada se žice pogase. Ali su BR1 i BR2 one koji ne žele da skijaju do Brzeća vraćale nazad. Sedneš lepo na žicu i spustiš se kako si se i popeo, e u tim slučajevima moraš da se pojaviš na vreme.

U poslednjih par godina se baš dosta gradi dole, odmah uz Belu reku se gradi novi hotel, mislim da se baš i zove Bela reka 2, a i preko puta ima hotela koji su dosta sređeni, npr. Ozon. Takođe ima i jako lepih vikendica i soba koje se mogu iznajmiti za jako korektne novce.

Ne sećam se samo kada su žice počinjale da rade, uvek smo bili prvi na žici da se izvučemo gore što pre i mislim da je BR1 počinjala kada i sve ostale, ali se ne sećam koje vreme je u pitanju.

andrijapajic
02.11.2010, 11:40
ali BR zavrsava sa radom sat vremena ostalih zicara, tako da vec u 15h moras da planiras zavrsetak i kreces nazad :(

chaghaboo
02.11.2010, 12:15
Mislim da prošle godine nije završavala ranije, barem tada kada sam ja bio. Vraćao sam se na skijama pa mi nije bilo bitno da bih previše obraćao pažnju. Ali znam da sam uvek tempirao da budem na vrhu Gvozdca kada žice završavaju sa radom i koliko se sećam dok sam se spuštao niz BR2 korpe su se još uvek vrtele i bilo je ljudi na žici koji su se vraćali u Brzeće.

Kažem nisam siguran koje je vreme bilo u pitanju, možda i grešim, a možda su i po prvi put prošle godine produžili radno vreme, kao što su i spustili cenu skipassa. U suprotnom, ako stvarno završavaju sat ranije, to je čista glupost. Em se ljudi uglavnom ređe odlučuju za Brzeće jer im se ne penje belim rekama do vrha, a onda će još da im neko skrati sat vremena skijanje.

E, a ljudi moji, one korpe na BR1, ja sa svojih nimalo gorostasnih 180cm, sam se jedva pakovao u korpu, pa sam posle praktikovao da sedim sam da bih lakše stao. Mogu samo da zamislim kako je većima!

pailhead
02.11.2010, 14:14
Pola sata ranije zavrava, ako se ne varam. Ja sam bio polovinom feb i nazalost nije bilo snega. A pocinje u 9.

braneso
03.11.2010, 23:03
Ljudi ima li posledica zemljotresa na Kopu... da li se sneg otopio?, jesu li radovi nastavljeni?

Tadija_91
04.11.2010, 12:59
03.11.2010.
Kopaonik spreman za početak zimske sezone


Kopaonik je poptuno spreman za početak zimske turističke sezone, koja počinje 1. decembra, izgrađene su nove žičare, staze i sistemi za osnežavanje, izjavili su danas predstavnici JP "Skijalista Srbije" i preduzeća "MK mauntin rizort".

Generalni direktor "Skijališta Srbije" Nebojša Skorić rekao je u razgovoru sa novinarima da je na Karaman grebenu postavljena šestosedna žičara umesto četvorosedne, pa je kapacitet povećan na 3.000 skijaša. Ona je ukupne dužine 1.219 metara i do vrha stiže za četiri minuta.

Na stazi "Sunčana dolina" postavljena je četvorosedna žičara, umesto dvosedne, a naredne godine u planu je izgradnja hotelskog komleksa ne mestu nekadašnjeg hotela "Bačište", pa će žičara polaziti sa praga hotela.U izgradnji je i četvorosedna žičara na lokaciji Krst , koja se nalazi između postojeće "Pančić ekspres" i "Malog jezera", sa kapacitetom 2018 skijaša na sat, dužine je 918 metara, a skijaše do vrha izvlači za šest minuta.

Uvode se nove staze za početnike i za školu skijanja, a radiće tri škole sa 120 instruktora. Ove godine urađeno je još 20 kilometara sistema za veštačko osnežavanje, što znači da je 75 odsto staza i veznih puteva pokriveno veštačkim snegom.Za sada nisu još pokriveni Gobelja i staze prema Brzeću, što je u planu za narednu godinu, a nastavljeni su radovi na antierozivnom uređenju, kazao je Skorić.

Skorić je rekao da će u toku sezone raditi Gorska služba spasavanja u sardnji sa MUP-om, a novinu će predstavjati i specijalni potražni tim Vojske Srbije. Takođe potpisan je ugovor o zdravstvenoj zaštiti sa VMA, a u slučaju potrebe biche angažovan helikopter za prevoz povređenih.

Direktor "MK Mauntin rizorta" Nikola Avram je najavio da će cene u objektima te firme ( "Grand" "Andjela" i "Sunčani konaci" ) biti niže za 35 odsto nego prethodne sezone.

Za otvaranje ski sezone od 9. do 12. decembra, važe posebni popusti, pa su rezervacije već rasprodate, ali je danas najavljeno da će za vreme sajma "Ekspo zim" od 2. do 5. decembra , moći da se kupi ski pas za celu sezonu uz 10 odsto popusta, kao i rezervacija smeštajnih kapaciteta uz isti popust.
http://www.skis.rs/slicice/slike/dorucak%281%29.jpg

izvor: www.skis.rs (http://www.skis.rs)

sev
04.11.2010, 15:29
Bogami, web kamere pokazuju da KGB nova zice jos nije gotova (vide se korpe poslegane pored ski-pass prodajnog mesta i da sajla nije jos razvicena).

A ni slika centralnog platoa ne govori da su radovi gotovi...

Nadam se da su u zavrsnoj fazi, jer ako ispale ljude na ski-opening-u kao prosle godine (radio samo KGB, a puna cena ski pass-a), imajuci u vidu da je tada i onaj kongres pravnika i da je planina gotovo puna, ni sezona im nece biti bolja nego prosla.

Na otvaranje dolaze zaljubljenici, a svaki od njih vuce jos desetine potencijalnih gostiju (jer ih u njihovom socijalnom okruzenju svi pitaju za misljenje kod zimovanja), tako da je vrlo lose bildovati PR a onda ne zavrsiti zapocete radove... No, videcemo ;).

zloglasni
04.11.2010, 17:34
A zar te to stvarno cudi.Pa ne postji osoba koja radi za javno preduzece a da ne baronise.Uostalom ako zavrse do decembra nije ni bitno oprosticemo im ove sitne lazi:dziveli:

wlad
04.11.2010, 19:36
Ove godine urađeno je još 20 kilometara sistema za veštačko osnežavanje, što znači da je 75 odsto staza i veznih puteva pokriveno veštačkim snegom.Za sada nisu još pokriveni Gobelja i staze prema Brzeću, što je u planu za narednu godinu, a nastavljeni su radovi na antierozivnom uređenju, kazao je Skorić.

Ovo boldovano mi je najinteresantnije, očigledno da se neće držati EcoSign plana k'o pijan plota - što je u ovom slučaju jako pohvalno - ako osneže te staze i urede ih - to je onda jedan veliki plus - tako će Kopaonik dobiti jedan veeeeliki spust - tj. dužu stazu :).

Bojan87
04.11.2010, 20:56
Kada kazu staze ka brzecu, pretpostavljam da misle da gvozdac, ledenice i knezeve bare. Sumnjam da misle na bele reke

wlad
04.11.2010, 21:39
Pa logično je Bele Reke, pošto one idu do Brzeća, mislim da bi se za Gvozdac izrazili drugačije ;).

braneso
04.11.2010, 23:51
ako osneže te staze i urede ih - to je onda jedan veliki plus - tako će Kopaonik dobiti jedan veeeeliki spust - tj. dužu stazu :).

... a da li znaš šta je sa prelaskom puta kod Jarma? Nešto je Dinkić govorio da bi tu da produže stazu, samo mi nije jasno kako... Da li će izmestiti put ili nešto drugo?...

wlad
05.11.2010, 02:55
Taj put će od ovih novih apartmana na Jarmu biti samo "letnji" - u budućnosti kada naprave "obilaznicu" i ostale žice - pogledaj Master Plan razvoja Kopaonika - tamo je sve ucrtano...
(master plan imaš okačen na ovom sajtu - pod ski centrom Kopaonik potraži)

barrcode
05.11.2010, 11:39
još 1 dokaz koliko je Kopaonik sranje - slovenci ga imaju u regularnoj ski agencijskoj ponudi: http://www.skifun.si/smucanje-srbija.htm

Pa kažu:

Srbija
http://www.skifun.si/sf/img/pixel.gif

Doživeli boste prijetno presenečenje!Nove smučarske naprave, odlični hoteli na smučišču, pregovorna gostoljubnost domačinov, da o čevapih sploh ne govorimo!

Še 5 razlogov za:
- odlična smučarija izven urejenih sm. prog
- dobre snežne razmere
- prijetni hoteli z odlično kulinariko
- čevapi in ostale dobrote srbske kuhinje
- nepozabno nočno življenje

p.s. izredno nizke cene !

pailhead
05.11.2010, 15:46
Sve to stoji, samo treba doci do kopaonika.

braneso
05.11.2010, 19:34
još 1 dokaz koliko je Kopaonik sranje - slovenci ga imaju u regularnoj ski agencijskoj ponudi:
...ja ne znam šta ti sa ovim dokazuješ ???

zloglasni
05.11.2010, 20:20
Ja mislim da je to bio ironican osvrt na nase kudjenje kopanika i kako nista nevalja pa sada ispade da nije tako jer ga nebi slovenci imali u ponudi da je los.

Prvo nije iznenadjujuce da ga imaju u ponudi sobzirom da je bolji od vecine njihovih skijalista i u rangu sa najboljima koje imaju ali zasto bi vozili do kopa kad imaju mnogo blize mnogo bolje je pravo pitanj? Pretpostavljam da razlog nije u ceni vec u cinjenici da se stranci mahom dobro provedu kod nas i dobro nakrkaju.Dakle odgovor verovatno lezi u tradicinalnom gostoprimstvu nasih ljudi,odlicnoj hrani i nocnom zivotu koje kop nudi.Isti razlozi su uticali i na reportazu lika sa skijanje.hr zahvljuaci kojem su mu staze na kopu bile i duze i sire i strmije a liftovi najbrzi u okruzenju i sa najkracim linijama,a kvalitet snega na glecherskom nivou :).Salu na stranu to je svakako ozbiljan adut koji kop izgleda i dalje ima (pretpostavljam posto nisam bio zadnjih par god) i koji je mnogima bitniji od raznoraznih brojki vezane za duzinu staze,visinsku razliku i ostalo

Drugo,za kop se moze reci da je sranje za ljude kao sto sam ja a cini mi se i vecina ljudi na ovom forumu kojima je skijanje u prvom planu a sve ostalo sto propratno ide u drugom.Drugim recima kad sam na skijanju nista ne moze da mi pokvari uzitak ni lose vreme ni hladna voda na tusu ni mali apartmani ni smrdljivi recepcionar koji me mrko gleda...jescu sarme 7 dana ako treba 3x dnevno i vikati kao u onom vicu TO SARMA svaki dan.

Za pocetnike,porodice sa klincima i ljude koji idu na planinu da se nadisu svezeg vazduha i malo odmore mozak a skijanje dozivljavaju kao propratnu rekreaciju kop je idealan.idealan je i za vikend ili dnevnu destinaciju i dodatno brusenje tehnike i tako ga treba i shvatiti.Ocigledno je idealan i za nocni provod tako da treba razumeti i ljude koji idu iz tog razloga.

Ako ga pravilno shvatite vise ce te i uzivati u njemu.:dziveli:

pailhead
05.11.2010, 20:37
Cekajte bre malo, ono djubre i krsh sto su bili prosle godine je kako su Srbi tradicionalno gostoprimivi?

zloglasni
05.11.2010, 20:44
Cekajte bre malo, ono djubre i krsh sto su bili prosle godine je kako su Srbi tradicionalno gostoprimivi?

Gostoprimljivi smo u kafanama tu ih uvek navatamo :) i naravno ovo vazi:sm022: samo za ljude sa prostora ex-yu jer za ostale truba i ramoika ne pale

wlad
05.11.2010, 21:55
Za pocetnike,porodice sa klincima i ljude koji idu na planinu da se nadisu svezeg vazduha i malo odmore mozak a skijanje dozivljavaju kao propratnu rekreaciju kop je idealan.idealan je i za vikend ili dnevnu destinaciju i dodatno brusenje tehnike i tako ga treba i shvatiti.

Upravo tako, to je "target" Kopaonika. Ako je neko vrhunski skijaš ne može da "kudi" Kopaonik, nego treba da ide negde drugde.. Od 200 ski centara u Austriji jedno 160 ne zadovoljava vrhunske skijaše, ali zato zadovoljava druge kategorije skijašta i upravo zato i opstaju. Da su svi odlični skijaši propali bi ti silni ski centri napolje, a i kod nas, pa ljudi uče skijanje i napreduju na Divčibarama na jednom tanjiru kojem stalno spada sajla, red je po 20 minuta a staza ide skoro uzbrdo koliko je blaga i super je što tako nešto postoji. A Kopaonik je sasvim respektabilan ski centar, pogotovo od pre pet godina kada je sve to mnogo-mnogo bolje nego ranije.

-Miki-
06.11.2010, 01:06
Svaka ti je ka u Njegosa :sm017: u potupnosti se slazem sa napisanim ...

:ok:

Bojan87
06.11.2010, 11:13
Tako je. Nagori pljuvaci su upravo oni skijasi koji su na kopu naucili da skijaju i prerasli njegove kapacitete, pa sad ocekuju val d'isere na kopu.

Kop od pre par godina, a pogotovo od ove ne moze da se poredi sa skijalistem koje je nekada bilo.

Topovi ce uciniti da se i u januaru skija iako mozda ne bude bilo prirodnih padavina. Probijeno je jos dosta staza za pocetnike, tako da mozda vise nece biti tolike guzve na karaman grebenu.

Kopaonik je porodicno skijaliste, i tako treba i da se predstavlja. Na njemu se uce prvi ski koraci i usavrsava tehnika. Na njemu se skliska, sanka, grudva, i uziva u snegu, a ako volite strme profi staze, onda put pod noge i pravac austrija, francuska, italija,... jer kop nikada nece moci da vam ponudi to sto nude zapadno evropska skijalista, jer prosto nema tu konfiguraciju terena i visinu.

dzoni_ski
06.11.2010, 18:05
Ma Kop je super.Svake godine se obradujem kad vidim da se nesto tamo gradi(prvobitno mislim na ski infrastrukturu).Ja jesam advanced skijas ali uzivam kad odem tamo na vikend.Opustanje svez vazduh i skijanje naravno.MOzda je dvodnevni ski pas malo skuplji ali imajuci u vidu sta su ove godine napravili mislim da je cena korektna kao i ona fora za kupovinu pocetkom decembra koja je stvarno vrhunska ponuda.Jedino sto bi stvarno mnogo voleo je to da Bele reke(prevashodno 2) pocnu da rade tj. da se staze sredjuju svaki dan i da se tamo modernizuje i ugrade topovi za vestacki sneg.Bela reka 2 je po meni najbolja staza na Kopu.:ski:

pailhead
06.11.2010, 18:13
Snow park? Ni traga ni glasa?

wlad
06.11.2010, 18:27
Mislim da izgradnja snow parka ima veze i sa trauma centrom koji tek od nedavno radi, do nedavno nije postojalo mesto u kojem bi povređeni bili zbrinuti (ako ne računamo put do najbliže bolnice u sopstvenom aranžmanu)... Evo vidimo da će od ove godine postojati i heli služba što je pohvalno (kuc-kuc, bolje da ne ustreba :sm022:).

braneso
06.11.2010, 20:09
Ja mislim da je to bio ironican osvrt na nase kudjenje kopanika i kako nista nevalja pa sada ispade da nije tako jer ga nebi slovenci imali u ponudi da je los.

... pa onda je trebao staviti "sranje" (pod znake navoda), da nebude zabune...;)

wlad
07.11.2010, 15:19
Ovi sa sajta Skijališta Srbije su stvarno legende :D

Skijanje.hr: Kopaonik s novim žičarama i stazama (http://skis.rs/strana/vesti-view/vest_id/97/Skijanje.hr:-Kopaonik-s-novim-%C5%BEi%C4%8Darama-i-stazama)

Prenose na svom sajtu tekst sa drugog sajta gde su dali svoju izjavu :). Pa zar im nije lakše da objave svoje saopštenje ;).

Tadija_91
07.11.2010, 15:25
haha, stvarno su strucnjaci :D

frrka
09.11.2010, 11:35
SKI OPENING - KOPAONIK
SKI & SNOWBOARD WEEKEND
9-12.decembar 2010.
Skijajte besplatno na Kopaoniku!
Hotel Grand **** i Hotel Angella ****

frrka
09.11.2010, 11:39
ali su zato cene smestaja paprene! :)

Nikolino
09.11.2010, 11:52
To je fora, da se pohvale kako se pise o SS po Evropi.

CrazyKong
09.11.2010, 13:15
Pa dobro, nije losa ponuda....bitno je da su poceli sa nekim ponudama :sm022:
Po meni je pitanje samo sta ce sve raditi tada...mada ako zavrse prosirenje sistema za osnezavanje do tada ne vidim sto vecina glavnih staza ne bi radilo

pailhead
09.11.2010, 15:05
Ne razumem, ako se ode u grand i andjelu, pas je besplatan?

sev
09.11.2010, 15:34
Upravo tako - dvodnevni pass (pet i sub) je besplatan.

Naravno, samo zbog skijanja ovo je deplasirano, ali kao lep vikend u veoma solidnom hotelu&spa, sa malo iskijavanja ;) na 1-3 staze (moja procena), sasvim ima smisla.

Gimmy
09.11.2010, 22:58
ISAO BIH DA JE BESPLATAN PASS AKO PARKIRATE KOLA PARKING ISPRED NEKOG OD TA 2 HOTELA I DA MOZE DA SE SPAVA U KOLIMA.... :sm022::sm022::sm022:

akole
09.11.2010, 23:13
Pa lepo su se organizovali platis 150€ u Grandu ili 130€ u Anđeli za smeštaj i poklone ti 1,850 din ski pas. Misli da kod njih nema jeftinije.
Super, lepo zvuči i dobar marketing daju nešto besplatno.
E sad koliko će biti navala ...

pailhead
10.11.2010, 02:24
Jel ima neko promotivno skijanje?

pailhead
10.11.2010, 02:26
Jel planira neko da ide na kop u tom periodu kada se moze kupiti onaj povoljan ski pas? Izgleda da jedan vikend pada bas u tom periodu, a koliko vidim prica se o pocetku sezone kao da je prvog decembra. Ja bih isao da otvorim sezonu, i eventualno da kupim dva ta ski pasa.

chaghaboo
10.11.2010, 08:26
Prava stvar bi bila da Kopaonik ima skipass free ponudu. Na primer Livigno nudi uz zakupljenih minimum četiri noćenja besplatan skipass u periodu od početka sezone do 24.12 i od 26.3. do kraja sezone. U tom slučaju verovatno trošak zajednički dele i ovi što nude smeštaj i ovi što nude skipass. Dugoročno gledano sigurno da bi takve neke ponude bile prava stvar da se još više ljudi privuče na Kopaonik.

@palihead
Zar nije na kraju ispalo da će ipak taj skipass moći da se kupi i na Expozimu?

Nikolino
10.11.2010, 10:29
Koliko ja znam, na Expozimu ce biti 10% popusta na one standardne cene, tako neko pomenu ovde na forumu.

Disco
10.11.2010, 14:29
Evo sad sam zvao skijalista Srbije i rekose da su cene skipassova na Expo sajmu 10% nize od onih u sezoni.
I dalje se isplati otici dole na kop od 1. do 11. decembra i kupiti 10/sezonski.
Ja idem sa drugarom 5. decembra da uzemm za 3 porodice, pa ako je neko zainteresovan da i njemu zavrsimo moze da mi se javi privatnom porukom. Nalazim se u Beogradu. Za normalne pakete potrebna je fotka u elektronskoj formi, a za porodicni paket dokazi o srodstvu.
Eto, ako neko zeli da ustedi moze da se javi. (mogu da ponesem jos jedno desetak prijava, ne vise).

pailhead
11.11.2010, 01:45
Jel mislis da ce biti tad skijanja ili ides samo na izlet i po ski pas?

To ce moci da se kupi do 12og ako sam dobro razumeo a to je taman vikend, a za vikend je najlakse organizovati ekipu, a i meni je tu negde kraj fakulteta mozda cu ipak imati obaveze tokom radnih dana.


Jel se ti odmah vracas?

Disco
11.11.2010, 10:10
Idem na dan, da kupim ski pass i ako bude snega da se spustim koj put... vracamo se uvece odma

srkii
12.11.2010, 15:32
cuo sam da su prosirili sistem za osnezavanje tako da ce snega biti 100%. jedva cekam zimu i Kop :)))

wlad
12.11.2010, 22:37
Biće ga ali 75% ;)

andrijapajic
13.11.2010, 12:19
75% da hoce, 100% da nece :D salim se, prognoza nam ide na ruku, pa ako ne grune Sunce, nezvano i ni sa cim izazvano, i plus 20 stepeni 5-6 decembra, bice okej tih dana za pocetak sezone

chaghaboo
14.11.2010, 17:45
Kupim danas reviju SAT zbog izlistanih bodova za vožnju kad tamo i Nebojša Skorić, direktor Skijališta Srbije, govori o pripremama za ovu sezonu. Evo najbitniji i najzanimljivijih stvari:

Sledeće godine se planira postavljanje sistema za veštačko osnežavanje i na Gobeljama. Sada je tim sistemom prekriveno 70% staza i sistemi su u stanju da za 72 sata neprekidnog rada te staze prekriju sa 30cm snega, zbog čega će verovatno produžiti sezonu do 1. maja.

Dobili su neku novu mehanizaciju i Nebojšta tvrdi da ratraci, kojih je 9, za 6 sati mogu da srede sve staze. Takođe će imati videonadzor svih staza i intenzivno će se boriti protiv onih dragih nam frajera što ne znaju da stanu na skije, al znaju odlično da teraju motorne snage po stazama.

Trauma centar dobija rendgen i video link sa VMA za eventualne konsultacije. Navodi se i da raspolažu sa dva sanitetska vozila i jednim helihopterom.

Ski-vrtić kod Pančić ekspresa dobija pokretnu traku, što je super za klince i mame i tate. Ja je stvarno nisam video prošle godine, nisam ni obraćao pažnju, pa ako tu traku stvarno ubacuju od ove sezone to je lepa vest.

Naravno pominju se nove staze, nove žičare i veći kapaciteti prevoza skijaša ali o tome se naširoko pričalo na forumu.

Deo oko nekadašnjeg hotela Bačište je razminiran i rešeni su urbanistički i pravno-imovinski odnosi pa će raspisati tender za izgradnju hotela kapaciteta 650 ležaja sa svim pratećim sadržajem.

Kritikuje se lokalna samouprava zbog ne odnošenja đubreta i ne održavanja prilaznih puteva Kopaoniku. Ono što je najzanimljivije je da je za ovu godinu dogovor bio da Skijališta Srbije montira novu žičaru Sunčana dolina, što su i uradili, a obaveza lokalne samouprave je bila da izgradi parking kod iste, što nije ni početo, pa od tog parkinga ništa ove sezone.

sev
15.11.2010, 13:03
Jel mislis da ce biti tad skijanja ili ides samo na izlet i po ski pas?



Ja idem vikend 9-10. Idem zbog skipass-a, pa ako bude moglo da se proba i neka staza, stavicu i skije u gepek ;)

Mada kako stoje stvari sa ovim prolecem ;), vise cemo brati lekovito bilje na Dubokoj, nego sto cemo skijati... ;)

goranvu
15.11.2010, 18:28
Šta mislite ima li ikakvih prepreka da ista osoba odjednom kupi dva desetodnevna sezonska ski-passa? Ja cu sigurno želeti da se skijam više od 10 dana u toku sezone, pa bih da iskoristim povoljnu cenu. Ako je to nemoguće, kakve su prepreke da ga neko drugi umesto mene kupi, a ja da ga koristim? Ne znam kako funkcioniše to sa slikom. Jel to samo u slučaju da radnik na žici poželi da proveri identitet skijaša? To nisam nijednom video na licu mesta.

chaghaboo
15.11.2010, 19:55
Ne vidim zašto ne bi ista osoba mogla da kupi dva 10/sezoni skipasa, baš kao što nije ograničeno da ista osoba kupi na primer dva 6dnevna. Najbolje pozovi Skijališta Srbije pa ih pitaj, imaš telefon na njihovom sajtu.

A fotografija ne ide na skipas, već u njihov sistem, tako da je jedini način da neko proveri da li je skipas tvoj da u kompjuteru pogleda da li se tvoj lik i slika poklapaju.

Prošle godine su u periodu kada sam bio u nekoliko navrata proveravali da li ljudi imaju skipas. Ali mi nije jasno šta time postižu, jer naravno svako ko prođe kapiju ima skipas, a onaj čika iz SS na osnovu samog skipasa ne može da vidi da li je to moj ili skipas nekoga drugog.

stekan
15.11.2010, 21:34
Vjerovatno negdje u kabini postoji ekran na kojem se pojavljuju slike onih koji su prošli "rampu". Tako je barem u Austriji.

chaghaboo
16.11.2010, 09:59
Upravo sam zvao SS u BG-u. Cene u prvoj koloni (1.12.-11.12.) važe samo za kupovinu na samom Kopaoniku. Na Expozimu će važiti cene iz sledećih kolona uz popust od 10%. Kako mi je objašnjeno ne postoji prepreka da jedna osoba kupi više skipasova bilo za sebe bilo za druge. Međutim to nije moguće kada su u pitanju skipasovi uz koje je obavezna fotografija, jer u tom slučaju ne donosite vi fotografiju, već vas uslikaju na samom prodajnom mestu. To znači da osoba na koju glasi skipas mora da bude fizički prisutna i na samom prodajnom mestu.

Kažem vam to samo iz razloga da ne zapucate put Kopaonika i vratite se praznih šaka. Meni ovo zvuči logično jer sam prošle godine kupovao skipas za koji je potrebna fotografija i znam kako izgleda procedura. Ako neko ima drugačije informacije neka se javi.

legga
16.11.2010, 13:52
[quote=chaghaboo;49017]Upravo sam zvao SS u BG-u. Cene u prvoj koloni (1.12.-11.12.) važe samo za kupovinu na samom Kopaoniku.
Da li su ti rekli da ce skipass 10 dana u sezoni(8300 dinara) vaziti za celu sezonu?

goranvu
16.11.2010, 14:13
[quote=chaghaboo;49017]Upravo sam zvao SS u BG-u. Cene u prvoj koloni (1.12.-11.12.) važe samo za kupovinu na samom Kopaoniku.
Da li su ti rekli da ce skipass 10 dana u sezoni(8300 dinara) vaziti za celu sezonu?

Ako ne bi bilo tako, mogli bi zaraditi priličan broj tužbi jer u zvaničnom cenovniku jasno piše "10/sezoni", a zna se šta je sezona, a nikakve dodatne napomene nema.
Naravno, svima nam je čudna tako dobra cena, ali verovatno im trebaju odmah skijaši na terenu, da bi odradili reklamu i ispitali novu opremu, jer ako bude snega svako ko dođe od 1-12.12 sigurno će želeti i da se odmah skija.

A što se tiče slike u kompjuteru i lica skijaša prilikom prolaska kroz rampu, mislim da je vrlo mala verovatnoća da imaju nekoliko kontrolora koji od 9-17h sede pred monitorima i gledaju likove koji se penju na žicu, pogotovo kad ti likovi imaju skijaške naočare i/ili fantomke, tako da verujem da je prvenstveno u pitanju zastrašivanje da se spreči preprodaja passova.

chaghaboo
16.11.2010, 14:30
@legga
Da potvrdili su mi da taj 10/sezoni važi u toku cele sezone, i da podrazumeva 10 nevezanih dana. Na primer može se iskoristiti odjednom, ili 5 puta po 2 dana, ili u bilo kojoj drugoj kombinaciji koja vam odgovara.

@goranvu
Slažem se, jedino što mi pada na pamet da ti kontrolori iz SS koji stoje pred kapijama i traže na uvid skipas mogu eventualno da provale je ako odrasla osoba koristi skipas za decu.

zloglasni
16.11.2010, 17:37
Ne znam kako je sada ali poslednji put kada sam bio na kopu pre 4 god bilo je vrlo lako uvideti ko ima deciji a ko odrasli pass.Kad se prolazilo pored citaca ski pass-a on bi zasvetleo zeleno kad je odrasli i dva puta kratko crveno kad je deciji tako da ako neko gleda i sa daljine moze da vidi koji se pass koristi

chaghaboo
16.11.2010, 20:01
Ne znam kako je sada ali poslednji put kada sam bio na kopu pre 4 god bilo je vrlo lako uvideti ko ima deciji a ko odrasli pass.Kad se prolazilo pored citaca ski pass-a on bi zasvetleo zeleno kad je odrasli i dva puta kratko crveno kad je deciji tako da ako neko gleda i sa daljine moze da vidi koji se pass koristi

Ako je tako onda mi tek sad nije jasno šta postižu time što stoje pred kapijama i slučajnim odabirom teraju pojedince da izvade i pokažu im skipas.

akole
17.11.2010, 00:28
U 2008 za deciji ski pas je bila obavezna slika. Posle smo kupovali za odrasle. Mislim da se ski-pas u 2008 jos vracao uz povrat depozit a da je posle pocelo sa nepovratnim. Na novim se ne secam imali li mesto za sliku?

Dovoljno je da su proveravali one koji su im sumljivi a imaju deciji pas.
Ja za ovih par godina nisam video da ikome kontrolisu pas na polaznoj stanici ili to nije bilo tako upadnjivo.

Evo kako je izgledao ski pas u 2008-oj

pailhead
17.11.2010, 01:03
Meni su prosle sezone u monte rosa slikali ili skenirali sliku iz pasosa. Bila je odstampana na samom pasu (jako loseg kvaliteta) a iskakala je prilicno velika na ekranu. Niko me nikada nije zaustavio da me proveri. Ne vidim zasto ne bi mogli da fotkaju licnu kartu ili nesto, ili da se posalje slika. Sigurno se moze nagoditi tamo na licu mesta.

admin
17.11.2010, 03:10
Na zvaničnom cenovniku koje je skijalista Srrbije stampao za Ski-passa na Kopaoniku, i koji je deljen na Sajmu Turizma u Novom Sadu, na prednjoj strani u tabeli sa cenama pored ski pasa 10/sezoni nije navedeno da je "sa fotografijom".
Ali na istom listu sa druge strane, gde su navedena "Pravila za koriscenje ski karte", pod rednim brojem 6. pise: " Fotografija je obavezna za sve karte pocev od 7-dnevne na vise kao i za sezonski kartu i karte 5/7 dana i 10/sezoni."

Medjutim na sajtu Skijalista Srbija u tabeli za Cenovnik ski pasa stoji da je fotografija obavezna. Tabela je vec postavljana na forumu, ali evo je opet.

Deluje da je fotografija ipak obavezna. Sad sve zavisi od tumacenja sluzbenika na Kopaoniku koji ce prodavati ski pas od 1-12. decembra. Da li ima pravo da trazi licnu kupovinu??? Mozda se moze dozvoliti da se slika ponese na USB Flashu??? Trebalo bi da imaju i citac novih licnih karti odakle mogu da preuzmu sliku, pa bi stvar bila resena na nacin da neko ko bi kupovao ski pas i za ostala ponese i licne karte ljudi za koje kupuje.

Ima mnogo dilema koje bi narednih dana trebali razresiti, pre nego neko krene gore u kupovinu.

admin
17.11.2010, 03:14
Preporucujem da pogledate zvanicna dokumenta JP Skijalista Srbije koja se mogu skinuti u PDF formatu sa njihovog sajta:

- Pravilnik o korišćenju skijališta, upotrebi specijalne mehanizacije i redu na skijalištu (PDF-2,7MB (http://www.skijalistasrbije.rs/akti/PRAVILNIK%20KORISCENJE%20SKIJALISTA%20BR%208964%20 1.pdf))

- Pravilnik ponašanja na skijalištu (PDF-96KB (http://www.skijalistasrbije.rs/pdf/pravila_na_skijalistu.pdf))

- Upustvo o postupanju redara u postupku kontrole ski karata u zajedničkim aktivnostima sa drugim državnim organima (PDF-337KB (http://www.skijalistasrbije.rs/akti/UPUTSTVO%20O%20POSTUPANJU%20REDARA%20BR%20536.pdf) )

chaghaboo
17.11.2010, 09:08
Da, tada su bili ti za koje se vraćao depozit kada se vrate, ali sada na ovim novim nema slike.

Meni se prvi put prošle godine desilo da vidim kontrolore i da između ostalih i mene zamole da im pokažem skipas. Čika stoji pre kapije, ne kada se već kapija prođe, pa pre nego što vas sistem i registruje on vas zamoli da mu pokažete skipas.

legga
17.11.2010, 09:19
Ima puno nejasnoca u cenovniku. Ako predsezona traje 11 dana, od 1. do 11. decembra(naravno pod uslovom da ima snega i da deo zicara radi), kako to da imaju u ponudi 12dnevne, 13dnevne i 14dnevne skipasove? Nisam siguran da su mnogo razmisljali kad su pravili cenovnik. Ne misle valjda da ce neko da se prevari pa da kupi neki od ovih ponudjenih skipasova

andrijapajic
17.11.2010, 10:40
pa, mozda takav skipas vredi od dana kada se atktivira, pa ti kupis 10-11 decembra 14 dnevni i posto si ga aktivirao u vreme kada vazi popust mozes da ga koristis do 23. ovo je moje licno nagadjanje :P

pailhead
17.11.2010, 15:48
Treba proveriti koje su to opcije za sliku. Mozda bi trebalo svi da zovemo SS i da ih podsetimo da zbog nas oni postoje, odnosno da bez nas nece ni postojati. Lako je bilo nemati musterije prosle godine kad im nijedna zicara nije radila i kad nista nisu osnezavali, ako su pukli sada tolike pare na nove investicije, nece im biti tako lako...

chaghaboo
17.11.2010, 16:29
Stvarno cenovnik nije baš jasan, niti su se potrudili da daju neko pojašnjenje.

Ima smisla ako u predsezoni mogu da kupim skipas po znatno nižoj ceni, a da ga koristim kad mi bude odgovaralo, u suprotnom ti predsezonski popusti i nemaju puno smisla, sem ako kupujem sezonski, 5/7 dana ili 10/sezoni.

Nikolino
17.11.2010, 19:09
Ako u pretprodaji kupis npr. sedmodnevni ski pass, moras ga koristiti vezano 7 dana, ali ne mora biti od 1-11 decembra. Za 10/sezoni mozes da koristis u celoj sezoni 10 dana, kad god ti odgovara, nevezano.

akole
17.11.2010, 23:31
Nemojte misliti da se mnogo sekiraju kako ulažu pare u skijalište pa kao frka im što odlaze skijaši. Pa ne ulažu pare koje su zaradili od Ski-Pasa da bi se brinuli ili pare iz svojih džepova, već ulažu naše pare. Tada je sve lako. Pogledajte i na ovom sajtu i forumu uglavnom pare idu iz NIP a to je država tj porez koji namaknu kako tako. Svakako da nije togo teško da bi mi sad raspravljali kako da nabavimo ovaj pas, već bi samo pljuvali.

Ja bi jedino voleo da vidim ponudu za vežnju na bodove, to je prava stvar za početnike ili one koji ne provedu mnogo na skijama. To naravno izađe skuplje ali treba da bude jeftinije od one pojedinacne vožnje od 300 dinži.

I ja sam mišljenja da prva vožnja aktivira ski pas koji nije varijanta sezona.

Zanima me dali je regularno da se za isti proizvod nude različiti uslovi prodaje kao što je slučaj sa ski kerom na kopu i cena na expo-zimu recimo. Svakako su oni namestili da je sve po zakonu.

Sve u svemu pitaje kupovine 10/sezona se rešava odlaskom na vikend a možda je pravi trenutak da se u ovu našu polemiku uljuči recimo Ski-Bus sa ponudom prvog i drugog vikenda u periodu 1-11.12 pa da pazarimo ovaj 10/sezona. Videli smo šta je ponudio čika Kole, lepo nema šta.

Milanpop
18.11.2010, 17:14
Toliko price oko ski passa, te kupiti ga na Kopu pa na Expo zimu pa sada jos ovaj text o mogucnosti usteda i sve tako dalje. Ljudi su vec rekli, upredhodnim izlaganjima, da je Kop porodicno skijaliste i za one koji pocinju da skijaju. Ali to nije moja zamerka nego duzina staza. Imao sam utisak da vise vremena provedam na zici nego na skijama(verovatno je i tako bilo). Sa produzivanjem odredjenih staza i izmestanjema asvaltnog puta to ce biti moguce i tada cu verovatno ici na produzeni vikend ovako prvo Passo tonale pa cemo videti dalje
P.S. idalje sam ljut na cev-a i tombu :sm018:

goranvu
18.11.2010, 22:02
Istini za volju, kad se izračuna, za celu sezonu teško da mogu da inkasiraju više od 2 miliona evra od prodaje ski-passa. A troškova sigurno da ima i te kako. Žičare i sistem za osnežavanje sigurno imaju masnu cenu, tako da ja moram ipak da aplaudiram za mogućnosti koje mi se pružaju na 4 sata vožnje od Beograda. Siguran sam da ovaj moj komentar neće uticati na cenu karte sledeće sezone.

pailhead
18.11.2010, 22:20
Ja mislim da na uslugu i cene treba da utice ponuda i potraznja. Mogu oni da stave i 40evra ski pas, vrlo je moguce da ce ljudi odavde ici jer ne znaju za bolje i misle da to tako treba.

Prosle godine je bilo fino kad su spustili sve za 30%, i kad nije bilo guzve na zicarama. To je zakon ponude i potraznje.

Marco
19.11.2010, 15:08
E sad ja da vam kazem da od onog ski pass-a 10 dana u sezoni za 8300 dinara nema nista samo da znate!Neko je bacio zescu bombu ;)

chaghaboo
19.11.2010, 16:04
E sad ja da vam kazem da od onog ski pass-a 10 dana u sezoni za 8300 dinara nema nista samo da znate!Neko je bacio zescu bombu ;)

Šališ se, jel tako?

pailhead
19.11.2010, 17:20
E sad ja da vam kazem da od onog ski pass-a 10 dana u sezoni za 8300 dinara nema nista samo da znate!Neko je bacio zescu bombu ;)


Skijaliste srbije?

andrijapajic
20.11.2010, 12:49
u tom slucaju mogla bi i da se baci neka tuzba recimo mozda? ako je u definisano sta je 10 dana u sezoni ski pass, kako funkcionise, ako postoji u cenovniku i nema prepreka da ti prodaju, a nema ako mogu druge passove, onda mislim da nemaju pravo da odbiju da ti prodaju, jer imas pravo d atrazis d akupis proizvod po istaknutoj ceni...

pailhead
20.11.2010, 16:39
Upravo sam zvao SS u BG-u. Cene u prvoj koloni (1.12.-11.12.) važe samo za kupovinu na samom Kopaoniku. Na Expozimu će važiti cene iz sledećih kolona uz popust od 10%. Kako mi je objašnjeno ne postoji prepreka da jedna osoba kupi više skipasova bilo za sebe bilo za druge.


Sto su onda tbe pre par dana slagali?

chaghaboo
20.11.2010, 16:46
Pa valjda nisu, zato i čekam da čujem na šta tačno Marco misli. Kada sam ih zvao, zvao sam SS direkciju ovde u BG-u i dobio jasne odgovore na jasna pitanja, ne znam šta je Marco saznao. Zvaću ih u ponedeljak ponovo, i ove u BG-u i one na Kopaoniku. Ni ja ne želim da zapucam put Kopaonika za džabe.

chaghaboo
20.11.2010, 16:56
Sem toga taj skipas stoji u cenovniku, kako može da ga ne bude? Mogu oni da ga prodaju samo na Kopaoniku, ali ne mogu da ga stave u cenovnik a onda da kažu da ne postoji?!

Znam, mogu oni sve, ali opet...

wlad
20.11.2010, 21:36
Koliko ja vidim na web kameri koja gađa KGB žica na šestosedu je postavljena :sm018:

pailhead
21.11.2010, 00:07
Znam, mogu oni sve, ali opet...


Da se mi bunimo, ne bi mogli sve.

Marco
21.11.2010, 10:17
Nisam ja rekao da u cenovniku nema ski pass 10 dana u sezoni!Rekao sam da necemo moci da ga uzmemo za 8300 i da ga trosimo kad mi hocemo u pauzama!U petak sam isao preko Kopaonika na svirku i svracao sam da se raspitam i svi su mi rekli da je to jedna velika bomba i ako ga bude bice deset dana vezano u periodu od 01.12. do 11.12. po promotivnoj ceni od 8300 dinara!Informacija koju vam je prenosim je od radnika iz Skijalista Srbije . . .

sunCica
21.11.2010, 10:27
To nije dobra vest :(

chaghaboo
21.11.2010, 11:35
Ma nisam ni ja rekao da si ti rekao da ga nema u cenovniku, već sam samo konstatovao da mi je neverovatno da su ga stavili u cenovnik a da ga neće prodavati :ok:

Ako će taj skipas moći da se koristi samo od 1. do 11. onda to nije 10/sezoni, već običan 10-dnevni i zašto bi ga onda iko kupovao ako 10-dnevni za taj period košta 6650?

Kao što rekoh, u ponedeljak ću zvati SS i u BG-u i na Kopaonku, pa vam javljam. Prošli put kada sam zvao SS, direkciju u BG-u, baš su me prebacili na osobu zaduženu za skipasove i dobio sam jasne odgovore:


da 10/sezoni podrazumeva 10 nevezanih dana u toku cele sezone, bez obzira da li se pazari u predsezoni ili na kraju sezone.
da taj 10/sezoni po toj ceni od 8300 neće moći da se kupi na Expozimu već samo direktno na Kopaoniku.
na Expozimu će moći da se kupi 10/sezoni ali ne po toj ceni već ceni iz sledeće kolone (15.500) umanjen za 10%, koliki će da bude popust za sve skipasove tokom Expozima.
da će morati da se kupuje lično zbog fotografije, odnosno da neće biti moguće da jedna osoba kupi više komada

chaghaboo
21.11.2010, 11:40
Poslaću im i e-mail sa pitanjima kako bi eventualno imali crno na belo, za slučaj da je potrebno da uputimo neku žalbu.

chaghaboo
21.11.2010, 12:43
Od utorka sneg u najavi, ako tih par cm uopšte može da se nazove snegom...

> http://www.snow-forecast.com/resorts/Kopaonik/6day/top

markoni
21.11.2010, 12:47
Kopaoniku pod hitno treba realizacija 2 cetvoroseda na stazi gvozdac, i prema master planu koliko vidim tu bi trebalo da bude oko 8 - 10 novih lepih crnih staza. ljudi dosadilo vise da vozimo duboku ceo dan. Ovaj deo ako su pametni ovi iz skijalista trebalo bi da bude prioritet za sledecu godinu. A sto se tice gondole u normalnim zemljama ona bi odavno bila izgradjena i pokrenuo bi se turisticki ceo kraj oko brusa i brzeca ali tajkuni citaj tata kole izgleda da i dalje pale i zare ovom zemljom pa cemo onaj narod dole siromasni jos dugo cekati na gondolu.
Kopaonik ima potencijala da se razvije i pa bude jace osrednji ski centar, ali videcemo u narednim godinama sta ce biti. kada bi postojala gondola ja bih prvi isao svaki vikend gore, cene bi bile prihvatljivije , veci broj smestaja, veca konkurencija, blize nego da se pentramo kolima do gore itd. Buducnost kopaonika je u vikend turizmu, tako ce ljudi kada se sabere ici u zbiri po 20 dana na planinu a ovako samo 7 i to je to. svi mi volimo nasu Srbiju i kop, ali dosta je bre vise lopova i tajkuna da nam kroje sudbinu, dokle vise to. Ja se ipak nadam da ce za realno za jedno 5 god biti kop ekstra razvijen turisticki centar, najbolji u regionu balkana i malo dalje, dolazice kod nas iz svih okolnih zemalja ne bojte se samo treba malo vremena da se sve to postavi na noge, pa nece valjda tata kole gazdovati ovom planinom 100 godina.

pailhead
21.11.2010, 13:57
Nisam ja rekao da u cenovniku nema ski pass 10 dana u sezoni!Rekao sam da necemo moci da ga uzmemo za 8300 i da ga trosimo kad mi hocemo u pauzama!U petak sam isao preko Kopaonika na svirku i svracao sam da se raspitam i svi su mi rekli da je to jedna velika bomba i ako ga bude bice deset dana vezano u periodu od 01.12. do 11.12. po promotivnoj ceni od 8300 dinara!Informacija koju vam je prenosim je od radnika iz Skijalista Srbije . . .


Moja teorija je da su oni tamo uglavnom polupismeni i da nemaju pojma sta pricaju. U suprotnom neki zakon se sigurno krsi. Prevara je da ti prodaju "10-dnevni sa fotografijom" koji kosta 6500 dinara, za 8300. Mislim, zasto bi platio 2000 dinara vise isti ski pas?

pailhead
21.11.2010, 14:00
Ja se ipak nadam da ce za realno za jedno 5 god biti kop ekstra razvijen turisticki centar, najbolji u regionu balkana i malo dalje, dolazice kod nas iz svih okolnih zemalja ne bojte se samo treba malo vremena da se sve to postavi na noge, pa nece valjda tata kole gazdovati ovom planinom 100 godina.


Nema sanse. Kad sam video one Jaram vile... mislim da ce to tamo da se samounisti.

cheva
21.11.2010, 18:48
Po meni bi trebalo napraviti mostic izmedju Jarma i Karamana(po ugledu na svetske skijaske centre),kako skijasi ne bi morali da prelaze put do Jarma i Gobelje....Mislim da bi to bio pravi potez i da mi mnogi skijasi krenuli ka tim stazama koje su postavkom nove zice i trasiranjem novih staza svakako mnogo interesantnije..

pozz

akole
21.11.2010, 19:48
Cheva ako pažljivo pročitaš ovaj post i post u kome si postavio tu istu konstataciju http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3919 videćeš da se taj put u zimskom period više neće koristirti pa samim tim nije potrebna ni gradnja mostica. Možemo se nadati da će put biti izgrađen u narednih par godina. Za sada prate master plan koji ćeš pronaći u ove dve teme.

Ako pogledaš master plan videćeš da preko puta prolaziti desetine staza tako da je lakše napraviti zaobilazni tz "zimski put" nego graditi mnoge mostiće ... Ovaj put koji sada postoji zvaće se "Letnji" i koristiće se van zimske sezone.

sev
22.11.2010, 11:45
Upravo tako - sve tacno 100%.

Jos bih samo dodao da je izgradnja zaobilaznog puta umesto serija tunela/mostica odlicno resenje.

chaghaboo
22.11.2010, 11:46
Upravo sam zvao SS direkciju u BG-u i direktno na Kopaoniku, dobio sam iste odogovore za 10/sezoni skipas:


Da li taj skipas podrazumeva nevezanih 10 dana tokom čitave sezone bez obzira u kom periodu se kupi?
Da, podrazumeva 10 nevezanih dana tokom cele sezone, odnosno od kad počne da radi ski centar i do kad ima snega.

Da li je cena, kako stoji u cenovniku, stvarno 8.300 ako se kupi u periodu od 1. do 11. decembra?
Jeste, to je ta cena u promotivnom periodu, a koja je ustvari cena sa 50% popusta u odnosu na najvišu cenu tog skipasa. Po toj ceni će moći da se kupi ukoliko u tom periodu profunkcioniše ski centar. Mi smo tehnički spremni za početak sezone i planirali smo da sve počne 1.12., a da li će u tom periodu ski centar raditi zavisi od vremenskih uslova. Ukoliko ski centar ne bude počeo sa radom u tom periodu ni skipas prodajna mesta na Kopaoniku neće početi sa radom pa neće biti moguće da se kupi 10/sezoni, kao ni bilo koji drugi skipas. Najbolje da nas pozovete pre nego krenete put Kopaonika da proverite (036/471-211; 011/222-3967).

Da li postoji ograničeni broj tih skipasova ili bilo kakva druga ograničenja kada je 10/sezoni skipas u pitanju?
Ne postoji nikakvo ograničenje sem da mora da se kupi lično i isključivo na samom Kopaoniku.

Da li je moguće kupiti taj skipas na Expozimu ili isključivo na prodajnim mestima na Kopaoniku i kojim?
Na Expozimu po toj ceni neće moći da se kupi 10/sezoni, ali važiće popust od 10% na najvišu cenu u sezoni (16.600) za sve skipasove pa i za konkretno taj.

Da li je moguće da jedna osoba kupi više 10/sezoni skipasova za druge osobe uz na primer njihove lične karte i fotografije u elektronskom obliku?
Isključivo može da se kupi lično. Na samom prodajnom mestu se vrši fotografisanje osobe na čije ime ide skipas i neophodno je priložiti neki lični dokument: ličnu kartu, pasoš...


Kao što rekoh i iz Bg-a i Kopaonika sam dobio identične informacije. Zvučali su dosta oprezno kada je u pitanju početak same sezone i podvukli nekoliko puta da je najbolje pozvati ih pre nego se zaputim na Kopaonik da ne bih išao za džabe. Takođe su bili jasni u tome da pre nego počne sezona neće raditi prodajna mesta na Kopaoniku pa neće biti moguće kupiti bilo koji skipas.

Izgleda da nam ne preostaje ništa drugo nego da sačekamo taj 1. pa da ih pozovemo.

sev
22.11.2010, 11:53
Hvala za preciznu, sistematizovanu i iscrpnu informaciju.

chaghaboo
22.11.2010, 11:58
Nema na čemu!

Nego zaboravih još jednu bitnu stvar koja je izazivala nedoumice a na koju sam takođe dobio odgovor. Na Expozimu pri kupovini skipasa nećete ga na licu mesta vezivati za određeni datum, već se vašim prvim prolaskom kroz kapiju aktivira i traje koliko je definisano. To nije bitno za sezonski, 5/sezoni i 10/ sezoni ali jeste za ostale koji podrazumevaju određeni broj vezanih dana.

Npr. na Expozimu kupite 7-dnevni skipas kako bi iskoristili popust iako ne znate kada ćete tačno da idete. Kada odete na Kopaonik pri prvom prolasku kroz kapije skipas se aktivira i traje taj i narednih 6 dana.

-Miki-
22.11.2010, 12:39
Hvala za info chagaboo konacno nesto konkretno u vezi famoznog 10/sezona pasa od 8300 din. ,mada iskreno kako su ga zakomplikovali i zakukuljili mislim da ce se jako malo ljudi ovajditi od ovih povoljnosti SS :dontknow:

:dziveli:

Nikolino
22.11.2010, 12:42
ALI kupovinom visednevnog skipass-a (sem 10/sezoni) na Kopaoniku samo u pretprodaji mora se koristiti ski pass od dana kupovine, tako da demantujem svoj prethodni post

Ako u pretprodaji kupis npr. sedmodnevni ski pass, moras ga koristiti vezano 7 dana, ali ne mora biti od 1-11 decembra. Za 10/sezoni mozes da koristis u celoj sezoni 10 dana, kad god ti odgovara, nevezano.
Za kupovinu na Expozim-u itd. vazi pravilo da skipass tece od prvog cekiranja.
Znaci jedina normalna povoljnost je kupovina 10/sezoni, ali licno, jer fotografisu na licu mesta, pa zato celu ekipu u kola, pa na Kop.

Panzer
22.11.2010, 12:59
chaghaboo, odličan info :dziveli:. Ja se ipak nadam da će od prvog da otvore - ako je baš samo do vremenskih prilika:

http://www.weather.com/outlook/travel/businesstraveler/tenday/SRXX0024

http://www.snow-forecast.com/resorts/Kopaonik/6day/top

Trebalo bi da padne 20-30 cm, što bi u kombinaciji sa minusom povoljnim za pravljenje vještačkog, moglo biti dovoljno :ski:

legga
22.11.2010, 13:00
[quote=Nikolino;49287]ALI kupovinom visednevnog skipass-a (sem 10/sezoni) na Kopaoniku samo u pretprodaji mora se koristiti ski pass od dana kupovine, tako da demantujem svoj prethodni post

Nema logike to sto pricas. Zasto bi istakli cenu za 12-14dnevni ski pas kad taj period traje 11 dana? A zvanicno otvaranje je 9. decembra.

legga
22.11.2010, 13:07
Upravo sam posetio sajt skijalista srbije. Iz cenovnika je uklonjena opcija 10 dana u sezoni. Da li zna neko cemu se radi?

wlad
22.11.2010, 13:21
Legende :), imaš cene i na ovom sajtu na:

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Kopaonik/cene_kopaonik.htm

a te cene je odobrila Vlada Republike Srbije - tako je bilo do sada - tako da ne mogu preko noći da menjaju te odluke ;).

Ali mogu da počnu sezonu 12 decembra i stvore uslove da niko ne može da kupi taj famozni 10/sezona ski pass u predprodaji...

:sm018:

chaghaboo
22.11.2010, 13:25
Ma samo da se dočepamo tog 10/sezoni za 8.300 i da svih 10 dana u zdravlju izvozamo :dziveli:

U pravu je Nikolino, koliko god to bilo logično ili ne. Samo na Expozimu će moći da se kupe skipasovi koji nisu vezani za određeni datum i koji se aktiviraju po prvom prolasku kroz kapije. Van Expozima kupljeni skipas počinje da teče od dana kupovine.

Tako, na primer, nije moguće kupiti u periodu od 1. do 11.12. neki od skipasova po tim izuzetno niskim cenama a onda ga iskoristiti recimo u februaru.

Ili, još jedan primer, ako idete 10.12. i ostajete 7 dana, tog 10. ćete 7dnevni platiti po toj promo ceni (5.350) bez obzira što će on zagaziti u sledeći period u kome je taj isti 7dnevni skuplji.

Mada i tih 10% na Expozimu nije loše, pogotovu za porodice. Realno ako znate da ćete skijati npr. 7 dana na Kopaoniku dobijete taj skipas 10% jeftinije a pri tome čak ne morate unapred da definišete kada ćete ga koristiti.

Takođe informacija iz SS.

pailhead
22.11.2010, 14:40
Nisam ja rekao da u cenovniku nema ski pass 10 dana u sezoni!Rekao sam da necemo moci da ga uzmemo za 8300 i da ga trosimo kad mi hocemo u pauzama!U petak sam isao preko Kopaonika na svirku i svracao sam da se raspitam i svi su mi rekli da je to jedna velika bomba i ako ga bude bice deset dana vezano u periodu od 01.12. do 11.12. po promotivnoj ceni od 8300 dinara!Informacija koju vam je prenosim je od radnika iz Skijalista Srbije . . .

I sta samo zakljucili o radnicima iz Skijalista Srbije?

pailhead
22.11.2010, 14:44
Jos samo da shvatimo cemu ova odluka o tom enormnom popustu na kopaoniku, i da mozemo mirno da spavamo. Verovatno je dobro za drzavu, gradjane i skijase da svi navalimo kolima na kopaonik, jos jedan, dodatni put u odnosu na ono sto bi vec isli gore, i da malo zagadimo nacionalni park?

Ivan Bgd
22.11.2010, 15:15
Jos samo da shvatimo cemu ova odluka o tom enormnom popustu na kopaoniku, i da mozemo mirno da spavamo. Verovatno je dobro za drzavu, gradjane i skijase da svi navalimo kolima na kopaonik, jos jedan, dodatni put u odnosu na ono sto bi vec isli gore, i da malo zagadimo nacionalni park?

pa naplatice taj popust kroz onu ekolosku taksu za svako vozilo, plus saobracajne kazne za nestavljene lance a ima saobracajni znak i izmislice jos nesto garant.
Uglavnom smo na dobitku ali samo prividno.:glavaozid

Marco
22.11.2010, 16:54
Palihead sacekajmo jos ovih deset dana pa cemo da vidimo i nema potrebe za prozivanjem jer niko ne bi vise od mene voleo da uzma 2-3 komada 10 dana u sezoni!I oni koji su mi dali informaciju da od toga moze da ne bude nista nisu lazovi a ti ne budi ubedjen u sve sto cujes i od mene ali i od drugih!

akole
22.11.2010, 21:56
Da li sada stvarno na sajtu SS nema tog 10/sezona pasa. Evo sada novog cenovnika http://www.skis.rs/slicice/slike/kop2011_v.jpg.
To ja zajebancija pa ljudi su uplatili taj prvi vikend da bi kupili taj ski pas i proveli taj prvi vikend tamo ...

akole
22.11.2010, 22:50
Ma samo da se dočepamo tog 10/sezoni za 8.300 i da svih 10 dana u zdravlju izvozamo :dziveli:



Chaghaboo mrka kapa, pošto su uklonili ovaj 10/sezona. Sve ispočetka zvanje i provera. Baš mi je sve bilo prosto neverovatno prosto nestvarno. Izgleda da se preteralo u cimanju SS u vezi sa ovim 10/s pa su rešili da ga povuku ???

Ako je to tako onda je kvarna stvar ima ljudi koji su doneli odluku da idu na Kop da bi iskoristili ovaj ski pas kroz par vikenda i nedeljno skijanje.

Da li sada sve ono što si zvao ne važi i svi oni odgovori padaju u vodu? Danas su ti dali informacie o ovom ski pasu i napravili u promenu cenovnika.
Ovde bi mogao na delu da se vidi zakon o zaštiti potrošača ili bar kako ne deluje ;(
Bila je objavljena cena, stajala je skoro mesec dana i na 8 dana od primene je uklonjena ponuda iz cenovnika. U međuvemnu je dobar deo korisnika rezervisao smeštaj. A i cenovnik nema datum objavljivanja. Mada objavljen je u elektronskom obliku pa ga imamo na računarima...

Nikolino
22.11.2010, 22:51
pa naplatice taj popust kroz onu ekolosku taksu za svako vozilo, plus saobracajne kazne za nestavljene lance a ima saobracajni znak i izmislice jos nesto garant.
Uglavnom smo na dobitku ali samo prividno.:glavaozid
Kad si kod kazne, ja sam pre 2 god. platio kaznu zato sto sam svoja pokvarena (ugasena) kola, gurao sa parkinga Konaka nizbrdo, da pokusam da upalim. Pandur me zaustavio i objasnio da je trebalo da guram uzbrdo, do vrha parkinga, jer je jednosmerna ulica. 2000din sam platio.:awm2:

Nikolino
22.11.2010, 23:17
Chaghaboo mrka kapa, pošto su uklonili ovaj 10/sezona. Sve ispočetka zvanje i provera. Baš mi je sve bilo prosto neverovatno prosto nestvarno. Izgleda da se preteralo u cimanju SS u vezi sa ovim 10/s pa su rešili da ga povuku ???

Ako je to tako onda je kvarna stvar ima ljudi koji su doneli odluku da idu na Kop da bi iskoristili ovaj ski pas kroz par vikenda i nedeljno skijanje.

Da li sada sve ono što si zvao ne važi i svi oni odgovori padaju u vodu? Danas su ti dali informacie o ovom ski pasu i napravili u promenu cenovnika.
Ovde bi mogao na delu da se vidi zakon o zaštiti potrošača ili bar kako ne deluje ;(
Bila je objavljena cena, stajala je skoro mesec dana i na 8 dana od primene je uklonjena ponuda iz cenovnika. U međuvemnu je dobar deo korisnika rezervisao smeštaj. A i cenovnik nema datum objavljivanja. Mada objavljen je u elektronskom obliku pa ga imamo na računarima...
Izgleda da si u pravu. Ja sam danas zvao SS pre nego sto je @chaghaboo napiso post, inace ih ne bih smarao. Verovatno mnogo ljudi zove i uvideli su gresku sa tim 10/sezoni. Znaci na Kopu nije pretprodaja, kao na Expozim-u, vec klasicna prodaja koja vazi za predsezonu. Sezonski skipass kosta kao i kasnije, 5/7 se ne moze koristiti u npr. Januaru, kao ni ostali skipassovi, tako da su ljudi jedino taj 10/s videli kao isplativ, a SS kao gresku. Verovatno su zeleli da dovedu malo ljudi na Kop pocetkom Decembra, a taj 10/s bi verovatno svi koristili u Januaru i Februaru.

akole
23.11.2010, 00:02
Ja mislim da pretprodaja postoji ali da je iz nekog razloga ukinuli ovaj 10/s. Mozda im je greška a možda su se uplašili da će se mnogo prodati tih pasova:dontknow: A svakako nije greška jer je cena 8300 tačno 50% od cene u punoj sezoni baš kako su formirane i ostale cene iz perioda 1-11.12

Svakako sam poslao pismo da vidim šta se dešava pa ću imati crno na belo...
Mogli su da objave vest na sajtu da je došlo do greške, promene ili bilo šta a ne ovako samo da iseku, obrišu jedan red...
Ali ovo je zemlja Srbija...

dzoni_ski
23.11.2010, 00:03
Izgleda da si u pravu. Ja sam danas zvao SS pre nego sto je @chaghaboo napiso post, inace ih ne bih smarao. Verovatno mnogo ljudi zove i uvideli su gresku sa tim 10/sezoni. Znaci na Kopu nije pretprodaja, kao na Expozim-u, vec klasicna prodaja koja vazi za predsezonu. Sezonski skipass kosta kao i kasnije, 5/7 se ne moze koristiti u npr. Januaru, kao ni ostali skipassovi, tako da su ljudi jedino taj 10/s videli kao isplativ, a SS kao gresku. Verovatno su zeleli da dovedu malo ljudi na Kop pocetkom Decembra, a taj 10/s bi verovatno svi koristili u Januaru i Februaru.

Bolje da ima ljudi i u januaru i februaru nego nikad.Jel ovo po zakonu?:dontknow:

Tadija_91
23.11.2010, 00:44
Kopaonik snizio cene za 2010-11

Iako mnogima i dalje ispod radara i van budžeta, Kopaonik za novu sezonu najavljuje niz promena i prijatnih iznenađenja koja bi trebalo da obogate dosadašnju ponudu i ovu planinu ponovo učine pristupačnom većem broju ljudi.


http://www.b92.net/news/pics/2010/11/1477531764cea6ad074775275595862_extreme.jpg
Predstavnik turističke agencije Filip tavel, Petar Blagojević za zimsku sezonu najavio je nove cene koje će biti i do 35 odsto niže u poređenju sa prethodnom godinom.

Prema njegovim rečima prodaja aranžmana za Kopaonik ide izuzetno dobro i veća je za 20 odsto od lanjske ističući da ova planina ima brojne prednosti kao porodično skijalište u kome se lako dolazi do hotela, što je retko u Evropi.

Od novina za ovu godinu u “Skijalištima Srbije” najavljuju novu četvorosednu žičaru na stazi Sunčana dolina, a posetioce će dočekati i nova šestosedna žičara na Karaman grebenu koja je zamenila postojeću, četvorosednu žičaru, i čiji kapacitet iznosi 3.000 skijaša koji će do vrha stizati za četiri minuta.

Direktor "Skijališta Srbije" Nebojša Skorić izjavio je da će ove godine u cenu ski pasa biti uračunato i osiguranje, pri čemu će ski pas moći da se kupi uz popust od 10 odsto na sajmu "Ekspo zim", od 2. do 5. decembra.

Cena jednodnevog ski pasa od 1. do 12 decembra je 1.050 dinara za odrasle i 700 dinara za decu od pet do 12 godina, a šestodnevnog 4.700 dinara za odrasle i 3.100 dinara za decu. Pojedinačna vožnja košta 300 dinara tokom cele sezone.

U periodu od 12. do 23. decembra, jednodnevni ski pas iznosi 1.900 dinara za odrasle i 1.200 za decu, a šestodnevni 8.900 za odrasle i 5.750 za decu. Od 24. decembra do 27. februara, skijaška karta košta 2.100 dinara za odrasle 1.400 za decu, a šestodnevna 9.400 za odrasle i 6.200 za decu.

Od 28. februara do 15. aprila jednodnevni ski pas je 1.900 dinara, za decu 1.200, a šestodnevni 8.900 za odrasle i 5.750 za decu. Noćnu stazu Malo jezero mogu da koriste svi koji kupe najmanje jednu jednodnevnu kartu.

Predviđeni su i porodični paketi ski karata, koji uključuju dve odrasle osobe i najmanje jedno dete. Tako u periodu od 1. do 11. decembra šestodnevni paket uključuje cenu od 4.450 za odrasle i 2.900 dinara za decu, od 12. do 23. decembra 8.300 za odrasle i 5.350 dinara za decu.

U periodu od 24. decembra do 27. februara, paketom je predviđena cena šestodnevne karte od 8.900 dinara za odrasle i 5.750 dinara za decu, dok će od 28. februara do 15. aprila za odrasle iznositi 8.300, a za decu 5.350 dinara.

Hotelijeri su pripremili svoje pogodnosti da privuku goste. Tako je "MK Mountain resort" za otvaranje sezone od 9. do 12. decembra predvideo besplatan dvodnevni ski pas, s tim što je smeštaj u "Konacima (http://www.konaci-kopaonik.com/index.htm)" već rasprodat.

Četvorodnevni paket aranžman u hotelu "Anđela (http://www.konaci-kopaonik.com/angella.htm)" na bazi polupansiona košta 139 evra, a u "Grandu (http://www.grand-kopaonik.com/index.htm)" 150 evra.

Jednu od novina predstavlja i usluga “all exclusive light” koja će biti dostupna svim gostima hotela “Anđela” koja uključuje tri obroka kao i dečji vrtić gde će najmlađi posetioci imati celodnevnu zabavu.

Isto preduzeće omogućuje i popust za ski školu u pretprodaji od 20 odsto, a u januaru i martu predviđene su i specijalne akcije.

Tako se u krajem januara u "Konacima" može ostati šest noći po ceni za pet, odnosno sedam po ceni za šest, dok će u martu moći da se provede sedam noći po ceni za pet.

Početnici će na Kopaoniku dobiti nove staze kao i tri škole za skijanje sa 120 instruktora.

Skijaši takođe mogu da očekuju dodatnih 20 kilometara sistema za veštačko osvežavanje što predstavlja ukupnu pokrivenost veštačkim snegom od 75 odsto kada su skijaške staze u pitanju.

Za bezbednost posetilaca na Kopaoniku brinuće Gorska služba spasavanja u saradnju sa Ministarstvom unutrašnjih poslova, dok novinu predstavlja specijalni potražni tim Vojske Srbije, a polisom obaveznog osiguranja biće automatski pokriveni svi gosti “MK Mountain resorta”.

U cilju poboljšanja zdravstvenih i medicinskih usluga na Kopaoniku će biti prisutna i trauma ekipa Vojnomedicinske akademije koju će činiti ortopedi, kardiolozi i pedijatri, a omogućen je i prevoz sanitetskim vozilom ili helikopterom do najbližih ustanova za sve teže slučajeve.
Izvor: B92

chaghaboo
23.11.2010, 09:02
Sad sam zvao SS ponovo, kažu da naravno ima tog 10/sezoni, da ništa nisu menjali i da ne znaju o čemu se radi i zašto tog skipasa nema u tabeli na sajtu. Čovek će proveriti za svaki slučaj pa ću ga pozvati kasnije.

Kada se ode na samu stranicu gde je izlistano onih nekoliko tabela u tabeli za Kopaonik nema izlistanog 10/sezoni skipasa, međutim kada kliknete na tu istu tabelu da bi je dobili uvećanu on je tu! Moguće da je neka greška na samom sajtu, ali proverite i vi da nije da mi browser vuče nešto staro iz keš memorije.

chaghaboo
23.11.2010, 09:06
Ljudi pogledajte live kamere, na Kopaoniku pada sneg!
> http://www.infokop.net/novosti/nove-kamere-sa-kopaonika-2.html

andrijapajic
23.11.2010, 10:14
Bas i ne mora da pada jos 10-15 dana sto se mene tice, da zavrse sve radove kako treba :D

sev
23.11.2010, 10:45
Bas i ne mora da pada jos 10-15 dana sto se mene tice, da zavrse sve radove kako treba :D

Upravo tako.

Nego, kad smo kod radova - na web cam-u vidim da su na KGB sestosedu postavili sajlu. To je super, buduci da korpe mogu da se na isklopivoj zici kace i na -20C :). Drugim recima, ova zica ce 99% biti spremna za 2 nedelje.

Ali (!), sta se dogadja sa zicom Krst? NA web cam-u mi deluje kao da jos nije ni postavljena pocetna stanica, ne vidim ni jedan stub itd. Jedino ako pocetna stanica nije skroz ka Malom jezeru pa se ne vidi ni u jednom kadru?

Da li jneko moze da pojasni?

chaghaboo
23.11.2010, 12:14
Upravo sam zvao i rekli su mi da iako ga više nema u cenovniku na SS sajtu 10/sezoni skipas će biti u prodaji!

Ne znaju ni oni zbog čega je "nestao" iz cenovnika, pretpostavljaju da je greška administratora sajta. Meni se pre čini da su ga sklonili da bude dalje od znatiželjnih očiju, po principu što ga manje ljudi vidi manji broj će ga i kupiti. Radi se o slici tabele koju je veoma jednostavno postaviti, izmeniti ili ukloniti sa sajta pa ne vidim zašto bi bilo teško ispraviti uočenu grešku - da u cenovniku fali 10/sezoni.

montobene
23.11.2010, 13:13
Kopaonik snizio cene za 2010-11


Izvor: B92

Ja ne primecujem da su nesto snizili, a oni jos naglasavaju i procente koliko je jeftinije!

goranvu
23.11.2010, 13:42
"Pahuljice padajte snene i guste
na siroke staze i cestice puste
jer vec se blizi onaj cas... "

Nikolino
23.11.2010, 14:46
Ja ne primecujem da su nesto snizili, a oni jos naglasavaju i procente koliko je jeftinije!
Verovatno misle u proseku, sa onim u Decembru. Malo mesa, malo kupusa, u proseku sarma.
Mada, pre 3 ili 4 godine, lepo sam za sitne pare skijao u Decembru. Skipass je bio 800 din dnevni i 400 din poludnevni, a smestaj u Konacima za nas troje 1050 din i po 50 takse. Skipass + smestaj + taksa = 1200 din. Bila zima da se zaledis, a na stazi 20ak ljudi. Radili Pancic, KG, MK i Masinac. Za te pare dovoljno.

akole
23.11.2010, 20:25
Upravo sam zvao i rekli su mi da iako ga više nema u cenovniku na SS sajtu 10/sezoni skipas će biti u prodaji!

Ne znaju ni oni zbog čega je "nestao" iz cenovnika, pretpostavljaju da je greška administratora sajta. Meni se pre čini da su ga sklonili da bude dalje od znatiželjnih očiju, po principu što ga manje ljudi vidi manji broj će ga i kupiti. Radi se o slici tabele koju je veoma jednostavno postaviti, izmeniti ili ukloniti sa sajta pa ne vidim zašto bi bilo teško ispraviti uočenu grešku - da u cenovniku fali 10/sezoni.
Mozda je taj na bolovanju što menja sajt ;)

I ja sam dobio potvrdu e-mail-om da 10/S postoji i da je cena takva za kupovinu do 11.12 na kopaoniku uz fotografiju i da se na ExpoZimu kupuje za 10% od pune cene (16.600).
Definitivno ko bi da prođe 50% jeftinije mora do 11 dec da ide na Kop.

Nikolino sada izađe Skipas (925) + jatApp (1605) + taksa (120) = 2650 ako iskoristiš dovodnevni do 11.12 posle je pas skuplji za 750din. Koliko će staza biti otvoreno videće se :dontknow:.

pailhead
23.11.2010, 21:09
Da li se ta taksa placa ako se ode u brzece?

Disco
24.11.2010, 02:44
Mozda je taj na bolovanju što menja sajt ;)

I ja sam dobio potvrdu e-mail-om da 10/S postoji i da je cena takva za kupovinu do 11.12 na kopaoniku uz fotografiju i da se na ExpoZimu kupuje za 10% od pune cene (16.600).
Definitivno ko bi da prođe 50% jeftinije mora do 11 dec da ide na Kop.

Nikolino sada izađe Skipas (925) + jatApp (1605) + taksa (120) = 2650 ako iskoristiš dovodnevni do 11.12 posle je pas skuplji za 750din. Koliko će staza biti otvoreno videće se :dontknow:.


ja se spremam vec 2 meseca za Kop 5. decembra.
Idem sa drugarima po 10/sezonski Ski pass i jos uzimam porodicni za 7.900 dindzi.

Zvao sam skijalista nekoliko puta da proveravama posto su ovde izlazile svakakve informacije.
Pratim kamere sa Kopa svaki dan po 3 puta cekajuci sneg.

Znaci ako su ukinuli 10/sezonski za onu cenu, nekom cu da se majke majcine, ima da ih oteram u novine sve :awm2:

chaghaboo
24.11.2010, 09:20
Da li se ta taksa placa ako se ode u brzece?

To je boravišna taksa i plaća se svuda. I gore, i dole u Brzeću, i ako je u pitanju hotel i ako je u pitanju apartman u privatnoj vikendici. Mada verovatno ima i onih koji zaobilaze tu obavezu.

Ja idem baš u Brzeće i plaćam taksu svaki put.

sev
24.11.2010, 11:02
Drugari,

posto ce nas ocigledno prvi i drugi vikend u decembru biti dosta gore na Kopu, predlazem da organizujemo neko picence i upoznavanje na stazi?

Recimo, za subotu 11.dec?

akole
24.11.2010, 11:04
Mislim da se odnosi na Eko-Taksu koja bi trebalo da se plaća na kapiji na ulazi na Kop i men'sečini da će se naplaćivati kod one drvene kapije pre uspona...

Ivan Bgd
24.11.2010, 11:35
Mislim da se odnosi na Eko-Taksu koja bi trebalo da se plaća na kapiji na ulazi na Kop i men'sečini da će se naplaćivati kod one drvene kapije pre uspona...

da na tu eko taksu sam mislio.
vidis nasi politicari malo kasne za Milovom eko taksom u CG.
evo info od 08.09.2010. :
''Za boravak u zaštićenim prirodnim područjima plaćaće se novčana naknada. Za ulazak automobilom na Kopaonik cena će biti 200 dinra, a pešice 100 dinara.

Taksa će se naplaćivati po osobi i predstavljaće neku vrstu pojedinačne ulaznice, dok će se druga tarifira naplaćivati za ulazak motornih vozila. Tako da, ako četvoročlana porodica ode na Kopaonik da se nadiše čistog vazduha, samo za jednodnevnu šetnju po bogatstvu koje nam je svima priroda podarila, treba da izdvoji 400 dinara. ''

Znaci auto samo duplo vise od nas zagadjuje prirodu ? Nisam ni znao da je toliko bas zagadjujem:sm022:

chaghaboo
24.11.2010, 11:43
Za Jat apartmane treba dodati još 100 din. boravišne takse i 20 din. osiguranja što je tačno tih 120, pa sam mislio da je u to u pitanju.

Ne verujem da će Eko taksa da se naplaćuje za ulazak u Brzeće, već kod one drvene kapije gde lepo i piše da odatle počinje NP Kopaonik.

wlad
24.11.2010, 12:46
Auto ne baca smeće (plastične flaše) nego ljudi ;), auto zagađuje vazduh, ali ljudima koji čiste NP to ne pravi posao...

Nikolino
24.11.2010, 13:15
Znaci auto 200, nas cetvoro po 100, boravisna taksa po 100 i osiguranje po 20. Znaci vikend za porodicu 1080 din + cistacu snega 400-500. Lepe pare nizasta.

Ivan Bgd
24.11.2010, 15:57
Auto ne baca smeće (plastične flaše) nego ljudi ;), auto zagađuje vazduh, ali ljudima koji čiste NP to ne pravi posao...

E, pa takvima sto nam prljaju planinu treba rebnuti kaznu od bar 10000 pa nek djubre opet. I vise bi na zalost od takvih zaradili.:awm2:

dzoni_ski
24.11.2010, 16:03
Dal moze taj ski pass da se kupi i 11.12 ili samo do 11.12:dontknow:

pailhead
24.11.2010, 16:20
Kako nacionalni park moze da ima ovo?!?

http://www.blic.rs/data/images/2010-10-20/83330_slika6_f.jpg?ver=1287559791

pedja5
24.11.2010, 17:26
Ovo je bas u Nacionalnom stilu!

chaghaboo
24.11.2010, 21:05
Kako nacionalni park moze da ima ovo?!?

Meni više liči na luna park. A tek što volim kad sve nabiju uz sam put...

plecko
24.11.2010, 22:56
sta je ovo ? (kao neke kucice iz bajke):eek::eek:

wlad
24.11.2010, 23:42
To je valjda sv. Simeon, naselje uz Jaram - pa ja mislim da je bolje što su ga pravili uz put nego da je na brdu ili šumi ;). I Đerdap je nacionalni park pa ima branu i veštačku akomulaciju :sm021:

pailhead
25.11.2010, 02:25
Meni je ovaj deo bio prelep upravo zbog toga sto je onako go i sto su se pruzale lepe vizure, sa ovom grozotom ovako na sred ulice...