PDA

Pogledati punu verziju : Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)



Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Tadija_91
06.02.2012, 00:03
...toliko sam popizdeo da sam gađao štapom jednu budalu i vrhom štapa pogodio u glavu (tu sam i gađao). Na svu sreću lik nije imao kacigu pa ga je bolelo.
Stvarno je ocajna skijaska kultura, nego sta uradi ovaj pa si morao da ga gadjas stapom u glavu? :sm022:

macak011
06.02.2012, 00:11
@jopopo:
Uff, ja bio ubedjen da si prosao bez cimanja, culi smo se kad si krenuo na uspon... Bas mi drago za stap i glavu bez kacige, krivo mi sto je doslo do toga. Znam kako je kad prokuva...:awm2:

macak011
06.02.2012, 00:14
Stvarno je ocajna skijaska kultura, nego sta uradi ovaj pa si morao da ga gadjas stapom u glavu? :sm022:

Na Zlatiboru kad su takmicari (citaj mamlazi) ski kluba Cacak omasili malog Pavla, ja sam ih jurio da im drzim slovo, jopopo je to ipak mnogo mirnije od mene podneo. Ja sam pravi zivac, a on je covek, k'o apaurin! Mogu samo da zamislim sta je ovaj put bilo, zato i ne pitam... :sm003:

jopopo
06.02.2012, 10:55
Stvarno je ocajna skijaska kultura, nego sta uradi ovaj pa si morao da ga gadjas stapom u glavu? :sm022:
Pa okrenuo je pored mog deteta (7 godina) u velikoj brzini tako da su njegovi repovi zakačili vrhove skija mog deteta iako je imao celu planinu ispred sebe. Pri tome sam ja stajao 5m niže i video šta se sprema, počeo da vičem na sav glas 'EEEJ, 'EEEJ i digao štap da ga upozorim da se pomeri ali je mamlaz napravio što je napravio. Štap je taman bio u položaju za ispaljivanje pa sam ga lansirao. Prvo je stao i hteo da se svađa ali sam mu prišao i drugi štap stavio pod grlo. Ja nisam nasilan čovek i stvarno se kajem i zbog ovoga što sam uradio ali je prevršilo svaku meru i očigledno je jedini način sila da se preduprede nemili događaji.

Pre toga je još par njih bilo jako blizu incidentne situacije ali sam se drao kao lud i sprečio posledice osim jednog matorog bordera koji je zakočio na 2m od deteta i sasuo ga snegom.

Da je bilo gužve pa da razumem...

DRAGON
06.02.2012, 10:59
Da li je neko isao preko Rudnice? Kazu da bi tu trebalo da je najbolja situacija...idem u petak gore, napred cetiri zimske, napred nove, bas dobre, a pozadi su srednja zalost...

Lance imam, a stavljao sam ih jednom u zivotu.

macak011
06.02.2012, 11:06
Da li je neko isao preko Rudnice? Kazu da bi tu trebalo da je najbolja situacija...idem u petak gore, napred cetiri zimske, napred nove, bas dobre, a pozadi su srednja zalost...

Lance imam, a stavljao sam ih jednom u zivotu.

Ako imas prednju vucu, A STAVLJAS LANCE, stavi LOSIJE gume napred ali SA LANCIMA, a nazad bolje, da te ne okrene kao sestar... ;)

Ako ides BEZ LANACA - bolje napred, naravno, ali VRLO OPREZNO u krivinama, opet zbog rotiranja oko haube, cak nije lose da stavis lance nazad ako je put pod snegom - ili obican kanap uvezes oko zadnjih tockova i lagano... :sm021:

dejan
06.02.2012, 11:25
To sto se desava na stazama kod nas je prevrsilo svaku meru, meni je covek prosle godine presao preko skija (sreca jer se radilo o 10-tak cm da ne udari pravo u mene) i unistio ih dok sam stajao na samom kraju staze i gledao kako dete skija. Pritom se to desilo na plavoj stazi i bilo je 5 ljudi ukupno. Covek je vozio spust i kaze nisam te video. Na skijanju izadje na videlo svo nevaspitanje, bezobrazluk i nemar za druge ljude. Toga ima za izvoz. Valjda je logika ako si nevaspitan, bezobrazan i drcan onda nisi ovca a ne biti ovca je super.

macak011
06.02.2012, 12:05
Pre toga je još par njih bilo jako blizu incidentne situacije ali sam se drao kao lud i sprečio posledice ..

I ja sam pretprosli vikend ostao bez glasa, ali na Zlatiboru. Cerka i ja smo se spustali tako sto idem par metara iznad nje, pa ako nas pokupi, prvo ce na meni da potroski kineticku energiju sudara, a onda ako ustanem, ko pre dohvati skiju, pa u glavu... To su mamlazi i trebalo bi da postoji neka skijaska policija i da to regulise, kao u saobracaju...Bolje nego stapom pod grlo, iako je to nekad, na zalost, jedini nacin.

bojan
06.02.2012, 12:10
Da li je neko isao preko Rudnice? Kazu da bi tu trebalo da je najbolja situacija...idem u petak gore, napred cetiri zimske, napred nove, bas dobre, a pozadi su srednja zalost...

Lance imam, a stavljao sam ih jednom u zivotu.

Nemaš potrebe da se plašiš uspona od Brzeća ako nema olujnog vetra da napravi smet na jarmu. Koliko vidim četvrtak će biti hladno ali bez vetra, možeš sa 4 zimske proći osim ako te patrola policije ne natera u Brzeću da montiraš lance. Problem najčešće naprave teškaši, kombiji i drugi pametnjakovići koji se ukopaju na usponu i naprave blokadu saobraćaja, a to izbegavaš tako što se gore zaputiš ranije od njih (pre 8, 8.30 časova).

Montažu lanaca će ti nuditi od Brusa narednih 15 kilometara ljubazni meštani šepureći se nasred puta rizikujući da ih zgaziš, sa najagresivnijom ponudom ispred samih pandura u Brzeću gde će ti bukvalno skakati na auto. Ako pokušaš montirati sam, vući će ti tvoj lanac iz ruku govoreći kako ti to ne znaš (meni je jednom prilikom žena (ljubazna meštanka) čupala lanac iz ruke).

-Miki-
06.02.2012, 12:43
Štap je taman bio u položaju za ispaljivanje pa sam ga lansirao.

:sm021: e slatko se nasmejah ...

A sto se tice nase kulture , to je vec posebna prica i to svakodnevno gledamo u saobracaju a kamoli na stazi.E koliko sam puta pozeleo da kupim nekog terenca sa bullbarom i da idiote zguram s puta ali jbg nije to resenje ....

U celoj ovoj prici nervira me sto redari koji treba da paze na ovakve i da njih opominju i oduzimaju ski pas, ne oni idu i jure ljude koji skijaju van staza a ovi prolaze nekaznjeno :glavaozid uzas.

jopopo
06.02.2012, 12:48
Da li je neko isao preko Rudnice? Kazu da bi tu trebalo da je najbolja situacija...idem u petak gore, napred cetiri zimske, napred nove, bas dobre, a pozadi su srednja zalost...

Lance imam, a stavljao sam ih jednom u zivotu.
Put preko Rudnice je poslednji saniran (najnoviji :) ) i sa južne strane je faktički, tako da je uvek najprohodniji i najčistiji, bez lanaca se ide kao od šale. Baš sam pitao radnike u hotelu koji koriste dnevno taj put i kažu da se ne sećaju koje godine je put bio u lošem stanju i da su morali lance da montiraju. Ne znam gde živiš i gde si smešten ali ako ti je sve jedno biraj put preko Rudnice.

A što se lanaca tiče, YouTube je čudo, nađi video, pogledaj kako se za 30 sekundi monira lanac :)

donthinktwice
07.02.2012, 10:59
Nego...

gledam ski info za kop i primecujem da zadnjih mesec dana skoro svaki dan pada,debeli minus, a visina snega na stazama ne raste. 65cm +-5cm vec mesec dana :(

symbad
07.02.2012, 16:49
Da li je neko danas putovao do/od Kopa. Planiram ujutru lastinim busom iz BGa da krenem, pa me interesuje kakav je put? Mislim da lasta ide preko Brzeca.
Pozz

macak011
07.02.2012, 17:06
vest sa SS sajta - Kop dobija radare.

http://www.skijalistasrbije.rs/strana/vesti-view/vest_id/241/Radari-za-merenje-brzine-na-stazama

Inace, na slici je skijas koji ide 188(!!), verovatno km/h, jer ako su mph, onda je to jos gore, a u tekstu kaze: " Svi skijaši i borderi moći će da vide brzinu kojom se kreću na displej ekranima uređaja."

NO COMMENT :sm017:

DRAGON
07.02.2012, 20:40
Super, treba ocekivati jos veci broj bolida koji ce pokusavati da obore rekord i ubiju nekog.

ski&sun
07.02.2012, 22:00
vest sa SS sajta - Kop dobija radare.

http://www.skijalistasrbije.rs/strana/vesti-view/vest_id/241/Radari-za-merenje-brzine-na-stazama

Inace, na slici je skijas koji ide 188(!!), verovatno km/h, jer ako su mph, onda je to jos gore, a u tekstu kaze: " Svi skijaši i borderi moći će da vide brzinu kojom se kreću na displej ekranima uređaja."

NO COMMENT :sm017:
Meni je ovo interesantna stvar :sm021:
Taman da uporedim njihov brzinomer sa sportstrackerom koji koristim na telefonu. Na njemu sam najvecu brzinu postigao 88 km/h :sm019:

gordond
08.02.2012, 01:20
Pozdrav svima.
Iako sam se tek registrovao, vec duze vreme pratim forum. Za pocetak imam jedno pitanje u vezi za temom (izvinjavam se sto prekidam diskusiju oko merenja brzine:))
Da li neko ko je trenutno na Kopu moze da mi kaze kakvo je vreme ovih dana? U cetvrtak dolazim a koliko vidim na prognozama necu se bas proslaviti kad su u pitanju vetar i niske temperature.

Nikolino
08.02.2012, 10:16
@gordond, ne moze savrsenije biti, od ovog danas. U cetvrtak vec oblacno, a za vikend javljaju sneg, ali sa Kopaonikom se nikad ne zna, prevrtljiv je.

Nikolino
08.02.2012, 10:23
Zanimljiva visina snega na Kopu. :hair:

macak011
08.02.2012, 10:35
Meni je ovo interesantna stvar :sm021:
Taman da uporedim njihov brzinomer sa sportstrackerom koji koristim na telefonu. Na njemu sam najvecu brzinu postigao 88 km/h :sm019:

Akcenat je na njihovoj "reklami": skijas koji "ide samo 188 km/h"(!!!) i "displej ekrani" - pleonazam. Bas se vidi da su SS-sajtovci profi :D

Inace, rekord "brzog skijanja" na svetu je 251.4 km/h, dok je brzinski rekord FIS spusta oko 160 km/h... :sm022:

IvanQ
08.02.2012, 10:37
A mozda je samo prikazana matrica koja ce se koristiti za prikaz rezultata (tri cifre, od cega prva moze biti samo jedinica ili nista, a druge dve bilo koja cifra).

macak011
08.02.2012, 10:53
U pravu si! Tacno, to je matrica tog "displej ekrana"! :D

ftj
08.02.2012, 11:38
U svakom slučaju pozdravljam uvođenje takvih stvari.

Predlog SS-u sledeće neka bude priključenje na skiline i pravljenje staze sa sa snimanjem i merenjem vremena poput one u Nassfeldu. Takođe da se radi na teranju lokalne vlasti da se izgradi normalan parking i obesmisle lopatari.

akole
08.02.2012, 12:02
vest sa SS sajta - Kop dobija radare.

http://www.skijalistasrbije.rs/strana/vesti-view/vest_id/241/Radari-za-merenje-brzine-na-stazama

Inace, na slici je skijas koji ide 188(!!), verovatno km/h, jer ako su mph, onda je to jos gore, a u tekstu kaze: " Svi skijaši i borderi moći će da vide brzinu kojom se kreću na displej ekranima uređaja."

NO COMMENT :sm017:

Ne to samo znači da mislie da ne može niko ići brže od 199 pa sada čega god km/h ili mph. A 188 je broj koji se opisuje kada sve led-diode sijaju :sm019:
Da je i prva cifra 8 onda bi bilo malo ispod 1000. Štednja na diodama

akole
08.02.2012, 12:07
Zanimljiva visina snega na Kopu. :hair:

Znali su oni i bolje

http://www.skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=8171&d=1325112271

macak011
08.02.2012, 12:08
U svakom slučaju pozdravljam uvođenje takvih stvari.

Predlog SS-u sledeće neka bude priključenje na skiline i pravljenje staze sa sa snimanjem i merenjem vremena poput one u Nassfeldu. Takođe da se radi na teranju lokalne vlasti da se izgradi normalan parking i obesmisle lopatari.

Nisam bio u Nasfeldu, ali sam cuo za to i iz sveg srca im zelim jednu takvu stazu sa merenjem vremena, pa makar i "displej ekranima" :D :D

chaghaboo
08.02.2012, 13:36
Takođe da se radi na teranju lokalne vlasti da se izgradi normalan parking i obesmisle lopatari.

Kada sam bio pre par vikenda radio je onaj veliki parking ispod Konaka, ali je bio skoro prazan iako je cena 200 din. Valjda ljudi više vole da se gužvaju ispred Konaka i plaćaju lopatarima 500 i više.

IvanQ
08.02.2012, 13:40
Ja sam bio za NG u Rtnju i posto nije radio Mali Karaman placao sam onaj veliki parking isto po 200din. Lakse mi je bilo nego da razmisljam da li ce neko da mi ogrebe auto ili ne daj Boze nesto gore.

Ivan Bgd
08.02.2012, 14:28
Kada sam bio pre par vikenda radio je onaj veliki parking ispod Konaka, ali je bio skoro prazan iako je cena 200 din. Valjda ljudi više vole da se gužvaju ispred Konaka i plaćaju lopatarima 500 i više.

tih 200 din je cini mi se dnevno.

A ja sam lopataru dao 400 din (i imao parking mesto 10 dana)

nego changhi skijas li negde za praznik?

:sm018:

chaghaboo
08.02.2012, 14:31
Ohoj Ivane, jel te to svrbe skije :ski: Petak nam je radni dan tako da ništa od celog praznika, razmišljam da skočim za vikend (18.- 19.) do Kopaonika, pa ako si zainteresovan...

Da, to je 200 dnevno, mislio sam za one koji se dovlače iz vikend naselja i slično da je bolja opcija nego lopatari.

Ivan Bgd
08.02.2012, 14:43
Ne to samo znači da mislie da ne može niko ići brže od 199 pa sada čega god km/h ili mph. A 188 je broj koji se opisuje kada sve led-diode sijaju :sm019:
Da je i prva cifra 8 onda bi bilo malo ispod 1000. Štednja na diodama


E, sad kad nasi krenu da mere kolko mogu da teraju, bice tu svasta.
Bolje da su ga stavili na crvenoj dubokoj ili Marinim vodama (tu sam uspeo na toj plavoj da nateram 78.3 km/h)
Sad pomislite na crnoj dubokoj brzine.
:sm018:

Ivan Bgd
08.02.2012, 14:48
Ohoj Ivane, jel te to svrbe skije :ski: Petak nam je radni dan tako da ništa od celog praznika, razmišljam da skočim za vikend (18.- 19.) do Kopaonika, pa ako si zainteresovan...

Da, to je 200 dnevno, mislio sam za one koji se dovlače iz vikend naselja i slično da je bolja opcija nego lopatari.

Svrbe, svrbe i te kako, spavaju ispod mog kreveta spremne da se omrse o cc. 200 cm snega na Jahorini za Sretenje.
Petak jeste radni , ali ga uzmes kao slobodan(odmor ili sta god) i imas 5 ski dana. :ski:
:dziveli:

Milos011
08.02.2012, 14:50
A dokle je stigla priča o velikom parkingu ispod Sunčane dolina?

chaghaboo
08.02.2012, 15:13
Svrbe, svrbe i te kako, spavaju ispod mog kreveta spremne da se omrse o cc. 200 cm snega na Jahorini za Sretenje.
Petak jeste radni , ali ga uzmes kao slobodan(odmor ili sta god) i imas 5 ski dana. :ski:
:dziveli:

Ma jeste to u teroiji tako ali nekada se ispreče prioriteti pa je nemoguće to uraditi i u praksi. Aj lepo se provedi na Jahorini. E, i očekujem nove filmiće!

jopopo
08.02.2012, 16:02
tih 200 din je cini mi se dnevno.

A ja sam lopataru dao 400 din (i imao parking mesto 10 dana)
...
Staneš lepo na očišćen parking i platiš 200 dinara za taj dan a onda uveče izađeš sa nekim, ugrabite mesto i preparkiraš :) Uvek se nađe par slobodnih mesta.

Problem je što lopatari koriste situaciju da kada puno pada i znaju ko ostaje 7 dana (oni uvek pitaju i ti nesvesno odgovoriš) namerno bacaju sneg iza vozila pa te zatrpaju. Onda traže još 400-500 da te odtrpaju.

Što se tiče merenja brzine, praksa je da je to uglavnom ograđen prostor što znači da mora neka šira staza da bude u upotrebi. I ja sam to koristio 2 puta i platio po 5 evra, ne znam da li će se plaćati i kod nas.

Nikolay
09.02.2012, 08:40
Krčmar ne radi već 2-3 dana? Neka 'avarija, ili malko samo piri vetrić mio?

ftj
09.02.2012, 08:54
Po ski info-u je radio juče. Kad ne radi obično je zbog vetra.

Ivan Bgd
09.02.2012, 09:37
Krčmar ne radi već 2-3 dana? Neka 'avarija, ili malko samo piri vetrić mio?


kad god radi duboka 1 radi i krcmar sta god pisalo ;)

:sm018:

jopopo
10.02.2012, 14:01
E baš posle Sretenjskih praznika :)
http://www.skijalistasrbije.rs/strana/vesti-view/vest_id/245/Veliki-popust-na-cene-ski-karata

ski&sun
10.02.2012, 20:35
Evo ja malopre dosao sa Kopa, skijao juce i prekjuce. Fantasticni dani, sunce grejalo, bez ijednog oblaka. Ali je zato vetar sibao propisno i bilo je jako hladno. Na stazama malo ljudi, doduse ja kao i uvek u 9h sam bio ispred zice, negde oko 11-12 vec polako izlaze, ali opet nema guzvi. Staze perfekt, crna i crvena oko 13h malo iskopane i imalo je hupsera, vreme da se ide na Gobelju koja je fenomenalna tokom celog dana. Danas nisam izlazio na skijanje, mada se i vreme malo pogorsalo....

milos_pg_91
11.02.2012, 02:16
Ne znam je li bila, ali su odlicno ovo odradili :)

Max
11.02.2012, 03:09
Intervju 2011/12: Generalni direktor JP "Skijališta Srbije" Dejan Ljevnaić
preuzeto sa infokopa.
http://www.infokop.net/intervju/intervju-generalni-direktor-jp-skijalista-srbije-dejan-ljevnaic.html

trendo
11.02.2012, 16:19
E baš posle Sretenjskih praznika :)
http://www.skijalistasrbije.rs/strana/vesti-view/vest_id/245/Veliki-popust-na-cene-ski-karata

To znaci ako sam dobro razumeo, a ne vidim zasto nisam, onda 20.02. (ponedeljak) ja se nacrtam ujutu u 09.00 sati ispred kase u Kopaoniku i zatrazim cetvrodnevni ski pas i za to platim 3475 RSD

jopopo
11.02.2012, 18:17
YES
U pravu si

ninic
11.02.2012, 22:55
...ajte neke informacije o vremenskim prilikama...!!!!

DRAGON
12.02.2012, 12:52
Danas sve najgore sto moze, poklopilo se. Em duva kao ludo, em magla, ne vidi nista...Nabio se narod na Krst i Centar.

Ja malo probao Suncanu, duva na zici, pa ubija, tako da sam odustao od svake pomisli da idem na Pancic i dalje. Vratio sam se u hotel oko 13 casova.

DRAGON
12.02.2012, 13:07
Zaboravio sam da dodam...mozda i nije neka novost, ali nema vode. U holelu Putnik prosipaju prazna obecanja. :sm008: Tusiranje je misaona imenica...:glavaozid

DRAGON
12.02.2012, 15:52
Stigla voda!!!:sm019:

Sef hotela kaze da vise nece nestajati i da su spojili jos jedan izvor.

sasacg
12.02.2012, 19:03
hhahahahaha nema vode,pa to samo kod nas moze....

Prvo onaj hotel na SP,sad ovo...turizam na nivoJu

witcher030
12.02.2012, 20:57
Sta se desava na kopaoniku. Ima li kakvih novosti kada ce poceti gradnjaj cetvrtog cetvoroseda. Jel se gradi nesto ili je sve mrtvo od kraja sezone.
VAZNE VESTI!!! citiram koleginicu prof. I.B. koja se nalazi na Kopaoniku :"Posto je svim medijima zabranjeno da obaveste narod Srbije o alarmantnoj situaciji na KOPu,dajem informaciju potrncijalnim turistima da ne... krecu put KOPa!Vec 5 dana nema vode na celoj planini,a samim tim ni parnog grejanja!!! Nijedna cisterna sa vodom ne postoji,kao ni pomoc iz okolnih gradova!U agencijama ne daju prave informacije,tako da je najbolje da pare usmerite ka nekom drugom skijalistu :))!"

Nikolay
13.02.2012, 11:12
Da li može neko bez citiranja, pouzdanih izvora, daljih i bližih rođaka i ostale rodbine, nego lepo, direktno i iz prve ruke da objasnim zavrzlamu oko snabdevanja vodom i trenutnog stanja na Kopu?

unapred hvala

DRAGON
13.02.2012, 18:41
U Putniku nije bilo vode skoro dva dana, ali je dosla i sad je sve u redu. U Klubu A je nestajala periodicno, u kracim intervalima. Tamo ne radi bazen.

akole
13.02.2012, 22:10
Zvarzlama je sledeća.
Na recepciji Nebeskih Stolica su rekli da je crkla pumpa koja je iz dalekog Japana. Kada je kvar saniran (premošćen??) nastao je problem smrzavanja vode u cevima. Kvar je bio na nivou celog Kopanonika. Voda je dolazila parcijalno i nije bila ravnomerna. U Petak uvece je vode bilo ali na mahove. U Subotu je proradilo, kod nas u APP nije radio umivaonik i tuš??? Kuhinja i toalet ok.

U Apartmanima su organizovali donošenje vode u balone za saniratnu upotrebu sa nekog izvora za verme nestašice.

Vojska je u Ideji kupila svu zalihu vode od 5l već na otvaranju (ustaju mnogo rano) a maxi je prodavao 5 lit po 150 din... veče pre nestanka vode sam kupio 5lit za 90 din... Sva sreća što sam ustao rano pa sam dograbio dva balona.

Za veliki lonac vode treba dosta snega :awm2: očistio sam sve sa prozora što sam mogao da dohvatim :dontknow:

Što se tiče grejanja mislim da je u jednom trenutku bilo čak i preterano tj možda su naložili žešće da bi vrelu vodu puštali kroz cevi uglavnom petak veče je bilo pretoplo.

-Miki-
13.02.2012, 23:18
Ne znam za ostali deo Kopa ali u Rtnju nije nestajalo vode , tusiranje i grejanje rade savrseno :smoke: jednino sto je juce stvarno bilo vreme uzas danas prepodne sneg a kasnije bilo magle valjda ce se sutra stabilizovati.


:dziveli:

Nikolay
14.02.2012, 13:01
....copy+paste CG primorje?Ili su zatečeni vremenskim (ne)prilikama i to početkom Februara. Uglavnom, imaju fore do 26.2. da srede to.Ipak toj pumpi treba da stigne iz dalekog Japana, a možda i iz PRC-e....

-Miki-
14.02.2012, 18:40
Danas fenomenalno vreme,suncano ceo dan staze tvrde malo popustile oko 12 ali sve u svemu fino skijanje,naravno velika guzva ali dobro bilo je za ocekivati.


:dziveli:

DRAGON
14.02.2012, 20:21
Danasnji dan je bio fenomenalan. Sunce, mnogo snega i odlicne staze, posebno Bela reka, na kojoj nisam bio valjda deset godina...
Tako da sam celo prepodne proveo na njoj, jedino malo smara vreme putovanja do vrha, ali je zato staza bila perfektna...:sm017:


http://www.dodaj.rs/f/2P/hd/yyyk637/14022012399.jpg

Uopste, ceo Kop je danas bio kao iz bajke.

iki_xx
15.02.2012, 19:49
Moze li se ski pass kupiti na kreditnu karticu ? Primaju li kartice ?

trendo
15.02.2012, 20:26
Da li postoi nekakav, bilo kakav organizovan prevoz iz Krusevca do Kopaonika.
Autobus, minibus, kombibus ili i da se udruzim sa neko ko ide kolima, bilo sta.
Naravno ako ima i info o ceni i vreme polaska/povratka. Hvala
Opcija samo radni dan i to posle 20-tog

jopopo
15.02.2012, 22:02
Moze li se ski pass kupiti na kreditnu karticu ? Primaju li kartice ?

Primaju sve kartice.

jopopo
15.02.2012, 22:10
Danas je bilo sunčano ali mnogo hladno. Do pola 12 - 12 su radile sve staze a posle toga zatvorili su Gvozdac, Ledenice, obe Reke, Gobelje, Kneževske b. zbog odvratnog vetra. Žice su bile užasno spore zbog snežne oluje a sunca na pretek. Gužve nenormalne, nekultura na ulazu u žicu i veća od očekivane, neki su jednostavno prepametni za dve noge. Posle 13h je moglo da se diše (deca se posmrzavala a i poludnevci otišli), neke staze neopterećene a opeglane i tvrde kao na najboljim skijalištima, fenomenalne za uživanje.

E da, stigli smo kolima u 9 tačno i haos je bio za parkiranje, jedva smo iskukali da nam na parkingu daju jedno mesto jer smo se vadili da smo sa detetom.

ovomoze
15.02.2012, 23:26
....
E da, stigli smo kolima u 9 tačno i haos je bio za parkiranje, jedva smo iskukali da nam na parkingu daju jedno mesto jer smo se vadili da smo sa detetom.

Eh, uvek isto na Sretenje!:sm022:

-Miki-
16.02.2012, 01:23
Upravo kako rece jopopo danas pristiglo mnogo ljudi nevidjena guzva naravno na karamanu katastrofa ali sestosed je isao prilicno brzo pa je bilo podnosljivo ali stvarno nasa nekultura je na zavidnom nivou,gazili su sa svih strana ne smem ni da pogledam na sta mi lice skije :sm003: .U kaficima takodje otimacina za sto ne pamtitm vise ljudi na kopu - a kazu kriza :sm022:
Staze odlicne mada je ugodjaj kvario ledeni vetar koji je na momente bas jako udarao srecom bili smo dobro opremljeni sa sve potkapama ali u jednom trenutku sam skinuo rukavicu na 2 minuta ,i shvatio koliko je bilo hladno.

http://s7.postimage.org/3z9uc4k2v/P2150199.jpg (http://postimage.org/image/3z9uc4k2v/)


Sve u svemu nije bilo lose skijanje , za sutra je losa prognoza jos jaci vetar i padavine jbg.

:dziveli:

Lynx
16.02.2012, 14:28
Da li postoi nekakav, bilo kakav organizovan prevoz iz Krusevca do Kopaonika.
Autobus, minibus, kombibus ili i da se udruzim sa neko ko ide kolima, bilo sta.
Naravno ako ima i info o ceni i vreme polaska/povratka. Hvala
Opcija samo radni dan i to posle 20-tog

Znam da je ranije Jugoprevoz iz Kruševca držao liniju do Kopa, verovatno funkcioniše i dalje ali najbolje da zoveš autobusku stanicu u Kruševcu i proveriš termine.

Zna li neko šta se dešava sa Big Snow festivalom? Vidim da je termin na Kopu promenjen a izgleda da je došlo do nekog razlaza među organizatorima pošto engleska agencija koja je radila bukiranje je promenila lokaciju u Italiju i sad ispadoše dva festivala koja se isto zovu a jedan počinje kad se drugi završi? :sm006:

trendo
16.02.2012, 16:06
Znam da je ranije Jugoprevoz iz Kruševca držao liniju do Kopa, verovatno funkcioniše i dalje ali najbolje da zoveš autobusku stanicu u Kruševcu i proveriš termine.


Hvala na info. Na zalost sajt im ne radi. Morace se telefonom.

trendo
16.02.2012, 16:22
Evo dobio sam ih. Jugoprevoz ima liniju do Kopa. Polazaku u 10.00 iz KR i povratak u 16.00sati iz Kop.
Ja bih vise ako nesto ide ujutro i da se na Kop bude oko 08.30-08.45 pa u 16.00 nazad je ok.

-Miki-
16.02.2012, 23:34
Danas kao sto je i prognozirano vreme uzas: sneg,vetar,magla ceo dan,skijasa gotovo nije ni bilo na stazama od kojih vecina nije ni radila.Sutra se ocekuje malo bolja situacija sa vremenom ali kako stvari stoje nije bas obecavajuce.


Pozz Miki

jopopo
17.02.2012, 06:57
Da je bilo vetra pa 'ajde, nego snežna oluja :) Katastrofa jedna!

Padalo je cele noći, evo sada je sve mirno, nema vetra. Aj videćemo da li će ova naša "snežna lepotica" da nam zagorča još jedan od dragocenih skijaških dana.

jopopo
17.02.2012, 22:11
Danas divan dan za skijanje i pored temperature od -10. Umereno je duvalo, bez magle sa povremenim sunčanim intervalima. Gužva ogromna i na stazi i kraj staza i u objektima. Prijatelj čekao u jednom momentu 25 min žicu Duboka2. Jedino mi ne ide u glavu da li je baš u periodu kada su se očekivale najveće gužve morala da se izvodi obuka sa studentima DIFa iz cele Srbije, vojskom Srbije? Što danas reče moja žena, "ovo je bre kao vašar, k'o u Budvu (nekada) da smo došli"

-Miki-
17.02.2012, 23:23
Samo da dodam ako dolazite ubuduce kad se ocekuju guzve NI SLUCAJNO ne nosite svoje skije ako vam je stalo do njih ,iskljucivo rentiranje jer smo narod stoka ne vidjena.

ski&sun
17.02.2012, 23:29
Samo da dodam ako dolazite ubuduce kad se ocekuju guzve NI SLUCAJNO ne nosite svoje skije ako vam je stalo do njih ,iskljucivo rentiranje jer smo narod stoka ne vidjena.
+1 :hair:
Da coveku bude zao vlastitih skija!!!

Buda
18.02.2012, 00:04
+1 :hair:
Da coveku bude zao vlastitih skija!!!
Da evo skije ću staviti u vitrinu da mi krase sobu a druge ću iznajmiti:glavaozid
Skijajte ljudi i opustite se, skija će biti ali nas ????

Dejan99
18.02.2012, 09:11
Drasticna je razlika u ponasanju skijasa na Kopaoniku i drugim skijalistima, posebno stranim

ski&sun
18.02.2012, 13:48
Da evo skije ću staviti u vitrinu da mi krase sobu a druge ću iznajmiti:glavaozid
Skijajte ljudi i opustite se, skija će biti ali nas ????
Ne moras to tako bukvalno da shvatas. Ja nikada npr nisam iznajmljivao skije, ali sam i te kako upadao u rasprave sa bahatim pojedincima kojima je samo nedostajao kramp u rukama i da pocnu namerno da lome tudje skije, obzirom na njihovo ponasanje. U pitanju je kultura naseg naroda!!! Da pojasnim sta sam hteo da kazem.

Igi
18.02.2012, 14:16
Kad naletim na tako neku guzvu i nesoje od ljudi, vazda skinem bord, uzmem ga u ruke i fino prodjem pored svih pravo do zice/korpe...

ftj
18.02.2012, 19:41
Uvek sam voleo te sto idu u red za pametne :)

-Miki-
18.02.2012, 20:46
Ne moras to tako bukvalno da shvatas. Ja nikada npr nisam iznajmljivao skije, ali sam i te kako upadao u rasprave sa bahatim pojedincima kojima je samo nedostajao kramp u rukama i da pocnu namerno da lome tudje skije, obzirom na njihovo ponasanje. U pitanju je kultura naseg naroda!!! Da pojasnim sta sam hteo da kazem.

Dodao bih jos, nekom ne smeta da vozi auto sa ulubljenim krilom,stopaljkom i farom ulepljenim selotejpom,celavim gumama itd. ja ne ,ali ima nas razlicitih.Svoju imovinu volim da habam ja a ne da mi neki ******* unistavaju skije jbg jer su tako navikli da preko guranja i laktanja ostvaruju svoje ciljeve u zivotu,ali sta ces Srbija zemlja seljaka na brdovitom balkanu.

@ftj
i ja :awm2:

ski&sun
18.02.2012, 22:46
@ Miki: bas to :-)

-Miki-
18.02.2012, 23:09
Sto se tice danasnjeg dana na Kopu vreme je ponovo bilo lose mada su sve staze radile.Sneg i gusta magla ceo dan otprilike do polovine staza ali se uz oprez moglo skijati ,staze ne bas sjajne vrlo rano su napravljeni hupseri na tezim delovima ali realno zbog guste magle bilo bi nebezbedno da ih peglaju za vreme skijanja tako da ok.I danas dosta skijasa uprkos losim uslovima mada ne kao prethodnih dana.Sutra jos jedno skijanje prepodne i palimo kuci.

Rtanj standardno dobar i gostoprimljiv smestaj,ako ste dosli zbog skijanja ,jedina zamerka je bila na njihovu besplatnu ski skolu za goste rtnja, jer je drugi dan obuke ski instruktor (zaboravih ime pogledacu posle neki kramer tako nekako) poveo grupu koja ima skipas na masinac, ja posao da ispratim klinca (10g) koji nikad nije stao na skije do juce i sa cerkom (12g) dodjemo do vrha malog karamana ladno tip otisao sa njih par a nije ni cekao sve iz grupe :eek: .I tako ja mecku rodim da spustim klinca na skijama do Rtnja . Naravno sutra sam mu sve po spisku a tip ladno kaze izvinite ja sam mislio da ce poci 2-3 poslo vas je vise a ja sam imao zakazan cas u 10 i morao sam tamo - mrtav ladan nas je ostavio da se snalazimo pa sta bi bilo da ja nisam posao mali bi ostao sam na vrhu MK :hair:. Logicno posle toga mi nije palo na pamet da dete posaljem s njima - nasao platio pouzdanog ski-instruktora i mali proskijao za par dana , cerka popravila paralelne zaokrete i ja dobio drustvo za :ski:
Ovo sam i napisao da znate sta da ocekujete od "besplatne ski skole Rtanj" i da ako dolazite ne prodjete kao ja jer su vrlo neozbiljni nego cash i bice sve ok.Sve ostalo vezano za Rtanj bez zamerki :ok:

pozz Miki :dziveli:

jopopo
19.02.2012, 15:35
Meni je subota bila super za skijanje, magla nije bila toliko gusta, najgore bilo na KGB i Malom Karamanu, za čudo, ali nije bilo jakog vetra. Nigde gužve na liftovima (KGB lift ne računam, tamo i ne idem). Gvozdac i Ledenica perfektne. Gobelje (nisam bio, ali išao prijatelj i sit se naskijao) takođe.

@Miki
Oko 14h su išli ratraci na obe Duboke i za 20 min opeglali staze.

-Miki-
20.02.2012, 00:35
@Jopopo
Jbg ja sam u subotu zbog dece bio prinudjen da skijam upravo na malom karamanu (zbog rtnja) i kgb-u a na obe staze je bila magla katastrofa do polovine staza koje su bile razrovane a ratraka ni od korova.

Danas predivan dan staze odlicne skijali do 15h i onda polazak kuci,klinci presrecni umorni i sve u svemu lep provod zadnjih 7 dana.
Par slika danas ..


http://s18.postimage.org/sc4pkhphx/image.jpg (http://postimage.org/image/sc4pkhphx/)http://s18.postimage.org/rzhws1wlx/mk_2.jpg (http://postimage.org/image/rzhws1wlx/)

Juce na mk ...

http://s11.postimage.org/70apuxgzz/mk_juce.jpg (http://postimage.org/image/70apuxgzz/) http://s9.postimage.org/cfmnngtdn/magla.jpg (http://postimage.org/image/cfmnngtdn/)
Uzgred saznao sam instruktor kome ne treba da poveravate svoje dete u ski skoli rtanj zove se Srdjan Golubovic-Kramer.


Pozz :dziveli:

Bata Bane
20.02.2012, 11:09
Kakva je situacija sa putem od Brzeca ka Kopaoniku, ujutru idem , pa reko dal da idem tuda?

IvanQ
20.02.2012, 11:13
Moze da se ide od Brzeca, ali u nedelju nisu pustali bez lanaca od raskrsnice. Sa lancima se izlazi bez problema, a verujem da bi moglo i bez.

-Miki-
20.02.2012, 11:32
Ja sam se vracao preko Josanicke banje put je skroz ok tek mozda zadnjih 20km do Kopa ima snega na kolovozu ali se moglo bez lanaca sa dobrim gumama bez problema.

Nikolay
20.02.2012, 12:29
Kakva je situacija sa stazama na ovako malom minusu? Pretpostavljam da posle 12 počinje kačamak, ili ,nadam se, grešim. Koliko sam mogao da vidim po netu vremenske prognoze za naredne dane su vrlo šarenolike.....

nescha
20.02.2012, 13:35
Posle 5 dana provedenih na Kopaoniku, i 3 dana skijanja zbog lošijih vremenskih uslova:
1. Najbolje staze su one najteže i najhladnije, jer nema gužvi: Ledenice, Bela Reka 2 i Krčmar. Na žalost, veoma su loše povezane, sa presporim žicama
2. Parking u centru problematičan ako ne dođeš na vreme. Posle je muka sa lopatarima, koji u zavisnosti od gužve i vremenskih prilika, daju cene od 200 do 1k dinara
3. U Treski, prolaz veoma otežan zbog loše parkiranih vozila
4. Previše kamikaza i neukih skijaša, koji toga nisu svesni
5. Ipak, pozitivan utisak, jer sam prvi put doživeo da sve staze rade

Za produžen vikend, Kopaonik dobija prelaznu ocenu. Za nešto ozbiljnije, mora još mnogo da se radi na turističkoj i skijaškoj infrastrukturi

jopopo
20.02.2012, 18:19
@IvanQ
Ja sam se spustio u nedelju, do baze za puteve Srebrnac je bolji put nego odatle do Brzeća a svi koji su se penjali su bili uglavnom bez lanaca, tek poneko, uglavnom sa starijim vozilima pa pretpostavljam da ni gume nisu bolje. Mada sa lancima se definitivno bolje i brže penje. Možeš bez problema i da pretičeš one koje "gmižu" bez lanaca.

@Nikolay
Odakle tebi da na minusu ima kačamak? U nedelju je bilo -4 a to je temp vazduha, temperatura snega je još niža, staze bile fenomenalne.

skrimke
20.02.2012, 19:45
Uzgred saznao sam instruktor kome ne treba da poveravate svoje dete u ski skoli rtanj zove se Srdjan Golubovic-Kramer.


Je l' nije problem da obrazlozite zasto?

dzoninho
20.02.2012, 20:03
Deki, napisao je stranu iza, valjda mu klinca zaboravio na zicari i otisao bez njega

Pet@r
20.02.2012, 20:25
Juce su jednom od instruktora oduzeli ski pass zato sto je imao vise dece. Pa je par njih ostavio da ih ovi iz skijalista ubace na zicaru. Neko od prisutnih se zalio i na vrhu zicare oduzese mu ski pass.

-Miki-
21.02.2012, 00:14
@skrimke & dzoninho
Mozda sam bio malo konfuzan pa cu malo bolje opisati ceo dogadjaj jer verujem da ce biti od znacaja drugima da se ne bi nasli u malo zeznutoj situaciji kao sto sam bio ja.

Dakle gostima Rtnja je na raspolaganju besplatna ski skola od pon-petka svako jutro od 9-10 po 1 cas.Upisao sam klinca i u ponedeljak su krenuli sa skolom ,2 ovlascena ski instruktora SS (jedan je Filip,drugi je ovaj Srdjan) grupa je bila sarena mozda njih 15tak,raznih uzrasta prvi dan su radili su neke osnovne vezbice i spustanje u plugu tu na nekoj maloj stazici pored Rtnja.Sutradan drugi cas ovaj Srdjan kaze ko ima ski pas neka krene sa njim ide se na masinac,a ostatak njih 7-8 su ostali sa Filipom na onoj maloj padinici da vezbaju.I tako krenemo za njim spustimo se na zicaru i popnemo do vrha MK kad tamo nema nigde onog :jester: ,dasa je fino seo na zicu i zapalio bez pardona direktno na masinac mozda sa par njih ne znam a ja ostadoh sa klincem i cerkom da se okrecem i da ih trazim,a tek da ja nisam posao sta bi tek uradio klinac od 10 godina sam na vrhu bolje da ne razmisljam.Onda se pesaka mali spustio do rtnja ski stazom ja mu nosio skije isli smo pola sata do Rtnja.
Nakon ovog dogadjaja vise mi nije palo na pamet da poverim dete ovom liku ali sam izasao ujutru kad je bio cas da ga pitam sta mu je znacilo da onako ode i ostavi grupu da se snalaze - napominjem sinu i ostalim pocetnicima je to bio drugi dan na skijama u zivotu a odgovor ovog "ski instruktora" je bio citiram:"Izvinite,ja sam mislio da ce poci 2-3 ljudi poslo je vas 12-13 ja nisam mogao da cekam grupu jer sam imao cas u 10h za novac pa sam otisao"
Ja :eek: mislim mogao je izabrati troje ljudi ostali sa Filipom na brdasce i sve ok, a ovo je krajnje neozbiljno i moglo je biti opasno jer ostaviti grupu pocetnika na vrhu malog karamana da se sami snalaze jer covek ima cas za lovu je nedopustivo.I eto ovaj tip ima licencu instruktora, zato sam ovde opisao detaljno ceo dogadjaj jer ljudi treba da znaju kome poveravaju dete.


:ok:

dzoninho
21.02.2012, 00:25
Skapirao sam ja pricu nego sam rekao Dekiju (skrimketu) da pogleda stranu iza gde si isto to napisao :) Potpuno se slazem sa tobom :)

sunCica
21.02.2012, 07:08
Osim par delova sa kamenčićima po stazi Kop je čini mi se ove god bolji nego ikada. Posle razgledanja vrhunskih skijališta po Fr mogu samo reći da je Kop vrlo dobro skijalište samo je problem što je mali i nema dugačkih staza.

Nikolay
21.02.2012, 07:58
@ jopopo

Ja bih voleo da nisam u pravu,ali lepo krene minus ujutru,da bi negde oko 13...14....15h dobacio tu negde oko nulice. Video sam par postova da se pominje popuštanje staza,pa rekoh možda neko ima info u kojoj je to meri.

Generalno.....nije li malo neobično,u neku ruku tužno da se radujeMO što na Kopu rade sve staze....Jeste sve to lepo što radi i što se je pogon 100%,ali zar ne bi to trebalo da bude normalno, očekivano? Šta bi tek bilo kada bi otvorili neku novu stazu, stavili gondolu, novi lift, pa to bi bilo opštenarodno veselje......

jopopo
21.02.2012, 11:48
@Nikolay
Vidi ovako, "kačamak" treba da je naziv za otopljen, raskvašen sneg, koji smeta i usporava skijanje. Na ovom forumu ima dosta ljudi koji "kačamakom" naziva stanje kada se novi ili tek napadali sneg grupiše u male gomile ili kada od čvrste homogne jutarnje staze dobijemo meku stazu tj razbijenu stazu. Sve se to skija bez problema ali zato svako treba da od početne želje za skijanjem i naučenim prvim koracima stigne do srednjeg nivoa kada mu takvo stanje na stazi neće smetati već će uživati u svakom stanju staze.

Eto, za mene je "kačamak" prvo navedeno a to što staza "popusti" i nije tvrda, opeglana, nije "kačamak". Da se razumemo :)

-Miki-
21.02.2012, 12:20
http://rcfly4um.org/Smileys/default/bravo.gif Lepo pojasnjeno slazem se 100% :ok:

Max
21.02.2012, 13:12
Nikolay, pogledaj kroz prozor raskvašen sneg po parkinzima i videćeš šta ljudi ovde zovu kačamak. Drugi naziv ti je bljuzgavica. Trenutno je -2C na Kopaoniku i sigurno nisu uslovi takvi. :sm023:

macak011
21.02.2012, 13:53
@Nikolay
Vidi ovako, "kačamak" treba da je naziv za otopljen, raskvašen sneg, koji smeta i usporava skijanje. Na ovom forumu ima dosta ljudi koji "kačamakom" naziva stanje kada se novi ili tek napadali sneg grupiše u male gomile ili kada od čvrste homogne jutarnje staze dobijemo meku stazu tj razbijenu stazu. Sve se to skija bez problema ali zato svako treba da od početne želje za skijanjem i naučenim prvim koracima stigne do srednjeg nivoa kada mu takvo stanje na stazi neće smetati već će uživati u svakom stanju staze.

Eto, za mene je "kačamak" prvo navedeno a to što staza "popusti" i nije tvrda, opeglana, nije "kačamak". Da se razumemo :)

Slazem se za kacamak - otopljen i raskvasen sneg iznad nule. Medjutim, strasno podseca na kacamak i sneg ispod nule veoma krupne granulacije i nehomogene strukture, a nemoguc za utabati - najcesce pozuteo od prljavstine, kao neko vrlo krupno projino brasno... E toga ima na stazama kad se posteno razbiju, a temp je u blagom minusu... Takav sneg se najcesce nalazi na ulicama uz trotoar, pa kad zgazis noga utone 10 cm, ali nisi mokar, nema vode od istopljenog snega, a ne ostaje otisak noge kao u svezem hladnom snegu nego samo kao velika utisnuta fleka nepravilnog oblika, kao neki krupni pesak. Vrlo je tesko hodati po tome, najcesce... :sm023:

-Miki-
21.02.2012, 14:19
Uh da se malo izjadam...Na Kop sam krenuo sa zeninim pugom 306 iz vise razloga a najvise zbog uzasnih parkinga i katakombi od puteva na samom Kopu a svoj auto sam ostavio ususkan pod snegom na uvucenom parkingu.Danas odem da ga obidjem i imam sta da vidim :eek:
http://s15.postimage.org/6gt9pzhw7/honda_branik.jpg (http://postimage.org/image/6gt9pzhw7/)
Naravno u duhu naseg cuvenog postenja pocinilac ostao nepoznat osiguranje podrazumeva se ne pokriva ove stvari bez svedoka a ja sad moram da jurim da sredim branik :glavaozid

macak011
21.02.2012, 14:28
cek cek, ja mislim da treba da zoves policiju, oni dodju, snime, naprave zapisnik i to je prvi korak. Zatim, ako si kasko osiguran, zoves osiguravajucu kucu, oni takodje dodju sa foto-idiotom, slikaju, zatraze ti izvestaj policije, odneses, odes kod njihovog majstora koji procenjuje stetu, sa tim opet u osiguravajucu kucu, pa cekas da "odluce" da ili ne i koliko para...valjda je tako, ako neko zna tacno, nek se javi... :)

jopopo
21.02.2012, 15:29
Saobraćajna interveniše samo za dinamički saobraćaj a ne za statički, neće izaći na uviđaj za parkirano vozilo. Govorim iz iskustva, imao 2 puta takav problem. Zvao osiguranje, rekli mi da dovezem auto kod njih na slikanje, ako je u voznom stanju. Ako imaš Kasko, pokriva i to.

OFF TOP

macak011
21.02.2012, 16:09
meni su izbusili sve 4 gume na parkingu, dosla saobrajna, dosao slep, pa kod kuce posle dosli i iz osiguranja - takovo osiguranje. kasko. Posle me iz osiguranja cimali da krpim zimske gume busene sa strane nozem - to se ne radi, u takvom automobilu ja NE VOZIM NI SEBE A KAMOLI NEKOG DRUGOG, da ne kupujem nove jer KAO MOZE DA SE KRPI iako vulkanizer kaze NE MOZE, itd. Ja ih odjebao i oterao u pm, kupio sam nove gume, a njih izbrisao iz secanja i ko god me pita za Takovo osiguranje - mars u PM.

DRAGON
21.02.2012, 16:12
Ako ima kasko, moze necemu da se nada. U suprotnom, troskove popravke snosice sam. jednom su mi gurnuli kontejner na auto....nepoznat pocinilac. Samo sam bezveze izgubio vreme iduci u SUP.

-Miki-
21.02.2012, 18:29
Da,znam celu proceduru - samo sa kaskom (koji nemam) se pokriva steta,ovako nista jbg ma prezivecu farbanje branika nego mi je veliko cimanje i mrzim da imam veze sa majstorima zato i vozim Accorda :).

Lynx
22.02.2012, 13:46
http://www.infokop.net/autorski-tekstovi/recenzija-skijalista-ski-centra-kopaonik.html

Možda njima jeste posao da hvale Kop ali mislim da je tekst sasvim na mestu http://smileys.on-my-web.com/repository/Respect/respect-037.gif

ftj
22.02.2012, 14:22
macak011: za oštećenja na parkingu nije potreban izveštaj policije. Barem u Dunav osiguranju.

macak011
22.02.2012, 14:52
macak011: za oštećenja na parkingu nije potreban izveštaj policije. Barem u Dunav osiguranju.

Ovo je Takovo. MORAO sam da imam izvestaj policije o obavljenom uvidjaju. Smradovi. Sad imam samo obavezno, auto mi vise ne vredi toliko da moram da ga "kaskiram" :sm022:
A tek sto su bezobrazni: dosao njihov lik sa fotoaparatom klase IDIOT, plus doveo anoreksicnu plavusu da mu titra one stvari, a foto stane na deciji dlan - toliko je ozbiljan. Slikao, a kad sam ih posle dve nedelje pitao sta se desava, on mi rece, "ja ne vidim rupe na ovim slikama, da li su to uopste te ostecene gume? Ako jesu, to moze da se krpi... A banditi mi NOZEM izrezali sa strane, ne na gazecoj povrsini, i to na pola puta do felne - to se ne krpi da drzi vazduh, rece vulkanizer, samo se krpi da drzi unutrasnju, plus ubacivanje unutrasnje gume, pa teraj. Ja u tome ne vozim svoju i tudju decu, nema sanse... Zahvalim im se na uslugama, oteram gde ne treba, dam im ono sto se ne daje i zavrsimo prijateljstvo. Gume taman odvojio za bacanje, uzeo moj drugar, ubacio unutrasnje i terao dve godine. On je momak, samac, bole ga ona stvar ako pukne u voznji - kaze, udarim kontru i cao... :D

Nikolay
23.02.2012, 14:21
Voleo bih da čujem utiska sa današnjeg skijanja na +3, koliko stoji na infokopu. Jeste da je lepo & sunčano,ali jugo je svukao (opet sudim po infokopu) 20 cm za par dana, pa me zanima kako to podnose staze. Hvala

mickeu
23.02.2012, 15:20
da li neko moze da mi potvrdi informaciju da je ski pass na kopu pojeftinio za 3 i 4 dana? nisam mogao to da nacem na netu

Djole87
23.02.2012, 15:26
http://www.skijalistasrbije.rs/strana/vesti-view/vest_id/245/Veliki-popust-na-cene-ski-karata

jopopo
23.02.2012, 15:26
Na naslovnoj strani animacija!!! www.skis.rs

ili http://www.skijalistasrbije.rs/strana/vesti-view/vest_id/245/Veliki-popust-na-cene-ski-karata

Bata Bane
24.02.2012, 13:01
Skijao utorak, sredu i cetvrtak. Ova nedelja na kopu je bila fantasticna, sunca je bilo od ranog jutra, a staze su bas drzale, jedino u utorak oko 15h je pocelo malo da popusta. Sreda fantasticna oko -3, a sunce kao i cetvrtak. Bas bas dobro skijanje.
A da, zaboravih, u utorak se na beloj reci odvalio sneg i bila je strasna lavina na stazi, sreca nije bilo skijasa:dontknow:

macak011
24.02.2012, 13:15
Auu neverovatno! Si ti to video, gledao? Verujem da je bilo ozbiljno, sreca nije bilo nikog! Upozorenje svima, otopljenje i dubok sneg napadao iz vise slojeva upravo nose ovu opasnost - svima koji su na strmijim stazama, OPREZ!!!

Bata Bane
24.02.2012, 14:01
Mi sedeli u Skituljku i da krenemo na Belu Reku dva momka iz GSS bila pored nas, odjednom skocise i pakovanje, slusali preko radio stanice, a posle smo saznali da srecom nije bilo ljudi.

macak011
24.02.2012, 14:05
uh! ja sve nekako smetnuo sa uma tu pojavu na nasim skijalistima, a kad ono 1m snega u proseku, nije zezanje..

stoli
24.02.2012, 16:30
Kopaonik, prosle nedelje. Bela reka,Krcmar,Lavina...

http://www.youtube.com/watch?v=v7We_uFVG9g&feature=g-upl&context=G231b7e6AUAAAAAAAAAA

IvanQ
24.02.2012, 18:49
Odlican video. Svaka cast!

wlad
24.02.2012, 19:15
Bravo stoli! Odličan video :ok:

rmilanovic
24.02.2012, 21:06
Svaka cast.
I muzika vrhunska

bozza
24.02.2012, 23:49
sve pohvale

stoli
25.02.2012, 12:19
hvala.uslovi za skijanje su bili vise nego dobri

ogi86
25.02.2012, 14:06
Svaka cast za vidieo!!!

ski&sun
25.02.2012, 15:11
@ STOLI
Poprilicno sam dobar, mogao bih reci advanced skijas, ali me nikada nije privlacilo da skijam po sumi, dubokom snegu, izmedju stubova itd itd. Ali posto sam pogledao vas video, odusevio sam se i izgleda da je nova avantura na vidiku. Fenomenalni :yay:

stoli
26.02.2012, 12:55
samo napred. po meni, skijanje van staze,po dubokom snegu i najbitnije daleko od guzve je najbolji deo skijanja.

Lynx
26.02.2012, 15:41
Kopaonik, prosle nedelje. Bela reka,Krcmar,Lavina...

http://www.youtube.com/watch?v=v7We_uFVG9g&feature=g-upl&context=G231b7e6AUAAAAAAAAAA

Au, strašno... pa ovi ljudi ne samo da krše čuveni zakon o skijalištima nego još i loše utiču na omladinu snimajući se... Šalu na stranu, svaka čast stoli :ok:

YIBLEX
27.02.2012, 09:01
Au, strašno... pa ovi ljudi ne samo da krše čuveni zakon o skijalištima nego još i loše utiču na omladinu snimajući se... Šalu na stranu, svaka čast stoli :ok:

I nije samo to, nego posle sedu na LADAN SNEG...
Klip je vrhunski, kacite jos toga, obozavam da gledam ovakve stvari. Totalno opusta.

GTO
27.02.2012, 12:08
Pozdrva drustvo,
ima li neko od vas info hoce li biti mozda umanjena cena dnevnog skii pass/a pre 16.03, kao sto su sad odradili ovo 50% popust za tri ili cetiri dana.
Hvala puno.

Dejano981
27.02.2012, 16:50
to vec vazi ako kupujes ponedeljkom ili utorkom za 3 odnosno 4 dana imas 50% popust

GTO
27.02.2012, 17:40
To mi je jasno, nego me interesuje ovo za jednodnevni ski pass hoce li biti nekog popusta pre 16.03

average
27.02.2012, 22:19
Na Kopaoniku hladno, minus 14, duva vetar probija, pada sneg - ali nema veze, vazno da se skija :D

Nema guzve...

ftj
27.02.2012, 23:36
Ovih dana ce na alpima biti tropsko vreme a izgleda to na Kop ne utice :)

žile
28.02.2012, 11:44
Moram da pohvalim Kopaonik u svakom smislu! Vidis se ogroman napredak. Ove sezone sam bio i u Banskom i nije loše skijanje ali su gužve nenormalne! Evo nekih fotografija http://imageshack.us/g/521/img2012022500429.jpg/

Dejano981
28.02.2012, 12:24
@zile izgleda da si imao vise srece sa vremenom od mene :)

YIBLEX
29.02.2012, 13:57
Iz kog razloga ne rade: Gobela R., K.Bare, Ledenice, Gvozdac, Krcmar?

Takodje me intersuje u kakvom su stanu Bele reke, posebno kec?

jopopo
29.02.2012, 14:24
Iz kog razloga ne rade: Gobela R., K.Bare, Ledenice, Gvozdac, Krcmar?

Takodje me intersuje u kakvom su stanu Bele reke, posebno kec?
Čim ne rade K.Bare sigurno je zbog jakog vetra jer sa iste strane su i Gvozdac, Ledenice. Automatski i B.Reke ne rade. A i Krčmar je uglavnom zatvoren zbog jakog vetra ili guste magle.

ski88
01.03.2012, 13:32
Da li neko moze da predpostavi da li ce biti moguce skijanje na Kopaoniku u Aprilu ?

IvanQ
01.03.2012, 13:36
Pretpostavka je majka zajeba :D
Salu na stranu, april je dosta daleko, ali, sa druge strane, dosta snega ima i veliki deo skijalista je pokriven sistemom za vestacko osnezavanje. Postoji dobra verovatnoca rekao bih, ali sve je to veliko pitanje.

Cobra
01.03.2012, 14:09
Da li neko moze da predpostavi da li ce biti moguce skijanje na Kopaoniku u Aprilu ?
Прошле године је 15. априла било јако добро скијање иако је година била катастрофа са снијегом, али то не значи да ће ове године бити скијања у то време иако је ово најбољи фебруар у последњих десет година. Ако окрене југовина може у априли на Копу бити и цвијећа.:sm018:

Flexon
01.03.2012, 15:25
tek sada samo vidjeo ovaj puder video svaka cast vrh sta reci

ski88
01.03.2012, 15:46
Znaci ostaje mi samo da se nadam. :)

macak011
01.03.2012, 15:54
pa, sledecih nedelju dana na Kopu je minus po prognozi, posle ti ostaju "samo" tri nedelje do aprila :D

Buda
02.03.2012, 01:11
Od 4 dana dva dana sunčana dva loša sa maglom i vetrom.
1.3 kao i 28.2 fantazija:eek:

Lynx
02.03.2012, 15:22
Ove nedelje se vreme na Kopu menjalo kao ludo. Jedan dan hladno sa odličnim, suvim snegom, drugi dan sunčano i hladno, treći toplije sa teškim, vlažnim snegom pa onda opet sunčano...

Nisam primetio oduzimanje ski paseva za vožnju van staze, bar nekog masovnijeg mislim da sigurno nije bilo. Kad sam već kod skijanja po dubokom, ''fetke'' nisam uspeo da nađem za iznajmljivanje, najšire što sam našao su bile neke 83 u struku i kategorisane u vip klasu.

Gobelja i Ledenice od juče i konačno posle par godina onaj odlični deo iznad Gvozdaca:

http://skijanje.rs/forum/attachment.php?attachmentid=9464&stc=1&d=1330697760

nidza
02.03.2012, 23:42
Ubih se od skijanja! Poranio sam u 5 iz Beograda, izdržao skoro do kraja i nazad! :-D Ovo još nisam nikad uradio, ali morao sam da probam nove skije.

Kop me je nagradio savršenim danom! :-D

salefloyd
03.03.2012, 20:05
Kazite mi do koliko rade zicare na Kopu?

pozz

plecko
03.03.2012, 20:19
Ubih se od skijanja! Poranio sam u 5 iz Beograda, izdržao skoro do kraja i nazad! :-D Ovo još nisam nikad uradio, ali morao sam da probam nove skije.

Kop me je nagradio savršenim danom! :-D
što nisi rekao da ideš tako, rado bi ti pravio društvo, jer i ja to praktikujem....

Buda
03.03.2012, 22:40
Kazite mi do koliko rade zicare na Kopu?

pozz
Do 16.30h i od 9h a ne 8.30 kako reklamiraju. Ja poranio pa morao da čekam do 9 da bi pustili žicu:glavaozid

Pet@r
04.03.2012, 22:59
Hehehe, ja jutros parkiran u pola 9 na malom jezeru, cekam da krene. Kad ono nece. I tako prodje 5 minuta, 10minuta i na kraju pustise zicu u 9. To od pola 9 je bilo samo za Sretenje.

rmilanovic
05.03.2012, 00:27
Pretpostavljam da je na Kopu sto se snega i staza tice sve u redu. Posto planiram u toku nedelje barem na 2-3dana...

Flexon
05.03.2012, 05:50
jeli mene oci varaju ili vidim neutabani puder koliko oko moze da dosegne
ako nisu u stanju da poslije ovolikog snijega osposobe staze do kraja maja neka se streljaju iz zasjede

Nikolino
05.03.2012, 09:38
Sto od 9h, kad pise od 8:30. :glavaozid Ja taman mislio da je to dobar potez, jer je jutri dobra vidljivost, a najbolje staze. U ovo doba godine moze da se skija i od 7:30 do 17. Ja bih i to skijao bez prestanka od 1. do poslednje voznje. :sm021:

shkomigrd
05.03.2012, 12:02
jUCE BIO NA kOPU.STANJE SLEDECE:
PRILZNI PUTEVI PROHODNI..IDE SE BEZ LANACA .....
PARKIRANJE...NAJVECI PROBLEM..TOLIKI JE HAOS BIO DA SU LJUDI PLACALI I PREKO 500 DIN PA I TAD NIJE BILO DOVOLJNO MESTA....GUZVA NEVIDJENA
STAZE OK...STVORILO SE MALO LEDA I HUPSERA ALI SNEG SE IPAK DOBRO DRZI,CRNE STAZE DOSTA DOBRE,GVOZDAC MALO OSTECEN...
KAMIKAZA NA STAZAMA I DALJE IMA,VODITE RACUNA,JUCE NEKOLIKO INTERVENCIJA GSS-A
SVE U SVEMU VREME PRELEPO,UTISCI POZITIVNI,LJUDI IZ SKIJALISTA SRBIJE KOREKTNI...AKO SNEG POTRAJE VREDI OTICI JOS KOJI PUT :)))))))))))))

YIBLEX
06.03.2012, 19:18
Juce stigli, put odlican bez ikakve guzve. Snega i leda samood Brzeca do gore,ne mestima koja su ceo dan u hladu.

Sra reci za skijanje. Dva savrsena dana. Jako sunce, bez oblaka i vetra. Staze odlicne, dobro ispeglane. Cekanje samo na marinim vodama,par minuta. Danas jos manje ljudi.

Bela reka jako dobra osim levka u kome manjka snega pa se mora oprezno spustiti. Druge deo stazeje takodje odlican i ne manjka mu snega. Oko 10hsneg se nije topio. Da se ne ponavljam mnogo, sve zice rade, sve staze u odlicnom stanju.

Ko moze nek koristi ove dane bogom dane...

Za omiljeni portal, Ski tim Carnex, lokacija Rtanj(ima dusu)

macak011
08.03.2012, 15:40
"Kvar na žičari Krčmar

JP Skijališta Srbije obaveštava sve korisnike da zbog kvara žičara Krčmar neće raditi do kraja sezone.

Zahvaljujemo se svim skijašima na razumevanju."

- sajt SS

nescha
08.03.2012, 15:41
"Kvar na žičari Krčmar

JP Skijališta Srbije obaveštava sve korisnike da zbog kvara žičara Krčmar neće raditi do kraja sezone.

Zahvaljujemo se svim skijašima na razumevanju."

- sajt SS

RIP, and never come back :D

sasacg
08.03.2012, 19:12
Red je da se tamo konacno postavi bar neki normalam 4-guz

Max
08.03.2012, 19:56
Red je da se tamo konacno postavi bar neki normalam 4-guz
To se ipak nece desiti jer direktor SS-a kaze da Krcmar prolazi delom kroz nacionalni park prve kategorije gde je u potpunosti zabranjena izgradnja.

nescha
08.03.2012, 20:07
To se ipak nece desiti jer direktor SS-a kaze da Krcmar prolazi delom kroz nacionalni park prve kategorije gde je u potpunosti zabranjena izgradnja.

Pa ne mora da grade... Samo neka nakače na postojeće stubove :ski:

Max
08.03.2012, 20:12
Pa ne mora da grade... Samo neka nakače na postojeće stubove :ski:
Kako li se toga nisu setili? :ok:

jopopo
08.03.2012, 22:14
Kako li se toga nisu setili? :ok:
Ne može, stubovi su za tesne korpe, mora širi nosači, znači sledi seča.

Treba samo vučak (ili običan kanap) od Suvog Rudišta da puste prema Pančiću.

sasacg
09.03.2012, 00:07
Al' tu rastu cudesne ljubicice :sm022:

Max
09.03.2012, 01:13
Ne može, stubovi su za tesne korpe, mora širi nosači, znači sledi seča.
Mislio sam da je ironija bila ocigledna :sm011:

ftj
09.03.2012, 02:10
Kako to samo kod nas rastu cudesne ljubicice a u Austriji samo gloginje pa oni uspese da izgrade ona cudesa tamo?

Umesto sto osposobljavaju rcmar nek lepo naprave ski put od vrha duboke do staze i resen problem.

YIBLEX
09.03.2012, 09:49
Kako to samo kod nas rastu cudesne ljubicice a u Austriji samo gloginje pa oni uspese da izgrade ona cudesa tamo?

Umesto sto osposobljavaju rcmar nek lepo naprave ski put od vrha duboke do staze i resen problem.

Pa burazeru, niko nema sto mi imamo. Austrija nema dusu:)

Potpuno se slazem za taj putic, a i sada je dosta bolje dizati se dubokom i seci ka krcmaru. ne gubis mnogo od staze a usteda u vremenu je velika.

Mogu da kazem da je bilo pravo uzivanje voziti po pustoj a pritom sredjenoj stazi.

Vec sam ranije napisao da su pon. i uto. bili savrseni za skijanje. Nista se nije promenilio u sre. i cet.

U sredu je samo prepodne bilo malo oblacno i to je to.

Moram da napomenem da je atmosvera u Rtnju bila odlicna ovih dana. Zabava je trajala bukvalno od posle rucka do sabajle

U odzaklije je svako vece bila gitara. Od tamburice do roka, uz dobru ekipu, meze i 'pokoju' casicu..

u kamin sali i trpezariji su se smenjivali DJ i harmonika. Specijalna zahvalnost za harmonikasa iz NS koji je obogatio sadrzaj.

Pozdrav za drugare koji su ostali(bez kupatila) do Nedelje

Nikolino
09.03.2012, 10:26
Jes, da prokrce put, pa da izgazimo strumpfove. Taman posla.

cakiva
09.03.2012, 10:38
Zna li mozda neko da li saobraca neki bus od Brzeca do centra Kopaonika?

Dejano981
10.03.2012, 00:29
mislim da ima neki kombici ili mini busevi nisam siguran, mada ja se nadam da ce da rade bele reke pa da nece da treba bus

ski&sun
10.03.2012, 10:07
Evo i mene posle nedelju dana skijanja sa jednim kracim izvestajem.
Otisao na Kop u nedelju i poceo skijanje u ponedeljak, a zavrsio juce. Svaki dan sunce, perfektno vreme, temperatura ujutru oko -7 pa preko dana dodje do +2, mada je u utorak bilo malo oblacno i cini mi se da je minus drzao citavog dana, to je ujedno bio i najhladniji dan. Staze drze odlicno, naravno najpre popuste crna i crvena, potom Krcmar pa Gobelja, tako da je nama taktika bila da od 9 ujutru izvezemo 10-ak crnih i crvenih, pa na Krcmar 5-6 puta i popodne zavrsimo na Gobelji. Na putu do Gobelje se naravno izveze Gvozdac i Ledenica, takodje odlicno drzale svakog dana. Sto se Bele reke tice, brat je bio pre 10-ak dana i kaze da ima dosta kamenja i blata, bili smo na vrhu staze i ipak sam odlucio da ne idem, tako da se dobro informisite pre nego se odlucite da je vozite. Krcmar zicu su prekjuce zatvorili zbog kvara, nece ni raditi do kraja sezone, tako da jedino ta zica ne radi, ostale sve rade.
Ja, kao i uvek vikend skijanje izbegavam zbog guzve, tako da se u ponedeljak vracam skijanju na jos jednu nedelju.
Poz i uzivajte.
Evo nekoliko slika:
http://www.dodaj.rs/t/3M/13a/1w1GAxLZ/dsc0075.jpg (http://www.dodaj.rs/?3M/13a/1w1GAxLZ/dsc0075.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/j/Sk/4Gdjh39S/dsc0111.jpg (http://www.dodaj.rs/?j/Sk/4Gdjh39S/dsc0111.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/c/Ws/Asyvbwb/dsc0113.jpg (http://www.dodaj.rs/?c/Ws/Asyvbwb/dsc0113.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/34/2q/2FVhVBJ7/dsc1573.jpg (http://www.dodaj.rs/?34/2q/2FVhVBJ7/dsc1573.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/D/m7/1qnSTysW/dsc0065.jpg (http://www.dodaj.rs/?D/m7/1qnSTysW/dsc0065.jpg)

ski&sun
10.03.2012, 10:11
Evo jos nekoliko slika, sa vrha krcmara i ima jedna sa vrha bele reke.
Zanemarite zvuk na video klipovima, malo smo se ze.ali :yay:
http://www.dodaj.rs/t/8/xM/44u2sNq7/dsc0074.jpg (http://www.dodaj.rs/?8/xM/44u2sNq7/dsc0074.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/3K/8o/1fEArKCZ/dsc0089.jpg (http://www.dodaj.rs/?3K/8o/1fEArKCZ/dsc0089.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/2l/iL/EBzwMJ1/dsc0082.jpg (http://www.dodaj.rs/?2l/iL/EBzwMJ1/dsc0082.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/0/iG/13gdsQKb/dsc0086.jpg (http://www.dodaj.rs/?0/iG/13gdsQKb/dsc0086.jpg)

http://www.youtube.com/watch?v=cd1QT_58dyg&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=P3_vJCmdGWw&feature=channel

Dejano981
12.03.2012, 13:05
trenutno je magla i duva vetar, ali može da se skija, gvozdac i ledenica ne rade pa smo iz brzeća preko bele reke morali na kneževe bare

sunCica
12.03.2012, 13:12
Krcmar zicu su prekjuce zatvorili zbog kvara, nece ni raditi do kraja sezone, tako da jedino ta zica ne radi, ostale sve rade.


Bila sam i mislim da krčmar nikad nije bio u boljem stanju.

ski&sun
12.03.2012, 14:26
Bila sam i mislim da krčmar nikad nije bio u boljem stanju.
Slazem se. Staza je perfektna i dugo drzi jer retko ko ide tamo onom stranom preko Pancica :-)
Ja sam u mom postu rekao da zica ne radi, mada tog dana kada su zatvorili zicu, Krcmar uvece nisu ni tabali, ali sada ga tabaju :dziveli:
Od sutra u nove avanture :-)

Pozzz.

-Miki-
12.03.2012, 15:49
Blago tebi, sudeci po fotkama i snimku stvarno je uzivanjac gore :sm004:.

ski&sun
12.03.2012, 15:52
Blago tebi, sudeci po fotkama i snimku stvarno je uzivanjac gore :sm004:.
Slike i klipovi su od ponedeljka do petka (05 - 09 mart). Ja nisam skijao subotu, nedelju i danas, od sutra startujem opet :dziveli:

IvanQ
12.03.2012, 15:54
Nego, kakvo vam je iskustvo za ovaj period kad pass drasticno pojeftini (od petka). Da li ce i tada pustati da sve radi posto vec ima snega vise nego dovoljno ili ce na kvarno da iskljuce pola zicara?

ski&sun
12.03.2012, 16:16
@IvanQ:
A ne brini se za to, stedece oni koliko god mogu. Ja sam pretprosle godine skijao 09. aprila, znam da je bilo 2-3 dana pre zatvaranja sezone i koliko se secam, samo je radio Pancic, Duboke i Karaman! A imalo je snega, vestak je bio, ali ga je imalo. Evo slika sa skijanja iz aprila 2010. Mozete po tragovima skija da vidite da je bilo bljuzgavo, skije su kocile itd, a po zici mozete da vidite da je bilo malo skijasa, a snega je na Dubokoj bilo vise od pola metra na stazi. Cvece je na delu izmedju Duboke 1 i 2 :

http://www.dodaj.rs/t/2F/iS/1nSenpBv/1/dscf2038.jpg (http://www.dodaj.rs/?2F/iS/1nSenpBv/1/dscf2038.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/3n/be/Lunb1Ma/1/dscf2043.jpg (http://www.dodaj.rs/?3n/be/Lunb1Ma/1/dscf2043.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/1D/Nt/2uKoOZ4i/dscf2062.jpg (http://www.dodaj.rs/?1D/Nt/2uKoOZ4i/dscf2062.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/N/sU/4H4i4PmI/dscf2070.jpg (http://www.dodaj.rs/?N/sU/4H4i4PmI/dscf2070.jpg)

peras
12.03.2012, 17:20
I ja mislim da polovina zica nece raditi, ali da ih ne "pljujem" unapred. Od kad skijam na Kopu, ovo je bilo prvi put da su svih sedam dana sve zice radile i sve staze bile odlicno sredjene svakog jutra, pa...mozda se nesto menja. Ljudi koji rade gore kazu da nisu imali ovako dobru sezonu (sto se posla tice), pa mozda odluce da se "otvore"

donthinktwice
12.03.2012, 17:40
Prognoza od srede ne obecava...

plecko
12.03.2012, 18:09
"ski&sun" koja je staza na prvom video zapisu ?

jopopo
12.03.2012, 19:20
Ja bih rekao Gobelja

Bratko
12.03.2012, 19:33
Petak je bio nezaboravan. Zaboravih naocare za sunce u sobi :sm022:. Gobelja nas je izula :ski:.
Subota sa mestimičnom maglom, ali opet su noge bolele po povratku sa žice ;).
Nedelja počela sa slabim snegom, pa se kasnije razvedrilo. Opet Gobelja uzela danak pa su noge nastradale :ski:.
Svaka čast za sredjivanje staza...nisam bio par godina gore...kapa dole za tabače!
Ako ne ojuži, gore može da bude skijanja i za Vaskrs.

ski&sun
12.03.2012, 20:51
"ski&sun" koja je staza na prvom video zapisu ?
Oba videa su sa Gobelje :ski:

Nikolino
12.03.2012, 22:54
Na sajtu SS su optimisticni sa prognozom od petka, do 7 stepeni, ali sam na nekim sajtovima vidjao prognoze i do 14, sto znaci da od mog skijanja nece biti nista, bracu ljubicice. Ljudi ohrabrite me malo, recite mi da nece biti vruce :sm012: slazite me! Ja sam samo jedan mali decak, koji voli skijanje:ski:

Grimani
13.03.2012, 09:36
Ohrabrenje, bracemo ljubichice zajedno :/

IvanQ
13.03.2012, 09:37
Meh, skijacemo, ali po mekanom snegu. Za dva dana ne moze da ga otopi, valjda.

Nikolino
13.03.2012, 15:45
E bas ste me ohrabrili. :)

SnowBeliever
13.03.2012, 16:29
Evo i ja da se prikljucim diskusiji.. nas 9 stize sad u nedelju 18og, jel se zna malo neka duza prognoza...uopste kakvo je stanje zadnjih par dana... Danas citam u blicu kopaonik, najhladniji sa -8

shoo_
13.03.2012, 17:46
Daj sta vam je, pa ne moze toliko da se otopi sneg za dva dana :)

Snowman
14.03.2012, 11:01
I ja stizem sa porodicom 17/03 na nedelju dana. Ako dune jugovina taz sneg moze i za noc da se otopi, ali kontam da su sada gore tvrdi, sabijeni sedimenti od cele sezone koji se jako tesko tope. Verujem da nece biti nekog epskog skijanja, ali ce nakakvog definitivno biti. U svakom slucaju nam preostaje cooliranje na suncu uz pivce:dziveli: i najjaci SP faktor :smoke:.

Nikolino
14.03.2012, 11:48
Ma, skijanja ce sigurno biti, samo je pitanje kakvog. Znate i sami kako je kad je vodeno i tesko i kad se izrovi staza, tad se lako povredi, ali da ne baksuziram.

Grimani
14.03.2012, 13:03
ja obozavam izrovarenu stazu. Obicno kad dodjem na stazu rano, pichim uz ivicu staze i kako staza dobija taj nazovimo odvratni obli8k polako se premestam na istu :D
Slazem se za ledene sedimente jer realno koliko sam procitao na ovom topiku sredjivali su OK staze ove godine i tesko da to moze da se otopi za par dana. vreovatno ce biti kriticno izmedju12-14h ali sta je tu je. Vidimo se gore od neeeeedelje :D

gevara
14.03.2012, 13:14
http://www.skijanje.rs/vesti/kopaonik-test-elan-volkl-i-artec-ski-i-snowboard-oprme/ (http://www.skijanje.rs/vesti/kopaonik-test-elan-volkl-i-artec-ski-i-snowboard-oprme/)

Flekson ima riječ.

peras
14.03.2012, 13:26
Bio sam na Kopu od 2. do 9.3. i u tih 7 dana je bilo jako toplo, pa staze preko dana popuste, a onda u toku noci zalede, tako da su rano ujutru bile tvrde, neke skroz ledene. Kako dan odmice postaju meke i razrovane, a to je nerocito izrazeno na onima gde je najveca guzva. Tacno je to za sneg koji se slegao cele zime i svakodnevno je taban, pa ga ni jugovina nece lako otopiti, ali ako padne kisa... Necu da baksuziram i ja se nadam bar jos jednom vikendu

Dejano981
14.03.2012, 14:08
danas rade sve staze lepo su sredjene ali je neverovatno gusta magla po celom kopu

ski&sun
14.03.2012, 14:35
Juce bio suncan i prelep dan, ali staze uzasno meke, jer je tokom noci pao sneg, nisu stigli da utabaju kako treba. Danas staze utabane fenomenalno, ali magla nevidjena.....

http://www.naslovi.net/vremenska-prognoza/kopaonik

Od subote +8, ali bice lepog skijanja ujutru, ne moze sneg brzo da se otopi, ali ako ga ojuzi, bice jako lose..... Videcemo kako ce sutra biti vreme :ski:

shoo_
14.03.2012, 17:01
Ja ocekujem da ce u subotu i nedelju biti odlicno skijanje...mozda ce malo popustiti posle 12h, 13h, ali ne bi trebalo da bude toliko strasno. :)

Flexon
14.03.2012, 19:02
nadam se da ce elan donijeti i neke skije a ne samo ove modele sto je vec svako oprobao takozvane allmountan pa da neko baci kakvu recenziju
vec nekoliko dana se pitam dali turbo folkeri iskljucivo skijaju volkl

gevara
14.03.2012, 19:43
Vrlo vjerovatno nešto što "masa" voli i "sluša" :)...
Ovo drugo je prilično zanimljivo, možda nešto bude u/na namjenskim štampanim i elektronskim medijima ( moja tastatura odbija da kucam njihove nazive :) ).

dejan
14.03.2012, 23:54
Izgleda da je tako folkeri skijaju Volkl, a ovi drugi sa Elanom smekerski svakodnevno provode vreme ispred ski servisa.

Flexon
15.03.2012, 02:50
izgleda da je doslo do identifikacije:sm011:;)

macak011
15.03.2012, 07:25
izgleda da je doslo do identifikacije:sm011:;)

Crvena su dugmad pritisnuta..a opet, volkl je daska "uvek spremna za izazove", kako Kiki kaze.. :D

IvanQ
15.03.2012, 08:25
Mojne mene u folkere da mecete! :P

macak011
15.03.2012, 09:34
ja obozavam izrovarenu stazu. Obicno kad dodjem na stazu rano, pichim uz ivicu staze i kako staza dobija taj nazovimo odvratni obli8k polako se premestam na istu :D
Slazem se za ledene sedimente jer realno koliko sam procitao na ovom topiku sredjivali su OK staze ove godine i tesko da to moze da se otopi za par dana. vreovatno ce biti kriticno izmedju12-14h ali sta je tu je. Vidimo se gore od neeeeedelje :D

E htedoh da te pitam za ovu situaciju, koje skije vozis kad ti odgovara da staza bude "izrovana", odnosno kad "pukne"? Jel tacno da ako vozis malo deblje daske da je onda lakse po takvoj stazi nego po pisti? Zivo me zanima jer sam ove godine nekoliko puta doziveo da posle pola 10, 10h vozim takvu stazu i realno se smarao zbog gomile sneznih mekanih gomilica od smese vestaka i prirodnog snega krupnije zrnaste strukture koja je smrt za uzivanje na skijama...

Grimani
15.03.2012, 09:54
E htedoh da te pitam za ovu situaciju, koje skije vozis kad ti odgovara da staza bude "izrovana", odnosno kad "pukne"? Jel tacno da ako vozis malo deblje daske da je onda lakse po takvoj stazi nego po pisti? Zivo me zanima jer sam ove godine nekoliko puta doziveo da posle pola 10, 10h vozim takvu stazu i realno se smarao zbog gomile sneznih mekanih gomilica od smese vestaka i prirodnog snega krupnije zrnaste strukture koja je smrt za uzivanje na skijama...
vozim ove shire skije svuda 106mm. nesto sam kao nosio dva para i zadovoljavao se sa 80 u struku i one su bile ok za razrovareno ali ako mi verujesh mnogo su se gore ponashale na uredjenoj tvrdjoj stazi. verovatno sam i zato bezao sa staze pa eto preslo mi u naviku.

jopopo
15.03.2012, 09:55
E htedoh da te pitam za ovu situaciju, koje skije vozis kad ti odgovara da staza bude "izrovana", odnosno kad "pukne"? Jel tacno da ako vozis malo deblje daske da je onda lakse po takvoj stazi nego po pisti? Zivo me zanima jer sam ove godine nekoliko puta doziveo da posle pola 10, 10h vozim takvu stazu i realno se smarao zbog gomile sneznih mekanih gomilica od smese vestaka i prirodnog snega krupnije zrnaste strukture koja je smrt za uzivanje na skijama...
Macak, znaš kakve daske ja vozim, i ja ne bežim od izrovane staze :)

macak011
15.03.2012, 09:57
Ma polako me 'vata da probam bucke, posebno sto na skijanje vise volim da idem u martu kad je vec osetno toplije, pa staze puknu pre...


Macak, znaš kakve daske ja vozim, i ja ne bežim od izrovane staze :)

Ma ne bezim ni ja, al' bi da probam ova cuda.... :sm022:

IvanQ
15.03.2012, 21:17
Ljudi, kakvo je stanje za skijanje van staza sada? Je l' zaledilo mnogo po povrsini? Gde je najbolje da se vozi?

ftj
16.03.2012, 02:03
Mislim da je to to sto se tice kvalitetnog skijanja na kopu za ovu sezonu iako ce snega sigurno biti sledecih 10 dana to ce biti skijanje po barama.

iki_xx
16.03.2012, 10:57
ima li nekoga na planini da nam da informacije iz prve ruke?
vidim da je mali karaman zatvoren...

Snowman
16.03.2012, 11:00
Mislim da je to to sto se tice kvalitetnog skijanja na kopu za ovu sezonu iako ce snega sigurno biti sledecih 10 dana to ce biti skijanje po barama.

Tzv. amfibijsko skijanje. Ja sutra stižem gore, pa će biti report...

IvanQ
16.03.2012, 11:01
Ja sam za vikend gore pa javlja.

Tadija_91
16.03.2012, 12:15
I ja sе suncam gore za vikend :)

Dejano981
16.03.2012, 14:35
stanje je odlično i na stazi i van staze može i u majici da se skija. Staze popuštaju samo pri dnu ostalo je super

Cobra
16.03.2012, 18:18
Danas je skijanje bilo dobro. Kriticno je bilo izmedju 12 i 2 a ostalo bas dobro. Radile su sve staze, maksimalna temperatura plus pet, jutarnja minimalna minus 4, bez vetra i vidljivost preko sto kilometara. Danas je mnogo ljudi skijalo ali nije bilo prevelike guzve na zicama i stazama. Red za skipas je jutro bio ogroman. Sutra ce verovatno biti jos veca guzva pa poranite ko dolazi. Mislim da od sutra pa do srede ce skijanje biti dobro od devet do jedanaest i od pola tri do pola pet

ski&sun
16.03.2012, 20:27
Ja ne bih nikoga da obeshrabrim, ali meni je danas za skijanje bilo ocajno. Crna je u 9.45 bila puna hupsera, raskopana, staze meke. Za vikend ce biti jos gore jer najavljuju plus. Ja sam danas skijao od 9 do 11 i batalio. Mozda zato sto sam prethodnih dana navikao na tvrde staze i bez imalo guzve. Mali karaman radi, tj ne radi tanjir, ali cetvorosed radi.
Ugodan vikend svima, ja cu ga provesti na suncanju :-)
Poz

Dejano981
17.03.2012, 13:03
ukratko: vreme je ekstra staze su sranje :)

ski&sun
17.03.2012, 19:59
@ Dejano981: kratko i jasno!
Ja sam otisao na Kop u utorak ujutru umesto u ponedeljak jer je u ponedeljak bilo jako lose vreme. Utorak je bio suncan, prelepo vreme, ali temp iznad 0 i staze mekane, skije cak kocile na nekim delovima:
http://www.dodaj.rs/t/3r/dJ/35gLG0pT/dsc0022.jpg (http://www.dodaj.rs/?3r/dJ/35gLG0pT/dsc0022.jpg)
Krcmar kao i uvek najbolji, mada je i Gobelja bila super.
http://www.dodaj.rs/t/2G/Sk/37BHlKkU/dsc0026.jpg (http://www.dodaj.rs/?2G/Sk/37BHlKkU/dsc0026.jpg)
Na istoj se razvalismo od off piste voznji.....

Sreda i cetvrtak: gusta magla, tj niska oblacnost i smanjena vidljivost, ali temp u minusu i staze perfekt.... Kad se spusti do pola crne ili crvene vidljivost se povecava...
http://www.dodaj.rs/t/3K/BC/4qaqOCzG/dsc0036.jpg (http://www.dodaj.rs/?3K/BC/4qaqOCzG/dsc0036.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/O/8O/4r7t604h/dsc0040.jpg (http://www.dodaj.rs/?O/8O/4r7t604h/dsc0040.jpg)
Naravno, Krcmar i dalje u srcu, tako da nas ni ovo ludo vreme nije sprecilo da idemo tamo... Mislim da smo brat i ja jedini bili koji su tog dana isli tamo, ako nista drugo sudeci po tragovima na stazi...
http://www.dodaj.rs/t/40/ZX/4tFkvU1s/dsc0037.jpg (http://www.dodaj.rs/?40/ZX/4tFkvU1s/dsc0037.jpg)
Sto se mene tice, mnogo vise volim maglu i tvrdu stazu, nego sunce i pavlaku......

Flexon
17.03.2012, 20:08
kad vidim ove slike i ovoliki snijeg i jos na to neko kaze da je lose ne mogu da vjerujem tu ima snijega da se covjek usere od skijanja vise puta:sm022::sm022::sm022:
samo treba da poneses alat

ski&sun
17.03.2012, 20:15
Petak: skijao od 9-11, znaci uzas blagi. Temperatura na suncu i preko 10 stepeni, crna duboka raskopana u 9:45. Na slici to mozda ne moze da se docara, ali sve led na kom se proklizava, ili hupseri....
http://www.dodaj.rs/t/1T/Vz/3YJvGV99/dsc0049.jpg (http://www.dodaj.rs/?1T/Vz/3YJvGV99/dsc0049.jpg)
Spustili se 2 puta na crnu, 2 puta na crvenu i otisli na Krcmar
http://www.dodaj.rs/t/E/HV/1LWp3iiU/dsc0050.jpg (http://www.dodaj.rs/?E/HV/1LWp3iiU/dsc0050.jpg)
Krcmar bio najbolji, ali oko 11 i on otisao.....
Ispod Granda, tj pored kafea Ski Avenija, ako poranite mozete da uzmete nove modele Elana i Volkla na test voznju, ima stvarno mocnih modela
http://www.dodaj.rs/t/1h/wZ/2OcWaXXP/dsc0063.jpg (http://www.dodaj.rs/?1h/wZ/2OcWaXXP/dsc0063.jpg)
Danas je guzva bila, ocekivano, jos veca. Redovi su stvarno bili ogromni
http://www.dodaj.rs/t/1N/CT/rv9fyQk/dsc0064.jpg (http://www.dodaj.rs/?1N/CT/rv9fyQk/dsc0064.jpg)

Ja sam subotu proveo ovako i okacio skije o klin do sledece sezone....
Za Big snow cu provesti par dana, ali iskljucivo party-janje, jer ce staze sigurno biti ocajne, obzirom na vremensku prognozu.
http://www.dodaj.rs/t/2G/Fa/nBjawv8/dsc0062.jpg (http://www.dodaj.rs/?2G/Fa/nBjawv8/dsc0062.jpg)

A da, i jedan zanimljiv klip, ovaj gost nas je zasmejavao svakog jutra i to tacno oko 8:30...

http://www.youtube.com/watch?v=HAtXGducgoM&feature=youtu.be

ski&sun
17.03.2012, 20:16
kad vidim ove slike i ovoliki snijeg i jos na to neko kaze da je lose ne mogu da vjerujem tu ima snijega da se covjek usere od skijanja vise puta:sm022::sm022::sm022:
samo treba da poneses alat
Prijatelju, ima nas razlicitih: znaci petak i subota su bili ocaj, ali znaci ocaj za skijanje, tebi bi mozda bilo super, ali meni nije nikako!!!! A sto se alata tice, taman bi mi dobro dosla jedna guma od bagera i da se sa njom spustam niz crnu i crvenu :sm022:
Ja licno ne volim meke i bljuzgave staze, niti voznju po hupserima, taman imalo 2 metra snega :-)

-Miki-
17.03.2012, 22:39
Ja licno ne volim meke i bljuzgave staze, niti voznju po hupserima, taman imalo 2 metra snega :-)

+1

Klip sa vevericom je genijalan :yay:

:dziveli:

Flexon
17.03.2012, 22:50
mi se ovdje sa vjevricama gledamo samo preko nisana to je dezurna stetocina ovdje gdje god maknes vidis ih 10
ali imam par zanimljivih horor slika sa vjevericom moracu jednom okacit

Cobra
18.03.2012, 08:19
Skijao sampetak i subotu i sve u svemu sam zadovoljan. Juce je od 12 do 2 bilo plus osam stepeni ali je moglo da se skija. Skijali smo od devet do dva bez pauze pa vi sami prosudite da li je to moguce po kacamaku. Svakako dda su uslovi bili daleko od idealnih ali za ove vremenske uslove, guzvu i polovinu marta sasvim solidno. Ko voli piste za njega je bilo lose. Danas po nadalje ce biti losije jer nema jutarnjih minusa ali daleko je ovo od kraja sezone na kopu, bice jos zahladenja. Snega ima jos uvek na pretek.

Flexon
19.03.2012, 14:24
dali je iko ista oprobao na testu:confused:

IvanQ
19.03.2012, 14:34
Probao ja, Volkl VWerks RTM
http://youtu.be/TiDS6IOxz-8

Odlicna skija, zaista. Ja imam ovogodisnji RTM 77 i ova je mnogo bolja, tvrdja dosta, drzi nevidjeno dobro i kontrolise se odlicno. Mada, ja nisam nesto preterano relevantan jer nisam mnogo skija vozio do sada i ovaj VWerks je najbolje nesto na sta sam stao (a pre toga moj RTM 77).

macak011
19.03.2012, 14:47
mi se ovdje sa vjevricama gledamo samo preko nisana to je dezurna stetocina ovdje gdje god maknes vidis ih 10
ali imam par zanimljivih horor slika sa vjevericom moracu jednom okacit

:sm023: Kad smo vec kod iskustava sa one i ove strane bare - bili mi na faxu, neka '98 god recimo. Moji drugari bili u US&A preko leta i tamo upoznali drugara, pa ga sledece leto doveli u BGD, a odatle otisli na vikend na Kop. Leto, sede u hotelu, piju jutarnju kafu, kad izlete Erik (momak iz Ju Es of Ej) i pobeze napolje! Oni za njim, a on stao pored krave i bleji u nju! Pitaju ga sta ti je - kaze "ja nikad nisam video kravu uzivo!". I ne samo to, leti obad, a pita Erik: "is it bee?!?" Dobio je odgovor: "No, its fukin OOOO-BAD!" :D

E, klip sa vevericom je stvarno hit! Svaka cast! Fantasticno! Ne bi mogo da je pogledam preko nisana pa taman da mi izjede celu bastu i obrsti frizider... :sm017:

Tadija_91
19.03.2012, 15:07
Probao ja odsta stvari, ali na žalost nije bilo "debeljuca", od TT sam probao jedino volkl bridge i elan puzzle(bridge mi se bas svideo), a pobednik testa u ovim uslovima je sigurno elan amphibio 88 xti, odlicna skija, ali vise o svim modelima koje sam probao kad se nakanim da napisem :)

gio
19.03.2012, 15:23
Probao ja nekoliko modela Elana.
Prvo da kažem, pošto je ovo moj prvi post, da ja nisam neki napredan skijaš već običan rekreativac. Na nivou sam da su mi plave staze Kopa dosadne a crvene taman za moju kondiciju i znanje. I ne volim kad staza postane sva u hupserima, to mi umanjuje zadovoljstvo. Takođe nisam od onih koji će po dubokoj da pluže do dole samo da bi rekli da su se spustili dubokom. Kad to vidim na stazi pripadne mi muka (a juče je crvena duboka bila prepuna početnika i onih koji misle da to više nisu, a ni peške niz stepenice ih ne bi pustio).

Pardon na digresiji.
LM, probao sam Elanove amphibio varijante i to waveflex12, 78Ti (ovo je valjda model za sezonu 12/13), 78 bezTi kao i običnu waveflex8. Trenutno nemam svoje skije pa sam baš zato hteo da vidim šta bi mogao da kupim.

Na mene je najbolji utisak ostavio amphibio waveflex12 a najbolje sam se osećao na 78Ti. Probao sam samo varijante 168cm (moja visina 183cm sa 93kg - kad sam naleteo nije bilo drugih - želeo sam da probam i kraće i duže ali ništa od toga).
Ona prva skija je očigledno dobra ali traži i malo naprednijeg skijaša od mene. Dosadnjikava je u sporim zavojima ali kad se potera u malo oštriju vožnju upravlja se izuzetno dobro. Imao sam bez prestanka osećaj kontrole. Ali treba malo bolja kondicija za celodnevno skijanje (ja se ne skidam sa skija od 9-16.30) u tom ritmu.

78Ti je nešto mekša skija i blaža (hm, recimo da bih taj izraz upotrebio). Taman da mogu da se više opustim a da opet može i da se zabavno vozi.
78 bez Ti mi je bila dosta drugačija i pored toga što sam mislio da neće biti velike razlike. Kao da sam stao na tarabu posle Ti varijane. Da ne grešim dušu, kako je dan odmicao staze su sve lošije bile a delovi gde te sneg koči sve gori pa je možda i to uticalo na loš utisak. Posle sam uzeo wf8, čisto da vidim na šta liči ta "niža" klasa i shvatio sam da sam to prerastao. OK skija za početnika i nekog ko bi da uvežbava tehniku na plavim stazama ali ništa specijalno.

Flexon
19.03.2012, 15:40
:sm023: Kad smo vec kod iskustava sa one i ove strane bare - bili mi na faxu, neka '98 god recimo. Moji drugari bili u US&A preko leta i tamo upoznali drugara, pa ga sledece leto doveli u BGD, a odatle otisli na vikend na Kop. Leto, sede u hotelu, piju jutarnju kafu, kad izlete Erik (momak iz Ju Es of Ej) i pobeze napolje! Oni za njim, a on stao pored krave i bleji u nju! Pitaju ga sta ti je - kaze "ja nikad nisam video kravu uzivo!". I ne samo to, leti obad, a pita Erik: "is it bee?!?" Dobio je odgovor: "No, its fukin OOOO-BAD!" :D

E, klip sa vevericom je stvarno hit! Svaka cast! Fantasticno! Ne bi mogo da je pogledam preko nisana pa taman da mi izjede celu bastu i obrsti frizider... :sm017::sm023:
sada vec davne mislim 2000 godine sam posjedovao kozni mantil (koza nije bila od vjeverice) sto sam imao kozni mantil danas to danas sebi ne mogu racionalno da objasnim ali sam imao...
i jedan dan sam otvorio prozor da se soba prozraci iako ovdje svaki prozor ima mrezu protiv komaraca ja sam se potrudio i nju da skinem .....da malo skratim
uglavnom par sati kasnije sam otisao da zatvorim prozor i imao sam sta da vidim :hair:zatekao sam vjevericu na djelu kako mi grize mantil unakazila ga je tako da sebi nisam mogao da dodjem....

SnowBeliever
19.03.2012, 15:42
Evo pisem raport direktno iz vucije staze...pasulj i kupus su odlicni..salim se...stanje danas ocekivano mozda cak i malo bolje od ocekivanog...duboka drzi ok, centar isto jako dobro drzi...sve u svemu ja sam za ove femperature jako zadovoljan skijanjem...naravno da to moze bolje ali i ovo je xtra... Posao sam sa 2 para skija mojim progressor 9+ i uzeo sam od caleta da probam npve Blizzard g power 7.2 suspension...i mogu da kazem da sam prosto odusevljen kako lesi skija, puna kontrola i na ovom lekpm i vlaznom snegu mogu misliti kako divlja na tvrdjem snegu

macak011
19.03.2012, 15:46
haha kad si ga ostavio na izvolte.. da si je ufatio na nisan opet dzaba, strada i ona i mantil, opet... :D

Flexon
19.03.2012, 16:05
OFF TOPIC koliko moze biti OFF TOPIC
uglavnom pod uslovom da uspijem okaciti ove slike djeca ne smiju da gledaju

puno godina pslije pomenutog dogadjaja sa mantilom
sve je vec bilo zaboravljeno i oprosteno.....
vozim se ja jedan dan kad na jednom drvetu imam sta da vidim horor

http://i726.photobucket.com/albums/ww264/flexon111/IMAG0005.jpghttp://i726.photobucket.com/albums/ww264/flexon111/IMAG0004.jpghttp://i726.photobucket.com/albums/ww264/flexon111/IMAG0003.jpghttp://i726.photobucket.com/albums/ww264/flexon111/IMAG0006.jpghttp://i726.photobucket.com/albums/ww264/flexon111/IMAG0006.jpg

!!!!!ako moderatori misle da je post odvratan neka ga uklone ja se ne ljutim!!!!

plecko
19.03.2012, 21:16
jel ovo ubistvo ili samoubistvo ?

Tadija_91
19.03.2012, 22:07
Ajmo back on piste
Na kopu odlican vikend, ko nije bio(a takvih je malo), zeznuo se. Jeste da su staze popustale i u subotu i u nedelju vec oko 11 ali sa sirim skijama samo zamislite da je staza uredjena i ona to postaje . Na ski testu je bilo guzve, ali ja sam uspeo da probam cak 8 modela za 2 dana(al mog Guna ne bih menjao ni za sta). Uslovi nisu bili bas zahvalni za "cackalice" , ali su svoj maksimum dale allmountain skije. Moglo je da se vozi i van staza, ja sam se par puta spustio niz lavinu, lepo je, ali je sneg bas tezak pa umor brzo stize, posebno posle kombinacije sidro/tanjir. Sve u svemu pun pogodak i odlicno iskoriscen vikend, a organizacija skibusa dobra kao i uvek:ok:.
Evo dve slike sa staze i dve skije sa testa koje su mi najvise prijale

Sale
20.03.2012, 14:58
Nađoh se i ja na Kopaoniku ovog vikenda, najviše zbog testiranja novih Elanovih i Volkl skija. Već duže vreme pratim postove o skijama debljim u struku, pa obzirom na najave modela raspoloživih za testiranje, rešio sam da se i sam uverim o čemu se tu radi.
Vozio sam Elan Amphibio 82 176cm, 88 Rocker Camber 170cm i Volkl RTM 84 176cm. Kada sam dolazio do štanda nije bilo drugih dužina pa sam uzimao ono što je bilo na raspolaganju.

Prva skija, Amphibio 82 učinila mi se veoma teška i možda zbog tog prvog utiska, ali nije mi se svidela. Ali posle Atomic metron 9, koje ja vozim, ova skija mi je došla kao pojam stabilnosti. Malo mi je predstavljao problem spoljni rub tj unutrašnja skija u zavoju koja te bukvalno baci na rub i osetiš opasnost da padneš u tu stranu, ali ne padaš jer spoljašnja skija kompenzuje centripetalnu silu. Međutim brzo sam se navikao na to. Uvođenje leve i desne skije može da se pokaže kao dobra ideja. Kačamak, hupsere dobro seče, što zbog težine, što zbog širine.

Druga skija Amphibio 88 Rocker Camber me je oduševila. Takvu stabilnost nisam do sada mogao ni da zamislim. Jednostavno nisam mogao da padnem i da sam hteo! Već sam se navikao na blago bacanje u stranu u koju skrećem. Naginjanje nazad i napred ne proizvodi ni približno takav efekat ubrzavanja i usporavanja kao na mom metronu. Skija te tera da ravnomerno opteretiš i repove i vrhove skija. Posle mi je sinulo u čemu je vic. Kada sam vratio skije uporedio sam ih sa mojim i video da je vez pomeren dobrih 3-4cm otprilike u napred.

Treća skija RTM84 je brza kao munja, ali je i izuzetno upravljiva. Ide kao po šinama! Malo je neobično što vrh vibrira, ali je to verovatno zbog malo jačeg rocker-a pri vrhu. Takođe seče kačamak i hupsere kao da ne postoje.

Slažem se sa Tadijom da je Amphibio 88 možda najbolja skija na testu.

macak011
20.03.2012, 15:08
Ljudi, ja polako pocinjem da vam "verujem" - definitivno cu da probam bucke i da odlucim da li napustam rejs modele jednom za uvek - posebno za kacamak i hupsere, odnosno uslove koji su vladali za vikend, rejserke su uzas, bar meni..

@Sale koliko vidim, tebi je najvise odgovarala najdeblja skija, jel tako? Moracu ja to da probam sledece sezone.. :D

IvanQ
20.03.2012, 15:26
Meni je bas krivo sto nisam probao tog Elana. Ali kad sam retard pa me mrzelo i dosao sam pred sam kraj pa dograbih ovaj VWerks da uporedim sa mojom skijom...

Flexon
20.03.2012, 15:37
jos da su donijeli apex ili spire pa da vidite sta je pravo oruzije za sve uslove

macak011
20.03.2012, 15:54
Uuu bas sad citam za APEX na njihovom sajtu..! :D

jopopo
20.03.2012, 16:53
Ljudi, ja polako pocinjem da vam "verujem" - definitivno cu da probam bucke i da odlucim da li napustam rejs modele jednom za uvek - posebno za kacamak i hupsere, odnosno uslove koji su vladali za vikend, rejserke su uzas, bar meni..

@Sale koliko vidim, tebi je najvise odgovarala najdeblja skija, jel tako? Moracu ja to da probam sledece sezone.. :D
Ako neće breg Muhamedu... Spusti se na 90kg pa ćeš videti razliku u vožnji rejs skija :)
Mlad si za penziju!

macak011
20.03.2012, 17:00
ja na 90kg mogu samo amputacijom, il' da se merim u liftu! :D

Flexon
20.03.2012, 17:08
apex ili spire kakav crni race ove jedu race skije za dorucak
za rucak dva para
a imaju vise pleha od golfa trojke:dziveli:

macak011
20.03.2012, 17:14
i ja imam vise kila od golfa trojke! :D

sasacg
20.03.2012, 18:17
Ja ne mogu da pronadjem taj amphibio 88 na netu...

macak011
20.03.2012, 21:58
Taj 88 amphibio samo na stranim ski forumima ili jutjub

ski&sun
20.03.2012, 22:20
Ne mogu da verujem da prodje cela zima, a da na forumu nismo organizovali neko zajednicko skijanje za clanove na Kopu, barem 1 dan......

macak011
20.03.2012, 22:27
elan amphibio waveflex 88 xti:
http://www.skiforum.it/forum/recensioni-modelli/59774-elan-amphibio-waveflex-xti-88-allmountain-universale-che-va-benone-anche-pista.html

sasacg
20.03.2012, 23:08
'fala macak :ok:

Zanimljiva skijica,ali jos nisam siguran u taj rocker fazon...Jedino da iznajmim pa iz prve ruke vidim kako mi lezi

Tadija_91
20.03.2012, 23:19
ma da ne znas da ima(ako ga ima) rockera ne bi ga ni primetio ;)
kad se prislone skije jedna na drugu meni izgledaju kao da su "obicne". Ko je nekad imao u ruci skije sa pravim rockerom i amphibio znace o cemu pricam ;)
Na testu je npr volkl brudge imao full rocker, i kad se prislone skije jedna na drugu tacno se vidi da se vrhovi i krajevi(pocevsi od vezova) izdizu, ali to ne pogorsava karakteristike na stazi, cak sta vise, skija se odlicno ponasa u svim uslovima.

Sale
21.03.2012, 00:51
Ljudi, ja polako pocinjem da vam "verujem" - definitivno cu da probam bucke i da odlucim da li napustam rejs modele jednom za uvek - posebno za kacamak i hupsere, odnosno uslove koji su vladali za vikend, rejserke su uzas, bar meni..

@Sale koliko vidim, tebi je najvise odgovarala najdeblja skija, jel tako? Moracu ja to da probam sledece sezone.. :D


Macak, kada budem kupovao sledeće skije, obavezno uzimam 88 u struku. Metron me dobro služi već 5 godina, ali sada sam video da postoji nešto što je dosta bolje. Čak bih mogao da kažem da mi razlika između starog Elana Omni i Metrona 9, koja mi je izgledala ogromna kada sam prelazio na karving skije, deluje kao mala u odnosu na razliku koju sam osetio između Amphibio 88 i Metrona.