PDA

Pogledati punu verziju : Speedwave



DRAGON
18.05.2006, 12:57
Da li je neko, bilo kad, bilo gde, osim Ai Ski, koji ih je bas nahvalio, imao priliku da isproba Speedwave? Hteo bih nesto da cujem iz prve ruke, a od nekih recenzija i iskustava, nasao sam samo tekst na skijanje.hr.
Ako je neko pronasao jos neki tekst na netu, neka postavi link.

stekan
18.05.2006, 13:33
Na sajtu www.realskiers.com (u members dijelu koji se plaća) se nalazi komentar o inicijalnim rezultatima testiranja Speedwave 14. Kažu da se skija ponaša onako kako je i obećano. Posebno su bili impresionirani kad su se pri velikoj brzini sjurili niz strminu sa osrednjim grbama, jer ni u jednom momentu nisu izgubili ni djelić kontrole nad skijama. Jedina primjedba je bila na nedostatak "živahnosti" (the ski seemed to lack energetic pop and rebound), sa zaključkom da će za većinu skijaša Speedwave biti kao čarobni tepih (for many skiers, the Speedwave will be like a magic carpet, smoothing everything in its path).

Aca76
18.05.2006, 13:55
Da li je neko, bilo kad, bilo gde, osim Ai Ski, koji ih je bas nahvalio, imao priliku da isproba Speedwave? Hteo bih nesto da cujem iz prve ruke, a od nekih recenzija i iskustava, nasao sam samo tekst na skijanje.hr.
Ako je neko pronasao jos neki tekst na netu, neka postavi link.
Ja sam sad za 1. Maj na Brezi imao prilike da "otimam" Spidvejvke (10) od devojke, kad pauzira voznju (vez se podesava na novu duzinu stopala za 3 sekunde!).
Pazi, ja imam prosecno skijasko znanje, prvi put skijao na mokrom snegu i takvoj planini, skija mi je bila kraca za bar 20cm od one koja meni za tu tehnologiju odgovara i vez podesen na bar 20kg manje nego sto meni treba (znaci izbacio bi me pri najmanjoj vibraciji) i zakljucak je: SKIJA JE FENOMENALNA!!!:sm017: :sm017: :sm017:
Ja nista "vodljivije" nisam vozio, nevidjeno te lozi da spustis bez zavoja, radijus je otvoren i bukvalno ga pritiskom regulises...ma brutalno je dobra!
Svaki put kad sam je skinuo i vratio se svom Rosinjolu, razbio sam se ko kanta u prvih 5 zavoja:dontknow:
Probao sam do sad 15tak modela skija i nikada nisam osetio toliku pozitivnu razliku.:yay:

DRAGON
18.05.2006, 14:12
Super, super...:)

Roby29
19.05.2006, 10:00
Nažalost nisam ih sam isprobao, ali sam bio na Krvavcu ove zime, i sreo Slovenca koji skija preko 20 god., u stanci na pola brda nisam odolio da ga ne pitam o utiscima (vozio je Speedwave 14). I kaže čovjek da je promjenio sve i svašta, ali da je oduševljen ovom skijom i da mu je to najbolja skija na kojoj je skijao, kaže da je dobra i po tvrdom i mekom snijegu, platio ih je 700 eura u Sloveniji. Ja isto pikiram na te skije...
Pozdrav!

daki
19.05.2006, 11:58
Super skija......
Prave rezultate pokazuje na dobro uredjenoj stazi
Glavni adut je - 30% laksi ulazak u zavoj
Mnogo su lake, tako da je u pitanju zaista nesto novo!
Minus za cijenu skija - 700EURA!!!!!!

stekan
19.05.2006, 12:21
Glavni adut je - 30% laksi ulazak u zavoj
30% lakše u odnosu na šta?

stekan
19.05.2006, 15:10
Utisci sa testa 12 modela za iduću zimu uključujući Speedwave 14 (u dvije dužine) i Speedwave 12: http://forums.epicski.com/showthread.php?t=36620&highlight=speedwave

Speedwave je vrhunska skija, ali postoje i druge.

daki
19.05.2006, 17:02
30% lakše u odnosu na šta?
Pardon. U odnosu na druge skije.
Nisam dugo vozio Speedwave, ali za kratko vrijeme vidio sam da skija jako lako ulazi u zavoj, da je fizički dosta laksa od ostalih skija, ALI i da nije mnogo tvrda i agresivna, sto se nece mnogo dopasti skijasima koji preferiraju takm. stil.

daki
19.05.2006, 17:05
Speedwave je vrhunska skija, ali postoje i druge.
Slazem se, pogotovo zbog cijene

Miksi
24.05.2006, 13:16
koliko ja vidim, Planet Bike je vec izbacio maloprodajnu cenu za 14-icu sa vezom, negde oko 500 evra.

Pusti tog Slovenca sto je platio 700 ...

DRAGON
13.06.2006, 16:20
Evo, slucajno sam nasao slovenacki forum, gde ljudi raspravljaju o Speed wave. Koliko vidim svi su odusevljeni, pa ako nekog interesuje...



http://www.mobisux.com/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2320997/page/0/fpart/1/vc/1