PDA

Pogledati punu verziju : Predlozi za majce, kačkete i brend...



Flow
16.05.2006, 17:58
Ljudi... ne bih da vam se mesam u pos'o, al' za nesto vece parice imate Adidas kacket, of course red, koji je ipak klasa...

Da ne pricam da ce cena biti daleko manja ako se povuce iz neke VP, a ne iz MP radnje na ulici...

Krecha_86
16.05.2006, 20:07
Flow, u pravu si ali mi hotjemo da stvorimo nas sopstveni brend 'SKI MANIAC' !!!

pop67
16.05.2006, 20:10
Bravo Krecho 86,mi radimo na tome da stvorimo brend SKI MANIJACI ili SKI MANIAC,sto morate priznati nije ni malo lako,a mi smo na pocetku!

Flow
16.05.2006, 22:06
Vidi, mozes ti da pravis brand od neceg (ili oko neceg) ali ne samo da lepis svoju etiketu bilo gde - ovo poslednje se odnosi na robno materijalne stvari - a naravno da je OK da se ime, logo i 'brand' gura i reklamira na sve strane...

Kad sam pomenuo Adidas kacket, mislio sam da se on takodje nosi sa dodacima (nick name i logo), nikako golisav onako sa tri strafte samo.
Sta dobijas time - svoj logo na necem vec poznatom i razradjenom, cime ces pokazati da nisi neki paradajz vec da iza sebe imas nesto vec poznato i kvalitetno u vidu podrske (sve jedno da li je to sponzor, adidas direktno, jednokratna donacija nekog drugog ili licno finansiran projekat)...
Prica seze jako duboko, da se razumemo - marketing nije samo suvi TV advertajzing, a izucava se na zalost tek u III ili IV godini, vec ces videti...

Analogno celoj prici sa pocetka, svi bi trebali da vozimo _tamo_neke_daske_ koje je neko stancovao a mi nalepili nas brand - cudno, svi cemo i dalje voziti svoj omiljeni brand - Atomic, Volkl, Salomon, Burton...

U tom slucaju se sa proizvodjacem pravi deal, pa se za njegov u napred razvijen i proveren proizvod pravi edicija sa tvojim imenom i dizajnom - zamisli recimo Atomic Metron B5 - SkiManiac Edition !!
(model slucajno izabran, da ne ulazimo sad u to da li je to dobra skija ili ne)

Sad se vratis gore i procitas pasus za Adidas kacket...
Primera ima 'milion'...

Krecha_86
17.05.2006, 00:34
Kad sam pomenuo Adidas kacket, mislio sam da se on takodje nosi sa dodacima (nick name i logo), nikako golisav onako sa tri strafte samo.
Sta dobijas time - svoj logo na necem vec poznatom i razradjenom, cime ces pokazati da nisi neki paradajz vec da iza sebe imas nesto vec poznato i kvalitetno u vidu podrske (sve jedno da li je to sponzor, adidas direktno, jednokratna donacija nekog drugog ili licno finansiran projekat)...


Da ali mi nemamo nikog iza sebe a slozices se da je malo glupo da se foliramo da nas adidas sponzorise a da mi to placamo iz svog dzepa. Naravno ako ti uspes da nam obezbedis sponzorstvo adidasa ili neke druge firme koja proizvodi sportsku opremu i oni pristanu da nam daju za dzabe kachkete, ja cu biti prvi koji ce nalepiti logo ski manijaka na njih. Ali da kupujemo kachkete sa brendom po duplo vecoj ceni i da na njih lepimo logo ski manijaka da bi neko mislio da smo jaki igraci a de facto to jos uvek nismo, sto ne znaci da jednoga dana necemo biti, to mi je potpuno bzvz.

Flow
17.05.2006, 01:28
Ne da bi neko mislio da smo jaki igraci, daleko od toga, nego da bi imali kvalitetniju stvar - spreman bih bio da platim i vise a za nesto bolje, na zalost ti si u citatu gore boldovao pogresnu recenicu, kao sto si citirao i pogresan pasos jer verovatno nisi imao argumentovan odgovor na njega.

Da ne davim dalje jer ovo čita široki auditorijum, a kako imam iskustva u debatama i srodnim granama znam da prljav veš nije za javnost.
To je bio samo moj predlog, nije prosao - idemo dalje, a i opomenut sam vec...

Sto se tiče donacije za ove i slicne stvari, svakako ću probati da se obratim na nekoliko adresa, nikad se ne zna sta moze da prodje. Nadlezni ce vec objaviti kad pecat i pravne formalnosti budu gotove, te ce pomenuti dopisi biti overeni i prosledjeni.

Krecha_86
17.05.2006, 02:20
Ovog puta necu da citiram nista (da ne bih pogresio sta treba da citiram a i zato sto nemam argument za to 'necitirano'), nego samo hocu da kazem da nam je bitno da sto vise ljudi bude uniformisano sa oznakama ski manijaka a to necemo postici ako budemo imali 'jake' cene. Mozda je sve jedno da li ce kacket biti 10 ili 15 evra ali tu su i jakne, duksevi, majice gde ce razlika u ceni biti mnogo veca, a razlika u kvalitetu ce biti minimalna ili je nece ni biti. Drugi razlog je taj sto cemo se pojaviti na Expo-zimu u gde cemo takodje prodavati kackete, majice, dukseve pod brendom SKI MANIAC. Da li mislis da ce nam Adidas, Nike ili neka druga kompanija dozvoliti da uzmemo njihovu opremu, nalepimo nasu nalepnicu i prodajemo ih kao svoj proizvod?
P.S. ne znam kakav prljav ves iznosimo, ja mislim da vodimo sasvim normalnu, civilizovanu diskusiju, a ukoliko zelis, iznecemo tvoj predlog na upravni odbor i glasati o njemu.

Misko
17.05.2006, 03:11
Ako se radi o stvarima tj. odeci a radi se moje misljenje da je bolje brand ski maniaci, ovo sto Flow pise jeste bolje ali za opremu jer za iste ide tehnologija lupam dura flex, tripe angle titanium, composite light layer...... koje su obicno patentirane i zbog toga svi furamo brandove jer tu nastupa kvalitet, kacket je kacket nema tu tehnologije, niti mozes da osetis razliku ako nosis obican adidas ili ski maniac kacket, ski maniac je autentic i pored toga jeftiniji pa zato mislim da je bolje resenje ski maniac.