PDA

Pogledati punu verziju : Atomic i Salomon zajedničkim koracima naprijed



stekan
10.05.2006, 15:05
Na zvaničnom sajtu firme Amersports koja je vlasnik Atomica i Salomona je objavljena informacija o saradnji tih dviju firmi u razvoju novih proizvoda: http://www.amer.fi/amersports/main/article1.jsp?CONTENT%3C%3Ecnt_id=10134198673961828&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302754524&ASSORTMENT%3C%3East_id=1408474395903785&leftnav=true&bmUID=1147264198822
Atomic će koristiti iskustvo Salomona u vezi pancerica, a Salomon iskustvo Atomika u vezi skija.

Kolateralna šteta će biti 400 radnika Salomona iz fabrika u Francuskoj. Većina Salomonovih skija i pancerica će se za iduću zimu još uvijek proizvoditi u Francuskoj, ali u buduće će ih za Salomon proizvoditi druge firme (nadam se ne u Kini).

Već su počele da kruže glasine da će Salomon prestati da proizvodi vezove i da će na njihove skije standardno ići Atomic-ov Neox vez (pogledajte post br. 13): http://forums.epicski.com/showthread.php?t=35321&highlight=salomon+neox+bindings+rental
Lično i osobno mislim da je to glupost, jer mislim da ima više ljudi (uključujući i mene) koji bi radije vidjeli Atomic skije sa Salomon vezovima nego obrnuto. Firma Salomon je davno ušla u ski industriju proizvodnjom vezova, a tek kasnije pancerica i skija. Atomic je svoj prvi originalni vez proizveo tek prije dvije sezone (Neox). Prethodni Atomic vezovi su bazirani na vezovima firme Ess koju je Atomic kupio početkom osamdesetih.

daki
10.05.2006, 19:38
Te price sam nachuo josh prosle godine, da Atomic kupuje Salomon...
I eto sada...
Nisam ljubitelj Atomica, pogotovo ne vezova
Mislim da Salomon pravi najbolje pancerice na Svijetu
Vidjecemo kako ce na kraju ispasti

SkiBata
11.05.2006, 20:03
U prošlom veku, kad sam ja bio mali, Atomic je pravio (odlične) skije a Salomon (dobre) vezove. ESS u to doba, ako me pamćenje dobro služi, i nije bio firma za neki respect. Ovo sa Atomic vezovima i Salomon skijama mi ništa nije jasno:eek::dontknow:

stekan
11.05.2006, 21:29
U prošlom veku, kad sam ja bio mali, Atomic je pravio (odlične) skije a Salomon (dobre) vezove. ESS u to doba, ako me pamćenje dobro služi, i nije bio firma za neki respect.
Baš tako. Ko drukčije kaže, klepeće i laže (za one mlađe: ovo je modifikovana parola iz prošlog vijeka).