PDA

Pogledati punu verziju : Atomic Metron B5



fauler
04.05.2006, 16:03
Da li je neko vozio ovu skiju?
Citao sam puno pozitivnih komentara. Ima veoma zanimljivu geometriju (133-76-116, 12m radius na 172cm).

Pozdrav

stekan
04.05.2006, 16:20
Ima veoma zanimljivu geometriju (133-76-116, 12m radius na 172cm).
Ima i vrlo zanimljivu cijenu. I izuzetno je teška.

Kolega ih ima i tvrdi da je skija genijalna, uz uslov da se vozi uvijek na rubniku.

fauler
04.05.2006, 16:29
Ima i vrlo zanimljivu cijenu. I izuzetno je teška.

Kolega ih ima i tvrdi da je skija genijalna, uz uslov da se vozi uvijek na rubniku.

Znam da je skupa (u BGD oko 850 EUR). Neki likovi su mi pricali bajke o toj skiji.

stekan
04.05.2006, 17:43
Neki likovi su mi pricali bajke o toj skiji.Skija je bez sumnje super, ali pitanje je koliko su modela visoke klase isprobali ti likovi da bi bili u situaciji da izvrše poređenje. Danas postoji mnogo vrhunskih skija.
Bio sam zagrijan za B5 sve do momenta kad sam ga uzeo u ruke. Bio sam šokiran težinom.

pop67
05.05.2006, 10:45
Mada ne preferiram voznju na Atomic-u,moram iskazati sve reci hvale za B-5,a sada na Brezi sam vozio ST 11 i prilicno sam zadovoljan mogucnostima skije u kratkim zavojima,elasticnoscu i mogucnosti improvizacije u dubokom snegu.Mala zamerka je nestabilnost u duzim zavojima bez obzira na pritisak na donju skiju!Sve u svemu skija za uzivanje!

fauler
05.05.2006, 11:18
Skija je bez sumnje super, ali pitanje je koliko su modela visoke klase isprobali ti likovi da bi bili u situaciji da izvrše poređenje. Danas postoji mnogo vrhunskih skija.
Bio sam zagrijan za B5 sve do momenta kad sam ga uzeo u ruke. Bio sam šokiran težinom.

Pa i ja sam skeptican po tom pitanju. Nisam siguran da li su je uopste i vozili ili su i oni culi samo price.
I mene plasi njena tezina, pogotovu za moju tezinu (oko 70 kg).

fauler
05.05.2006, 11:24
Mada ne preferiram voznju na Atomic-u,moram iskazati sve reci hvale za B-5,a sada na Brezi sam vozio ST 11 i prilicno sam zadovoljan mogucnostima skije u kratkim zavojima,elasticnoscu i mogucnosti improvizacije u dubokom snegu.Mala zamerka je nestabilnost u duzim zavojima bez obzira na pritisak na donju skiju!Sve u svemu skija za uzivanje!

Razmisljao sam da uzmem jednu skiju za sledecu sezonu koja bi bila dobra za sve terene. Zato sam se i lozio na B5. Medjutim, mislim da cu uzeti dve skije, jednu za pistu (koja je dobra i za kratke i za duge zavoje) a drugu za sve ostalo.
Polako suzavam krug kandidata (Atomic ST 11 ili neki SX, Fischer RX8, Volkl Supersport Allstar, Elan SpeedWave 14...)
I meni se na brezi svideo Atomic ST 11. Mnogo manje snage mi treba nego za moj Head i.SL chip.

vujche
05.05.2006, 11:32
Pa i ja sam skeptican po tom pitanju. Nisam siguran da li su je uopste i vozili ili su i oni culi samo price.
I mene plasi njena tezina, pogotovu za moju tezinu (oko 70 kg).

S obzirom na tvoju tezinu mislim da bi ti skija bila malo teska,jedino ako nisi u ful,ful kondiciji.Ja sam isto bio zagrijan za Metron ali nesto laksi,pa sam ove godine probao model za sezonu 06/07 m11b5,posto drugih nije bilo na testu i vidio sam da mi skija jednostavno ne lezi.Zato ti je moj savjet da je obavezno probas prije shopinga.

fauler
05.05.2006, 11:46
S obzirom na tvoju tezinu mislim da bi ti skija bila malo teska,jedino ako nisi u ful,ful kondiciji.Ja sam isto bio zagrijan za Metron ali nesto laksi,pa sam ove godine probao model za sezonu 06/07 m11b5,posto drugih nije bilo na testu i vidio sam da mi skija jednostavno ne lezi.Zato ti je moj savjet da je obavezno probas prije shopinga.

Pa i ja mislim tako.
Je si li vozio nesto od Atomica (ST 11, SL 9 ili neki SX)?

vujche
05.05.2006, 12:00
Pa i ja mislim tako.
Je si li vozio nesto od Atomica (ST 11, SL 9 ili neki SX)?

Vec sam pisao o tome,al evo opet cu nije mi tesko.Poslije metrona sam vozio Sx10 i pun bolje mi je legla,nekako mi je kompletno skijanje bilo puno lakse nego sa metronom.E sad kako nisam neki expert u skijanju to isto uzmi sa rezervom,mozda ce tebi metron da odgovara.Sto se tice ST i SL modela nisam neki poklonik race modela tako da to nisam ni probao.

stekan
05.05.2006, 12:06
Razmisljao sam da uzmem jednu skiju za sledecu sezonu koja bi bila dobra za sve terene. Zato sam se i lozio na B5. Medjutim, mislim da cu uzeti dve skije, jednu za pistu (koja je dobra i za kratke i za duge zavoje) a drugu za sve ostalo.
Polako suzavam krug kandidata (Atomic ST 11 ili neki SX, Fischer RX8, Volkl Supersport Allstar, Elan SpeedWave 14...)
I meni se na brezi svideo Atomic ST 11. Mnogo manje snage mi treba nego za moj Head i.SL chip.
Kad si već na Head-u, uzmi u razmatranje i Monster i.M72 (dimenzije 117/72/102). Mene je skija oduševila. Zahtijeva izuzetno malo snage, a savršeno sluša u svim uslovima. Ja sam nabavio dužinu 177cm i vjerujem da ako nabaviš kraću dužinu, da ti drugi par za kratke zavoje neće ni trebati.

Evo jednog od testova: http://www.techsupportforskiers.com/ski_reviews_head.htm

fauler
05.05.2006, 12:16
Vec sam pisao o tome,al evo opet cu nije mi tesko.Poslije metrona sam vozio Sx10 i pun bolje mi je legla,nekako mi je kompletno skijanje bilo puno lakse nego sa metronom.E sad kako nisam neki expert u skijanju to isto uzmi sa rezervom,mozda ce tebi metron da odgovara.Sto se tice ST i SL modela nisam neki poklonik race modela tako da to nisam ni probao.

Hvala na informacijama. ST 11 mi se svideo jer nije previse tvrd.

fauler
05.05.2006, 12:18
Kad si već na Head-u, uzmi u razmatranje i Monster i.M72 (dimenzije 117/72/102). Mene je skija oduševila. Zahtijeva izuzetno malo snage, a savršeno sluša u svim uslovima. Ja sam nabavio dužinu 177cm i vjerujem da ako nabaviš kraću dužinu, da ti drugi par za kratke zavoje neće ni trebati.

Evo jednog od testova: http://www.techsupportforskiers.com/ski_reviews_head.htm

Koju bi mi duzinu preporuci (170cm, 70kg)?

stekan
05.05.2006, 12:27
Koju bi mi duzinu preporuci (170cm, 70kg)?
Preporučujem 163cm.

fauler
05.05.2006, 12:29
Preporučujem 163cm.

OK. hvala.

pop67
05.05.2006, 13:54
Vec sam pisao o tome,al evo opet cu nije mi tesko.Poslije metrona sam vozio Sx10 i pun bolje mi je legla,nekako mi je kompletno skijanje bilo puno lakse nego sa metronom.E sad kako nisam neki expert u skijanju to isto uzmi sa rezervom,mozda ce tebi metron da odgovara.Sto se tice ST i SL modela nisam neki poklonik race modela tako da to nisam ni probao.
Vujche, ST 11 je napravljena za zenske takmicare i ni blizu nije tvrda kao za muskarce tako da nama uz pomenutu elasticnost mozda i ne treba zahtevnija skija!Opet kazem otima se u duzim zavojima!:hair:

Nemanjus
05.05.2006, 19:12
Ne znam da li će te zanimati, ali ja sam ove sezone uzeo atomic izor 9.7 i odusevio sam se. Skija se odlicno ponasa u svim uslovima (najbolje po dobro uredjenoj tvrdoj stazi), izuzetno je brza i stabilna u dužim zavojima. Ni cena nije extremno velika. Doduše ja sam je našao u Sarajevu i koštala je oko 390€ sa vezom neox 310, a u Beogradu je nigde nisam video! Sve u svemu, po mom skromnom mišljenju, dosta dobar izbor kad je u pitanju odnos cena - kvalitet.

Pozdrav

vujche
06.05.2006, 10:25
Vujche, ST 11 je napravljena za zenske takmicare i ni blizu nije tvrda kao za muskarce tako da nama uz pomenutu elasticnost mozda i ne treba zahtevnija skija!Opet kazem otima se u duzim zavojima!:hair:

Znam druze,al je decko trazio nesto za sve uslove(terene),zato mu je bolje neki allround ili cross(meksi) model,usput srecna ti slava druze.

pop67
06.05.2006, 13:47
Znam druze,al je decko trazio nesto za sve uslove(terene),zato mu je bolje neki allround ili cross(meksi) model,usput srecna ti slava druze.
Hvala druze moj,razmisljam koju slavu bi mogli za udruzenje da uzmemo,25.09 je rodjendan udruzenja,27.04 je napravljena osnivacka skupstina e sada treba naci adekvatnu slavu u zimsko vreme pa da je svi zajedno slavimo na planini!Pozdrav:sm017:

DRAGON
06.05.2006, 14:08
Hvala druze moj,razmisljam koju slavu bi mogli za udruzenje da uzmemo,25.09 je rodjendan udruzenja,27.04 je napravljena osnivacka skupstina e sada treba naci adekvatnu slavu u zimsko vreme pa da je svi zajedno slavimo na planini!Pozdrav:sm017:


Zima, jasta!

vujche
06.05.2006, 21:54
Hvala druze moj,razmisljam koju slavu bi mogli za udruzenje da uzmemo,25.09 je rodjendan udruzenja,27.04 je napravljena osnivacka skupstina e sada treba naci adekvatnu slavu u zimsko vreme pa da je svi zajedno slavimo na planini!Pozdrav:sm017:

Ja mislim da je mart(ozujak) idealan mjesec za to.Taman prodju sva veca slavlja,jetra se malo oporavi a ispostavilo se unazad par godina da je tad i skijanje najbolje(iz mog iskustva):dziveli: :sm018: .Soory za :sm023: .

wlad
06.05.2006, 23:20
Ajde malo da se vratimo na temu ;).

fauler
08.05.2006, 16:15
Znam druze,al je decko trazio nesto za sve uslove(terene),zato mu je bolje neki allround ili cross(meksi) model,usput srecna ti slava druze.

Pa prva ideja mi je bila jedna skija za sve terene, ali cu ipak uzeti dve skije (jednu za stazu a drugu za ostalo).
I to Elan Speedwave 14 za stazu a za drugu skiju cu da vidim (verovatno neki Magfire, Monster ili Metron).

Pozdrav

pop67
08.05.2006, 21:08
Pa prva ideja mi je bila jedna skija za sve terene, ali cu ipak uzeti dve skije (jednu za stazu a drugu za ostalo).
I to Elan Speedwave 14 za stazu a za drugu skiju cu da vidim (verovatno neki Magfire, Monster ili Metron).

Pozdrav
Isto mislimo Fauler druze,ali ja imam onu TM 22 Atomic za duboki sneg pa da je testiramo pre kupovine MAGFIRE-a 12!

fauler
09.05.2006, 10:54
Isto mislimo Fauler druze,ali ja imam onu TM 22 Atomic za duboki sneg pa da je testiramo pre kupovine MAGFIRE-a 12!

Naravno druze. I to letos. Valjalo bi da testiramo i Magfire.

Pozdrav

Flexon
17.05.2006, 21:50
u principu za sve ti je dovoljan magfire 12
osim ako se ima para za rasipanje
u tom slucaju ok
ali bolja opcija od megfire bi svakako po mom misljenju bila elan 666
pogotovo ako nadjes bez fusion systema
sto ih cini dosta laksim
a i prakticnije je u slucaju da se skija upropasti i dalje ostaju vezovi
a za vezeove prepoprucujem look px 12 ti
toliko od mene