PDA

Pogledati punu verziju : Stubai Gletscher



ledenjak
23.11.2012, 21:57
Cuveni Stubai!? Mnogo sam prica o njemu cuo tako da nisam mogao da odolim ada ga ne probam. Vise puta sam ga prolazio ka meni omiljenom Pitztalu i nakon dugo godina otisao i tamo. Raznolik smestaj i raznolike cene, zbog blizine Innsbrucka nisam imao osecaj koji se inace stice da su to planinska sela, tj nema te topline a i priroda nije ono ste se inace u glecerskim dolinama vidja. Vecina smestaja tj sela je udaljena pozamasnih 15-20km. Parkinga ima dovoljno, besplatan je ali kada su guzve moze se doci u situaciju da se parkiras na skoro 2km od polaznih stanica pa je ski buss pravo resenje. Posteoje 2 gondole, crvena i siva, crvena vodi na 2900m a siva na 2600m. Gondole su jako starog datuma, male, uske, bucne i pomalo deluju nesigurne, cak sam primetio da je crvena iznutra farbana rucno! Kada dodjete na glecer zateci ce vas armada topova. Brojku od 110cm snega koju smo mi zatekli prosle nedelje je mislim bila naduvana bas kao i broj staza koje rade jer svaki puteljak im je oznacen kao staza. Na samom gleceru u radu je jos jedna gondola, dva sestoseda i novi osmosed za koji kazu da su ulozili 12 miliona eu i nekoliko sidra koja extra i cak najbrze odradjuju posao. Za jedan glecer staze su preuske i prekratke, ono sto stvarno vredi timovi su zauzeli za treninge i to po citav dan a ostalo tako brzo pukne od turista kojih kada je sunce i vikend ima na hiljade pa vec u 10h citav glecer lici na Kop za Sretenje. Toliko hupsera, leda i kamenja je prosto za mene bilo nedopstivo za renome kakav Stubai ima. Mozda sam i ja previse ocekivao jer sam se stosta lepog o njemu naslusao i nacitao ali Hintertux i Pitztal su daleko bolji sa skijanje punog gasa. Ko zeli sminkeraj onda je to pravo mesto za pokazivanje, slikanje, shoping, izlaske, cak i za porodicno skijanje ali za dobru ski ekipu, zeljnu brusenja po tvrdim i sirokim stazama Stubai definitivno nije. Vikend treba izbegavati u sirokom luku jer se radnim danom ski busom od Neustifta do stanice putuje 15-20min a vikendom 2-2,5h. Ipak moram da pohvalim da postoje 4 staze na kojima nije bilo guzve pre svega zbog nagiba i sto na njima rade iskjlucivo sidra pa su one bile pravi raj u tom paklu od guzve i drzale su do 13h. Cak sam na udarnoj stazi sreo coveka sa zenom i decom kako na sredini staze sedi i jede sendvice i pije caj iz termosa dok pored njih prolecu skijasi, to ni na Brezovici nisam vidjao.
Preporuka: ski paket sa 2-3dna ski pasom u toku nedelje, van sezone i praznika.

ledenjak
23.11.2012, 22:12
Jos slika za prijatelje sa foruma koji su trazili malo vise o Stubaiu.