PDA

Pogledati punu verziju : Zaštita skija od krađe - skijanje.hr



stekan
12.04.2006, 09:20
Dobar članak o zaštiti ski opreme od krađe je postavljen na hrvatskom ski portalu: http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=13550

Posebno mi je zapela za oko ova ideja:
"Druga je stvar da za vrijeme ručka na skijalištu, rasparite skije ili zamijenite po jednu skiju sa prijateljem (prijateljicom) i postavite ih na nosače ispred restorana na različitim mjestima. Na žalost, boarderi ovu taktiku ne mogu primijeniti."

Ako mi za proteklih 25+ godina skijanja ovo nije palo na pamet, vjerovatno bih i umro od starosti da se toga ne sjetim. Ili je to možda zato što sam iz Bosne?;)

hehehe
12.04.2006, 09:41
"Druga je stvar da za vrijeme ručka na skijalištu, rasparite skije ili zamijenite po jednu skiju sa prijateljem (prijateljicom) i postavite ih na nosače ispred restorana na različitim mjestima. Na žalost, boarderi ovu taktiku ne mogu primijeniti."



Dobra stvar ali jedino u slucaju ako kradljivac nije sa ovih prostora... Taj ce iz INATA pronaci i taj drugi raspareni par a time i prijatelja reshiti skija....:sm022:

nidza
12.04.2006, 12:51
Najbolje rešenje je staviti skije tako da se vide iz kafane. Na duže odsustvovanje sa skijališta obavezno zaključati u kasetu. Ovo sa rasparivanjem je jedna od genijalnijih ideja. Sumnjam da će lopov da traži drugi par, ukoliko već ima dobrih rental skija pobodenih, koje samo čekaju novog vlasnika.

Uopšte nije naivno, čovek može da dođe sa Elanom JNA koji je pokupio na nekom đubretu i samo da uskoči u rental vez (a fala bogu, sad se svi vezovi mogu ispomerati za pola minuta). Pa i da ga vidiš ti budi brži od njega. :)

Buda
15.04.2006, 04:09
Koliko često se dešavaju takve stvari, npr. na kopu ?