PDA

Pogledati punu verziju : Kupujem rukavice



gordond
15.11.2012, 15:39
Kupujem rukavice za skijanje do 50e. S obzirom da sam obisao dosta prodavnica po NSu i Bgu, molio bih da ne bude nerealnih ponuda.

Ponude na pp ili na 063/87-33-561

stekan
15.11.2012, 19:46
Veličina rukavica?

gordond
16.11.2012, 11:00
Uh, XL (9.5) valjda:)
Zavisi od modela, neke L su mi ok a neke XL...

gordond
26.11.2012, 18:01
I dalje potrebne rukavice...

dzoninho
26.11.2012, 19:34
Imas sad dosta modela i u Beosportu i u Sport Visonu i u Intersportu...

gordond
27.11.2012, 10:35
Sve sto sam gledao ili su jeftine i lose ili su dobre a preskupe...
Kanda cu sacekati Expozim, izgleda da je to najbolje resenje.

dzoninho
27.11.2012, 10:40
I ja bih voleo da nadjem te predobre a jeftine ali to ne ide tako lako :) Kod nas tesko...

milos62
27.11.2012, 12:29
Pogledaj u trespass, ja sam pre par godina kupio tamo rukavice, dobrog su kvaliteta a nisu bile u opste skupe, platio sam ih 1000din i evo ja mislim 4sezonu da me sluze, malo sam ih iznjakao, kad bih ponovo kupio kupio bih tamo. Moj je bio mint model, bez prstiju. Ne verujem da ce imati prodaju na sajmu, a prodavnica im je bila u Kursulina 22 ( kod Kaleniceve pijace), a sad vidim na netu da ima prodavnica i u Cara Dusana na Dorcolu. Ako neko slucajno ide do prodavnice neka javi sta imaju od rukavica i koja je cena. Pozdrav

biohemicar
29.11.2012, 09:56
Ova u cara Dusana mi je deset minuta od posla, pa javljam kada budem pogledao. Ionako trazim sebi rukavice :sm018:

gordond
29.11.2012, 10:03
OK, super, hvala;)

biohemicar
29.11.2012, 12:51
Proverio sam u Cara Dusana u radnji. Cena je 1000 dinara, nemaju XL trenutno, ali ce po recima prodavacice dobiti uskoro. Evo i kako izgledaju, a milos62 moze da potvrdi da li je na njih mislio. :sm018:

milos62
30.11.2012, 00:13
Javlja se milos :-) , nisu to koje sam ja kupio, moje su boarderske, nemaju prste, slikacu ih, ali mi te crne izgledaju dobre za te pare. Ja sam moje bas iznosio i dosta su izdrzale. E sad pitanje, koje imaju ako nemaju XL? Da li imaju M? I da li imaju pomenute koje ja imam, te bez prstiju, i koja im je cena? i kad smo vec tu, koliko su im jakne, prvu ski jaknu sam kod njih uzeo i ziva je dan danas. pozdrav

biohemicar
30.11.2012, 01:30
Sto se tice rukavica, trenutno imaju samo ove i to u velicinama L i M. Valjda je fazon sto jos nije stigla kompletna oprema, bar mi je tako prodavacica rekla... Trebalo bi da stigne ostatak u narednim nedeljama. Ima gomila jakni ali nisam zagledao cene... Jako su ljubazni i mozes da ih pozoves pa da ti kazu sta imaju na stanju i kada ce dobiti (011/2628-485)... ;)

milos62
30.11.2012, 02:12
Hvala na odgovoru, evo slike mojih kao sto sam obecao. Imaju sve od dodataka, unutrasnju rukavicu koja se kaci iznutra na cicak, mali dzepic za ski pas, brisac za stakla na palcu, i najbolja stvar na njima-uckur za zatezanje. Dosta su duboke i kada se navuku preko jakne i zategne gajtan nemoguce je da dopre sneg ili hladnoca do ruku.Za te pare ne mogu se bolje naci.. Ne znam da li ce oni imati stand na sajmu? Da li ste ih pitali da li mozda imaju veci izbor rukavica tamo u onoj prodavnici sto sam vam ja rekao? Bila je i mala prodavnica izad skc-a sa iste strane samo gore, iznad semafora, pola radnje trespass, pola kappa.

biohemicar
30.11.2012, 10:15
Nisam, ali sam na njihovom sajtu video da imaju 4-5 prodavnica u beogradu...
http://www.trespass.eu/PageProducer.aspx?Page=37


Serbia
Belgrade

Bul. Kralja Aleksandra 193a, Phone: 011/2415-432
Kursulina 22, Phone: 011/2456-663
Resavska 35, Phone: 011/32-33-032
Nusiceva 20, Phone: 011/3225-109
Cara Dusana, Phone: 011/2628-485

Shops’ open hours 08-20h.
Najbolje da ih pozoves da vidis sve sa njima. Pozdrav

dzoninho
30.11.2012, 11:00
Nemojte da se ljutite ali ja mislim d aje kvalitet ovih rukavica ravan kvalitetu kao da kupite rukavice kod kineza ili na pijaci :) A platicete jos jeftinije :)

Misk0
30.11.2012, 11:49
Nemojte da se ljutite ali ja mislim d aje kvalitet ovih rukavica ravan kvalitetu kao da kupite rukavice kod kineza ili na pijaci :) A platicete jos jeftinije :)

Moje iskustvo sa njima je prilicno dobro, bar sto se jakni za decu tice. Pre mesec dana smo kupili cetvrtu Trespass jaknu u zadnjih 4 godine i sve su se super pokazale. Cerka ima 6 godina i izmedju oktobra i aprila, to se pere bar 2-3 puta mesecno. Nikad nije bila mokra i kad su postale male, neke druge klinke su ih nasledile, definitivno nisu izgledale ofucano/iznoseno. Koristili i na skijanju prosle godine, jedna od ohih 3in1.

Ovo (http://www.trespass.co.uk/girls-dipity-02452) je poslednja kupovina, platili oko 40 evra.

milos62
30.11.2012, 12:27
Nemojte da se ljutite ali ja mislim d aje kvalitet ovih rukavica ravan kvalitetu kao da kupite rukavice kod kineza ili na pijaci :) A platicete jos jeftinije :)

Jedno je misliti a drugo je znati.

sasacg
30.11.2012, 12:29
Ovo i nije bas za ozbiljnije skijanje...Moze da prodje,ali nije to to.

Situacija u zemlji je takva i dobre jakne i ostali delovi odece su preskupi za vecinu ljudi, pa i ovakve marke mogu da posluze svrsi...

dzoninho
30.11.2012, 12:37
Jedno je misliti a drugo je znati.

Pa ti kupi, idi na skijanje i smem da ti garantujem da prvo propustaju vodu i da ce uvek biti mokre... To su obicne rukavice za zimu ali nisu toliko kvalitetne... Posluzice naravno, ali nije to to...

milos62
30.11.2012, 12:56
Gore navedene slike su moje rukavice i koristim ih 4-5godina, sigurno preko 20dana godisnje na skijanju i bio sam sa njima i do -20C i drzale su. Rukavice od kineza se rasiju posle drugog koriscenja.

dzoninho
30.11.2012, 13:00
Gore navedene slike su moje rukavice i koristim ih 4-5godina, sigurno preko 20dana godisnje na skijanju i bio sam sa njima i do -20C i drzale su. Rukavice od kineza se rasiju posle drugog koriscenja.

Ne pricam o izdrzljivosti druze... Pricam o tome da li upijaju vodu i znojenje ruku... Samo sam na to mislio. Opet kazem, naravno da ce da posluze za te pare ali ja sam imao ranije obicne rukavice tog tipa a posle malo skuplje ali boljeg kvaliteta i ne moze da se poredi....

milos62
30.11.2012, 13:05
Pa kad kazem izdrzljivost prvenstveno mislim na vodonepropusnost. A koje bi ti rukavice preporucio?

dzoninho
30.11.2012, 13:24
Ja bih uvek preporucio Reusch, Spider, Zeiner... Ima u Sport Visionu 20% popusta, u Intersportu ima 3 za 2 akcija trenutno...

Grazer
30.11.2012, 14:44
reusch i Zeiner, i Leki je sada tu dobar

dzoninho
30.11.2012, 14:45
Ali je Leki dosta skuplji, zato ga nisam naveo :) Barem to sto ima kod nas...

IvanQ
30.11.2012, 15:22
A oni Scott-ovi u PlanetBike-u? I meni trebaju rukavice posto sam prethodne bukvalno unistio prosle godine.

gordond
30.11.2012, 15:31
Skottove imam sada i kao sto sam naveo uzasne su, bar ovaj model. Ruka se znoji i usmrdi a pri tom je hladno... Nikog ne odgovaram od kupovine, samo kazem da imam lose iskustvo sa njima;)

Grazer
30.11.2012, 15:50
Po cemu je leki skuplji od Reuscha i Zeinera? to je sve ista klasa. Naravno zavisno od modela koji trazis. Ima i jednih i drugih i trecih naci i za po 25eur (zavisi od modela) ali srednji kozni modeli kod svih su u proseku isti.


Skottove imam sada i kao sto sam naveo uzasne su, bar ovaj model. Ruka se znoji i usmrdi a pri tom je hladno... Nikog ne odgovaram od kupovine, samo kazem da imam lose iskustvo sa njima;)
Ja sam zeni uzeo scott i u pravu si, brzo se znoji ruka i brzo usmrde

dzoninho
30.11.2012, 16:04
Po cemu je leki skuplji od Reuscha i Zeinera? to je sve ista klasa. Naravno zavisno od modela koji trazis. Ima i jednih i drugih i trecih naci i za po 25eur (zavisi od modela) ali srednji kozni modeli kod svih su u proseku isti.


Ja sam zeni uzeo scott i u pravu si, brzo se znoji ruka i brzo usmrde

Ja kad pricam, pricam iz nase ponude ovde... Dakle od Leki, sta sam nasao to je samo Leki WorldCup koje kostaju 15000 u beosportu... Od Reusch ima od 4000-8000 a Zeiner ima neke od 5000-12000... To je sto se tice ponude u BGu koju sam nasao...

Milos011
30.11.2012, 16:59
Ma u Beogradu je uglavnom užasna ponuda rukavica. Ponekad može da se desi da bude neki popust, ali retko.

A realno.... svake rukavice stradaju od skidanja skija i nošenja po gondolama u stranim ski centrima.

Grazer
30.11.2012, 16:59
Pa tema je kupujem rukavice a ne kupujem rukavice u beosportu. :)

Truch2
01.12.2012, 14:30
http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=7062
:jester:

bratori
01.12.2012, 15:23
vidim nema dobrih rukavica u ponudi, a ja imam 2 para, pa ako neko hoce mogu mu prodati...
nove spyder, kupljene prosle godine u francuskoj...80e
toliko sam ih i platio, znam da je jaka cena, ali posto meni nije bitno da li cu ih prodati ne ocekujte da spustam cenu. pozdrav

http://www.amazon.com/Spyder-Gore-Tex-Glove-Gargoyle-Medium/dp/B0051SLDRU

designbvr
01.12.2012, 17:48
Evo da ja malo pametujem, posto dosta, mnogo, prilican broj mladih ljudi
sa foruma ide za FR, pokusajte tamo da nadjete vrhunske NE IZVIKANE
rukavice :
http://www.bolidgloves.com
firma se nalazi u Grenoble-u, i proizvode SAMO rukavice, verovatno se mogu
naci po FR, ja sam nasao u DE i cena za NAJ model (kozne) je bila 80Eur

ftj
01.12.2012, 20:00
Postoji zanier i ziener. Zeiner ne :)

gordond
01.12.2012, 21:37
vidim nema dobrih rukavica u ponudi, a ja imam 2 para, pa ako neko hoce mogu mu prodati...
nove spyder, kupljene prosle godine u francuskoj...80e
toliko sam ih i platio, znam da je jaka cena, ali posto meni nije bitno da li cu ih prodati ne ocekujte da spustam cenu. pozdrav

http://www.amazon.com/Spyder-Gore-Tex-Glove-Gargoyle-Medium/dp/B0051SLDRU

http://www.beosport.com/internet-prodaja/proizvodi/15-skijanje/124-ski-rukavice-m/39-spyder/2958-underweb-gtx-glove-blk/wth/

Ne ocekuj ni ti da ces prodati:D
Salim se:dziveli:

Truch2
01.12.2012, 22:46
hehe, BOLIDi :yay:
a ovo je zakon :awm2:i bomba
http://www.grenadegloves.com/

IvanQ
01.12.2012, 23:26
http://www.beosport.com/internet-prodaja/proizvodi/15-skijanje/124-ski-rukavice-m/39-spyder/2958-underweb-gtx-glove-blk/wth/

Ne ocekuj ni ti da ces prodati:D
Salim se:dziveli:
Ovo mi se vec svidja. Mada, Traverse su mi na izgled bolje. A sa ovim snizenjem cene su mi skroz ok. Ima li neko iskustva sa njima?

bratori
02.12.2012, 04:18
http://www.beosport.com/internet-prodaja/proizvodi/15-skijanje/124-ski-rukavice-m/39-spyder/2958-underweb-gtx-glove-blk/wth/

Ne ocekuj ni ti da ces prodati:D
Salim se:dziveli:

me opusteno, veruj mi da mi nije mi stalo da ih prodam. mislim da vrede te pare, i da treba iskoristiti popust... :dziveli:

bratori
02.12.2012, 04:20
Evo da ja malo pametujem, posto dosta, mnogo, prilican broj mladih ljudi
sa foruma ide za FR, pokusajte tamo da nadjete vrhunske NE IZVIKANE
rukavice :
http://www.bolidgloves.com
firma se nalazi u Grenoble-u, i proizvode SAMO rukavice, verovatno se mogu
naci po FR, ja sam nasao u DE i cena za NAJ model (kozne) je bila 80Eur



ja totalno podrzavam! inace koristim wed`ze rukavice koje sam platio oko 30e na nekoj akciji i stvarno su odlicne!

Truch2
02.12.2012, 18:23
Mnogo vi bre komplikujete... I sa firmama i sa modelima. Probao rukavice od 30 do do 173 evra i jedina dobra inovacija u poslednjih deset godina su 2 u 1, odnosno rukavica u rukavici sistem...

(da ne spominjem one sa grejacem :sm004: )

ibane
03.12.2012, 00:53
Aj daj link od tih 2 u 1

gordond
03.12.2012, 11:20
Aj daj link od tih 2 u 1

Ja sam u Beosportu gledao Quicksilver uz koje dolaze te podrukavice ali su mi bile previse ''cool'' tako da sam odustao. I uglavnom su dolazile uz modele sa spojenim prstima.

Truch2
04.12.2012, 01:29
Upises na googlu 2 in 1 gloves i listas... :ok:
Ne kupujete O'Neill, Quik jer kod nas retko zalutaju njihovi najbolji modeli, vec neka srednja klasa, koja uglavnom traje sezonu-dve. Inace Quiksilver je promenio materijale, fabriku i to ne zvuci dobro :sm008:
Pogledajte ima dobrih Level, ako je ostao po neki Dakine, i po koji Salomon.
Spyder je djubre, Phenix i Leki precenjeni...Leki ima smisla samo za takmichare i one koji zamisljaju kapije i klik system i Reusch takodje...Bilo je po nekih dobrih Scott-ovih, ali i to ako iskopate kod nas.
Generalno najbolje su uglavnom 2 u 1, ali da nemaju unutrasnju liner rukavicu od flisa. Jer je flis+ko zna koliko gramska insulacija ono sto cini rukavicu predebelom i po nekad pretoplom. Samim tim dosta neupotrebljivom. Jbte, ne moze normalno ni shtap da se uhvati...Zato je najbolji strech, ili jos bolja windstoper unutrasnja rukavica. Gore-tex moze, ali i ne mora, ustedecete pare-sad i na pijacama znaju sta je gore tex, ima dosta i drugih materijala koji nisu toliko poznati( samo treba proveriti sta je da ne kupite neko govno). Koza, precenjena....
Bio je jedan dobar model Zanier gore tex, koji je imao kao dve pregrade, jedna je toplija-druga tanja( tj dve rukavice unutra koje se ne vade) i bile su dosta jeftine, jer se ljudima valjda nije svidela boja. Njima je jedina mana, sto malo smara namestanje tih untrasnjih delova ako cesto skidate rukavice...
U svakom slucaju bolje su i malo tanje rukavice, ili mozda cak i pipe modeli, u kojima ako je hladno moze uvek da se dokupi i overglove koji radi posao i za tanje rukavice i za one kojima je hladno, a i za dubok sneg :ski:
A overgloves su kod nas 10-20 evra, jer to niko ne kupuje i uglavnom ljudi nemaju pojma chemu sluze

ibane
04.12.2012, 23:45
Za toliko znam da se snadjem :ok:. A ponekad koristim i onu opciju da vidim slike :sm004:. Mislio sam sta ima kod nas i kod nas da se nadje i koja su iskustva jer citam da se skot brzo "umirise". Inace sam imao jedne takve odavno koje su bile kupljene na Ilincima i odlicno su sluzile. Mada ja ih nisam nosio bez unutrasnje rukavice jer kad tu rukavicu izvadis i stavis ruku najezis se od sintetike :sm012:.

designbvr
05.12.2012, 07:03
Upises na googlu 2 in 1 gloves i listas... :ok:
Ne kupujete O'Neill, Quik jer kod nas retko zalutaju njihovi najbolji modeli, vec neka srednja klasa, koja uglavnom traje sezonu-dve. Inace Quiksilver je promenio materijale, fabriku i to ne zvuci dobro :sm008:
Pogledajte ima dobrih Level, ako je ostao po neki Dakine, i po koji Salomon.
Spyder je djubre, Phenix i Leki precenjeni...Leki ima smisla samo za takmichare i one koji zamisljaju kapije i klik system i Reusch takodje...Bilo je po nekih dobrih Scott-ovih, ali i to ako iskopate kod nas.
Generalno najbolje su uglavnom 2 u 1, ali da nemaju unutrasnju liner rukavicu od flisa. Jer je flis+ko zna koliko gramska insulacija ono sto cini rukavicu predebelom i po nekad pretoplom. Samim tim dosta neupotrebljivom. Jbte, ne moze normalno ni shtap da se uhvati...Zato je najbolji strech, ili jos bolja windstoper unutrasnja rukavica. Gore-tex moze, ali i ne mora, ustedecete pare-sad i na pijacama znaju sta je gore tex, ima dosta i drugih materijala koji nisu toliko poznati( samo treba proveriti sta je da ne kupite neko govno). Koza, precenjena....
Bio je jedan dobar model Zanier gore tex, koji je imao kao dve pregrade, jedna je toplija-druga tanja( tj dve rukavice unutra koje se ne vade) i bile su dosta jeftine, jer se ljudima valjda nije svidela boja. Njima je jedina mana, sto malo smara namestanje tih untrasnjih delova ako cesto skidate rukavice...
U svakom slucaju bolje su i malo tanje rukavice, ili mozda cak i pipe modeli, u kojima ako je hladno moze uvek da se dokupi i overglove koji radi posao i za tanje rukavice i za one kojima je hladno, a i za dubok sneg :ski:
A overgloves su kod nas 10-20 evra, jer to niko ne kupuje i uglavnom ljudi nemaju pojma chemu sluze


Je'l ti ono napisa : Mnogo vi bre komplikujete... I sa firmama i sa modelima. :glavaozid

jedina mana, sto malo smara namestanje tih untrasnjih delova ako cesto skidate rukavice...

toliko o 2 u 1

Truch2
05.12.2012, 17:22
Za toliko znam da se snadjem :ok:. A ponekad koristim i onu opciju da vidim slike :sm004:. Mislio sam sta ima kod nas i kod nas da se nadje i koja su iskustva jer citam da se skot brzo "umirise". Inace sam imao jedne takve odavno koje su bile kupljene na Ilincima i odlicno su sluzile. Mada ja ih nisam nosio bez unutrasnje rukavice jer kad tu rukavicu izvadis i stavis ruku najezis se od sintetike .
Pa zato sam i stavio smajlija , zezam se za Google. :sm004:
A sto se ostalog tice sve sto sam napisao vazi za domace trziste. I u zivotu sam samo jedne rukavice kupio preko.
probaj josh neki model. Ne verujem da se bas SVE Scottove umirishu...A i imash i one modele sa lufterima, dodatnim ventilacijama itd. Meni je na planini uvek vruce, a ok mi "dishu" rukavice. Samo treba naci pravi model.
Poslednjih 5 godina nosim 2 u 1 modele i definitivno su zakon. Chak mozes da kombinujes sa nekim podrukavicama koje nisu iskljucivo za sneg (bajs, trening, trek itd) Ako volite da tipkate poruke, pushite, twittate ili instagramirate dok skijate :ski:


Je'l ti ono napisa : Mnogo vi bre komplikujete... I sa firmama i sa modelima. :glavaozid

jedina mana, sto malo smara namestanje tih untrasnjih delova ako cesto skidate rukavice...

toliko o 2 u 1
To sto sam napisao vazi za TAJ odredjeni model Zanier-a. A ne za sve 2 u 1 modele. Mozda su i zato bile ultra jeftine,a ne zbog boje...

ibane
05.12.2012, 23:57
Ma cisto sam bio znatizeljan pa reko da pitam. Inace imam one tanke Icepeak koje mi zavrsavaju posao. Pisao sam i postavio negde na forumu sliku.
BTW to su u stvari 3 u 1 modeli jer mozes da nosis samo unutrasnju, samo spoljasnju ili obe rukavice zajedno :sm004:. Npr.

http://www.gumtree.com.au/s-ad/st-kilda/camping-hiking/brand-new-alpine-3-in-1-gloves/1007508104

gordond
06.12.2012, 10:43
Kupljene ove:
http://www.beosport.com/internet-prodaja/proizvodi/15-skijanje/124-ski-rukavice-m/39-spyder/2959-traverse-gtx-glove-blk/

Mozda nije najbolji moguci izbor ali s obzirom na ponudu kod nas i na cene nesto mi je govorilo da moram da iskoristim ovaj popust...

Hvala svima na savetima i na raspravi na 5 strana:)

IvanQ
06.12.2012, 10:57
Narucio ih i ja. Valjda ce mi stici za opening pa prenosim utiske u ponedeljak. Po meni je rukavica skroz ok.

gordond
06.12.2012, 12:13
Stici ce, meni stigle za jedan dan. Samo, poslali su mi pogresnu boju pa sam morao da vracam. Moram priznati da su bili ljubazni i da su odmah ponudili da vratim o njihovom trosku i nadam se da mi danas salju prave. Na prvi pogled (dodir) mi deluju dosta dobro, svakako mnogo bolje od predhodnih. E sad, videcemo kako ce se pokazati na snegu...

Truch2
10.12.2012, 16:59
Da, moze i da se konta kao 3 u 1 model. A te Spyder ne vrede 50e, mada se neki nece sloziti sa mnom... Nadam se da imas ergonomski grip na stapovima.
Srecna kupovina