PDA

Pogledati punu verziju : Dužina štapova



stekan
07.11.2005, 15:31
Znate li za formulu:

Visina skijaša X 0,68 = Dužina štapova

wlad
07.11.2005, 23:15
Ja ne znam za tu formulu, mozda pali :). Ja znam za ono pravilo da ti od lakta do sake ruka bude paralelna sa podlogom dok drzis stap.

Pominje se da treba drzati stap (kada se meri naravno ;)) na kontra strani (iznad krplje kada se okrene) - ali ne vidim razliku u duzini (merenju) ako se drzi naopako ili normalno :).

stekan
08.11.2005, 08:44
Kad se štap okrene, treba ga držati ispod krplje. Razlog je što dio iznad krplje (tj. ispod krplje kad se štap drži normalno) bude u snijegu, pa ga treba zanemariti.

Formula se do sada pokazala tačnom.

wlad
08.11.2005, 23:36
Definitivno je lakse sa formulom :).

Skije = V - (5 do 20) cm
Stapovi = V * 0.68
Cipele = izmeris duzinu stopala u cm

djordjecg
09.11.2005, 18:52
A ima li neka formula za cipelu od Snowboarda, ako ne idem u prodavnicu da je probam ? :P

wlad
10.11.2005, 12:04
Uvek je najbolje da probas, razliciti proizvodjaci imaju razlicite sirine cipela, tako su neki podesniji ako imas siru nogu, a neki ako imas uzu.

Ne znam kako ide za board, ali za skijanje imas cipele sa prilagodljivim uloskom (prilagode cipelu za tvoju nogu u prodavnici kad je kupis) - takve ja imam.

Ranije su se koristile razlicite mere, US velicina, EU velicina i sl. Sada je aktivan cm standard - sto je mnogo pojednostavilo (barem za ski cipele) - tako da samo izmeris duzinu stopala u cm i to ti je broj, meni je stopalo 302mm pa mi je broj 30.5 (cm).

Naravno, svaka normalna prodavnica ski opreme ce da ti izmeri duzinu stopala na licu mesta.

ISIA_extreme_carver
11.11.2005, 12:34
Najbitniji je parametar duljina štapa i to vam treba biti apsolutno prvi kriterij. Komercijalno dostupne duljine se kreću u rasponima od 5 cm, od 140, 135, 130, 125 cm pa na niže.
Okrenite štap naopako tako da je drška na podu, a vi uhvatite štap odmah ispod zvjezdice (jer se računa da će dio štapa ispod zvjezdice ionako biti u snijegu i ne ulazi u efektivnu duljinu štapa).
Štap mora na zemlju biti položen okomito, paralelno s nogom i to tako da ruka bude savinuta pod pravim kutom (pod 90 stupnjeva).
Ako ste negdje između dostupnih visina, uvijek radije uzmite dulji nego kraći štap, pogotovo ako namjeravate naučiti koristiti štap u samom skijanju.
Razlike u tzv. zvjezdicama također imaju svoje objašnjenje. Zvjezdice koje su oblika punog kruga i veće površine namijenjene su skijanju u dubljem snijegu, pa im oblik ima namjenu sprječavanja propadanja u snijeg, dok su zvjezdice manje površine namijenjene tvrđim i uređenim pistama.
Eto nadam se da sam malo pomogao!