PDA

Pogledati punu verziju : Les deux Alpes



Strane : [1] 2

milos79
15.03.2006, 20:55
Bejah na produzenom vikendu (4 dana) u sjajnom skijalistu-nije neskromno reci medju 5 najboljih u Evropi i evo par utisaka. Skijaliste je inace jedno 30-ak km na jug vazdusnom linijom od Val Thorensa i Les Menieresa i mozda nema najvise kilometara staza, al ima naveci pad, tj. ukupnu visinsku razliku u Fr. mislim, a samo je Zermat bolji. Dakle skija se od 1600 do 3600m.

Snega je bilo boli glava, 1.5 do 3m na gleceru, staze solidno sredjene, ipak ne perfektno kako to ide u Austriji, liftovi dosta dobri, mada ima veliki broj Poma sa cuvenim malim korpama (pravljenih izgleda za male Francuze :p), al ima i par novih 6-8 sedeznica Dopelmayera.

200km staza ukupno, mnogo mogucnosti za freeride, deo koji vodi ka dolini-selu je u stvari jedna ogromna staza, tj. nije bas svuda obelezeno ali se moze bukvalno svuda spustati i siroko je jedno 3km i prilicno je strmo, tj. najvecim delom je crna staza. Dakle zamislite Jahorinu, pa onda jedno 5puta sire (bez preterivanja), i to ne plavo-crveno, nego crveno-crno.

Cena ski pasa je vise nego pristojna 34evra dnevni, ima popust i za studente pa izadje svega 28e, a 6-dnevni je 165e.

Selo je prilicno veliko, nije bas kao Chamonix dolina, al nije ni daleko, nocni zivot odlican (doduse ipak ne kao na Kopu :D).

Smestaj je bio odlican 4-krevetni apartman, 23e po coveku dan.

Crnih staza ima koliko ti dusa voli i sredjenih i nesredjenih (dubok sneg) i ima par pogibeljnih.

A evo i par fotki...

Ka dolini
262

Jedna simpaticna crna staza
264

Freeride paradise
265

Deo glecera
266

milos79
15.03.2006, 21:00
I za kraj poslastica, jedna od pogibeljnih crnih, koja je inace zvanicna staza (ima je na mapi i ima onih stubica pored staze), al se ne sredjuje (a sumnjam da bi i mogli da je srede ;).

Dakle cela staza...
268

I njen gornji deo u krupnijem planu...
269

zloglasni
15.03.2006, 21:38
nema sta ovo je /\ .Koliko je sve ukupno izasao ovaj izlet,neracunajuci vizu ?

milos79
15.03.2006, 22:28
nema sta ovo je /\ .Koliko je sve ukupno izasao ovaj izlet,neracunajuci vizu ?
Ja sam doduse dolazio iz Svice, al isao sam sa ortacima jednom kolima iz Srbije, pa evo racunice:

-put 12h-13h kolima iz Bg-a preko Hrvatske, Slovenije, Gorica, Venecija, Verona, Milano, Torino - u oba pravca 150 evra gorivo, 100 evra putarine, racunaj 3 coveka, 85evra po coveku (za 4 coveka jos bolje, a ne mozes ni da nadjes manji apartman)
-7 nocenja (krenes ujutru iz Bg-a, predvece si tamo) 7*23=160evra
-6 dana skijanja 165evra
-10evra dnevno klopa (ako se nosi meso i kupuje u samoposluzi), za 7 dana 70evra
Ukupno <500evra :).

Jeftinija varijanta, dvoja kola po 4 coveka u kolima, 8-krevetni apartman, 18 evra po coveku smestaj, 60 evra prevoz, malo jace od 400 evra :D.

Francusku vizu ne bi trebalo da je previse tesko dobiti ako imas rezervaciju apartmana -35 evra (valjda).

Jedini catch je sto moras sve sam da organizujes, al to i nije neki problem.

Misko
15.03.2006, 23:10
Skijaliste je extra! Jedno pitanjce ima li fun park?

milos79
16.03.2006, 12:26
Skijaliste je extra! Jedno pitanjce ima li fun park?
Ma ne da ima, nego ima cuda i bogova. Ako bacis pogled na 4. sliku, sa desne strane se vide serpentine to je za bordercross (veliki i mali) i izmedju je fun cross. Desno odatle je klasican park sa rampama, halfpipeom, skakaonicama i slicno (ne vidi se na slici) to je na 2600m. Na delu izmedju 2800 i 3100 se nalaze kaskade, ugaone skakaonice, kanjoni i strmina 150m od 40 stepeni.

Jos jedna poslastica je najveci freeride spust, kako mnogi kazu na svetu, sa vrha glecera u La Grave - 7000 stopa visinske razlike, potpuno netaktnut sneg. Tu se svake godine u aprilu odrzava cuveni Derby de la Meije spust freeride trka sa vrha do sela La Grave. Inace potencijalnih ruta za spustanje ima raznih od 7km do 14km duzine, a u spustu je cilj stici sto pre i kazu da ima neki ludi Kanadjanin koji drzi rekord od 5 i po minuta od vrha do dna.

Inace sam glecer je naveci u Francuskoj i jedan od najvecih na svetu.
Nazalost sad kad sam bio zbog jakog vetra nije radilo poslednje sidro na vrhu glecera koje vozi sa 3450 na 3550 i deo gde te ratrak vuce do 3600, a onda odatle ide spust na drugu stranu u La Grave, tako da nisam mogao da probam to cudo :(.

ski dude
16.03.2006, 14:00
268

ova mi se najvise svidela:D :couto:,provalite zicaru kuda ide:)

daki
16.03.2006, 16:31
Svaka cast!
To su staze

Misko
16.03.2006, 18:48
Daj da vidimo za sledecu sezonu ovo po mom misljenju ulazi u uzi izbor. A i nije nesto skup ski pass, tj. odnos cena/sta se dobije je strava.

boris
16.03.2006, 19:05
Svaka cast!
To su staze

Daki šta je ovo.....Moramo dobro razmisliti za sledeću sezonu!:ski:

ski dude
16.03.2006, 21:43
mene iskreno vise privlaci austrija sbog "ispeglanih" staza(mnogo sam probirljiv po tom pitanju:D )ali mi ovo takodje ne izgleda lose za sledecu god.:ski: :yay:

daki
16.03.2006, 22:33
Ma idemo da j... oca!:kez:

ski dude
16.03.2006, 22:48
da im pokazemo ko smo i sta smo:ok: :ski:

Ivan
26.03.2006, 15:21
odlično, fantastično, moram da odem :)

imajte na umu da su cene koje je milos79 dao za mart, u januaru i februaru slobodno dodajte 50% :)

ski dude
26.03.2006, 15:26
ali u januaru i februaru temperature su (-10 do -30):glavaozid :sal:

SkiBus
18.09.2009, 12:42
Ove sezone udruženje SkiBus će organizovati skijanje u Les 2 Alpes-u, jednom od najvišljih skijališta Evrope.

Prva smena će biti Uskršnje skijanje u periodu od 03.-10. aprila 2010., dok će drugo skijanje biti u okviru jedinstvnog SkiBusovog ski & swim programa od 16. do 28. jula 2010. kom prilikom će se 6 dana boraviti na moru (Italija), obilaziti evropski gradovi (Venecija, Verona, jezero Lado di Gara i Grenobl) i 5 dana boraviti u Les 2 Alpesu sa 4 skijaška dana (glečer na visini od 3600m, inače najveći skijaški glečer Evrope, omogućava kvalitetno skijanje čak i u ovom periodu godine).

Pridružite se ovim jedinstvenim ski programima... Detaljnije o svemu na web stranici udruženje...

http://www.skibus.rs/docs/images/logoi,%20gifcici,%20opste%20slicice/logo%20skibus.jpg

djapac
03.11.2009, 19:55
jeli neko koristio bazen u Les2Alpes sto je u sklopu ski pasa, kakav je?

ma7ej
08.12.2009, 08:20
jedva čekam odgovor na pitanja iznad :D ja putujem 1.1 u L2A nakon Risoula očekujem ovdje još više :D

somiiii
09.12.2009, 01:27
i ja idem u les2alpes od 2 januara sa kojom agencijom ti ides? pozzz. ako je neko vec bio neka napise nesto korisno

djapac
12.12.2009, 00:04
moja sestra ide preko filipa 2.januara, cuvajte je tamo:)))

ma7ej
12.12.2009, 11:44
ja putujem preko Kontakttours-a iz Zagreba:)

somiiii
12.12.2009, 14:13
cuvacemo je, bez brige:awm2:

ma7ej
15.12.2009, 21:42
e zanima me ovak neka banalana stvar :D ko je bio vidio čuo il se sjeća jel bilo možda kakog ozvučenja na stazi..glazbica neka dok rasturaš svježe poravnat snijeg rano s prvom žičarom :D

djapac
28.12.2009, 02:08
e jeli isao neko autom u L2A, zna li neko informaciju kako apartmani Les residences stoje sa parkingom, gdje mogu ostaviti auto, dali se naplacuje....

ma7ej
16.01.2010, 10:50
eo da kažem da sam se prije par dana vratio iz L2A. bilo je ono stvarno vrh.put je trajao iz osijeka otprilike 23 sata,nešto kraće nazad zbog kraćih stajanja.skijalište je samo po sebi stvarno odlično..220 km staza svih vrsta,duljina i oblika.jedino što mi se nije svidjelo što ka dolini vode par crnih staza i jedna zelena koja nakon 1 dana dosadi pa je jedini izbor crna staza ili freeride ..što može biti veliki problem za one koji nemaju hrabrosti ili iskustva za crne staze,ali nisu tako ubitačne tako da se mogu proći(bez ozljeda :D ) od žičara opet sve moguće od dvosjeda do šesterosjeda.gondola za dvoje ljudi za 15 i čak dvije godnolle koje mogu potegnuti 75(!) ljudi,pa sve do običnih tanjura i sidra do najjednostavnije vučnice a to je špaga za koju se držite nekih 50 tak metara uzbrdo. mjesto je također okej,nije mrtvo i zapušteno.ima 10 tak kafića u koji se može izaći svaku većer na neku cugu,uspio sam i naći 2,3 recimo to diska,noćna kluba za one koji su željni žešćeg izlaza.zamjerka su cijene,recimo mali hajniken košta 5,50E većinom pa si vidite :D a najzvučniji disko Lˇavalnche ulaz naplaćuje 15E pa et. preporuka svakako izbjegavajte kupnju u Intersparu jer je najskuplji u mjestu uvjerljivo,dok trgovina Marche je oko 30 % jeftinija(opet nešto skuplja od naših balkanskih cijena).ljudi su jako ljubazni tako da bi svako ovdje mogao naći nešto za sebe. ako nekog zanima još neki detalj koji nisam naveo neka slobodno pita. slike šaljem adminu pa će valjda uskoro biti u galeriji :D

ogi86
18.01.2010, 13:20
E zanima me da li si isao do Alpe D'huez-a i kakva je veza izmedju ta dva skijalista, posto necu ici kolima!?!? :dziveli:

ma7ej
20.01.2010, 19:14
U mjestu (les2alpes) postoji bus koji vozi 2 puta tjedno u Alpe Dhuez..tako je bar bila sad kad sam ja bio,ali nisam to isprobao dovoljno mi je bilo u L2A.

oggy
20.01.2010, 23:13
Postoje redovne linije Grenoble-Alpe d'Huez i Grenoble - Les 2 Alpes, i saobracaju prilicno cesto. Ako bas imas zelju, mozda moze da se iskombinuje nesto (moras da presjednes u Bourg d'Oisans). Vidi na zvanicnim sajtovima, ima raspored buseva (na AdH sajtu ima sigurno). Pri tom, baje voze buseve ko veliki :)

barrcode
21.01.2010, 11:11
E zanima me da li si isao do Alpe D'huez-a i kakva je veza izmedju ta dva skijalista, posto necu ici kolima!?!?

dakle:

NAVETTES LES 2 ALPES - ALPE D'HUEZ - LES 2 ALPES
Chaque mercredi et jeudi
&#224; 08h45 = départ de l'Agence VFD 2 Alpes
&#224; 08h55 = arr&#234;t au point information de l'Alpe de Mont de Lans
&#224; 09h45 = arrivée au pied des pistes de l’Alpe d'Huez
&#224; 17h20= départ de l'Alpe d'Huez (portique des Bergers) en direction des 2 Alpes

Réservation obligatoire &#224; l'Agence VFD, tarif unique 8,50€ l'aller retour.

odnosno, na serbski:

prevoz- 8.5eura povratna, polazak ispred Agencije VFD, OBAVEZNA rezervacija u agenciji VFD.

ogi86
21.01.2010, 11:33
Hvala svima na inf!!! :ski:

somiiii
21.01.2010, 20:34
imas redovnu bus liniju do alpe d*hueza, ali pretpostavljam da ides sa nekom nasem agencijom busem koja ce sigurno organizovati izlet do tamo.
Obavezno idi skijaliste je mnogo mnogo bolje nego les2alpes, suludo je otici 1400 km a ne videti i to. veruj mi idi OBAVEZNO. Pozzz:ski:

djapac
29.01.2010, 12:59
Vratio sam se prije 5 dana iz L2A. Po meni je skijaliste extra, posluzilo nas i vrijeme pa smo imali 4 prelijepa potpuno suncana dana, 1 dan sa maglom i snijegom i jedan oblacan dan ali se moglo sasvim lijepo skijati. Staze su dugacke i dosta dobro sredjene, guzvi na zicama nije bilo. Restorani i kafici na 2600m su perfektni, totalno na suncu a zasticeni od vjetra. U Le Pano baru je jako dobar after ski parti koji traje od 3 do pola5 i odlicna je zabava. Od 3 do 4 je happy hour i pica su sva u pola cijene, pivo, kuhano vino, sokovi...sve po 2,5eura. A cijene pica i hrane na stazi se krecu od 4-5eura za kuhano vino, toplu cokoladu...pa od 5-7eura koliko su im hot-dog, hamburger i razni sendvici.
Samo mjesto je prelijepo sa puno sadrzaja. Najbolja prodavnica je Marshe i povoljnija je od Interspara. Cijene u samom mjestu i nisu strasne pa za 2,5-3eura moze se pojesti odlican hamburger, pice su od 7-12, a pivo po pabovima je od 3-5. Nocni zivot je odlican pa ima mnosto barova, pabova i par diskoteka. Puno je restorana gdje mozete pojesti raclet ili fondu a ja bih preporucio Crepes at Gogo koji je po mnogima a i meni najbolji restoran u mjestu, u njemu cete za veceru za dvoje sa buteljuom vina izdvoiti oko 50-60eura. Isao sam kolima pa ako nekog zanima jos nesto neka pita....

admin
26.07.2010, 17:51
Clanovi udruzenja Ski Bus se nalaze u Les 2 Alpes_u.
Ovih dana skijanju na Gleceru na 3200m/nv na kome trenutno ima 100 cm snega.
Ocekujemo detaljniji izvestaj kada se vrate.
http://www.2alpes.com/pages/en/122/les-2-alpes-summer-skiing-snowboarding-on-the-largest-skiable-glacier-in-europe.html

admin
28.07.2010, 01:08
Članovi Skibusa se trenutno nalaze u Francuskom skijaluštu Les 2 Alpes, u okviru svog jedinstvenog programa ski & swim. Nakon boravka na moru u Italiji u Lido di Jesolo-u, obilaska Venecije, Verone i jezera Lago di Garda stiglo se u ski centar Les 2 Alpes.

Pored skijanja na istoimenom glečeru, članovi udruženja upražnjavaju i mnoge druge sportsko avanturističke koje su u letnjem sadržaju ski centra. Detaljnije o tome možete videti na fotografijama koje nam ekskluzivno šalju.

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Francuska/fra_2011/skibus_les2alpes_jul2010_20.JPG

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Francuska/fra_2011/skibus_les2alpes_jul2010_22.JPG

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Francuska/fra_2011/skibus_les2alpes_jul2010_28.jpg

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Francuska/fra_2011/skibus_les2alpes_jul2010_21.JPG

http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Francuska/fra_2011/skibus_les2alpes_jul2010_24.JPG

Bax
28.07.2010, 19:29
Lepe fotke, bas sam razmisljao o letnjem odlasku na ovaj divni glecer.

Ali sudeci po ovim slikama, cak ni na vrhu nije bilo uslova za skijanje, sudeci po boji onoga snega.

Bas me zanima kakvo je bilo iskustvo sa skijanjem?

MAda rado bi i onaj MTB terao niz padine, ali za tako nesto ima i blizih mesta :)

SkiBus
30.07.2010, 00:31
Baxe, pogledaj razliku izmedju prve fotografije koja je slikana oko 11h i one sa Mountinbike-ovima koja je fotografisana oko 16h kada je skijalište uveliko zatvoreno. Fotografije su slikane istoga dana!

Samo skijanje je od 7 časova ujutru do 12:30, nakon čega temperatura i skijaši urade svoje, pa to izgleda poprilično oguljeno i prljavo (kao na slici nase male expedicije sa bikeovima). Medjutim, onda krenu kamioni sa snegom i ratraci i narednog jutra sve izgleda ponovo potpuno belo kao u najvećoj zimskoj idili.

Jedno veče je na glečeru čak padao i sneg, tako da je ujutru moglo po obodu staze da se oseti desetak santimetara svežeg julskog pršića :)

Skijanje u L2A je i u julu zaista odlično (naravno to je neuporedivo sa zimskim uslovima), čemu svedoče i mnogobrojni reprezentativci i takmičari koji treniraju na glečeru. Snow park je jedan od boljih koje smo videli do sada.

Uz sve to nakon skijaških aktivnosti, očekuje vas i obilje drugog sadržaja: bazen, klizalište, tenis, spuštanje bobom niz za to specijalno uređene staze, gađanje strelama.. Za ljubitelje avanture, u selu niže, do koga vodi gondola, nalazi se i fascinantni adventure park. Naravno mountinbike je avantura za sebe i svakako je treba probati, iako ni malo nije jeftina. Mi smo na grupu od 10 ljudi za pola dana (od 13:00 do 18:30) izboksovali cenu od 30 eura za bike i kompletnu opremu. Ako ste početnik opominjemo vas da zaboravite na crvene i crne staze jer su zaista pogibeljne!! Jer ako krnete niz njih, nema vam povratka na blaže staze. U tom slučaju ne znamo šta bi vam preporučili, dal da se spuštate na bikeu ili da ga pešaka gurate niz strmek :)

Valja naglasiti da je Les 2 Alpes predivno mesto i za sve ljubitelje prirode i planine, kojima je dovoljna i šetnja po mnogobrojnim terenima prelepih Haute Alpa.

Bax
06.08.2010, 23:23
Hvala na korisnim informacijama, onda jedna od sledecih letnjih sezona je moja na gleceru :)

sonesone
03.10.2010, 13:32
jel bio neko smesten u Apartmani LES RESIDENCES 1650 ? kakav je smestaj? meni je bitno da je toplo i cisto,jel bar to zadovoljava? moze jos neki savet od vas koji ste bili tamo? citao sam da je crna staza kad se vracas sa staze do mesta,to me malo plasi jer idem sa devojkom,a ona ima 10 dana skijanja,tek izasla iz pluga....

Bax
03.10.2010, 19:36
Generalno jesu sve crne staze najblize naselju, ali postoji zelena skijaska staza, koja ide laganim lelujavim ritmom skroz do dna naselja, tako da to nije frka...

Za pocetnike su preporucljive staze pri vrhu glecera, one su najrelaksiranije, a i sneg je vrhunski...

iko
05.10.2010, 00:18
jel bio neko smesten u Apartmani LES RESIDENCES 1650 ? kakav je smestaj? meni je bitno da je toplo i cisto,jel bar to zadovoljava? moze jos neki savet od vas koji ste bili tamo? citao sam da je crna staza kad se vracas sa staze do mesta,to me malo plasi jer idem sa devojkom,a ona ima 10 dana skijanja,tek izasla iz pluga....

Les Residences nije naziv konkretne apartmanske kuce vec oznaka za smestaj u apartmanu kategorije 2**/3*** u nekoj od mnogobrojnih apartmanskih zgrada.
Moze da ti upadne veoma dobar smestaj ali takodje i prilicno los.

Pozdrav

mole
11.12.2010, 11:36
Kakve su cene sto se tice rentiranja ski opreme?Da li je to bolje uraditi ovde ili tamo?

stanx
20.12.2010, 09:48
Da li je neko skoro putovao kolima iz Beograda do Les 2 Alpes i koliko ga je put kostao??? Video sam poruku iz 2006 ali su cene i goriva od tada dosta izmenjene pa bi bilo korisno i da se ta informacija updatuje.

vampire
22.12.2010, 19:44
http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NDIxOTMxMGNORFF1T0RBMU 56ST1jTWpBdU5EZzBNRFk9&strDestLocid=31NDJpZDExMGNORFV1TURBM05EZz1jTmk0eE1 qRTNOdz09&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=22%2F12%2F2010&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.3&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6

evo otprilike! sad trebalo bi da potroshnju prilagodish tvom vozilu, izaberesh tip vozila i dodash takse u srbiji!

stanx
23.12.2010, 08:29
http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NDIxOTMxMGNORFF1T0RBMU 56ST1jTWpBdU5EZzBNRFk9&strDestLocid=31NDJpZDExMGNORFV1TURBM05EZz1jTmk0eE1 qRTNOdz09&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=true&dtmDeparture=22%2F12%2F2010&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.3&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6

evo otprilike! sad trebalo bi da potroshnju prilagodish tvom vozilu, izaberesh tip vozila i dodash takse u srbiji!

znam za via michelin ali putarine u italiji i "tunel-rina" nije bas prilagodjena stvarnom stanju stvari, pa sam mislio da je neko prosao rutu. Ako ne za koji dan krecem na put pa cete u drugoj polovini januara imati osvezene podatke o cenama za ovu rutu.

donthinktwice
23.12.2010, 20:13
Koja "tunelarina"? Ne ide se kroz "skupe" tunele, vec prevoj Torino-Briancon.
Poz

drug suri
20.03.2011, 19:21
znaci od 23 do 30 aprila.Jel bio neko u to vreme, da li je verovatno da bude snega i van glecera ili se mora racunati samo na glecer prema kome sam sumnjicav jer sam citao da su staze blage.Uopsteno,ko je bio u ovo vreme nek napise koju...

Grimani
21.03.2011, 18:46
Moje drustvo krece u petak pa mogu preneti njihove utiske ali u tom terminu....

drug suri
21.03.2011, 19:57
svakako pisi,i to je neka info.

100jan
23.03.2011, 00:48
Vratio se u nedelju, 20.3. iz L2A. Nismo bili najbolje srece kad je vreme u pitanju, od 6 ski dana 2.5 suncanih, ostalo sneg+magla. Staze siroke i relativno dobro sredjene, ali ne preterano dobro, bude hupsera kasnije u toku dana na vecini staza. Na najvisem delu su staze blaze i siroke, sneg fin. Na nizim delovima skijalista bude kacamaka, dok je za povratak u naselje na 1600m pozeljno koristiti gondolu jer na zelenoj stazi za povratak nema snega uopste, a na crnoj slabo osim ako je tek napadao sneg i lako je oderati skije. Ko voli off-piste pun pogodak, u visim delovima, naravno. Ono sto se meni licno nije svidelo je to sto ima 2-3 uska grla na skijalistu u kojima se u odredjenim delovima dana napravi guzva i to se tesko moze izbeci. A to moram priznati da nisam ocekivao. Sto je najbitnije skijalo se u svim uslovima :ski: i to je kompenzovalo sve ostalo.

Pod ostalo pre svega mislim na katastrofalnu organizaciju od strane MaxTravel agencije (GO2 Travelling, kako sebe jos nazivaju) preko koje smo isli. Ne bih sad da krenem u pljuvacinu iako za to ima dosta razloga, vec bih porucio ljudima da 2x razmisle i dobro se raspitaju preko koga idu. Bar 50% ljudi sa njima sigurno vise nece putovati, sto bi trebalo da (nekome) dovoljno govori. Nikad nisam bio od onih koji ocekuju ne znam sta od agencije/organizatora, cak naprotiv, ali opasno mrzim kad me tretiraju kao stoku i vuku za nos. Sad kad ne trebaju vize svako misli da moze da organizuje takve stvari.

Mozda je prethodni deo :sm023: ali mislim da ne bi bilo lose da se pokrene posebna tema u kojoj bismo iznosili utiske samo o agencijama/udruzenjima/organizacijama preko kojih smo putovali, sto bi za krajni rezultat imalo poboljsanje usluga koje pruzaju i za sta su placeni.
Eventualno neko ocenjvanje istih, rejting, statistika, (cifre ne lazu :dontknow:) da sve to ne bi izdivergiralo u pljuvanje i prepucavanje...

YIBLEX
24.03.2011, 08:44
@100JAN

Aposlutno se slazem da jos kolko danas treba otvoriti takvu temu. Takodje sam bio u ovom terminu preko G2travelinga, samo u VT, i moje primedbe ce te procitati u izvestaju koji ce biti gotov do sutra, nadam se.

aurora
24.03.2011, 12:47
100jane, pomenuta agencija ima jako losu organizaciju, znam ljude koji su otisli na apsolventsku ekskurziju sa njima i imali lose iskustvo!
Slazem se, treba otvoriti novu temu, verujem da mnoge, kao i mene, zanima izbor izmedju ski manijaka i ski busa! Ali, koji su bolji?!

100jan
24.03.2011, 12:57
Definitivno odosmo :sm023:, pa molim admina/moderatora da nesto preduzme po ovom pitanju.

@aurora:
Mislim da se u izboru koji si pomenula tesko moze pogresiti, ti ljudi su radili isti posao i dok su bile vize, a tada to nije mogao svako to da radi (putovao i sa vizama i bez). Danas svako misli da moze, kao i za pomenute ekskurzije. Moze, ali koliko dugo?

wlad
24.03.2011, 19:55
Nastavite dalje na http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4981

Milanpop
28.03.2011, 19:06
Stigla je i druga grupa sa 6. skijanja na najvecem evropskom ski gleceru i u odnosu na prvu grupu imali smo idealno vreme. Usavrsili smo dodatno tehniku, bili najveseliji (najludju) na apres ski zurkama, skijali na La Grave, odlicno skijaliste. I ako je manje od EK po svemu ukupnome rekao bih da su mi isti. Inace samo selo je najlepse od svih koje sam do sad video a i boravio. Mogu dobro da se provedu i ne skijasi. Jedino sto sam video previse lomova na stazi, cesta intervencija helikoptera, koje smo nazvali kobcima zato sto bukvalno nisu stajali sa odvozenjem povredjenih ljudi sa staze. Moguce i koja fotka uskoro

Grimani
28.03.2011, 19:23
Juce su mi javili da je bilo tvrdo/maglovito i da je sneg poceo da pada u toku dana a danas se ne javljaju :D tj. sad su mi javili da je ludilo bio dan, mekan sneg i da se divljalo....inace kad su dosli dobio sam sms jb^e ovde leto :dontknow:

100jan
28.03.2011, 20:34
Leto je mozda na 1600mnv gde su smesteni, ali gore je sigurno neko drugo godisnje doba. Jako se brzo menjaju vremenski uslovi, cak i u samom naselju, a mekse su (sto je logicno) staze koje silaze nize..

Grimani
28.03.2011, 20:42
da al oni su skijali gore i posto je napadao sneg danas je opustenije nego juce...

Milanpop
30.03.2011, 17:46
Evo i slika
1. slika gornji glecer
2. slika zurka
3. slika La Grave off
4. slika blesavi englezi

underbass
05.05.2011, 16:12
Mogu samo da potvrdim da je martovsko skijanje u L2A-u bilo vrhunsko, i da smo se razbili od skijanja :) Sto se vremena tice, prosli smo kroz sva cetri godisnja doba, a snega je bilo preko glave :) Pozdrav za sve Ski Manijake!

Pogled iz gondole...
http://www.dodaj.rs/f/1N/Hx/4J7c9Poj/1/dsc00831.jpg


Izlazak na 3600m...
http://www.dodaj.rs/f/38/AR/17VvaRQZ/3/002.jpg


3600m...raj za oci...
http://www.dodaj.rs/f/2r/De/2CQKW59D/1/013.jpg

underbass
05.05.2011, 16:17
Jos malo fotografija...


... :)
http://www.dodaj.rs/f/4/A6/4STsHxqC/1/027.jpg



Mislim da su reci suvisne..:)
http://www.dodaj.rs/f/2/D0/3G2P3BH9/1/dscn4369.jpg



Raj za freeridere...
http://www.dodaj.rs/f/w/yY/2JpkC9dd/2/015-large.jpg

underbass
05.05.2011, 16:21
Les Glaciers...pravo mesto za odmor...:)
http://www.dodaj.rs/f/2g/Ih/2wGuQXY0/1/031-large.jpg



Bellecombes 5...crnjak od staze :)
http://www.dodaj.rs/f/27/Rf/1LrAKuZF/063.jpg



Half-pipe...:P
http://www.dodaj.rs/f/3E/bQ/4kAeJrH2/1/037.jpg



Sta da vam kazem, bilo je ludo i nestvarno...

Grimani
07.05.2011, 16:46
@underbass

@
Bellecombes 5...crnjak od staze

Pozdrav od Zivotinje :D
http://i116.photobucket.com/albums/o29/grimani/Ski/MIki.jpg

admin
08.05.2011, 11:42
@underbass

@
Bellecombes 5...crnjak od staze

Pozdrav od Zivotinje :D


I tokom jednodnevnog boravla u L2A, ostala je u secanju...

Grimani
08.05.2011, 13:21
nije li svima :ok: nego fora je...sve videce oko :) uhvaceni dok se slikaju:sm021:
http://www.dodaj.rs/f/27/Rf/1LrAKuZF/063.jpg
http://i116.photobucket.com/albums/o29/grimani/Ski/MIki.jpg

Tadija_91
08.05.2011, 14:08
evo i mojih slika sa iste staze :)
http://oi56.tinypic.com/rbmsns.jpg

http://oi55.tinypic.com/2n7m4j5.jpg

wlad
08.05.2011, 19:26
nije li svima :ok: nego fora je...sve videce oko :) uhvaceni dok se slikaju:sm021:

Što jes, jes, vel'ki brat na delu :sm004:

Primetna je razlika u perspektivi :sm021:

JovanVulic
07.10.2011, 14:12
A ima li neki dobar aranzman preko neke od agencija ? :))) lakse je nego ja da organizujem a kamoli moji drugari :DD

ogi86
07.10.2011, 15:40
Gotovo sve agencije koje imaju zimsku ponudu nude i L2A, u principu to je sve slicno pa pogledaj malo po netu. Mozes da krenes od SkiBus-a i Go2-a pa na dalje da ne reklamiramo sad....

underbass
18.10.2011, 01:48
nije li svima...nego fora je...sve videce oko...uhvaceni dok se slikaju
http://www.dodaj.rs/f/27/Rf/1LrAKuZF/063.jpg
http://i116.photobucket.com/albums/o29/grimani/Ski/MIki.jpg

Hehehre, ovi Valjevci su cudo od ljudi! :) Ajde sto prave slane sendvice sa slatkim hlebom, nego sto imaju i smisla za humor :D
Dobro nas je ulovio dok smo se fotkali, svaka cast...

Pozdrav za sve Valjevce, a posebno za Zivotinju i ekipu!
Grimani, cuvaj se na Krvavecu, paparaco je to :D

Mita
28.10.2011, 14:52
Od kada do kada rade zice i da li se neko od vas sprema u januaru da ide?

nemilx
07.11.2011, 19:03
u principu skoro svi vode u isti smestaj,ali ima razlicitih perioda. Supruga i ja smo uplatili preko Jungl travela za 20.01-29.01, jeftiniji su od france eksspresa

Mita
08.11.2011, 23:50
Pa i ja cu preko njih ali nazalost doslo je do promene termina.
Idem pocetkom februara.
Jedino sto nemogu da nadje je od koliko sati ujutru pocinju zice da rade i kada se zatvaraju?

Ako ima neko taj info bio bi mu zahvalan

100jan
09.11.2011, 11:32
Zice pocinju da rade od 8.45-9h, a zatvaraju oko 17h (u martu, kad sam bio), s tim sto se ujutro vec oko pola 9 formira red i kod male i velike gondole, koje voze do gornjih stanica, i ima par uskih grla dok se ne popnete na 3500-3600m. Niko od nas nije bas bio odusevljen tim cekanjima, mislim da sam vec pisao o tome..

SkiFanatic
09.11.2011, 17:56
Ljudi vidim da ne predlazete Go2 kao agenciju, ja sad trazim neku agenciju za ovu zimu, Neki predlozi?

vampire
09.11.2011, 19:01
Ljudi vidim da ne predlazete Go2 kao agenciju, ja sad trazim neku agenciju za ovu zimu, Neki predlozi?

evo bash malopre sam pisao na drugom topicu o ovome pa da ne ponavljam..
http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4981&page=3

Mita
30.11.2011, 22:40
Jel ima ko da ide pocetkom februara (03.02.2012)?

Aleksandra20
12.12.2011, 15:49
Ima li kakavih komentara o Les Residences 1650? Isla bih preko Jungle travela ali me zanima kakav je smestaj? Unapred hvala na odgovoru :)

2d2f
13.12.2011, 22:29
Ima li kakavih komentara o Les Residences 1650? Isla bih preko Jungle travela ali me zanima kakav je smestaj? Unapred hvala na odgovoru :)

http://www.google.rs/search?q=les+residences+1650&hl=sr&client=opera&hs=4HG&rls=en&channel=suggest&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=gcPnTp_nJMWX8QP6wdTuCQ&ved=0CG8QsAQ&biw=1407&bih=770

nemilx
02.01.2012, 09:49
nadam se da ce se javiti skijasi koji su u terminu za novu godinu na Les 2 alpes, unapred se radujemo, mi putujemo 20.01 pozz ocekujem vas Srecna nova 2012 god i sa pozzz dobro skijanje ove godine

2d2f
19.01.2012, 04:23
Sutra krecemo ! :)
Sreca, sreca, radost ...

chaghaboo
11.09.2012, 12:03
Možda bude od pomoći za organizaciju aranžmana u svojoj režiji:

http://www.2alpesnet.com
http://www.les2alpesreservation.com
http://ski-france.com

chaghaboo
13.09.2012, 09:37
Planiram skijanje u svom aranžmanu, a L2A mi je ušao u uži izbor pa me u vezi sa tim interesuje:

koliko je bitna pozicija smeštaja u smislu da li su neki delovi mesta visoko nepreporučljivi iz nekog razloga?
ukoliko od smeštaja nije moguće peške do polaznih stanica da li postoji neki organizovani prevoz?
da li je moguće na nekoj polaznoj stanici zakupiti ormarić za ski opremu?
Išao bih kolima, ali najviše volim kada nema potrebe da ih diram dok sam na skijanju, ali ako to bude neophodno da li postoje parkinzi blizu polaznih stanica?


Blizina prodavnica, restorana, klubova i diskoteka mi nije toliko bitna.

Nevezano za to, kakvo je za skijanje ovo manje brdo? Pretpostavljam da je ovo veće koje vodi ka glečeru centar dešavanja, ali ima li šta zanimljivo i vredno posećivanja na ovom manjem?

Milanpop
13.09.2012, 17:02
Pa bolje je kada si blize gondolama ali imas i bus. Ja sam bio odmah uz gondolu a neki drugari nisu pa su isli busom i nista strasno. Na drugom brdu imas par lepih staza i obavezno ih obidji. Inace ako ides u kasnoj sezoni taj deo skijalista brzo progleda i sneg se najbrze topi. Inace vrlo lepo mesto i brzo se stize svuda peske osim ako nisi bas na obodu mesta

chaghaboo
14.09.2012, 19:56
@Milanpop

Hvala :ok:

plageton
18.09.2012, 12:40
Evo vako:

Ne postoje delovi mesta koji su "visoko nepreporučljivi". Upravo sam boravio na periferiji L2A i kombinacija je ski-in/ski-out, pod uslovom da ima dosta snega.

Prevoz postoji kroz celo mesto i uračunat je u cenu ski-pasa, kao i svuda u Fr. Jedino što bus malo švrlja kroz mesto dok razvozi pa to malo potraje ali to je u povratku pa nije strašno.

Ski-ormarića se ne sećam. Pre mislim da ih nema.

Parking verujem da zavisi od apartmana. Mislim da apartmani imaju parkinge za svoje stanare ali se svakako treba obavestiti ranije.

Kao što rekoh, bio sam smešten na periferiji ali blizu žičari i "manjem brdu", kako ga zoveš. Centar je ipak bolja lokacija ali sa druge strane sam bio smešten u veoma komfornim apartmanima (zovu se "Goleon"), pa je ispalo bolje. I uzgred, mada meni nije bilo bitno, sećam se da je apartman, koji je skoro kao hotel, imao svoj parking.

Što se tiče skijanja, ne znam zašto bi sebi uskratio mogućnost da isprobaš i "manje brdo", makar samo jedan dan, ili čak samo pola dana.

chaghaboo
18.09.2012, 16:47
@plageton

Hvala :ok:

Ivan Bgd
09.10.2012, 15:48
Da li se neko spustao u La Grave i da li je dozvoljeno bez ranca sa lopatom, sondom, ... ?
Koja od 4 rute do La Grave je najbezbednija za skije, tj. na kojoj ima najmanje kamenja , stena ?
Da li su te rute obelezene ?

Poz

Lynx
09.10.2012, 17:16
Da li se neko spustao u La Grave i da li je dozvoljeno bez ranca sa lopatom, sondom, ... ?
Dozvoljeno je, imaš na ovom videu deo gde ovi iz patrole kažu da oni ne zabranjuju ljudima da idu gore ali ih savetuju da idu sa kompletnom opremom http://www.youtube.com/watch?v=wlNC4WBi4eM

Ima i ovde na forumu ljudi koji su skijali tuda i koliko sam shvatio išli su bez svega toga. Najbolje da ti oni potvrde, ja se oštrim ove zime da pucam tamo :sm019:


Koja od 4 rute do La Grave je najbezbednija za skije, tj. na kojoj ima najmanje kamenja , stena ?
Da li su te rute obelezene ?

Poz
Ovo i mene zanima, vidim na mapama da ima iscrtano nekoliko ruta ali ne znam da li postoje putokazi na samoj planini.

Milanpop
09.10.2012, 17:24
@Ivan Bgd
Mozes kako hoces, ali obavezno skijama ili daskom :). Nisam siguran za te 4 rute, ja bih rekao 2. Levo i desno od velike stene koja krece sa vrha gondole. Desnom stranom ne mozes da promasis a i imas medjustanicu a levom je isto zanimljivo ali moras da isprati znakove koji su nesto manji ali su uocljivi

Ivan Bgd
10.10.2012, 09:31
Ma da video sam da su dve glavne rute samo imaju dole varijacije.
Sa koje strane je kuloar i koliko je isti sirok, moze li se tuda a da ne izrovaris daske ?

Nego gde ti sneg na ovim slikama, da nije to slikano u Martu mozda ?
poz

Ivan Bgd
10.10.2012, 09:43
Dozvoljeno je, imaš na ovom videu deo gde ovi iz patrole kažu da oni ne zabranjuju ljudima da idu gore ali ih savetuju da idu sa kompletnom opremom http://www.youtube.com/watch?v=wlNC4WBi4eM

Ima i ovde na forumu ljudi koji su skijali tuda i koliko sam shvatio išli su bez svega toga. Najbolje da ti oni potvrde, ja se oštrim ove zime da pucam tamo

Ovo i mene zanima, vidim na mapama da ima iscrtano nekoliko ruta ali ne znam da li postoje putokazi na samoj planini.


Ja se juce naostrio i uplatio preko Skibusa termin 12.01.-19.01.2013.
Svidja mi se sto ima i izleta do Alpe D' Huez-a , da vidim tu cuvenu najduzu da kazemo crnu stazu Sarenne.
I moram priznati i da mi je privlacno bilo i to da nema doplata skipasa da je u navedenu cenu sve uracunato cak i bazen cini mi se , a izlet do Ad'H kosta samo 5 eur bus i vazi isti ski dzukac.

Ako je jos neko nisanio :awm2:i pogodio ovaj termin neka se javi pa da se svi lepo skupimo i zajedno sidjemo do La Grave na caj :dziveli:
Cenim da je vise glava pametnije, mudrije i razumnije od jedne , a svakako je i zabavnije:yay:
:ski:

Ivan Bgd
10.10.2012, 10:48
Planiram skijanje u svom aranžmanu, a L2A mi je ušao u uži izbor pa me u vezi sa tim interesuje:

koliko je bitna pozicija smeštaja u smislu da li su neki delovi mesta visoko nepreporučljivi iz nekog razloga?
ukoliko od smeštaja nije moguće peške do polaznih stanica da li postoji neki organizovani prevoz?
da li je moguće na nekoj polaznoj stanici zakupiti ormarić za ski opremu?
Išao bih kolima, ali najviše volim kada nema potrebe da ih diram dok sam na skijanju, ali ako to bude neophodno da li postoje parkinzi blizu polaznih stanica?

Blizina prodavnica, restorana, klubova i diskoteka mi nije toliko bitna.

Nevezano za to, kakvo je za skijanje ovo manje brdo? Pretpostavljam da je ovo veće koje vodi ka glečeru centar dešavanja, ali ima li šta zanimljivo i vredno posećivanja na ovom manjem?

Mare,

posto si izvidnica ocekujem detaljan izvestaj sa slikama i snimcima (La Grave). :ok:
Inace mogao bi kada se vratis i par dana odmoris da ides i moju smenu da utvrdis staze i zaradis pice kao vodic :dziveli:
Skoro ti je duplo jeftinije u mojoj smeni.
:sm018:

Lynx
10.10.2012, 16:18
Ako je jos neko nisanio :awm2:i pogodio ovaj termin neka se javi pa da se svi lepo skupimo i zajedno sidjemo do La Grave na caj :dziveli:
Cenim da je vise glava pametnije, mudrije i razumnije od jedne , a svakako je i zabavnije:yay:
:ski:

Poslao sam ti PP

Milanpop
10.10.2012, 18:03
@Ivan Bgd
Zadnja nedelja mart (pogodio si). Bazen je smesan u odnosu na onaj u Tinju. Serena nista specijalno ali prodji ( sam d. Huez je zanimljiviji za skijanje od L2A)

chaghaboo
11.10.2012, 11:21
Mare,

posto si izvidnica ocekujem detaljan izvestaj sa slikama i snimcima (La Grave). :ok:
Inace mogao bi kada se vratis i par dana odmoris da ides i moju smenu da utvrdis staze i zaradis pice kao vodic :dziveli:
Skoro ti je duplo jeftinije u mojoj smeni.
:sm018:

Ih, pa kako :dziveli: Izveštaj i multimedija stižu čim se vratim, još se lomim za La Grave pošto nemam ništa od opreme, ali izgleda da postoji mogućnost ture u kojoj se uz vodiča dobija i sve potrebno tako da :ski:

Grimani
11.10.2012, 13:47
Gledao sam ovaj video prosle sezone i tada sam stekao utisak da nije opusteno ici doticnom rutom. teren je dosta nepredvidiv...50/50 da cu ici u L2A u Januaru tako da vredi cuti iz prve ruke...nisam siguran ni za vezu izmedju ta dva mesta. Negde sam procitao da ski pass iz La Grave(gondolu) ne vazi u L2A ali u obrnutom smeru da da. nznm nisam se detaljno informisao ali nadam se da cu to uciniti pre nego sto krenemo.
La Grave: A Skier's Journey Ep2 (http://vimeo.com/15315278)
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYEWq67QwkPOx6MgTqKMn2-juPrtQX-cPEAKdhUx8e0pIFkUPNsA (http://vimeo.com/15315278)

Ivan Bgd
11.10.2012, 14:13
Gledao sam ovaj video prosle sezone i tada sam stekao utisak da nije opusteno ici doticnom rutom. teren je dosta nepredvidiv...50/50 da cu ici u L2A u Januaru tako da vredi cuti iz prve ruke...nisam siguran ni za vezu izmedju ta dva mesta. Negde sam procitao da ski pass iz La Grave(gondolu) ne vazi u L2A ali u obrnutom smeru da da. nznm nisam se detaljno informisao ali nadam se da cu to uciniti pre nego sto krenemo.
La Grave: A Skier's Journey Ep2 (http://vimeo.com/15315278)
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYEWq67QwkPOx6MgTqKMn2-juPrtQX-cPEAKdhUx8e0pIFkUPNsA (http://vimeo.com/15315278)

ali zato nema guzve :ok:
lepo u jednom video snimku kaze da tu iscedis noge, ali napunis srce i dusu.
evo link: http://www.skipass.com/videos/la-grave-ski-bum-freeski-tv--1.html

:sm018:

Ivan Bgd
11.10.2012, 14:52
Ih, pa kako :dziveli: Izveštaj i multimedija stižu čim se vratim, još se lomim za La Grave pošto nemam ništa od opreme, ali izgleda da postoji mogućnost ture u kojoj se uz vodiča dobija i sve potrebno tako da :ski:

cini mi se da ta mogucnost kosta tricavih 170 ojra.
mislim da je ja necu koristiti, vec cu da pratim neku grupu sa distance.
samo da ne odu negde gde koriste kanape za spustanje:hair:

poz

Ivan Bgd
11.10.2012, 16:22
Evo linka sa cenom vodica za La Grave:
http://www.guidelagrave.com/V2/en/winter/winter-ski
na dnu stranice je cenovnik.

ako se skupimo nas 7 do 8 ispada dosta jeftinije i zabavnije.

pozdrav

Lynx
11.10.2012, 16:39
cini mi se da ta mogucnost kosta tricavih 170 ojra.
mislim da je ja necu koristiti, vec cu da pratim neku grupu sa distance.
samo da ne odu negde gde koriste kanape za spustanje:hair:

poz

Jel ovaj kec ispred greška?
Koliko vidim ovde je za 70e uključena i oprema http://evolution2-2alpes.com/lang-en/content/32-freeride

Milanpop
11.10.2012, 17:26
Oprema vam netreba. Proslo je bar 100 ljudi i niko nije nista zamerio samo su upozoravali da treba da se ima oprema i vodic.

chaghaboo
11.10.2012, 17:33
Oprema vam netreba. Proslo je bar 100 ljudi i niko nije nista zamerio samo su upozoravali da treba da se ima oprema i vodic.

Ne bih ja opremu zbog njih, nego zbog sebe :ok:

Ivan Bgd
11.10.2012, 23:45
Jel ovaj kec ispred greška?
Koliko vidim ovde je za 70e uključena i oprema http://evolution2-2alpes.com/lang-en/content/32-freeride

ma ta mi cena od nekud ostala u glavi, mozda za vise dana.

mada pravo da ti kazem nesto mi se i ne tegli taj ranac sa opremom, jedva i ovu svoju kilazu nosim :glavaozid
Shalim se, ne bih zbog balansa teglio ranac.
Nego ona tabela na dnu za low season ceo dan za 320 eur za 5+osoba +10eur za svaku sledecu osobu do 8 , to je za 1 dan ili ?
U svakom slucaju ispada za 8 osoba 44 eur po glavi ceo dan.
Ko izdrzi tamo 8h off piste non stop svaka mu cast!:dziveli:
:sm018:

chaghaboo
12.10.2012, 09:17
@Ivan Bgd

Jeste, to je definitivno vodič za jedan dan. Znajući da si zaljubljen u Tignes, živo me interesuje kako će ova varijanta da ti se svidi.

Ivan Bgd
12.10.2012, 09:35
@Ivan Bgd

Jeste, to je definitivno vodič za jedan dan. Znajući da si zaljubljen u Tignes, živo me interesuje kako će ova varijanta da ti se svidi.

Znaci da ako bi jos uzeli vodica na npr.3 dana trebalo bi da bude jos jeftinije.(3 cela dana za 100 ojra bi bilo ok)
U principu vodic nam treba da nam pokaze sve te lepe rute , a posle nam bas i nije potreban:ski:

Sve u svemu Mare pocni sa fizickim pripremama za 8h off piste :)
:sm018:

chaghaboo
12.10.2012, 09:58
Znaci da ako bi jos uzeli vodica na npr.3 dana trebalo bi da bude jos jeftinije.(3 cela dana za 100 ojra bi bilo ok)
U principu vodic nam treba da nam pokaze sve te lepe rute , a posle nam bas i nije potreban:ski:

Sve u svemu Mare pocni sa fizickim pripremama za 8h off piste :)
:sm018:

Još samo da se skupi 8 ljudi, pa ko preživi... :sm021:

Ivan Bgd
12.10.2012, 11:22
Još samo da se skupi 8 ljudi, pa ko preživi... :sm021:

:) samo promeni termin i eto nas 7+1=8 :ok:
i ustedeces da platis vodica bar 5 dana :dziveli:

poz

Ivan Bgd
12.10.2012, 14:31
evo off piste mape za La Grave
poz

Grimani
12.10.2012, 15:21
evo josh nesto...

http://www.les2alpes.com/images/info_pages/plan-des-pistes-des-2-alpes-hiver-2012-170.pdf

http://pc.sno.mobi/img/limg/mappic/2010325121922220i.jpg
http://pc.sno.mobi/img/limg/mappic/20091017232018937a.jpg

admin
18.10.2012, 01:49
Čuvena gondola Diablo "crveno jaje" zamenjena brzim 6-sedom. Stare kabine na aukciji - početna cena 150 eur.


Svoju poslednju vožnju je imala 31. avgusta i 01. septembra 2012. kada je svečano ali i sa setom proslavljen njen odlazak u "penziju". Svi koji su tih dana bilu u Les 2 Apes-u mogli su besplatno da se poslednji put perovozaju ovom žičarom. Ona je ubrzo demontirana, a radovi na postavljanju novog šestoseda se privode kraju i on će biti spreman za sezonu 2012 / 2013.

Odlučeno je da stare kabine gondole Dioablo, legendarno crveno jaje, budu izložene aukcijskoj prodaji koja će se održati u nedelju 03. novembra 2012. od 16:30h. Kabine mogu pedhodno da se pogledaju od 10h do 12h kod bazena u centru Les 2 Alpes-a.

Kabine su minimalne težine 500kg, a veličine maksimalno 2m u prečniku (Visina: 2 m, Dužina: 1,90 m, Širina: 1,40 m).

Početna cena svake kabine - crvenog jajeta je 150 eur, a licitacija će se obavljati u koracima od po 10 eur. Ko želi da učestvuje u aukciji moda doći na lice mesta i da prtiloži notaru blanko ček. Kupci svoje izlicitirane kabine moraju preuzeti u roku od 15 dana.


(http://www.skijanje.rs/vesti/les-2-alpes-cuvena-gondola-diablo-crveno-jaje-zamenjena-brzim-6-sedom-stare-kabine-na-aukciji/) http://www.skijanje.rs/vesti/les-2-alpes-cuvena-gondola-diablo-crveno-jaje-zamenjena-brzim-6-sedom-stare-kabine-na-aukciji/



http://www.skijanje.rs/assets/Vesti/diabloaukcija.jpg

plageton
18.10.2012, 09:59
Drugim rečima, ko se vozio, vozio se. :cool:

BRKA
03.11.2012, 21:03
Brkina grupa najjjaca u Les2Alpes-u
05.-12. jan. 2013
Skibus najjjbolja agencija u Srbiji!

Ivan Bgd
07.11.2012, 13:27
E, Brko, a najjaca smena je od 12.-19.01.:dziveli:

evo link za virtuelni odlazak do L2A pre fizickog da se upoznate sa mestom, a da tamo niste ni bili.
http://enimages.net/visites/isere/les-2-alpes/hiver/village/visite.php?pano=visite39.xml

Extra je!
Evo i slike lokacije gde bi trebalo da budemo i smesteni na 1800 mnv.

:sm018:

axxe
08.11.2012, 15:57
pa nisi se bas usrecio, posto imas da tabanas i do gondole i do prodavnica. a o centru da ne pricam.inace celo mesto je 1800 m/nv.

Ivan Bgd
08.11.2012, 20:54
kazu da je sedesnjica blizu smestaja tako da valjda necu tabanati, a sto se prodavnica tice u patikama svakako moze tabananje da se nadisem svezeg vazduha
poz

dzoni_ski
08.11.2012, 23:48
Tu bi negde trebalo da je pocetna stanica sedesnice koja ide iznad crne staze vallentin ako se ne varam.Sto se prodavnica tice to ne znam jer sam ja bio u centru naselja a to je onaj gornji deo al voze busevi do 9 uvece cini se a i lepo je prosetati.L2A je meni licno najlepse ski naselje od onih u kojima sam bio.Uvece prosetaj do suprotne strane naselja od ove u kojoj ti je smestaj.Tu je provalija od 900 m n.v :hair: i tu dolazi gondola koja ide dole iz doline i pogled je odatle bas lep na dolinu

axxe
09.11.2012, 01:21
samo kreni na vreme,jer treba uda se vratis!

Ivan Bgd
09.11.2012, 10:47
samo kreni na vreme,jer treba uda se vratis!

e, tu je vec problem, jer radnje rade do 20:00 ako se ne varam.
Strasno, a posle mi neradnici.:)


Poz

Snowman
09.11.2012, 14:51
pa nisi se bas usrecio, posto imas da tabanas i do gondole i do prodavnica. a o centru da ne pricam.inace celo mesto je 1800 m/nv.

Ja bih tamo pre par godina, cini mi se da je mesto na 1650mnv??? A i sto se tice smestaja, ako je dobro vreme i ekipa, a samim tim i organizacija, lokacija je manje bitna, tako da nema zime..

axxe
09.11.2012, 17:17
sto se tice nadmorske visine pise ti i na oficijelnom sajtu.inace kao sto sam rekao,i ja sam bio,video i skijao...inace se ne bih ni javljao da nesto komentarisem.bila je neka mladja ekipa smestena tu negde,ali bas nisam video osmehe na njihovim licima,kao nema veze.iz najbolje namere pokusavam da sugerisem da to nije mali problem i sto se tice povezivanja sa zicarama na skijalistu i snabdevanja.mesto je ogromno (treba nesto i procitati pre nego se ode na skijanje,a ovaj forum nije jedini izvor informacija)vec sam negde i napisao da je to zvanicno najvece ski mesto (gradic) u FR,a i sire.po meni impresivan ski centar(ima nekih mana ,ali koji pa nema)spada medju mojih top 5 i uvek cu sa velikim zadovoljstvom ponovo skijati L2A!

BRKA
09.11.2012, 18:42
e, Ivane Bgd, hvala puno za info.
i da nam priroda podari i snega i sunca u oba termina...

Lynx
09.11.2012, 19:17
Svuda jasno piše da je mesto i sam njegov centar na 1650 mnv. Ovaj deo gde ćemo mi koji idemo preko SkiBusa biti je na 1800.

Meni su isto rekli da apartmani nisu na lošoj poziciji što se samog skijanja tiče jer je blizu sedežnica i da je ski-in ski-out varijanta, takođe rekoše i da ima prodavnica u blizini. Sigurno će nam trebati više vremena zbog presedanja da se prebacimo do viših delova skijališta nego kad bi išli direktno gondolom i biće možda cimanje uveče otići do centra mesta ali probaću da detaljno napišem kad se vratim da li su to veliki problemi.

axxe
10.11.2012, 01:57
u pravu si za n/v,pobrkao sam neke cifre jer nisam skoro bio,a fokusirao sam se trenutno na neke druge ski centre.ja sam bio odamah do DIABLA i imao srece da makar jajetom dodjem do neke tacke(sad citam da je to 6-osed).imas mapu na sajtu pa se lepo vidi gde ti je smestaj.preporucio bih ti nabavku i MARCHE-U koji ima i veci izbor i jeftiniji je od SPAR-A.cini mi se da je on na pola puta od vase lokacije trz.centra koji je bio kod mod app.

axxe
10.11.2012, 02:03
napisi obavezno kad se vratis,bas me interesuje utisak sakojim ces doci .po meni je ,ne bas sam vrh,ali odmah tu.sto ne znaci da i nama ne mozes da verujes na informacijama.a agencije znaju svasta lepo da napakuju,pogotovo za prvi put.

Ivan Bgd
10.11.2012, 11:16
meni je bitno da je ski-in i ski-out da ne teglim skije u pancericama, a za ostalo cu lako.
Najveći mi je gušt kad sa skijama doletim do vrata apartmana ili zgrade u ovom sličaju:ski:
I sviđa mi se ovde sto je svuda oko samog naselja lep nagib i jos sve trava bez kamenja i stena tako da samo 2m pršića i eto miline na povratku u apartman.
:sm018:

Lynx
10.11.2012, 11:24
preporucio bih ti nabavku i MARCHE-U koji ima i veci izbor i jeftiniji je od SPAR-A.cini mi se da je on na pola puta od vase lokacije trz.centra koji je bio kod mod app.

Hvala za ovaj info :ok:

I ja bih više voleo da je smeštaj bliže centru i gondoli ali se nadam da će sve ispasti kako treba, videćemo...

adriano
10.11.2012, 17:34
e, Ivane Bgd, hvala puno za info.
i da nam priroda podari i snega i sunca u oba termina...

Sto se tice snega tu nemas brige, najvise skijaliste u FR, glecer, snega ima cele godine bukvalno! A kad pocne da pada za noc moze da napada i preko metar snega (iz iskustva). Ja sam imao srece prosle godine (14-20 jan) bilo je 5 dana bez i jednog oblacka i jedan dan pod mecavom (e to je dozivljaj kao na filmu) hehe sad mi je smesno a bilo je bas za survivor! Inace ima milion topova plus tako da u svakom trenutku ima oko 2-3 m pod snegom. Inace u januaru zna da bude jako lepo vreme, sunce przi, izgoris za pola sata a temp -15 hehe... Tada se oblaci i padavine spustaju u nize predele. Tako da ja opet idem u januaru :)

Ivan Bgd
10.11.2012, 19:39
Sto se tice snega tu nemas brige, najvise skijaliste u FR, glecer, snega ima cele godine bukvalno! A kad pocne da pada za noc moze da napada i preko metar snega (iz iskustva). Ja sam imao srece prosle godine (14-20 jan) bilo je 5 dana bez i jednog oblacka i jedan dan pod mecavom (e to je dozivljaj kao na filmu) hehe sad mi je smesno a bilo je bas za survivor! Inace ima milion topova plus tako da u svakom trenutku ima oko 2-3 m pod snegom. Inace u januaru zna da bude jako lepo vreme, sunce przi, izgoris za pola sata a temp -15 hehe... Tada se oblaci i padavine spustaju u nize predele. Tako da ja opet idem u januaru :)

da li su tog dana radile zice ?:ski:

adriano
11.11.2012, 09:44
da li su tog dana radile zice ?:ski:

Radile su skoro sve zice, osim najvisljeg vrha (Glecera) to je na 3600mnm. Ostalo je radilo ali skijanje je bili 10 puta sporije nego inace. Osobu koja ti je dalja od 2m ne vidis, ne znas da li si u stazi ili van staze, ma nezaboravno iskustvo....srecom samo 1 takav dan.

axxe
11.11.2012, 16:55
isto iskustvo sam imao pre par godina i ne bih preporucio zezanje,(u fazonu nije to nista).ko nije pre bio u nekom takvom centru(mislim na velicinu skijalista) i nije siguran u skijanje, u takvim uslovima,bolje neka se seta. staze nisu naivne,vreme ume da se promeni za toliko.(sto i nije cudno za glecere).preporucio bih obavezno(bez obzira na maglu)nosenje toki -voki uredjaja.

Ivan Bgd
11.11.2012, 18:50
Radile su skoro sve zice, osim najvisljeg vrha (Glecera) to je na 3600mnm. Ostalo je radilo ali skijanje je bili 10 puta sporije nego inace. Osobu koja ti je dalja od 2m ne vidis, ne znas da li si u stazi ili van staze, ma nezaboravno iskustvo....srecom samo 1 takav dan.

To samo nek žice rade!!!
Malo sam lucidan kada su takvi uslovi, prosto mi adrenalin skoci i uzivam kao lud u takvim uslovima:sm022:
Par puta me ćapila mecava i takva magla da palac na ispruzenoj ruci nisam mogao da vidim , a kamoli skije i stazu gde idem. Extra osećaj, samo čas propadnu skije, čas eto kolena na grudima.:sm021:
Tada je teško da se sudariš sa nekim , jer je vrlo malo ljudi na stazi i van staze:dziveli:
Zato uvek kad negde skijam pamtim staze da mogu napamet da se spustim bez da ista vidim, ali se ipak drzim blizine zica, bar da ih čujem.(jedini su orjentir na visokim skijalistima bez drveca)
Ali ipak bolje da je vidljivost dobra, više se uživa !!!
:sm018:

Ivan Bgd
26.11.2012, 15:26
Ih, pa kako Izveštaj i multimedija stižu čim se vratim, još se lomim za La Grave pošto nemam ništa od opreme, ali izgleda da postoji mogućnost ture u kojoj se uz vodiča dobija i sve potrebno tako da

chaghaboo, pošto prvi kreces na L2A, evo počinje da ti se pravi podloga :)

chaghaboo
26.11.2012, 15:30
Ih Ivanča, bacim ja pogled kad kad čisto da proverim da ne zabušavaju ;)

http://www.2alpes.com/pages/fr/72/webcams-les-2-alpes-station-de-ski-des-deux-alpes.html

Ivan Bgd
26.11.2012, 15:51
Ih Ivanča, bacim ja pogled kad kad čisto da proverim da ne zabušavaju ;)

http://www.2alpes.com/pages/fr/72/webcams-les-2-alpes-station-de-ski-des-deux-alpes.html


nisam ni sumnjao:)
sutra će valjda i naselje da zabeli, tj. ulepša :ok:

Ivan Bgd
27.11.2012, 14:01
evo chaghaboo, zabelelo naselje po prognozi.
evo i slike da te malo motiviše na vežbanje

počelo, je počelo !!!:yay:

na Kopu od nedelje, nadam se.
:sm018:

chaghaboo
27.11.2012, 15:37
evo chaghaboo, zabelelo naselje po prognozi.
evo i slike da te malo motiviše na vežbanje

počelo, je počelo !!!:yay:

Samo neka pada, od viška glava ne boli :ok:

Grazer
27.11.2012, 15:53
za ove sto su helikopterom leteli iz alpe dhueza, gde slece helikopter u Les deux Alpes-u?

Ivan Bgd
30.11.2012, 12:08
za ove sto su helikopterom leteli iz alpe dhueza, gde slece helikopter u Les deux Alpes-u?

nisam leteo ali sam na ovom linku http://enimages.net/visites/isere/les-2-alpes/hiver/village/visite.php?pano=visite39.xml koji sam vec gore dao nasao.
Evo slike, a na slici slovo H


:sm018:

nenadmak
30.11.2012, 14:25
Ne slece na mesto na slici. Slece na vrh prvog brda iznad naselja, mislim da se lokacija zove Crete.

chaghaboo
30.11.2012, 14:33
za ove sto su helikopterom leteli iz alpe dhueza, gde slece helikopter u Les deux Alpes-u?

Cretes je mesto gde sleće, imaš na zvaničnoj mapi (http://www.2alpes.com/pages/en/19/slopes-map-ski-area.html) obeleženo.

Grazer
30.11.2012, 14:42
Nasao. Odlicno, hvala

Ivan Bgd
03.12.2012, 13:35
Ih Ivanča, bacim ja pogled kad kad čisto da proverim da ne zabušavaju ;)

http://www.2alpes.com/pages/fr/72/webcams-les-2-alpes-station-de-ski-des-deux-alpes.html

Mare,
baci pogled mislim da ćeš imati dovoljno snega kad kreneš na La Grave
Trenutno je 90 cm gore, u naselju 40cm, a vidi u sledecih 6 dana koliko ce jos da padne :yay:
:sm018:

chaghaboo
03.12.2012, 13:42
Ivanča, baš sam i ja jutros gledao. Biće dobrog skijanja :ski:

chaghaboo
04.12.2012, 14:10
Gde bi usput moglo da se snabde namirnicama? Jel ima nekih velikih supermarketa koji rade 24h ili da planiramo polazak tako da budemo kod tih prodavnica u neko vreme kada svi uglavnom rade?

BRKA
04.12.2012, 22:45
Busevi, u odlasku, staju u Brianconu, nekih 70 km od Les deux Alpes-a, gde su veliki supermarketi 24h. tu se mozemo snabdeti raznoraznim namirnicama (npr. pivom) po povoljnijim cenama.

chaghaboo
05.12.2012, 09:26
Busevi, u odlasku, staju u Brianconu, nekih 70 km od Les deux Alpes-a, gde su veliki supermarketi 24h. tu se mozemo snabdeti raznoraznim namirnicama (npr. pivom) po povoljnijim cenama.

Hvala :ok:

Grazer
05.12.2012, 10:04
Posto idem autom jel znas mozda tacno lokacije tih marketa u Brianconu?

nenadmak
05.12.2012, 11:31
Levo, pa desno :)

Supermarket je pored McDonaldsa, pa prati znake sa Mek....

Grazer
05.12.2012, 12:33
jel tu pored i onaj market sportske opreme? Posto imam njegovu adresu

nmnja
05.12.2012, 14:23
da, to je sve kao neki trzni centar

Ivan Bgd
07.12.2012, 16:08
Ivanča, baš sam i ja jutros gledao. Biće dobrog skijanja :ski:

e ovo su idealni vremenski uslovi.
Samo neka zatrpava
:ski:

Lynx
07.12.2012, 19:34
Aha, idealni vremenski uslovi za nas koji ćemo tek da idemo pa da se napravi što bolja baza, a njima tamo danas džaba sav pršić kad od vetra i magle ne mogu da ga koriste kako treba. Al' zato kad propukne sunce... evo jedne slike sa njihove zvanične fb strane od pre par dana između dve snežne oluje... za početak decembra fantastično, e to su idealni vremenski uslovi :sm017:

chaghaboo
08.12.2012, 09:43
Preko pola metra svežeg snega i nadalje se najavljuju padavine. U mestu 1m, a gore 1.4-1.8m snega. 30% žica radi. Ima da se skija za sve pare :ski:

dzoninho
08.12.2012, 13:09
Mare pa ti ides za Novu godiun, do tad ima da radi 80 posto skijalista, opusti se :)

chaghaboo
08.12.2012, 18:03
Ne brinem džoni, naprotiv. Dok ja stignem tamo biće snega preko glave ;)

vucko1
09.12.2012, 20:11
Pazi sta zeli. Ko ce da gura kombi? :yay:

chaghaboo
10.12.2012, 11:15
Pazi sta zeli. Ko ce da gura kombi? :yay:

Poneću kopačke za bolji grip :ok:

Kad smo već kod toga, ima li neki deo na putu do L2A koji može da bude problematičan? Nisam do sada prolazio tuda.

vucko1
10.12.2012, 21:15
Poneću kopačke za bolji grip :ok:

Kad smo već kod toga, ima li neki deo na putu do L2A koji može da bude problematičan? Nisam do sada prolazio tuda.

Ima... onaj od Vlasenice do Han pijeska :sm021:

oggy
10.12.2012, 23:25
Ima jedan prevoj na 2 hiljade i nesto izmedju Briansona i La Grava, ne sjecam se kako se zove

chaghaboo
11.12.2012, 08:56
Ima jedan prevoj na 2 hiljade i nesto izmedju Briansona i La Grava, ne sjecam se kako se zove

Taj prevoj, jel ume da bude neprohodan potpuno pa da mora da se koristi neki alternativni pravac ili samo da se spremimo za eventualno otežane uslove na putu?

oggy
11.12.2012, 10:37
Imam utisak da im je to dosta vazan pravac pa ga odrzavaju, mi smo prosli po solidnoj mecavi. Da li ga nekad i potpuno zatvore, ne znam.

chaghaboo
11.12.2012, 11:04
Imam utisak da im je to dosta vazan pravac pa ga odrzavaju, mi smo prosli po solidnoj mecavi. Da li ga nekad i potpuno zatvore, ne znam.

Ok, hvala :ok:

Ivan Bgd
11.12.2012, 19:52
Ok, hvala :ok:

Dakle Mare da rezimiramo:
kopacke, lanci, lopata(moze i ona za off piste), cekrk, cebe,lebac, cvarci, slaninica,rakija i mali gorionik da se ista skuva i to ti je to:yay:
ala sitno brojis !:sm021:

:sm018:

dzoninho
11.12.2012, 20:03
Ponesite i vrecu drva iscepanih da vam se nadje :)

chaghaboo
12.12.2012, 08:31
A gde je tu kajmak Ivanča? Priča se da čvarci bez kajmaka i tople domaće lepinje ne idu :dziveli: Još 15 dana i odoh :ski:

Džoni, rezervoar hvata 90l, valjda će biti dovoljno da se grejemo ako se negde zaglavimo. Bitno da su skije sa nama, ako se zaglavimo odosmo na touring po autoputu :sm022:

Ivan Bgd
12.12.2012, 11:29
A gde je tu kajmak Ivanča? Priča se da čvarci bez kajmaka i tople domaće lepinje ne idu :dziveli: Još 15 dana i odoh

Džoni, rezervoar hvata 90l, valjda će biti dovoljno da se grejemo ako se negde zaglavimo. Bitno da su skije sa nama, ako se zaglavimo odosmo na touring po autoputu :sm022:

sad kontam zasto si trazio turno vez :sm021:
:sm018:

vucko1
12.12.2012, 12:00
Kajmak, kajmak i nekog 'leba da se nadje....
...da hranite vozaca kombija :yay:


i Nutelu da kasikom jedemo... i to 'talijansku, original

dzoninho
12.12.2012, 13:32
A gde je tu kajmak Ivanča? Priča se da čvarci bez kajmaka i tople domaće lepinje ne idu :dziveli: Još 15 dana i odoh :ski:

Džoni, rezervoar hvata 90l, valjda će biti dovoljno da se grejemo ako se negde zaglavimo. Bitno da su skije sa nama, ako se zaglavimo odosmo na touring po autoputu :sm022:

Mare, moram da ti samo napravim zazubice, ja prekosutra odoh :)

Ivan Bgd
12.12.2012, 13:57
Mare, moram da ti samo napravim zazubice, ja prekosutra odoh :)

e, to je tek sitno brojanje :yay:

Mare, opet ti krece neko zatrpavanje, oko 1 metar u sledecih par dana
http://www.snow-forecast.com/resorts/Les-Deux-Alpes/6day/mid

:sm018:

Ivan Bgd
12.12.2012, 14:00
dakle hit ove zime za fra skijalista:
još metar jeeedan svežeg snega dajte meni viiiiiiiiiii .......... !!!

ala sam prso, izgorecu do januara i to druge smene:sm022:

:sm018:

dzoninho
12.12.2012, 14:51
Aj samnom Ivane, mozda ima neki last minute :)

chaghaboo
12.12.2012, 19:09
Kajmak, kajmak i nekog 'leba da se nadje....
...da hranite vozaca kombija :yay:


i Nutelu da kasikom jedemo... i to 'talijansku, original

Ne znaš ti našeg vozača, zbog njega samog bi trebali da vučemo prikolicu nutele, sladoleda, jagnjetine :sm003:

chaghaboo
12.12.2012, 19:11
Džoni, srećan put i lepo skijanje. Javi ako budeš mogao kako je, ako ne onda kad se vratiš.

Ivanča, sreća pa ću biti 110% zauzet dok ne krenem inače bih i ja puko. Ovako će da mi proleti...

Ivan Bgd
13.12.2012, 09:38
Aj samnom Ivane, mozda ima neki last minute :)

rado, ali tek sam prizdravio i sad polako bih trebao da krenem ponovo sa kondicionim pripremama :sm022:

Srecan put, puno snega, sunca i devojaka !!!:yay:
:sm018:

killer joe
04.01.2013, 15:07
Ide li neko možda u Les deux alpes od 11.-19. januara sa Ski Fun-om? Ja idem sam (niko od mog društva ne skija), pa ako je neko za druženje i zajedničko skijanje tamo:ok:, nek se javi.
Za one koji su već bili tamo, kakvi su utisci, vredi li tolikog puta

Ivan Bgd
04.01.2013, 15:19
Ide li neko možda u Les deux alpes od 11.-19. januara sa Ski Fun-om? Ja idem sam (niko od mog društva ne skija), pa ako je neko za druženje i zajedničko skijanje tamo:ok:, nek se javi.
Za one koji su već bili tamo, kakvi su utisci, vredi li tolikog puta

Gde ste smesteni ?
Ja idem sa Skibusom i smesteni smo na 1800mnv, blizu četvoroguza "Vilage 1800".
Moguće je da ste tu gde i mi i da čak idete istim busom.

Skijaš li OFF ili samo ON ?

Poz

Grazer
04.01.2013, 16:34
Ide li neko možda u Les deux alpes od 11.-19. januara sa Ski Fun-om? Ja idem sam (niko od mog društva ne skija), pa ako je neko za druženje i zajedničko skijanje tamo:ok:, nek se javi.
Za one koji su već bili tamo, kakvi su utisci, vredi li tolikog puta

Bicu i ja tamo ali samo na jedan dan posto sam u Alpe d´huezu ali pravicu jednodnevni izlet do Les 2 alpes

killer joe
04.01.2013, 17:42
Kod mene je obrnuto, ja sam jedan dan u Alpe d´huezu . Jesi li bio do sad u Francuskoj, kakva su ti iskustva? Ja prvi put idem, ne znam šta da očekujem

killer joe
04.01.2013, 17:45
Ja tek sad vidio tvoj post. Ma skijam sve, zavisno od raspoloženja. A ti?
I mi smo na 1800, ali ne znam tačno gdje

Grazer
04.01.2013, 20:14
Ocekuj maestralnu infrastrukturu, super staze, odlicna klopa u restoranima i katastrofa smestaj. Sobe kao za strumfove :)

Ivan Bgd
04.01.2013, 20:26
Ja tek sad vidio tvoj post. Ma skijam sve, zavisno od raspoloženja. A ti?
I mi smo na 1800, ali ne znam tačno gdje

Uglavnom off, na stazi mi je nekako dosadno.
Mada cu svakako prvo da prodjem sve staze da se zagrejem,orjentisem a to je cenim oko pola dana, dan.
Posle toga uglavnom off blizu staza(da ih bar vidim ili cujem), a kad se nastimujem verovatno La Grave.

Verovatno ste i vi tu smesteni gde i mi.

Mozes me vrlo lako prepoznati po K2 skijama iz potpisa u kombinaciji sa molerskim kombinezonom(ski jakna i pantalone su crne boje sa belim tackicama - astroloska karta), crna kaciga uvex sa nandzarastim carrera brilama.

Pozdrav i zelim ti bas,bas puno snega da ti napada vece po dolasku !!!
:ski:

Ivan Bgd
04.01.2013, 20:35
Kod mene je obrnuto, ja sam jedan dan u Alpe d´huezu . Jesi li bio do sad u Francuskoj, kakva su ti iskustva? Ja prvi put idem, ne znam šta da očekujem

I ja sam pre 2 sezone prvi put bio u Fra(Tinj) i to je vrh.
Odusevilo me to ogromno prostranstvo i brzo izvlacenje zicama i sve to uvezano tako da ne gubis vreme uopste.
Smestaj je ala sardina, ali bitno je da je cisto, toplo, sa toplom vodom i da mozes da prilegnes par sati da dremnes.
:sm018:

killer joe
04.01.2013, 21:04
A čuo sam da je Tinj vrh, ali i skuplji, pa vjerujem i bolji. Mada je meni posle par godina Jahorine sve vrh:)
Kako si se hranio, jesu li cijene previsoke na skijalištu i u marketima? Jesi li nosio išta od kuće

Ivan Bgd
04.01.2013, 21:45
A čuo sam da je Tinj vrh, ali i skuplji, pa vjerujem i bolji. Mada je meni posle par godina Jahorine sve vrh:)
Kako si se hranio, jesu li cijene previsoke na skijalištu i u marketima? Jesi li nosio išta od kuće

Jesam dosta, ali nije bilo potrebe toliko da teglim.
Sad cu poneti slatkise, malo pršute, slaninice, čvaraka i supice u kesici, za svaki slučaj.
Tamo pre dolaska u samo skijalište sigurno svraćamo u neki megagigamarket da se snabdemo i tu možeš da kupiš klopu koja je verovatno jeftinija nego kod nas.
Marketi u ski centru su malo skuplji, ništa drastično.
Tu imaš i gotova jela da kupiš, pečeno pile i sl. pristupačno.
Dok su cene u kafanama baš, baš visoke.(npr. šnicla sa pomfritom i čaj 30 ojra :sm022: me odraše , ali samo 1put)
Ovo je na osnovu iskustva iz Tinja, a verujem da je i ovde isto.

:sm018:

Bax
04.01.2013, 22:16
Lepo receno Grazer,
Meni je L2A, ostao u fantasticnom secanju, nek vas vreme posluzi, i bice skoro, pa bolje od sexa :)

Klopu ili ponesi, ili kupi u njihvom marketu, a za drustvo ne brini, ionako su skijasi vecinom super ekipa.

Ivan Bgd
05.01.2013, 14:30
chaghaboo, je još danas(za par sati kreće nazad) u L2A i verujem da će još sutra veče ili u ponedeljak da ovde da frišak izveštaj.

:sm021:chaghaboo, mi čekamo !!! :sm021:
:sm018:

adriano
05.01.2013, 19:14
Ja idem od 19-og. Steta.. Ocekuj sve naj najbolje! Plakaces kad krenes kuci ;)

killer joe
06.01.2013, 11:51
Ja idem od 19-og. Steta.. Ocekuj sve naj najbolje! Plakaces kad krenes kuci ;)

Kad god sam pogledao njihovu web kameru u poslednjih 10-ak dana, non-stop je sunčano. Nevjerovatno, čak ni na 3600m nema magle:) Nadam se da će tako ostati dok se mi ne vratimo.

Jesi li bio u Fra do sad

:sm018:

adriano
07.01.2013, 13:37
Bio prosle godine sredinom januara...mesto je idealno jer je najvislje u Fr i u to doba godine snegovi i magle se spustaju u nize predele tako da u proseku u 7 dana jedan dan pada jak sneg (e tu mecavu treba doziveti), a kad je lepo vreme ne vidi se ni jedan oblacak danima, temperatura je preko dana -10 a izgoris za pola sata ako se dobro ne namezes :P
Za deset dana opet idemo gore, nismo hteli da eksperimentisemo sa drugim skijalistima...a bili smo na izletu jedan dan u Alpe Duezu.

Ivan Bgd
08.01.2013, 11:24
Džoni, srećan put i lepo skijanje. Javi ako budeš mogao kako je, ako ne onda kad se vratiš.

Ivanča, sreća pa ću biti 110% zauzet dok ne krenem inače bih i ja puko. Ovako će da mi proleti...

Mare, stigo li si brate ?

Kamo ga izvestaj ?
Da ne poverujes malkice sam nestrpljiv :sm022:

:sm018:

vucko1
08.01.2013, 11:41
Mare, stigo li si brate ?

Kamo ga izvestaj ?
Da ne poverujes malkice sam nestrpljiv :sm022:

:sm018:

Jos se oporavlja od sokantnog sudara samnom!
Jedva je pretekao :ski:

Ivan Bgd
08.01.2013, 12:10
Jos se oporavlja od sokantnog sudara samnom!
Jedva je pretekao :ski:

Pa niste valjda divljali po stazi ? cccc :sm021:
El ostao citav ?
:sm018:

vucko1
08.01.2013, 12:27
Pa niste valjda divljali po stazi ? cccc :sm021:
El ostao citav ?
:sm018:

Nije bilo divljanja. Sve po bontonu, francuska skola!
To je vise bio sukob dve tehnike skijanja - masa x ubrzanje (ja) i karvinga (Mare) :D
Eno ga, oporavlja se od soka.

Ivan Bgd
08.01.2013, 13:05
Nije bilo divljanja. Sve po bontonu, francuska skola!
To je vise bio sukob dve tehnike skijanja - masa x ubrzanje (ja) i karvinga (Mare) :D
Eno ga, oporavlja se od soka.

:)
e, uvek sam muku mucio sa vecim masama od mene pa sam morao da razvijem jedinstvenu tehniku da ih preteknem u spustu.
:sm018:

dzoninho
08.01.2013, 13:16
Ja sam zeznuo rame sad na skijanju i jos se nisam oporavio a povredio sam se tako sto se ova dva druga sudarila, ja iza njih isao i gledam kako se prevrcu i smejem se, i naleti zena na mene i kipuje me sa skija i padnem na rame i misic nesto povredim :) Na ravnom... A tri dana pre toga, sam pao sa 99,90 km/h i nista mi nije bilo, malo me noga bolela ali sam skijao normalno :)

Ivan Bgd
08.01.2013, 13:33
Ja sam zeznuo rame sad na skijanju i jos se nisam oporavio a povredio sam se tako sto se ova dva druga sudarila, ja iza njih isao i gledam kako se prevrcu i smejem se, i naleti zena na mene i kipuje me sa skija i padnem na rame i misic nesto povredim :) Na ravnom... A tri dana pre toga, sam pao sa 99,90 km/h i nista mi nije bilo, malo me noga bolela ali sam skijao normalno :)

ti si bio i u L2A ?
:eek:

dzoninho
08.01.2013, 13:36
Ma ne bre, u 3 doline :) Ali jos mi nije proslo, ja kao nije nista nije nista a moracu na fizikalnu izgleda da idem...

Ivan Bgd
08.01.2013, 14:35
Ma ne bre, u 3 doline :) Ali jos mi nije proslo, ja kao nije nista nije nista a moracu na fizikalnu izgleda da idem...

kad si rekao "ova dva druga" pomislio sam da mislis na Mareta i Vucka1 :sm022:
pa rekoh al si se dao po meraku sa 3D na L2A :yay:

:sm018:

Ivan Bgd
08.01.2013, 14:37
:ski:
evo ga Mare na ovom thread-u, garant se raspisao sa izvestajem :dziveli:
ih, nije, samo je citao izgleda
:sm018:

vucko1
08.01.2013, 14:51
:ski:
evo ga Mare na ovom thread-u, garant se raspisao sa izvestajem :dziveli:
ih, nije, samo je citao izgleda
:sm018:

Polako... priprema se. Znas da je on detaljan i objaktivan! Mora da iskljuci emocije :sm021:

chaghaboo
08.01.2013, 15:02
Drugari, izvinjavam se što se nisam pre javio, ali valjda ni sada nije kasno za izveštaj :dziveli:

Elem, skijalište je fantastično! Staze duge i široke, a između staza mesta za off koliko vam duša želi. U konkretno ovoj smeni (29.12.-5.1.) je bilo snega na pretek a vreme nikad lepše. Staza ima puno i različitih su kategorija tako da svako može da nađe nešto za sebe. Tu je i nekoliko parkova različitih težina, border cross, simulacija lavine i svašta nešto. Neće vam biti dosadno garantujem. Većina staza se sređuje, mada postoje i neke koje namarno drže nesređene. Crvene i crne staze sa hupserima su ludnica, ko ume naravno...

Inače, između Briancona i L2A postoje ogromni off-piste tereni i na tom potezu ćete videti dosta off-piste skijaša koji hodaju pored puta. Pre nego što stignete u L2A proćićete i kroz La Grave, off-piste meku, inače jako simpatično mestašce. Žao mi je što nisam otišao na La Grave, ali jednostavno ovoga puta nisam mogao iz objektivnih razloga. Onima koji vole off mislim da bi bio potpun promašaj da odu u L2A a ne ostave svoje tragove na tom legendarnom mestu. Jedno jutro nas je dočekalo 10-15cm svežeg snega i tog dana je bilo fenomenalno voziti što po stazi što van staze. Toliko od mog off-a ovoga puta.

Ono što je bilo iznenađenje je bila nepouzdanost žičara. Ne mali broj puta nam se desilo da žičara stane i po više puta dok ne stigne do vrha. Prvo smo mislili da je u pitanju samo ta, međutim ista situacija nas je u nekoliko navrata dočekala i na drugih 4-5 žica. Jednu su čak i ugasili, mislim da se zove Thuit, na pola dana. Nadam se da su sanirali šta je trebalo i da vi koji idete u sledećim smenama nećete imati sličnih iskustava. A kad smo već kod žica, obavezno probajte funikular, onaj vozić koji ide ispod zemlje do vrha glečera. Vožnju njime preporučujem više fore radi, jer iako štiti od vetra mnogo je brže koristiti sidro na glečeru.

Ako vam je smeštaj na suprotnoj strani od glečera, možete preko susednog brda, na kojem takođe postoje ski staze, da se skijajući dovučete do glečera što je super. U suprotnom tu su šatl busevi koji kruže naseljem, besplatni su naravno. Postoji i opcija da iznajmite ormarić pa da od hotela dođete u cipelama do polazne stanice Jandri Express, tu se preobujete i krenete dalje. Radnja koja iznajmljuje ormariće se zove Brun Sports, reklama se vidi čim izađete iz šatl autobusa na stanici 14 (Jandri Express), a usluga košta 4€ na dan po čoveku, odnosno kompletu opreme. To u stvari nisu ormarići nego oni veliki ormari koji su ujedno i sušači pa vas pancerice sačekaju tople i suve.

Inače nije istina da je smeštaj u Francuskoj loš i minijaturan. Postoje smeštaji koji su pervezija, ali naravno ti smeštaji koštaju više. Mi smo bili u rezidenciji Flocon d'Or, u pitanju je bio dupleks sa dva kupatila, velikim LCD televizorom, kompletno opremljenom kuhinom i tri spavaće sobe i ne da nemam zamerki na smeštaj već je bio i više nego korektan. Da ne shvatite pogrešno, naš smeštaj ne spada u te luksuzne varijante, ali hteo sam da kažem da i ti prosečni smeštaji umeju da budu dobri.

Restorana i kafića na stazama ima dovoljno, na koju god stranu da krenete naletećete na neki. Tu je naravno i apres ski koji kreće oko 14-15 i to bude kao diskoteka na otvorenom. Cene pića na stazi su između 3 i 5€ (čaj, sok, kuvano vino...). Što se tiče obroka cene i nisu toliko visoke. Može fino da se klopa za 20-25€ sasvim, a tu su i ogromne porcije pomfrita koje nisu skupe.

U samom mestu se cene hrane i pića ne razlikuju od onih na stazi, samo je izbor daleko veći. Tu su i fenomenalne radnje sa sirevima i vinima, a i sportskih radnji ima pregršt. O izboru ski opreme neću ni da pričam, ima jako puno svega i u svim mogućim bojama, veličinama, fazonima... Cene jesu malo jače, kao i u svakom ski centru, ali ništa strašno. Tu je Jacques Sport bootfiter kojeg svi hvale, za slučaj da nekome zatreba.

Za one koji kreću kolima cene goriva su sledeće: Italija 1.87, Francuska 1.44, Slovenija 1.38

Sigurno sam što šta zaboravio pa ako ima još nešto što vas interesuje pitajte. :sm018:

chaghaboo
08.01.2013, 15:03
:ski:
evo ga Mare na ovom thread-u, garant se raspisao sa izvestajem :dziveli:
ih, nije, samo je citao izgleda
:sm018:

Hahahaha Raspisao se nego šta :dziveli: Ivanča, pa sad ti brojiš sitno!

chaghaboo
08.01.2013, 15:06
Jos se oporavlja od sokantnog sudara samnom!
Jedva je pretekao :ski:

E to ste trebali da vidite! Kao da me je udario valjak, na sreću nije uspeo da me utisne u podlogu (ostala bi samo žuta mrlja na stazi) nego smo se zajedno kao velika grudva snega iz koje vire skije, ruke, noge i ostalo kotrljali desetinu metara. Za neverovati ali sve se završilo bez ikakvih povreda.

dzoninho
08.01.2013, 15:15
E to ste trebali da vidite! Kao da me je udario valjak, na sreću nije uspeo da me utisne u podlogu (ostala bi samo žuta mrlja na stazi) nego smo se zajedno kao velika grudva snega iz koje vire skije, ruke, noge i ostalo kotrljali desetinu metara. Za neverovati ali sve se završilo bez ikakvih povreda.

Ahahahaha sto mi to poznato :) Nego Mare, kako su vas sluzile skije? :)

chaghaboo
08.01.2013, 15:17
Ahahahaha sto mi to poznato :) Nego Mare, kako su vas sluzile skije? :)

Fenomenalno! Kao što znaš ja sam ove moje imao prilike da testiram u Sloveniji i jako su mi se svidele, a sada kad sam ih gazio punu smenu sam oduševljen! A i Nataša svojima. Biće uskoro neka recenzija.

dzoninho
08.01.2013, 15:19
Fenomenalno! Kao što znaš ja sam ove moje imao prilike da testiram u Sloveniji i jako su mi se svidele, a sada kad sam ih gazio punu smenu sam oduševljen! A i Nataša svojima. Biće uskoro neka recenzija.

To mi je drago da cujem :)

Ivan Bgd
08.01.2013, 15:33
Fenomenalno! Kao što znaš ja sam ove moje imao prilike da testiram u Sloveniji i jako su mi se svidele, a sada kad sam ih gazio punu smenu sam oduševljen! A i Nataša svojima. Biće uskoro neka recenzija.

da li si Mare morao da voskiras skije tamo , ili ti je izdrzala maža iz Bg-a ?
Ako jesi koliko tamo košta voskiranje?
Poz

Ivan Bgd
08.01.2013, 15:40
Hahahaha Raspisao se nego šta :dziveli: Ivanča, pa sad ti brojiš sitno!

bas sitno, a jos sam sad na hemomicinu
izdade me imunoloski sistem pred put :glavaozid, opet a tek prizdravio:glavaozid:glavaozid
nadam se da ce proci do petka, da za promenu bez temperature i zdrav odem u Fra
Ovog puta sam brze reagovao sa doktorom i terapijom, na samo Badnje vece dovukao doktora kuci.

Poz

vucko1
08.01.2013, 15:46
E sad... ja bih dodao jos par praktikalija...

U L2A imaju dve prodavnice - Carrefour i Interspar velicine osrednje nase samoposluge.
Nama se desilo da nema po neku stvar jer svi skijasi nagrnu na te dve i jedine prodavnice. Recimo, nismo uspeli da nadjemo tablete za sudo-masinu pa smo sudove prali na ruke. Da smo se setili da ponesemo 10-ak tableta iz BGD bilo bi lakse.
Ko ide kolima, mozda bi bilo dobro da stane u neki megamarket u IT i da se snabdeje potrepstinama.

Ja sam se bojao smestaja (zbog raznih informacija koje smo dobijali) ali je bio vrlo zadovoljavajuci za 7 osoba.

Ako iznajmljujete skije, obavezno to ucinite on-line. Dosta je jeftinije. Takodje, zgodnije je da skije iznajmite u nekom rentalu blizu pocetne stanice gondole ili zicare da izbegnete pesacenje u pancericama sa skijama na ramenima.
Ukoliko ste blizu "druge" strane skijalista (manje skijaliste) moze se izaci diektno skijama na zicare na toj strani, pa se preko "konekcije" dokopati glecera. Rekao bih da je to mozda i bolje resenje - odmah krenes sa skijanjem i izbegnes maltretiranje busem (busevima). Doduse, posto se koriste otvorene sedeznice ujutru je malo hladano, jer je vecina skijalista jos u "hladovini".
Povratak moze biti na isti nacin.

Iz ugla prosecnog skijasa, staze koje vode do samog sela su zahtevnije (da ne kazem teske) za ugodnu voznju. Naime, zbog manje prirodnog snega nego na gleceru, bacan je vestacki sneg na lednenu plocu (podlogu). Do popodne, kada se svi vracamo sa skijanja naprave se hupseri izmedju kojih je led pa treba vise umeca. Meni svaki put to tesko padne :dontknow:
Ako bi bilo vise prirodnog snega i na tim, nizim delovima, mislim da bi onda skijanje bilo zaista san snova.

Staze na gleceru su stvarno predivne i sredjene. Nas je Mare, na kraju uspeo da istrenira da budemo medju prvima na stazama. Jeste da nam je budjenje u 7 (i pre 7) tesko padalo, ali se "vratilo" kroz svaki minut proveden na stazi!

Sve u svemu, vratismo se ozareni!

P.S. I kombi je odlicno posluzio!

chaghaboo
08.01.2013, 16:20
da li si Mare morao da voskiras skije tamo , ili ti je izdrzala maža iz Bg-a ?
Ako jesi koliko tamo košta voskiranje?
Poz

Izdržala maža bez ikakvih problema, još je i preteklo :ok: Apsolutno nije bilo potrebe za voskiranjem tamo, a skije su išle ko lude do poslednjeg dana tako da samo vozi i uživaj.

jelena579
08.01.2013, 16:46
@chaghaboo (http://skijanje.rs/forum/member.php?u=3370)

Da li ste isli u Alpe d'Huez?

chaghaboo
08.01.2013, 16:55
@chaghaboo (http://skijanje.rs/forum/member.php?u=3370)

Da li ste isli u Alpe d'Huez?

Nismo. Mislim da je i ovih 6 dana za L2A bilo knap pa bi, da smo jedan dan utrošili za Alpe d'Huez, ostao osećaj da nismo pošteno iskijali L2A. Sa druge strane za taj jedan dan bi tek omirisali Alpe d'Huez pa smo odustali od te ideje.

Sem toga do tamo ima nekih 30tak km što bi oduzelo i vremena i energije a nama je bilo lepo da višak vremena utrošimo odmarajući uz dobru klopu i dobra vina. Naravno tu je i varijanta helihopterom, ko može/želi da izdvoji 70€ za povratnu kartu.

vucko1
08.01.2013, 17:06
....... a nama je bilo lepo da višak vremena utrošimo odmarajući uz dobru klopu i dobra vina......

Da ne verujes da ovo Mare pise!? :jester:
Jedva sam ga naucio da pocne malo da "ćefi"

ćefiti = meraciti, uzivati :sm021:

chaghaboo
08.01.2013, 17:09
Da ne verujes da ovo Mare pise!? :jester:
Jedva sam ga naucio da pocne malo da "ćefi"

ćefiti = meraciti, uzivati :sm021:

Učim i ja, samo polako :sm004:

killer joe
08.01.2013, 17:41
chaghaboo, nekoliko pitanja za tebe...

Koliko vam je trajao put do tamo, ima li gužvi?
Kakve su cijene što se tiče gotovih jela u marketima, jel Interspar najpovoljniji?
I jedno praktično pitanje: kakva im je espresso kafa na stazi :sm011:

Unaprijed hvala:sm018:

chaghaboo
08.01.2013, 17:51
chaghaboo, nekoliko pitanja za tebe...

Koliko vam je trajao put do tamo, ima li gužvi?
Kakve su cijene što se tiče gotovih jela u marketima, jel Interspar najpovoljniji?
I jedno praktično pitanje: kakva im je espresso kafa na stazi :sm011:

Unaprijed hvala:sm018:

Put je trajao 18h uključujući sva stajanja za gorivo, kafu i protezanje nogu. Ali imaj u vidu da smo išli kombijem i da nismo prelazili 120. Devojka i ja smo prošle godine išli do Aurona, što je otprilike ista distanca, i trebalo nam je nekih 16h, ali smo vozili između 130 i 140. Na gužvu nismo nigde naišli, čak i granice smo bukvalno samo prošli.

Za gotova jela ne znam jer smo klopu nosili odavde a tamo smo kupovali samo sitnice.

Nisam redovni konzument espresa pa ni na to pitanje ti ne mogu dati objektivan odgovor. Evo možda vucko1 može da pomogne u vezi toga. Na putu smo stajali na italijanskim pumpama po espreso i ljudi iz grupe koji ga vole su rekli da je odličan. Tako da ako ideš kolima obavezno napravi koju pauzu na prolasku kroz Italiju, makar zarad espresa.

Ivan Bgd
08.01.2013, 20:04
Izdržala maža bez ikakvih problema, još je i preteklo :ok: Apsolutno nije bilo potrebe za voskiranjem tamo, a skije su išle ko lude do poslednjeg dana tako da samo vozi i uživaj.

Neverovatno, ili si ti mnogo kafenisao ili je stvarno extra ta koktel maža u tom servisu.
Meni u Tinju samo tri dana izdržala maža sa crvenim Briko univerzalnim voskom.
A ja još pazario peglu za voskiranje :sm022:, nema veze biću fin i pokloniću je ženi:ok:

:sm018:

dzoninho
08.01.2013, 21:50
Neverovatno, ili si ti mnogo kafenisao ili je stvarno extra ta koktel maža u tom servisu.
Meni u Tinju samo tri dana izdržala maža sa crvenim Briko univerzalnim voskom.
A ja još pazario peglu za voskiranje :sm022:, nema veze biću fin i pokloniću je ženi:ok:

:sm018:

Nemoj, skokni do Salta i vidi sa goranom da ti da malo voska, znas da ce izaci u susret...

chaghaboo
08.01.2013, 21:55
Neverovatno, ili si ti mnogo kafenisao ili je stvarno extra ta koktel maža u tom servisu.
Meni u Tinju samo tri dana izdržala maža sa crvenim Briko univerzalnim voskom.
A ja još pazario peglu za voskiranje :sm022:, nema veze biću fin i pokloniću je ženi:ok:

:sm018:

Mislim da je u pitanju Goranova čarobna formula ;)

Ivan Bgd
08.01.2013, 22:01
Nemoj, skokni do Salta i vidi sa goranom da ti da malo voska, znas da ce izaci u susret...

mozda, htedoh da kupim posle servisa, ali mi Igor rece da nije na prodaju.
Nema veze, imam i dva Briko spreja, a ako ostane malo mesta u torbi sa stvarima spakovacu i peglu:).
Lako cu tamo kupiti neki dobar vosak(holmekol,briko, swix), ako se kojim cudom nadje mesta i za peglicu u torbi.

BTW, sad sam bacio pogled na prognozu i u subotu vece predvidjaju HEAVY SNOW. :ski:
A i bilo je vreme, vec neko vreme je suša tamo:dontknow:

Poz

Ivan Bgd
08.01.2013, 22:03
Mislim da je u pitanju Goranova čarobna formula ;)

Testiraću, pa ću javiti.
Ako izdrži 5 dana non-stop skijanja čarobna je :dziveli:
:sm018:

vucko1
09.01.2013, 09:24
chaghaboo, nekoliko pitanja za tebe...

Koliko vam je trajao put do tamo, ima li gužvi?
Kakve su cijene što se tiče gotovih jela u marketima, jel Interspar najpovoljniji?
I jedno praktično pitanje: kakva im je espresso kafa na stazi :sm011:

Unaprijed hvala:sm018:

Po kompjuteru kombija, sam put tj. rad motora je trajao 16.5 sati (delimicno racunajuci i voznju po Beogradu dok smo se skupljali). Kao sto Mare rece , stajali smo usput, a imali smo i vecu pauzu u Italiji u jednom outlet centru.

Sto se tice espresso kafe, u Italiji, po pumpapama, esspreso i makiato je 1 EUR, a kapucino 1.4 EUR. Naravno, svaki je vrhunski.

U FR je malo drugacije. U restoranima na stazi je espresso 2.0 - 2.5 EUR pa do velike kafe sa mlekom koja je, cini mi se, 3.5 EUR. Caj je tu negde oko 3 EUR. Pizza (koja je fatansticna) u jednom restoranu na stazi se krece od 13-15 EUR.
U samom mestu su cene po kaficima malo manje. Mi smo za nas 7 u jednom pub-u platili racun okruglo 50 EUR (svi smo imali po dva pica, vecinom pivo).

Bageti su oko 1.0 EUR. Mi smo ih narucivali na tzv. recepciji nase zgrade, pa smo ih ujutru imali sveze :)

Sirevi u posebnim radnjama sa sirevima su od 17 do 30 EUR za kg. Vina se mogu naci od 5-6 EUR pa na vise (ne znam za kvalitet i ukus istih jer ih ne pijem, ali ovi sto ih piju kazu da su odlicna).
Ostale potrebstine su tu negde po ceni. "Problem" je, po meni, sto su te samoposluge male (standardne) i nisu diskontne, pa ne mozemo ocekivati cene kao u Lidl-u ili Aldi-ju. Za takvo snabdevanje je bolje stati negde u neki megamarket u Italiji.
Kada se predje u Francusku vozis se lokalnim putem i mozes samo da naidjes na te manje samoposluge po lokalnim ski mestima kao sto su i u L2A.

killer joe
09.01.2013, 11:15
Po kompjuteru kombija, sam put tj. rad motora je trajao 16.5 sati (delimicno racunajuci i voznju po Beogradu dok smo se skupljali). Kao sto Mare rece , stajali smo usput, a imali smo i vecu pauzu u Italiji u jednom outlet centru.

Sto se tice espresso kafe, u Italiji, po pumpapama, esspreso i makiato je 1 EUR, a kapucino 1.4 EUR. Naravno, svaki je vrhunski.

U FR je malo drugacije. U restoranima na stazi je espresso 2.0 - 2.5 EUR pa do velike kafe sa mlekom koja je, cini mi se, 3.5 EUR. Caj je tu negde oko 3 EUR. Pizza (koja je fatansticna) u jednom restoranu na stazi se krece od 13-15 EUR.
U samom mestu su cene po kaficima malo manje. Mi smo za nas 7 u jednom pub-u platili racun okruglo 50 EUR (svi smo imali po dva pica, vecinom pivo).

Bageti su oko 1.0 EUR. Mi smo ih narucivali na tzv. recepciji nase zgrade, pa smo ih ujutru imali sveze :)

Sirevi u posebnim radnjama sa sirevima su od 17 do 30 EUR za kg. Vina se mogu naci od 5-6 EUR pa na vise (ne znam za kvalitet i ukus istih jer ih ne pijem, ali ovi sto ih piju kazu da su odlicna).
Ostale potrebstine su tu negde po ceni. "Problem" je, po meni, sto su te samoposluge male (standardne) i nisu diskontne, pa ne mozemo ocekivati cene kao u Lidl-u ili Aldi-ju. Za takvo snabdevanje je bolje stati negde u neki megamarket u Italiji.
Kada se predje u Francusku vozis se lokalnim putem i mozes samo da naidjes na te manje samoposluge po lokalnim ski mestima kao sto su i u L2A.


Jel ima neki restoran koji preporučuješ, gdje su klopa i cijene solidne? Na stazi i u samom mjestu.
I koliko je vremena otprilike potrebno da se ode na ručak u dolinu pa se opet vratiti na stazu (uzimajući u obzir i malo pješačenja). Jel se to isplati?

Pozdrav;)

chaghaboo
09.01.2013, 11:41
I još jedna stvar koja može biti bitna. Domet mobilne mreže gore na glečeru ume da varira pa su čak i određena područja potpuno bez signala. Verovatno nije tako sa svim operaterima, ali ipak imajte u vidu.

Milos011
09.01.2013, 11:44
Kada se predje u Francusku vozis se lokalnim putem i mozes samo da naidjes na te manje samoposluge po lokalnim ski mestima kao sto su i u L2A.

Kada se ide u te krajeve (L2A, Alpe d'huez, Vars/Risoul, Serre Chevalier) može da se svrati u Briancon. Na izlazu iz mesta ima veliki tržni centar sa više radnji. Nije ništa preveliko, ali dobro je za nabavku i povoljnije nego "gore".

Ivan Bgd
09.01.2013, 11:45
I još jedna stvar koja može biti bitna. Domet mobilne mreže gore na glečeru ume da varira pa su čak i određena područja potpuno bez signala. Verovatno nije tako sa svim operaterima, ali ipak imajte u vidu.

a ima li GPS-a ?
:sm018:

vucko1
09.01.2013, 11:45
Jel ima neki restoran koji preporučuješ, gdje su klopa i cijene solidne? Na stazi i u samom mjestu.
I koliko je vremena otprilike potrebno da se ode na ručak u dolinu pa se opet vratiti na stazu (uzimajući u obzir i malo pješačenja). Jel se to isplati?

Pozdrav;)

Mislim da se gubi puno vremena da se sidje dole u samo mesto L2A radi rucka. Do dole vode crne staze i samo jedna crvena. Ako nema snega, vec samo vestacki, moze biti tesko slabijim skijasima.
Zatim je i pitanje sta dole od restorana radi u tom periodu (12-14h), sta nude i gde se oni nalaze!? Ako nije self-service restoran, stizanje klope moze da potraje kod tradicionalno "neservilnih" francuza.
Mi smo nosili svoju hranu (zaledjenu u prenosnom "frizideru") pa smo u restoranima na stazi, za vreme pauze, malo jeli - neki pomfrit i supice, samo da "premostimo" do rucka.
U restoranu na 3200m ima self service restoran i tu smo jeli te supice, pomfrit, pili kuvano vino, kafe, cajeve.... Dole, kod izlaza Jandri I i pocetka osmoseda je uvek nesto mirisalo na dobru klopu ali nismo nikda nista tu porbali :(
Restoran na dnu border parka (Toura) ima restoran sa lepim suncalistem i tu su te pizze koje su dobre (za 13-15 eur).

Realno, ne znam koliko bi kostalo da smo se hranili po restoranima. Sto kaze Marko, sigurno jedno 20-25 eur po osobi, dnevno.

vucko1
09.01.2013, 11:48
Kada se ide u te krajeve (L2A, Alpe d'huez, Vars/Risoul, Serre Chevalier) može da se svrati u Briancon. Na izlazu iz mesta ima veliki tržni centar sa više radnji. Nije ništa preveliko, ali dobro je za nabavku i povoljnije nego "gore".

Mi bili i stali u Briancon, ali promasili taj trzni centar :glavaozid

Ivan Bgd
09.01.2013, 11:57
Mislim da se gubi puno vremena da se sidje dole u samo mesto L2A radi rucka. Do dole vode crne staze i samo jedna crvena. Ako nema snega, vec samo vestacki, moze biti tesko slabijim skijasima.
Zatim je i pitanje sta dole od restorana radi u tom periodu (12-14h), sta nude i gde se oni nalaze!? Ako nije self-service restoran, stizanje klope moze da potraje kod tradicionalno "neservilnih" francuza.
Mi smo nosili svoju hranu (zaledjenu u prenosnom "frizideru") pa smo u restoranima na stazi, za vreme pauze, malo jeli - neki pomfrit i supice, samo da "premostimo" do rucka.
U restoranu na 3200m ima self service restoran i tu smo jeli te supice, pomfrit, pili kuvano vino, kafe, cajeve.... Dole, kod izlaza Jandri I i pocetka osmoseda je uvek nesto mirisalo na dobru klopu ali nismo nikda nista tu porbali :(
Restoran na dnu border parka (Toura) ima restoran sa lepim suncalistem i tu su te pizze koje su dobre (za 13-15 eur).

Realno, ne znam koliko bi kostalo da smo se hranili po restoranima. Sto kaze Marko, sigurno jedno 20-25 eur po osobi, dnevno.

Ma sendvičić sa pršutom i slaninicom u džep kao i čokolada i sokić i nema stajanja.
Em gubiš pare i još gore gubiš vreme od skijanja.
Kad se zatvore žice u market po pečeno pile ili prase i sa supicom iz kesice eto gozbe za mnogo manje pare.
A te pare od klope na stazi bolje za helikopter ili/i vodiča za La Grave
da dam ili za:sm019:.
:sm018:

vucko1
09.01.2013, 12:07
Ma sendvičić sa pršutom i slaninicom u džep kao i čokolada i sokić i nema stajanja.
Em gubiš pare i još gore gubiš vreme od skijanja.
Kad se zatvore žice u market po pečeno pile ili prase i sa supicom iz kesice eto gozbe za mnogo manje pare.
A te pare od klope na stazi bolje za helikopter ili/i vodiča za La Grave
da dam ili za:sm019:.
:sm018:

Da znas.... mada je to Markov stil. Doduse, umesto cokolade, u obzir odlazi samo bonzita :sm021:
Ja sam vise za gurmanluke i sedenje, ali smo ziata imali puuuuno dooobre hrane, da nam je bilo zao da bilo gde jedemo.

P.S. Ja sam probao onu pizzu - nisam mogao da odolim :dziveli:

Dok smo se penjali zicom razmisljao sam kako na skijalistima nema drvenih klupa i stolova na kojima bi skijasi mogli da odmore, pojedu sendvic iz ranca i sl (kao u parkovima, i sumama gde se ide na izlete). Verovatno bi ih zatpao veliki sneg!?
Na jednom mestu sam video te stolove i klupe (mislim da je oblast Fee), pa mozete iskoristiti za picnic :yay:

Ivan Bgd
09.01.2013, 12:24
Da znas.... mada je to Markov stil. Doduse, umesto cokolade, u obzir odlazi samo bonzita
Ja sam vise za gurmanluke i sedenje, ali smo ziata imali puuuuno dooobre hrane, da nam je bilo zao da bilo gde jedemo.

P.S. Ja sam probao onu pizzu - nisam mogao da odolim

Dok smo se penjali zicom razmisljao sam kako na skijalistima nema drvenih klupa i stolova na kojima bi skijasi mogli da odmore, pojedu sendvic iz ranca i sl (kao u parkovima, i sumama gde se ide na izlete). Verovatno bi ih zatpao veliki sneg!?
Na jednom mestu sam video te stolove i klupe (mislim da je oblast Fee), pa mozete iskoristiti za picnic :yay:

videh te klupe za sedenje u Tinju ali su bili na stazi pored wc-a :sm008:
meni je sasvim dovoljno vremena za klopu u gondoli. Imas i klupu i sto i pogled kao ni u jednoj kafani na stazi:dziveli:

:sm018:

vucko1
09.01.2013, 12:49
meni je sasvim dovoljno vremena za klopu u gondoli. Imas i klupu i sto i pogled kao ni u jednoj kafani na stazi:dziveli:

:sm018:

Neces se bas nasedeti u gondolama. ;)
Jandri I i II i Telepherique su stajace.
Ostalo su sedeznice. Imaces vremena da pojedes sendvic, ako nije bas hladno i ne duva. Ni jedna sedeznica (bar od ovih sto idu prema vrhovima) nema zastitni vizir.

Ivan Bgd
09.01.2013, 13:54
Neces se bas nasedeti u gondolama. ;)
Jandri I i II i Telepherique su stajace.
Ostalo su sedeznice. Imaces vremena da pojedes sendvic, ako nije bas hladno i ne duva. Ni jedna sedeznica (bar od ovih sto idu prema vrhovima) nema zastitni vizir.

onda vozić do vrha za mezetluk
:sm018:

vucko1
09.01.2013, 14:19
onda vozić do vrha za mezetluk
:sm018:

Nema :dontknow:

killer joe
09.01.2013, 18:17
Mislim da se gubi puno vremena da se sidje dole u samo mesto L2A radi rucka. Do dole vode crne staze i samo jedna crvena. Ako nema snega, vec samo vestacki, moze biti tesko slabijim skijasima.
Zatim je i pitanje sta dole od restorana radi u tom periodu (12-14h), sta nude i gde se oni nalaze!? Ako nije self-service restoran, stizanje klope moze da potraje kod tradicionalno "neservilnih" francuza.
Mi smo nosili svoju hranu (zaledjenu u prenosnom "frizideru") pa smo u restoranima na stazi, za vreme pauze, malo jeli - neki pomfrit i supice, samo da "premostimo" do rucka.
U restoranu na 3200m ima self service restoran i tu smo jeli te supice, pomfrit, pili kuvano vino, kafe, cajeve.... Dole, kod izlaza Jandri I i pocetka osmoseda je uvek nesto mirisalo na dobru klopu ali nismo nikda nista tu porbali :(
Restoran na dnu border parka (Toura) ima restoran sa lepim suncalistem i tu su te pizze koje su dobre (za 13-15 eur).

Realno, ne znam koliko bi kostalo da smo se hranili po restoranima. Sto kaze Marko, sigurno jedno 20-25 eur po osobi, dnevno.

Ma, i ja ću nositi klopu od kuće, ali ću sigurno jesti 2-3 puta u restoranu. Zato pitam za preporuku da me ne ogule:eek:

Za one koji su posjetili i Tinj i L2A, može li jedna paralela, odnosno poređenje ova dva centra? Koliko L2A zaostaje (po cijenama vidim da zaostaje)

Milanpop
09.01.2013, 18:38
EK po meni bar duplo bolji. Visine su slicne, ovaj ima 2 glecera ko voli da skija po njima a pritom je razvucen na sve strane sto ja volim

CrazyKong
09.01.2013, 23:38
Dok smo se penjali zicom razmisljao sam kako na skijalistima nema drvenih klupa i stolova na kojima bi skijasi mogli da odmore, pojedu sendvic iz ranca i sl (kao u parkovima, i sumama gde se ide na izlete). Verovatno bi ih zatpao veliki sneg!?
Na jednom mestu sam video te stolove i klupe (mislim da je oblast Fee), pa mozete iskoristiti za picnic :yay:

Takvih klupa ima na vise mesta u La Plagne...ali ne vidim nesto previse smisla...
Uvek moze da se nadje mesto da se nesto usput pojede. Moje omiljeno je duza gondola, a npr. videh dva engleza koji su pola sata pre zatvaranje zica cepali sendvice na sred staze :sm022:

Ivan Bgd
10.01.2013, 09:10
EK po meni bar duplo bolji. Visine su slicne, ovaj ima 2 glecera ko voli da skija po njima a pritom je razvucen na sve strane sto ja volim

jes vala razvucen EK i nikad dosadno, uvek ima jos za istrazivanje:ok:
ali verujem i da L2A sa La Grave i AdH i SC ako uopste sve i stignem da obidjem nece biti dosadni :ski:
:sm018:

Ivan Bgd
10.01.2013, 09:14
Nema :dontknow:

kako nema, a sta je onaj funiculare sa 3200mnv do 3400mnv ?
neces mi reci valjda da ne radi ?
:sm018:

vucko1
10.01.2013, 09:36
kako nema, a sta je onaj funiculare sa 3200mnv do 3400mnv ?
neces mi reci valjda da ne radi ?
:sm018:

Radi radi... ali to je kratka voznja i stoji se vrlo neugodno u vozu.
S druge strane, koriscenje tog voza je komplikovano - da dodjes, ides preko nekih liftova, pa hodanje. Da izdadjes moras da se popnes liftom do povrsine... A spustis se stazom nazad za cas. Mnogo je lakse uhvatiti sidro na 3200m koje te izvuce na istu visinu. Jedino moze biti "malo" hladno na sidru, ako ima vetra.

Vredi porbati funiculare radi probanja i iskustva, ali nije bas najprakticnija stvar.

Nikola Milosavljevic
10.01.2013, 12:08
Krećem sutra za L2A.
Do sada sam bio u 3x3 Valles, 2xBansko i naravno od malena Kop ≈20ak puta.
Interesuje me neko najkraće poređenje ovih destinacija. Naravno sa akcentom na skijanju. (Prilično ozbiljno i agresivno skijam, čak sam se neko vreme i takmičio)
Pozdrav i hvala.

Ivan Bgd
10.01.2013, 15:41
Radi radi... ali to je kratka voznja i stoji se vrlo neugodno u vozu.
S druge strane, koriscenje tog voza je komplikovano - da dodjes, ides preko nekih liftova, pa hodanje. Da izdadjes moras da se popnes liftom do povrsine... A spustis se stazom nazad za cas. Mnogo je lakse uhvatiti sidro na 3200m koje te izvuce na istu visinu. Jedino moze biti "malo" hladno na sidru, ako ima vetra.

Vredi porbati funiculare radi probanja i iskustva, ali nije bas najprakticnija stvar.

Znaci sidro, kakvo crno gubljenje vremena :ski:
probah funiculare jos u Tinju i posle sam isto koristio korpe.
:sm018:

Ivan Bgd
10.01.2013, 15:49
Krećem sutra za L2A.
Do sada sam bio u 3x3 Valles, 2xBansko i naravno od malena Kop ≈20ak puta.
Interesuje me neko najkraće poređenje ovih destinacija. Naravno sa akcentom na skijanju. (Prilično ozbiljno i agresivno skijam, čak sam se neko vreme i takmičio)
Pozdrav i hvala.

Dakle bices samnom u busu :dziveli:
Kreces u 14h sutra, jel da?

I stizes u BG oko 17h kod Sava Centra i tu nas 22 ulazimo.

Tako da bilo bi lepo da mi zauzmes jedno mesto napred 2-3 red do prolaza i to strana gde ima vise mesta za noge, a to je obicno suvozaceva strana da se uglavim nekako sa ovih 188-190 cm, imas cokoladu od mene.:ok:
Trebalo bi da bude dupli bus sa onim kockarskim stolovima u prizemlju.

A skijas li van staza ? La Grave mozda ?
Ako se skupimo nas 7-8 bude dosta jeftinije, nego svako pojedinacno.

Poz

chaghaboo
11.01.2013, 10:08
@Ivan_Bgd
Nema problema sa GPS-om Ivanča, samo sa dometom i to kao što rekoh možda je bio problem do konkretnog operatera kojeg sam koristio. Srećan put i lepo se provedi tamo. Kad se vratiš da čujem utiske i poređenje sa Tinjom, koliko je maža izdržala, naravno La Grave...

Ivan Bgd
11.01.2013, 18:58
@Ivan_Bgd
Nema problema sa GPS-om Ivanča, samo sa dometom i to kao što rekoh možda je bio problem do konkretnog operatera kojeg sam koristio. Srećan put i lepo se provedi tamo. Kad se vratiš da čujem utiske i poređenje sa Tinjom, koliko je maža izdržala, naravno La Grave...

Hvala!
Pozdrav sa Molove pumpe sad polako izlazimo iz Srbije.
poz

gevara
11.01.2013, 19:27
Javi kad pojedeš prvi sendvič...

Srećan put i dobro skijanje...

Ivan Bgd
11.01.2013, 20:26
Javi kad pojedeš prvi sendvič...

Srećan put i dobro skijanje...
:)
Sad pocepah dva velika sendvica sa slaninicom i pecenicom.
ne stigoh kuci da rucam :)
Sad nam lepa ali stroga mlada i zgodna policajka uzela pasose ;)
Joj bas kilave , nikako da stignemo u L2A ! ;)
Poz

Ivan Bgd
11.01.2013, 20:32
Vratila seka pasose i odosmo !
Poz
:)

Lynx
19.01.2013, 04:01
Vidim da je Les 2 Alpes ove godine dosta popularan među našim skijašima pa što više nas napiše (različite) utiske oni koji tek treba da idu mogu da stvore kompletniju sliku. Evo i mojih utisaka od prošle nedelje:

Mesto Les 2 Alpes

Zbog svoje veličine i izostanka visokih apartmanskih blokova, samo mesto Les 2 Alpes je ostavilo odličan utisak na mene. To je pravi mali grad kroz koji prolazi jedna glavna ulica u kojoj su koncentrisani supermarketi, ski servisi, prodavnice ski opreme i suvenira, fast fudovi i restorani i pabovi. Praktično sve što vam može zatrebati na skijanju (a i više od toga) možete naći. Pogled na glavnu ulicu (Av. de la Muzelle):

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Les%202%20Alpes%2013/001_zpsae24cc57.jpg

U terminu u kojem smo mi bili (početak januara) nije bilo prevelike gužve u samom mestu a i supermarketi i prodavnice su radile do 20h, posle čega je mesto delovalo prilično mirno. Sigurno da u februaru i martu kad nagrnu Englezi i Francuzi sve to izgleda mnogo življe. I na ulicama i na stazama je bilo potpuno uobičajeno čuti srpski a i hrvatski jezik. Na više mesta sam na Internetu čitao da Les 2 Alpes zovu i Las Vegasom Alpa, da li u pozitivnom ili negativnom kontekstu zbog njegovog osvetljenja, tek na mene nije ostavio utisak kiča. Les 2 Alpes noću:

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Les%202%20Alpes%2013/117_zps818d9f81.jpg

Les 2 Alpes 1800

Svi mi koji smo išli preko SkiBusa (a bilo nas je tri krcata autobusa plus oni sa sopstvenim prevozom) smo bili smešteni u delu koji se zove Les 2 Alpes 1800. Pošto je već bilo priče na forumu oko (ne)kvaliteta lokacije da iznesem sada i svoje viđenje:

Što se tiče najbitnijih stvari, sam smeštaj i lokacija imaju sve što je neophodno, žičara četvorosed je pred nosem (manje ili više u zavisnosti u kojem apartmanskom kompleksu se nalazili), za snabdevanje u blizini (par desetina do par stotina metara, mada malo zavučeno) je Sherpa, spa sa grejanim spoljašnjim bazenom (Espace 1800) je odmah pored, ski servisa i rentala kao i restorana i kafića sa Internetom ima dovoljno. Do glavnog dela mesta L2A treba 15-tak min. peške mada saobraća i besplatni shuttle bus čiju satnicu i red vožnje nisam provalio. Iskreno, da sam mogao da biram pre bih izabrao glavni deo mesta koji ima dosta prednosti ali ni L2A 1800 nije loš. Sumrak iznad L2A 1800:

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Les%202%20Alpes%2013/008_zps52686ad3.jpg

Apartmani po očekivanju skučeni, pogled iz apartmana:

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Les%202%20Alpes%2013/088_zpsd404abd5.jpg

Pogled sa žičare na L2A koja izvlači iz L2A 1800:

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Les%202%20Alpes%2013/025_zps6bc9d4ac.jpg

Lynx
19.01.2013, 04:56
Skijalište Les 2 Alpes

E sad ono glavno, skijanje :ski:. Već pri prvom pogledu na mapu uočava se specifičnost skijališta. Većina crnih staza se nalaze bliže mestu što može napraviti teškoće početnicima pri povratku sa skijanja. Za njih postoji zelena staza koja je više kao neki ski put i ide cik-cak do naselja ali je zbog gužve i nepredvidivosti skretanja početnika koji je koriste ne savetujem iole boljim skijašima. Za njih je tu crna staza Valentin koja vodi do L2A 1800 i dobro se sređuje. U slučaju svežeg snega mogućnosti za silazak ima beskonačno.

Od zanimljivijih delova skijališta bih izdvojio glečer koji nije ništa posebno za skijanje ali je jedan od većih i viših u Evropi i svakako ga treba probati. Sidru treba par minuta da vas izvuče na vrh a postoji i opcija da se ide vozićem ispod glečera što je i dugotrajnija varijanta ali nekome može biti zanimljivo. "Metro" na 3500 mnv:

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Les%202%20Alpes%2013/103_zps575d050d.jpg

Ispod glečera se nalazi restoran Le 3200 sa prostranim delom za sedenje napolju u slučaju lepog vremena i mnogobrojnim stolovima unutra. Pogled sa 3200 mnv, u pozadini Mon Blan:

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Les%202%20Alpes%2013/021_zpsb765153d.jpg

Pogled iz Pano bara na Jandri Express i staze:

http://i1302.photobucket.com/albums/ag132/SkiLynx/Les%202%20Alpes%2013/028_zpsdd488e09.jpg