PDA

Pogledati punu verziju : Recenzija ski opreme



chaghaboo
26.10.2012, 10:30
Šta mislite da se u delu foruma "Ski oprema" otvori podforum u kojem bi mogli da dajemo svoje recenzije ski opreme?

Utisci nas "običnih smrtnika" o ski opremi su po meni mnogo korisniji nego recenzije na osnovu testiranja sprovedenog od onih koje sprovode ski instruktori i vrhunski skijaši. Pogotovu recenzije nekih sajtova i magazina koji pitanje koliko su objektivni.

Ako bi još uveli kratko uputstvo šta je sve potrebno navesti u recenziji (npr. za skije visina, težina, nivo znanja, broj skijaških dana, itd.) mogli bi u dogledno vreme da dobijemo odličnu bazu.

Struktura bi na primer mogla da bude ovakva:


Ski oprema

Recenzije ski opreme

Skije
Bordovi
Pancerice
Bord čizme
Ostalo

wlad
26.10.2012, 11:05
OK je ideja, međutim (uvek ima međutim) obično stvari idu suprotnim redosledom, prvo nastanu recenzije a onda i struktura.. Nažalost vrlo malo recenzija ima na našem forumu, mislim na one prave detaljne, pa bi taj deo foruma bio potpuno prazan. Ako neko ima želju može da napiše recenziju u delu foruma oprema, pa kada se nakupi nekolimo dodaćemo deo foruma samo za tu zvrhu... Najlošije izgleda "prazan" deo foruma koji ničemu na kraju ne služi :dontknow:

I kada smo kod forme, takva recenzija može da ima neki naslov "recenzija: marka model" da bi ih kasnije lakše sve prebacili u odgovarajuće teme..

Naravno ovo je moje mišljenje, ali ako se nađe dovoljno zainteresovanih možemo i ranije da otvorimo podteme :)

Grimani
26.10.2012, 12:02
Sto se forme threada ili posta tice moze da izgleda po ugledu na druge ski forume. Evo primer sa epic ski moze se dodati ili uprostiti nesto...
ovako to izgleda kod njih manje vise...

Product:
Length Tested: 174, 181
Dimensions/Turn Radius: 125-85-111 19.5@174cm
Camber: Early Rise Tip & Tail w/camber,
Binding: Demo
Mount point: Suggested

Environment & Conditions:
Location of Test: All over
Number of Runs: 10+
Snow Conditions: Packed
Demo or Own: Demo

Tester Info:
Username: Philpug
Age: 48
Height/Weight: 5'10" 185lb
Ski Days/Season: 60+
Years Skiing: 35
Aggressiveness: Moderate (Finesse)
Current Quiver: 13 Blizzard Bonafide, 13 Blizzard Gunsmoke, plus various vintage skis
Home Area: Squaw & Northstar
Preferred Terrain: bumps, off-piste, trees

Pros: More versatile than the outgoing Mag 8.7
Cons: needs a bit of work to get a short radius turn out of them.

Review:
The outgoing Magnum 8.7 was one of my favorite skis. I remember the first time I saw the 8,7 and flexed it, I knew it would be a great ski, a powerful wide body frontside carver. The new flip core skis are great in their own right. While the 8.7 could be skied off piste, it let you know that it wasn't it's favorite terrain. The new Magnums immediately let you know that they are more comfortable in the crud and junk and are still happy on the groomers too. The Flip Core with it's early rise tip AND tail just makes the new Magnums more fun.


Naravno sve bi preveli na srpski a evo i link primer (http://www.epicski.com/products/2013-dynastar-cham-97/reviews/2690) Uglavnom neki skelet da bude konstantan plus mislim da bi trebalo dodati i opste ocene tipa 1/5 ili 1/10
Overall 5/5
Value
Durability
Edge Grip
Maneuverability 4/5
Performance 5/5

chaghaboo
26.10.2012, 13:05
@wlad
Razumem. U tom slučaju bi možda bilo dobro da u podforumu "Oprema" stoji jedan sticky post sa uputstvima i smernicama za pisanje recenzija kako bi se ljudi motivisali da pišu recenzije i kako bi one bile što uniformnije. Tako bi barem otvorili mogućnost da ljudi pišu recenzije i da to u nekoj budućnosti bude jedna kvalitetna baza informacija. Ako baš ništa ne navodi ljude da ih pišu i kako da ih pišu verovatno nikada od toga neće ništa ni biti. Ova forma i predlozi od Grimanija izgledaju odlično.

Grazer
26.10.2012, 13:25
Mislim da u tom slucaju admin mora da prepravi poprilican deo sajta a to je dosta posla

chaghaboo
26.10.2012, 13:27
Mislim da u tom slucaju admin mora da prepravi poprilican deo sajta a to je dosta posla

Izvini, ne razumem.

Grimani
08.11.2012, 18:02
Karakteristike proizvoda
Dužina:
Geometrija i radijus:
Profil:
Vezovi:
Podešavanje vezova:
Ostalo:

Mesto i uslovi testiranja
Mesto:
Dužina testiranja:
Uslovi:
Lične ili demo skije:

Lične informacije
Starost:
Visina i težina:
Prosečan broj dana po sezoni:
Godine skijanja:
Veština (1-10):
Poželjan teren:

Zaključak:
Za:
Protiv:

Recenzija

to bi bilo to :D
mozda vremenom ukoliko dodje do par revizija iste skije moze da se dodaju i ocene pa da se izvuce prosek
Rating: Powder Performance 3.24 / 5
Rating: Stability at Speed 3.32 / 5
Rating: Long Turns 3.74 / 5
Rating: Medium Turns 3.77 / 5
Rating: Short Turns 3.80 / 5
Rating: Maneuverability 3.61 / 5
Rating: Hard Snow Grip 3.57 / 5
Rating: Crud Performance 3.44 / 5
Rating: Corduroy Performance 3.57 / 5
Rating: Moguls Performance 3.80 / 5
Rating: Forgiveness 3.50 / 5
Rating: Quickness/Bumps 3.19 / 5

chaghaboo
08.11.2012, 18:24
E pa Grimani sad bi bio red da i ti opleteš jednu recenziju pa da izdamo zajedničku zbirku od dve recenzije :dziveli:

Ovakva neka skala koju si predložio bi bila super bez obzira da li postoji jedna ili više recenzija za neku skiju. Taj deo sam potpuno prevideo.

Grimani
08.11.2012, 20:07
E pa Grimani sad bi bio red da i ti opleteš jednu recenziju pa da izdamo zajedničku zbirku od dve recenzije :dziveli:

Ovakva neka skala koju si predložio bi bila super bez obzira da li postoji jedna ili više recenzija za neku skiju. Taj deo sam potpuno prevideo.
CCC zbirka beseda
na sluzbenom putu sam :D cim stignem ima da opletem par a to ocekujem i od ostalih clanova. Super bi bilo za pocetak da svako kaze svoje iskustvo sa onim sto vozi i stvarno bi olaksalo sve sto se kupovine i cestih pitanja tice inache a i na ovom forumu. verovatno bi uticalo i na cene :D

wlad
08.11.2012, 21:38
Dobili smo i deo foruma samo za recenzije, kao što može da se vidi ;), pre svega zbog inicijative chaghaboo-a. A sada i drugi da krenu istim putem i ne budu lenji. Na ovoj temi može da se diskutuje dalje o formi recenzija i sličnim stvarima pa kada se usaglasimo onda ćemo izmeniti "sticky" post sa odgovarajućim promenama...

chaghaboo
08.11.2012, 22:47
Au pa ovo je lepo iznenađenje :dziveli: Hvala wlad i tebi i ostatku admin mod ekipe!

Onda bi mogli ubrzo da dogovorimo i finalnu formu recenzija a i da damo par objašnjenja i pojašnjenja u vezi iste.

Tadija_91
09.11.2012, 01:29
Odlicna ideja, podrzavam ;)
Ja sam proletos na Kopu testirao 7 pari skija, i imam zapisane(u telefonu) utiske o svim. Mislio sam da na sajtu(pored foruma) napravim poseban odeljak sa recenzijama, ali o tom potom, i ovo je bas super. Kad budem imao malo vremena unosim sve :)
PS naziv teme bi mogao da sadrzi i "godiste" modela npr 2012 fischer rx8

chaghaboo
09.11.2012, 08:19
Odlicna ideja, podrzavam ;)
PS naziv teme bi mogao da sadrzi i "godiste" modela npr 2012 fischer rx8

Da, definitivno. Za konkretnu recenzciju koju sam napisao nisam stavio godinu jer ne znam iz koje godine je model, znam kada sam je kupio ali to nije uvek ista stvar. Evo ove godine sam kupio nove skije iz prošle sezone i bila bi greška da napišem 2012/13 jer postoji i novi model iste skije baš za ovu sezonu.

Tadija ako napišeš makar dve recenzije dodaćemo te u zbirku i čak staviti tvoje ime na prvo mesto kao autora sa najviše recenzija :ok:

chaghaboo
09.11.2012, 09:43
Grimani je dao dobar predlog za ocene i konkretne primere. U našem slučaju te ocene ne bi mogle da budu automatizovane, u smislu da ako više ljudi oceni isti proizvod se negde dobiju i prosečne ocene, ali bez obzira na to ne znači da i takve pasivne ocene u svakoj pojedinačnoj recenziji ne bi bile od pomoći. Čak mi se čini da bi te ocene lepo dopunile recenziju jer je pregledan način da se kvantifikuju utisci. Niže se nalaze ocene koje je Grimani dao kao primer i odmah ispod toga predlog svedene i prevedene verzije koja bi eventualno mogla da se ubaci u formu recenzije. Ne znam kako da prevedem forgiveness?

Overall 5/5
Value 2/5
Durability
Edge Grip 3/5
Maneuverability 4/5
Performance 5/5
Powder Performance 3.24 / 5
Stability at Speed 3.32 / 5
Long Turns 3.74 / 5
Medium Turns 3.77 / 5
Short Turns 3.80 / 5
Maneuverability 3.61 / 5
Hard Snow Grip 3.57 / 5
Crud Performance 3.44 / 5
Corduroy Performance 3.57 / 5
Moguls Performance 3.80 / 5
Forgiveness 3.50 / 5
Quickness/Bumps 3.19 / 5

Ocene (1-5)
Stabilnost pri većim brzinama:
Držanje u zaokretima:
Upravljivost:
Forgiveness:

Dugački zaokreti:
Srednji zaokreti:
Kratki zaokreti:

Uređena staza:
Poleđena staza:
Razrovana staza:
Dubok sneg (off-piste):
Moguli:

Ukupan utisak:

Ivan Bgd
09.11.2012, 10:34
Ne znam kako da prevedem forgiveness?



praštajuće
milosrdne
prilagodljive

a neki put je i lakse bez prevoda

poz

Grimani
09.11.2012, 14:19
prastanje realno jer taj termin definitivno koristimo...mozda bi ovo hard snow grip idelano bilo drzanje rubnika/kantni na utabanoj stazi(naravno uprostiti) nekako.

sasacg
09.11.2012, 14:56
na tvrdoj stazi

stekan
09.11.2012, 15:32
Ne znam kako da prevedem forgiveness?


Najtibolji prevod: Pitome

Ivan Bgd
09.11.2012, 20:23
Najtibolji prevod: Pitome

Slazem se :dziveli:
mada, sta ce nam ta stavka bolje sto divlje pa ili nauci ili se muci :sm022:
:sm018:

chaghaboo
10.11.2012, 11:42
A šta mislite da prevod glasi malo deskriptivnije - "Praštanje grešaka"?

Kada pročitam forgiveness jasno mi je o čemu se radi, ali kada bi stajalo samo Praštanje ili Pitome a da prethodno nisam upućen nisam siguran da bih razumeš o čemu se radi.

stekan
10.11.2012, 12:58
Slažem se. Praštanje grešaka bi trebalo biti jasno svima (koji znaju naše jezike).

Ivan Bgd
10.11.2012, 14:12
Slazem se.
Jasno je
poz

chaghaboo
10.11.2012, 14:53
Hoćemo onda da finalna forma za recenzije izgleda ovako?

Karakteristike proizvoda
Dužina:
Geometrija i radijus:
Profil:
Vezovi:
Podešavanje vezova:
Ostalo:

Mesto i uslovi testiranja
Mesto:
Dužina testiranja:
Uslovi:
Lične ili demo skije:

Lične informacije
Starost:
Visina i težina:
Prosečan broj dana po sezoni:
Godine skijanja:
Veština (1-10):
Poželjan teren:

Zaključak:
Za:
Protiv:

Recenzija

Ocene (1-5)
Stabilnost pri većim brzinama:
Držanje kantni na tvrdoj stazi:
Upravljivost:
Praštanje grešaka:

Dugački zaokreti:
Srednji zaokreti:
Kratki zaokreti:

Uređena staza:
Poleđena staza:
Razrovana staza:
Dubok sneg (off-piste):
Moguli:

Ukupni utisak:

legga
20.02.2013, 11:25
Vidim da niko jos nije postavio ni jednu recenziju o skijama pa reko da se ja oglasim.
Od skoro sam postao vlasnik skija K2 Apache Outlow i imao prilike da ih vozim samo jedan dan na Kopu za Sretenje. Vremena malo al dovoljno da posle 30+ godina skijanja otkrijem novu dimenziju.
Dimenzije skija su sledece:
Duzina: 177cm
Sirina: 129*92*115
Vez je marker R16
Do sada sam skijao samo na nekom uskom atomic-u, a obzirom da volim da skijam najvise po celcu, to je uglavnom bilo mucenje. A onda stadoh na Apache-a. Napravih par voznji za zagrevanje podno ex zice stari centar(iako smo ga nekad zvali novi centar) i iznenadjenje je bilo zaista veliko. Jesam ocekivao da ce skijanje po dubokom snegu biti olaksano ali ne i da cu imati osecaj kao da sam se rodio sa njima. Skija fenomenalno "pliva" po prsicu i obozava siroke zaokrete. Na ovom delu skijalista sam cak mogao i da karvam obzirom na blag nagib. Posle zagrevanja odlucio sam da probam do sada moju omiljenu staru duboku sa par voznji i naravno utisak o ovoj skiji se samo pojacao u pozitivnom smeru.
A onda je na red dosla i off piste lavina na kojoj nikad nisam vozio do sada. I toliko mi se svidelo skijanje po ovoj divljoj stazi da do kraja dana nisam menjao teren(a necu ni da menjam bar kad ima uslova za free ride).
Sto se tice voznje po uredjenom terenu ne mogu da dam neku relevantnu ocenu jer skije skoro ni da nisu videle uredjene staze. Jedna voznja niz crnu duboku i to je to. Tako da cu za sada da se suzdrzim kometara o ovome dok ne napravim jos neku voznju.
Moja visina i masa: 180cm, 82kg
Znam da recenzija nije potpuna al sam morao malo da se pohvalim.
p.s.
Zaboravih da se zahvalim i Skijalistima Srbije sto su nam omogucili(mom pasenogu i meni) da koristimo usluge skijalista sa jednom poludnevnom kartom.

legga
20.02.2013, 12:35
Jbg, tek sad vidim da sam trebao da pisem u posebnom threadu. Ako ovde smeta molim admine da premeste gde treba.

markoko
10.03.2017, 18:55
Da li neko ima iskustva sa atomic edge modelima i uopsteno o njima za koga je namenjena?