PDA

Pogledati punu verziju : Dizajn sajta !!!



Arijel
07.11.2005, 14:19
Da li moze nesto da se preduzme po pitanju:

1. dizajna sajta - (trenutno stanje - koje je ne promenjeno vec 4 godine je kriminalno lose - ruzno je i ne funkcionalno);
2. neki group by po temama u forumu;

:mad:

I jedno i drugo mozda sa veoma malim trudom da se poboljsa, ne zato sto je to lako ili jeftino - nego zato sto je trenutno stanje toliko lose, da je svaka promena vise nego dobro dosla!

Elementarna resenja - "tek da se malo mrdne s mrtve tacke"
(da ne bude prazna prica):
za pod 1. skloni jeziva "Ski Portal" slika, minusi u levom frejmu za navigaciju; sa malo css-ova site bi se prilicno utegao;
za pod 2. bar osnovna podela po temama - osnovni customize php biltena - a ne MAIN FORUM pa listaj... Prosle godnie je bila sasvim dobra poedela po temama. Forum je vec sada dobro posecen i jako informatiovan, pa bi bilo lepo da bude i logicno organizovan...

pozdrav !

Hurmiza
08.11.2005, 11:23
Arijel i ja sam to isto predlozio pre dve godine kad je administrator obrisao moj post. Tad sam predvideo ono sto se kasnije i desilo :mad: kad je izgubljena arhiva vrlo vaznih clanaka vezanih za skijanje.

stevan
08.11.2005, 15:37
Hrvati, eno, danas promenili dizajn sajta a i onaj stari je bio odlican...

Hurmiza
08.11.2005, 16:41
Hrvatski site je stvarno fantastican jer obiluje informacijama. Ovde se informacije dobijaju na osnovu entuzijazma clanova, a ne jednom planskom politikom. Pogledajte samo njihove opise razlicitih skijalista u Austriji. Na svakom skijalistu je objasnjeno sta valja, sta ne valja i gde i kako treba traziti smestaj. Ovi nasi nisu videli dalje od Kopaonika, a opisi ski centara su uglavnom tuzni. Njihov site takodje obiluje korisnim linkovima.
Preporuka ugledajte se na hrvatski site.
www.skijanje.hr

Arijel
08.11.2005, 16:46
Hrvatski sajt je fenomenalan - i likom i delom - tj. i contentom i dizajnom.

To je vec mnogo ozbiljno & profi :)

stevan
08.11.2005, 17:04
Dobro, kod njih je skijanje uopste na visem nivou nego kod nas (ima mnogo vise i prodavnica opreme i sl.) pa im je i sajt mnogo profesionalnije odradjen. Nas je ipak, cini mi se, samo rezultat entuzijazma i ljubavi prema skijanju, a ne neki ozbiljan projekat, sto bi mogao da bude, uz jos malo entuzijazma :)

Ali, da ne bude da samo kritikujemo, zasto se neki od nas ne bi time malo ozbiljnije pozabavili, u saradnji sa onima koji trenutno ovaj sajt odrzavaju u zivotu?

stekan
08.11.2005, 17:17
Samo postojanje sajta posvećenog skijanju i skijašima je vrijedno poštovanja.

Izgled je od manjeg značaja od sadržaja. A sadržaj se mora što prije ažurirati. Krving skije i tehnika skijanja više nisu nešto što počinje da se primjenjuje, već je nešto potpuno prihvaćeno (bar skije, ako već nije karving tehnika).

Sajt je pun korisnih savjeta, manje korisnih savjeta, ali i (po mom mišljenju) štetnih savjeta.

Evo primjera:
Sebe smatrate naprednijim rekreativcem. Kupili ste nove i skupe karving skije malog radijusa sa ciljem da se prebacite na karving tehniku. Želite skije pripremiti, jer vam niko nije rekao da su već pripremljene (mada im još jedno peglanje voska nebi štetilo), pa odete na ovaj sajt i pod "savjeti" odaberete "kako pripremiti i održavati skije". Tamo pod brojem 1 pročitate:
Priprema novih skija: Budući da su čelični rubovi i klizna obloga fabrički brušeni, skijaši rekreativci trebaju ih po celoj dužini blago izbrusiti brusnim papirom pod uglom od 45%. Kako bi skijaši, naročito rekreativci i početnici, lakše vodili nove skije, finom turpijom ili brusnim papirom treba smanjiti oštrinu čeličnog ruba (kantne) i to 20 cm na gornjem zaobljenom i 10 cm na zadnjem delu skije. i postupite po navedenom. Po prirodi ste savjesni i ono "blago izbrusiti brusnim papirom" ponovite, za svaki slučaj, nekoliko puta, a posebno na prednjih 20 i zadnjih 10cm. Kad sve ostalo uradite, vi ste ponosni, jer ste sami pripremili skije, a u stvari ste pripremljene skije upropastili. Na mekanoj stazi će i takve skije skretati, ali tvrda ili zaleđena staza će vam biti pakao. Ježim se na ono "45%". Kod mene su daske uvijek potpuno oštre od vrha do repa. U džepu često nosim spravicu za oštrenje.

Primjer drugi:
Vezove takođe očistiti i isprskati zaštitnim sprejom (WD-40). Proizvođači vezova ne preporučuju korišćenje ikakvih sprejeva, jer otapaju fabrički nanešenu mast unutar veza.

Primjer treći:
Od šeste godine. Predlaže se snowboard. Jer kod deteta razvija sposobnost da vlada sobom i svojim pokretima. Šta je rano, rano je. Pokušavam zamisliti svoju sedmogodišnju ćerku na dasci i teško mi polazi za rukom. Na skijama je od treće godine i ne vidim potrebe za eksperimentima. Kad bude imala 10 godina, možda će sama tražiti board.

Zasad toliko. Nije mi cilj da kritikujem, već da ukažem na neohodnost promjena.
Jesam li pretjerao?

stekan
08.11.2005, 17:19
Zaboravih napisati: nudim i svoju pomoć oko sajta.

stevan
08.11.2005, 17:33
... nudim i svoju pomoć oko sajta.

Na to sam i mislio: neko se razume u skijanje, neko u web dizajn, neko je dobar organizator - svi se udruzimo i napravimo od sajta za postovanje sajt za divljenje :D

valdevit
10.11.2005, 16:26
ja vam mogu ponuditi informacije u vezi Jahorine :D :rolleyes:

oddball
19.11.2005, 10:47
ono sto niste uradili: izbacili stare topike u koje vise niko ne zalazi

wlad
19.11.2005, 17:19
Naravno da trebaju stari topici. Ako zelis neki info lupis search kroz forum i nadjes (ako je to vec neko pitao / odgovorio).

A ako ne zelis da gledas stare teme, udji u CP (control panel) i podesi koje da ti se prikazuju (koliko stare)....

stekan
20.11.2005, 12:16
Može li se format vremena prebaciti na 24 časovnu verziju? Trenutno se ne vidi da li je neko ostavio post u 10:30 ili 22:30.

Stevs
20.11.2005, 14:14
Može li se format vremena prebaciti na 24 časovnu verziju? Trenutno se ne vidi da li je neko ostavio post u 10:30 ili 22:30.

Sređeno.:ok:

pop67
20.11.2005, 18:30
Stevs,svaka ti cast brate.Nemoj zaboraviti ono sto smo te molili da OGLAS ZA SKI MANIJAKE premestis na glavnu stranu foruma.Hvala i samo napred.

Pozdrav,POP

Stevs
20.11.2005, 19:33
Stevs,svaka ti cast brate.Nemoj zaboraviti ono sto smo te molili da OGLAS ZA SKI MANIJAKE premestis na glavnu stranu foruma.Hvala i samo napred.

Pozdrav,POP

Stavio sam to odavno kao sticky ako si na to mislio?

stevan
20.11.2005, 19:59
Stavio sam to odavno kao sticky ako si na to mislio?

Pretpostavljam da je Pop mislio na to da stavis tamo medju kategorije, na prvu stranu foruma:dontknow:

Misko
20.11.2005, 20:25
Da mozda neki kao clubbing ili tako neka soba gde bi se dogovarali za okupljanja i neke malo opustenije teme neke zezalice fore i ostalo vezano za sneg, samo neka bude oprez Stevs zna kako je jedan forum prosao zbog uvodjenja off topic-a.

stevan
20.11.2005, 20:34
Da mozda neki kao clubbing ili tako neka soba gde bi se dogovarali za okupljanja i neke malo opustenije teme neke zezalice fore i ostalo vezano za sneg, samo neka bude oprez Stevs zna kako je jedan forum prosao zbog uvodjenja off topic-a.

Koji foum? Kako je prosao?

Bata Bane
20.11.2005, 23:58
Stavio sam to odavno kao sticky ako si na to mislio?

Ma ne kao sticky, postavi ga kao Skijanje, oprema....:ok:

pop67
21.11.2005, 10:00
Kao sto je Stevan napisao,da bude prvi na listi glavnog menija !

Bata Bane
22.11.2005, 06:36
Ajde, ajde mozes ti to

stevan
22.11.2005, 09:52
Stevs, ja se taman obradovao sto postajem Senior Member, kad ono svi ostali postali Ski Manijaci:mad:

'Ocu i ja:(

CrazyKong
22.11.2005, 10:07
Idi na UserCp (gornji levi ugao) pa opcija Edit Profile...

stevan
22.11.2005, 10:17
Eh, pa to onda nije fazon:mad:

oddball
22.11.2005, 13:13
xe xe xe
(vidi, ne daje mi da posaljem post manji od 10 karaktera :confused: )

pop67
22.11.2005, 22:56
Ok,u pravu si STEVS,ponelo me je pitanje DYAPE-u,i nisam ni gledao gde sam!Sta se dogadja sa nasim zahtevom da oglas za ski manijake bude stalno vidljiv na prvoj poziciji foruma?
Lepo bi bilo da odgovoris!

Stevs
23.11.2005, 00:12
Da li ides sutra samnom kod Baneta?

Ajde malo da poštujemo strukturu foruma i da teme i pitanja postavljamo u odgovarajuće delove foruma.

pop67
23.11.2005, 23:46
Ajde malo da poštujemo strukturu foruma i da teme i pitanja postavljamo u odgovarajuće delove foruma.
Bio bih zahvalan za odgovor,Stevs!

Stevs
24.11.2005, 01:28
Bio bih zahvalan za odgovor,Stevs!

Ako je ovo tema koja nosi ime "Dizajn sajta" onda se u njoj raspravlja na tu temu. Privatne poruke tipa "Da li ides sutra samnom..." se šalju na Private Message koji i služi za direktnu komunikaciju između članova foruma. Sve ovo pričam sa ciljem da forum bude pregledniji i funkcionalniji. Ja to uvek rigidno objasnim čemu fijoke (teme) ako držimo gaće i čarape u istoj (poruke):kez:

stevan
24.11.2005, 10:58
Ako je ovo tema koja nosi ime "Dizajn sajta" onda se u njoj raspravlja na tu temu. Privatne poruke tipa "Da li ides sutra samnom..." se šalju na Private Message koji i služi za direktnu komunikaciju između članova foruma. Sve ovo pričam sa ciljem da forum bude pregledniji i funkcionalniji. Ja to uvek rigidno objasnim čemu fijoke (teme) ako držimo gaće i čarape u istoj (poruke):kez:

Nije Pop mislio na taj odgovor, nego na odgovor po pitanju Manijaka:ok:

pop67
24.11.2005, 11:56
Ako je ovo tema koja nosi ime "Dizajn sajta" onda se u njoj raspravlja na tu temu. Privatne poruke tipa "Da li ides sutra samnom..." se šalju na Private Message koji i služi za direktnu komunikaciju između članova foruma. Sve ovo pričam sa ciljem da forum bude pregledniji i funkcionalniji. Ja to uvek rigidno objasnim čemu fijoke (teme) ako držimo gaće i čarape u istoj (poruke):kez:
Ovo nema smisla,nisi ni procitao da sam izbrisao pitanje upuceno Dyape-u,a postavio sam ti pitanje u vezi sa OGLASOM ZA SKI MANIJAKE,nije u redu ipak si ti neko ko vise od svih treba da cita sta se pise po forumu,narocito na ovom topic-u koji je namenjen tebi.:smoke:A to sa gacama i carapama vidis i tebi je jasna razlika a sta mislis koliko je tek meni jasnija obzirom da sam stariji od tebe bar 10 godina.

Stevs
26.11.2005, 16:18
Ovo nema smisla,nisi ni procitao da sam izbrisao pitanje upuceno Dyape-u,a postavio sam ti pitanje u vezi sa OGLASOM ZA SKI MANIJAKE,nije u redu ipak si ti neko ko vise od svih treba da cita sta se pise po forumu,narocito na ovom topic-u koji je namenjen tebi.:smoke:A to sa gacama i carapama vidis i tebi je jasna razlika a sta mislis koliko je tek meni jasnija obzirom da sam stariji od tebe bar 10 godina.

Stvarno nisam video da si ispravio, mada nema razloga za uvredu jer je ovo samo dobronamerna kritika upućena svima da forum ne izgleda ka kupus nego da jednostavno pravimo neke "konstruktivne" rasprave. Započne se jedna tema, a onda se stigne do nečeg sasvim levog. Nije problem to levo nego je problem što o tom levom može da se raspravlja u novoj temi. Za lične poruke i pitanja šaljite Private Message jer nema razloga da ostali članovi čitaju lične prepiske. A to se tice gaća i čarapa rekoh to je samo šala da se sto rigidinje prikaže suština. Zato je i bio smaile na kraju poruke. Nije ovo ništa novo i neobično takvih stvari ima na svakom forumu ali to treba svesti na minimum da bi forum bio bolji i funkcionalniji. A za Ski Clubbing sobu ćemo da vidimo šta i kako...

cdx
30.11.2005, 00:39
Do jaja, jos kad bi se dizajn promenio..Uh.. extra sajt.

Misko
01.12.2005, 17:06
Do jaja, jos kad bi se dizajn promenio..Uh.. extra sajt.

Prvo sta fali dizajnu sajta? Sve informacije su tu, lako se nalaze ok je mislim nije savrsen ali je sasvim zadovoljavajuci cak i iznad toga, pod 2) ovde smo zbog skijanja a ne zbog sminke i dizajna sajta.

cdx
02.12.2005, 03:10
prvo me nisi razumeo.

Pogledaj Hrvatski ski sajt
1. Imaju sve najbolje informacije
2. Imaju EXTRA dizajn sajta
3. Sta fali imati dobru sminku na sajtu? Mislim tako okupljas ljude, zar ne ?

Misko
02.12.2005, 11:18
prvo me nisi razumeo.

Pogledaj Hrvatski ski sajt


Pogledao



1. Imaju sve najbolje informacije


Da ali to nema veze sa "dizajnom"



2. Imaju EXTRA dizajn sajta


Ne vidim nikakvu prednost u odnosu na skijanje.co.yu, ako ti ne bi bio problem da mi ukazes sta je toliko bolje ili extra, sto se dizajna tice?



3. Sta fali imati dobru sminku na sajtu? Mislim tako okupljas ljude, zar ne ?

Da na sajt koji se zove www..armani..com, ovde je rec o skijanju dobri info-i su ovde od presudnog znacaja to je kod svih ljudi isto, a sminka je kod svakog razlicita iliti "o ukusima ne vredi raspravljati"

ISIA_extreme_carver
02.12.2005, 12:45
Jedini problem Hrvatskog ski sajta je taj da im je forum katastrofa!

Arijel
02.12.2005, 13:21
Prvo sta fali dizajnu sajta? Sve informacije su tu, lako se nalaze ok je mislim nije savrsen ali je sasvim zadovoljavajuci cak i iznad toga, pod 2) ovde smo zbog skijanja a ne zbog sminke i dizajna sajta.


Ako se pravi site on moze da ima dizajn ili da ga nema. A neka treca varijanta je za svaku osudu & treba je sto pre menjati!

Ako nema dizajn - onda nema plave boje pozadine, nema kvazi slika, nema muljanja sa fontovima. Onda je jedino sadrzaj bitan, ima ga puno i stalno se menja! To ovde definitivno nije slucaj.

No pozitivnih trendova ima - ukinuti su minusi iz levog navigation frame-a ! Jos kada bi se uklonila/izmenila slika "ski-portal" bilo bi jos lepse!

Arijel
02.12.2005, 13:32
Ne vidim nikakvu prednost u odnosu na skijanje.co.yu, ako ti ne bi bio problem da mi ukazes sta je toliko bolje ili extra, sto se dizajna tice?


hm... recimo da je razlika tolika da se tu ne mora doci ni do uobicajene sintagme o ukusima & razlicitostima, koja je apsolutno tacna.

Hrvatski site je ceo dinamicki generisan (a to bi trebalo da znaci jos i da je lako prosiriv, promenljiv, prilagodljiv & naravno sistematizovan...) a nije staticki kao ovaj nas. To je toliko velika razlika u dizajnu da jednostavno nema meste poredjenju ta dva sajta.

Takodje mozes slobodno da uporedis header slike - na dva sajta - pa da vidis nivo njihove razlike! i to bez nekog veceg estetskog ocenjivanja...

Misko
02.12.2005, 13:35
Ako se pravi site on moze da ima dizajn ili da ga nema. A neka treca varijanta je za svaku osudu & treba je sto pre menjati!

Ako nema dizajn - onda nema plave boje pozadine, nema kvazi slika, nema muljanja sa fontovima. Onda je jedino sadrzaj bitan, ima ga puno i stalno se menja! To ovde definitivno nije slucaj.

No pozitivnih trendova ima - ukinuti su minusi iz levog navigation frame-a ! Jos kada bi se uklonila/izmenila slika "ski-portal" bilo bi jos lepse!

Ti si predpostavljam Web dizajner?

Pitanje 1) Sta su kvazi slike?
pitanje 2) Ovaj sajt je postavljen poodavno i imao je 5 poseta mesecno u pocetku (preuvelicavam ali nije bilo daleko od toga) i za nesto tako je bio super, sada se stvari menjaju na bolje i polako ali sigurno ce se stvarati mogucnosti za bolji sajt, a za to trebaju pare, prvo za nekog da pise vesti, mozda neki prevod stranog testa neke ski opreme, ili mozda cak i sam test nekog naseg strucnjaka, update ski info-a, novi sajt..... sve to mora da se plati, kao sto treba da se plati dobar hosting (ne kazem da je ovaj los) i jos mnogo drugih stvari za sta je potreban novac, znaci prvo da se obezbedi dobra baza pa onda ostalo nekako mi ne ide drugacije...

Arijel
02.12.2005, 16:02
pitanje 2) Ovaj sajt je postavljen poodavno i imao je 5 poseta mesecno u pocetku (preuvelicavam ali nije bilo daleko od toga) i za nesto tako je bio super, sada se stvari menjaju na bolje i polako .......
...

Gde je znak pitanja u pitanju pod 2 ?!! :D

Inace, nisam web dizajner; samo ne voim da se mesaju babe & zabe!

Misko
02.12.2005, 16:18
Gde je znak pitanja u pitanju pod 2 ?!! :D


Pa u pravu si :kez: :ok:



Inace, nisam web dizajner; samo ne voim da se mesaju babe & zabe!

ok razumem te polako bice, ovo je tek pocelo da uzima maha... treba stpljenja

cdx
03.12.2005, 01:37
Da brate, sve si ti u pravu, od kako posecujem ovaj forum..Tj. sajt, a to je bilo pre 2-3 godine, dizajn se nije promenio... :) Mislimmm.. :)

Misko
03.12.2005, 21:06
Da brate, sve si ti u pravu, od kako posecujem ovaj forum..Tj. sajt, a to je bilo pre 2-3 godine, dizajn se nije promenio... :) Mislimmm.. :)

Evo ja cu da nadjem ko ce da napravi (posto sam sa dosta ljudi u kontaktu koji su extra u svom zanatu) sajt ti biras kako ce da izgleda i ti to placas, moze? Mozemo sutra to da pokrenemo?

tckop
08.12.2005, 09:50
Ja mislim da je veoma bitno da ovaj sajt dobije novo ruho i nastavi sa jos boljim radom jer ima veoma puno korisnih informacija. Da bi sve bilo u skladu sa najnovijim web trendovima potrebno je sajt prevesti u CMS (Content Management System). Ja sam nekad radio sa PHP Nuke a sada koristim MAMBO. Sajt www.tckopaonik.com sam pravio u Mambo portalu preradjujuci jedan template. Ja ga radim sam i zato on jos uvek ne pokriva sve aspekte turizma na Kopu. Nadam se da ce se stvari vremenom promeniti. Uz to radim i neke druge sajtove pa ne stizem

Za profesionalni CMS je potrebno dosta novca dok se Open Source moze uraditi i za manje pare. Kako Mambo u najnovijoj verziji (Joomla) ima dosta mogucnosti za uredjivanje velikih kolicina informacija ja predlazem upravo njega.

Ako se skupi $50 za gidsnje clanstvo na sajtu www.jamboworks.com (Template club) ja cu besplatno dati svoj doprinos u sredjivanju ovog portala.

Kakve sve teme nudi ovaj sajt svojim clanovima kluba mozete videti na http://www.mambofy.com/

Sto se foruma tice tu je i meni pomogao Stevs koji mislim moderise i ovaj forum.

Pozivam vas da razmislite o ovom predlogu...

Srdjan

Misko
08.12.2005, 11:55
Dajte ljudi da se uozbiljimo, kakvi crni trendovi, sve sto treba od jednog ski sajta je da je pregledan, tj. da se informacije lako pronalaze, i da su logicno sortirane, naravno podrazumeva se da su informacije tacne i da ih ima al to nema veze sa dizajnom, kapiramo svi da ne bi bilo lose da lepse izgleda ali da za sad to nije neophodno. Najbolji sajt po mom misljenju na svetu ne prati nikakve trendove www.google.com i moze malte ne da ga uradi dete koje ide u osnovnu skolu.... verovatno zato i jeste najposeceniji pretrazivac.

tckop
08.12.2005, 12:29
Misko, ovaj moj post uopste nije bio namenjen tebi i ljudima koji ne vladaju Internet tehnologijama i koji ne znaju sta je Google. Odgovoricu ti samo ovaj put i necu vise polemisati sa tobom. Ocekujem neke ozbiljnije ljude.

Sustina mog posta nisu bili trendovi i web design vec upravo laka i konzistentna navigacija kroz ogroman broj sekcija, kategorija i web strana koje bi bile dinamicki generisane i pohranjene u bazi kroz CMS. Uzdrzi se od odgovaranja na svaki post. Ja ih imam samo 4.

A Google... eh... idi na http://www.google.com/intl/en/about.html pa ga malo izucavaj. Google vredi mnogo milijardi dolara i tesko je i zamisliti kakva pretrazivacka masina i baza generise Google web stranice. I u pravu si, Google ne prati vec namece trendove.

Ovo za dete iz osnovne skole .... NO Comment.

Misko
08.12.2005, 13:16
Misko, ovaj moj post uopste nije bio namenjen tebi i ljudima koji ne vladaju Internet tehnologijama i koji ne znaju sta je Google. Odgovoricu ti samo ovaj put i necu vise polemisati sa tobom. Ocekujem neke ozbiljnije ljude.

Sustina mog posta nisu bili trendovi i web design vec upravo laka i konzistentna navigacija kroz ogroman broj sekcija, kategorija i web strana koje bi bile dinamicki generisane i pohranjene u bazi kroz CMS.


Da li mozes da mi objasnis sta je toliko lose na sadasnjem sajtu? Znaci sta bi prosecan korisnik dobio da se odradi u bilo cemu sto ti prelozis?



Uzdrzi se od odgovaranja na svaki post. Ja ih imam samo 4.


Da i to ako se dobro secam u svakoj sobi si lupio reklamu za svoj sajt, toliko o broju postova, kulturi itd....



A Google... eh... idi na http://www.google.com/intl/en/about.html pa ga malo izucavaj. Google vredi mnogo milijardi dolara i tesko je i zamisliti kakva pretrazivacka masina i baza generise Google web stranice. I u pravu si, Google ne prati vec namece trendove.


Ovo za dete iz osnovne skole .... NO Comment.


Nisi me dobro razumeo, na ovo nisam mislio na sta i kako sto se tice pretrazivanja koristi google, nego bas na dizajn ako je o tome ovde rec, kazi mi posto vidim da se toliko superiorno razumes sta je to po pitanju dizajna komplikovano kod googla. Poenta je da 99% korisnika koristi onu prvu googleovu starnicu, udari po searchu i dobije rezultat, znaci ja smem da se kladim da dovedem osrednje pametnog klinca iz osnovne skole i on ce za 2 sata znati da napravi pocetnu starnicu google-a, to je sto se tice dizajna, ako je ponavljam po 50-ti put o tome diskusija ovde, ko ce da radi posle logiku pretrazivanja, i sve ostalo to nije na dizajneru jel tako?

bojan
08.12.2005, 14:13
Da li mozes da mi objasnis sta je toliko lose na sadasnjem sajtu? Znaci sta bi prosecan korisnik dobio da se odradi u bilo cemu sto ti prelozis?

Nisi me dobro razumeo, na ovo nisam mislio na sta i kako sto se tice pretrazivanja koristi google, nego bas na dizajn ako je o tome ovde rec, kazi mi posto vidim da se toliko superiorno razumes sta je to po pitanju dizajna komplikovano kod googla......

Definitivno se dosta ljudi žali na dizajn sajta. A sama reč dizajn, ako se nešto doznaješ u IT može se razvrstati na: grafički dizajn, dizajn funkcionalnosti (logičke celine)itd.. Ja sam lično lenj i ne bih ga menjao pošto nama manijacima fino služi svrsi ali razumem ljude koji očekuju više od jedinog yu ski sajta.

Googleov dizajn ? Savršenstvo, nemoguće da pogodi bilo ko a kamoli dete. Njegovu duhovitu sličicu koja se povremeno promeni može da nacrta samo vrhunski crtač. Pošto je vrhunski dizajn, kreće od jednog-dva elementa i posle se grana na zastrašujuće moćne celine..... Tako bi mogao biti koncipirana i početna stranica ski portala, npr jedan skijaš stilizovano predstavljen, zašto da ne ?

Mambo CMS ili PHP nuke ili slični su danas standard i zaista ih je šteta ne iskoristiti ih. Jedan od najjednostavnijih razloga je mogućnost angažovanja urednika koji nisu IT stručnjaci za održavanje kompletnog sadržaja na određenim stranama. KOnkretno: admin postavi celinu na primer: ski oprema, dodeli mišku pravo da je urednik te stranice. Nakon miškovog preuređenja, stranica čeka na odobrenje admina da bude objavljena (to se radi jednim klikom miša). Miškov posao je da u prijatnom interfejsu pravi klikove poput "UPLOAD PICTURE", "SAVE", kuca u tekst boksovima koji imaju dugmiće za font, ravnjanje opput worda i slično. Još je i ceo interfejs preveden na srpski jezik, to zaboravih. Tako lepo admin odredi urednike tih celina i posao ide dalje. O drugim mogućnostima CMS sistema u narednom broju.....

A ne bi bilo skupo. Mada je meni dobro i ovako. Pogledajte dizajn (izgled, logika, funkcionalnost) npr. sajtova mene i mojih kolega, administriraju ih devojčice koje nisu informatičari: http://www.pkv.co.yu/ - PHP NUKE ili www.rpkomora-zr.co.yu - MAMBO ili www.rpkpancevo.com -- MAMBO ili http://www.porsche.com.br/ - MAMBO itd itd itd...blaa :dziveli:

Misko
08.12.2005, 14:38
Definitivno se dosta ljudi žali na dizajn sajta. A sama reč dizajn, ako se nešto doznaješ u IT može se razvrstati na: grafički dizajn, dizajn funkcionalnosti (logičke celine)itd.. Ja sam lično lenj i ne bih ga menjao pošto nama manijacima fino služi svrsi ali razumem ljude koji očekuju više od jedinog yu ski sajta.

Ovde me izgleda niko ne razume, samo postojanje ski sajta na ovim prostorima je ne za 1 nego za 3 pohvale, pogotovo sto covek koji je to odradio za to nije dobio nikakvu nadoknadu, niti je bilo sta trazio od bilo koga koji posecuje skijanje.co.yu/forum. Da se razumemo ne kazem ja da je ovo savrseno od ovoga moze bolje, i to dosta bolje samo polako, prvo treba da zazivi poseta, onda da se nadje nacin da neko redovno objavljuje vesti/skiinfo-e/neka nova dostignuca po pitanju opreme/itd itd.... pa da se isprave stare informacije posto je Stekan lepo ukazao da ima nekoliko grescica, a on jedini obejektivno pored mene gleda na postojece stanje i tek kad sve se to odradi e onda nastupa redizajniranje sajta, a ne obrnuto sve u full-u a poseta smesna, info stari 100god......



Googleov dizajn ? Savršenstvo, nemoguće da pogodi bilo ko a kamoli dete. Njegovu duhovitu sličicu koja se povremeno promeni može da nacrta samo vrhunski crtač. Pošto je vrhunski dizajn, kreće od jednog-dva elementa i posle se grana na zastrašujuće moćne celine..... Tako bi mogao biti koncipirana i početna stranica ski portala, npr jedan skijaš stilizovano predstavljen, zašto da ne ?


Niko nije pricao o pogadjanju nego koliko je prva stranica googla prosta, sto se tice slicice iznenadio bi se kakve slicice moze da nacrta dete od 4-5 godine u paint-u, ja sam se zaprepastio kad sam video sta je jedna devojcica nacrtala u komsiluku, kad sam im reinstalirao win... Sto se tice skijanje.co.yu, ja sam uvek protiv bilo kakvog intro-a, pogotovo flash-a, ljudi se na ovim prostorima i dan danas pate sa dvojnicima i PCM-om, i ko zna cime jos, tako da ne bi bilo fer da zbog nas nekolicine sa xDSL/cable/wirelles-om oni imaju nocne more, zbog ovoga sam da se izbegne bilo sta "teze" na "osnovnoj" strani sajta.



Mambo CMS ili PHP nuke ili slični su danas standard i zaista ih je šteta ne iskoristiti ih. Jedan od najjednostavnijih razloga je mogućnost angažovanja urednika koji nisu IT stručnjaci za održavanje kompletnog sadržaja na određenim stranama. KOnkretno: admin postavi celinu na primer: ski oprema, dodeli mišku pravo da je urednik te stranice. Nakon miškovog preuređenja, stranica čeka na odobrenje admina da bude objavljena (to se radi jednim klikom miša). Miškov posao je da u prijatnom interfejsu pravi klikove poput "UPLOAD PICTURE", "SAVE", kuca u tekst boksovima koji imaju dugmiće za font, ravnjanje opput worda i slično. Još je i ceo interfejs preveden na srpski jezik, to zaboravih. Tako lepo admin odredi urednike tih celina i posao ide dalje. O drugim mogućnostima CMS sistema u narednom broju.....

A ne bi bilo skupo. Mada je meni dobro i ovako. Pogledajte dizajn (izgled, logika, funkcionalnost) npr. sajtova mene i mojih kolega, administriraju ih devojčice koje nisu informatičari: http://www.pkv.co.yu/ - PHP NUKE ili www.rpkomora-zr.co.yu - MAMBO ili www.rpkpancevo.com -- MAMBO ili http://www.porsche.com.br/ - MAMBO itd itd itd...blaa :dziveli:

Slazem se u potpunosti sa ovim, samo da damo malo vremena svemu...

bojan
09.12.2005, 07:40
...a on jedini obejektivno pored mene gleda na postojece stanje...




Šta reći više ?

pop67
11.12.2005, 10:31
Šta reći više ?
Boki,ja te ne razumem,budi cool...:hair:

bojan
11.12.2005, 13:43
Boki,ja te ne razumem,budi cool...:hair:

glavna stvar je ovo što je čika Miško napisao: "...a on jedini objektivno pored mene gleda na postojece stanje... "

Pošto je jedini objektivan čovek koji se vrzma po ovom sajtu, čemu onda ova diskusija, odnosno čemu uopšte kategorija "predlozi" itd.

Mi neobjetktivni koji ga tobože ne razumemo ostavljamo mu da forsira svoj mladalački (da ne kažem dečiji) objektivizam...

Misko
11.12.2005, 15:26
Bojane ne gledas objektino sad cu pokusati da ti objasnim zbog cega:

1. Samo postojanje bilo kakvog ski "portala" na ovim prostorima je super.

2. Covek koji te radio mozda ne zna da ga uradi u necemu naprednijem, odakle mu pare za profi sajt, odnosno zasto bih ih ulagao, on od ovoga jos uvek nema neku vecu zaradu.

3. Za dobar ako cemo iskreno, dnevno azuriranje je neophodno, sto skiinfo-a sto ostalih stvari, agencije, oprema, saveti...... a za to opet trebaju pare da neko radi, posto pretpostvaljam da covek se necime bavi u zivotu pored skijanja.co.yu

4. Ni sadasnje informacije nisu 100% tacne i tu bi trebalo malo uloziti vremena, da postojece stanje se dovede extra nivo, pa tek onda odraditi redizajn sajta. A ne ko zdrebe pred rudu dizajn dizajn dizajn.....

5. Ima tu jos sitnica da se nabraja....

Inace naravno nisam ja lood, svakako da bi dobro dosao bolji sajt, mislim kome normalnom moze to da skodi, ali sve u svoje vreme.


Pozdrav.

bojan
11.12.2005, 16:45
Bojane ne gledas objektino sad cu pokusati da ti objasnim zbog cega:

1. Samo postojanje bilo kakvog ski "portala" na ovim prostorima je super.

2. Covek koji te radio mozda ne zna da ga uradi u necemu naprednijem, odakle mu pare za profi sajt, odnosno zasto bih ih ulagao, on od ovoga jos uvek nema neku vecu zaradu.

3. Za dobar ako cemo iskreno, dnevno azuriranje je neophodno, sto skiinfo-a sto ostalih stvari, agencije, oprema, saveti...... a za to opet trebaju pare da neko radi, posto pretpostvaljam da covek se necime bavi u zivotu pored skijanja.co.yu

4. Ni sadasnje informacije nisu 100% tacne i tu bi trebalo malo uloziti vremena, da postojece stanje se dovede extra nivo, pa tek onda odraditi redizajn sajta. A ne ko zdrebe pred rudu dizajn dizajn dizajn.....

5. Ima tu jos sitnica da se nabraja....

Inace naravno nisam ja lood, svakako da bi dobro dosao bolji sajt, mislim kome normalnom moze to da skodi, ali sve u svoje vreme.


Pozdrav.

Opet nisi shvatio šta znači reč dizajn. Grafika je potpuno nebitna, dizajn je upravo ovaj deo foruma koji pita ljude za predloge oko organizacije konferencija. Zašto sam uopšte diskutovao o ovome ? Zato što je čovek koji ti je prvi pomenuo CMS ponudio čini mi se besplatnu pomoć a malo je čudno što si upao u nekakav odbrambeni stav pokušavajući da odbiješ takve ideje. Da nije tako, on bi verovatno imao strpljenja da ti objasni kako takav portal višestruko štedi vreme samom administratoru sajta oko izmene sadržaja na sajtu umesto što je jednostavno odustao od rasprave. Same postojeće celine i grafički dizajn je moguće preneti veoma jednostavno unutar CMS-a i to bi verovatno uradio neko poput njega, bez troškova. To je suština kako je trebalo da se nastavi ta rasprava i on je lepo očekivao ljude vične tim stvarima da nastave priču oko toga, što je i napisao u svom zadnjem odgovoru. Ja sam bio admin jednog sajta i radio sam ga klasično, menjajući html kako se radi sada na skijanje.co.yu i znam o čemu pričam. Za rad sa Mambom je potrebno manje znanja za rad od ovog načina (i vremena i para) i to smo jednostavno hteli preneti kao dobar savet. Nadam se da ćeš ovaj put shvatiti o čemu govorim a ja više stvarno neću replicirati, verovatno da je pametnije da idemo private sa adminom, Zoranom nego ovako da gubimo vreme

Misko
11.12.2005, 18:32
Opet nisi shvatio šta znači reč dizajn. Grafika je potpuno nebitna,


? ne secam se da sam o ovome pricao?



dizajn je upravo ovaj deo foruma koji pita ljude za predloge oko organizacije konferencija. Zašto sam uopšte diskutovao o ovome ? Zato što je čovek koji ti je prvi pomenuo CMS ponudio čini mi se besplatnu pomoć a malo je čudno što si upao u nekakav odbrambeni stav pokušavajući da odbiješ takve ideje.


Izvini, nisam znao da je besplatno, ako ce neko da odradi sajt besplatno na bolje, nemam sta ja ili bilo ko drugi da doda, za ovo jesam uvek.



Da nije tako, on bi verovatno imao strpljenja da ti objasni kako takav portal višestruko štedi vreme samom administratoru sajta oko izmene sadržaja na sajtu umesto što je jednostavno odustao od rasprave. Same postojeće celine i grafički dizajn je moguće preneti veoma jednostavno unutar CMS-a i to bi verovatno uradio neko poput njega, bez troškova. To je suština kako je trebalo da se nastavi ta rasprava i on je lepo očekivao ljude vične tim stvarima da nastave priču oko toga, što je i napisao u svom zadnjem odgovoru.


Ja samo opet ponavljam pricu, da idemo sa necim sto dolazi poslednje, ni sadasnje informacije nisu toliko obimne, a ni 100% tacne, po mom misljenju treba prvo to korigovati onda videti da vesti budu malo azurnije, mogle bi da se stave mape svih vecih evropskih skijalista sa nekim review-ima, review-e opreme.......

Lep primer za to je tckop, koji je prvi skrenuo paznju na to, sajt mu je generalno 3x bolji, ja odem na forum kad ono sve zajedno ~600 postova, mislim ne zelim da ovim omalovazavam neciji rad, svaka cast i to sto je odradio je super s obzirom na okolnosti. Ovim samo hocu da kazem da je userima to na poslednjem mestu, kako sajt izgleda, znaci ja sam prvo da se sve dovede na odlican nivo pa tek onda da se odsljaka sajt. Mogu da se kladim da kako god da ti sajt izgleda (20k evra da spucas na sve moguce strane) uvek ce i najgore moguce napravljen sajt imati bolju posetu i prodju ako su strucni ljudi na njemu, validne informacije, sveze vesti....

Naravno ako ce neko da ga odradi za dz na bolje to pozdravljam, samo napred.




Ja sam bio admin jednog sajta i radio sam ga klasično, menjajući html kako se radi sada na skijanje.co.yu i znam o čemu pričam. Za rad sa Mambom je potrebno manje znanja za rad od ovog načina (i vremena i para) i to smo jednostavno hteli preneti kao dobar savet. Nadam se da ćeš ovaj put shvatiti o čemu govorim a ja više stvarno neću replicirati, verovatno da je pametnije da idemo private sa adminom, Zoranom nego ovako da gubimo vreme

Samo napred.