PDA

Pogledati punu verziju : Ljudi, jel neko za Jahorinu od nedelje?



yves
08.03.2006, 20:19
Bash neshto konstatujemo ortak i ja kako je shteta da propada onoliki sneg na Jahorini, a u Banskom se zbog fuckin* vetra nismo naskijali, pa ko veli, da se popravimo!

hip
14.03.2006, 11:41
nije to ova nedelja nazalost..umereno oblacno >>> not good enough!!!

dakle prayin' for a better days

yves
14.03.2006, 12:08
Next week.
A eventualno neko drugo odredishte? Pitacu popa kako je bilo na Brezi!

hip
17.03.2006, 14:02
a sunce nikako da grane na ovoj divljoj planini :(
prva 3 dana lepog vremena i odosmo!!!

hip
22.03.2006, 01:48
i najzad, amerikanci su ukljucili i malo sunca..od petka do nedelje...jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...ako neko zeli neka se javi sto pre!!!!

snoopy74
29.03.2006, 14:55
joooj tek sam sad pročitala
išlo mi se baš

:glavaozid

yves
31.03.2006, 11:09
joooj tek sam sad pročitala
išlo mi se baš

:glavaozid
Velika shteta shto nisi ishla!
Snega oko 2,5m, Sunca koliko te volja, ski - pass u pola cene, prazna planina, staze ispeglane kao ogledala i sve rade, prosto neverovatno.
Prelepo!!!!!
Bilo je divno, ali zaista!
Ako budemo ishli ponovo, zovem te!

Symon
31.03.2006, 14:14
Velika shteta shto nisi ishla!
Snega oko 2,5m, Sunca koliko te volja, ski - pass u pola cene, prazna planina, staze ispeglane kao ogledala i sve rade, prosto neverovatno.
Prelepo!!!!!
Bilo je divno, ali zaista!
Ako budemo ishli ponovo, zovem te!
Jel planirate sta za ovaj vikend na Jahorini islo bi i moje neko drustvo ili makar ako imas neku informaciju o vremenu pozdrav :ok: :ski: :yay: :yay:

yves
31.03.2006, 18:14
Jel planirate sta za ovaj vikend na Jahorini islo bi i moje neko drustvo ili makar ako imas neku informaciju o vremenu pozdrav :ok: :ski: :yay: :yay:
Symone, na zalost, ovaj vikend je predvidjen za uchenje, navalila gomila kolokvijuma....Shto se tiche prognoze imam jedan sajt koji daje provereno dobre informacije, i to do u detalj! www.snow-forecast.com
Inache, cene ski pass-a su prepolovljene, tako da jednodnevni koshta 13km.
Trodnevni je 33km. Imash jednu babu podno poljica koja prodaje sokove (a i sezonski pass za jeftinije pare). Snega ima vishe nego dovoljno, zice rade, staze peglaju redovno! Ne znam shta te josh zanima?!
Imate u "Lavini" apartmane za 7,5 eu po osobi, a verujem da sada moze da se nadje i jeftinije.
Jedan prijatelj ima vikendicu na Ogorjelici 1, koji renta, pa ako si zainteresovan dacu ti njegov broj!
:dziveli:

Symon
31.03.2006, 21:59
Symone, na zalost, ovaj vikend je predvidjen za uchenje, navalila gomila kolokvijuma....Shto se tiche prognoze imam jedan sajt koji daje provereno dobre informacije, i to do u detalj! www.snow-forecast.com (http://www.snow-forecast.com)
Inache, cene ski pass-a su prepolovljene, tako da jednodnevni koshta 13km.
Trodnevni je 33km. Imash jednu babu podno poljica koja prodaje sokove (a i sezonski pass za jeftinije pare). Snega ima vishe nego dovoljno, zice rade, staze peglaju redovno! Ne znam shta te josh zanima?!
Imate u "Lavini" apartmane za 7,5 eu po osobi, a verujem da sada moze da se nadje i jeftinije.
Jedan prijatelj ima vikendicu na Ogorjelici 1, koji renta, pa ako si zainteresovan dacu ti njegov broj!
:dziveli:
Zahvaljujem na iscrpnim informacijama ali i ja zbog obaveza mogu samo na 1 dan pa cu najverovatnije otici u nedelju ako vreme dozvoli.Pozdrav i navali na ucenje:ok: :cug:

oggy
31.03.2006, 23:57
Ja sam bio na Bjelasnici u srijedu. Radi samo jedna zica, pas je 15KM, al sezonski ski pas za 10KM vam odma' ponude i radnik na parkingu i ljudi koji iznajmljuju skije :) al moze i na cjenkanje :D

Elem ja sam tek stigao tamo oko 12, vani je bilo sigurno 15-ak stepeni, ali opet dovoljno vjetra pri vrhu zice da moras da zakopcas jaknu do grla. Do jedno 2 snijeg je koliko-toliko drzao (sto ne znaci da je bio dobar), al poslije... Staza progledala na nekoliko mjesta na donjem dijelu, e sad fazon je sto na Bjelasnici staza pocinje od nekih 1200m, od cca. 1400 pa navise je dobro, pa je mozda na Jahorini OK. Na samom vrhu ce vjerovatno biti snijega jos dosta dugo, ali tanjir koji vodi do vrha nije radio. Procjenjujem da je na stazi bilo manje od 10 ljudi tako da bi uskoro moglo uslijediti i zatvaranje.

yves
04.04.2006, 00:16
Ja sam bio na Bjelasnici u srijedu. Radi samo jedna zica, pas je 15KM, al sezonski ski pas za 10KM vam odma' ponude i radnik na parkingu i ljudi koji iznajmljuju skije :) al moze i na cjenkanje :D

Elem ja sam tek stigao tamo oko 12, vani je bilo sigurno 15-ak stepeni, ali opet dovoljno vjetra pri vrhu zice da moras da zakopcas jaknu do grla. Do jedno 2 snijeg je koliko-toliko drzao (sto ne znaci da je bio dobar), al poslije... Staza progledala na nekoliko mjesta na donjem dijelu, e sad fazon je sto na Bjelasnici staza pocinje od nekih 1200m, od cca. 1400 pa navise je dobro, pa je mozda na Jahorini OK. Na samom vrhu ce vjerovatno biti snijega jos dosta dugo, ali tanjir koji vodi do vrha nije radio. Procjenjujem da je na stazi bilo manje od 10 ljudi tako da bi uskoro moglo uslijediti i zatvaranje.
A kako ide vartijanta sa smeshtajem na Bjelashnici, kakve su staze, koliko liftova imaju, kakva je fora?
Koliko ulazu sredstava u planinu, da li sredjuju staze?
Nikad nisam bio, nemam predstavu kakva je planina, osim shto sa Jahorine izgleda impozantno?

oggy
04.04.2006, 00:38
A kako ide vartijanta sa smeshtajem na Bjelashnici, kakve su staze, koliko liftova imaju, kakva je fora?
Koliko ulazu sredstava u planinu, da li sredjuju staze?
Nikad nisam bio, nemam predstavu kakva je planina, osim shto sa Jahorine izgleda impozantno?

Ne znam za smjestaj, ja uglavnom prespavam kod drugara u Sarajevu ili - na Jahorini :) Ali cuo sam da je dosta skupo, uglavnom mislim da je samo jedan hotel koji je neke A kategorije pa dobijes solidno po usima. Vidio sam neke kranove, tako da se gradi, ali to, za razliku od Jahorine npr, djeluje sve planski.

Staza ima mnogo manje nego na Jahorini ali su ljepse IMHO, i mnogo bolje sredjene. Od zica jedan trosjed, dva sidra i jedan tanjir, sem tanjira je sve novo. Klima je cak ostrija nego na Jahorini, prilicno za*ebana.

Sve u svemu, svakako vrijedi vidjeti, ali je ne bih preporucio za neki duzi odmor.

yves
05.04.2006, 22:56
E, pa, hvala na ovim izveshtajima! Voleo bih da odem i da vidim shta ima tamo. Zanima me josh samo nekoliko stvari: koliko su duge staze (predpostavljam da su duze nego na Jahorini), koliko su shiroke, da li ima shume i da li staze prolaze kroz shumu, i da li ima autobusa iz Sarajeva i koliko vremena treba autobusom do Bjelashnice iz Sarajeva?
Izvini shto te smaram sa ovim silnim pitanjima, ali sam se neshto namerachio da je "overim"!
:dziveli:

oggy
05.04.2006, 23:56
Koliko su duge staze, e na to ne mogu tacno da ti odgovorim, jer svaki put kad sam bio bila je mecava i lift koji vodi do samog vrha ili nije uopste radio ili je bila takva maglustina da sam skijao bez ikakvog osjecaja za vrijeme i duzinu. Jednom sam uspio i da se izgubim na nekih pola sata. :glavaozid

Nekidan kad sam bio, prvi put da nije bila magla, medjutim taj lift koji vodi do vrha nije radio :( Ali vidi se staza koja vodi s vrha (ja prije od magle nisam uopste ni provalio da ta staza postoji! nego sam skijao nekud okolo), i ona izgleda super, ima dosta nagiba a reklo bi se i dosta duzine...

Ove ostale su mozda oko 1km, i one prolaze kroz sumu (za razliku od te gornje), sirina uporediva sa recimo Pracom na Jahorini.

Za bus nemam pojma, vjerovatno ima, a skijaliste ti je nekih 20-25km od grada pa racunaj.