PDA

Pogledati punu verziju : Atomic ST11, jel neko probao ?



DarthKalEl
06.03.2006, 00:55
Vozio sam ih samo pola dana, i za to vreme sam stekao utisak da je skija odlicna. Razmisljam o kupovini, pa me interesuju utisci jos nekog ko ih je eventualno probao i ko moze da mi ih uporedi sa ostalim Atomic modelima.

Misko
06.03.2006, 11:49
Koliko vidim mnogim skijasima se svidela ST11, koliko skapirah to je zenski model, nek me neko ispravi ako gresim.

stekan
06.03.2006, 11:58
Ispravka: Mekši model. A kao takav više odgovara ženama (mislim samo na skije ;))

DarthKalEl
06.03.2006, 15:14
Da, ST11 bi trebalo da bude za nijansu meksa verzija SL9. Ja sam hteo SL9 ili SL11, ali ih trenutno nema. Mada, kako mislim da nisam bas toliko dobar da mi treba full race Beni Raich model :), pa mi se cini da bi ST11 bio dobar izbor.

Misko
06.03.2006, 15:22
Ispravka: Mekši model. A kao takav više odgovara ženama (mislim samo na skije ;))

:kez: :D :)

laki
06.03.2006, 15:48
Da, ST11 bi trebalo da bude za nijansu meksa verzija SL9. Ja sam hteo SL9 ili SL11, ali ih trenutno nema...
Pogledaj u prodavnici u Sava Centru (praktichno podrum Sava Centra sa prednje strane), drugar je uzeo pre 10-ak dana. Ozbiljna daska za ozbiljne skijashe.

DarthKalEl
06.03.2006, 23:54
Ebaga, kupljeno. Idem u cetvrtak na kop ili jahorinu na dodatna testiranja :)
Klasika za nase uslove je uglavnom druga kategorija skija koje uvoze, tako da i ovaj primerak ima male greske na farbi, sto bi kod Atomica trebala da bude druga kategorija. Uglavnom, videcemo kako ce se pokazati, mada mislim da je ovo poslednji put da kupujem skije kod nas.

Krca
07.03.2006, 07:10
@Darth

Ako nije tajna, koliko si platio skiju? Sa vezom je kupljena, pretpostavljam.

Kao sto je ranije diskutovano na forumu, B-klasa je skija sa greskom u sito stampi, kao sto si i sam primetio. Sa tehnicke strane sam siguran da je skija perfektna, jer Atomic nece pustiti u prodaju nista ispod toga.

Moje pitanje za tebe (a i za ostale forumase) je da li si spreman da platis jos najmanje 20% skuplje, da ne bi imao "greske u farbi".

Mnogi ljudi kod nas se stalno zale kako je ponuda opreme kod nas siromasna i nedovoljna, a onda kada dodju da kupe, traze nesto od pre 2 ili vise godina, ili zavrse medju polovnjacima na Expo Zimu, jer smo u proseku nazalost sirotinja.

Ponuda je manje-vise odraz traznje, i tako na svakom trzistu. Niko u Srbiji nece uvesti brdo skupe opreme, da bi je u Martu rasprodavao po nabavnim cenama. Uvesce onoliko koliko moze da proda sa normalnom marzom i u toku Decembra i Januara, a sve sto preostane ce da proda posto-zasto, samo da ne bi cuvao zarobljen novac preko leta.

Strasno mi smeta kada ljudi cekaju snizenja da kupe opremu (sto nije nista nenormalno), a onda ospu drvlje i kamenje na prodavca kako mu je slab izbor i kako nicega nema, kako je na zapadu to sve drugacije, itd...
Pa naravno da je slab izbor, prodavci su prodali vecinu robe u pocetku i sredini sezone, da nije tako mogli bi slobodno da zatvore radnju. Na snizenjima se retko zaradjuje, cesto se napravi i gubitak.

Tema je interesantna, mozda jos neko ima interesantan komentar...

Pozdrav,

laki
07.03.2006, 10:14
Vezano za cenu, daske sa vezovima su ga izasle oko 460 eur (+-).

@DarthKalEl: 'Ajd nek' je sa srecom voznja! ;)

Krecha_86
07.03.2006, 13:13
Ja sam ih kupio polovne na Expo Zimu od nekog instruktora, u odlicnom stanju su bile (vozene 2 nedelje prosle sezone), platio sam ih 280 EUR (sa vezovima):) Uz njih sam uzeo i Salomon X Wave 10 za 90 EUR, takodje extra ochuvane!!! Inache skije su EXTRA, mnogo dobro idu, i po dubokom snegu a pogotovo po tvrdoj stazi, jedino su me malo razocharale kad je bio meksi sneg...inache mislim da je izasao i novi model za ovu sezonu ali sam ih video samo kod takmichara, razlikuje se malo shara na skiji.http://www.skijanje.co.yu/forum/attachment.php?attachmentid=239&stc=1&d=1141733852

Misko
07.03.2006, 14:51
Etxra skija i extra pancerica, samo ne bih se slozio da je ta skija dobra za off road, il ne pricamo o istoj skiji il nisi probao neku allroad dasku.

DarthKalEl
07.03.2006, 15:47
ST11 + neox412 = 400 jura

Sto se tice farbe, meni stvarno to ne smeta, mada ne bih imao nista protiv da bude sve 100% kako treba. Naravno, kada je cena u pitanju, nisam siguran koliko bilo koji prodavci kada uvoze drugu kategoriju, tu skiju stvarno i kod nas prodaju nesto mnogo jeftinije. Nekako vi mi se vise cini da se kod nas prodaju po ceni koja je veoma priblizna 1. kategoriji. No, mozda gresim, nema veze. Ipak, cini mi se da se u Austriji, Nemackoj ili Italiji moze dobiti mnogo bolji deal za skije, pa cu sledeci put probati neku takvu kombinaciju.



@Darth

Ako nije tajna, koliko si platio skiju? Sa vezom je kupljena, pretpostavljam.

Kao sto je ranije diskutovano na forumu, B-klasa je skija sa greskom u sito stampi, kao sto si i sam primetio. Sa tehnicke strane sam siguran da je skija perfektna, jer Atomic nece pustiti u prodaju nista ispod toga.

Moje pitanje za tebe (a i za ostale forumase) je da li si spreman da platis jos najmanje 20% skuplje, da ne bi imao "greske u farbi".

Mnogi ljudi kod nas se stalno zale kako je ponuda opreme kod nas siromasna i nedovoljna, a onda kada dodju da kupe, traze nesto od pre 2 ili vise godina, ili zavrse medju polovnjacima na Expo Zimu, jer smo u proseku nazalost sirotinja.

Ponuda je manje-vise odraz traznje, i tako na svakom trzistu. Niko u Srbiji nece uvesti brdo skupe opreme, da bi je u Martu rasprodavao po nabavnim cenama. Uvesce onoliko koliko moze da proda sa normalnom marzom i u toku Decembra i Januara, a sve sto preostane ce da proda posto-zasto, samo da ne bi cuvao zarobljen novac preko leta.

Strasno mi smeta kada ljudi cekaju snizenja da kupe opremu (sto nije nista nenormalno), a onda ospu drvlje i kamenje na prodavca kako mu je slab izbor i kako nicega nema, kako je na zapadu to sve drugacije, itd...
Pa naravno da je slab izbor, prodavci su prodali vecinu robe u pocetku i sredini sezone, da nije tako mogli bi slobodno da zatvore radnju. Na snizenjima se retko zaradjuje, cesto se napravi i gubitak.

Tema je interesantna, mozda jos neko ima interesantan komentar...

Pozdrav,

Krecha_86
07.03.2006, 17:57
Etxra skija i extra pancerica, samo ne bih se slozio da je ta skija dobra za off road, il ne pricamo o istoj skiji il nisi probao neku allroad dasku.
Pa vidis valjda sliku :P

Misko
07.03.2006, 18:38
Pa vidis valjda sliku :P

Vidim i ne verujem :d, da sa takvom skijom mozes dobro da se snadjes u dubokom snegu :)

Krecha_86
07.03.2006, 18:49
Vidim i ne verujem :d, da sa takvom skijom mozes dobro da se snadjes u dubokom snegu :)
He he he, veruj mi da idu extra (ili je to mozda zato sto ja dobro vozim :P) :)

kjus_lasse
14.03.2006, 12:54
Pozdrav.
ST-11 je odlicna skija. Razlika u odnosu na SL-9 (zutu) sto je za jednu nijansu meksa...to osjetis kad je savijes jednu pa drugu. U odnosu na tvrdju varijantu zute (SL-11), ST-11 i SL-9 su sire (123-65-103mm)/(109-61-94mm kod SL-11) a radijus je manji 11m (14m kod SL-11).

Ja je imam od ove sezone (2005/2006), u duzini 160cm (visok sam 184.5cm, 91kg). Duzina od 160cm je vise nego dovoljna - skija ima i tvrdocu i tezinu da drzi i pri duzim krivinama i vecim brzinama (u spustu npr).

Najbolji osjecaj je u slalomu, i to na pripremljenom tvrdjem terenu, tj ledu, na stazi solidne strmosti. Skija odlicno drzi pravac, i ne pita sta je ispod, prosto grize stazu (led). Lako i brzo ulazi i izlazi iz zaokreta, moze tecno da se vozi. Na meksem terenu (kao sada u martu) je ista prica, ali je ritam slalom krivina kojim se skija ipak bolji na tvrdjoj podlozi, i uglovi naginjanja su veci.

Duzi veleslalomski zaokreti su kao zabava.

Ne znam sta jos reci. Ko bolje skija, i prati opremu vec sve zna. Ako dobro skijas, i imas kondicije odn. volje za ipak sportskiji, jaci, nacin voznje (koji ova skija podrazumijeva) i to slalom po pripremljenoj stazi, mislim da je odlican izbor. Mozes uzeti i SL-9 (zutu), a po mojoj procjeni je razlika vrlo mala nijansa. Ako se ne bavis ski-sportom, tj takmicis, nisam siguran da je opravdano uzeti SL-11, koja je nesto uza i tvrdja...ali procijeni sam. U svakom slucaju cijene su im manje vise iste (zute SL-11/9 odn. ST-11plava).

Inace, cini mi se da je nova skija SL-12, crvene boje, sa istim mjerama od ST-11 odn SL-9 (123-65-103). Mozda si gledao olimpijadu tj slalom, italijanski favorit ih je imao na nogama...mada mu nisu bile srecne:-(

Nadam se da je ovo od pomoci.
Pozdrav

PS.http://www.atomicsnow.com/0506/englisch/php/skiproduct_detail.php?kategorie=Race&subkategorie=&name=ST:11 (http://www.atomicsnow.com/0506/englisch/php/skiproduct_detail.php?kategorie=Race&subkategorie=&name=ST:11)