PDA

Pogledati punu verziju : Elan amphibio waveflex14 za pocetnika



usilic
23.09.2012, 13:07
Pozdrav svima!

Nov sam na forumu i ovo mi je prvi post :sm019:

Kao sto i naslov kaze, nabavio sam preko jednog prijatelja glanc nove Elan amphibio wf14 za 200 evrica. Video sam da je ovde cena za te skije znatno veca a ponuda za kupovinu mi je zvucala dobro i resih da potrosim pare. E sad, ima jedan problemcic... Ja sam prosle godine prvi put u zivotu stao na skije! Ali cim sam prvi put stao na njih, zaljubio sam se u ovaj sport. Taj prvi put je bio katastrofa... padanje, udaranje u ljude... ludilo. Dobro sam ziv ostao i ja a i moji drugari koji takodje nikad nisu skijali. Medjutim, pred kraj dana smo ipak nesto ukapirali a sledeci dan je bio mnogo bolji. Bio sam na Kopaoniku 5-6 puta po jedan dan a stigao sam i do Boroveca da odem, takodje na jedan dan. Strasno sam se navukao i za to kratko vreme sam postigao da mi je spustanje sa vrha Kopa prava uzivancija.

Ipak, jos sam ja zelen i pocetnik pa me interesuje, jesam li se zeznuo sa ovim skijama? Visok sam 173, imam 80kg ali imam dosta i kondicije za trcanje sto je verovatno dobro i za skijanje. Skije su duzine 168 i pretpostavljam da bi bilo dobro da su malo krace ali sta da se radi... nisam mogao da biram.

I jos nesto. Znam da za pancerice vazi pravilo probaj, probaj i probaj ali ipak, imate li neku preporuku za neke koje su za siru nogu? Velicina 42 mi odgovara ali sa sirinom imam problem.

gevara
23.09.2012, 14:11
Pozdrav i tebi.

Samo kratko oko veličine pancerice, ostalo će kompetentniji (od Flekse, suvlasnika Elana :), pa do Triglava).
Možda da više pažnju obratiš na tzv. "Mondo point" mjeru, sa njom ćeš smanjiti potencijalnu grešku u izboru veličine, tačnije dužine :). A i grubu mjeru širine uglavnom možeš naći u opisima pancerica koje budu uži izbor.
Za početak sam "premjeri" stopalo, ako imaš šansu negdje da uradiš elektronsko mjerenje bilo bi korisno.

Srećno.

usilic
23.09.2012, 14:27
Hvala na odgovoru. Neznam sta je to "Mondo point" ali cu sad malo prelistati po internetu i nadam se nauciti sta je to. Stopalo sam ja merio lenjirom i duzina je 245mm. Ja oduvek nosim 42 ili eventualno 41. Noge su mi malo "sklepane", palac mi je kraci u odnosu na prst do njega a stopalo u vrhu malo sire tako da manji broj nikad nisam mogao da nosimi ako palac ne udara u vrh. Zadnji put kad sam iznajmljivao opremu sam uzeo neke pancerice sa kojima sam se razvalio jer su bile totalno tesne a broj 42. A je li pametno da uzmem nesto polovno?

Misk0
23.09.2012, 19:06
Ne znam koje marke cipela mozes da nadjes, recimo na Atomic sajtu imas selektor i mozes da izaberes "wide". Ova (http://www.atomic.com/en/Products/Alpine/Boots/All%20Mountain/LF_80/AE5006300.aspx?filter=468%3a2%3b565%3a3%3b536%3a2) izgleda OK ali opet, svodi se na probanje. Evo i kod Salomon (http://www.salomon.com/uk/product/mission-70.html)-a, kad izaberes "Specification" na dnu strane. Evo ti ovde tabela (http://www.atomic.com/static/images/productfinder2012/tags/boot_sizing_table.pdf), verovatno ti treba 27 ili 27.5 a sirina 102 pa navise.

dzoninho
23.09.2012, 19:21
Samo da ti kazem da pancerice ne trebaju da budu tesne ali ni siroke, tako da ako trazis pancericu da bude udobna kao AirMAX, zaboravi :) Mene su moje nove pancerice prvi dan ubijale jer sam krvnicki stezao ali kad sam popustio za po jednu kopcu, to je bilo to. Cisto da znas, Fischer ima pancerice za ovu god gde kad odes da kupujes, prvo stavljas nogu da ti vakum oblikuje lajner prema tvom stopalu. Ako si iz BG-a, odi do i-gore i probaj recimo http://www.fischersports.com/en/Alpine/VACUUM-FIT/Products/1256-Soma-Vacuum-Hybrid-9-PLUS pa ces da vidis da li odgovara...

usilic
23.09.2012, 23:18
Znaci za pancerice mi nema pomoci. Probaj, probaj i probaj. Pa dobro, videcu sta i kako. Nego mi je malo problem jer sam daleko od Beograda. Ja sam iz okoline Leskovca a ovde i nema nekih prodavnica. Neznam u Nisu da li ima nesto. Bilo je prosle godine nesto u Metrou ali sad nema, verovatno jer jos nije pocela sezona. A niko nista ne kaze za skije. Oce li to da mi odgovara ili sam se zaj...? Jos mi nisu stigle, trebalo bi za nekih desetak dana kad dodje drug iz Austrije da mi ih donese ali ja sam vec dao pare tako da je to kupljeno. Znam, sad je kasno al me bas interesuje vase misljenje.

dzoninho
24.09.2012, 03:30
Nisi se zajebao... Ja sam naucio da skijam pre dve god a prosle god sam kupio Fischer Progressor 8+ i mnogo mi je bilo lakse da skijam nego na onim rental... Sto se tice pancerica, iskreno ne znam koliko para hoces da das ali kad budes hteo da kupis, poneses pare, dodjes jedan dan u BG, probas i kupis :) Javi se ako budes dolazio, odvescu te ja tamo gde znam da ima ali sacekaj jos mesec dva dok izadju u prodaju... Ali po meni, mnogo je bolje dati vise para za odgovarajucu pancericu nego za skije...

usilic
24.09.2012, 09:46
Hvala na odgovoru. Ma ne bih voleo da dam neke velike pare. Čak razmatram i nešto polovno ali videću. Ima još vremena dok ne padne sneg. Zato se raspitujem da vidim šta i kako. Mada, jedne nove pancerice bi mi baš legle :-)

Dejan9
24.09.2012, 21:21
Znaci za pancerice mi nema pomoci. Probaj, probaj i probaj. Pa dobro, videcu sta i kako. Nego mi je malo problem jer sam daleko od Beograda. Ja sam iz okoline Leskovca a ovde i nema nekih prodavnica. Neznam u Nisu da li ima nesto. Bilo je prosle godine nesto u Metrou ali sad nema, verovatno jer jos nije pocela sezona. A niko nista ne kaze za skije. Oce li to da mi odgovara ili sam se zaj...? Jos mi nisu stigle, trebalo bi za nekih desetak dana kad dodje drug iz Austrije da mi ih donese ali ja sam vec dao pare tako da je to kupljeno. Znam, sad je kasno al me bas interesuje vase misljenje.

U Nisu imas lepu ponudu u Planet bike i Intersportu, s tim sto je jos rano, inace metro ima vrlo losu ponudu, barem do sada

usilic
24.09.2012, 22:53
Nisam znao to za Planet bike i Inter sport. Uh, jedva čekam sneg... :sm021:

usilic
25.09.2012, 22:51
Stigle danas skije! Ekstra mi se svidjaju ali mi se cini da ce mi biti malo velike (ja sam 173cm a skije 168cm). Nego imam sad jos jedan problem... skije nemaju vezove! I sta sad? Sta da trazim, gde da gledam, koliko to uopste kosta?

stekan
25.09.2012, 23:16
Pik.ba? Čovjek je lijepo napisao da prodaje skije, a vrlo nekorektno nije naveo da nema vezove. Uz te skije se podrazumjevaju vezovi.

Pokušaj u Planet Bike.

usilic
26.09.2012, 09:17
Ma nije Pik.ba. skije mi je nabavio drug ali smo se izgleda loše razumeli. Gledao sam kod nas na internetu i nema vezova za ove skije. Verovatno jer još nije sezona. Ako ne nadjem, morace ovaj drug da mi nabavi u Austriji. Gde je nasao skije neka nadje i vezove. A zna li se neka cena koliko bi to otprilike koštalo?

100jan
26.09.2012, 11:19
Za Elan je kod nas nadlezan PlanetBike, vidi kod njih na sajtu, mislim da uz tu skiju ide ovako nesto, ali najbolje da nazoves/raspitas se jos da li imaju i koja je cena, a do tad evo ti copy/paste sa njihovog sajta..

A sad kad vec odgovaram, iako je zalepljena tema o nedavanju saveta posle kupovine, ne mogu a da ne napisem da razmislis o opciji prodaje skija zarad dobrih (novih) pancerica i iznajmljivanju skija adekvatnih tvom trenutnom znanju/kondiciji. Tako ces brze napredovati i vise uzivati na snegu, sto bi i trebala biti poenta. Iz nekog razloga gorenavedeni prodavci posebno prodaju naplacuju skiju i vez :dontknow:


Šifra artikla: SKI-DB084008
Naziv artikla: VEZ ELAN ELX 14 WB
J. mere: par
Pakovanje: 1
MP cena: 7.950,00

Ne postoje fotografije ovog artikla! Gde kupiti · Opis · Specifikacija

Artikal možete naći u sledećim prodavnicama

Novi Beograd
Bulevar Arsenija Čarnojevića 69d
Tel. 011-312-10-86

usilic
26.09.2012, 12:39
Hvala 100jan-e. Gledao sam i ja na njihovom sajtu. Moracu da ih okrenem telefonom. Ipak, cini mi se da na ovim mojim skijama ide vez ELX 12. Neznam koja je razlika izmedju 12 i 14. A sto se tice prodaje... nema sanse. Mnogo mi se svidjaju. Neznam kako cu da ih vozim al na oko su ko lutka :sm011: Stavio sam ih u hodnik na zid da se hvalim drugarima kad dodju kod mene :yay: Ko neki klinac sam...

gevara
26.09.2012, 18:00
Pročešljaj malo po forumu i dr. izvorima inf, pa ćeš shvatiti da i za tu skiju ima više vez opcija.

usilic
26.09.2012, 19:25
Zvao sam PlanetBike. Nemaju vezove za ove skije. Kažu da uz njih fabrički idu ELX 12. Ako ih bude bilo, to će biti tek za mesec-dva. Gledao sam neke druge vezove ali mi se ne svidja kako se uklapaju uz skije. One fabričke su baš super. Obećao mi drug da mi donese za 50-tak eura ELX 12 kad sledeći put dolazi. Mislim da je to ok cena.

oggy
27.09.2012, 11:47
Ako nemaš šine na skijama, možeš staviti bilo koje vezove. Ako ELX12 ganjaš zbog boje (što bi se dalo zaključiti iz tvog prethodnog posta), onda pazi koje ćeš uzeti, možbitbidne da dolaze u više različitih boja. 50 eura za te vezove je odlična cijena.

bozza
27.09.2012, 22:20
i pazi na duzinu srafova

usilic
27.09.2012, 22:22
Naravno da mi je boja bitna. Znam da iskusni skijasi biraju prema nekim drugim kriterijumuma ali posto sam ja jos guster, gledacu da slozim prvo boje pa cemo posle da vidimo da li ce da mi odgovaraju skije ili cu da se razbijem negde sa njima :glavaozid

A evo i neka slika

http://dl.dropbox.com/u/86976263/20120927_184939.jpg
http://dl.dropbox.com/u/86976263/20120927_184950.jpg

usilic
27.09.2012, 22:29
A bas sam se razmisljao, kako se uopste montiraju ti vezovi? Da li se srafe, lepe ili nesto trece? Verovatno ce to da mi namontira neki serviser ali bih voleo da znam. Valjda u servisu znaju koja duzina srafova odgovara...

stekan
28.09.2012, 07:15
Šokiran sam! Waveflex 14 bez Fusion sistema za vezove! I to postoji!

Možeš staviti koje god hoćeš vezove. Evo jednih vrhunskih od istog takvog ;-) trgovca: http://www.pik.ba/artikal/4120746/skijaski-vezovi-tyrolia-ld-12-novo/

usilic
28.09.2012, 15:26
Ha, ha... Stekan, baš si me nasmejao! Pa eto, vidis da se svašta prodaje. Nego sačekaću za vezove da mi donese prijatelj. Kako sam dobio skije, možda dobijem neke kineske Elx 12 vezove u ljubicastoj boji i bez srafova koje se na skije lepe super lepkom :sm021:

P.S. žena će da se razvede od mene.. Do sad se za mene borila sa kompjuterima, kolima i telefonima a sad mora i sa skijama :smoke:

gevara
28.09.2012, 17:53
Priupitaj ti prijatelja da ti pošalje slike prije kupovine, da ipak budeš siguran :).

usilic
28.09.2012, 19:40
Ma zapretio sam mu da se ne zeza samnom! Šalim se. Ma i on je skiaš i to dobar. Njegova specijalnost su austrijski Alpi. Tamo se on stalno zeza. Nego ispao malo nesporazum. Ja nisam pitao, on se nije setio da mi kaže i ja dobio skije bez vezova.

Bitterman
09.10.2012, 12:59
Za Elan je kod nas nadlezan PlanetBike, vidi kod njih na sajtu, mislim da uz tu skiju ide ovako nesto, ali najbolje da nazoves/raspitas se jos da li imaju i koja je cena, a do tad evo ti copy/paste sa njihovog sajta..

A sad kad vec odgovaram, iako je zalepljena tema o nedavanju saveta posle kupovine, ne mogu a da ne napisem da razmislis o opciji prodaje skija zarad dobrih (novih) pancerica i iznajmljivanju skija adekvatnih tvom trenutnom znanju/kondiciji. Tako ces brze napredovati i vise uzivati na snegu, sto bi i trebala biti poenta. Iz nekog razloga gorenavedeni prodavci posebno prodaju naplacuju skiju i vez :dontknow:


Šifra artikla: SKI-DB084008
Naziv artikla: VEZ ELAN ELX 14 WB
J. mere: par
Pakovanje: 1
MP cena: 7.950,00

Ne postoje fotografije ovog artikla! Gde kupiti · Opis · Specifikacija

Artikal možete naći u sledećim prodavnicama

Novi Beograd
Bulevar Arsenija Čarnojevića 69d
Tel. 011-312-10-86
Nema vise tog veza, jedan je ostao i ja sam ga pokupio... :D

100jan
09.10.2012, 13:50
Ko pre vezovima... :ski:

P.S. Ne znam zasto mi ovaj trhead deluje kao troll, ili pokusaj istog.. Izvinjavam se ako gresim.

usilic
31.10.2012, 19:51
Pozdrav drugari!

Proslo je dosta vremena od kad sam zadnji put bio na forumu. Evo danas sam se podnovio! Na moje amphibio elanke (za koje nisam imao vezove) su frisko namontirane ploce Elan WorldCup race, vezovi Elan ELX14, pancerice Dalbello Axion7, rukavice, cvike i jos samo da padne sneg! Sve pazareno u Planeta Bike u Nisu, kod njih namontirano i milina jedna!

Milanpop
01.11.2012, 17:27
Pa svaka cast majstore, sad malo kondicije u udri po snegu :ski:

usilic
02.11.2012, 21:46
Hvala, hvala. Imam onu spravu za nordijsko trcanje i moracu malo cesce da je posecujem dok ne padne sneg :-)

usilic
08.12.2012, 20:23
Pozdrav drustvo!

Evo danas sam bio na Kopu i prvi put stao na moje elanke. Mogu da vam kazem da sam ekstra zadovoljan. Svi odreda su mi pricali kako su Amphibio Waveflex14 tvrde za pocetnika, kako bi bilo bolje da vozim neke mekse skije ali ja sam danas imao nevidjenu kontrolu nad skijama. Ma gde god zamislim one skrecu! Toplo preporucujem ove skije svima koji mogu da ih priuste. Cak je bilo nekih mesta na kojima je bio led i nije bilo nikakvih problema. Jednom reciju - EKSTRA! Nasuprot tome, Dalbello Axion 7 koje sam takodje kupio nove nisu zadovoljile moja ocekivanja. Donji deo je udoban ali onaj iznad zgloba me ubi nacisto. Ja imam malo siru nogu i definitivno nije za mene. Ali sta cu... dao sam pare pa sad moram da trpim. Ko zna, mozda ih i razgazim uz jos neki dan voznje :-)

usilic
08.12.2012, 20:24
:yay::sm019::yay::ski:

stekan
08.12.2012, 21:17
...Nasuprot tome, Dalbello Axion 7 koje sam takodje kupio nove nisu zadovoljile moja ocekivanja. Donji deo je udoban ali onaj iznad zgloba me ubi nacisto. Ja imam malo siru nogu i definitivno nije za mene. Ali sta cu... dao sam pare pa sad moram da trpim. Ko zna, mozda ih i razgazim uz jos neki dan voznje :-)

Treba i noga da se navikne na opterećenje nakon skoro godinu dana opuštanja, tj. da malo otvrdne i da se dlačice prirodnim putem "depiliraju". Ranije mi se dešavalo da prvi dan sažuljam kožu do krvi na gornjem prednjem rubu pancerice, ali sam se dosjetio plastičnih flastera (u narodu zvanih hansaplast). Smanjuju trenje između noge i čarape tj. pancerice. Nakon 3 - 4 dana više nisu potrebni. I naravno: prvih par dana se gornje kopče kopčaju na zub manje. Nakon 4 dana skijanja mi je Salomon sa flexom 100 (to je možda kao Norica flex 140) udoban ko papuča.

usilic
08.12.2012, 22:53
Ovo za flastere je dobra ideja. Moracu da probam. Hvala na savetu. :ok:

Sapa
09.12.2012, 09:34
[QUOTE=stekan;75617]Treba i noga da se navikne na opterećenje nakon skoro godinu dana opuštanja, tj. da malo otvrdne i da se dlačice prirodnim putem "depiliraju". Ranije mi se dešavalo da prvi dan sažuljam kožu do krvi na gornjem prednjem rubu pancerice, ali sam se dosjetio plastičnih flastera (u narodu zvanih hansaplast). Smanjuju trenje između noge i čarape tj. pancerice. Nakon 3 - 4 dana više nisu potrebni. I naravno: prvih par dana se gornje kopče kopčaju na zub manje. Nakon 4 dana skijanja mi je Salomon sa flexom 100 (to je možda kao Norica flex [B]140) udoban ko papuča.[QUOTE]

Nikako mi se ne svidja ova na izgled bezazlena komparacija, u stvari se iza nje krije dublje metaforicko znacenje; jos samo bademantil, fotelja i novine da se pomenu u kontekstu skijanja i sve pocinje da asocira na penziju, a ne na slobodu, borbu, ples u viteskom oklopu...
:cool:

Ps
Inace blago forumu da te ima i da te jos uvjek ne mrzi ljudima skrenut paznju i dat poneki savjet :sm004:

stekan
09.12.2012, 09:42
Nikako mi se ne svidja ova na izgled bezazlena komparacija, u stvari se iza nje krije dublje metaforicko znacenje; jos samo bademantil, fotelja i novine da se pomenu u kontekstu skijanja i sve pocinje da asocira na penziju, a ne na slobodu, borbu, ples u viteskom oklopu...
:cool:

Sapa, može neko na osnovu mojih statističkih godina doći do pogrešnog zaključka glede penzije. A ja tek što sam izišao iz produženog puberteta. Kad mogu "pravi" studenti studirati i po 10 godina, ja sam studije odradio do 24-te pa sam produžio pubertet. Najbolje godine skijanja tek stoje ispred mene.

Glede PS-a, smaranje drugih na forumu mi ne predstavlja problem.

Sapa
09.12.2012, 09:50
Ma treba jacati svijest ski komune, skijaski viteski oklop nikad nece biti trenerka za fitnes, niti ce te teske viteske skije ikada biti kutlaca za vadjenje sarmi iz pretis lonca. Hocu rec nema bezbolnog skijanja, uvjek nesto smeta, grebe zulja...i neka je tako, da se za svo vrijeme skijanja ostane fokusirano i koncentrisano na spust ;-)

Sapa
09.12.2012, 11:48
Sapa, može neko na osnovu mojih statističkih godina doći do pogrešnog zaključka glede penzije. A ja tek što sam izišao iz produženog puberteta. Kad mogu "pravi" studenti studirati i po 10 godina, ja sam studije odradio do 24-te pa sam produžio pubertet. Najbolje godine skijanja tek stoje ispred mene.

Glede PS-a, smaranje drugih na forumu mi ne predstavlja problem.

O pubertetu znam sve! Slavim 16. evo vecc 26 godina uzastopno i cekam kad ce vise to punoljetstvo.

hehehe
09.12.2012, 13:46
... sarmi iz pretis lonca...

Jebo sarmu iz pretis lonca :P

gevara
09.12.2012, 14:11
Jest vala, to mora da je neka euro tjuningovana verzija :).

usilic
10.12.2012, 09:22
Lepo se vi ispricaste o sarmama i ostalom :sm021: Nego interesuje me sledece. Citao sam dosta na internetu, gledao razne simke... Ukapirao sam da se voskiranje skija vodi pod obavezno. Prosle godine sam iznajmljivao skije pa me to nije interesovalo. Kako sad imam svoje skije, resio sam da ih lepo odrzavam. U mom mestu nema ski servisa a najblizi mi je 60-tak kilometara. Gledajuci razne snimke, odlucio sam da bih voskiranje sam mogao da radim. Narucio sam univerzalni tvrdi vosak i upustio se u voskiranje skija po prvi put, pre prve voznje. Istopio sam vosak, peglom ga navukao na skiju od nazad prema napred, zatim skinuo visak tvrdom plastikom od napred prema pozadi, sve to lepo ocistio cetkom i na kraju ispolirao. Kako sam to prvi put radio, mislim da je ispalo super. Povrsina je bila ekstra crna i glatka i osecala se masnoca na dodir a na skijanju su se skije odlicno ponasale. Nego, gledam ih sad nesto i podloga nije vise tako crna. Izgleda kao malo izbledela posle samo jedog dana voznje. Posto ljudi kazu da im voskiranje peglom drzi po 5, 6, 7 dana, ima li sanse da ja nesto nisam dobro uradio ili je ovo normalno? I da li sad treba opet da ih voskiram?

Uzgred, za vikend je na Kopu bila tolika guzva da mi sad moje nove novcate skije izgledaju odozgo ko da su vozene par godina od gazenja u redu za zicaru. :sm022: A da ne spominjem jednog lika koji je u punoj brzini presao preko zadnjeg dela mojih skija i vrlo lepo se potpisao :glavaozid Doslo mi je da ga :awm2: Poludeo sam tek kad sam dosao kuci i video sve silne ogrebotine...