PDA

Pogledati punu verziju : Rossignol T-Power Cobra S



SkiBata
03.03.2006, 11:50
Vozio ove skije u Zakopanima u Poljskoj. Pošto nemam pojma o karving opremi, može li kogod da mi kaže šta sam vozio? BTW, pre ovoga napisao čitav roman o ovim skijama, tj. mom iskustvu sa istima, i ngde je netragom nestao.:(:confused:
Ako ponovo budem u pesničkom raspoloženju, možda se i raspišem.

stekan
03.03.2006, 12:00
Za Cobra S ne znam, ali T-Power Cobra X je super skija za dobre i odlične skijaše. Pretpostavljam da Cobra S ima više slalomske krvi, tj. manji radijus, jer je kod Rossignola X oznaka za veleslalom.
Po svemu sudeći i Cobra S je odlična skija.

SkiBata
03.03.2006, 12:15
Stekane, brate, hvala. I izvini. U pravu si, naravno, radi se o Rossi T-Power Cobra X daskama, tj. lapsus je bio u pitanju. Laknulo mi je kad si napisao „za dobre i odlične skijaše”, jer sam se stvarno super proveo sa njima. Bilo bi mi krivo da sam se naložio na neki model za početnike (sujeta, šta ćeš:D). Šalu na stranu, prvi put sam vozio karving daske – te rossijeve kobre i oduševljen sam. Daska je bila 154cm, radijus 14m, one ostale brojke 112-69-95. Vezovi Axium 110, a cipele koje sam najmio bile su neke Munari MCT 8.5.
Da ne dužim previše priču, kao što rekoh, moja poezija na temu ja i Rossi Cobra netragom je nestala prilikom pokušaja da otvorim thread (nepismen, pa to ti je), skija se savršeno ponašala na uređenoj stazi i dobar deo dana po ledu. „Rezanci” od snega takođe mi nisu bili problem, hupsere sam pičio skoro bez greške, jedino se „nismo našli” u dubokom snegu skija i ja. Uspeo sam čak i spust da probam, mada, moram da primetim da daska vibrira pri spustu i ima tendenciju da se otme, ali ju je ipak moguće kontrolisati.
Sve u svemu, sve greške prašta i totalno lako se vodi po zavojima. Posle klasičnih skija na kojima sam do sada skijao, ovo je stvarno bila poezija za mene. I vezovi su mi, čini mi se, bili baš kako treba, jer su bili dovoljno tvrdi za moje egzibicije, a opet, otvarali kad padnem. Pancerice, sve u svemu OK. Moj problem sa stopalima je što su broja 43, a uska, uska.... tako da imam lufta u cipeli. Ove Munari su mi taman legle što se toga tiče. Lepo sam ih zakopčao i drže nogu sa svih strana, baš kako treba. Možda su mogle da budu za nijansu tvrđe. Jedinu pravu zamerku koju imam na njih, jeste da su, za moj ukus, isuviše malo nagnute unapred. Navikao sam da vozim skroz napred, da „ležem” na pancericu.
Sve u svemu, stvarno sam prezadovoljan prvim susretom sa karvingom. Jedina dilema koju sam imao posle skijanja jeste da li bi mi, možda, neki cm više u dužinu sa ovim ili nekim sličnim daskama pomogao u dubokom snegu?
Poz,

P.S. Šta bih još mogao da u perspektivi gledam od dasaka drugih prozivođača a da je slično ovom Rosinjolu? Ima li šta slično kod Felkla, recimo?

tataratira
03.03.2006, 12:26
Kupi LANGE pancerice, one su tačno za takvog stopala, ako se kada odlučiš na kupovinu, oznaka širine stopala "Low Fit"

od Rossignol-a sam vozio neke Power 9.9 sa r 19 samo su mi bile kratke, 170,a i mekane a i vibriraju ko mobitel mada te potpuno razumijem jer sam i ja tek od ove godine na carving skijama i trebalo mi je oko 7 dana snijega da se potpuno opustim u zavoju, da mi repovi ne proklizavaju

SkiBata
03.03.2006, 12:33
@tataratira:Najtoplije hvala na preporuci za pancerice. Tražiću onda Lange, naravno, čim skupim pare za kupovinu opreme. A što se dasaka tiče, ove kobre su stvarno strava. Mada, kažem, dilema je bi li duže bile bolje??? Ja sam, inače, opako zgodan:D:D – visok 181cm, težak 64kg (bez ski opreme:kez:) i pretenciozno tvrdim za sebe da sam pre 15 godina baš znao da skijam. Mislim da, kada budem kupovao karving skije, od ovog rosinjola neću puno dalje da tražim. Mada, nikad se ne zna.

Misko
03.03.2006, 12:42
Ski Bato posto imas 64 kg tebi je lako, ne moras ici na vrhunske rekreativne modele (koji su uz to i skupi) a i Rossi ce ti lezati opet zbog kilaze, sta god da gledas bezi od Atomic-a, ja probah Beta Race 170cm slalom i daska je tvrda i meni (95kg) mogu da zamislim koje bi ti tek muke imao sa njom. Znaci gledaj neke osrednje rekreativne modele, od Volkl-a mislim da ti nista jace od AC2 ne bi trebalo.

SkiBata
03.03.2006, 12:50
@Misko: Poz, Manijače! Ne znam, da li Voelkl AC2 ili možda S2??? U ove rossi sam se stvarno zaljubio!!! Prave su. Kako god da bude, još mi ostaje nerešena dilema oko visine. Ove kratke se voze same. Ne znam kakve bi mi bile duže karving daske???

tataratira
03.03.2006, 12:53
težina treba da ti je vodilja pri kupovini skija, visina je manje-više prednost
radi ugla djelovanja na skiju ali je težina presudna

skijanje je, prosto rečeno, osjećaj za balansiranje u pokretu
a karving je samo olakšavajuća okolnost, ko je dobro skijao i na starim skijama zna kako skiju dovesti "na kant" tako da mu ostane samo da se navikne da obje skije "baca pod sebe" a nakon toga da ih ne baca nego "valja pod sobom"..ovako sam ja to doživio u prelaznom periodu

zaboravih, i to težište naprijed moraš kontrolisati jer su vrhovi znatno manji tako da je i sila
koja djeluje veća od one na koju si navikao pa bi sigurno imao problema sa Atomic-om i njegovim tankim profilom kantne koja se usjeca u stazu ako je malo mekša ili skiju nepravilno dovedeš u zavoj, pravilno karving težište je na sredini, i ja imam običaj da padam preko glave
baš radi tog "old school" težišta nagnutog naprijed
mada je za karving karakteristično padanje na guzicu sa strane

SkiBata
03.03.2006, 13:01
Težina mi nikad nije smetala, što se vidi i iz navedenih dimenzija:D (Šta ću kad sam manekenske građe:D:D:D). U „ona” vremena, jahao sam i veleslalomske daske od 205cm sa mnogo manje kilograma nego što ih imam sad. Pa je i to išlo nekako. Jedina dilema vezana za visinu odnosi se na to da li bi neke ovakve daske, kao ova kobra, ili felklov AC2/S2, ili šta drugo, samo duže, bile podnošljivije za vožnju po dubokom snegu. Napominjem, moja prirodna sredina su uređene staze i uživamu vožnji po dobro opeglanom snegu. Ali, nekad čovek ima i potrebu da zađe u dubook sneg :kez:, pa se čisto mislim da li bi 10tak cm doprinelo malo većoj stabilnosti kod ovakvih dasaka ili???

stekan
03.03.2006, 13:42
Jedina dilema vezana za visinu odnosi se na to da li bi neke ovakve daske, kao ova kobra, ili felklov AC2/S2, ili šta drugo, samo duže, bile podnošljivije za vožnju po dubokom snegu.
Ako planiraš povremeno skijati u dubokom snijegu, bile bi ti idealne drugačije skije. Kategoriju zovu "all mountain carver" i skije su u sredini široke između 70 i 75mm. Na sređenoj stazi se ponašaju skoro kao i punokrvne karving skije, ali su zato u dubokom snijegu mnogo bolje.

Svaki proizvođač ima bar jednu ovakvu seriju: Head Monster, Atomic Metron, Elan Magfire, Dynastar Legend, Fischer AMC, Nordica SUV, Rossignol Zenith/Bandit, Salomon Scrambler, Völkl AC.

Ovakve skije se voze koji cm duže u odnosu na skije namjenjene isključivo tvrdoj stazi. Inače, koji cm više u dužinu nikad nigdje nije smetao ;).

tataratira
03.03.2006, 13:46
pa bi kod svih skija samo se nedostatak dužine skije nadopunjuje njenom širinom sa strana ispred i iza veza, tako da su novije skije šire i kraće a imaju istu dodirnu površinu kao ove starije malo duže

ako voliš veleslalom i kupuješ skiju tih karakteristika onda - 10 cm
a ako je slalomska onda -20 cm a pravilo je duža skija veća stabilnost i brzina a manja skija veća kontrola u zavoju ali se lakše ispada pri prebacivanju iz zavoja u zavoj tj. trebaš imati izbrušeni karving tehniku
pa ti preporučujem da ne kupuješ neki mali radijus i kratku skiju, lakše ćes se prebaciti sa prestupne na karving tehniku, ovo je moje iskustvo
a i ja sam tako imao nedoumica u vezi karving skija i visine jer su i moje bile 205 cm i to G titanium

Misko
03.03.2006, 18:30
@Misko: Poz, Manijače! Ne znam, da li Voelkl AC2 ili možda S2??? U ove rossi sam se stvarno zaljubio!!! Prave su. Kako god da bude, još mi ostaje nerešena dilema oko visine. Ove kratke se voze same. Ne znam kakve bi mi bile duže karving daske???

Bas zato sto sam uvideo da ides malo off sam i preporucio AC a ne S model, AC je All Conditions, a S je Slopes, tebi ne treba da prevodim :) za sta je koja, vece od 165 nemoj ni po koju cenu, ako mene pitas za tvoju visinu/tezinu idealno bi bilo 160, i carving nemoj voziti nagnut napred nego potrudi se nekako da budes "na sredini"

plageton
04.03.2006, 15:14
i ja imam običaj da padam preko glave
baš radi tog "old school" težišta nagnutog naprijed
mada je za karving karakteristično padanje na guzicu sa strane

E,sad si me utesio

tataratira
06.03.2006, 07:12
E,sad si me utesio

:ok:
ja nemam strah od letenja, a ni padanja

stekan
06.03.2006, 08:33
2 para Rossignol T-Power Cobra X u dužini 167cm po cijeni od 389KM -30% popusta (tj. oko 140 Eura) bez vezova viđena u subotu u GMS-u u Vitezu (BiH). Rossi vezovi Axium 100 su oko 50 Eura.

SkiBata
06.03.2006, 11:27
@Stekan: Hvala na trudu i iscrpnom info-u. Na žalost, i te, a i bilo koje druge, moraće da sačekaju sledeću sezonu da bi se družile samnom:(. Ove godine, zbog milion razloga, nema kupovine opreme. Osim, naravno, ako sutra ne uleti nešto na lotou:ok:. Onda...
@Miško:Hvala za preporuku. I ja sam bliži tom ACu ili Rossi Banditu/Zenithu koji mi je Stekan preporučio, jer mi je nekako Rossi pravi, čini mi se. Mislim da si u pravi u za dužinu od cca 160cm. Mislim da, kada budem kupovao skije, neću ići na duže od 164-165. Jedino još ostaje da sačekam sledeću sezonu, pa da krenem u kupovinu:(, ili ovu sedmicu na lotou.
Poz i hvala na savetima.

P.S. Otvoren za sve nove varijante, pa i za promenu tehnike skijanja.:ok:

Misko
06.03.2006, 11:58
@Miško:Hvala za preporuku. I ja sam bliži tom ACu ili Rossi Banditu/Zenithu koji mi je Stekan preporučio, jer mi je nekako Rossi pravi, čini mi se. Mislim da si u pravi u za dužinu od cca 160cm. Mislim da, kada budem kupovao skije, neću ići na duže od 164-165. Jedino još ostaje da sačekam sledeću sezonu, pa da krenem u kupovinu:(, ili ovu sedmicu na lotou.
Poz i hvala na savetima.

P.S. Otvoren za sve nove varijante, pa i za promenu tehnike skijanja.:ok:

Pa ako mislis off road, pogotovo sa daskama od 160 obavezno idi na allround varijantu, one ce se slicno ponasati na uredjenoj stazi kao i daske namenjene samo za uredjene staze, pri tom mislim na staze u austriji... posto kod nas nema tako sredjenih staza, sulodo bi bilo kupovati takve daske za nekog ko ce imati vise dana skijanja ovde nego preko.

Sto se tehnike skijana tice pa naravno, znam da su potrebne god. kako bi noge stajale kao kod Crazy-ja ;) (jedna uz drugu) ali stara tehnika ima milion mana u poredjenju sa carvingom a glavna je nedostatak zabave, tako da obavezno pocni sa novom tehnikom sa tim skijama. Pozdrav.