PDA

Pogledati punu verziju : Gde na novogodišnje skijanje?



chaghaboo
07.09.2012, 09:14
Prošle godine sam se po prvi put odlučio da Novu godinu provedem na skijalištu i bilo je fenomenalno! Dočekati NG u tom pravom zimskom ambijentu i biti na stazi 1. januara odmah ujutru je neprevaziđen doživaljaj. Sada je glavno pitanje gde ove godine na novogodišnje skijanje?


Gde ste skijali za NG?
Kakva su vam iskustva i utisci sa tog skijanja?
Kako izgleda proslava te večeri?
Jel ste išli preko agencije ili individualno dogovarali aranžman?
Malo detalja o ceni aranžmana i smeštaju.
Ako imate neke tips & tricks :ok:

chaghaboo
07.09.2012, 10:20
Ja sam išao preko Ski Busa u Auron, i nadam se da će i ove godine ponuditi neke novogodišnje aranžmane. Svoje utiske o Auronu i Isoli 2000 sam ostavio u relevantnoj temi, ostaje ukratko o proslavi Nove godine u Auronu gde sam bio smešten.

Sama Nova godina nije pompezno organizovana kao što sam čuo da se organizuje u nekim drugim skijalištima. Ne postoji grandiozna centralna proslava. Opcije za proslavu su soba, neki kafić ili restoran ili jednostavno tulumarenje ulicama i centralnim trgom.

Doček u restoranima i kafićima, a bio je i jedan klub, konceptualno nije ništa drugačiji nego kod nas. Međutim ambijent je ono što daje poseban doživljaj svemu. Meni lično tulumarenje je bilo najbolji deo. Brdo nekih ljudi koji šeta unaokolo u ski garderobi vam govori da ste među svojima. Svi nose neki "antifriz" :cug: i svako svakom čestita NG (na francuskom naravno: Bonne Annee) pri čemu su ljudi nekako opušteni i neopterećeni. Naravno sve je okićeno, a tu je i vatromet u ponoć.

Skijanje u jutro 1. januara je nešto posebno. Staze su uglavnom prazne, kafići po planini se polako otvaraju i odlično su mesto za neku pitu sa borovnicama i čaj. I naravno, celog dana se nastavlja čestitanje. Četitaju vam žičničari, ljudi koji sednu sa vama u korpu, kelneri...

Pri povratku u sobu uši mi je zaparao neki turbo folk koji odzvanjao hodnikom, a tu su bile i neke devojke napirlitane do daske i na štiklama od 15tak cm. Na trenutak sam bio zatečen, mada ni sam ne znam zbog čega me je to iznenadilo kada sam znao da su u hotelu smeštena dva puna autobusa iz domovine.
Da ne shvatite pogrešno, nemam ništa protiv poštovalaca turbo folka, ali jednostavno to nije moja šolja čaja. Sem toga koliko god pokušavao da razumem te nakinđurene cice one se nikako nisu uklapale u ceo taj ambijent i ne mogu da kažem da tu pojavu razumem a da pri tome to iskreno i mislim. Ali dobro, to je moj utisak, a o ukusima ne vredi raspravljati. Anyways, tako verovatno izgleda doček u sobi u većini slučajeva.

Sigurno bi bilo bolje da je utiske prepričavao neko sa barem malo smisla za pisanje pa da lepše dočara atmosferu. Moje spisateljske mogućnosti su na nivou izveštavanja, otprilike kao kad gledate Dnevnik.

Bilo kako bilo preporučio bih svakome novogodišnje skijanje u Auronu i Isoli 2000.

Gile
07.09.2012, 10:43
Za Novu Godinu isao sam u Val d'Alos preko ski busa. Sam docek je bio... nista posebno. Malo vatrometa, dva kafica i to je to! Radilo je tri-cetiri staze, cetvorosedeznica kao na Jahorini '97., neki muzejski primerci nekakvih jednokleka, kaveza ili sl., staze slicno tako odrzavane (kao '97. Jahorina), osoblje u hotelu veoma neljubazno... Neverujem da bih ponovio i ne preporucujem.

ftj
07.09.2012, 11:04
Na popularnim skijalištima je oko nove godine katastrofa što se tiče gužve. Prošle godine smo bili u zilertall regiji i gužva na većini skijališta je bila toliko velika da čak ni austrijanci nisu mogli da ispeglaju staze a i cene smeštaja su u tom periodu veće. Tako da bih ja preporučio manje popularne regije za Nemce poput Koruške ili istočnog tirola.

100jan
11.09.2012, 11:31
Mi smo novu docekali na Staroj Planini, u hotelu Babin Zub (EPSov). Cene korektne kao i sam smestaj, sto se tice doceka nista posebno nismo ni ocekivali, ziva muzikica i vecerica, nista posebno, mada je to retko kome ovde bitno.

Ono sto jeste bitno, to je da smo skijali 2 dana pred NG i da nije bilo zive duse na stazama, osim nas i momaka iz GSS (tad je radio samo Konjarnik na vestaku). Prvog i drugog se vec napravila guzva i progledala staza, jer su na silu pustali Suncanu dolinu, ali se opet moglo skijati. Posle je napadao onaj silni sneg, otvorena gondola, nove staze itd, ali smo mi tad vec bili kod kuce..

sunCica
15.09.2012, 02:08
Tignes i nova godina, zvuci ludo, slicno kao exit dance arena, nije loše samo su mi na živce išli pijani francuski klinci koji povraćaju svuda okolo. Exit je bre kultura za ono tamo. Ne preporučujem!!!

Alias
23.11.2012, 13:06
Pozdrav svima!

Ove godine bih išla na skijanje za Novu godinu, ali prilično sam se razočarala kada sam videla ponude - samo jedna agencija (koliko sam uspela da proneđam) nudi 7-dnevne aranžmane, to je skifun, ali i tamo je izbor prilično limitiran. Skibus izgleda radi samo Krvavec, 5 dana.

Da li znate možda još neku agenciju/udruženje koje radi novogodišnje 7-dnevne aranžmane? Zbog čega je ove godine ponuda novogodišnjeg skijanja tako slaba?

Do sada sam uvek na skijanje išla u martu, ali ove godine mi se ovako uklapa zbog drugih obaveza.... Doček mi je nebitan, samo skijanje:)

chaghaboo
23.11.2012, 13:16
@Alias
Upravo iz tog razloga ove godine smo sami sebi organizovali novogodišnje skijanje. Organizovati to sve sam ipak zahteva da se uloži vremena i energije, ali bolje i tako nego nikako.

Evo howto smernica (http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3041) na datu temu.

Alias
23.11.2012, 13:43
Svaka vam čast, kako stvari stoje možda ću i ja morati tako ove godine. Hvala ti za sve detalje, u principu problem je samo ta cena smeštaja jer su ski-pas, osiguranje, prevoz i proprani troškovi isti za bilo koji period, tako da razlika u ceni za sve ukupno nije enormna, a meni isto tako ove godine odgovara period oko NG. Plus što se troši manje od odmora jer su tu 2 slobodna dana za praznike.

chaghaboo
23.11.2012, 13:52
Da, to je period sa najvišim cenama i cene idu i 100% više u odnosu na najjeftiniji termin. S tim što, kao što si i sama rekla, cena smeštaja je samo deo ukupnih troškova pa onda to i ne bude tako strašno. Konkretno u našem slučaju smeštaj plaćamo 185€ (najam je u pitanju), a u najjeftinijem terminu bi taj isti smeštaj bio 90€. Eto to je otprilike ta razlika.