PDA

Pogledati punu verziju : Koje rekreativne skije



ziva
01.03.2006, 20:24
Koje rekreativne skije biste mi preporučili, a koje vezove?

Visina 176 cm, težina 87 kg, cipele Nordica GTS6

nidza
01.03.2006, 22:15
Ja sam potpuno zadovoljan mojim voelkl unlimited S1. Pogledaj u Planet Bike-u polovne što donose sa rente. Ja sam sebi odabrao gotovo potpuno novu skiju. Na skiji je marker M1000 vez na adapteru, tzv Speed Point.

Za tvoju visinu je skija oko 160cm. Mislim da ćeš biti zadovoljan. Ima i par Orion i Scott modela, tj. onomad je bilo, ali o njima ne mogu da ti dam lično mišljenje. Kao napredniji rekreativac više sam nego zadovoljan skijom koju sam ti preporučio.

Buda
02.03.2006, 01:10
Ja sam potpuno zadovoljan mojim voelkl unlimited S1. Pogledaj u Planet Bike-u polovne što donose sa rente. Ja sam sebi odabrao gotovo potpuno novu skiju. Na skiji je marker M1000 vez na adapteru, tzv Speed Point.

Koliko si ih platio?

I mene muči isti problem.Nisam skijao desetak godina i u međuvremenu se dosta toga promenilo.Imam 96kg i visok sam 178 i pročitao sam da težina skijaša utiče na odabir skija ali nisam uspeo da pronađem neki tekst koji to objašnjava.Znači totalni sam rekreativac i da ne otvaram drugi post koristim ovaj da se obratim za pomoć pri izboru skija.Na ebay-u ima dosta polovnih modela za 100tinak evrića ali se plašim da ne pogrešim pri izboru baš zbog telesne težine.

nidza
02.03.2006, 03:47
Oko 110 evra su izašle, komplet.

Ti imaš dosta kila (bez uvrede:)), možda bi neko stručniji trebao da ti preporuči skiju. U svakom slučaju sam mišljenja da ne ideš na neki premekan model. Pretpostavljam da bi mogao da prođeš sa ovom mojom skijom, ali nemoj me držati za reč. S2 je malo tvrđa skija, ali poprilično je retka kod nas.

Možda neki kraći Atomic, one su po difoltu dosta krute skije u odnosu na druge skije u klasi.