PDA

Pogledati punu verziju : Pripreme pred sezonu



sunCica
21.08.2012, 00:12
Valjalo bi uskoro početi fizičke pripreme za novu sezonu, ah ...

SEXten
21.08.2012, 01:28
Još nisi počela! šta čekaš!?

sunCica
21.08.2012, 07:30
Ponedeljak :) :) :)

SEXten
21.08.2012, 23:30
Ma kako ti to počinješ, daj opiši!

sunCica
22.08.2012, 13:27
na stranici http://www.facebook.com/prosirenicrossfit

designbvr
26.08.2012, 15:00
A ja ceo zivot trci, tamos - vamos, bajs, roleri itd. i sl.
kad ONO ...... klik ovde - klik onde :kez:
a, ni bez DJoleta ne mere nikako

Grazer
27.08.2012, 00:18
Rano je jos. Tek u novembru. sad se jos u suncu uziva

Ivan Bgd
27.08.2012, 11:12
ma kakvi rano, vec na prolece treba poceti :))
cim pocne sunce odmah bajs, setnje i trckaranja po planinama, a od oktobra pa dok god ima nade za skijanje pentranje uz stepenice ujutru pre posla u zgradi 3x14 spratova(brzi hod uz stepenice , jer se prilikom trcanja zavrti u glavi), i uvece vezbe u stanu.
Kad god sam se toga pridrzavao nisam znao za umor na stazi, a ni van staze.
Pozdrav svima i vezbajte ! greota da propada ionako malo vremena na skijanju !

Grazer
27.08.2012, 18:35
Jedno je ici u setnje, voziti bic i trcanje. To se radi redovno. Pripreme pred sezonu podrazumevaju 4 puta sedmicno teretanu s naglasenim vezbama za donje extremitete. To pocinjem tek u novembru pa do januara sam top.

SEXten
28.08.2012, 00:53
Virujte mi, sve sam provao ali najbolje rezultate postižem sa čučnjevima na pilates lopti i izometričnoj kontrahciji na istome iza svake serije, te čučnjevima na dasci za propriocepciju i kretnjama lijevo-desno u počučnju na istome držeći ruke u položaju slijaškog spusta.

Zašto ovo spominjem, zato što nemaju svi vrimena ni mogućnosti da idu u teretanu ili za ostale aktivnosti, te je ova dva rekvizita lako i jeftino nabavit za kod kuće i...Upri rođo! Nije loše uz to koji put otići rolati.

gevara
28.08.2012, 13:33
Prvo se počne sa rakijom, ali ko ne može neka istu ne odvaja od piva...

chaghaboo
28.08.2012, 14:08
Prvo se počne sa rakijom, ali ko ne može neka istu ne odvaja od piva...

Posle toga hodanje do kuće je najbolje vežba za propriocepciju :ok:

SEXten
28.08.2012, 15:22
Hahaha da da kotrljajuci se na bocama

Milanpop
28.08.2012, 17:48
POdrzavam ce gevaru jer pored stenje do kuce i ujedno vezbanje nogu potezanjem krigle pive rade i misici ruku i ramen, taman za ogurivanje na ravnijim delovima staze

stekan
28.08.2012, 19:16
Moj recept je malo ping, malo pong. Zahvaljujući braći kinezima, oprema se često mijenja:
10011

gevara
28.08.2012, 22:26
Prespremna disciplina, al' u parovima...

marsi
29.08.2012, 13:02
Prvo se počne sa rakijom, ali ko ne može neka istu ne odvaja od piva...

pivo za masu, rakija za definiciju...

Lynx
22.11.2012, 21:17
Vidim da sve više fitness centara po BG-u ima u ponudi programe namenjene baš za pripremu za skijanje. Ja sam do sada par meseci pre skijanja samo pojačavao vežbe za noge u teretani i cardio program i kad god sam to odradio kako treba nisam imao problema sa upalama. Međutim, vidim da se svuda u ovim programima pominju vežbe za balans pa sam malo po netu tražio skijaške vežbe.

OVDE (http://www.bumpsforboomers.com/basic-ski-fitness-free-online-video-skiing-exercises)ima čitav program pripreme za skijanje po fazama. Klipovi su lošijeg kvaliteta ali sam našao dosta tih vežbi za balans i nekih koje se pominju kao ključne za skijanje. Već sam neke ubacio u svoj program i zadovoljan sam, mnoge vežbe su teže nego što izgledaju. Većina vežbi može da se radi i kod kuće.

I ovaj (http://www.youtube.com/watch?v=pKnP88kWTKA&feature=related)program je odličan, danas sam ga prvi put probao i ubija. Jedino što će vas malo čudno gledati u teretani ili možda naljutite komšiju sa sprata ispod ako radite u stanu ali kad je skijanje u pitanju ništa drugo nije bitno :D

sunCica
22.11.2012, 22:03
http://www.facebook.com/prosirenicrossfit/notes

Radi se, vežba se, tempiram formu, nadam se da ću napredovati !!!

Misk0
22.11.2012, 22:10
power plate za izdrzljivost i nintendo wii fit za balans

nema se vremena za teretanu :sm008:

ibane
22.11.2012, 23:20
http://www.facebook.com/prosirenicrossfit/notes

Radi se, vežba se, tempiram formu, nadam se da ću napredovati !!!

Ovo je super. Znam da u Nisu ima crossfit i znam da ide jedan lik ali ne znam da li ima skicrossfit. Bilo bi super da ima. Ako neko zna neka napise gde ima. U cemu je razlika izmedju crossfi-a i skicrossfit-a? Jel se ovo sve pise spojeno :confused:?


power plate za izdrzljivost i nintendo wii fit za balans

nema se vremena za teretanu :sm008:

To sam negde video da ima power plate priprema za ski sezonu. Koji su tvoji utisci i iskustva?

Misk0
23.11.2012, 00:12
To sam negde video da ima power plate priprema za ski sezonu. Koji su tvoji utisci i iskustva?

Ne znam da li si ikad imao prilike da probas, super je za zatezanje misica ali ne daje kondiciju, nisu aerobne vezbe. Dosao sam na ideju jer misici bole na identican nacin, onaj osecaj kao da gori vatra u nogama. Probao sam malo u februaru, poucen prethodnim iskustvom (jeziva upala misica a samo je radio Karaman Greben, jasno ti je koliko nisam imao kondicije) i bilo je bolje. I dalje upala ali ne tako strasna. Sad sam krenuo pre jedno mesec dana pa videcu, uz malo srece reci cu ti za mesec dana da li je vredelo.

Nekoliko saveta, ako probas, radi na najtanjoj podlozi i bos, patike ublazavaju efekat. Da pojasnim, baza masine je kao smirgla i dobijes tri gumene podloge razlicitih debljina koje se stave pa onda stanes na njih. Ako nema ovih podloga, ni slucajo bos na masinu. Jako je bitno kakav stav zauzmes i blago se pomeraj dok ne vidis da najvise boli. Tek onda je dobro :sm022:. Nikad ne ispravljaj zglobove, uvek blagi ugao i naravno, ako ne trpis vibracije, zaboravi na power plate.

Mi imamo my3, koji je kucna varijanta, teretane obicno imaju vece koji mogu da budu jos suroviji. I pazi se prvi put, mozes da dobijes uzasnu upalu misica.

ibane
23.11.2012, 00:36
Nisam nikad probao. Nadam se da cu uskro da probam jer ima bas na kolektivi i takvim sajtovima za grupnu kupovinu neki popusti. Hvala puno na informacijama i savetima :dziveli:

Grazer
23.11.2012, 10:13
teretana, teretana, teretana!
Plazma, mleko i 1000 i 1000 sklekova

Ivan Bgd
23.11.2012, 10:49
stepenice u zgradi po 2 stepenika korak uz stepenice(brzi hod - ne trčanje jer mi se zavrti u glavi do 5.sprata), a silazak niz stepenice je slalom, tj. odskok sa jedne i doskok na drugu nogu na stepenik niže sa pridruživanjem prve i kad crknem na stepenicama(5 x 14 spratića + 1 x 5 spratića sprint-na povratku u stan) sve to bez trenutka pauze,ide 2 min. istezanja i nastavljam sa vezbama u stanu, evo neke: trcanje u mestu sa visoko podignutim kolenima 1min.; makazice 1 min. ; polučučanj statični (potkolenica i butina pod skoro pravim uglom) takodje 1 min. ; trbušnjaci ; sklekovi ; skokovi u vis iz punog cucnja pa sve to po 2-3 puta plus jos neke vežbe za kičmu.
Ovih dana treba još da ubacim i preskakanje ski stapa položenog na visini od 20-30 cm frontalno i bočno po 1 min. serija ( slicno ima na videu ranije okačenom u ovoj temi).
Još samo da smanjim ždranje slatkiša, čvaraka, slaninice,pršutice i ostale zdrave hrane i biće OK:sm022:

Dakle sve je besplatno i ne gubi se vreme na odlazak i dolazak iz teretane.

:sm018:

IvanQ
23.11.2012, 13:26
Uh, vi bas to ozbiljno radite :)
Ja se sada (ponovo) aktivno bavim sportom (ronjenje na dah) tako da kondiciju odrzavam raznim plivanjima i trcanjima pa to nije problem. Nesto malo radim vezbe u teretani (uglavnom noge), a zbog treninga istezanja su vise nego redovna (jako bitno za sve sportove). Prosle godine se pokazalo sasvim dovoljnim za celodnevno skijanje po teskim stazama.

Ivan Bgd
23.11.2012, 13:29
Uh, vi bas to ozbiljno radite :)
Ja se sada (ponovo) aktivno bavim sportom (ronjenje na dah) tako da kondiciju odrzavam raznim plivanjima i trcanjima pa to nije problem. Nesto malo radim vezbe u teretani (uglavnom noge), a zbog treninga istezanja su vise nego redovna (jako bitno za sve sportove). Prosle godine se pokazalo sasvim dovoljnim za celodnevno skijanje po teskim stazama.

Imenjace, pa lako je tebi kada si se navikao da ne dišeš, kondicija ti i ne treba :sm022:

:sm018:

IvanQ
23.11.2012, 13:31
Imenjace, pa lako je tebi kada si se navikao da ne dišeš, kondicija ti i ne treba :sm022:
Dobro, stoji i to, ali mislim da je vecini ljudi kondicija potrebnija nego vezbe snage. Po meni je bolje vise posvetiti paznje kardio programu, a nekim laganim vezbama navici noge na napore. Vecini rekreativnih skijasa je to skroz ok.
Sa druge strane, mozda tako pricam zato sto i nisam neki ljubitelj teretane :D

ibane
27.11.2012, 00:47
I ja vezbam. Setam misa po ceo dan i kuckam po tastaturi :sm022:. To mi je fizicka aktivnost :eek:. Desavalo mi se da odem na skijanje i da dobijem takvu upalu da me drzi po 3-4 dana. Da bih izbego to ne bi bilo lose da se fizicki pripremin. A uz to i nabacio sam malo vise kilograma. Kuci nemam mesta da vezbam pa bi mi mozda najbolje dosla varijanta nekog grunog vezbanja zbog stvaranja navike vezbanja. Teretana je druga prica a to mozda kasnije.

sasacg
27.11.2012, 09:35
Krenuo juce u teretanu posle 5 meseci pauze zbog povrede ledja (ustanovljena discus hernia pre 15-ak dana) :yay:

Imam malo vise od dva meseca da se sve vrati u normalu,ako Bog da :sm021:

dzoninho
27.11.2012, 09:45
Ja kod kuce imam mini teretanu koja skuplja prasinu vec mesecima, mrzi me da vezbam, uglavnom sluzi za kacenje stvari ali moracu sad pred skijanje da je malo podmazem :)

IvanQ
27.11.2012, 09:55
Najbolje je da krenete prvo sa trcanjem i/ili plivanjem. Malo kondicije nije na odmet za pocetak :)

Grazer
27.11.2012, 12:07
Treba koristiti ovo jos nam malo preostalo lepo vreme i ici na trekking

wlad
27.11.2012, 13:27
Cepanje drva za zimu i kopanje :)

dzoninho
27.11.2012, 13:34
Ja ipak mislim da je sve to individualno... Ja licno ne radim nista pred skijanje, i kad odem, posle prvog dana osecam malo bolove ali nemam sad neke upale... Ali trenirao sam fudbal i odbojku od malena do pre 4-5 god i verovatno ima i to uticaja...

IvanQ
27.11.2012, 13:36
Individualno jeste, ali zaista znaci fizicka sprema. Ja sam prosle jeseni ozbiljno smrsao i vec bio od treninga u dobroj formi. Nikada bolje i vise nisam mogao da skijam nego te sezone.

Grimani
27.11.2012, 13:38
Individualno jeste, ali zaista znaci fizicka sprema. Ja sam prosle jeseni ozbiljno smrsao i vec bio od treninga u dobroj formi. Nikada bolje i vise nisam mogao da skijam nego te sezone.

ja isto prosle sezone...bez mrsavljenja sto me sada ceka u narednih mesec dana...
mnogo je bolje i lakse kad si fizicki pripremljen, jednostavno mozes po ceo dan bez pauza da skijas.

IvanQ
27.11.2012, 13:39
ja isto prosle sezone...bez mrsavljenja sto me sada ceka u narednih mesec dana...
mnogo je bolje i lakse kad si fizicki pripremljen, jednostavno mozes po ceo dan bez pauza da skijas.
Upravo to. Bukvalno sam mogao ceo dan samo crne staze bez nekih ozbiljnijih pauza da vozim. I to jako dobrim tempom.

SRB_PI
27.11.2012, 16:22
https://www.youtube.com/watch?v=NGOJUAa9cJo

добро истезање пре вежбања и много добро истезање после вежбања... очекујте јаку упалу у целим ногама сутра дан, коју препоручујем да избаците са водом (што више течности, евентуално један шумећи Аспирин)...
Вероватно нећете моћи једно 3 дана да вежбате...
Кад спојите да можете 2 дана за редом ово, спремни сте :)

plecko
27.11.2012, 20:50
a da probamo ovako nešto
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wz9gSKrxQ6c

trendo
27.11.2012, 23:26
Cepanje drva za zimu i kopanje :)

:ok:

a ako i tada dobijete upalu onda magnezium, ima ga u malim kesicama koi se stavi na jezik da se otopi, najbrze deluje
i svakako analgin za bolove i teraj dalje

ibane
28.11.2012, 00:13
Individualno jeste, ali zaista znaci fizicka sprema. Ja sam prosle jeseni ozbiljno smrsao i vec bio od treninga u dobroj formi. Nikada bolje i vise nisam mogao da skijam nego te sezone.

Svako treba prema afinitetima i mogucnostima da odabere. Ali u svakom slucaju dosta znaci priprema.
Kako si smrsao? Vezbanje, nacin ishrane, kombinacija ili nesto cetvrto?


https://www.youtube.com/watch?v=NGOJUAa9cJo

добро истезање пре вежбања и много добро истезање после вежбања... очекујте јаку упалу у целим ногама сутра дан, коју препоручујем да избаците са водом (што више течности, евентуално један шумећи Аспирин)...
Вероватно нећете моћи једно 3 дана да вежбате...
Кад спојите да можете 2 дана за редом ово, спремни сте :)

Kazu da nikako ne treba da se isteze pre vezbanja jer se povecava rizik od povredjivanja i da treba da se zagreje pre vezbanja a posle vezbanja da se isteze.


Ovo je super. Znam da u Nisu ima crossfit i znam da ide jedan lik ali ne znam da li ima skicrossfit. Bilo bi super da ima. Ako neko zna neka napise gde ima. U cemu je razlika izmedju crossfi-a i skicrossfit-a? Jel se ovo sve pise spojeno :confused:?

Posto sunCica nece da se druzi sa nama i da odgovara na pitanja :eek: evo nekoliko linkova sta sam pronaso:

http://www.fitnessrevolucija.com/sta-je-crossfit/

http://www.skinet.com/ski/category/keywords/crossfit-skiers

IvanQ
28.11.2012, 00:48
Kako si smrsao? Vezbanje, nacin ishrane, kombinacija ili nesto cetvrto?

Kombinacija besomucnog plivanja, umerenog trcanja i sredjene ishrane. 20kg za nekih 5 meseci.


Kazu da nikako ne treba da se isteze pre vezbanja jer se povecava rizik od povredjivanja i da treba da se zagreje pre vezbanja a posle vezbanja da se isteze.

Donekle tacno. Problem je ako istezes nezagrejane misice. Zato je najbolje da se pre treninga radi zagrevanje sa istezanjem grupa misica. Tako se postize najbolji efekat. Ja uvek krenem odozgo (od vratnih misica) na dole. Istegnuti misici trose manje kiseonika i sporije se zamaraju (manje se taloze produkti metabolizma).

Naravno, ove moje tvrdnje uzeti sa dozom rezerve jer ipak nisam expert :)

plecko
17.11.2014, 21:57
Sportski klub CF (СК Кросфитер у фази промене имена)
https://www.facebook.com/groups/436009566428277/