PDA

Pogledati punu verziju : Xtreme ski/board u SCG



Misko
27.02.2006, 22:43
Ajmo malo na ovu temu, da li neko radi railove, big air, half pipe u SCG bilo ski/board, da li postoje tereni za ovako nesto kod nas i razlike izmedju ove i "obicne opreme". Skije sam ove godine i sam probao, verse 9 Salomon, skija koja nema neki carving luk (da bi se sprecila pogibija prilikom doskoka), zaobljena je na obe strane i vez je skoro na sredini daske, tako da je olaksana voznja po dubokom kao i unazad. Boarderi kako vi stojite?

p.s. edit mi ne dozvoljava poll, pa pitanje ovako, slazem se da boarderi vise uzivaju u toku voznje nego skijasi, medjutim moje je misljenje sto se tice skokova da tu nemaju sta da traze cak i na half pipe-u, kakva su vasa misljenja na ovu temu?

frrka
28.02.2006, 00:44
Tesko da neko radi ovakve stvari kod nas sto zbog uslova na planinama sto zbog finansija, ako ima para mrzi ga da se cima oko toga.
Ako hoces da skijas "po stenama" minimum ti treba sva moguca zastita od glave do pete a da nepricam da treba organizacija za ne daj boze.

Ja se totalno neslazem sa tobom! Zasto borderi vise uzivaju u voznji, vozim bord i uopste mi nije zanimljivo da vozim bord po stazi
I za half-pipe gresis, mnogo mi lepse izgleda border na njemu nego skijas ali mozda nam se misljenja razlikuju jer ti si skijas a ja border

Misko
28.02.2006, 10:26
Tesko da neko radi ovakve stvari kod nas sto zbog uslova na planinama sto zbog finansija, ako ima para mrzi ga da se cima oko toga.
Ako hoces da skijas "po stenama" minimum ti treba sva moguca zastita od glave do pete a da nepricam da treba organizacija za ne daj boze.

Ja se totalno neslazem sa tobom! Zasto borderi vise uzivaju u voznji, vozim bord i uopste mi nije zanimljivo da vozim bord po stazi
I za half-pipe gresis, mnogo mi lepse izgleda border na njemu nego skijas ali mozda nam se misljenja razlikuju jer ti si skijas a ja border

frrka sve si pomesao, stene sam pominjao u thread-u adrenalin rush, ovde bas pricam o skokovima u fun parku, znaci halpipe, big air, rail i takve stvari....

Boarderi uzivaju vise u voznji barem po prici i onome sto sam gledao od skijasa, ko je pominjao uredjene staze? Koliko sam imao prilike da vidim/cujem mnogo vam je lepse pogotovo off road. Sto se tice skokova na half pipe-u, naravno ukusi se razlikuju, samo skijas moze da uradi sve sto i boarder, a obrnuto ne bih rekao, skijasi idu mnogo vise, mnogo duze lete, i mogu se okrenuti nekih 1000 stepeni vise :kez: meni je to dovoljno.

daki
28.02.2006, 21:58
Ekspanzija snowboarda, dovela je do toga da su skije potpuno modifikovane i prilagodjene raznim ludorijama koje se izvode na boardu, kako bi se spasla ski industrija, uopste.
Sada imate skije zakrivljene sa obe strane(za half pipe) zatim skije sa ojacanim kantnama (za railove) kao i sada jako,jako popularne FAT skije za freeride, odnosno za powder snow koje su cijelom duzinom jako siroke i lake.
Fat skije time nicim ne zaostaju za boardom, sto se tice freeride-a
Time su skijasu pruzene mnogo vece mogucnosti od boardera.

ThE_MaN
05.03.2006, 17:58
Što se tiče borda ima dosta ljui koji upažnjavaju gore opisane raillove, big air ...

Ima i par filmova snimljenih sa našim momcima HARD WORKS, UF!, WARRIORZZ.

A i na kopu između crne i crvene dubke je postavljen SNOWBOARD PARK.

ski dude
05.03.2006, 18:22
zar park nije izmedju crvene duboke i cetvorke ili petice:confused:

mnikola
05.03.2006, 18:58
zar park nije izmedju crvene duboke i cetvorke ili petice:confused:
Sa obe strane parka je Pancic (cetvorka), sa desne strane parka (gledajuci sa vrha) je staza koja izlazi na vrh Masinca.

admin
08.03.2006, 09:27
Freestyle snowboard je sve popularniji kod nas i u nasem okruzenju. Pre svega zahvaljujucu "Udruzenju freestyler-a". Dokaz za to je nsedavno odrzan FIS Evropski kup na pomenutom Snowboard parku na Kopaoniku u disciplinama BA (skokovi) i RAIL (gelenderi).
Vec se izdvojilo nekoliko nasih takmicara, a per svega Miljan Boskovic i Zolt Takac. Vise detalja o ovom takmicenu na strani sajta:
http://www.skijanje.co.yu/Takmicenja/free_style.htm

Inace vec se na Jahorini, Bjelasnici i Vlasicu (BIH) odrzalo nekoliko Freestyle snowboard takmicenja, a do kraja sezone, od zemalja u okruzenju, odrzace se FIS takmicenja u Predealu (RUM), Sofiji-Aleko (BUG), Bansko (BUG), Mavrovo (MAK).
Detaljniji podaci na naslovnoj strani sajta.

Jeremija
08.03.2006, 09:43
Da li znas kada je takmicenje u Banskom?

ski dude
08.03.2006, 15:55
Da li znas kada je takmicenje u Banskom?

mislim da je bilo od 13-16 februara:dontknow:

Tek-FLo_abc
06.04.2006, 01:16
e ovako ja vozim bord i nema lepseg osecaja kada napada sneg i sutra dan odes prvi na krcmar i izvozis ga onako zesce par puta.dosta sam se palio na railove ali od ove godine vozim i big air sto je mnogo jaci feeling od railova nekih deset puta jaci.koliko sam primetio na ovom sajtu se mnogo forsiraju miljan boskovic i ta koba33 ekipa sto je ok ali tu smo i mi momci iz ABC-a koji su dosta mladji i jako brzo napredujemo i donosimo rezultate samo sto se to jos uvek ne zna...

Mr.Lord
07.04.2006, 09:32
Pa dobro na mlađima svet ostaje i oni su budućnost samo cepaj kralju,