PDA

Pogledati punu verziju : Novembar: Soelden + Stubai?



average
27.07.2012, 01:14
Nosim se mislju da sezonu otvorim pocetkom novembra i trenutno ciljam neku varijantu pa da se malo iskonsultujem sa poznavaocima prilika u Tirolu :)

Kapruna mi je dosta, Hintertux sam video, sad je na redu Soelden ali mi ni Stubai ne da mira. Razmisljam da u 6 dana to nekako podelim na 4 dana Soeldena i 2 dana Stubaija, ali zaista ne znam sta mogu u to doba godine da ocekujem kada su u pitanju oba skijalista. Sta realno tada moze da se skija i na jednom i na drugom mestu, koliko su udaljeni kolima jedan od drugog? Koliko staza u to doba godine procentualno radi? Nadam se da neko ima iskustva sa vremenskim prilikama u to doba...

Hvala unapred!

ledenjak
01.08.2012, 07:33
Bolji je Stubai po svemu, Solden je vise naduvana prica. U tom periodu na Stubaiu bi trebalo da je u funkciji oko 25-30km staza a daleko manje na Soldenu, cene smestaja i ski pass-a su gotovo iste, blizu su a Stubai poseduje daleko bolji infrastrukturu. Treba imati i u vidu da se na Soldenu krajem oktobra otvara svetski kup pa da dobar deo takmicara ostaje tamo na treningu pa se i deo skijalista zatvara. To je u tom periodu na svim austrijskim glecerima jer su svi dosli u evropu na trening a pocinju treninzi nizih kategorija. Moja preporuka Stubai + Pitztal jer na Pitztalu tada otvaraju novi gondolu koja ce voditi na najvisi vrh Austrije a poznato je da je Pitztal pocetkom Novembra zatrpan snegom i da su sve staze u funkciji a kad vec tamo dodjes onda ne treba propustiti i Kaunertal koji jeste najdalji ali mislim da su cene najpovoljnije od svih glecera.

average
12.08.2012, 23:01
Hvala puno na odgovoru...

Posto vidim da si upucen u taj region, gde mislis da bi bilo pametno traziti neki fin smestaj a da onda rasporedimo to skijanje na neki pametan nacin? Kolika je udaljenost ta dva glecera jedan od drugog? Vidim oba na gugl maps, ali me zanima koliko je to prevoznim sredstvom :)

Sto se Wildspitze gondole ticce, jel oni to otvaraju i neke nove staze na gleceru?

OK. tri dana jednog, tri dana drugog glecera, a mozda i da zabodemo i Kaunertal na jedan dan...

Rossignol 8s
13.08.2012, 11:48
Hvala puno na odgovoru...

OK. tri dana jednog, tri dana drugog glecera, a mozda i da zabodemo i Kaunertal na jedan dan...

Pitztal glečer je skroz ok za jedan do dva dana. Koliko sam upućen, novi 8sed će biti pušten u rad tokom oktobra. Čini mi se da neće biti novih staza, ali to po meni nije problem.
Što se tiče Soeldena, ako budu radile samo glečerske staze, odvoji max 1 dan, nema potrebe za više. Slažem se da je Soelden naduvana priča.
Na Stubei-u nisam bio, ali je hvaljen po forumima.
Raspitaj se za tkz White 5 Ski pass (jedinstveni za 5 glečera: Hinter, Soelden, Stubei, Pitztal i Kaunertal)

ledenjak
13.08.2012, 17:19
Ako si vec za varijantu 2 centra onda uzmes opciju garni/pansiona koji imaju pakete 3noci, dorucak, 3 ili 3,5 dana ski pass. Takvi paketi idu od 180eu pa na vise i sasvim je pristojna ponuda i ne pomisljaj na pricu da zabodes smestaj u samo jednom mestu jer svi oni su tako blizu a tako daleko. Sto se tice White 5 mislim da ove god kosta 335eu za 10 dana u sezoni ali ovoj varijanti mislim da to nije isplativo. Ko planira vise odlazaka najbolji je Tirol Snow Card koji pokriva sve ski centre i glecere u Tirolu i vazi od 01 okt do 01 maja i kosta oko 600eu Na Kaunertalu za ski pass 7 dana imas mogucnost 2 dana ski na Pitztalu. Sta god da odlucis neces mnogo pogresiti ali bez zurbe, nije neka navala turista tada, sacekaj da vidis koliko ce gde snega biti a pogledas i malo prognozu jer gleceri su varljivi u jesen.

nenadmak
22.09.2012, 13:32
Imas neku adresu za te garni pansione? Nigde nisam uspeo da nadjem paket koji ukljucuje skipas. Hvala unapred!

ledenjak
22.09.2012, 18:42
http://www.stubai-accomodation.com/index.php/cheap_ski_holiday_austria.html#Herbstskilauf%20am% 20Stubaier%20Gletscher

ledenjak
22.09.2012, 18:52
http://almhof.com/index.php?option=com_content&view=article&id=125&Itemid=207&lang=en

nenadmak
24.09.2012, 08:24
Najlepse hvala!