PDA

Pogledati punu verziju : Kakva je bila zima 05/06



Bata Bane
22.02.2006, 11:13
Ajde da pisemo ko je gde skijao, koliko dana, sve pohvale i zamerke pa da negde na kraj sezone sumiramo rezultate i izvcemo nek srednju ocenu sezone 05/06

Bata Bane
03.01.2006 Kopaonik, hladno, mecava radile samo 4 staze

23-30.01.2006, Zabljak, 3 dana sipod -20, ali fenomenalno, sve staze odlicno pripremljene, jes bilo hladno al sunce

02.02.2006. Jahorina na oko 3 sata, neznam sta da kazem, samo znam da je bilo hladno, i da su radile 3 staze, zasto ne znam:dontknow:

10,11.02.2006. Kopaonik, prvi dan mecava i sneg u ogromnim kolicinama, a drugi dan nikad lepsi sa mnogo sunca.

23,24.02.2006 Jahorina, kaz da ce biti dobro

03-12.03.2006. Francuska, Val Meinier, o tome cemo tek pisati

Sale
06.03.2006, 09:50
19.2. - 26.2. Kopaonik

Ponedeljak, prvi dan, predivan, sunce, vrlo malo vetra, snega malo manje od 1 m. Spustio sam se oko 35 puta na svim stazama sem Gvozdca i Bele Reke (izbegavam ih prvih dan, dva), sto je otprilike 2 jaka dana skijanja prethodnih godina. Novi cetvorosedi su pun pogodak. Obavezno treba staviti i cetvorosed umesto dvoseda Duboka 2.
Ostalih dana vetar, magla, mecava, u svim kombinacijama ili pojedinacno. Ali, bez obzira, bilo je jos 3 i po dana ful skijanja, naravno sa manjim uzitkom.
Za ovih 4,5 ili 5 dana skijanja, spustio sam se toliko puta, kao prethodnih godina za 9 ili 10 jakih dana. To je glavni dobitak koji su doneli novi cetvorosedi. Staze su bolje odrzavane nego prethodnih godina. Mozda je to zbog Engleza koji se izgleda vracaju na Kop.
Ne bih o negativnim stvarima na Kopu. Svi ih vrlo dobro znamo (parkiranje, prljavstina i otpaci, nekultura u redu na zici, ...)

Misko
06.03.2006, 11:48
Isti zakljucak, ja sam se u subotu 19tog naskijao na gobeljama koliko mislim da nisam za ostalih 6 dana, crkao jaram pa niko nije isao ka gobeljama, ja reko ajd prepesacicu tih 400-500m al zato posle nagrada je bila vrhunska, nema zive duse, nas 10toro skipass nisam ni cekirao, nego kako se spustim udjem u rikverc zgrabim tanjir okinem stapom i vozi, znaci zadrzavanje u pitbox-u ispod 5sec, 3.5min do gore i tako u krug, 3h posle nisam vise imao noge :).

Stevs
23.03.2006, 21:43
25 decembar - Kopaonik (Snežan i maglovit dan skijanje sasvim ok)
28 januar - 11 februar - Kopaonik (vreme nikad bolje! 11 hladnih dana sa suncem bez trunke oblačka, staze nikad bolje sređene)
15 februar - Goč (lep dan, u početku ojužilo kasnije staza bila tvrđa, ogromna gužva, više sunčanja nego skijanja)
4 mart - 11 mart - Kopaonik (Sneg, sneg, sneg - nikad više snega nisam doživeo na Kopaoniku, a ni boljeg ludijanja po dubokom snegu)

Sve u svemu 26 dana na snegu ove sezone no ako ovakvo vreme potraje ko će ga znati možda skoknem još negde mada finansije postaju "mali" problem :)

ski dude
23.03.2006, 22:18
2-15 kopaonik- prva nedelja magla,magla,jos magle -20c(ocajne staze)...druga nedelja opet magla i vetar,poslednja dva dana sunce:) i solidno uredjene staze

15-22 bansko- sunce, jos sunca +1c- +10c:hair: staze perfektne:ok:

sve u svemu nije bilo lose:ski:

milos79
24.03.2006, 22:54
18. decembar - Port de Soleil(CH/FR) - perfektan dan, svez sneg oko 70cm ukupno, skoro sve radilo (sem 2 crne i par crvenih)
30. decembar-2. januar - Kopaonik - lose vreme, staze sredjene osrednje, snega 70cm, skoro nista nije radilo (1 dan crna Duboka)

Ostalih puta su uvek sve staze radile i naravno bile sredjene:

8. januar - Verbier(CH) - lepo vreme, hladno, snega osrednje oko pola metra
13.-16. januar - Jungfrau-Vengen(CH) - perfektno vreme, dobro skijanje, snega oko pola metra, malo leda, bez offpiste
29. januar - Verbier - suncano i lepo vreme, malo snega, dosta leda, bez offpiste
5. februar - Port de Soleil - suncano, umeren do jak vetar, snega oko 70cm-1m, dobar offpiste
19. februar - Adelboden(CH) - suncano i lepo vreme, snega oko pola metra
5. mart - Port de Soleil - suncano, magla na kraju dana, mnogo snega, preko metar i po
11.-14. mart - Les deux Alpes(FR) - 1. dan jak vetar, ostalih dana vreme perfektno, jace od metar snega
19. mart - Nandez(CH) - jako toplo, jako sunce, tezak sneg, oko metar
26. mart - Chamonix-La Grand Montagne(FR) - bice valjda lepo vreme
1.-2. april - Lenzerheide(CH) - takodje u planu, bice valjda snega

Bata Bane
24.03.2006, 23:21
18. decembar - Port de Soleil(CH/FR) - perfektan dan, svez sneg oko 70cm ukupno, skoro sve radilo (sem 2 crne i par crvenih)
30. decembar-2. januar - Kopaonik - lose vreme, staze sredjene osrednje, snega 70cm, skoro nista nije radilo (1 dan crna Duboka)

Ostalih puta su uvek sve staze radile i naravno bile sredjene:

8. januar - Verbier(CH) - lepo vreme, hladno, snega osrednje oko pola metra
13.-16. januar - Jungfrau-Vengen(CH) - perfektno vreme, dobro skijanje, snega oko pola metra, malo leda, bez offpiste
29. januar - Verbier - suncano i lepo vreme, malo snega, dosta leda, bez offpiste
5. februar - Port de Soleil - suncano, umeren do jak vetar, snega oko 70cm-1m, dobar offpiste
19. februar - Adelboden(CH) - suncano i lepo vreme, snega oko pola metra
5. mart - Port de Soleil - suncano, magla na kraju dana, mnogo snega, preko metar i po
11.-14. mart - Les deux Alpes(FR) - 1. dan jak vetar, ostalih dana vreme perfektno, jace od metar snega
19. mart - Nandez(CH) - jako toplo, jako sunce, tezak sneg, oko metar
26. mart - Chamonix-La Grand Montagne(FR) - bice valjda lepo vreme
1.-2. april - Lenzerheide(CH) - takodje u planu, bice valjda snega


Svaka cast, sta ti radis zivotu.....:obrvajedn

milos79
24.03.2006, 23:51
Svaka cast, sta ti radis zivotu.....:obrvajedn

Radim i studiram u Svici, pa nije problem ici na razna mesta :D, al uglavnom samo vikendom :cool:.

wlad
25.03.2006, 19:13
3 + 1 dana Bjelasica, super skijanje
6 dana na Žabljaku, super skijanje

zbog povrede pauza od 6 nedelja

3 dana na Kopaoniku, dobro skijanje
1 dan (prošla subota) Bjelasica, fenomenalno skijanje

jutros sam se probudio da idem na Bjelasicu na dan skijanja ali sam pogledao temperaturu (u 6h ujutru je u Kolašinu bilo 3c) i odustao sam (da ne bi plivao ;)).

Ako ne bude bilo nekog spektakularnog zahladnjenja (za sutra je najavljeno 12-15c) možemo da zatvorimo sezonu (žali bože 2m snega na Bjelasici/Žabljaku).

stekan
25.03.2006, 21:07
01. i 02. januar - Jahorina
07.-21. januar - Gerlitzen (A)
5 jednodnevnih izleta na Vlašić i Kozaru u međuvremenu
11.-18. mart - Gerlitzen (A)
19. mart - Kozara (noćno)

Vrlo sam zadovoljan sezonom :) . Osim preloma fibule kod supruge u januaru (skijala opet u martu kao da ništa nije bilo), sve ostalo super. Djeca savladala snowboard, ali su im skije ipak draže:yay: . U martu sa Fischer-a prešao na Head.

Skije čekaju peglu i raštimavanje vezova. Ostala oprema spakovana.

CrazyKong
27.03.2006, 08:44
Ja sve necu da sumiram sezonu, nadajuci se jos nekom danu na snegu....

vrag
27.03.2006, 10:18
Reci cu vam nege u Junu (kad se zavrsi) kakva je sezona bila.

VOZDRA:ski:

stekan
27.03.2006, 10:52
Reci cu vam nege u Junu (kad se zavrsi) kakva je sezona bila.

VOZDRA:ski:
Dobar!:ok:

vujche
28.03.2006, 17:42
Za razliku od prosle sezone ova je bila losa.Skupih nekih dvadesetak dana,ako 10 i 11 mj. ulaze u ovu sezonu.Ako ne onda i manje.Al sto bi Vrag rekao sezona jos nije gotova.Ponude se razmatraju,al sve zavisi od posla.

pop67
29.03.2006, 13:27
Pa po tome sto ste dragi prijatelji napisali ja nemogu pisati o ovoj sezoni do septembra meseca,a imam i dosta ski dana i do danasnjeg dana!

vrag
31.03.2006, 10:31
Ajd sad POPE, ispade da si skijao vise od mene???
A znas da je to nemoguce!:sm018:

BORN IN BREZOVICA!!!!:cug: :dziveli:

pop67
31.03.2006, 13:12
Ajd sad POPE, ispade da si skijao vise od mene???
A znas da je to nemoguce!:sm018:

BORN IN BREZOVICA!!!!:cug: :dziveli:
Pa istina je da imam dosta ski dana na razlicitim skijalistima ali je takodje istina da cu 99,9% provesti 3 nedelje u Cileu u junu mesecu,pa u Australiju u CAMBERU na 2 a mozda i vise od 2 meseca,pa tu je sada Breza,pa ponovo za 1.MAJ,ti proceni da li treba da pisem o protekloj sezoni i da li je ona za mene zavrsena.Pa ja tek sada kod vas testiram nove skije za 2007.Nije iskljuceno da ces imati upola manje ski dana od mene na kraju!Pozdrav,POP

milos79
31.03.2006, 17:23
Pa istina je da imam dosta ski dana na razlicitim skijalistima ali je takodje istina da cu 99,9% provesti 3 nedelje u Cileu u junu mesecu,pa u Australiju u CAMBERU na 2 a mozda i vise od 2 meseca,pa tu je sada Breza,pa ponovo za 1.MAJ,ti proceni da li treba da pisem o protekloj sezoni i da li je ona za mene zavrsena.Pa ja tek sada kod vas testiram nove skije za 2007.Nije iskljuceno da ces imati upola manje ski dana od mene na kraju!Pozdrav,POP

U Cileu je dobro skijanje ako ga zakacis, a u Australiji se neces bas naskijati :sm004:, osim ako ne skoknes do N. Zelanda. Tamo vec kazu da je dosta dobro, ne moze da se poredi sa Alpima, al je sigurno bolje nego na Kopu i Jahorini.

Misko
31.03.2006, 17:43
U Cileu je dobro skijanje ako ga zakacis, a u Australiji se neces bas naskijati :sm004:, osim ako ne skoknes do N. Zelanda. Tamo vec kazu da je dosta dobro, ne moze da se poredi sa Alpima, al je sigurno bolje nego na Kopu i Jahorini.

Hm Australija je kao Kop, Jahorina.... info iz prve ruke, Novi Zeland je stasno mesto za skijanje ali vise za off road i slazem se nije kao alpi ali to nije toliko zbog terena koliko zbog toga sto je Novi Zeland.

pop67
31.03.2006, 19:08
U Cileu je dobro skijanje ako ga zakacis, a u Australiji se neces bas naskijati :sm004:, osim ako ne skoknes do N. Zelanda. Tamo vec kazu da je dosta dobro, ne moze da se poredi sa Alpima, al je sigurno bolje nego na Kopu i Jahorini.
Pa nas prijatelj NSW mi je rekao da sezona u Australiji pocinje sredinom juna meseca a da je udarna u julu i avgustu,a Milose 79 ne bi se slozio sa tobom da se nemoze naskijati obzirom da sam gledao slike skijalista,a i NSW koji je dobar skijas mi je pricao koliko se i gde moze skijati.Da li si bio tamo,a ako jesi daj napisi nesto ili baci neku sliku,mada majstore vidim ja da ti neces nigde osim u Svicu,ali ako si zainteresovan za Cile,val portilio ili val nevado kazi i organizujemo se za 20.maj.Pozdrav,POP
P.S.Kako ti je noga i kako te sluzi GRAND PRIX?

oddball
01.04.2006, 12:38
vidim da se topic sveo na "chiji je duzi" :D

ski dude
01.04.2006, 15:14
ili ti "ko je vise" :D

bojo
03.04.2006, 22:10
:ski: a Bata Bane je lepo poceo sa ocenjivanjem... Jucerasnji dan na Kopaoniku je bio prelep,sva cetiri godisnja doba,padale su najvece pahulje na svetu a snega ce nadam se imati i u maju mesecu...:dziveli:

ervetor
04.04.2006, 21:15
Sto se mene tice ja bih mogao da se osvrnem na sledece cinjenice:

- Vreme je u Srbiji tokom cele prosle godine prosto neverovatno lose. A s obzirom da su u prirodi sve pojave restitucionog karaktera ravnoteza ce se u nekoj buducnosti uspostaviti nekim periodima velikih susha.

Preslikano na skijanje:

Skijao sam u periodu od 30.12.05 - 08.01.06 ( Bio samo jedan suncan dan a sve ostalo magla i sneg) kao i u periodima: 10,11,12 mart ( umro Sloba a na Kopaoniku mecave i maglustine) i u periodu 24,25,26 mart kada je vreme bilo idealno za skijanje.
Inace, ovo mi je bilo poslednji put da sam u periodu novogodisnjih praznika isao na Kop. ( A morao sam tada zbog obaveza na poslu koje sam imao u februaru i martu). Zbog toga sam svesno samo smestaj platio 600 EUR iako u martu moze da se prodje za 200 EUR.
Medjutim, nebi ovo bio glavni razlog.
Posto sam u martu isao na jos dva vikenda zakljucio sam da je mnogo normalnija atmosfera i neki meni srodniji svet prisutan u to vreme na planini.
Za novu godinu sve vrvi od nekih poluljudi koji u mnogo vecoj meri trose motorne sanke na stazama negoli skije.
Tako na primer, sa mnom je skijao advokat Slobe Milosevica - Tomanovic.
Covek je dva meseca kasnije bio toliko potresen Slobinom sudbinom da nikako ne mogu da shvatim sta je uopste radio na Kopaoniku dok se ovaj tamo zlopatio ?
Tako da, mnogo je opustenije,cistije i lepse a pri tome i 3 puta jeftinije skijati u martu. Naravno ako ima snega.
Ali, vrlo cesto ga ima vise u martu nego u januaru.
Ipak, nestrpljenje ucini svoje i ja cesto ne odolim pa ipak odem vec u januaru. I tako u krug.

ervetor
04.04.2006, 21:25
01. i 02. januar - Jahorina
07.-21. januar - Gerlitzen (A)
5 jednodnevnih izleta na Vlašić i Kozaru u međuvremenu
11.-18. mart - Gerlitzen (A)
19. mart - Kozara (noćno)

Vrlo sam zadovoljan sezonom :) . Osim preloma fibule kod supruge u januaru (skijala opet u martu kao da ništa nije bilo), sve ostalo super. Djeca savladala snowboard, ali su im skije ipak draže:yay: . U martu sa Fischer-a prešao na Head.

Skije čekaju peglu i raštimavanje vezova. Ostala oprema spakovana.

Blago tebi kad imas takvu suprugu da hoce da te prati u svemu tome.
Ja stalno moram svima da se pravdam sto hocu da idem na skijanje.