PDA

Pogledati punu verziju : Osiguranje u Banskom



oddball
21.02.2006, 17:58
josh tri dana :ok:
alena i ja smo se danas osigurali u delta odiguranju za svaki sluchaj. platili smo 1413.00 din koje obuhvata i povrede na stazama.

Janica
21.02.2006, 18:06
Da li treba da se kupi osiguranje ovde, kod nas, ili moze i tamo u Banskom?

Sta mislite :deal: o tome?

nesco
21.02.2006, 18:15
Da li treba da se kupi osiguranje ovde, kod nas, ili moze i tamo u Banskom?

Sta mislite :deal: o tome?

Koliko ja znam,uz ski pas u Banskom se dobija osiguranje.
U svakom slucaju osiguranje je moguce uzeti u Delta osiguranju i kosta oko 12 eura.
Ja svake godine moram da vadim osiguranje, zbog problema za ramenom koje uvek moze da izleti.

pop67
21.02.2006, 21:26
Ja vam zelim da se ne povredite i da koliko sam shvatio to "jednokratno" osiguranje ne unovcavate mada neke koje sam video kako voze mozda treba i veci iznos da uplate...:glavaozid :glavaozid

oddball
21.02.2006, 22:30
alena i ja smo uplatili osiguranje kod nas u nashoj osig. kutji chisto "zlu ne trebalo" i sa 1413.00 din pokrili smo i nezgode na stazi. lakshe intervencije se tamo plate pa se sa rachunom kod nas refundira, a <ne-daj-boze> vetje zove se call centar u budimpeshti pa oni to sredjuju sa njima. ja se nadam da nikome netje trebati to osiguranje ali smo to ipak uchinili za svaki sluchaj. nije mali broj ljudi bio povredjen kada sam bio u banskom pre mesec dana.
kakve su bugarske osiguravajutje kutje to zaista ne znam, ali nekako ipak malo vishe poverenja imam u nashe.

@prev. post: mozda si u pravu, moja signatura pricha sama za sebe :ok:

Milan NS
22.02.2006, 13:12
Na mestu gde se kupuje ski pass - prodaje se i osiguranje 1 ili 2 evra dnevno. Preporučujem, jer intervencija gorske+ambulante+gondole bez osiguranja nesrećnog skijaša košta oko 200 evra

Janica
22.02.2006, 13:57
Oddball, s obzirom da si kupio osiguranje kod nas, da li to znaci da neces kupiti njihovo osiguranje u Banskom?

larson
22.02.2006, 17:36
a koje osiguranje si kupila??medjunarodno ili bugarsko??

oddball
22.02.2006, 18:49
@janica: netju kupovati njihovo jer nema potrebe, osigurao sam se ovde u full-u
@larson: ovo moje je medjunarodno

yves
23.02.2006, 02:06
Svaka chast ljudi, vidim na sve se misli!!!
Pozdravljaju osiguranje.
Moram priznati da o tome nisam stigao da razmishljam.

danguba
09.03.2006, 13:32
Dobra ideja bi bila uplatiti osiguranje za ski pas, ne znam gde i kako, ali neki englezi su imali to uplaceno pa su ima vratili pare za dane kada nisu skijali.
Moj savet je da se obavezno ovo uplati jer u mojoj smeni (prosle nedelje) dva dana nisu radile zice (rekli su nam zbog vetra i mogucih lavina). A ako platis ski pas 140 eura i ne skijas 6 nego 4 dana - to je bash tuzno.

Mexa
18.12.2006, 11:40
Osiguranje u Banskom kosta oko 2.5e za 6-odnevni ski pas.
Preporucuje se svima da ga uplate iako nije obavezno.
Desavalo se da u slucaju povrede verovali ili ne jednostavno nece da vas spuste sa skijalista osim ako pri sebi nemate oko 200e.
Poznat je proslogodisnji slucaj nase devojke koja je polomila OBE ruke tako sto je pokusala istim da se zastiti u trenutku kada se zakucala u drvo! Gorska sluzba je nije spustila sa planine vec je to uradio njen drugar...
Ko zna kakvih sve prica ima koje nismo culi...

plageton
18.12.2006, 14:44
Koliko shvatam, sada je rec o drugoj vrsti osiguranja - osiguranju od toga da zice budu zatvorene. Da to ne mesamo sa osiguranjem od povreda.

Naglasavam da osiguranje od povreda u Banskom NIJE ISTO sto i osiguranje kojim obezbedjujete da vas Gorska sluzba u slucaju nevolje spusti sa planine. Ako se ne varam, osiguranje od povrede je obuhvaceno ski-pasom (ili je u okviru paket-aranzmana ako idete preko agencije, vise se ne secam), ali osiguranje o kome i Mexa pise je nesto drugo i odnosi se samo na intervenciju GSS-a na stazi. Takodje preporucujem da se uplati, posto, kao sto vidimo, nije skupo, a mogao bih i ja da ispricam jednu "tuznu pricu", mada ne bas tako tuznu kao ova prethodna.

oddball
19.12.2006, 09:50
Ja se osiguravam u našem osiguravajućem društvu u full paketu (put, boravak u inostranstvu i povrede naskijalištu) i koštalo me je oko 1.400 din. koliko sam čuo ove godine će isti paket biti znatno jeftiniji, jer je konkurencija porasla.