PDA

Pogledati punu verziju : Elan Parabolic Comprex R15.2???



Aca76
20.02.2006, 12:31
Cao ljudi, vec neko vreme vas citam i koristim (relevantne) info koje ovde dajete, sad sam resio i da se pridruzim. Po skijaskom znanju sam prosecni rekreativac i po prvi put kupujem neku osnovnu "hardversku" opremu...
Imam ponudu da uzmem gorepomenute skije sa Tirolinijim vezovima (tek cu da vidim koji su) a ne znam o njima nista.
Moze neka pomoc?
Skijam po stazi iskljucivo i nemam nikakve posebne zahteve.
Hvala unapred,
Aca

stekan
20.02.2006, 13:16
Riječ Parabolic je u upotrebi kod Elana dugi niz godina i označava da bočni luk skije nije radijus tj. kružnica već parabola. Većina amerikanaca ne zna za pojam "carving skis", več koriste izraz "parabolic skis", jer je Elan prvi uveo u serijsku proizvodnju karving skije, pa je izraz parabolic "pustio korjenje".

Riječ Comprex je u upotrebi negdje od 1986 i predstavlja poseban način obrade drvene jezgre skije.

R15.2 je skoro sigurno radijus u metrima.

Sve u svemu, nigdje naziva modela.

Pazi da ti osoba koja prodaje te skije za vezove ne kaže da je to model Tyrolia Diagonal Free Flex.

Aca76
20.02.2006, 14:26
Fala u svakom slucaju:)
Potvdio si moje "strahove" da je R radijus, al reko' da proverim (uveravali su me da je to tip)... stvar je to sto mi skije nudi ortak s posla, kome su skije na gajbi, na kojoj on ne zivi, pa sa skija oznake cita ostareli cale:glavaozid
Icicu da vidim skije:dontknow: , pa se javljam.

daki
20.02.2006, 16:52
Riječ Parabolic je u upotrebi kod Elana dugi niz godina i označava da bočni luk skije nije radijus tj. kružnica već parabola. Većina amerikanaca ne zna za pojam "carving skis", več koriste izraz "parabolic skis", jer je Elan prvi uveo u serijsku proizvodnju karving skije, pa je izraz parabolic "pustio korjenje".

Riječ Comprex je u upotrebi negdje od 1986 i predstavlja poseban način obrade drvene jezgre skije.

R15.2 je skoro sigurno radijus u metrima.

Sve u svemu, nigdje naziva modela.

Pazi da ti osoba koja prodaje te skije za vezove ne kaže da je to model Tyrolia Diagonal Free Flex.
Stekane imas zavidno znanje o ski tehnologiji!:ok:
Bavish li se profesionalno skijanjem?
Pozdrav

stekan
20.02.2006, 17:16
Stekane imas zavidno znanje o ski tehnologiji!:ok:
Bavish li se profesionalno skijanjem?
Pozdrav
Aktivno pratim ski opremu na Internetu. Pretplaćen sam na najbolji sajt o ski opremi http://www.realskiers.com, a pratim i sve ostale ski testove i nekoliko foruma.

Skijam od 1979 i nisam nikada u životu pohađao školu skijanja, niti sam ikad bio u kakvom klubu. Samouk 100%. Jednostavno volim skijanje i 12 mjeseci godišnje pratim na Internetu sve u vezi skijanja. Tri godišnja doba čekam zimu. Zadnje dvije godine nisam išao ljeti na more, ali ove zime ću biti sa porodicom ukupno 3 sedmice na skijanju u Austriji. Prethodne 4 zime sam bio tamo samo po 2 sedmice.

Tehnika skijanja mi je solidna, ali se ne mogu porediti sa onima koji su trenirali skijanje.

Nekad davno sam sebi i prijateljima sam montirao vezove, te krpao i sređivao skije.

Ukratko: Manijak.

daki
20.02.2006, 20:33
Aktivno pratim ski opremu na Internetu. Pretplaćen sam na najbolji sajt o ski opremi http://www.realskiers.com, a pratim i sve ostale ski testove i nekoliko foruma.

Skijam od 1979 i nisam nikada u životu pohađao školu skijanja, niti sam ikad bio u kakvom klubu. Samouk 100%. Jednostavno volim skijanje i 12 mjeseci godišnje pratim na Internetu sve u vezi skijanja. Tri godišnja doba čekam zimu. Zadnje dvije godine nisam išao ljeti na more, ali ove zime ću biti sa porodicom ukupno 3 sedmice na skijanju u Austriji. Prethodne 4 zime sam bio tamo samo po 2 sedmice.

Tehnika skijanja mi je solidna, ali se ne mogu porediti sa onima koji su trenirali skijanje.

Nekad davno sam sebi i prijateljima sam montirao vezove, te krpao i sređivao skije.

Ukratko: Manijak.
:dziveli: :dziveli:

CrazyKong
21.02.2006, 09:05
Aktivno pratim ski opremu na Internetu. Pretplaćen sam na najbolji sajt o ski opremi http://www.realskiers.com, a pratim i sve ostale ski testove i nekoliko foruma.

Skijam od 1979 i nisam nikada u životu pohađao školu skijanja, niti sam ikad bio u kakvom klubu. Samouk 100%. Jednostavno volim skijanje i 12 mjeseci godišnje pratim na Internetu sve u vezi skijanja. Tri godišnja doba čekam zimu. Zadnje dvije godine nisam išao ljeti na more, ali ove zime ću biti sa porodicom ukupno 3 sedmice na skijanju u Austriji. Prethodne 4 zime sam bio tamo samo po 2 sedmice.

Tehnika skijanja mi je solidna, ali se ne mogu porediti sa onima koji su trenirali skijanje.

Nekad davno sam sebi i prijateljima sam montirao vezove, te krpao i sređivao skije.

Ukratko: Manijak.

Stekane brate, pricas moju pricu, jedva cekam da se upoznamo na Jahorini :yay: :ski: :yay:

Aca76
23.02.2006, 11:01
Konacno sam video koji je to model - Whistler.
Na njima je neka (skroz retro) Tyrolia 480.

Malo su koriscene, ovaj lik kaze da ih je vozio gistro samo jednom, a nudi ih za 100e (bez stapova). Sta mislite?

stekan
23.02.2006, 11:22
Konacno sam video koji je to model - Whistler.
Na njima je neka (skroz retro) Tyrolia 480.

Malo su koriscene, ovaj lik kaze da ih je vozio gistro samo jednom, a nudi ih za 100e (bez stapova). Sta mislite?
Vezovi su stari samo 20-tak godina.

Opet nedostaje brojna oznaka skija. Ako je u pitanju Whistler 6.0, evo opisa:
http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=12374

Aca76
23.02.2006, 12:32
Vezovi su stari samo 20-tak godina.

Opet nedostaje brojna oznaka skija. Ako je u pitanju Whistler 6.0, evo opisa:
http://www.skijanje.hr/clanak.php?id=12374

Uh, ne videh broj:glavaozid , ali skija ima identicnu saru kao i model na slici hrvatske recenzije, sa identicnom rupom u zadnjem delu. Cuo sam da su ok daske ali opet kapiram da je sa tom predratnom Tyroliom previse dati 100evra za to(?). Za koliko se mogu naci ovi RX6 i S8 na trzistu?