PDA

Pogledati punu verziju : Sezona 2011/2012



Grazer
30.03.2012, 14:47
Da nastavimo tradiciju :)

Ne znam kako ostali ali za mene je ova sezona gotova. Danas sam pokupio skije sa servisa i lagerovao ih u podrum.
Sto se tice sezone pamticu je kao jednu od boljih, pogotovo sto se tice vremenskih prilika i kolicine snjega a i skijaskih dana iza mene. Skupio sam 22 dana :dziveli: te skijao u 3 razlicite zemlje. Italija, Austrija i Bosna.
Kupilo se i nekih novih delova ski opreme tako da sve u svemu jedna jako lepa i uspesna ski godina.


Po cemu ce te pamtiti godinu i koliko ste zadovolji s njom?

macak011
30.03.2012, 15:41
Takodje gotova, s tim da ja tek danas idem u servis koji zvanicno prestaje sa radom 1.aprila! Naravno, novi komadi opreme su tu, a stari idu na servis.

Slazem se 100%, jedna od boljih sezona ikada, izvukao nekoliko ski vikenda na domacim terenima i uglavnom zabadao suncane dane koji su se u velikim kolicinama pojavili tek na kraju sezone... Priprema staza u svim SR centrima na visokom nivou, bio na Torniku i BZ, a za Kop na "nevidjeno" pretpostavljam da je 100% opravdao ocekivanja sto se staza tice... Posebno zadovoljan popravljanjem svoje kondicije i osetno boljom tehnikom kao logican sled dogadjaja... Naravno, da ne zaboravim, jutarnje skijanje po prirodnom, svezem snegu ne moze da se poredi ni sa jednim vestakom... :D

Na zalost, ovu godinu ce mnogi pamtiti po ruznim stvarima, teskim povredama i prerano zavrsenom sezonom. Zao mi je sto je ljudska glupost i bezobrazluk ovaj put odnela pobedu, nadam se da cemo sledece sezone svi biti jaci i mudriji u borbi protiv kamikaza i slicnih mamlaza, a da ce nam u tome od velike pomoci biti osoblje skijalista, SS i GSS...

Misk0
30.03.2012, 17:58
Sezona za pamcenje.

Prvo i najbitnije, cerka pocela da skija :ski: (5 godina) i dopada joj se. Mislim da jos uvek vise voli more ali poradicemo na tome :sm004: . Jos da se nije smrzla poslednji dan...

Prvo put na planini posle 1993 i odlucio da cu krizu srednjih godina da lecim skijanjem. Kome jos treba Porsche... A i zena je ok sa ovim, kaze moze i gore:dziveli:

U decembru prvi put skijao na Kopaoniku, pre toga samo Zlatibor (uglavnom) i Slovenija. Odusevljen uslugom pocevsi od prevoza, hotela (Klub A), kafica po planini (sendvici sa prsutom u Aveniji...) do skijalista. Neverovatna ljubaznost svih koji rade u centru. Vec kupio karte za Decembar i nadajmo se ponovni dolazak na Kop negde od 23. na jedno 5-6 dana.

Februar i drugi dolazak na Kop, ovaj put trenirao pre dolaska, skinuo par kila, proucavao lekcije karvinga na youtube-u i vise manje provalio kako se skija sa "novim" skijama. Sad jos puno vezbanja.

Od susreta sa idiotima, moram da istaknem prvog ski instruktora, da ne pominjem ime ili skolu, koji detetu od 5 godina, kome cak ni srpski nije prvi jezik, pokusava da recima objasni kako treba da rotira telo i prebacuje tezinu da bi pravilno skijala. To nije potrajalo dugo i hvala bogu nadjosmo Snezanu. Drugo mesto zauzima klinac od mozda 8-9 godina iz skijaskog kluba iz Raske, koji je tako lepo uspeo da vozi spust kroz milion ljudi na donjem delu gde su vec spojene duboke i tako me je lepo isekao da sam se sam bacio u sneg da ne bi zavrsio ili u njemu ili u ljudima koji su stajali pored. A pocasna nagrada ide svim instruktorima koji totalne pocetnike, sto veca grupa to bolje, vode na crnu duboku.

Od opreme sam ukratko kupio sve i vecinu toga upola cene.

Sezona jos uvek nije zavrsena, moram na jednu od zatvorenih staza da probam nove skije, nadam se za jedno mesec dana.

Flexon
30.03.2012, 19:18
za mene najgora ikada ali nemam snage tu temu ni da zapocinjem
da sad uz gusle u desetercu zalelecem:awm2::couto::glavaozid

Bitterman
30.03.2012, 21:36
Izgleda da je i za mene gotova,mislio u nedelju na Kop,ali definitivno nema nista od toga. Sve u svemu prezadovoljan sam,ovo mi je druga godina na skijama i pravo da vam kazem prezadovoljan sam samim sobom,mnogo sam napredovao,sada kad stisnem skiju tacno osetim radijus,hupseri mi jos uvek predstavljaju mali problem ali i to cu resiti vec.Ukupno 15 dana na snegu ove godine, 10 na Kopu,ovo ostalo po jedan dan,sto Kopaonik,sto Stara Planina. Sledece godine sigurno se ide u Francusku ili Austriju. Takodje i skije su me odusevile,u pocetku mi je bilo malo teze da ih kontrolisem ali je vremenom sve doslo na svoje,sada kao da sam se rodio sa njima :ski: . :sm018:

Grazer
31.03.2012, 11:56
Sezona za pamcenje.

Prvo i najbitnije, cerka pocela da skija :ski: (5 godina) i dopada joj se.

Prvo put na planini posle 1993

.

Cestitamo!:dziveli: I za prvo i za drugo :)

Bitterman
31.03.2012, 21:11
Ipak cu skijati sutra... :ski: :sm011:

Buda
01.04.2012, 02:05
Ipak cu skijati sutra... :ski: :sm011:
takođe :dziveli: ne sutra već za koji sat :ok:

andrijapajic
01.04.2012, 03:29
Dobra sezona do sada. Bio u Sloveniji, Francuskoj, a kod nas na Torniku, Divcibarama i Kopaoniku. Do sada ukupno 30 dana na snegu, i za nekoliko sati bih trebao da krenem na Kop jos jednu turu od nedelju dana, pa da lagano zavrsavam sezonu na snegu i odem na vodu :)

oggy
01.04.2012, 13:28
Sto se snijega tice odlicna sezona, ali nisam se nesto pretjerano nakupio dana, 19 koliko sam dosad sabrao. Za nadati se da ce se ubrati jos dan-dva u drugoj polovini aprila na kakvom gleceru, da se probije ta granica od 20 ;)

Bitterman
02.04.2012, 00:21
Upisan je i 16 dan ove sezone, verovatno i poslednji,mada...nikad se ne zna.:smoke:

skiman
02.04.2012, 07:30
:ok:Loša sezona što se dana na snegu tiče....završio sa 32 dana na Pohorju, 6 dana Alta Badia, 1 dan Cerkno i jedan dan Tarvisio....sve ukupno 40 dana....bilo je i mnoooooooooogo boljih sezona....:sm011:

hogar
02.04.2012, 09:11
Tri (neplanirana) dana skijanja krajem februara i marta na domaćim planinama je i više nego dovoljno da snijeg ostane u nogama do iduće godine, jer sam sezonu unaprijed otpisao zbog novogodišnje prinove u porodici :dziveli:

Čim krajem godine kćerkica prohoda idemo da tražimo skije :ski::ski::ski:

dejan
02.04.2012, 10:15
Ove godine solidno, Tornik 30 dana, Kop 10, Mokra Gora 2 dana

sasacg
02.04.2012, 16:07
najslabija sezona do sada,cini mi se...

Samo 6 dana Solden,ostali otkazano zbog prebacivanja novcanih sredstava na renoviranje stana :)

Tucko
02.04.2012, 16:13
Najnesrecnija sezona do sad, 13 dana na snegu, ali trinestog pad i ispadanje kljucne kosti iz ramenog zgloba, operacija, metalne iglice i sve sto uz to ide, oporavak 2 - 3 meseca.:sm008:

HEROES
02.04.2012, 21:49
Za mene sezona,onako,bilo je i boljih i gorih,Tornik 18 dana,moglo je i vise ali sam birao najbolje dane,zajebao sam se jednom sto sam isao,i mozda 3-4 sto nisam,3 dana Durmitir ok,i to je to.

Rossignol 8s
11.04.2012, 15:49
Solidna sezona: 2d Obertauern, 4d Zillertal Arena, 2d Nassfeld, 9d Tirol, 2d Kaprun. Ukupno 19 dana.
Verovatno je to-to ove sezone. Mada bi još jedan vikend bilo pravo ispisivanje.

Bratko
11.04.2012, 17:03
Pošto ne mogu da se iskombinujem za predstojeći Vaskrs na Molltaler-u ;), ondaK da sumiram 2011/12:
- 5 dana januarskog zagrevanja na Torniku
- 6 dana u februaru po Koruškoj i istočnom Tirolu (uz TopSkiPass)
- 4 dana u martu na Kopaoniku
= 15 dana.
S obzirom da sam operisao meniskus krajem novembra, a tada mi konstatovaše i kompletno raskinuće prednjeg ukrštenog ligamenta, ja sam više nego zadovoljan :ok:.

andrijapajic
12.04.2012, 12:40
- 3 dana decembar Krvavec
- 4 dana nova godina Kopaonik
- 6 dana januar Isola2000
- 7 (3+4) dana februar Tornik
- 4 dana februar Kopaonik
- 1 dan mart Divcibare
- 5 dana mart Kopaonik
- 6 dana mart Kopaonik
= 36 dana
Veoma zadovoljan!

Grazer
12.04.2012, 16:03
Ja sam mislio da ja puuuno skijam ali gledajuci ovo....pa ja sam mala beba :)

D.I.M.
14.04.2012, 09:04
:cool:16 dana 2012

sunCica
18.04.2012, 19:52
Ove sezone sam oborila svoj rekord, mogu da se pohvalim sa 21 danom skijanja

6 - Tignes - 6
7 - Pradiski - 13
4+2 - Kopaonik - 19
2 - Stara Planina - 21

Volela bih da ove godine idem na letovanje na glečer, velika mi je želja. Samo da sastavim ekipu, zainteresovani nek mi se jave na PM.

Jako sam zadovoljna sezonom, moja najbolja do sada, ušla sam u sezonu sa jako dobrom kondicijom, mada pri kraju sam pobacila, ali i dalje sam zadovoljna, čak i prezadovoljna i izborom skija (ATOMIC CLOUD 8, kupila prošle god i dalje me oduševljavaju), kao i izborom partnera, suvozača, vozača, druga, dečka, nosača, kuvara (specijalizovan za pravljenje kafe i supe) i ostalom ekipom.

average
25.04.2012, 00:39
Nezadovoljan sezonom zbog pomanjkanja sredstava :(

6 dana Kaprun
6 dana Kronplatz
3 dana Kopaonik

tek sad vidim, sve na K :D

dedinac
02.05.2012, 22:06
Moglo je i bolje
8 dana Bansko
5 dana Zlatibor
3 dana Besna Kobila

oggy
03.05.2012, 17:50
Evo jedna proleterska, od 1. maja:

djolea
06.05.2012, 23:57
Tignes/Val d`Isere - 6
Pradiski - 7
Kopaonik 16+2+2- 20
Heiligenblut 3
Krvavec 3
Zabljak 2
Stara Planina - 2

SUMARNO 43 u 7 ski regija, to jest 9 ski centara, od kojih sam po prvi put bio u 4.

gevara
07.05.2012, 18:52
Ja još s' Kozare siš'o nisam...

milib
21.05.2012, 17:32
Blago tebi. Svaka cast!