PDA

Pogledati punu verziju : Volkl ski test / Jahorina 4-5. Mart



Planet Bike
17.02.2006, 14:05
Poštovani posetioci foruma,

Zadovoljstvo mi je da Vas obavestim da će u periodu od 4.-5. Marta na Jahorini biti održan ski-test u organizaciji Planet bike-a.

Kao distributer robnih marki Volkl, Marker, Tecnica, SCOTT i Orion za SCG i BiH, zelimo da predstavimo nove modele za sezonu 06/07 i posebno omogucimo testiranje skija u realnim uslovima.

Test ce okupiti prodavce i servisere ski opreme iz SCG i BiH, ski instruktore, predstavnike klubova i takmičare, profesore sa Fakulteta za fizicku kulturu, ljude iz Gorske sluzbe spasavanja, ski entuzijaste, kao i neizbezne predstavnike „Ski manijaka“.

Testiranje skija ce biti omoguceno i svim zainteresovanim skijasima, koji se budu nasli na Jahorini od 4.-5. Marta.

Rezultate testiranja, odnosno recenzije skija i ostale utiske cemo objaviti na www.skijanje.co.yu (http://www.skijanje.co.yu/), i nasem web sajtu.

Posle testa, koriscene skije sa vezovima ce biti ponudjene na prodaju sa 50% popusta od pune maloprodajne cene.

Za detaljnije informacije o ovom dogadjaju, kao i spisak skija koje ce biti testirane, posetite www.planetbike.co.yu (http://www.planetbike.co.yu/)

Srdacan pozdrav,

Nikola Popadic
Planet Bike

oddball
17.02.2006, 14:26
Testiranje skija ce biti omoguceno i svim zainteresovanim skijasima, koji se budu nasli na Jahorini od 4.-5. Marta.
znachi <ako sam dobro shvatio> mogu testirati svi koji su zainteresovani, bez obzira da li su chlanovi nekog udruzenja, sluzhbe itd, tj. mogu i "fizichka lica"?
ako je tako, da li postoji slichna varijanta i za snowboard? <nije nigde spomenuto, al' ipak da pitam :)>


p.s. - sorry, malo mi je chudno, jer nisam navikao da ijedna firma ima takav pristup potecijalnim i redovnim mushterijama te sam morao da pitam da bih bio siguran da sam dobro shvatio :D

stekan
17.02.2006, 14:32
Svaka čast.

Vidimo se gore.

daki
17.02.2006, 14:44
Svaka cast.:cool:
Eeeeeeee tako se to radi:ok:

bobo
17.02.2006, 15:17
Ljudi, ponesite dosta pari skija, bojim se da će da bude opasna navala taj vikend, ne bih volio da mi kažeta da je sve podjeljeno i da moram čekati na nečiju milost da vrati skije.

ket
18.02.2006, 02:42
Ja cu za svaki slucaj da nosim svoje!

yves
18.02.2006, 22:00
Poštovani posetioci foruma,

Zadovoljstvo mi je da Vas obavestim da će u periodu od 4.-5. Marta na Jahorini biti održan ski-test u organizaciji Planet bike-a.

Kao distributer robnih marki Volkl, Marker, Tecnica, SCOTT i Orion za SCG i BiH, zelimo da predstavimo nove modele za sezonu 06/07 i posebno omogucimo testiranje skija u realnim uslovima.

Test ce okupiti prodavce i servisere ski opreme iz SCG i BiH, ski instruktore, predstavnike klubova i takmičare, profesore sa Fakulteta za fizicku kulturu, ljude iz Gorske sluzbe spasavanja, ski entuzijaste, kao i neizbezne predstavnike „Ski manijaka“.

Testiranje skija ce biti omoguceno i svim zainteresovanim skijasima, koji se budu nasli na Jahorini od 4.-5. Marta.

Rezultate testiranja, odnosno recenzije skija i ostale utiske cemo objaviti na www.skijanje.co.yu (http://www.skijanje.co.yu/), i nasem web sajtu.

Posle testa, koriscene skije sa vezovima ce biti ponudjene na prodaju sa 50% popusta od pune maloprodajne cene.

Za detaljnije informacije o ovom dogadjaju, kao i spisak skija koje ce biti testirane, posetite www.planetbike.co.yu (http://www.planetbike.co.yu/)

Srdacan pozdrav,

Nikola Popadic
Planet Bike
Shto bi rekao stari: To je lijepo, ja to volim

Planet Bike
20.02.2006, 06:52
@oddball
@bobo

Nazalost, ove godine necemo testirati bordove (suvise kratko vreme za organizaciju cele stvari), ali za iducu obecavamo da cemo organizovati i jedan takav test.

Za testiranje je spremljeno vise od 30 pari skija, detaljan spisak je na www.planetbike.co.yu (http://www.planetbike.co.yu), tako da se nadamo da ce i "fizicka lica" doci na red i moci da isprobaju nove modele. Potrebno je da poseduju validan licni dokument (licnu kartu, pasos) i sopstvene cipele i stapove.

Naravno, nikome ne mozemo da garantujemo da ce sigurno "doci na red", buduci da je test prvobitno namenjen profesionalcima (trgovcima, serviserima, instruktorima, klubovima...) i da svi obicno zele da testiraju top modele. Skije ce biti izdavane na jedan sat, nadajmo se da ce svi biti zadovoljni.


Pozdrav,

Planet Bike

tataratira
21.02.2006, 07:22
Ja cu za svaki slucaj da nosim svoje!

i ja sam toliko zauzet testiranjem svojih skija da bi mi trebali debelo platiti da testiram tuđe :kez:

stekan
24.02.2006, 10:25
Imao sam priliku pogledati dio skija koje će biti testirane.

Molim vas da ne dolazite na testiranje, da bih ja na miru mogao da isprobam što više modela!

Prva razlika koju sam primjetio kod top modela u odnosu na ovosezonske: nema više "šmirgl papir" gornje površine.

Vidio sam i vrlo široke freeride Scott skije koje su me podsjetile na odgovor Alije Sirotanovića kad ga je Drug Stari pitao da li mu nešto treba: "Veća lopata, druže Tito".

Symon
24.02.2006, 11:07
Imao sam priliku pogledati dio skija koje će biti testirane.

Molim vas da ne dolazite na testiranje, da bih ja na miru mogao da isprobam što više modela!

Prva razlika koju sam primjetio kod top modela u odnosu na ovosezonske: nema više "šmirgl papir" gornje površine.

Vidio sam i vrlo široke freeride Scott skije koje su me podsjetile na odgovor Alije Sirotanovića kad ga je Drug Stari pitao da li mu nešto treba: "Veća lopata, druže Tito".
Pozdrav za Stekana,nemoj se uvrediti, slatko sam se nasmejao nisam skoro cuo ovo za starog i Aliju stari fazon ali uvek nasmeje dolazim i ja verovatno na test ali od mene nemas stete posto necu testirati nista jos nisam ni moje istestirao dolazim na druzenje:cug: :ski: :ok:

stekan
24.02.2006, 11:30
Pozdrav za Stekana,nemoj se uvrediti, slatko sam se nasmejao nisam skoro cuo ovo za starog i Aliju stari fazon ali uvek nasmeje dolazim i ja verovatno na test ali od mene nemas stete posto necu testirati nista jos nisam ni moje istestirao dolazim na druzenje:cug: :ski: :ok:
Super.

Ako mi platiš produženu kafu sa mlijekom u Kolibi (pazi, košta 3KM, ali je mlijeko garantovano kravlje od nedovoljno ludih krava), daću ti da probaš moje Fischerice dok ja probavam Felkla :obrvajedn.

Kad smo kod ludih krava (nedavno otkrivenih u Slavoniji): Poveo slavonac ženu i punicu u restoran na večeru. Došao konobar i slavonac naruči goveđi gulaš, na šta će konobar: "A lude krave?". Slavonac mu odgovori: "One nek naruče šta hoće!".

Vidimo se tamo.:dziveli:

Symon
24.02.2006, 15:19
Super.

Ako mi platiš produženu kafu sa mlijekom u Kolibi (pazi, košta 3KM, ali je mlijeko garantovano kravlje od nedovoljno ludih krava), daću ti da probaš moje Fischerice dok ja probavam Felkla :obrvajedn.

Kad smo kod ludih krava (nedavno otkrivenih u Slavoniji): Poveo slavonac ženu i punicu u restoran na večeru. Došao konobar i slavonac naruči goveđi gulaš, na šta će konobar: "A lude krave?". Slavonac mu odgovori: "One nek naruče šta hoće!".

Vidimo se tamo.:dziveli:
Nije frka za kafu nikakva,ali ja sam imao Fishera pa sam ustupio kumu a sada sam uzeo Felkl tako da nema potrebe ista da isprobavam dolazim cisto zezanja i druzenja radi i normalno skijanja:ski: :yay: :cug:

nidza
24.02.2006, 16:15
Nije frka za kafu nikakva,ali ja sam imao Fishera pa sam ustupio kumu a sada sam uzeo Felkl tako da nema potrebe ista da isprobavam dolazim cisto zezanja i druzenja radi i normalno skijanja:ski: :yay: :cug:

Koji model voziš ako nije tajna? Oduševljen sam njihovim najjeftinijim unlimited modelom, i sad bih odabrao neku za nijansu kraću i tvrđu skiju. Oduševio me racetiger GS, ali to je po svakoj proceni gomila keša.

Kakve su one sa zvezdicama? Čini mi se da one mogu biti dobar izbor. Video sam u Planet Bike-u daske bez vezova sa vrlo razumnom cifrom, oko 18k dindži na sniženju.

Symon
24.02.2006, 21:10
Koji model voziš ako nije tajna? Oduševljen sam njihovim najjeftinijim unlimited modelom, i sad bih odabrao neku za nijansu kraću i tvrđu skiju. Oduševio me racetiger GS, ali to je po svakoj proceni gomila keša.

Kakve su one sa zvezdicama? Čini mi se da one mogu biti dobar izbor. Video sam u Planet Bike-u daske bez vezova sa vrlo razumnom cifrom, oko 18k dindži na sniženju.
E druze ja ti nisam nikakav reper ja sam skijas-rekreativac i po nagovoru drugih sam uzeo UNLIMITED R1 FELKL i pojma nemam sta je to, meni odgovaraju, moje su 160cm radijus 15,5m. Eto to je to ako sam ti ista pomogao.Pozdrav:ok:

oggy
24.02.2006, 22:59
Ja sinoc ugovorio opet nekoliko dana na Jahorini, tako da cu biti gore i za vrijeme testa, valjda ugrabim sta da probam... nadam se da necu odvec remetiti mir druga Stekana :)

CrazyKong
02.03.2006, 12:49
Bice nam veselo vreme u Subotu....koliko pratim prognoze nisam video jaci vetar u najav i:hair: :hair: ....bas me zanima na sta ce to da lici.
Steta za test, tesko da ce moci bilo sta da se uradi :glavaozid :glavaozid

tataratira
02.03.2006, 13:37
Bice nam veselo vreme u Subotu....koliko pratim prognoze nisam video jaci vetar u najav i:hair: ....bas me zanima na sta ce to da lici.
Steta za test, tesko da ce moci bilo sta da se uradi :glavaozid

gužva na Prači, gdje vjetar nije problem ali mokar snijeg i hangovi jesu
tako da jedino Ogorjelica ostaje u igri ako vjetar ne duva baš jako
ali će bar staze na nešto da liče

jedino bolje od sunca je snijeg ali bez oblaka i ne baš gust
daje nevjerovatan osjećaj brzine, čak i ako se već krećete nevjerovatno brzo :eek: :)

izgleda da će biti više druženja nego skijanja :dziveli:

inskk
02.03.2006, 14:46
Od staza na Jahorini sam digao ruke 26.02, stvarno su potpuno nepripremljene...:glavaozid

oggy
05.03.2006, 19:07
Eh dodjoh danas sa Jahorine nakon 5 dana, od skijanja gotovo nista u subotu i apsolutno nista danas zbog fantasticne guzve, radio samo tanjir na Poljicama. Uglavnom, nisam znao sta ce biti sa testom posto Ogorjelica nije radila, sinoc malo prosetamo do Studija kad tamo ljudi iz Planet Bike-a pakuju skije, tako da nisam imao ni kompenzaciju za neskijanje u vidu testiranja opreme :(

Symon
05.03.2006, 19:34
Eh dodjoh danas sa Jahorine nakon 5 dana, od skijanja gotovo nista u subotu i apsolutno nista danas zbog fantasticne guzve, radio samo tanjir na Poljicama. Uglavnom, nisam znao sta ce biti sa testom posto Ogorjelica nije radila, sinoc malo prosetamo do Studija kad tamo ljudi iz Planet Bike-a pakuju skije, tako da nisam imao ni kompenzaciju za neskijanje u vidu testiranja opreme :(
Znaci danas nije ni bilo testiranja?Sta je razlog?Kakva je situacija bila juce oko testiranja?Pozdrav za oggy-a

tataratira
06.03.2006, 08:28
kakva situacija, tajfun bu'az, tajfun :glavaozid

ja bio gore u subotu prije 9, sjediš u kolima a imaš osjećaj da voziš 200
dadnem skije na oštrenje i popijem kafu sa sapatnicom i rikverc nazad
...totalno razočaran vremenskim neprilikama

stekan
06.03.2006, 08:50
Stigao u petak uveče u Košutu, pobjegao kući u subotu oko podne.

Čitavu noć i jutro vjetar divljao. Testiranje Völkl-a otkazano iz objektivnih razloga i više sile.

Prije podne sa Maniacima prisustvovao prezentaciji 06/07 modela Elana :ok::
231
Delegacija Ski manijaka u zadnjem redu: CrazyCong i Pop67

Planet Bike
06.03.2006, 10:19
Dragi Stekane i ostali forumasi,

Ski test Volkl + Elan je odrzan na stazi Poljice u Subotu 4. Marta, u periodu od 18:00 - 22:00.

Kako je u toku dana bila neopisiva guzva na Poljicama (jer je taj lift jedini radio), ljubaznoscu direktora Olimpijskog centra Jahorina, uspeli smo da obezbedimo nocno skijanje na Poljicama u funkciji odrzavanja testa. Ovom prilikom zelimo da im se jos jednom zahvalimo na azurnosti i dobroj volji.

Zao nam je sto ste otisli pre vremena, ali smo tek oko 14:00 dogovorili varijantu nocnog skijanja, tako da je bilo kasno da se bilo ko drugi obavesti. Na testu je, pored 30-ak pozvanih dilera, servisera, profesora DIF-a, bilo i 15-ak instruktora koji rade u najvecim ski-skolama na Jahorini (Vucko, Lucic, ...).

U nedelju je takodje bilo planirano skijanje, ali vremenski uslovi opet nisu dozvolili nikakvu aktivnost.

Slike sa testa, odnosno komentare o pojedinim modelima skija bice dostupne u narednim danima.

Pozdrav,

Planet Bike Team

stekan
06.03.2006, 10:27
Sad mi je žao što sam otišao ranije :( .

tataratira
06.03.2006, 10:55
toliko se najavljivao ovaj događaj da mislim da je on glavni krivac za ovu tragediju od vremena :smoke: :)

vidim danas skoro sve žice rade :cool: :ok:

stekan
06.03.2006, 12:23
Völkl brošure 06/07:
- Racetiger serija: http://ski.voelkl.com/ski/images/pressreleases/42_0.pdf
- Supersport serija: http://ski.voelkl.com/ski/images/pressreleases/43_0.pdf
- Unlimited serija: http://ski.voelkl.com/ski/images/pressreleases/46_0.pdf

oggy
06.03.2006, 22:15
Eto ti vraga, ja skijao u subotu takodje negdje do podne, pitao neke ljude iz Vucka ali nisu znali da mi kazu sta je sa testom. Da sam sacekao jos jednu zicu doslo bi i tih 14:00 :D pa bih znao. Valjda se mazohizam ponekad isplati...

Miksi
08.03.2006, 11:55
Dakle momci, nije kom’ je namenjeno nego kom’ je sudjeno. Morao sam da postavim komentar, ne da vam pravim zazubice nego je test bio bas kul.

Sedeo sam u subotu u Ognjistu kod Granzova, nista od skijanja celi dan, kada nas Stole (Granzov) posla na ski test na Poljicama, veli kazite da ste gosti kod mene i dobicete skije na test…

Na poljicama parkiran kombi Elana, kombi Planet bajka, skije poredane na sneg, stolovi za montazu. Poljice su upeglane ratracima neposredno pre toga, staza je bila tvrda, bez ijednog hupsera, divota. Prilicno je bila dobra organizacija, zaduzis broj, das dokumenta, i onda samo dajes broj i uzimas skije. Iz Elana je bila fabricka ekipa koja ide na testove po celoj evropi, videlo se da su brzi i iskusniji nego serviseri planet bajka koji su izdavali volkl skije, ali dobro sad.
Probao sam speedwave 8 i 14, ukupno jedno 5 voznji na njima. Osecaj je neobican u pocetku, imas utisak da vozis neku mekanu rekreativnu dasku ali kada je poteras u zavoj skija iznenadjujuce drzi na tvrdom i lako se vodi u zavoju. 14-icu sam pustao u brzinu, nema nikakvih problema mada su poljice kratke i blage za stvarno brzu voznju. Pred kraj je staza postala malo vodena jer je bilo 2-3 iznad nule, tako da ne bih komentarisao ostale skije, nisu bas uslovi da stvarno procenis kakva je.

Ako je jos neko bio sa foruma neka napise sta je probao. Cao